دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
وام و تسهیلات مسکن
آهن آلات ساختمانی چقدر گران شدند؟
۲ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
آهن آلات ساختمانی چقدر گران شدند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: قیمت انواع آهن آلات ساختمانی را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
پرداخت وام ودیعه مسکن به زودی آغاز می‌شود
۲ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / وزارت راه و شهرسازی
پرداخت وام ودیعه مسکن به زودی آغاز می‌شود
تسنیم به نقل از وزیر راه و شهرسازی نوشت: پرداخت وام ودیعه مسکن به زودی آغاز می شود.
۱۳ ساعت قبل
طرح «بخشودگی جرایم» بانک مسکن تمدید شد
به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف مساعدت مشتریان بانک مسکن، زمان اجرای طرح «میثاق» که با هدف بخشودگی جرایم بانکی اجرا می‌شود، تا پایان مردادماه تمدید شد.مالک آزادیان، رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن با اشاره به اینکه بانک مسکن نهایت مساعدت با مشتریان بدهکار را برای بخشودگی بدهی آنها بابت تاخیر در پرداخت بدهی دارد، گفت: طراحی طرح میثاق در سال گذشته با هدف حمایت از مشتریانی که به هر دلیل در یک مقطع زمانی موفق به بازپرداخت به‌موقع اقساط یا اصل تسهیلات خود نشده‌اند، صورت گرفت و این طرح از شهریور سال گذشته کلید خورد.وی با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا و شرایط خاص حاکم بر شبکه بانکی، پیش از این اجرای طرح میثاق تا پایان تیرماه 99 تمدید شده بود، گفت: با موافقت کمیسیون عالی وصول مطالبات …
۱۳ ساعت قبل
2 روش برای پرداخت ودیعه مسکن
عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ضمن اعلام آمادگی نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستأجران، از تعیین 2 روش برای پرداخت این تسهیلات خبر داد و گفت: در روش اول، مستأجران می‌توانند تسهیلات را یکساله دریافت کنند و صرفاً سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال، اصل آن را برگردانند و در روش دوم متقاضیان می‌توانند وام را 3‌ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶‌ماه اصل ‌و فرع آن را به بانک بپردازند.(ایرنا)
۱۳ ساعت قبل / بانک مرکزی / پوشش / خانواده / کمیته امداد امام خمینی / مسکن
20 هزار میلیارد تومان برای وام مستاجران
رییس کل بانک مرکزی ضمن اعلام آمادگی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات مستاجران (کمک ودیعه مسکن) گفت: مبالغ این وام براساس طبقه‌بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان است. بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن نیز سه ساله در 36 قسط است.
۱۳ ساعت قبل
زمان معرفی مستاجرها به بانک برای وام اجاره
زمان معرفی مستاجرها به بانک‌های عامل برای پرداخت وام اجاره به آنها که عمدتا با نام وام ودیعه مسکن از سوی متولی بخش مسکن مورد اشاره قرار می‌گیرد، اعلام شد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک‌مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
۱۵ ساعت قبل
گزیده خبر
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستأجران به ‌زودی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: «تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا و خدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه‌وشهرسازی آغاز خواهد شد. به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی اظهار کرد: «مبالغ این وام براساس طبقه‌بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰‌میلیون تومان بوده و به دو روش قابل پرداخت است.» او افزود: «در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال، اصل آن را پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می‌توانند وام را سه‌ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶ماه …
همتی جزییات وام کمک ودیعه مستاجران را اعلام کرد
۲۳ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / عبدالناصر همتی
همتی جزییات وام کمک ودیعه مستاجران را اعلام کرد
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.
خبرهای خوش از تغییرات وام ودیعه در راه است
۲۵ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اجاره‌نشینی
خبرهای خوش از تغییرات وام ودیعه در راه است
مهر نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی از جزئیات جدید احتمالی وام ودیعه مستأجران و تغییر برنامه ریزی این تسهیلات با هدف کمک بیشتر به قشر مستأجر رونمایی کرد.
اختصاصی تسنیم|بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۳ ساله شد/همتی: برای آغاز پرداخت وام ودیعه منتظر اعلام اسامی هستیم
۲۵ ساعت قبل
اختصاصی تسنیم|بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۳ ساله شد/همتی: برای آغاز پرداخت وام ودیعه منتظر اعلام اسامی هستیم
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجرین تحت عنوان تسهیلات مرابحه خرید کالا وخدمات به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.
معرفی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها
۲۷ ساعت قبل
معرفی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
۳۷ ساعت قبل
وام ودیعه مسکن در انتظار تفاهم با بانک‌ها
براساس آمارها حدود 2میلیون‌و220هزار نفر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن هستند که کمتر از یک‌میلیون نفر از آنها شانس دریافت این تسهیلات را دارند؛ تسهیلاتی که نام آن براساس نظر شورای فقهی بانک مرکزی به تسهیلات مرابحه کالا و خدمات تغییر کرده و آن‌گونه که معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی می‌گوید فرایند پرداخت آن از 20مرداد و با معرفی افراد واجد شرایط به بانک‌ها آغاز خواهد شد؛ اما یک منبع آگاه به همشهری می‌گوید: هنوز در مورد وثیقه و ضمانت این تسهیلات توافق جامعی با نظام بانکی انجام نشده است. به‌گزارش …
معرفی ۱۹ بانک و موسسه اعتباری از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
۴۱ ساعت قبل / محمود محمودزاده / بانک مرکزی ایران / وام ودیعه مسکن
معرفی ۱۹ بانک و موسسه اعتباری از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
آغاز پالایش اطلاعات ثبت‌نام کنندگان وام اجاره از امروز
۴۶ ساعت قبل / وام ودیعه اجاره / مسکن
آغاز پالایش اطلاعات ثبت‌نام کنندگان وام اجاره از امروز
حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات (وام اجاره) ثبت‌نام کردند که از امروز پالایش اطلاعات آغاز و با شناسایی مستاجران واقعی، برای تکمیل ثبت‌نام در سامانه مسکن ملی به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
این چهار منطقه قلب تپنده بازار مسکن تهران هستند
۲ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / مسکن مهر
این چهار منطقه قلب تپنده بازار مسکن تهران هستند
ایسنا نوشت: تیرماه ۱۳۹۹ در حالی شاهد افزایش ۱۹۳ درصدی سالیانه و ۳۰ درصدی ماهیانه معاملات در شهر تهران بودیم که چهار منطقه ۵، ۴، ۲ و ۱۰ از بین مناطق ۲۲ گانه ۴۰.۶ درصد معاملات را به خود اختصاص دادند و البته شاهد جهش چندانی در مقیاس بالاتر از میانگین قیمت شهر در این مناطق نبودیم.
پرونده وام ودیعه مسکن بسته شد/ ۲.۲ میلیون نفر ثبت نام کردند
۲ روز قبل
پرونده وام ودیعه مسکن بسته شد/ ۲.۲ میلیون نفر ثبت نام کردند
وزارت راه و شهرسازی از ثبت نام حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات خبر داد.
۲ روز قبل
ثبت‌ نام ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر در طرح دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات ثبت‌نام کردند. به گزارش ایرنا، دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی آمار ثبت‫نام‫کنندگان تسهیلات مرابحه کالا و خدمات را که از چهارم مرداد آغاز و نهم مرداد پایان یافت، اعلام کرد.¬ بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در حدود ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات ثبت¬نام کردند. بر اساس نظر شورای فقهی بانک مرکزی وام ودیعه مسکن تحت عنوان جدید تسهیلات مرابحه کالا و خدمات تغییر نام یافت.
۲ روز قبل
اخذ عوارض از خانه‫های خالی و سرمایه گذاری در مسکن
مالیاتی که از خانه‫های خالی اخذ می‫شود در مسکن سرمایه گذاری و دولت می‫تواند با تزریق سرمایه و افزایش اعتبار باعث تحول در بانک مسکن شود.علی اصغر خانی عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع مسکن در کشور و یافتن راهکارهایی برای رفع معضلات این حوزه، گفت: در ابتدا برای معضل مسکن لازم است قیمت زمین کاهش یابد تا از این طریق، زمین ارزان قیمت را در اختیار انبوه سازان قرار دهیم.نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت کاهش نرخ سود وام مسکن تصریح کرد: بدون شک با سود 18 درصد مشکلی حل نخواهد شد و لازم است تا سود تسهیلات در این حوزه نیز کاهش یابد.وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی کاهش نرخ سود تسهیلات پیگیری شود، به عنوان مثال ارایه وام مسکن به روستاییان با …
جزئیات وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ شنبه اعلام می شود
۳ روز قبل / وام ودیعه مسکن / محمود محمودزاده / بانک مرکزی
جزئیات وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد/ شنبه اعلام می شود
معاون وزیر راه با بیان اینکه مسئول معرفی مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه، این وزارتخانه است، گفت: جزئیات تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، ۱۱ مرداد از سوی بانک مرکزی اعلام می شود.
آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن
۳ روز قبل
آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن
مهلت ارسال پیامک درخواست تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن ساعت ۲۴ امروز پنجشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد.
رشد عجیب معاملات مسکن در تهران/ متوسط قیمت چقدر است؟
۴ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
رشد عجیب معاملات مسکن در تهران/ متوسط قیمت چقدر است؟
بر اساس آمار اعلامی بانک مرکزی در ۴ ماه ابتدایی امسال تعداد معاملات مسکن ۴۲ درصد افزایش داشته است.
متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند از وام ودیعه استفاده کنند/ پاسخ به ابهامات طرح تسهیلات مستاجران
۵ روز قبل / محمود محمودزاده / معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی / تسهیلات ودیعه مسکن
متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند از وام ودیعه استفاده کنند/ پاسخ به ابهامات طرح تسهیلات مستاجران
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، گفت: با توجه به اینکه فرم «ج» افرادی که در طرح اقدام ملی ثبت ‌نام کرده‌اند تا زمانی‌ تحویل گرفتن مسکن، همچنان سبز است، بنابراین متقاضیان طرح اقدام ملی نیز از تسهیلات مسکن بهره‌مند خواهند شد.
۵ روز قبل
فلج شدن سیستم پس‌انداز با رشد لحظه‌ای قیمت‌ها
در حالی که قرار بود اوراق تسهیلات مسکن به ابزاری برای خانه‌دار شدن مردم تبدیل شود، به سدی در برابر اخذ تسهیلات خرید مسکن مبدل شده است.اوراق گواهی حق تقدم امتیاز استفاده از تسهیلات مسکن که در بازار سرمایه با عنوان «تسه» خرید و فروش می‌شود، برگه‌هایی است که سقف ارزش هر یک ۵۰۰ هزار تومان بوده و بسته به سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن، متقاضی می‌بایست تعدادی از این برگه‌ها را برای دریافت این تسهیلات از معاملات فرابورس خریداری کند.به گزارش مهر، اگرچه صادرکننده این برگه‌ها، بانک عامل بخش مسکن است، اما این بانک مالک این برگه‌ها نیست بلکه این اوراق به پشتوانه حساب سپرده ممتاز برای دارندگان این حساب در بانک مذکور صادر شده و بر اساس میزان سپرده ای که در بانک دارد، به عنوان سود این حساب سپرده، اوراق حق تقدم …
سهم 6درصدی ساختمان و کشاورزی از وام بانکی
۵ روز قبل
سهم 6درصدی ساختمان و کشاورزی از وام بانکی
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از میزان تسهیلات پرداخت شده در بهار امسال نشان می‌دهد که سهم هر یک از بخش‌های مسکن و ساختمان و کشاورزی از کل تسهیلات تنها 6درصد بوده درحالی‌که میزان وام پرداخت شده در 3‌ماه نخست امسال 50درصد بیشتر از بهار پارسال برآورد شده است. بانک‌های کشور در بهار امسال بالغ بر 224هزار و 780میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند که نسبت به بهار پارسال 50.5درصد افزایش پیدا کرده‌است.  بانک مرکزی می‌گوید سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی 3ماهه سال‌جاری …
دریافت کنندگان وام اجاره از طرح اقدام ملی مسکن حذف می‌شوند؟
۵ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اجاره‌نشینی / طرح مسکن ملی / مسکن ملی
دریافت کنندگان وام اجاره از طرح اقدام ملی مسکن حذف می‌شوند؟
ایرنا نوشت: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌و شهرسازی گفت: نه تنها فرم «ج» دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن قرمز نمی‌شود، بلکه نام مستاجران متقاضی وام مسکن نیز از طرح ملی مسکن حذف نخواهد شد.
نرخ مالیات بر خانه‌های خالی چقدر است؟
۵ روز قبل / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
نرخ مالیات بر خانه‌های خالی چقدر است؟
مهر به نقل از یک کارشناس اقتصادی نوشت: به‌روزرسانی قیمت، باید بر اساس میانگین قیمت خانه های معامله شده در هر منطقه تنظیم شود.
قیمت مسکن در تیر ماه چقدر افزایش یافت؟
۵ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
قیمت مسکن در تیر ماه چقدر افزایش یافت؟
از بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت مسکن در تهران طی تیر امسال ۱۰ درصد رشد داشته و تعداد معاملات نیز ۲۸ درصد افزایش یافته است.
وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی بزرگ پیش‌روی اجاره‌نشین‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وام ودیعه مستاجران / اجاره بها / اجاره خانه
وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی بزرگ پیش‌روی اجاره‌نشین‌ها
دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفته تسهیلات ودیعه مسکن به قرارداد‌هایی تعلق می‌گیرد که بعد از چهارم مردادماه امضا می‌شوند. با این حال زمان پرداخت تسهیلات هنوز مشخص نیست و نزدیک‌ترین زمان مورد انتظار، پایان مرداد اعلام شده. فرض کنیم مالک و مستاجری موفق شوند در این وضعیت بلاتکلیفی به توافق برسند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که باعث شود بانک شرایط هر دو طرف را برای دریافت وام تایید کند. تکلیف قرارداد‌هایی که بعد از امضا و توافق مشخص می‌شود مشمول تسهیلات نیستند چه خواهد بود؟
ارزان ترین و گران ترین مناطق تهران کدامند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
ارزان ترین و گران ترین مناطق تهران کدامند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: قیمت مسکن همزمان با نوسانات اقتصادی در کشور دچار افزایش قیمت شده این در حالی است که دولت در ابتدا سعی کرد با برداشتن درج آگهی ها مانع افزایش قیمت شود اما همچنان شاهد روند صعودی قیمت ها در برخی از مناطق هستیم.
ثبت‌نام ۱.۴ میلیون نفر برای وام ودیعه مسکن/سابقه سکونت ۵ ساله جزو شروط ثبت‌نام نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
ثبت‌نام ۱.۴ میلیون نفر برای وام ودیعه مسکن/سابقه سکونت ۵ ساله جزو شروط ثبت‌نام نیست
تسنیم نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام پیامکی ۱.۴ میلیون نفر برای وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: سابقه سکونت ۵ سال جزو شروط ثبت‌نام وام ودیعه نیست.
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تسهیلات ودیعه مسکن / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وزارت راه و شهرسازی
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
دیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در مرحله اول پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تلاش شده تا ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر وام ودیعه مسکن دریافت کنند و از تاریخ مصوبه ستاد ملی کرونا که ۴ مرداد است اجاره نامه‌ها مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند. نوشته پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تسهیلات ودیعه مسکن هنوز در شورای فقهی بانک مرکزی مورد بحث قرار نگرفته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / مسکن / وام و تسهیلات مسکن / وزارت راه و شهرسازی
تسهیلات ودیعه مسکن هنوز در شورای فقهی بانک مرکزی مورد بحث قرار نگرفته است
فارس نوشت: عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: وزارت راه و شهرسازی به منظور پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره، هنوز مسیر قانونی برای تایید شورای فقهی بانک مرکزی را طی نکرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / مسکن
فرم «ج» متقاضیان کمک ودیعه مسکن باید سبز باشد
عدم استفاده از تسهیلات یارانه های دولتی در بخش مسکن یا به عبارتی سبز بودن فرم «ج»، عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن از شروط دریافت وام کمک ودیعه اجاره مسکن است.
وزارت راه: دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می خورند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
وزارت راه: دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می خورند
اصلانی با اشاره به اینکه دریافت تسهیلات ودیعه مسکن زمینه‌ساز قرمز شدن فرم جیم افراد می‌شود ادامه داد: تسهیلات خرید مسکن با توجه به مصوبات بانک ها نیاز به سبز بودن فرم جیم ندارد اما طرح هایی که در قالب مصوبه قانون ساماندهی بازار مسکن است و نیازمند فرم ج سبز است با دریافت این تسهیلات هم فرم جیم آنها قرمز می شود و دیگر نمی‌توانند در طرح هایی از جمله اقدام ملی مسکن ثبت نام کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مسکن مهر بالاخره امسال تمام می‌شود؟
پروژه دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به پیشرفت بیش از ۹۷ درصد رسیده و در شهرهای جدید نیز ۹۶ درصد واحدها به مرحله نازک‌کاری رسیده است؛ مسئولان پایان آبان ماه را زمان اتمام مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و پایان سال جاری را زمان تکمیل این پروژه در شهرهای جدید اعلام کرده‌اند.به گزارش ایسنا، از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر اجرای یک میلیون و ۱۹۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به عهده سازمان ملی زمین و مسکن، ۳۶۰ هزار و ۵۳۰ واحد در شهرهای جدید و مابقی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر تعریف شد.تحویل ۹۷.۵ درصد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ماموریت سازمان ملی زمین و مسکن در پروژه مسکن مهر ۱۲ سال طول کشید تا این سازمان بالاخره آن را در پایان …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مهلت ثبت‌نام پیامکی وام اجاره تمدید نمی‌شود
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی با بیان اینکه به دلیل تعجیل برای اختصاص وام به مستأجران مهلت ثبت‌نام تمدید نمی‌شود، گفت: «این وام به قراردادهای اجاره پس از چهارم مردادماه می‌رسد.» پروانه اصلانی اظهار داشت: «از چهارم مردادماه سرپرستان خانوار با ارسال پیامکی کدملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ اقدام به ثبت‌نام برای دریافت کمک ودیعه مسکن کرده‌اند که ثبت‌نام تا ۹ مردادماه ادامه خواهد یافت. در این مرحله، برنامه‌ریزی شده است تا یک ‌یلیون خانوار، کمک ودیعه اجاره مسکن را دریافت کنند. اگر منابع وجود داشت و علاوه بر آن توانستیم افراد بیشتری را پوشش دهیم، این کار را گسترش خواهیم داد.»به گزارش وزارت راه، او گفت: «افرادی که …
جزئیات طرح وام اجاره خانه / نرخ سود تسهیلات مشخص شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / تسهیلات ودیعه مسکن / ثبت نام وام اجاره / وام اجاره مسکن
جزئیات طرح وام اجاره خانه / نرخ سود تسهیلات مشخص شد
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی روند دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تشریح کرد و گفت: سود تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران،کلانشهرها و سایر شهرها ۵۴۰، ۳۲۰ و ۱۶۰ هزار تومان است. نوشته جزئیات طرح وام اجاره خانه / نرخ سود تسهیلات مشخص شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واکنش وزیر راه به شبهه شرعی وام اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
واکنش وزیر راه به شبهه شرعی وام اجاره مسکن
وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن از روز گذشته آغاز شده و شبهه شرعی در مورد آن وجود ندارد.
دادگاه ویژه رسیدگی به مشکلات موجر و مستاجر در کلان شهرها ایجاد می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اجاره‌نشینی
دادگاه ویژه رسیدگی به مشکلات موجر و مستاجر در کلان شهرها ایجاد می شود
مهر به نقل از وزیر راه و شهرسازی نوشت بر اساس درخواست ما از رئیس قوه قضائیه، قرار است در هر کلانشهر دادگاه ویژه رسیدگی به مشکلات موجران و مستأجران در خصوص رعایت سقف اجاره‌بها تشکیل شود.
گروه های سهامدار در بورس مسکن را بشناسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
گروه های سهامدار در بورس مسکن را بشناسید
زمزمه راه اندازی بورس پنجم یا همان بورس املاک، مستغلات و امتیازات به گوش می رسد و آنطور که مسئولان وعده داده اند، قرار است این بازار با سرمایه ثبت شده ۵۰۰۰ میلیارد تومانی تا چهار ماه آینده راه اندازی شود.
آدرس دسترسی به وام اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بازار اجاره / قیمت اجاره / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن
آدرس دسترسی به وام اجاره مسکن
ثبت‌نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از دیروز آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه دارد که متقاضیان ابتدا باید از طریق ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه خود را انجام داده و سپس در زمان‌بندی اعلامی در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس tem.mrud.ir ثبت نام کنند. نوشته آدرس دسترسی به وام اجاره مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چرا وام ودیعه مسکن دردی از مستاجران دوا نمی‌کند؟ | اولویت دریافت تسهیلات چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
چرا وام ودیعه مسکن دردی از مستاجران دوا نمی‌کند؟ | اولویت دریافت تسهیلات چه کسانی هستند؟
مسئله سرپناه و مسکن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سال جاری است که بر خلاف روال تمام سالها از وضعیت سخت‌تر و مهلک‌تر برخوردار شد! تا جایی که اگر روزی یکی از روزنامه‌ها در ۲ سال گذشته مسئله قبرخوابی را مطرح کرد و سوژه داغ در رسانه‌های داخلی و حتی بین‌المللی شد این بار گزارش‌هایی از اجاره دادن پشت بام‌ها منعکس شد.
نظر آیات صافی‌گلپایگانی و علوی‌گرگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مراجع تقلید / مسکن / وام و تسهیلات مسکن
نظر آیات صافی‌گلپایگانی و علوی‌گرگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن
مشرق نوشت:با توجه به اعلام دولت برای پرداخت وام اجاره مسکن به مستأجرین، سؤالات و شبهاتی پیرامون این وام مطرح شده که آیت‌الله صافی‌گلپایگانی و آیت‌الله علوی‌گرگانی نظر خود را در قالب استفتاء بیان کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اوراق مسکن گران‫تر شد
قیمت اوراق مسکن از ابتدای سال تا کنون نوسان زیادی را تجربه کرده است؛ به طوری که تقریبا هر دو هفته یک بار شاهد افزایش یا کاهش قیمت این اوراق هستیم. در این راستا آخرین قیمت‌ها از گران‌تر شدن این اوراق نسبت به حدود دو هفته قبل حکایت دارد.به گزارش ایسنا، آخرین قیمت‌ها حاکی از آن است که قیمت هر برگ تسهیلات مسکن بانک مسکن در سال جدید افزایش چشمگیری داشته و برای نخستین مرتبه از مرز ۸۷ هزار تومان در خردادماه سال جاری گذشت. بر این اساس تسه (اوراق) فروردین، اردیبهشت و خرداد سال جاری به ترتیب ۸۶ هزار و ۶۰۰، ۸۶ هزار و ۴۰۰ و ۸۷ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد. تسه فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب ۸۵ هزار و ۳۰۰، ۸۵ هزار و ۵۰۰ و ۸۵ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارند. قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک …
اجاره مسکن ارزان می‌شود؟ / ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اجاره مسکن / افزایش اجاره مسکن / بازار اجاره مسکن / قیمت اجاره مسکن / قیمت مسکن
اجاره مسکن ارزان می‌شود؟ / ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار
نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: در نظر گرفتن تسهیلات ۲۵ درصدی برای تهرانی‌ها، ۲۰ درصدی برای کلان‌شهرها و ۱۵ درصدی برای سایر شهرها بازار اجاره مسکن را به لحاظ روانی کنترل کرد و از افسارگسیختگی نجات داد. نوشته اجاره مسکن ارزان می‌شود؟ / ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
عـــدد خــبــــر
354 هزار نفر در روز اول ثبت‌نام‌ها برای دریافت وام اجاره اقدام کردند پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی: وزارت راه‌وشهرسازی روز گذشته از ثبت‌نام پیامکی ۳۵۴‌هزار و ۲۵۲ متقاضی دریافت وام اجاره خبر داد و اعلام‌کرد: «ثبت‌نام وام اجاره تا نهم مردادماه ادامه دارد.»بر اساس این گزارش متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در تهران ۵۰‌میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰‌میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵‌میلیون تومان از دولت تسهیلات دریافت کنند.  براساس اعلام وزارت راه‌وشهرسازی آخرین آمار ثبت‌نام‌کنندگان دریافت این تسهیلات تا ساعت ۱۴ روز چهارم مردادماه ۳۵۴‌هزار و ۲۵۲ متقاضی است که به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ پیامک ارسال کرده‌اند.  …
آیا «وام اجاره» با استطاعت طبقات کم‌درآمد برای بازپرداخت اقساط همخوانی دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
آیا «وام اجاره» با استطاعت طبقات کم‌درآمد برای بازپرداخت اقساط همخوانی دارد؟
تا به امروز دولت در اجرای طرحی که چندین ماه در حد حرف باقی مانده بود و روی میز تصمیم گیران اقتصادی دولت خاک می خورد، تعلل کرده است و حالا که تنها کمتر از دو ماه به پایان فصل جابجایی ها باقیمانده است، به فکر عملیاتی کردن وام ودیعه مسکن افتاده است؛ آن هم با ابهاماتی از جنس عدالت در توزیع تسهیلات و برخورد به هدف مورد نظر! 
چه بر سر مسکن مهرهای فاقد متقاضی و تکمیل نشده خواهد آمد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / مسکن مهر / طرح مسکن ملی
چه بر سر مسکن مهرهای فاقد متقاضی و تکمیل نشده خواهد آمد؟
معاون وزیر راه گفت: پایان آبان ماه،همه واحدهای باقیمانده مسکن مهر به غیر از پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی و زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، به متقاضیان تحویل می‌شود.
آغاز ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز / جزئیات وام اجاره مستاجرین چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مسکن٬اجاره‌بها٬ودیعه٬وام مسکن٬وزارت راه‌وشهرسازی٬وام ودیعه مسکن مستاجران٬تسهیلات وام ودیعه مسکن
آغاز ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز / جزئیات وام اجاره مستاجرین چیست؟
ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز آغاز شده است، اما همه مستاجران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. مبلغ این تسهیلات برای شهرهای مختلف متفاوت است، جزئیات بیشتر این طرح را در این گزارش بخوانید. نوشته آغاز ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز / جزئیات وام اجاره مستاجرین چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزئیات و شرایط دریافت وام ودیعه مسکن | آخرین فرصت برای ارسال پیامک | گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
جزئیات و شرایط دریافت وام ودیعه مسکن | آخرین فرصت برای ارسال پیامک | گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات
متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مستأجران با ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ منتظر دریافت پیامک ثبت نام باشند.
زمان پرداخت وام ودیعه مسکن؛‌ اولویت‌ها مشخص شد | پرداخت وام ودیعه مسکن برای مستاجران تنها یک سال است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
زمان پرداخت وام ودیعه مسکن؛‌ اولویت‌ها مشخص شد | پرداخت وام ودیعه مسکن برای مستاجران تنها یک سال است
وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان طبق اولویت‌ها، پس از تشکیل پرونده و تایید اطلاعات از همین هفته با همکاری بانک مرکزی آغاز می‌شود.
متقاضیان وام ودیعه مسکن پیامک بزنند/ چه کسانی مشمول وام هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / وام ودیعه مسکن / وزارت راه و شهرسازی / اجاره بها
متقاضیان وام ودیعه مسکن پیامک بزنند/ چه کسانی مشمول وام هستند؟
متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مستأجران با ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ منتظر دریافت پیامک ثبت نام باشند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
اجاره‌نشینی، زیر سقف وام ودیعه
کیمیا نجفیاین‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به فکر یک سرپناه اجاره‌ای هستند. با افزایش مبلغ اجاره‌بها رفته رفته خواب از چشمان مستاجران ربوده و آرامش از آنها سلب شده است. البته در این میان زمزمه‌های حمایت دولت از مستاجران به گوش می‌رسید. پرداخت وام ودیعه از جمله برنامه‌هایی بود که دولت برای حمایت از خانوارهای مستاجر به آن اشاره کرده بود و این پرسش که چنین طرحی تا چه اندازه می‌تواند مشکلات مستاجران را سروسامان دهد از همان ابتدا با پاسخ‌های متفاوتی روبه‌رو بود.این‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به …
خانوارهای پرجمعیت و جوان در اولویت وام اجاره
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
خانوارهای پرجمعیت و جوان در اولویت وام اجاره
 جزئیات طرح حمایتی دولت از مستأجران مبنی بر پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در حال تکمیل است. آنچه تاکنون از بررسی اظهارات دولتمردان و متولیان وزارت راه و شهرسازی استنباط می‌شود، این است که  تسهیلات حمایتی به بخش کمی از خانوارهای مستأجر که واقعا نیازمند کمک هستند پرداخت می‌شود و از میان این افراد نیز خانوارهای 5نفره و بیشتر، همچنین زوج‌های تازه ازدواج کرده خانه‌اولی در اولویت نخست قرار دارند و درصورت مازاد منابع خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز به‌عنوان اولویت دوم وارد فهرست تخصیص تسهیلات خواهند …
آغاز ثبت‌نام وام اجاره مسکن از شنبه / سقف وام ودیعه مسکن چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اجاره مسکن / تسهیلات ودیعه مسکن / مسکن / وام اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن
آغاز ثبت‌نام وام اجاره مسکن از شنبه / سقف وام ودیعه مسکن چقدر است؟
از روز شنبه، چهارم مرداد ماه سال ۹۹ قرار است ثبت نام تسهیلات دریافت ودیعه مسکن یا همان وام اجاره خانه آغاز شود. نوشته آغاز ثبت‌نام وام اجاره مسکن از شنبه / سقف وام ودیعه مسکن چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ثبت نام وام ودیعه با استفاده از پیامک/ جزئیات شرایط استفاده از تسهیلات کمک ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
ثبت نام وام ودیعه با استفاده از پیامک/ جزئیات شرایط استفاده از تسهیلات کمک ودیعه مسکن
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شد.
نخستین واحدهای طرح مسکن ملی چه زمان به مشتری تحویل داده خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
نخستین واحدهای طرح مسکن ملی چه زمان به مشتری تحویل داده خواهد شد؟
وزیر راه و شهرسازی زمان تحویل نخستین واحدهای طرح مسکن ملی را اعلام کرد.
تسهیلات اجاره بها محدود به دوران کرونا است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
تسهیلات اجاره بها محدود به دوران کرونا است؟
تسنیم به نقل از حسام عقبایی نوشت: اگر وام ودیعه مسکن نبود قیمت ها در این بازار بیشتر رشد می کرد.
ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از فردا آغاز می‌شود / زمان تحویل واحدهای مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / ثبت نام وام / قیمت مسکن ملی / محمد اسلامی / مسکن ملی / وام اجاره مسکن / وزیر راه و شهرسازی
ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از فردا آغاز می‌شود / زمان تحویل واحدهای مسکن ملی
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اولین سری از واحدهای ساخته‌شده طرح مسکن ملی از اواخر مردادماه به مردم تحویل داده خواهد شد، گفت: ثبت‌نام تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن با اولویت خانواده‌های پنج نفره، زوج‌های تازه ازدواج کرده از فردا شنبه آغاز می‌شود. نوشته ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از فردا آغاز می‌شود / زمان تحویل واحدهای مسکن ملی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام کرونای مشاغل چند ضامن می‌خواهد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / وام / ویروس کرونا / وام و تسهیلات مسکن / ستاد ملی مقابله با کرونا
وام کرونای مشاغل چند ضامن می‌خواهد؟
در راستای پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل آسیب دیده با توجه به میزان وام درخواستی ضمانت‌های متفاوتی نیاز است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •