سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
سهام عدالت بورس
مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند
۱۶ دقیقه قبل
مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند
توسعه ایرانی-  معاون وزیر اقتصاد گفت: از امروز مردم می‌توانند سهام عدالت خود را در بانک‌ها وثیقه بگذارند و وامی با نرخ ١٨ درصد دریافت کنند. معاون وزیر اقتصاد اظهار کرد: وزارت اقتصاد برای اینکه به دارندگان سهام عدالت کمک کند چند راهکار در نظر گرفته که اولین آن این است که بانک‌ها به وکالت از مردم، می‌توانند سهام را در بورس بفروشند. عباس معمارنژاد گفت: در طول این مدت مردم حدود ۶ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها سهام ارائه کردند، البته اخبار متفاوتی مطرح شده، اما ما بانک‌ها را برای خرید سهام ممنوع کردیم و فقط می‌توانند به وکالت از مردم سهام‌ها در بانک‌ها بفروشند. معمارنژاد تاکید کرد: از امروز مردم می‌توانند سهام عدالت خود را در بانک‌ها وثیقه …
آغاز مرحله دوم فروش سهام عدالت در سامانه سعدی
۷ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / سامانه سعدی / سهام عدالت / فروش سهام عدالت
آغاز مرحله دوم فروش سهام عدالت در سامانه سعدی
بر اساس اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار از ۱۹مرداد ماه سال جاری امکان فروش ۳۰ درصد دیگر سهام عدالت برای مشمولانی که روش مستقیم را در مدیریت سهام خود برگزیده‌اند، فراهم شده است. نوشته آغاز مرحله دوم فروش سهام عدالت در سامانه سعدی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اولین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت  استانی در خراسان جنوبی راه اندازی شد
۸ ساعت قبل / عیسی جعفری / شهرستان بیرجند / سهام عدالت
اولین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی در خراسان جنوبی راه اندازی شد
بیرجند- جعفری، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی از راه اندازی نخستین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، در استان خبر داد.
جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام
۱۳ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / معاملات بازار سهام
جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام
به گزارش تسنیم، علی صحرائی دیروز در مراسم بازگشایی نماد شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی با سرمایه 61399 میلیارد ریال با نماد «وسِخُراج » به عنوان نخستین شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس گفت: از مجموع 50 میلیون نفر مالک سهام عدالت حدود 30 میلیون نفر از هموطنان روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند که جمعیت آنها در 31 استان کشور توزیع شده و دارایی این دسته از مالکین سهام عدالت از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی مدیریت می شود.
۱۳ ساعت قبل / کارت اعتباری سهام عدالت
جزئیات ارائه کارت اعتباری وثیقه سهام عدالت اعلام شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه در مرحله نخست اجرای طرح، این اعتبار در بانک ملی ایران به اشخاصی تعلق می‌گیرد که روش غیرمستقیم را برای دسترسی به سبد سهام عدالت خود انتخاب کرده اند، گفت: امکان توثیق سهام عدالت و استفاده از این ظرفیت پس از پذیرش و ورود شرکت‌های استانی به بورس اوراق بهادار میسر خواهد شد.
پذیرش نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس با ۴۰۰ هزار سهامدار
۱۵ ساعت قبل / سید محمدجواد فرهانیان / بازار سرمایه / شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی / سازمان بورس و اوراق بهادار
پذیرش نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس با ۴۰۰ هزار سهامدار
فرهانیان، مدیر برنامه ریزی و تو سعه شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار کشور از پذیرش سهام نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس خبر داد.
امکان تغییر روش سهام عدالت وجود ندارد
۱۵ ساعت قبل / علی صحرایی / آزادسازی سهام عدالت / بورس اوراق بهادار تهران / سهام عدالت
امکان تغییر روش سهام عدالت وجود ندارد
صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: برای فروش سهام عدالت، امکان تغییر روش از مستقیم به غیر مستقیم و یا بالعکس وجود ندارد.
۲۰ ساعت قبل
توصیه مهم به مالکان سهام عدالت
مدیرعامل بورس تهران گفت: نگاه بلند مدت لازمه کسب سود در بازار سرمایه است و توصیه می‌کنم مالکان سهام عدالت برای فروش دارایی خود عجله نکنند.
کارت اعتباری سهام عدالت به سهامداران غیرمستقیم هم تعلق می‌گیرد؟
۲۵ ساعت قبل / حسین فهیمی / سهام عدالت / کارت اعتباری
کارت اعتباری سهام عدالت به سهامداران غیرمستقیم هم تعلق می‌گیرد؟
سخنگوی سهام عدالت گفت: امکان دریافت کارت اعتباری برای کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند بعد از ورود شرکت آن استان به بورس نیز امکان‌پذیر است. نوشته کارت اعتباری سهام عدالت به سهامداران غیرمستقیم هم تعلق می‌گیرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سخنگوی سهام عدالت: کارت اعتباری برای سهامداران عدالت غیر مستقیم نیز ارائه می‌شود / علت اینکه برخی رقم پایینی دریافت کردند این است که برخی نمادها بسته است و امکان فروش نیست/ کارگزاری‌ها نفع موکل مردم را مورد توجه قرار می‌دهند و وقتی سهام رو به پایین است آن‌را نمی‌فروشند
۲۷ ساعت قبل
سخنگوی سهام عدالت: کارت اعتباری برای سهامداران عدالت غیر مستقیم نیز ارائه می‌شود / علت اینکه برخی رقم پایینی دریافت کردند این است که برخی نمادها بسته است و امکان فروش نیست/ کارگزاری‌ها نفع موکل مردم را …
سخنگوی سهام عدالت گفت: امکان دریافت کارت اعتباری برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند بعد از ورود شرکت آن استان به بورس نیز امکان پذیر است. وی افزود: کارگزاری‌ها نفع موکل مردم را مورد توجه قرار می‌دهند و وقتی سهام رو به پایین است آن‌را نمی‌فروشند بلکه صبر می‌کنند و وقتی رو به افزایش رفت آنرا می‌فروشند.
امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت فعلا برای انتخاب کنندگان روش مستقیم است
۲۸ ساعت قبل
امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت فعلا برای انتخاب کنندگان روش مستقیم است
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: افرادی که روش مالکیت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند بعد از ورود شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس، می‌توانند ۶۰ درصد سهام خود را بفروشند.
جزئیات معامله سهام نخستین شرکت استانی سهام عدالت در بورس
۲۹ ساعت قبل
جزئیات معامله سهام نخستین شرکت استانی سهام عدالت در بورس
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت ضمن تشریح جزئیات معامله سهام نخستین شرکت استانی سهام عدالت در بورس، از فراهم شدن امکان فروش بخشی از سهام عدالت به روش غیرمستقیم در بورس خبر داد.
سرمایه گذاری های استانی؛ سبدی متنوع از سهام/ انجام معاملات بورس با دو سامانه
۳۰ ساعت قبل / علی صحرایی / بورس اوراق بهادار تهران / بازار سرمایه / سهام عدالت
سرمایه گذاری های استانی؛ سبدی متنوع از سهام/ انجام معاملات بورس با دو سامانه
صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: نگاه بلند مدت لازمه کسب سود در بازار سرمایه است و توصیه می کنم مالکان سهام عدالت برای فروش دارایی خود عجله نکنند.
رشد کم‌نظیر بورس در معاملات سال گذشته
۳۱ ساعت قبل / بورس / علی صحرایی / معاملات بورس / وضعیت بورس
رشد کم‌نظیر بورس در معاملات سال گذشته
به گزارش ایرنا، علی صحرائی با بیان اینکه نگاه بلندمدت لازمه کسب سود در بازار سرمایه است و توصیه می‌کنم مالکان سهام عدالت برای فروش دارایی خود عجله نکنند، گفت: از مجموع ۵۰ میلیون نفر مالک سهام عدالت حدود ۳۰ میلیون نفر از هموطنان روش مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند که جمعیت آنها در ۳۱ استان کشور توزیع شده و دارایی این دسته از مالکین سهام عدالت از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدیریت می‌شود.
خط و نشان وزیر اقتصاد برای بانکها: سهام عدالت را ارزان نخرید
۳۴ ساعت قبل / سهام عدالت
خط و نشان وزیر اقتصاد برای بانکها: سهام عدالت را ارزان نخرید
وزیر اقتصاد با اشاره به این که هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارد، گفت: احتمالا اشتباهی در محاسبات ارزش بازار بورس صورت می‌گیرد و این موضوع موجب تاخیر در واریز پول خرید سهام عدالت توسط بانک‌ها به حساب فروشنده‌ها می‌شود.
هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارد
۳۶ ساعت قبل
هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارد
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هیچ بانکی اجازه ندارد، کمتر از ارزش بازار بورس سهام عدالت را خریداری کند.
۲ روز قبل
آغاز معاملات مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت
 بورس تهران از پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی و انجام نخستین معامله این نوع شرکت‌ها خبر داد؛ به این ترتیب مشمولانی که در استان خراسان جنوبی روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند سهام عدالتشان را بفروشند. مشمولان سایر استان‌ها که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند باید منتظر باشند تا سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی محل سکونتشان در بورس پذیرفته شود. به گزارش همشهری، مطابق رویه سازمان خصوصی‌سازی،‌ مشمولان سهام عدالت به 2روش می‌توانند سهام عدالتشان را آزاد کنند؛ در روش نخست که روش …
کدام مشمولان سهام عدالت کارت اعتباری می‌گیرند؟
۲ روز قبل
کدام مشمولان سهام عدالت کارت اعتباری می‌گیرند؟
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از امکان دریافت کارت اعتباری از بانک ملی ایران جهت خرید از فروشگاه‌های مجاز طرف قرارداد با این بانک برای مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، خبر داد.
اعطای کارت اعتباری به برخی از مشمولان سهام عدالت
۲ روز قبل / کارت اعتباری سهام عدالت / سهام عدالت / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه
اعطای کارت اعتباری به برخی از مشمولان سهام عدالت
تهران - ایرنا -عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از امکان دریافت کارت اعتباری از بانک ملی ایران جهت خرید از فروشگاه‌های مجاز طرف قرارداد با این بانک برای مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، خبر داد.
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و  سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
۲ روز قبل
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ۳۰ درصد بعدی سهام عدالت این هفته قابل معامله است، قیمت سهام بعضی شرکت‌ها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست، قیمت دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک تصویب نشده است، مدرس خیابانی: بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود، کانادا در تلافی اقدام ترامپ برای کالا‌های آمریکایی تعرفه وضع کرد و الزام تولیدکنندگان فولاد به رعایت کف عرضه در بورس را در بر دارد.
واریز ۲۴ میلیون تومان به حساب این سهامداران
۳ روز قبل
واریز ۲۴ میلیون تومان به حساب این سهامداران
امروز مطالبی همچون برندگان و بازندگان هفته، صرافی ملی از دلار ۲۳ هزار تومانی رونمایی کرد!، روند صعودی طلا شتاب گرفت، عرضه اولیه هفته بعد چیست؟، تغییر ساعت معاملات بازار سرمایه از هفته آینده، احتمال عرضه پتروشیمی بندر امام در بورس، بورس هفته بعد چه می‌شود؟ میانگین پرتفوی سهام عدالت ۳۰ برابر شد ؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
اختلاف نظر دولت و مجلس برای سهام عدالت جدید/مجلس: مصمم هستیم
۳ روز قبل / سهام عدالت / آزادسازی سهام عدالت / سهام عدالت بورس
اختلاف نظر دولت و مجلس برای سهام عدالت جدید/مجلس: مصمم هستیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی در حالی تخصیص سهام عدالت جدید را امکان ناپذیر می‌داند که مجلس بر تدوین طرح جاماندگان سهام عدالت قصد در ارائه این سهام به اقشار جا مانده دارد.
۵ روز قبل
جست و خیز شاخص روی خط اخبار
کیمیا نجفیاین ‌روزها رشد شاخص بورس مسئله تازه‌ای نیست و رکوردزنی‌هایش دیگر جای تعجب ندارد. رشد بی‌سابقه بورس در ماه‌های اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص شده است، مسئله‌ای که عده‌ای از فعالان بازار آن را بی‌اساس دانسته و معتقدند که بازار زیر چتر حمایتی دولت به شرایط فعلی رسیده و خبری از حباب نیست.حمایت‌های دولت مدتی است که محبوبیت سرمایه‌گذاری در بورس را نسبت به دیگر بازارهای موازی افزایش داده، به طوری که هر روز شاهد ورود نقدینگی بیشتر به این بازار هستیم و همین مسئله رشد بی‌سابقه‌ شاخص بورس را با خود به همراه داشته است. آنطور که تحلیلگران می‫گویند این بخش از اقتصاد به دلیل تصمیمات جدید دولت در زمینه عرضه سهام شستا به بورس، کاهش نرخ سود بانکی، واگذاری باقیمانده سهام دولت در قالب صندوق‌های …
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / رشد ۲ درصدی سهام عدالت در روز سبز بورس
۵ روز قبل / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / بازار سهام / بورس / سهام عدالت
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / رشد ۲ درصدی سهام عدالت در روز سبز بورس
در پایان معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه ۱۵ مرداد، ارزش سبد سهام عدالت با رشدی ۲ درصدی به ۵ میلیون و ۸۶۹ هزار تومان رسید. نوشته ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / رشد ۲ درصدی سهام عدالت در روز سبز بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳۰ درصد از سهام عدالت چند؟
۵ روز قبل / سهام عدالت
۳۰ درصد از سهام عدالت چند؟
ارزش واقعی سهام عدالت بر اساس تابلوی روز بورس تغییر می کند و از زمانی که امکان فروش ۳۰ درصد از این سهام برای مشمولان فراهم شده است، ارزش واقعی یک سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی، بین ۱۷ تا ۱۹ میلیون تومان تغییر کرده است. بر این اساس و طبق آخرین قیمت ها، ۳۰ درصد سهام عدالت، کمی بیش از پنج میلیون تومان است.
اولین قدم برای ۲۹ میلیون سهامدار سهام عدالت / شرکت‌ها سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس شدند
۵ روز قبل / سهام / سهام عدالت
اولین قدم برای ۲۹ میلیون سهامدار سهام عدالت / شرکت‌ها سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس شدند
پس از گذشت بیش از سه ماه اولین قدم برای سهامدارانی که روش آزادسازی غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برداشته شد و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در گروه سرمایه‌گذاری‌های بورس درج شده است. نوشته اولین قدم برای ۲۹ میلیون سهامدار سهام عدالت / شرکت‌ها سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس شدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
رییس اتاق تعاون: ظرف سه ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس می‌شوند / به مردم توصیه می‌کنیم سهام عدالت خود را نفروشند و از منفعت آن استفاده کنند
رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه آیین‌نامه پذیرش شرکت‌های استانی سهام عدالت تهیه شده است، گفت: ظرف سه ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس می‌شوند، مجامع آنها برگزار و افزایش سرمایه می‌دهند. البته برخی از دوستان نظرشان بر این بود که مردم اعضای این شرکت‌ها را انتخاب کنند که به نظر می‌رسد این کار عملی نشود که ۲۹ میلیون نفر در مجامع شرکت‌ها حضور پیدا کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
رییس اتاق تعاون: دارندگان سهام عدالت در فروش سهام خود عجله نکنند
افرادی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کردند نیز توجه داسته باشند که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سه ماه دیگر وارد بورس می‌شوند و می‌توانند سهام خود را مدیریت کنند.
پربازده ترین نمادهای بورس معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
پربازده ترین نمادهای بورس معرفی شدند
امروز مطالبی همچون دلار در این صرافی ها 400 تومان گران تر شد، عرضه اولیه «امین» بخریم یا نخریم؟، تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت به تعویق افتاد، عقب نشینی بورسی‌ها از وام مسکن، سهامداران «بترانس» ۳۵ تومان سود می‌گیرند، ۱۴۰ شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند، تغییر سیستم معاملات بورس تهران تا سه ماه آینده؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
بسته حمایت از بورس راهی مجلس شد
به‌دنبال افزایش نگرانی‌ها نسبت به آینده بورس یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال یک بسته حمایتی از سوی سازمان بورس به مجلس خبر داد و اعلام کرد قرار است این بسته امروز در مجلس مورد بررسی قرار گیرد. به گزارش همشهری، شاخص کل بورس تهران از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به 220درصد رشد کرده است و آنطور که وزیر اقتصاد می‌گوید از ابتدای سال تاکنون 70هزار میلیارد تومان پول جدید وارد بازار سرمایه شده است.تعداد سهامداران بورس نیز به 15میلیون و 251هزار نفر و با احتساب سهام عدالت به 48میلیون و 500هزار نفر رسیده …
دولت در حال برداشتن گام جدید خصوصی سازی است/ هر سهم کامل سهام عدالت بیش از 16 میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / خصوصی سازی / دولت / رشد / سرمایه / سهام عدالت
دولت در حال برداشتن گام جدید خصوصی سازی است/ هر سهم کامل سهام عدالت بیش از 16 میلیون تومان
ایلنا: سخنگوی دولت اظهار داشت: برخی نگرانی‌ها در خصوص حباب کاذب و یا برخی سوء استفاده‌ها، اصل این اتفاق مبارک را نباید خدشه دار کند چون در ذات بورس فراز و نشیب و افت…
آخرین ارزش سهام عدالت | روند نزولی بورس چه تاثیری بر سبد سهام عدالت گذاشت؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
آخرین ارزش سهام عدالت | روند نزولی بورس چه تاثیری بر سبد سهام عدالت گذاشت؟
ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات هفته جاری با افت ۸۱۷ هزار و ۹۸۴ تومانی نسبت به هفته قبل به ۱۸ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۶۴ تومان رسید.
آیا تاج پادشاهی از سر دلار افتاده است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
آیا تاج پادشاهی از سر دلار افتاده است؟
امروز مطالبی همچون کاهش ارزش پول ملی در برابر دلار، ۳۹ نماد متوقف بورسی کدامند؟ ارزش سهام عدالت ۴۰ برابر شد، سقوط آزاد بورسهای جهانی بعد از سخنرانی ترامپ! خبری از مزایده و مذاکره نیست، مجموعه‌های تولیدی در نوبت عرضه قرار می‌گیرند ؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
حضور 50 میلیون ایرانی
در بازار سرمایهبازار سرمایه همچنان روی بورس است و ورود چشم‌گیر متقاضیان به این بازار همانند ماه‌های گذشته ادامه دارد؛ به طوری که تعداد کدهای بورسی صادر شده که در کل سال قبل به یک میلیون هم نمی‌رسید، تنها در یک ماه سال جاری به بیش از یک میلیون رسیده است؛ موضوعی که هرچند به نظر می‌رسد باعث بزرگ‌تر شدن بازار سرمایه شده است، اما نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه این طرف عرضه نمی‌تواند پاسخگوی این حجم از متقاضی باشد و همچنین عدم فراهم بودن زیرساخت‌های لازم وجود دارد. به گزارش ایسنا، طبق آمار میزان کدهای صادر شده در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۰۰ هزار و در سال ۱۳۹۸ نیز حدود ۹۰۰ هزار کد بوده است. اما این روند در سال جاری رنگ دیگری به خود گرفت؛ به طوریکه در فروردین‌ماه سال گذشته ۵۵ هزار کد صادر شد درحالی که در فروردین‌ماه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
چرا بورس کماکان پیشتازی می‌کند؟
بورس به بازاری جذاب تبدیل شده که میلیون‌ها ایرانی را تشویق به سرمایه‌گذاری در آن کرده است.به گزارش ایسنا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز ۲۸ ژوئن با اشاره به خروج آمریکا از برجام و شیوع کرونا گفت: فشار اقتصادی از سال ۲۰۱۸ شروع شد و ما اکنون ما با فشار اقتصادی محسوسی مواجه هستیم.در طول دو هفته اخیر ارزش ریال در برابر دلار کاهش پیدا کرد. اوت سال قبل نرخ برابری دلار معادل ۱۱۱ هزار ریال بود اما اخیرا دلار از ۲۲۳ هزار ریال نیز عبور کرد. به گفته عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، از زمان انقلاب سال ۱۹۷۹ تاکنون ارزش ریال در برابر دلار ۳۵۰۰ برابر کاهش یافته است. این کاهش ارزش ریال روی زندگی ایرانیان به ویژه طبقات پایین درآمدی تاثیر گذاشته است.در همین حال، شاخص بورس تهران در حال صعود سریع است و از …
خبر تازه روحانی درباره امکان وثیقه گذاری سهام عدالت، واریز سود سهام بورس و ...
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
خبر تازه روحانی درباره امکان وثیقه گذاری سهام عدالت، واریز سود سهام بورس و ...
رئیس جمهور گفت: مردم می توانند با وثیقه گذاری سهام عدالت کارت اعتباری بانک‌ها را اخذ کنند. اینها همه تحول دیجیتالی است که در دولت تدبیر وامید شتاب گرفته است.
آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر/ جهش ۴۰ دلاری طلا با کاهش ارزش دلار/ جزییات تازه از ورود استارتاپ‌ها به بورس/ متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران به چند میلیون تومان رسید؟ / نگاه سرمایه‌گذاران به سوی واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر/ جهش ۴۰ دلاری طلا با کاهش ارزش دلار/ جزییات تازه از ورود استارتاپ‌ها به بورس/ متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران به چند میلیون تومان رسید؟ / نگاه سرمایه‌گذاران به سوی واکسن …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص بورس تهران سبزپوش شد، جزییات عرضه سهام یک بلوک ۳۶ درصدی، دلار بدون تغییر در این صرافی‌ها قیمت گذاری شد، نگاه ویژه سکه به اونس، قیمت گوشت گاو ۶ درصد کاهش داشت/ افزایش ۸۵ درصدی نرخ برنج خارجی، بانک مرکزی چین ۱۱.۴۵ میلیارد دلار نقدینگی به بازار تزریق کرد و علت موج تورمی اخیر به روایت سازمان برنامه و بودجه را در بر دارد.
عضو هیات مدیره سازمان بورس خبر داد:
آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
عضو هیات مدیره سازمان بورس خبر داد: آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر
افرادی که سهامداری به روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند از ۱۹ مردادماه می‌توانند نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام خود اقدام کنند و ۴۰ درصد باقی‌مانده در دهه فجر آزادسازی خواهد شد.
فراخوان ثبت نام متقاضیان کرسی هیات مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سهام عدالت
فراخوان ثبت نام متقاضیان کرسی هیات مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت
سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص مشمولین سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده و واجد شرایط عضویت در هیئت مدیره نهادهای مالی هستند، اطلاعیه ای صادر کرد.
سهام عدالت روی تابلو بورس می‌آید
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بورس / تابلوی بورس / سهام عدالت / سهام عدالت در بورس
سهام عدالت روی تابلو بورس می‌آید
شفقنا- از نخستین روز کاری پس از عید غدیر، امکان معاملات سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس یا همان بازار سرمایه فراهم می‌شود. دنیای اقتصاد نوشت: برای فروش به ثبت‌نام در سامانه سجام نیازی نیست. سهامداران با مراجعه...
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تصمیم 50‌میلیون نفری برای سرمایه‌گذاری 15ساله
   [مسلم تقوی] تا اواسط ماه جاری همه دارندگان سهام عدالت می‌توانند به 60‌درصد سهام خود دسترسی داشته باشند و این سرمایه قدیمی را به روش‌های مختلف مدیریت کنند. با بزرگ و بزرگ‌ترشدن ارزش بازار سهام کم‌کم اعتماد مشتریان بازار بورس به آینده آن کمتر شده و سوال بزرگ حفظ سرمایه در بورس یا آزادسازی و نقدکردن آن برای جمعیت 50میلیونی سهامداران به مسأله‌ای کلیدی تبدیل می‌شود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند آزادسازی بخش بیشتری از سهام عدالت ممکن است برای یک یا دوماه تأثیر مثبتی روی بازار بورس داشته باشد ولی بعد از آن عوامل دیگری آینده بورس را رقم خواهند زد. گردش احتمالی بخشی از سهام در بازار بورس اتفاقی مثبت برای بورس خواهد بود. از سوی دیگر، امکان وثیقه‌گذاری …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •