جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
فرهنگ مقاومت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
نه هنر معاصر را می‎شناسند، نه اهل مشورت هستند
حدود دو هفته پیش، وقتی از لوگوی وزارت خارجه رونمایی شد، یکی از غم‎انگیزترین روزها برای هنرهای تجسمی در ایران بود؛ لوگویی که تو گویی آمده بود تا همه‌چیزش به همه‌چیزش بیاید. چنان که هم خودش کپی خامدستانه‌ای از نشان یک شرکت تجاری بریتانیایی بود و هم در پوسترش یک غلط املایی فاحش - در حد سال‌های آغازین دوره دبستان- دیده می‌شد. در آن پوستر که لابد بنا داشت با کلماتی متناسب بر سلطه‌ستیزی، استقلال و فرهنگ مقاومت کشور و ملت ایران تاکید کند، فعل «خواستن» صرف شده بود اما نه در وجه صرفی یک گزاره بلکه برای ساختن یک صفت. صفتی که بنا بود ایران را کشوری قائم در برابر ظلم و سلطه جهانی توصیف کند به جای «به پاخاسته» آن را به صفت پیش از این ناموجود «به …
تصویر فرهنگ پایداری در بخش «سیدالشهدای مقاومت»
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / جشنواره فیلم مقاومت / قاسم سلیمانی / اکران فیلم
تصویر فرهنگ پایداری در بخش «سیدالشهدای مقاومت»
تهران- ایرنا- بخش ویژه «سیدالشهدای مقاومت» در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور پاسداشت نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بیداری مردم منطقه و جهان و تبیین فرهنگ مقاومت طراحی شده است.
بخش ویژه سردار سلیمانی در جشنواره فیلم مقاومت
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بخش ویژه سردار سلیمانی / جشنواره فیلم مقاومت
بخش ویژه سردار سلیمانی در جشنواره فیلم مقاومت
بخش ویژه «سیدالشهدای مقاومت» در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور پاسداشت نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بیداری مردم منطقه و جهان و تبیین فرهنگ مقاومت طراحی شده است.
تاکید شخصیت‌های فلسطینی بر لزوم انتخاب مجلس ملی جدید فلسطین
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / مجلس ملی فلسطین / انتخابات / شخصیت‌های فلسطینی / بیانیه
تاکید شخصیت‌های فلسطینی بر لزوم انتخاب مجلس ملی جدید فلسطین
قریب به یکصد شخصیت فلسطینی در داخل و خارج سرزمین‌های فلسطینی با امضای بیانیه‌ای بر لزوم برگزاری انتخابات به منظور انتخاب مجلس ملی جدید فلسطین و همچنین احیای فرهنگ مقاومت تاکید کردند.
اقتصاد تاب‌آوری ریشه در فرهنگ مقاومت دارد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / بانک صادرات / بنیاد شهید و امور ایثارگران / حجت الله صیدی
اقتصاد تاب‌آوری ریشه در فرهنگ مقاومت دارد
مدیر عامل بانک صادرات، گفت: اقتصاد تاب‌آوری است باید به گونه‌ای اجرا شود که کسی طمع تحمیل فشار اقتصادی به ایران را نداشته باشد.
شکست حصر اقتصادی دشمنان با ترویج فرهنگ مقاومت، قطعی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استانی-اجتماعی / شورای فرهنگ عمومی
شکست حصر اقتصادی دشمنان با ترویج فرهنگ مقاومت، قطعی است
استاندار گیلان گفت: به یقین با فرهنگ مقاومت که نسل به نسل در جامعه ما ترویج یافته؛ حصر اقتصادی امروز دشمنان نیز راه به جایی نخواهد برد و شکست آنان قطعی است.
شمخانی: حصر اقتصادی امروز، با مقاومت فعال راه به جایی نخواهد برد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / توییت شمخانی / حصر اقتصادی / شمخانی / مقاومت فعال
شمخانی: حصر اقتصادی امروز، با مقاومت فعال راه به جایی نخواهد برد
شفقنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد:  شکست حصر آبادان سال ۱۳۶۰، دشمن بعثی متوهم را با اعجاز فرهنگ مقاومت روبرو کرد. دریابان «علی شمخانی» در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: شکست حصر آبادان به دستور امام خمینی (ره)...
ویدئو / بزرگترین تندیس مقاومت مردم کردستان چگونه ساخته شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / فرهنگ مقاومت / کردستان / نشان ایثارگری / مقاومت / منطقه کردستان / تندیس مقاومت مردم کردستان / مجسمه‌سازی / هادی ضیاءالدینی
ویدئو / بزرگترین تندیس مقاومت مردم کردستان چگونه ساخته شد؟
بزرگترین تندیس یادبود مقاومت مردم کردستان در هشت سال جنگ تحمیلی توسط «هادی ضیاء الدینی»، مجسمه‌ساز کردستانی ساخته و در پارک جنگلی آبیدر سنندج نصب شده است. ساخت این مجسمه که فیگور پدر و دو فرزند شهیدش را به نمایش می‌گذارد، دو سال طول کشیده است. این مجسمه به صورت پنج قطعه سه متری و از جنس ورق فلز بوده که ارتفاع آن ۱۵ متر و فونداسیون آن نیز هفت متر است. ساخت این پیکره، اعتراضی علیه اقدامات غیرانسانی و خلاف قوانین بین‌المللی نسبت به مردم بی‌گناه و غیرنظامی کُرد توسط دیکتاتور عراق در دوران جنگ تحمیلی است.
بهره برداری از تجارب بهداری رزمی دفاع مقدس در مأموریت های بهداد ناجا
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / معاونت بهداد ناجا / چهل سالگی دفاع مقدس
بهره برداری از تجارب بهداری رزمی دفاع مقدس در مأموریت های بهداد ناجا
معاون بهداد ناجا گفت: ارزشمند ترین دستاوردی که دوران دفاع مقدس برای ما به ارمغان آورد، فرهنگ مقاومت و انسجام ملی بود و امروز برای عبور از گردنه های سخت و پر پیچ و خم فشارها و تحریم های دشمنان نباید از این فرهنگ فاصله بگیریم.
نمایشگاه
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / هفته دفاع مقدس / رسانه
نمایشگاه "سرو استوار" با آثاری برای دفاع مقدس دایر شد
نمایشگاه «سرو استوار» شامل 40 پوستر منتخب محمدصابر شیخ رضایی با محوریت فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است.
نمایش آثار منتخب محمدصابر شیخ رضایی به مناسبت هفته دفاع مقدس
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / محمدصابر شیخ‌رضایی / هفته دفاع مقدس / تایپوگرافی / پوستر
نمایش آثار منتخب محمدصابر شیخ رضایی به مناسبت هفته دفاع مقدس
نمایشگاه «سرو استوار» شامل چهل پوستر منتخب محمدصابر شیخ رضایی با محوریت فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گالری مجازی رسانگار فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
انتقال فرهنگ مقاومت به نسل جدید
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
انتقال فرهنگ مقاومت به نسل جدید
جانشین سپاه ثارالله استان کرمان گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت را نشر بدهیم زیرا اکنون در حال جنگ اقتصادی و فرهنگی هستیم و باید فرهنگ مقاومت را به نسل جدید منتقل کنیم و برای جلوگیری از ناامیدی آنها امیدبخشی کنیم.
آثار متفاوت صادق کرمیار و تابوشکنی در سوژه داستان‌نویسی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / روزنامه اطلاعات / انقلاب اسلامی ایران / نویسنده / کتاب / آبادان / فیلمنامه
آثار متفاوت صادق کرمیار و تابوشکنی در سوژه داستان‌نویسی
تهران- ایرنا- صادق کرمیار یکی از برجسته‌ترین نویسندگان و داستان‌نویسان به شمار می‌آید که بیش از چند کتاب و فیلمنامه در زمینه تاریخ و فرهنگ مقاومت ایران همچون نامیرا و فریاد در خاکستر نوشته است. نوعی تابوشکنی در سوژه داستان نویسی در آثار او مشهود است که مخاطب را به سمت خود جلب می‌کند.
سینمای ایران سهم مهمی در گسترش فرهنگ مقاومت دارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سوریه / جشنواره فیلم مقاومت / هفته دفاع مقدس / تولید فیلم
سینمای ایران سهم مهمی در گسترش فرهنگ مقاومت دارد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی سوریه گفت: برخی سیاست‌مداران جهان با روش‌های فرومایه‌ای در حال تخریب فرهنگ مقاومت هستند اما سینمای ایران و جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکی از ابزارهای مهم گسترش این فرهنگ در دنیا است.
ظرفیت ادبیات کهن در قصه‌های کودک مغفول مانده/ قهرمانانی که غرب برای کودکان می‌سازد، موقتی هستند
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ادبیات / ادبیات پایداری / ادبیات کودک و نوجوان / میرکیانی شهدای مدافع / میر کیانی / فرهنگ مقاومت / زندگی نامه شهدای مدافع حرم / داستان گ / داستان پر / تقریض رهبری بر کتاب میرکیانی
ظرفیت ادبیات کهن در قصه‌های کودک مغفول مانده/ قهرمانانی که غرب برای کودکان می‌سازد، موقتی هستند
ایلنا: یکی از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوانی معتقد است ما در حوزه ادبیات کودک دچار موضوع زدگی افراطی شده‌ ایم و به همین دلیل از توجه به فرم و ارزش‌های ابدی و هنری…
فرایند تدوین لباس فرم ابلاغ می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
فرایند تدوین لباس فرم ابلاغ می‌شود
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در تشریح برنامه‌های سال ۹۹؛ انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید، ادامه راه شهید سلیمانی و توسعه فرهنگ مقاومت، فعالیت بیشتر در فضای مجازی و شبکه شاد و راه‌اندازی شبکه خبرگزاری پانا در سطح کشور را از مهمترین این برنامه‌ها اعلام کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش: انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید در دستور کار است
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / علیرضا کاظمی / مدارس / دانش‌آموزان
معاون وزیر آموزش و پرورش: انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید در دستور کار است
تهران-ایرنا-معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید،  ادامه راه شهید سلیمانی و توسعه فرهنگ مقاومت، فعالیت بیشتر در فضای مجازی و شبکه شاد را از مهمترین این برنامه ها اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
فریاد مظلوم، خاموش‌نشدنی است
[شهروند] نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، که به تدبیر حضرت امام خمینی(ره)، روزجهانی قدس نام‌گذاری شده است، ضمن دعوت از ملت بزرگ ایران برای پاسداشت باشکوه این روز مهم و تأثیرگذار، بر تحقق پیروزی و رهایی قدس و سرزمین‌های اشغالی تأکید کرد. متن پیام بدین شرح است:   بسم الله الرحمن الرحیم ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی و زمانی برای تمرین استقامت، صبر، مقاومت و خلوص و بندگی است‌‌‌ که با گرامیداشت روز قدس و حمایت از مظلومان فلسطین در جمعه پایانی این ماه عزیز تکمیل می‌گردد. به راستی روز قدس با دوراندیشی و تدبیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) نماد وحدت و مبارزه همیشگی با …
رای الیوم: سیدحسن نصرالله انگشت روی زخم ملتهب اسرائیلی‌ها گذاشت
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / اسرائیل / سید حسن نصرالله
رای الیوم: سیدحسن نصرالله انگشت روی زخم ملتهب اسرائیلی‌ها گذاشت
یک روزنامه فرامنطقه‌ای در اشاره به سخنرانی اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان، نوشت که این سخنرانی صلابت فرهنگ مقاومت و ارزش‌ها و ریشه‌دار بودن آن و نیز عمق پایبندی به اصول عربی و اسلامی است را منعکس کرد.
تحریف مکتب سلیمانی ممنوع
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / سردار حاج قاسم سلیمانی / تحریف / محمد جواد ظریف / رضا سراج
تحریف مکتب سلیمانی ممنوع
در سوی دیگر شاهد روند امنیت آفرین و دیپلماسی اقتدار بودیم که با هدف امنیت آفرینی پیش‌دستانه در مقابله با تهدیدات جنگ نیابتی، حفظ و توسعه عمق راهبردی ایران و گسترش فرهنگ مقاومت در منطقه عملیاتی شد.
بزرگداشت حسین شیخ الاسلام
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
بزرگداشت حسین شیخ الاسلام
روحیه انقلابی و فرهنگ مقاومت، باعث شده تا یاد حسین شیخ الاسلام به عنوان سفیر قدس در دل‌های مردم منطقه باقی بماند. وی دیپلماتی فعال و تأثیرگذار در گسترش مناسبات و هماهنگی‌های بخش‌های گوناگون مقاومت در منطقه بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / استانی-علمی و آموزشی
بازگشایی فروشگاه مرکزی کتاب شهید سلیمانی در مسجد مقدس جمکران
با توجه به رویکرد انتشارات جمکران در تقویت کمی و کیفی ارائه کتاب‌های فرهنگ مقاومت، همچنین مسجد جمکران به عنوان آخرین مکان عبادی در تشییع جنازه مبارک شهید سلیمانی، مقرر شد این مجموعه به نام این شهید متبرک شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / حضرت آیت‌الله خامنه‌ای / انقلاب اسلامی / استانی-فرهنگی و هنری / شهید سلیمانی / مقام معظم رهبری / 22 بهمن / حضرت آیت‌الله خامنه‌ای / قرآن کریم / انقلاب‌اسلامی / امام خمینی
تقارن ۲۲ بهمن با چهلم شهید سلیمانی تبلور پیوند عمیق انقلاب با مقاومت است
اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر و موسسات وابسته به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ بهمن با صدور بیانیه ای تقارن این روز با چهلم شهید سلیمانی را تبلور پیوند عمیق انقلاب اسلامی با فرهنگ مقاومت عنوان کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سردار سلیمانی / گلزار شهدای کرمان / جبهه مقاومت
حضور دلدادگان جهان اسلام در گلزار شهدا/سردار دل‌ها را جذب می‌ کند
کرمان – این روزها گلزار شهدای کرمان به قلب جبهه مقاومت تبدیل شده و دلدادگان فرهنگ مقاومت برای تجدید میثاق با فرمانده از کشورهای مختلف وارد کرمان می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / استانی - علمی دانشگاهی / دهه فجر
شهادت سردار سلیمانی بیداری جدیدی در جهان ایجاد کرد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: شهادت سردار سلیمانی بیداری جدیدی در جهان ایجاد کرد و دشمن به خیال پوچ خود تصور می  کرد با شهادت ایشان می تواند مانع گسترش فرهنگ مقاومت شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / شیخ صدوق / مکه / پیامبر اکرم / شهادت حضرت فاطمه زهرا / قرآن کریم
تمسک به آیات الهی شاخصه‌ مهم در اندیشه‌های حضرت فاطمه(س)
تهران- ایرنا- حضرت فاطمه(س) با خطبه‌های متقن و آموزه‌های انسان‌ساز، انس با قرآن و فرهنگ مقاومت را در میان تمامی نسل‌ها نهادینه کردند و ماهیت تفکر و اندیشه جاهلی را به‌خوبی نمایان ساختند. مظلومیت و غربت حیات طیبه ایشان حقیقت بارزی است که در این برهه از زمان می‌تواند، چراغ راه هدایت بسیاری از انسان‌های آزاده باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / حجت الاسلام عباس محمد حسنی / سازمان عقیدتی سیاسی ارتش / مقام معظم رهبری / قاسم سلیمانی
ایران با «مکتب سلیمانی» از توطئه‌ها ایمن خواهد بود
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه رویکرد مکتب شهید سلیمانی جهانی‌سازی فرهنگ مقاومت است، گفت: باید راه شهدا را به نسل‌های آینده بشناسانیم تا در برابر توطئه‌های دشمن ایمن باشیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / استانی-علمی و آموزشی
خلاقیت در فضای مجازی رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی را تسریع می‌کند
استاندارایلام گفت: ما می‌توانیم فرهنگ مقاومت در ابعاد مختلف اقتصادی ،اجتماعی  و فرهنگی به زبان روز و در فضای مجازی  رواج دهیم و با تکیه بر بسیج عمومی به آرمان‌های مطلوب نظام و انقلاب برسیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / تبلیغات انتخاباتی / روزنامه جمهوری اسلامی / صدا وسیما
جمهوری اسلامی نوشت:صدا وسیماخود را از ضوابط خودداری از برخوردهای جناحی در تبلیغات انتخاباتی مستثنی می‌داند!
شفقنا – روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت: این هفته هم سازمان صداوسیما دسته گل به آب داد. دیروز دوشنبه «نشست بصیرتی و تحلیل وقایع اخیر با موضوع تفکر انقلابی و فرهنگ مقاومت» به دعوت این سازمان در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد که سخنران آن، آقای زاکانی، کاندیدای اصولگرایان برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی بود. لابد […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
مراسم یادبود سپهبد شهید سلیمانی در غزه
گروه‌های مختلف فلسطینی طی مراسمی یاد شهید سپهبد سلیمانی و همرزمانش را گرامی داشتند و بر نقش پررنگ وی در تقویت فرهنگ مقاومت تأکید کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
یک عضو کمیسیون فرهنگی: آمریکا از مراکز فرهنگی ایران می‌ترسد/ فرهنگ مقاومت گسترش پیدا می‌کند
ک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که تهدید آمریکایی‌ها درباره حمله به مراکز فرهنگی نشان از ترس آنها از حضور مردم در مراکز فرهنگی است به همین دلیل می‌خواهند که مردم در این مراکز حضور پیدا نکنند ولی نمی‌دانند این اثر معکوس خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / استانی-سیاسی
فرهنگ مقاومت با سردار دل‌ها جاودانه شده است
جامعه اسلامی مهندسین ایلام با صدور بیانیه‌ای به شرح زیر آورده است: سردار سلیمانی صرفا یک فرد نظامی و متعلق به ایران نبود او بانی انسجام و سازماندهی جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا بلکه در میان کل ستمدیدگان و آزادگان جهان بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / قاسم سلیمانی / حجت الاسلام مجتبی اشجری / رشت / شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
احیای فرهنگ مقاومت توسط «سردار سلیمانی» به امت اسلامی هویت داد
رشت- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به احیای فرهنگ مقاومت توسط سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی»، گفت: احیای این فرهنگ هویتی مضاعف برای امت اسلامی به ارمغان آورد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
جامعه رسانه‌ای ایران تقلای آمریکا برای مانع‌آفرینی در مسیر اعتلای فرهنگ مقاومت را برملا می‌کند
کانون انجمن های صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران در اطلاعیه‌ای بر روشنگری و آگاهی‌ بخشی علیه سیاست‌های آمریکا برای مانع‌آفرینی در مسیر رشد و اعتلای فرهنگ مقاومت و ایستادگی در جهان تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سردار سلیمانی / مقاومت اسلامی / انقلاب اسلامی ایران
قاسم سلیمانی، نماد قدرت هویتی ایران
سردار سلیمانی را در حقیقت می توان نماد تجدید هویت قدرتمند ایران در سایه انقلاب اسلامی دانست که در چارچوب فرهنگ مقاومت ابعاد جدیدی را به جهان معرفی کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
ابوالفضل فاتح: سردار سلیمانی فرمانده کبیر و بلند بالا، مظهر فرهنگ مقاومت و یک شخصیت ملی و بین المللی و چهره ای ماندگار در تاریخ ایران است / ترامپ پرده ای دیگر از چهره ی بی نقاب آمریکا برداشت برداشت / این …
ابوالفضل فاتح نوشت: شهید سردار قاسم سلیمانی، فرهنگ ادب مقاومت، نماد شایسته ی یک فرمانده بلند بالا، یک شخصیت ملی و افتخار تمام ایران و ایرانیان و چهره ای ماندگار در تاریخ ایران و مقاومت اسلامی خواهد بود. او خدمتگزار واقعی و بی ادعای ایران و اسلام بود که بیش از هر چیز به عزت اسلام و ایران می اندیشید. بی تردید هر جریان و گروه سیاسی در این فقدان بزرگ، تلخ کام و اندوهگین است و این اقدام بسیار جنایتکارانه و تروریستی آمریکا و ترامپ را قویا محکوم خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / استانی-سیاسی / منطقه چهارمحال و بختیاری / نماز جمعه
دست‌های نفوذی تلاش می‌کنند تا استکبارستیزی را از دانشجو سلب کنند
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه دست‌های نفوذی همواره در دانشگاه وجود داشته است، گفت: این دست‌ها تلاش می‌کنند تا فرهنگ مقاومت و استکبارستیزی را از دانشجو سلب کنند و دانشجو را در معرض فرهنگ بیگانه قرار دهند و معنویات و اخلاق را در او کم کنند اما دانشجویان بیدار هستند و با بصیرت، این اجازه را به دشمن نمی‌دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / رئیس علی دلواری / انقلاب اسلامی / حوزه هنری / کتاب / مقاومت / هنر
استان بوشهر می‌تواند به عنوان مهد هنر مقاومت در کشور معرفی شود
معاون اجرایی امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: استان بوشهر می تواند به عنوان مهد هنر مقاومت در کشور معرفی شود و تاریخ مقاومت این استان به معنای فرهنگ مقاومت شیعی عاشورایی مردمان این دیار است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
جلیلی: دشمنان انقلاب درصدد از بین بردن فرهنگ مقاومت در ایران هستند
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمنان می‌دانند که رمز موفقیت ملت ایران در عرصه‌های مخالف، ترویج فرهنگ مقاومت است به همین دلیل به دنبال جلوگیری از فرهنگ مقاومت در ایران هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / زائران اربعین / امام حسین(ع) / امام سجاد(ع)
اربعین عاشورا را جهانی کرد/ لزوم ترویج فرهنگ مقاومت در پیاده‌روی
نویسنده کتاب «همراه با جابر در اربعین حسینی(ع)» می‌گوید بنیانگذار زیارت کربلا در روز اربعین امام سجاد (ع) بود و این کار فرهنگ عاشورا را جهانی کرد. سنت پیاده‌روی نیز به همان دوران برمی‌گردد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / انقلاب اسلامی ایران / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / کتاب و کتابخوانی
نگاهی به کتابهای حوزه دفاع مقدس که رهبرانقلاب تقریظ شان را نوشتند
رهبر انقلاب به دلیل اهمیت موضوع فرهنگ مقاومت و علاقه شخصی شان به این بخش برای کتاب های زیادی در رابطه با دفاع مقدس تقریظ نوشته اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / أمیر حاتمی / امیر حاتمی / وزارت دفاع
وزیردفاع: مقاومت ما موجب شد دشمنان از "فشار حداکثری" به "التماس حداکثری" بیفتند
تهران- ایرنا- وزیر دفاع با بیان اینکه در سوریه و عراق "پوزه" استکبار جهانی به خاک مالیده شد و این ها همه نتیجه فرهنگ مقاومت و شهادت است، گفت: مقاومت در کشور ما موجب شده که امروز دشمنان از فشار حداکثری به سمت التماس حداکثری بروند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / هفته دفاع مقدس / حسین علی امیری
دستاورد معنوی دفاع مقدس فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) است
تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رئیس جمهوری در پیامی به مناسب آغاز هفته دفاع مقدس تاکید کرد: فرهنگ مقاومت، عزت، ایثار، مهرورزی و نوع دوستی و در یک کلام، فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) از دستاوردهای معنوی این دفاع است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
عاشورا و فرهنگ مقاومت درگفت و گوی شفقنا با دکتر علی میرموسوی: اصلاح طلبی امام حسین(ع) بر اخلاق مقاومت استوار بود/ فهم حقیقت حسین(ع) تنها برای کسانی به دست می‌آید که خود تعهد و خلاقیتی از سنخ او داشته باشند
شفقنا- بی شک قیام امام حسین(ع) حادثه ای بزرگ در تاریخ اسلام است که درک درست از ماهیت این حرکت به سادگی به دست نمی‌آید و نیاز به داده‌های بسیار دارد. دکتر علی میرموسوی عضو هیات علمی دانشگاه مفید قم در تشریح این مساله می‌گوید: کسانی می توانند حسین(ع) را بشناسند، که مرام او را یافته و با او همراه […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / علیرضا پناهیان / ابوموی اشعری / دانشگاه امام صادق
پناهیان: ابوموسی اشعری‌ها در حال فریب دادن مردم هستند
پناهیان با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت امروز گسترش یافته است، گفت: مشکل امروز جامعه در امر مدیریت، تعیین مدیران، تشخیص مدیر خوب، به دست آوردن تعریف مدیریت در جامعه انسانی است و هنوز این آمادگی ایجاد نشده است و اشعث مأب‌ها و ابواشعری مأب‌ها مردم را فریب می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
مسئولان آهنگ خدمت دوباره را بنوازند
وزیر اطلاعات گفت: مسئولان آهنگ خدمت دوباره را بنوازند و فصل نویی از مجاهدت برای مردم را رقم بزنند و هم مردم با حمایت‏های خود دل مسئولان را گرم کنند تا کشور روزگار بهتری پیدا کند.به گزارش ایسنا، حجت‏الاسلام سیدمحمود علوی در مراسم بزرگداشت شهدای دولت در مسجد مهدیه همدان، ضمن گرامیداشت هفته دولت، عنوان کرد: مسئولان باید در هفته دولت کارکرد یکساله خود را مرور کنند، عیب‏ها و آسیب‏ها را شناسایی کرده و آسیب‏زدایی کنند، نقاط قوت را تقویت و زمینه‏ها را برای خدمت بیشتر به شما مردم فراهم آورند.وی افزود: از سوی دیگر هفته دولت، پیوند مردم و خدمتگزاران را تجدید می‏کند و هرچه این پیوند مستحکم‏تر باشد و مردم حق مسئولان و مسئولان حق مردم را ادا کنند، ثمرات و برکات نصیب همه می‏شود چرا که حکومت متعلق به مردم است …
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / کرمانشاه / پاوه / رییس سازمان بسیج مستضعفین
فرهنگ مقاومت شکست "حصر پاوه" راه پیروزی ملت‌های اسلامی است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: فرهنگ مقاومت در شکست حصر پاوه، راه پیروزی ملت‌های اسلامی است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
سالک: گسترش اقتدار نیروهای مسلح کشورمان، آمریکا و اذنابش را به التماس انداخته است
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه گسترش فرهنگ مقاومت در ایران، التماس آمریکا و اسرائیل و اذناب‌شان است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
سالک: اجرای فرهنگ مقاومت یعنی اقتدار ایران اسلامی والتماس آمریکا، انگلیس و اروپا
نماینده مردم اصفهان در مجلس در تذکری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: فرهنگ مقاومت با تکیه بر قدرت حق تعالی آثار زیادی دارد که از جمله آنها سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
عربستان چگونه از زیر بار انتقال حجاج ایرانی شانه خالی کرد/ماجرای حذف رایزنان فرهنگی
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس با انتقاد از برنامه‌های فرهنگی دولت، نتیجه این برنامه‌ها را شیوع فرهنگ سکولار به جای فرهنگ مقاومت دانست؛ آن هم در شرایطی که کشور نیازمند فرهنگ مقاومت است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
تحلیلگر مسایل خاورمیانه: تحریم‌های ترامپ نمی‌تواند باعث تغییر حاکمیت در ایران شود
شفقنا- تحلیل گر مسایل خاورمیانه با تاکید بر نقش ترامپ در افزایش تنش میان ایران و‌ آمریکا، تصمیمات ایران در سیاست خارجه را هوشمندانه توصیف کرد و گفت: فرهنگ مقاومت مردم ایران، سران آمریکا را پریشان کرده...
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
فرهنگ مقاومت مردم ایران، سران آمریکا را پریشان کرده است/ تحریم‌های ترامپ نمی‌تواند باعث تغییر حاکمیت شود/ سیاست خارجی تهران هوشمندانه است/ ایران برای واکنش قاطعانه به تهدیدهای آمریکا آماده است
ایلنا: تحلیل گر مسائل خاورمیانه با تاکید بر نقش ترامپ در افزایش تنش میان ایران و‌ آمریکا، تصمیمات ایران در سیاست خارجه را هوشمندانه توصیف کرد و گفت: فرهنگ مقاومت مردم ایران، سران آمریکا را پریشان کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / دانشگاه لرستان / فرهنگ مقاومت / نظام اسلامی
پیشرفت‌ کشور درسایه تقویت "فرهنگ مقاومت" محقق شده است/اساتید از افتخارات بزرگ نظام اسلامی هستند
معاون منابع و نیروی انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: پیشرفت‌های کشور در سایه تقویت فرهنگ مقاومت و ایستادگی محقق شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس سازمان بسیج مستضعفین
آیت‌الله خامنه‌ای در احکام جداگانه‌ای امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی را به سِمت جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی را به سمت رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، متن احکام فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانیبنا به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و نظر به تجارب و شایستگی، شما را به سِمت «جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح» منصوب می‌کنم.تلاش شایسته در ارتقای توانمندی‌های دفاعی و امنیتی نیروهای مسلح با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگی و کارشناسی با لحاظ نظر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، مورد انتظار است.از زحمات و تلاش‌های امیر سرلشکر صالحی در این مسئولیت قدردانی می‌کنم.سردار سرتیپ …
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / رهبری - رمضان سال 98 / غلامرضا مصباحی‌مقدم / فرهنگ مقاومت
فرهنگ «مقاومت» از نگاه مصباحی مقدم
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تبیین فرهنگ مقاومت که از سوی رهبر…
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ترامپ نه‌تنها مردم آمریکا بلکه دنیا را گمراه می‌کند
جان برنان با اشتباه دانستن رویکرد آمریکا در ایران، ترامپ را فردی دانست که جهان را گمراه می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، جان برنان، رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در تازه‌ترین اظهاراتش درمورد سیاست‌های دولت ترامپ درباره ایران گفت: آمریکا با این تصور اشتباه که ایران تغییر خواهد کرد بر تهران فشار وارد می‌کند اما این رویکرد اشتباه است و باعث ایجاد بن‌بست در سیاست می‌شود چرا که در ایران فرهنگ مقاومت وجود دارد.وی در ادامه افزود: ترامپ صداقت ندارد و فاقد اخلاق و اصول شخصیتی است و نه‌تنها مردم آمریکا بلکه دنیا را گمراه می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
رئیس پیشین سیا: در ایران فرهنگ مقاومت وجود دارد/ اقدامات ترامپ احمقانه است
«جان برنان» که از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بوده، در یک مصاحبه مواضع «دونالد ترامپ» در قبال ایران را «بسیار احمقانه» خوانده و به او درباره فرهنگ مقاومت ایرانی‌ها هشدار داده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / قم / داعش / إیران / انقلاب اسلامی ایران / امریکا / سید یحیی صفوی
آمریکا با چالش قدرت انقلاب اسلامی ایران و فرهنگ مقاومت روبرو است
قم - مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: آمریکا با چالش قدرت انقلاب اسلامی و فرهنگ مقاومتی که به محوریت ایران اسلامی در منطقه در حال شکل‌گیری است مواجه است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / ایران و آمریکا
اعتراف رئیس سابق سیا درباره مردم ایران
ایسنا نوشت: رئیس پیشین سیا با انتقاد از سیاست‌ها و رفتار رئیس جمهور آمریکا خروج ترامپ از توافق هسته‌ای را احمقانه توصیف کرد و گفت که ایرانی‌ها دارای فرهنگ مقاومت هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
امام جمعه کیش: حضرت امام (ره) فرهنگ مقاومت را برای جهانیان تعریف و تبیین کردند
ایرنا - کیش -خطیب جمعه کیش گفت: حضرت امام(ره ) فرهنگ مقاومت را برای دنیا تعریف و تبیین کردند و اکنون سیاسیون جهان با این فرهنگ و ادبیات آشنا شده اند .
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
سرانجام ملت‏ها با اراده خود بر ظالمان پیروز می‌شوند
وزیر اطلاعات گفت: امروز به برکت راهپیمایی روز قدس، اسرائیل آرزوی شیطانی از نیل تا فرات را به فراموش سپرد.به گزارش ایلنا، سید‏محمود علوی در سخنان پیش از خطبه نماز‏جمعه امروز ساری مصادف با آخرین هفته‏ ماه رمضان و روز قدس، اظهار کرد: امروز روزه‏داران دیار علویان مشت را در مقابل رژیمی گره کردند که به وجود آمدن این رژیم نامشروع و استمرار آن نامشروع‏تر است.وی افزود: بر اساس توطئه انگلیس قرار بود اسرائیل غاصب در آمریکای لاتین به وجود آید اما بعد فلسطین را انتخاب کردند چون می‏خواستند بین کشورهای اسلامی آسیا و آفریقا فاصله بیندازند. وزیر اطلاعات گفت: پس از آن در روستای کفر قاسم این جنایت را تکرار کردند؛ مردم فلسطین را به رگبار بستند و جنایت‏ها را تکرار کردند، پس از اینکه مردم فلسطین از خانه خود آواره …
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
مردم فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست
ایلنا: رئیس سازمان بسیج گفت: مردم منطقه فرهنگ مقاومت را باور کردند و مردم قدس و فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / راهپیمایی روز قدس / روز قدس / سینما سپیده
نمایش فیلم‌هایی با موضوع مقاومت در روز قدس
همزمان با برپایی راهپیمایی روز قدس، جدیدترین تولیدات باشگاه فیلم سوره با موضوع فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت در سینما سپیده به نمایش درخواهد آمد. 
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
حزب‌الله: فشارها بر ایران به نتیجه نخواهد رسید
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله اعلام کرد، فشارهای کنونی بر جمهوری اسلامی ایران به اهداف خود نخواهد رسید و قدرت بسیار امروز ایران به برکت در پیش گرفتن فرهنگ مقاومت است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / رایزنی فرهنگی / قرقیزستان / جنگ جهانی دوم / ژوزف استالین
۹ میِ قرقیزستان و زمینه‌های تعامل با ایران در حوزه فرهنگ مقاومت
کشورهای اتحاد شوروی سابق؛ ۹ می سالروز پیروزی در جنگ جهانی دوم را به طرز ویژه‌ای برگزار می‌کنند. سالروز این پیروزی محمل خوبی است برای همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با این کشورها.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / نیروی هوایی ارتش / دوران دفاع مقدس / دفاع مقدس / عزیز نصیرزاده
تاریخ‌نگاری دفاع مقدس، تقویت کننده فرهنگ مقاومت است
فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع نویسندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس این نیرو گفت: واقعه نگاری دفاع مقدس و انتشار آن، منجر به تقویت باور شکست ناپذیری اندیشه و فرهنگ مقاومت می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
انتقال فرهنگ مقاومت، مهمتر از انتقال سلاح به جبهه مقاومت است
عبدالله صفی‌الدین در مراسم رونمایی کتاب «منتصر» گفت: ترجمه و چاپ کتاب‌های زندگی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، از ساخت ساختمان یا انتقال امکانات و سلاح مهمتر است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
کارگردان سینما:حرکت عمومی جامعه، دور شدن از فرهنگ مقاومت است
تهران- ایرنا- کارگردان و نویسنده سینما گفت: حرکت عمومی جامعه دور شدن از فرهنگ مقاومت و رفتن به سمت زندگی مصرف گرا و کپی ناقصی از جامعه سرمایه داری است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
دبیرکل بنیاد فلسطین در پاکستان: فرهنگ مقاومت را تقویت کنیم
تهران - ایرنا - صابر ابومریم دبیر کل بنیاد فلسطین در پاکستان در حاشیه مراسم روز مقاومت اسلامی در سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: صهیونیست ها درصدد تضعیف مقاومت هستند وظیفه ما تکریم آثار مقاومت و تقویت آن است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
حفظ هویت اجتماعی و استقلال اقتصادی ضروری است
سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان با برشمردن توطئه های دشمنان بر ضرورت ترویج فرهنگ مقاومت، حفظ هویت اجتماعی و استقلال اقتصادی تاکید کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •