یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
مهدی سجاده چی
استعفای مهدی سجاده‌چی هنوز پذیرفته نشده است/ از دلایل بی‌اطلاعیم
۴ روز قبل / خسرو نقیبی / مهدی سجاده چی / فیلمنامه نویسی
استعفای مهدی سجاده‌چی هنوز پذیرفته نشده است/ از دلایل بی‌اطلاعیم
خسرو نقیبی سخنگوی شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان تأکید کرد استعفای مهدی سجاده‌چی رییس این شورا فعلا پذیرفته نشده است و باید در جلسه‌ای دلایل این استعفا بررسی شود.
سکانس‌هایی از فیلم صوفی و دیوانه
۵ روز قبل
سکانس‌هایی از فیلم صوفی و دیوانه
فیلم سینمایی «صوفی و دیوانه» به نویسندگی مهدی کرم پور و مهدی سجاده چی و کارگردانی مهدی کرم پور محصول سال 1395 است. امیر با بازی امیر جعفری در حال خودکشی در مترو است که سوفی با بازی به آفرید غفاریان با طرح یک سؤال او را از این کار منع می‌کند. سوفی با داستان‌های خیالی درباره زندگی خود قصد دارد فکر خودکشی را از سر امیر بیرون کند. غافل از این که امیر هم درباره زندگی اش فقط تخیلاتی را برای سوفی نقل می‌کند. سوفی امیر را به یک گردش یک روزه دعوت می‌کند و… . امیر جعفری، به‌آفرید غفاریان، الهه حصاری، سعید امیرسلیمانی، سیامک صفری، رضا یزدانی و محمدرضا شریفی‌نیا در این فیلم مقابل دوربین محمد آلادپوش بازی کردند. بهزاد عبدی موسیقی متن این فیلم را ساخت و نازنین مفخم این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این …
طرح تازه فارابی؛ فرصت سنجش ظرفیت فیلمنامه‌نویسی در سینمای ایران
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مهدی سجاده چی / فیلمنامه نویسی / بنیاد سینمایی فارابی
طرح تازه فارابی؛ فرصت سنجش ظرفیت فیلمنامه‌نویسی در سینمای ایران
مهدی سجاده‌چی رئیس شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان سینما عنوان کرد که با طرح حمایت از تولید فیلمنامه ظرفیت نویسندگان سنجش می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / مهدی سجاده چی / فیلمنامه نویسی / تاسوعا و عاشورا
«سینمای دینی» و دست‌انداز مصلحت‌سنجی/ حوزه‌ها فیلمساز تربیت کنند
مهدی سجاده‌چی فیلمنامه‌نویس با اشاره تعدد نظرات و دیدگاه‌ها در حوزه مسائل مذهبی برای پرداخت سینمایی، معتقد است باید «فیلمساز فقیه» یا «فقیه فیلمساز» برای این میدان تربیت کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / انجمن صنفی فیلمنامه نویسان سینما / خانه سینما / خسرو نقیبی / مهدی سجاده چی
شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران دچار تغییر شد/ اهدای ۷ جایزه
مهدی سجاده‌چی رییس شورای کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران از اعمال تغییرات در هشتمین شب فیلمنامه کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران عنوان کرد.
 •  •  •  •  •  •  •