دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
مشکل واحدهای تولیدی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
مهم‌ترین سرفصل ‌مشکلات اصناف کشور
مشکلات اصناف کشور با حضور فعالان بخش‌خصوصی و متولیان اصناف کشور مورد بررسی قرار گرفت. در حال حاضر و به گفته دست‌اندر‌کاران یکی از چالش‌های اصلی که در حال حاضر واحدهای تولیدی از صنوف مختلف را آزار می‌دهد، عدم دسترسی به مواد اولیه است. در حالی که براساس گزارش‌های رسمی، میزان رسوب کالا در گمرکات کشور به 5/ 4 میلیون تن رسیده که بخش عمده‌ای از آن، مواد اولیه و ماشین‌آلات مورد نیاز کارخانه‌ها است. این در حالی است که این مواد اولیه و ماشین‌آلات یا به صورت اعتباری یا پرداخت وجه به طور کامل، از سوی فعالان اقتصادی وارد کشور شده و به‌دلیل عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی، امکان ترخیص از گمرک برای این بخش کالاها فراهم نشده است. درخواست بخش‌خصوصی این است که در این رابطه بانک مرکزی تدابیر فوری برای رفع مشکل …
مشکل واحدهای تولیدی در شهرک‌های خصوصی قم رفع شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ابوالفضل خاکی / اتاق بازرگانی قم / واحدهای تولیدی / قم
مشکل واحدهای تولیدی در شهرک‌های خصوصی قم رفع شود
قم - خاکی، رئیس اتاق بازرگانی قم تعامل بین بخش دولتی و خصوصی را یک مزیت دانست و گفت: مشکل واحدهای تولیدی در شهرک‌های خصوصی قم رفع شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / وزارت صنعت معدن و تجارت / واحدهای صنعتی / تولید
جزئیات آخرین آمار بنگاه‌های مشکل‌دار/ جدول مقایسه‌ای ۳۱ استان
بر اساس گزارش به روز شده بنگاه‌های مشکل دار، ۱۲۸۱ بنگاه با ۱۴۶هزار نیروی کار در کشور شناسایی شده که تعداد این بنگاه‌ها در پنج استان افزایش و در ۱۱ استان کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / رونق تولید / وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی
جلوگیری از ریزش ۲۰۰ هزار نیروی کار در ۶ ماهه امسال
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: در شش ماهه اول سال جاری با پیگیری‌ها در حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / هپکو اراک / بنگاه‌های مشکل دار / سازمان خصوصی سازی / کریم یاوری / تجمع اعتراضی / مشکل واحدهای تولیدی
هپکو به چرخه تولید بازگشت/ قرارداد با وزارت راه و شهرداری‌ها برای تامین ماشین‌آلات راهسازی
مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با بیان اینکه شرکت هپکو از هفته گذشته به چرخه تولید بازگشته است، گفت: پس از احیای این شرکت، سازمان خصوصی سازی نسبت به واگذاری آن اقدام می‌کند. 
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / روغن نباتی / تولید / مشکل واحدهای تولیدی / بنگاه‌های مشکل دار / مطالبات معوق / مطالبات معوق کارگران
یک بنگاه اقتصادی به خط تولید بازگشت/ بروز رسانی حقوق کارگران از ماه جاری
مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار گفت: روغن نباتی جهان که دو سال با مشکلات تولید در محصولات، دست و پنجه نرم می‌کرد از هفته آینده تولید خود را از سر می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / هپکو اراک / رونق تولید / دستمزد کارگران / مشکل واحدهای تولیدی
روایت سال های تبدار شرکت هپکو/کارگران درانتظار تپش مجدد قلب تولید
اراک- هپکو، شرکتی که در دست سهامداران نااهل، سال ها است نفس هایش به شماره افتاده، روزهای تب‌داری را در انتظار حل مشکلات می گذراند و می خواهد دوباره صدای تپش قلب تولید را در خود بشنود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / علی ربیعی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
فیلم | توضیحات سخنگوی دولت برای حل مشکلات کارگران هپکو
علی ربیعی،سخنگوی دولت، درباره کارگران هپکو گفت:در خصوص هپکو مذاکراتی در حال انجام با گروه‌های توانمند است تا واگذاری سریعتر انجام شود. دولت تصمیم دارد با تشکیل کمیته های خاص مشکل واحدهای تولیدی را حل کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / هپکو اراک / کارگران / حاتم شاکرمی / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی
تامین ۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای حل مشکلات جاری هپکو /سهام بصورت عمده واگذار خواهد شد
معاون وزیر کار با اشاره به سه تصمیم گرفته شده برای ساماندهی وضعیت کارگران شرکت هپکو، درباره مطالبه کارگران مبنی بر واگذاری سهام این شرکت گفت: سهام هپکو قرار است به صورت عمده واگذار شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی / اخراج نیروی کار
احیای ۴۷۰ بنگاه اقتصادی مشکل‌دار / جلوگیری از تعدیل ۱۰۱ هزار نیروی کار
بر اساس جدیدترین اطلاعات از وضعیت بنگاه‌های کشور، با احیای ۴۷۴ بنگاه مشکل دار از تعدیل ۱۰۱ هزار و ۳۲۳ نیروی کار جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / واحد های تولیدی
فعالیت ۱۸۷ بنگاه «بحرانی» در کشور/ تهدید اشتغال ۴۴ هزار نیروی کار
علیرغم کاهش تعداد بنگاه‌های مشکل دار در سه ماهه نخست امسال، اما بر اساس آمار منتهی به بهار امسال ۱۸۷ بنگاه بحرانی با ۴۳ هزار و ۷۲۶ نیروی کار شناسایی شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی
آمار بنگاه‌های مشکل‌دار کاهش یافت/حفظ ۱۰۰ هزار شغل
مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با اشاره به کاهش آمار بنگاه‌های مشکل دار از ۱۳۵۱ واحد به ۱۲۶۲ بنگاه در سه ماهه نخست امسال، از حفظ ۱۰۰ هزار فرصت شغلی با حمایت از ۴۷۰ بنگاه خبرداد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / حاتم شاکرمی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / شورای عالی کار / بنگاه های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی / حقوق کارگران / ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید
سرمایه درگردش بنگاه‌های مشکل‌دار برای تسویه حقوق کارگران تامین شد
معاون امور روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های مشکل دار برای ‎پرداخت حقوق معوقه کارگران این بنگاه‌ها در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبرداد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / رونق تولید / اتاق بازرگانی سمنان / علی اصغر جمعه ای / استانداری سمنان / سرمایه گذاری / قانون رفع موانع تولید / شهرک صنعتی / صنعت، معدن وتجارت سمنان / حشمت الله عسگری / مشکل واحدهای تولیدی
موانع تولید در استان سمنان/ ضرورت اصلاح قوانین و تحقق شعار سال
سمنان - استان سمنان در زمینه تولیدات صنعتی، معدنی و کشاورزی دارای ظرفیت‌های فراوانی است اما در این بین موانعی هم هستند که کار تولید و تحقق شعار سال را مختل می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
نقل و انتقال و مراحل بازگشت ارز، مهم‌ترین مشکل صادرات است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: نقل و انتقال ارز و مراحل بازگشت ارز حاصل از صادرات، مهم‌ترین مشکل واحدهای تولیدی در مقوله صادرات غیرنفتی است.به گزارش ایرنا، ناصر فغفوری شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، تخصیص دیرهنگام ارز توسط بانک مرکزی برای واردات مواد اولیه که در صادرات استفاده می‌شود را مشکل بعدی این بخش خواند و اظهار کرد: برخی واحدها به دلیل کیفیت درخواستی مشتری خارجی، مواد اولیه را وارد کرده و برخی دیگر نیز به دلیل موجود نبودن مجبور به واردات مواد اولیه هستند که مشکلاتی در روند تولید ایجاد می‌کند. کمبود مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز مشکل بعدی است به‌گونه‌ای که برخی واحدها نسبت به واردات اقدام می‌کنند تا تولید خود را حفظ کنند اما به دلایلی از جمله …
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / میثم زالی / ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید / تولید / واحد های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی
حل و فصل مشکلات ۲۰۵۴ بنگاه تولیدی آغاز شد
دبیرستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان اینکه رفع مشکلات ۲ هزار و ۵۴ بنگاه تولیدی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: حل و فصل مشکلات بنگاه های تولیدی سرعت می گیرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سعید زرندی / لوازم خانگی / واحد های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی
ظرفیت خالی ۲ هزار واحد تولیدی امسال احیا می‌شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به هدف گذاری احیای ظرفیت خالی ۲ هزار واحد تولیدی در سال جاری، از ترغیب سرمایه گذاران جدید برای احیای واحدهای راکد، تعطیل و با ظرفیت پایین خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
مشکل واحدهای تولیدی استفاده نکردن ازتکنولوژی است
اهواز-ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) خوزستان گفت: تلاطمی که امروزه واحدهای تولیدی با آن مواجه هستند ناشی از توجه نکردن به بحث استفاده از علم و تکنولوژی است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۵
توانمندی بازار سرمایه در حل مشکلات واحدهای تولیدی
تهران - ایرنا - رئیس کل اسبق بانک مرکزی، نقدینگی را به عنوان یکی از مشکلات کنونی واحدهای تولیدی مطرح کرد و گفت: بازار سرمایه از توانایی بالایی جهت رفع این مشکل واحدهای تولیدی برخوردار است و می تواند کمک به سزایی در تحقق شعار رونق تولید داشته باشد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دستور وزیر کشور برای شناسائی و رفع مشکل واحدهای تولیدی در استان‌ها
احزاب و شخصیت‌هاایلنا نوشت: معاون اقتصادی وزیر کشور از دستور ویژه عبدالرضا رحمانی فضلی برای شناسائی دقیق واحدهای تولیدی مشکل‌دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصاء و رفع مشکلات آنها با هدف حفظ و صیانت از اشتغال موجود و تولید فعلی و ارتقای آنها خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •