سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
سد لار
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
جیره‌بندی برداشت آب از سدهای تهران
مدیر بهره‌برداری و نگهداری سازه‌های برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با تداوم کاهش بارندگی‌ها در تهران برای مدیریت مناسب ذخایر آبی، سیاست‌های تامین آب در تهران انقباضی می‌شود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمد شهریاری با اشاره به کاهش بارندگی‌های تهران از ابتدای سال آبی تا کنون افزود: از ابتدای سال آبی 1400-1399 یعنی از مهرماه تاکنون، ورودی سدهای تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش داشته است. وی گفت: در حال حاضر سد امیرکبیر ۱۲۰ میلیون مترمکعب، سد لتیان ۴۹ میلیون مترمکعب، سد لار ۸۵ میلیون مترمکعب، سد طالقان ۲۷۱ میلیون مترمکعب و سد ماملو نیز ۱۷۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب دارند. شهریاری ادامه داد: ذخایر فعلی سدهای پنج‌گانه تهران نسبت به سال گذشته با ۹۸ میلیون متر مکعب کاهش مواجه است. …
قزل آلای خال قرمز مانع انتقال آب از سد لار به تهران/ مشکل زیستگاه قزل آلای خال قرمز حل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
قزل آلای خال قرمز مانع انتقال آب از سد لار به تهران/ مشکل زیستگاه قزل آلای خال قرمز حل می‌شود؟
تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو می‌گوید که راه کارهای پیشنهادی ملاحظات زیست محیطی برای حفظ زیستگاه ماهی قرل آلای خال قرمز را به سازمان محیط زیست ارسال کرده و منتظر پاسخ آنها هستیم. به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران، اگر محیط زیست امروز…
آزاد راه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان آبان تکمیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / سد لار / وزارت نفت / وزارت راه و شهرسازی / توتال / خلیج فارس / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا / وزارت نیرو
آزاد راه کنارگذر جنوبی تهران تا پایان آبان تکمیل می‌شود
تهران-ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) از تکمیل پروژه آزاد راه کنارگذر جنوبی تهران (آزاد راه غدیر) تا پایان آبان ماه خبر داد و گفت: زمان افتتاح این آزاد راه منوط به نظر وزارت راه و شهرسازی است.
سه سامانه رینگ آبرسانی به تهران افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / پدافند غیر عامل / سد لار / محمدرضا بختیاری / شهر تهران / شرکت آب و فاضلاب استان تهران
سه سامانه رینگ آبرسانی به تهران افتتاح می‌شود
تهران - ایرنا - سه سامانه آبرسانی به شهر تهران توسط رییس جمهوری و در قالب هفته بیست و ششم #هرهفته الف_ب_ایران به بهره برداری می‌رسد.
مشکلات پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس بررسی شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / شهرستان پردیس / محسن پیرهادی / سازمان حفاظت محیط زیست / سد لار / شمیرانات / شهر تهران / اسلامشهر / خاورمیانه / نماینده مجلس شورای اسلامی
مشکلات پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس بررسی شد
تهران- ایرنا- نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی مسائل و مشکلات شهرستان پردیس (تهران) با حضور مسوولان اجرایی این شهرستان برگزار شد.
اخراج ۲۰ هزار رأس دام غیر مجاز از مراتع ییلاقی لار
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / دام غیرمجاز / اداره کل منابع طبیعی استان تهران / شهرستان شمیرانات / مرتع / سد لار
اخراج ۲۰ هزار رأس دام غیر مجاز از مراتع ییلاقی لار
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: در طول مدت اجرای مدیریت چرای دام در مراتع ییلاقی لار، ۵۱ فقره پرونده تخلف برای دامداران متخلف تشکیل شد و حدود ۲۰ هزار رأس دام غیر مجاز از این مراتع اخراج شدند.
قله دماوند و سد لار در یک قاب
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
قله دماوند و سد لار در یک قاب
پارک ملی لار در منطقه‌ای در فاصله ۷۰ کیلومتری شرق تهران قرار دارد.منطقه‌ای دنج که از دره‌ای در حاشیه جنوب غربی تا شمال شرقی کوه دماوند تشکیل شده است.
چرای دام و ایستگاه‌های غیر قانونی وضعیت سدلار را نامطلوب کرده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سد لار / قاسم تقی زاده خامسی / وزارت نیرو
چرای دام و ایستگاه‌های غیر قانونی وضعیت سدلار را نامطلوب کرده است
تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: چرای دام و ایستگاه‌های غیرقانونی وضعیت سدلار را نامطلوب کرده است.
تصاویر: دامان سرخ کوه دماوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تصاویر: دامان سرخ کوه دماوند
دشت زیبای لار در فصل بهار و تابستان پیراهن گلداری از شقایق‌های سرخ، آلاله‌ها و راعی‌های زرد، مریم گلی‌های بنفش و… به تن می‌کند. تماشای این گل‌ها روح‌تان را تازه خواهد کرد. از میان این پیراهن زیبا نیز رودهایی می‌گذرد که گرمای تابستانی را با خنکای دلچسبی از تن‌تان می‌رباید. نام لار را بیشتر همراه با سد لار شنیده‌ایم اما این دشت زیبایی‌های خاصی دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. دشت لار از شمال به کوه‌های شهرستان نور مازندران از شرق و شمال شرق به کوه دماوند، از جنوب شرق به شهرستان دماوند و پلور مازندران از جنوب به افجه و امامه و لواسان بزرگ و از غرب به خاتون بارگاه و گرمابدر کشیده شده‌است.
برنامه وزارت نیرو برای توسعه گردشگری در سد لار
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / سد لار / قاسم تقی زاده خامسی
برنامه وزارت نیرو برای توسعه گردشگری در سد لار
تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو با انتشار تصاویری از سد لار استان تهران در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: به‌زودی فراخوان سرمایه‌گذاری برای توسعه گردشگری در این سد ارائه می‌شود.
سد طالقان سرریز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سد لار / سد ماملو / شرکت آب منطقه‌ای تهران / سد لتیان
سد طالقان سرریز شد
مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: حجم نرمال مخزن سد طالقان ۴۲۰ میلیون متر مکعب است و باتوجه به شرایط مناسب بارندگی امروز شاهد سرریز این سد بودیم که از ساعت ۱۱ آغاز شد و با درنظر گرفتن روند فعلی ورودی‌ها پیش بینی می شود که این سرریز ادامه داشته باشد.
سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / سد لار / استانداری تهران / شرکت آب منطقه ای تهران
سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند
تهران - ایرنا - مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: همه سدهای تهران با توجه به بارش‌های پیش‌بینی شده، آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
مشکل فرار آب سد لار حل می‌شود؟
در واقع با اجرایی شدن پروژه جلوی هدررفت گرفته شده و حدود 160 میلیون متر مکعب جهت تخصیص به تهران مابقی به مصرف کشاورزی مازندران می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ثبت ۳ زلزله در شرق تهران | هشدار نسبت به وجود دو سد و ۵ گسل فعال
همشهری آنلاین: مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: امتداد ۵ گسل و وجود دو سد لزوم توجه جدی به گسل‌های شرق تهران را افزایش می‌دهد.  سیلاب ناشی از تخریب احتمالی سد لار می‌تواند در حرکت به سوی شرق در مسیر دره‌های "لار" و "هراز"، مراکز جمعیتی واقع در امتداد این دره‌ها را دچار آسیب‌دیدگی جدی کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۹ / سد / سد لار / سد لتیان / سد کرج / سد ماملو / سد طالقانی
وضعیت آب سدهای تهران بهتر شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت مخازن سدهای تهران، اظهار کرد: مخازن سدهای تهران حدود ۹۹۳ میلیون مترمکعب آب دارند که نسبت به سال قبل حدود ۳۳۰ میلیون مترمکعب بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / محیط زیست / سیل / زلزله / مهدی زارع
سد هراز ، سد گتوندی دیگر یا سد لاری جدید در استان مازندران!
سد هراز به عنوان چهارمین سد بزرگ خاکی کشور در دره هراز و در فاصله حدود یک کیلومتری جنوب رخنمون سطحی گسل فعال "البرزشمالی"، در بیست کیلومتری جنوب آمل از سال ۱۳۸۹ در حال ساخت است. این سد با ۲۷۷ متر طول تاج و ۱۵۰ متر ارتفاع از پی و ۱۲۰ متر ارتفاع از بستر رودخانه ، و حجم مخزن درحد نرمال ۲۴۰ میلیون متر مکعب و حجم مفید مخزن در حد ۱۵۰ میلیون متر مکعب طراحی شده و عملیات اجرایی آن تا سال ۹۸ حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
افزایش 376 میلیون مترمکعبی ذخیره سدهای تهران
مدیر دفتر بهره‌برداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت‌های منطقه‌ای تهران گفت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٣٧٦ میلیون مترمکعب ذخایر سدهای لتیان، امیرکبیر، طالقان، ماملو و لار افزایش یافته است. محمد شهریاری در حاشیه رسوب‌زدایی از سد لتیان گفت: هم‌اکنون یک میلیارد و ٢١٠ میلیون مترمکعب آب در پشت سدها ذخیره شده است که نسبت به مدت مشابه که ٨٣٦ میلیون مترمکعب بوده است افزایش نشان می‌دهد. وی افزود: ظرفیت تمام سدهای استان تهران به جز سد لار تکمیل و در آستانه لبریز است. مدیر دفتر بهره‌برداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت‌های منطقه‌ای تهران با اشاره به رسوب‌زدایی از سد لتیان گفت: هم‌اکنون ٧٠ میلیون مترمکعب آب در این سد ذخیره‌سازی شده است. وی ادامه داد: فقط سد لتیان است که از آب رسوب‌زدایی انجام می‌شود و بقیه …
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / سد سازی / کشاورزی / مازندران
چهار سد لاستیکی با پیشرفت ۵۰ درصد در مازندران در حال ساخت است
ساری- ایرنا- مدیر اجرایی سدهای لاستیکی شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: چهار سد لاستیکی استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که تا پایان امسال سد لاریم جویبار به بهره برداری می رسد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
پیشنهاد انتقال سرریز آب سد لار به سمنان به جای انتقال آب دریا
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با بیان اینکه مجلس پیشنهاد جایگزین انتقال سرریز آب سد لار به سمنان به جای انتقال آب دریای خزر را به دولت ارائه شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •