جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
خاقانی
پشت پرده قیمت‌گذاری نفت/ چه کسانی قیمت‌ها را دستکاری می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / قیمت نفت / محمود خاقانی / ارسال سوخت به ونزوئلا
پشت پرده قیمت‌گذاری نفت/ چه کسانی قیمت‌ها را دستکاری می‌کنند؟
کارشناسان انرژی بالا رفتن قیمت نفت برای قیمت‌های آتی این بازار است یعنی حدسیات و تصورات یک قیمت‌ها در ماه آینده است و این قیمت‌ها برای امرو نیست و بازار قیمت‌ها مملو از بازی و دستکاری در بورس‌های جهان شده است. در بعضی از بورس‌ها در خاورمیانه که کنترل و نظارت دقیق مستقلی هم وجود ندارند در موارد زیادی می‌بینیم که ناظر‌ها و بازرس‌ها هم درگیر همین فساد‌ها شده‌اند.
مجری مشهور تلویزیون:‌ بنان اگر امروز زنده بود بلیت‌هایش فروش نمی‌رفت!
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / اسماعیل آذر / مجری تلویزیون
مجری مشهور تلویزیون:‌ بنان اگر امروز زنده بود بلیت‌هایش فروش نمی‌رفت!
کسانی که به دنبال عربی‌زدایی از زبان فارسی هستند، با اشعار سعدی و خاقانی چه می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
کلاف هزار گره تئاتر شهر کهن
عاشورای 1290 شمسی، ثقه‌الاسلام و یارانش به جرم وطن‌خواهی، به دست قزاق‌های اشغالگر روس تزاری در «میدان مشق» به شهادت می‌رسند. آنان از باب حب‌وطن، جان‌شان را فدا می‌کنند. آن روز بخشی از خیابان خاقانی تبریز مذبح مردان خدا و وطن می‌شود تا سالیان بعد، در همان مکان بنایی ساخته شود که شاید بخشی از رشادت‌های مبارزان تبریزی را بازنمایی کند. سالنی که زمانی معروف به «تربیت» بود، بدل به تئاتر شهر تبریز می‌شود و اهمیت آن به جایی می‌رسد که خاقانی قبول می‌کند نامش جایگزین تئاتر شود. حالا تبریز اولین شهر ایران است که نام تئاتر بر تارک خیابانش می‌درخشد، 14 اسفند 1396؛ اما وجود فضا و جریان تئاتری در این خیابان دیری نمی‌پاید …
پیام مهم سقوط نفت برای اقتصاد ‏ایران: مدیریت سنتی را دور بریزید
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
پیام مهم سقوط نفت برای اقتصاد ‏ایران: مدیریت سنتی را دور بریزید
محمود خاقانی تحلیلگر ارشد نفت در روزنامه شهروند نوشت:کرونا ناگهان تمام معادلات قدرت‌های نفتی جهان را به هم ریخته است و درحالی‌که خروجی و ‏محصولات تولید شده پالایشگاه‌های جهان بدون مصرف‌کننده مانده‌، محموله‌های ورودی نفت یکی‌یکی رسیده‌ و مصرف‌کنندگان نفت جایی برای نگهداری نفت ورودی ندارند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
از سالکان طریق حقیقت
با درد و دریغ بسیار باخبر شدیم که استاد فاضل و فرهیخته، رضا بابایی از میان ما رخت بربست و به دیدار معبود شتافت. همه کسانی که فضای مجازی را نه فقط سراچه بازی و تفنن و سرگرمی، بلکه عرصه‌ای جدی برای تفکر و تامل و آزاد‌اندیشی می‌دانند، رضا بابایی را با کانالِ تلگرامی‌اش به اسم «یادداشت‌ها» می‌شناسند. من خود رضا بابایی را هرگز از نزدیک ندیده‌‌ام اما هربار که نوشته‌‌ و یادداشتی از او می‌خواندم، مثل آن بود که محضرش را به تمام و کمال درمی‌یافتم. از بس که جانِ آگاه و دردمندش، که الحق یک دم از دردهای مردم زمانه دور و غافل نبود، در یکایک نوشته‌های او پیدا بود. رضا بابایی در نگاهم، مصداق بارز این بیت بلند و شگفتِ خاقانی است: گرچه …
درباره عبدالحسین زرین‌ کوب
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / شاهنامه / عبدالحسین زرین کوب / نویسنده / تاریخ / ادبیات / دانشگاه تهران
درباره عبدالحسین زرین‌ کوب
تهران- ایرنا- عبدالحسین زرین‌کوب ادیب، مورخ، اسلام‌شناس و ایران‌شناسی محسوب می‌شود که مفاهیم والای آثار بزرگان ادبیات از جمله حافظ، مولانا، نظامی گنجوی، خاقانی و... را در آثار متعدد خود در حوزه‌ نقد ادبی تفسیر و تشریح کرد و نگاهی منتقدانه و عالمانه به میراث ادبی ایران زمین داشت.
بازدید نمایندگان WHO از نقاهتگاه‌های کرونا در تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / ستاد مقابله با کرونا / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بازدید نمایندگان WHO از نقاهتگاه‌های کرونا در تهران
نمایندگان سازمان جهانی بهداشت درخصوص کنترل کرونا ویروس صبح سه شنبه از نقاهتگاه‌های خاقانی و سرخه حصار و مرکز بهداشت طالقانی بازدید کردند.
اثر جدید ترکی درباره خاقانی منتشر شد/ هنرنمایی شاعر صبح در «غایت ابداع»
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
اثر جدید ترکی درباره خاقانی منتشر شد/ هنرنمایی شاعر صبح در «غایت ابداع»
محمدرضا ترکی که کلاس‌های قصاید خاقانی او یکی از کلاس‌های پرمخاطب دانشجویان در دانشگاه تهران است، در تازه‌ترین اثر خود به سراغ منشآت عربی شاعر صبح رفته است.
زن دغدغه‌مندی از ورای قصه‌های واقعی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / صداوسیما / ناصر خسرو / منشور اخلاقی / ناصرخسرو / استان بوشهر / فرانسه / عطار / ابن سینا / خاقانی / ادبیات کودک و نوجوان
زن دغدغه‌مندی از ورای قصه‌های واقعی
روی دیوار خانه‌اش پر از گل‌های کاغذی زیبا بود که به کوچه نمایی گیرا می‌بخشید. زنگ خانه‌ را فشردیم، با رویی گشاده و لبخندی مهربان در را به رویمان باز کرد و پس از سلام و احوال پرسی‌های معمول وارد خانه‌اش شدیم. حیاطی نسبتاً کوچک پر از گل و گیاه که نشان از علاقه مندی شدید صاحب خانه به طبیعت می‌داد.
معرفی داوران یک بخش از جشنواره فیلم فجر
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / جشنواره فیلم فجر / تبلیغات / سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر
معرفی داوران یک بخش از جشنواره فیلم فجر
محمد روح‌الامین، امیرشیبان خاقانی و حبیب مجیدی، آثار رسیده به بخش مسابقه تبلیغات سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را داوری خواهند کرد.
احتمال حضور خاقانی شروانی در جنگ‌های روس با ایران
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
احتمال حضور خاقانی شروانی در جنگ‌های روس با ایران
محمدطاهری خسروشاهی در یادداشتی با بررسی سروده‌هایی از خاقانی، تلاش کرده به این پرسش پاسخ دهد که آیا این شاعر نامدار در جنگ‌های روس با ایران حضور داشت؟
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / دانشگاه آزاد اسلامی / سربازی / نخبگان / شهاب خاقانی
طرح جدید دانشگاه آزاد برای سربازی پژوهشگران و نخبگان
مدیر تسهیلات باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد از طرح جدیدی برای بخشودگی بخشی یا تمام سربازی نخبگان و پژوهشگران این باشگاه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / استانی-اجتماعی / مشهد / شهرداری مشهد
هزینه پنج میلیاردی بازگشایی خیابان خاقانی مشهد به بلوار نماز
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: حدود ۵ میلیارد تومان برای پروژه بازگشایی خیابان خاقانی به بلوار نماز هزینه شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / آندره استراماچونی / باشگاه استقلال / لیگ برتر نوزدهم
فیلم | تیم استراماچونی مثل شعرهای خاقانی است
استقلال از سه بازی فقط دو امتیاز گرفته و در آستانه دربی انتقادها به مربی خوش تیپ ایتالیایی این تیم زیاد شده است اما واقعا او عامل مشکلات این تیم است و استقلال او پیشرفتی نداشته است؟
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / فیلم بازیوو / سید غلامرضا موسوی / پژمان بازغی / لیندا کیانی / محمدرضا هدایتی / رضا شفیعی‌جم / سحر زکریا
آغاز صداگذاری فیلمی در ژانر کودک و نوجوان + تیزر
فیلم سینمایی «بازیوو» که در ژانر کودک و نوجوان در حال ساخت است پس از تدوین توسط امیر شیبان خاقانی ، نعیم مسچیان مرحله صداگذاری خود را آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
چهارسوی خیال مجسمه‌سازان در خانه هنرمندان افتتاح شد
ششمین نمایشگاه گروهی آثار اعضای انجمن مجسمه‌سازان ایران با عنوان «چهارسوی خیال» جمعه ۲۱ تیر در گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.به گزارش ایلنا، چهارسوی خیال مجسمه‌سازان در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. در این نمایشگاه ۱۸۲ اثر از ۱۶۰ هنرمند به نمایش گذاشته شد. بنا بر سنت همیشگى چهارسوى خیال، آثار، به انتخاب هنرمندان و بدون داورى به این نمایشگاه راه یافته‌اند.علیرضا خاقانی (هنرمند مجسمه‌ساز) درباره چهارسوى خیال گفت: این نمایشگاه آثار اعضای انجمن مجسمه‌سازان است. بر اساس فراخوانی که از سوى انجمن اعلام شد، اعضا می‌توانستند حداکثر ۳ اثر از کارهاى اخیر خود را به نمایش بگذارند. ویژگى چهارسوى خیال از ابتدا تا امروز این است که انتخاب آثار به عهده خود هنرمندان بوده است. در واقع موضوع آثار این نمایشگاه …
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / خوشنویسی
نمایشگاه آثار منتخب کنگره ملی «میرعلی تبریزی» در تبریز گشایش یافت
تبریز - ایرنا - نمایشگاه آثار منتخب کنگره ملی میرعلی تبریزی شنبه شب با حضور جمعی از مسئولان و اساتید برجسته خوشنویسی در تالار خاقانی تبریز گشایش یافت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
برش‌هایی از فیلم سینمایی ناخواسته
«ناخواسته» نخستین فیلم بلند سینمایی برزو نیک نژاد در مقام کارگردان و محصول سال 1392 است. یک راننده جوان در مسیرش، مسافرانی را سوار می کند تا بتواند هزینه هایش را جبران نماید. مسافرانی که یکی از آنان دختر جوانی است که اتفاقات گوناگونی را رقم می زند. این سفر اما بی‌فرجام می‌ماند... . مهرداد صدیقیان، الناز حبیبی، فرهاد قائمیان، ستاره اسکندری، همایون ارشادی، محمد سیدزاده، مهدی فقیه و مهتاب کرامتی در این فیلم سینمایی مقاب دوربین مسعود سلامی بازی کردند. کارن همایون‌فر موسیقی متن این فیلم را ساخت و امیرشیبان خاقانی این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از فیلم ناخواسته را در تابناک تماشا می‌کنید.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
دلایل فاصله گرفتن ایرانی‌ها از اشعار خاقانی چیست؟/ شعر سعدی و حافظ بر زبان مردم جاری‌ست
ایلنا: میلاد عظیمی، استاد ادبیات دانشگاه تهران در رابطه با خاقانی اعتقاد دارد: دانش و فنون ادبی خاقانی بی‌نظیر است اما شعر وی هرگز نمی‌تواند مورد پسند عامه واقع شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵ / کریس کوک / محمود خاقانی / دلار
سرنوشتی تازه برای دلارهای خانگی
«مردم بايد به شركت ملي نفت ايران اعتماد كنند که تعهداتی که صادر می‌کند قابل اعتماد هستند و مردم به‌جای خرید دلار، سکه طلا، اتومبیل و نظیر آنها سرمایه‌های سرگردانشان را در این‌گونه تعهدات اعتباری انرژی سرمایه‌گذاری کنند تا بین مردم هم قابل ردوبدل‌کردن و معامله باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •