سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
واعظی
«علی لاریجانی» همکار دولت در پیشبرد سند ۲۵ ساله ایران و چین است
۱ ساعت قبل / محمود واعظی / مجلس / ایران / چین / علی لاریجانی / سند همکاری ایران و چین / رئیس دفتر رئیس جمهور
«علی لاریجانی» همکار دولت در پیشبرد سند ۲۵ ساله ایران و چین است
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بعد از اینکه لاریجانی از مجلس بیرون آمد، از او درخواست کردیم کار خود را درخصوص پیگیری این سند ادامه دهد، او هم پذیرفت.
دست دولت در جیب صندوق توسعه ملی
۱۹ ساعت قبل / سازمان برنامه و بودجه / صندوق توسعه ملی / دیوان محاسبات کشور / محمود واعظی / محمدباقر نوبخت / هیئت دولت
دست دولت در جیب صندوق توسعه ملی
این روزها تخصیص نقدی ۱۲۰‌میلیارد تومان در شرایط تنگنای مالی و کسری گسترده بودجه برای احداث یک دانشکده در تهران خبرساز شده است؛ آن هم از اعتباری که برای مقابله با کرونا در نظر گرفته بود.
۴ بار خودکشی در انتخابات برای یک پست تشریفاتی؟!
۲۴ ساعت قبل / آبدارچی بودن پست ریاست جمهوری / اصلاح‌طلبان / تدارکات‌چی
۴ بار خودکشی در انتخابات برای یک پست تشریفاتی؟!
به گزارش کیهان،جلال جلالی‌زاده درباره عملکرد دولت روحانی به «انتخاب» گفته است: یک زمانی آقای خاتمی رئیس‌جمهوری سابق گفت که ریاست جمهوری نقش تدارکات‌چی را در کشور ایفا می‌کند ولی ما امروز شاهد آن هستیم که آقای روحانی حتی نتوانستند یک آبدارچی خوبی باشند و در انجام این نقش خودشان هم خوب نبودند. البته همان وقتی که چهره‌هایی چون آقای نوبخت و آقای واعظی امور دولت را در دست گرفتند، ما باید انتظار چنین اتفاقاتی را می‌داشتیم.
۳۱ ساعت قبل
خبرنگاران را سر کار گذاشتند
ماجرای عضویت دختر رییس‌جمهوری به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با وجود تکذیب‌ها هنوز نقل محافل و گعده‌های رسانه‌ای و مجازی منتقدان دولت است. آخرین چند روز پیش بود که علیرضا نظری، نماینده خمین اعلام کرد که ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساختمان دانشکده‌ای که‌ «دختر حسن روحانی» قرار بود در آن عضو هیات علمی شود، از اعتبارات کرونا تخصیص یافته است. پیش از این هم مسائل مختلف و گزارش‌هایی خلاف واقع از عضویت فرزند حسن روحانی در هیات علمی دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی شنیده شده‌ و دختر رییس‌جمهوری را به استفاده از روابط فامیلی یا به نوعی رانت فامیلی متهم کرده‌بود. محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته به «ایسنا» …
۱۰ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا
۳۴ ساعت قبل
۱۰ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا
شهروند آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود واعظی افزود: تاکنون معادل ریالی بخشی از اعتبار تخصیصی از منابع صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا پرداخت شده است و با دستور رئیس‌جمهور طی دو هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود.
ماجرای خاصّه خرجی ۱۲۰ میلیاردی/ولخرجی از صندوق توسعه ملی و آدرس غلط واعظی
۳۵ ساعت قبل / صندوق ذخیره ارزی / رئیس جمهور / محمود واعظی
ماجرای خاصّه خرجی ۱۲۰ میلیاردی/ولخرجی از صندوق توسعه ملی و آدرس غلط واعظی
محمود واعظی درباره پرداخت ۱۲۰ میلیار تومانی به دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدعی شد این اعتبارات براساس چارچوبی است که خدمت رهبری نوشته‌ایم. ادعایی که با سیره رهبر انقلاب درباره صندوق توسعه ملی در تناقض است.
۳۶ ساعت قبل / واعظی / هفته ناجا / غلامرضا اسدی / استاندار بوشهر / نیروی انتظامی / بوشهر / استان بوشهر / شورای تامین
تامین امنیت استان بوشهر موجب افتخار نظام و کشور است
استاندار بوشهر گفت: بوشهر فقط تامین کننده امنیت داخل استان نیست و اقداماتی که نیروی انتظامی با همکاری سایر اعضا شورای تامین استان بوشهر انجام می‌دهند مایه افتخار کشور و نظام است.
توضیح واعظی درباره محل مصرف منابع صندوق توسعه
۳۷ ساعت قبل
توضیح واعظی درباره محل مصرف منابع صندوق توسعه
محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: مقام معظم رهبری ضرورت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای بیماری کووید۱۹ را تایید فرمودند و نحوه و محل مصرف این منابع بر اساس سیاست هیات امنای صندوق و طبق مقررات مصوب صورت می‌گیرد. به گزارش ایسنا به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود…
واعظی: در ۲ هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان به ستاد مقابله با کرونا پرداخت می‌شود
۳۷ ساعت قبل / اعتبار مقابله با کرونا / بودجه صندوق توسعه ملی / بودجه مقابله با کرونا / کرونا / محمود واعظی
واعظی: در ۲ هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان به ستاد مقابله با کرونا پرداخت می‌شود
به گزارش الف به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود واعظی افزود: تاکنون معادل ریالی بخشی از اعتبار تخصیصی از منابع صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا پرداخت شده است و با دستور رئیس‌جمهور طی دو هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود.
رییس دفتر رییس جمهور: هیات امنا، شیوه مصرف منابع صندوق توسعه ملی را تعیین می‌کند / با دستور روحانی طی دو هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان از این صندوق برای مبارزه با کرونا پرداخت می شود
۳۸ ساعت قبل
رییس دفتر رییس جمهور: هیات امنا، شیوه مصرف منابع صندوق توسعه ملی را تعیین می‌کند / با دستور روحانی طی دو هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان از این صندوق برای مبارزه با کرونا پرداخت می شود
رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: مقام معظم رهبری ضرورت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای بیماری کووید۱۹ را تایید فرمودند و نحوه و محل مصرف این منابع بر اساس سیاست هیات امنای صندوق و طبق مقررات مصوب صورت می‌گیرد. محمود واعظی افزود: تاکنون معادل ریالی بخشی از اعتبار تخصیصی از منابع صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا پرداخت شده است و با دستور رئیس‌جمهور طی دو هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود.
آنچه رهبری گفت، آنچه نمایندگان انجام دادند
۲ روز قبل / انتخابات ۱۴۰۰ / دولت تدبیر و امید / مجلس یازدهم / روحانی / حسام‌الدین آشنا / دولت / محمود واعظی / انتخابات ۱۴۰۰
آنچه رهبری گفت، آنچه نمایندگان انجام دادند
تهران-ایرنا- مرور بیانات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به نمایندگان مجلس و مقایسه آن با رفتارها و گفتارهای اعضای قوه مقننه به ویژه در تعامل با قوه مجریه نشان می‌دهد که شماری از آن‌ها در شرایط سخت جنگ اقتصادی نه تنها کنار دولت نیستند بلکه با اقدامات و توهین‌های بی‌سابقه تمرکز دولت را از امور اصلی منحرف می‌کنند.
۲ روز قبل
پاسخ به یک شایعه درباره دختر رئیس‌جمهوری
[شهروند] رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «درباره اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده می‌شود، هر اتفاقی که بیفتد بر اساس چارچوبی است که ما خدمت رهبری نوشتیم و بر اساس محور و دستورات ایشان از اعتبارات این صندوق استفاده      می‌شود.» محمود واعظی درباره انتشار مطلبی درباره تخصیص اعتبارات کرونایی به یکی از دانشگاه‌های کشور به دلیل عضویت فرزند رئیس‌جمهوری در هیأت علمی این دانشگاه اظهار کرد: «همان‌طور که سخنگوی دولت نیز توضیح دادند، سازمان برنامه و بودجه به بسیاری از دانشگاه‌هایی که نیازمند هستند، کمک کردند و این روند هم ادامه دارد؛ حال ممکن است عده‌ای دنبال آن باشند تا بگردند و در هر دانشگاه افرادی را پیدا …
۲ روز قبل
جلسه ستاد پیشگیری از کرونا جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی
آذربایجان شرقی – فلاح: جلسه ستاد پیشگیری از کرونا جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاونین، اعضا و روسای شعب به صورت بینات در سالن سمی و بصری برگزار شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در این وبینار با تقدیر و تشکر از پرسنل درمان، پزشکان هلال احمر که در امر مبارزه با کرونا فعال هستند و همچنین نجاتگران جمعیت هلال احمر استان که در پایگاه های امداد جاده ای در معرض کرونا قرار دارند، بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، دستورالعمل‌های ستاد کرونا تاکید کرد. حمید حسین پور ادامه داد: سلامتی نیروی انسانی برای هر مجموعه بسیار مهم می باشد مخصوصاً سلامتی نجاتگران و امدادگران داوطلبان و جوانان هم برای جمعیت هلال احمر حیاتی می باشد و بایستی برای تامین سلامتی …
۲ روز قبل
قدردانی رئیس‌جمهوری از هلال‌احمری‌ها برای اجرای طرح‌های «نذر آب» و «خادمان حسینی»
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با ارسال نامه‌ای مراتب تقدیر و قدردانی حسن روحانی، رئیس‌جمهوری را از همه اعضای جمعیت هلال‌احمر در برگزاری طرح ملی «نذر آب» و طرح «خادمان حسینی» ابلاغ کرد. بنابر این گزارش طرح ملی «نذر آب» امسال برای سومین بار از سوی جمعیت هلال‌احمر در مناطق کم‌برخوردار استان‌های سیستان‌وبلوچستان، جنوب کرمان، هرمزگان و خراسان‌جنوبی برگزار شد. با اجرای این طرح تیم‌های داوطلب بهداشت و درمان هلال‌احمراقدام به ارایه خدمات درمانی به روستاییان در مناطق محروم و داوطلبان و جوانان هلال‌احمری از محل جمع‌آوری کمک‌های خیرین و نیکوکاران اقدام به تهیه و توزیع وسایل اولیه زیستی میان روستاییان …
واعظی: اعتبارات صندوق توسعه ملی مطابق با دستورات رهبری هزینه می‌شود
۲ روز قبل
واعظی: اعتبارات صندوق توسعه ملی مطابق با دستورات رهبری هزینه می‌شود
رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: درباره اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده می‌شود، هر اتفاقی که بیفتد بر اساس چارچوبی است که ما خدمت رهبری نوشتیم و بر اساس محور و دستورات ایشان از اعتبارات این صندوق استفاده می‌شود .
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۵و۲۶ مهر ایسنا
۲ روز قبل / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / مقام معظم رهبری / صندوق توسعه ملی / دونالد ترامپ / اهانت به رییس جمهور
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۵و۲۶ مهر ایسنا
مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حضور رهبر انقلاب/ واکنش علی مطهری به اهانت علیه روحانی/ توضیحات واعظی درباره استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی/ تکرار ادعاهای اتنخاباتی ترامپ/ ناگفته‌هایی از حضور " حاج قاسم سلیمانی " در عراق/ ۵ سالگی برجام و ۳۰ پرسش درباره آن و ... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
واعظی به قالیباف: اگر می خواهید شعار بدهید ولی مردم می دانند که قبلا مسوول بوده اید و هیچ کدام از این کارها را  که می گویید، نتوانستید انجام بدهید!
۲ روز قبل / اهانت به رییس جمهور / پاسخ به قالیباف / سفرهای استانی / سفرهای تبلیغاتی / واعظی
واعظی به قالیباف: اگر می خواهید شعار بدهید ولی مردم می دانند که قبلا مسوول بوده اید و هیچ کدام از این کارها را که می گویید، نتوانستید انجام بدهید!
شفقنا- رییس دفتر رییس جمهور خطاب به منتقدان دولت گفت: اگر می‌خواهید، کار تبلیغاتی و انتخاباتی کنید و سفر بروید ولی این که در سفر، فقط شعار دهید و کار تبلیغاتی کنید و بگویید فقط ما می‌توانیم کار انجام...
پاسخ واعظی به منتقدان روحانی: نوبت خودتان هم می‌شود
۲ روز قبل / محمود واعظی / رئیس دفتر رئیس جمهور / منتقدان دولت / دولت روحانی
پاسخ واعظی به منتقدان روحانی: نوبت خودتان هم می‌شود
رئیس دفتر رئیس جمهور در رابطه با توهین و بی‌احترامی‌ها از تریبون‌های مختلف به رئیس جمهور گفت: افرادی که بی‌اخلاقی انجام می‌دهند باید بدانند این بی‌اخلاقی‌ها تنها به رئیس جمهور نیست بعدا نوبت خودشان هم می‌شود.
حمید هامون و ما که در این ۳۰ سال بسیار تغییر کرده‌ایم
۲ روز قبل / محدثه واعظی‌پور / خسرو شکیبایی / داریوش مهرجویی
حمید هامون و ما که در این ۳۰ سال بسیار تغییر کرده‌ایم
مدتی پیش به دلیل کاری، فیلم سینمایی «هامون» (داریوش مهرجویی ۱۳۶۸) را برای چندمین بار دیدم. تماشای فیلم‌هایی در اندازه و جایگاه «هامون» در این رجعت‌های دوباره و گاه و بی‌گاه همواره با دستاوردهایی همراه است.
رئیس دفتر رئیس جمهور خطاب به منتقدان دولت:
مردم، گذشته را دیده‌اند که مسئولیت داشتید و نتوانستید کاری کنید / چنین هجمه‌هایی در دولت‌های گذشته اصلا سابقه نداشته است
۲ روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور خطاب به منتقدان دولت: مردم، گذشته را دیده‌اند که مسئولیت داشتید و نتوانستید کاری کنید / چنین هجمه‌هایی در دولت‌های گذشته اصلا سابقه نداشته است
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور خطاب به منتقدان دولت گفت: اگر می‌خواهید، کار تبلیغاتی و انتخاباتی کنید و سفر بروید، ولی این که در سفر، فقط شعار دهید و کار تبلیغاتی کنید و بگوئید فقط ما می‌توانیم کار انجام بدهیم، مردم می‌دانند که شما قبلا سرکار بودید و قبلا هم مسئولیت داشتید، ولی هیچ کدام از این کار‌ها را نتوانستید، انجام بدهید.
مردم، گذشته را دیده‌اند که مسئولیت داشتید و نتوانستید کاری کنید
۲ روز قبل / روحانی / دولت
مردم، گذشته را دیده‌اند که مسئولیت داشتید و نتوانستید کاری کنید
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور خطاب به منتقدان دولت گفت: اگر می‌خواهید، کار تبلیغاتی و انتخاباتی کنید و سفر بروید، ولی این که در سفر، فقط شعار دهید و کار تبلیغاتی کنید و بگوئید فقط ما می‌توانیم کار انجام بدهیم، مردم می‌دانند که شما قبلا سرکار بودید و قبلا هم مسئولیت داشتید، ولی هیچ کدام از این کار‌ها را نتوانستید، انجام بدهید.
واعظی: عضویت دختر روحانی در هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صخت ندارد / کسی که این سناریو را طراحی کرده، خبرنگاران را سر کار گذاشته
۳ روز قبل
واعظی: عضویت دختر روحانی در هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صخت ندارد / کسی که این سناریو را طراحی کرده، خبرنگاران را سر کار گذاشته
رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: من درباره عضویت فرزند آقای روحانی در هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرس‌وجو کردم و به من گفتند که اصلا چنین چیزی نیست؛ در واقع اصل کسی که نشسته این سناریو را طراحی کرده، خبرنگاران را سر کار گذاشته که از مسئولین در این باره بپرسند درحالی که دختر آقای رئیس جمهوری اصلا در هیئت علمی آن دانشگاه عضویت ندارد.
پاسخ به یک ادعا درباره دختر حسن روحانی/ واعظی: سناریو چیده اند تا خبرنگاران را سرکار بگذارند
۳ روز قبل / روحانی / محمود واعظی / دختر حسن روحانی
پاسخ به یک ادعا درباره دختر حسن روحانی/ واعظی: سناریو چیده اند تا خبرنگاران را سرکار بگذارند
اقتصادنیوز : رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: درباره اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده می‌شود، هر اتفاقی که بیفتد بر اساس چارچوبی است که ما خدمت رهبری نوشتیم و بر اساس محور و دستورات ایشان از اعتبارات این صندوق استفاده می‌شود .
واکنش به یک ادعا درباره خانواده رئیس جمهور | مگر می‌شود هر کسی هر کاری که دلش بخواهد انجام دهد؟
۳ روز قبل / محمود واعظی
واکنش به یک ادعا درباره خانواده رئیس جمهور | مگر می‌شود هر کسی هر کاری که دلش بخواهد انجام دهد؟
رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: درباره اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده می‌شود، هر اتفاقی که بیفتد بر اساس چارچوبی است که ما خدمت رهبری نوشتیم و بر اساس محور و دستورات ایشان از اعتبارات این صندوق استفاده می‌شود.
پیام واعظی به مناسبت ایام سوگواری پایان ماه صفر
۳ روز قبل / ماه صفر / رحلت حضرت رسول اکرم / محمود واعظی / شهادت امام حسن مجتبی
پیام واعظی به مناسبت ایام سوگواری پایان ماه صفر
تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس‌جمهوری در پیامی ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) گفت: امید است که با اقتدا به آن بزرگواران، در مسیر نورانی ترسیم شده آنها گام برداریم.
۴ روز قبل / اصلاح ساختار بودجه / نامه درمورد بودجه
اقدام واعظی درقبال نامه قالیباف درباره بودجه چه بود؟
به گزارش فارس، محسن زنگنه رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه با اشاره به اظهار نظر رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر نرسیدن نامه قالیباف به رئیس جمهور با موضوع ضرورت اصلاح ساختار بودجه سال ۱۴۰۰ و انتقاد وی از رسانه‌ای شدن این نامه پیش از دریافت آن، ضمن ابراز تعجب از چنین گفته‌ای، زمان ارسال این نامه را ۴۵ روز پیش و در تاریخ ۹۹/۶/۴ اعلام کرد و گفت: ارسال این نامه بارها در جلسات رسمی که با حضور نمایندگانی از دولت برگزار شده بود مطرح گردیده و حتی بر اساس اطلاعات واصله، آقای واعظی این نامه را در تاریخ های ۵ و ۱۰ شهریور ماه ، به سازمان برنامه و بودجه ارسال و دستور رییس جمهور را ابلاغ کرده اند. 
یک نماینده: واعظی دوبار نامه قالیباف درباره بودجه را به سازمان برنامه ارسال کرده؛ بعید است که این موضوع از خاطر برده باشد
۴ روز قبل
یک نماینده: واعظی دوبار نامه قالیباف درباره بودجه را به سازمان برنامه ارسال کرده؛ بعید است که این موضوع از خاطر برده باشد
رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه گفت: واعظی نامه قالیباف به روحانی درباره اصلاح ساختار بودجه را در دو تاریخ ۵ و ۱۰ شهریور به سازمان برنامه و بودجه جهت ابلاغ دستور رئیس جمهور ارسال کرده است.
نامه رئیس مجلس به مقصد نرسید / تقابل قالیباف و روحانی وارد مرحله جدید شد
۴ روز قبل
نامه رئیس مجلس به مقصد نرسید / تقابل قالیباف و روحانی وارد مرحله جدید شد
نامه محمدباقر قالیباف درباره بودجه به حسن روحانی، رابطه دولت و مجلس را گل‌آلودتر کرده است؛ چنان‌که دیروز محمود واعظی، لب به گلایه گشوده که این نامه قبل از آنکه به دست دولت برسد سر از رسانه‌ها درآورده است.
واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با گفت و گو حل و فصل کنند
۴ روز قبل / محمود واعظی / مناقشه قره باغ
واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با گفت و گو حل و فصل کنند
شفقنا- رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان تاکید کرد: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با گفت و گو و در چارچوب قوانین بین المللی و محترم شمردن مرزهای شناخته شده و تمامیت...
فاصله بهارستان از پاستور
۵ روز قبل
فاصله بهارستان از پاستور
 نامه محمدباقر قالیباف درباره بودجه به حسن روحانی، رابطه دولت و مجلس را گل‌آلودتر کرده است؛ چنان‌که دیروز محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور لب به گلایه گشوده که این نامه قبل از آنکه به دست دولت برسد سر از رسانه‌ها درآورده است. به گزارش همشهری،‌ رابطه این روزهای دولت و مجلس برخلاف مواضعی است که روحانی و قالیباف در خردادماهی که گذشت بر آن تأکید می‌کردند و حکایت از آن داشت که رقبای انتخابات 92 و 96، رقابت قدیمی را کنار گذاشته و عزمشان بر همراهی یکدیگر برای حل مشکلات است. در همین میدان بود که 2روز قبل …
۵ روز قبل
روی خط دیپلماسی
  گشایش خوبی می‌شود رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر وزیر امور خارجه به چین گفت: سفر وزیر امور خارجه به چین سفر بسیار خوبی بود. در این سفر درباره روابط کلان 2 کشور، مسائل دوجانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و همچنین درباره سند ۲۵ ساله بسیار جامع بحث و گفت‌وگو کردند. به گزارش ایسنا، محمود واعظی افزود: در این سفر وزیر امور خارجه و مقامات چینی درباره برجام و سایر موضوعات بین‌المللی صحبت کردند که در مجموع سفر موفقی بوده است که براساس گزارش آقای ظریف در دولت، …
واعظی: ایران آماده ایفای نقش درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است
۵ روز قبل / ارمنستان / اخبار "جمهوری آذربایجان" / محمود واعظی
واعظی: ایران آماده ایفای نقش درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است
رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی معاون نخست‌وزیر آذربایجان گفت: ایران آماده ایفای نقش فعال‌تر درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است.
استقبال تهران از پیشنهاد باکو مبنی بر ایفای نقش فعال‌تر ایران، روسیه و ترکیه
۵ روز قبل / محمود واعظی رییس‌ دفتر رییس‌جمهور / مناقشه قره باغ
استقبال تهران از پیشنهاد باکو مبنی بر ایفای نقش فعال‌تر ایران، روسیه و ترکیه
رئیس دفتر رئیس جمهور، توسعه روابط تهران و باکو را در راستای خواست دو ملت و منافع مشترک دو دولت دانست و با محترم شمردن تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تاکید کرد که ایران آماده ایفای نقش فعالتر در حل و فصل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است.
به صدا درآمدن زنگ خطر کرونا در کشور/ کنایه واعظی و آشنا به قالیباف/ فاصله‌گرفتن دولت از جامعه/روحانی: به نوکری و خدمت به مردم افتخار می‌کنیم
۵ روز قبل / بسته خبری ویژه الف / مرور اخبار سیاسی روز
به صدا درآمدن زنگ خطر کرونا در کشور/ کنایه واعظی و آشنا به قالیباف/ فاصله‌گرفتن دولت از جامعه/روحانی: به نوکری و خدمت به مردم افتخار می‌کنیم
هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.
مدیرعامل ایرنا: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید تقویت و بر رفتار آنان نظارت کند
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / خبرگزاری جمهوری اسلامی / محمدرضا نوروزپور / علیرضا معزی / مجلس یازدهم / محمود واعظی / رهبر معظم انقلاب
مدیرعامل ایرنا: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید تقویت و بر رفتار آنان نظارت کند
تهران - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید تقویت و بر رفتار آنان نظارت کند.
انتقاد واعظی درباره نامه قالیباف به روحانی | شاهد گشایش در همه امور خواهیم بود
۵ روز قبل / محمد باقر قالیباف / محمود واعظی / دولت دوازدهم / حسن روحانی
انتقاد واعظی درباره نامه قالیباف به روحانی | شاهد گشایش در همه امور خواهیم بود
رئیس دفتر رئیس جمهور درباره نامه رئیس مجلس به روحانی گفت: چنین نامه‌هایی بین ما و سایر قوای و نهادهای دیگر بوده اما اینکه اول ما نامه را در رسانه‌ها می‌بینیم و بعد دریافت می‌کنیم عجیب است؛ البته من این نامه را ندیدم.
واعظی: رقابت‌های انتخاباتی را زود شروع کرده‌اند/ فرزند رییس جمهور استاد دانشگاه بهشتی نیست
۵ روز قبل / آمریکا و ایران / انتخابات ریاست جمهوری / تنش ایران و آمریکا / رقابت‌های انتخاباتی / شورای نگهبان / فرزند رییس جمهور / واعظی
واعظی: رقابت‌های انتخاباتی را زود شروع کرده‌اند/ فرزند رییس جمهور استاد دانشگاه بهشتی نیست
شفقنا- رییس دفتر رییس جمهوری رفع محدودیت‌های تسلیحاتی از۲۷ مهرماه را موفقیت بزرگ ایران در کارزار با آمریکا عنوان کرد و گفت: از هفته دیگر محدودیت‌هایی که در زمینه صادرات و واردات تسلیحاتی داشتیم، برداشته می‌شود. محمود واعظی امروز چهارشنبه...
مصاحبه اعضای هیأت دولت با خبرنگاران
۵ روز قبل / محمد جواد آذری جهرمی / عبدالناصر همتی / اسحاق جهانگیری / محمود واعظی / سعید نمکی
مصاحبه اعضای هیأت دولت با خبرنگاران
ایرنا - تهران - اعضای کابینه پس از جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
توضیحات واعظی نسبت به گزارش دیوان محاسبات درباره مدیران متخلف دولتی
۵ روز قبل
توضیحات واعظی نسبت به گزارش دیوان محاسبات درباره مدیران متخلف دولتی
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: من تعداد گزارش‌هایی که دیوان محاسبات کشور به دولت واصل کرده است را نمی‌دانم، اما حرفم این است که مدیران از یک رده‌ای به بالا اگر تخلف و ادعایی درباره‌شان وجود دارد باید در نهایت ریاست‌جمهوری مورد بررسی قرار گیرد.
موضع دولت درباره‌ی نامه‌ی بودجه‌ای قالیباف
۵ روز قبل
موضع دولت درباره‌ی نامه‌ی بودجه‌ای قالیباف
محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره نامه رییس مجلس به روحانی برای اصلاح قانون بودجه و نظر دولت درباره آن، تصریح کرد: اولاینکه همیشه اینطور بوده که در بودجه بین دولت و مجلس تعامل و مذاکره وجود داشته و این‌طور نیست که ما به عنوان…
واکنش معزی به اظهارات توهین آمیز یک نماینده مجلس
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / علیرضا معزی / مجلس یازدهم / حسن روحانی / محمود واعظی
واکنش معزی به اظهارات توهین آمیز یک نماینده مجلس
تهران- ایرنا- معاون اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر رییس جمهوری در واکنش به توییت توهین آمیز نماینده مجلس شورای اسلامی علیه رییس جمهوری نوشت: «دهان‌دریدگی شاید چند صباحی شیوه‌ سیاست‌ورزی باشد اما تا همیشه نشانه‌ی فرومایه‌گی است.»
واعظی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی موفقیت بزرگ ایران است
۵ روز قبل / برجام / تحریم / تحریم تسلیحاتی ایران / ایالات متحده آمریکا / دولت / محمود واعظی
واعظی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی موفقیت بزرگ ایران است
رییس دفتر رییس جمهوری امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، رفع محدودیت‌های تسلیحاتی از۲۷ مهرماه را موفقیت بزرگ ایران در کارزار با آمریکا عنوان کرد و گفت: از هفته دیگر محدودیت‌هایی که در زمینه صادرات و واردات تسلیحاتی داشتیم، برداشته می‌شود.
حاشیه جلسه هیات دولت ۲۳ مهر ۹۹
۵ روز قبل / محمود واعظی / هیئت دولت / جلسه هیئت دولت
حاشیه جلسه هیات دولت ۲۳ مهر ۹۹
در حاشیه جلسه هیات دولت چهارشنبه بیست و سوم مهرماه ۹۹، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و تعدادی از وزرای دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.
واعظی: من نامه قالیباف به روحانی را ندیدم/ نامه قالیباف را اول در رسانه‌ها میبینیم بعد دریافت میکنیم
۵ روز قبل / قالیباف / روحانی
واعظی: من نامه قالیباف به روحانی را ندیدم/ نامه قالیباف را اول در رسانه‌ها میبینیم بعد دریافت میکنیم
رئیس دفتر رئیس جمهور درباره نامه رئیس مجلس به روحانی گفت: چنین نامه‌هایی بین ما و سایر قوای و نهاد‌های دیگر بوده، اما اینکه اول ما نامه را در رسانه‌ها می‌بینیم و بعد دریافت می‌کنیم عجیب است؛ البته من این نامه را ندیدم.
مسئولان درباره شرایط فعلی کشور بی‌تفاوت نیستند
۵ روز قبل
مسئولان درباره شرایط فعلی کشور بی‌تفاوت نیستند
واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: شخص رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت و مسئولان با جدیت دغدغه‌های مردم را دنبال می‌کنند و مسئولان درباره شرایط فعلی بی تفاوت نیستند.
واعظی: سفر ظریف به چین منجر به گشایش شده/ نامه قالیباف به روحانی را ندیدم
۵ روز قبل / سفر ظریف به چین / محمود واعظی / نامه قالیباف به روحانی
واعظی: سفر ظریف به چین منجر به گشایش شده/ نامه قالیباف به روحانی را ندیدم
به گزارش فارس، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفر آقای ظریف به چین سفر خوبی بود و در مذاکرات که من آن را خواندم جامع بحث کرده بودند. تحولات منطقه برای ایران و چین مهم است. چین جدی‌تر از گذشته مسائل را دنبال می‌کند. در مجموع سفر موفقی است و گزارشی که امروز در دولت دادند یک گشایشی در همه امور ایجاد شده است.
بررسی شکایت از مدیران دولتی در ریاست‌جمهوری اتفاق جدیدی نیست
۵ روز قبل / محمود واعظی / رئیس‌جمهور / ایران / چین / هیئت دولت
بررسی شکایت از مدیران دولتی در ریاست‌جمهوری اتفاق جدیدی نیست
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: هر مدیر دولتی از یک رده‌ای به بالا اگر در موردش ادعایی باشد و شکایتی صورت بگیرد در نهاد ریاست جمهوری رسیدگی می‌شود و این اتفاق جدیدی نیست.
جلسه دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / محمد جواد آذری جهرمی / محمد شریعتمداری / حسن روحانی / محمود واعظی
جلسه دولت الکترونیک
ایرنا - تهران - جلسه دولت الکترونیک روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی رییس جموری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
بورس در ماه‌های پیش‌رو چطور خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / رشد بورس / بازار سهام / بازذهی بورس / سرمایه گذاری در بورس / مقاومت واعظی / حقوقی های بورس / سهام داران حقوقی / سهام داران خرد
بورس در ماه‌های پیش‌رو چطور خواهد بود؟
حمید میر معینی کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه دو عامل اصلی این روز‌ها مانع از رشد بورس می‌شوند، اظهار داشت: اولین عامل عملکرد حقوقی‌های بازار و سهام داران نهادی است، که مشغول نوسان گرفتن از هستند، این در حالیست که آن‌ها استراتژی معاملاتی درستی ندارند و اغلب هم زمانیکه نوسان می‌گیرند، بعد از آن با ضرر وزیان روبرو می‌شوند، در صورتیکه آن‌ها باید بر اساس استراتژی معاملاتی میان مدت و بلند مدت در بازار فعالیت کنند، اما این ایام با دید کوتاه مدت در بورس به فعالیت می‌پردازند.
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / اسحاق جهانگیری / حسن روحانی / محمود واعظی
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
ایرنا-تهران- جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت امروز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد.
چراغ سبز ایران برای کمک به ایجاد صلح بین ارمنستان و آذربایجان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / محمود واعظی / خاورمیانه / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / قره‌باغ
چراغ سبز ایران برای کمک به ایجاد صلح بین ارمنستان و آذربایجان
رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به منازعه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، گفت: امیدواریم گفت‌وگوهای صلح هرچه سریع‌تر آغاز شود و نتایج حاصل از مذاکرات مطابق با حقوق شناخته‌شده‌ی بین‌المللی دو کشور باشد تا منجر به جنگ دیگری نشود.
واعظی: از تلاش روسیه برای آتش بس و خاتمه جنگ در قره باغ استقبال می‌کنیم /  ایران با تمام امکانات آماده مساعدت و همکاری در روند صلح و ثبات در منطقه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
واعظی: از تلاش روسیه برای آتش بس و خاتمه جنگ در قره باغ استقبال می‌کنیم / ایران با تمام امکانات آماده مساعدت و همکاری در روند صلح و ثبات در منطقه است
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: از تلاش‌های روسیه برای میانجیگری تشکر و از آتش‌بس ایجاد شده و خاتمه جنگ در منطقه قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان استقبال می‌کنیم. محمود واعظی در رشته توییتی در حساب کاربری خود در توییتر افزود: منطقه ما ظرفیت‌های لازم برای حل‌وفصل مشکلات و تضمین صلح و امنیت را داراست. گفت‌وگوهای مسکو با وزرای خارجه آذربایجان و ارمنستان نشانه خوبی از ظرفیت‌های قدرت‌های مستقل منطقه‌ای است و ایران با تمام امکانات آماده مساعدت و همکاری در روند صلح و ثبات بر اساس قوانین بین‌المللی است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چراغ‌ خاموش اما سرگردان و پراکنده
این روزها به هر سمت و سویی که سر بر می‌گردانیم، یک نفر از جناح راست سر برآورده که یا خود مشتاق خدمت است و در صف کاندیداتوری یا به اذعان اطرافیانش گزینه مناسبی برای این جایگاه به شمار می‌رود. بنابراین آنچه این روزها در زمین بازی سیاسی اصولگرایان به وفور دیده و از آن زمزمه‌هایی شنیده می‌شود «کاندیداها» است. از منتهی‌الیه راست تا سنتی‌ها و روحانیون هر کدام می‌گویند که گزینه‌های خودشان را دارند و اگرچه هنوز به صورت رسمی فعالیت انتخاباتی را آغاز نکرده‌اند اما مصادیق بالقوه‌ای برای معرفی دارند. اما هنوز مشخص نیست که اصولگرایان می‌خواهند با چه سازوکاری وارد انتخابات شوند، آیا جمنا هنوز پابرجاست یا شورای ائتلاف قرار است باز هم تصمیم‌گیر …
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
دوراهی گزینه نیابتی یا حزبی
اصلاح‌طلبان از استراتژیی که فاصله ۹۲ تا ۹۶ پی گرفتند، پشیمانند؟ نه این پرسش تنها نگاهی رو به گذشته دارد و واکاوی اتفاقات از سر گذرانده است و نه پاسخ به آن بی‌اهمیت و مرور آن چیزی است که این سال‌ها بر یک جریان سیاسی گذشته است. پاسخ به این پرسش اهمیت دارد از آنجا که می‌تواند در تعیین استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو یا به عبارتی ۴ سال آینده نقش موثری داشته ‌باشد. البته کنشگران سیاسی پاسخ‌های متفاوتی به این پرسش دارند. عده‌ای مدت‌هاست ابراز پشیمانی کرده‌اند، تعدادی پشیمان نیستند و دفاع می‌کنند و گروه سوم که قاطبه اصلاح‌طلبان را تشکیل می‌دهند اگرچه از آرای خود در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۶ پشیمان نیستند و معتقدند بنا به مختصات …
غیبت روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه دارد +تصاویر
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / دفتر رئیس‌جمهور / صمت / ستاد ملی / مجمع تشخیص مصلحت / شورای نگهبان / حسن‌روحانی / شورای عالی فضای مجازی / روحانی / قانون اساسی / احمد امیرآبادی فراهانی
غیبت روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه دارد +تصاویر
با مرور تصاویر آرشیو جلسات مجمع تشخیص، غیبت آقای روحانی بیش از این حرف هاست و در حقیقت چندین سال است که وی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام غایب است.
استعفای رئیس بانک مرکزی واقعیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی
استعفای رئیس بانک مرکزی واقعیت دارد؟
برخی در فضای مجازی مدعی شده‌اند عبدالناصر ‌همتی، رییس کل بانک مرکزی امروز صبح در دفتر محمود واعظی استعفای شفاهی داده است.
واعظی با انتشار این ویدئو از تلاش دولت برای کنترل قیمت‌ها خبر داد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمود واعظی
واعظی با انتشار این ویدئو از تلاش دولت برای کنترل قیمت‌ها خبر داد
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار ویدئویی از گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت بر تلاش دولت برای کنترل قیمت‌ها تاکید کرد.
رایزنی ظریف و وانگ یی در چین +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / وانگ یی / وزیر خارجه چین / سید عباس عراقچی / سعید خطیب زاده / محمد جواد ظریف / آمریکا / چین / محمود واعظی
رایزنی ظریف و وانگ یی در چین +عکس
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همتای چینی امروز در چین بر سر یک میز به گفت‌وگو نشستند.
واعظی: تحریم‌ بانک‌های ایرانی توسط کاخ سفید، غیرقانونی و خلاف قواعد بین‌الملل است/ تحریم‌ها خللی در عزم و اراده ما ایجاد نخواهد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / تحریم‌ بانک‌های ایرانی / تحریم‌ها / تنش ایران و آمریکا / خلاف قواعد بین‌الملل / واعظی
واعظی: تحریم‌ بانک‌های ایرانی توسط کاخ سفید، غیرقانونی و خلاف قواعد بین‌الملل است/ تحریم‌ها خللی در عزم و اراده ما ایجاد نخواهد کرد
شفقنا- رییس دفتر رییس‌جمهور ایران تحریم‌ بانک‌های ایرانی از سوی کاخ سفید را کاملا غیرقانونی، خلاف قواعد بین‌الملل و آشکارا ضدحقوق بشری دانست و تاکید کرد:‌ با این حال این تحریم‌ها خللی در عزم و اراده دولت و ملت...
واکنش واعظی به تحریم‌ بانک‌های ایرانی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / تحریم بانک‌های ایران / تحریم بانکی ایران / محمود واعظی
واکنش واعظی به تحریم‌ بانک‌های ایرانی
به گزارش ایسنا، محمود واعظی با اشاره به شکست‌های متوالی دولت ترامپ در مواجهه با ایران، گفت: دولت ترامپ تمام توان خود را در سه سال اخیر برای ضربه زدن به ملت ایران به کار گرفت و از کنفرانس ورشو گرفته تا تلاش های اخیر این کشور در شورای امنیت، همه تلاش های‌شان با شکست مواجه شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •