چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
پیشنهادهای کتاب
«رب الرقیب» فرصتی برای تفکر در دریای جوشن کبیر
۲ روز قبل / شعر آئینی / مجموعه شعر / معرفی کتاب
«رب الرقیب» فرصتی برای تفکر در دریای جوشن کبیر
شاهرود - کتاب «رب الرقیب» مجموعه اشعاری برگرفته از دعای معروف جوشن کبیر به قلم «ربابه خدامی» نویسنده و شاعر جوان شاهرودی یکی از پیشنهادهای خوب برای مطالعه است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
منهای سینما
 عباس تهرانی، هنرمند پیشکسوت ساز قره‌نی و مؤلف کتاب «آهنگ‌های فولکلور» که سال‌های زیادی را صرف فعالیت‌های متعدد پژوهشی و اجرایی موسیقی کرد، درگذشت.    کرونا به مراکز فرهنگی مهم نیویورک نیز رسید و چند مرکز مهم ازجمله «موزه هنر متروپولیتن»، «موزه هنر مدرن»، «موزه هنر آمریکایی ویتنی»، سالن «اپرای متروپولیتن»، «سالن کارنگی» و «سالن فیلارمونیک نیویورک» اعلام کردند در راستای کنترل شیوع ویروس «کرونا» درهای خود را به‌طور موقت به روی علاقه‌مندان بسته نگه خواهند داشت. موزه «متروپولیتن» که یکی از بزرگترین موسسات هنری جهان محسوب می‌شود، بیانیه تعطیل‌شدندش …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
خانه‌نشینی روز دهم
بسیاری از ما این روزها برای جلوگیری از شیوع کرونا، خودمان را در خانه قرنطینه کرده‌ایم. احتمالا در یازدهمین روز خانه‌نشینی به ‏این نتیجه رسیده باشید که خانه ماندن اصلا کار آسانی نیست و به سرگرمی‌ها و برنامه‌های متفاوتی برای دوام آوردن نیاز است. روزنامه ‏شهروند همچنان برای همراهی خانه‌نشینان، پویش «در خانه می‌مانیم» را ادامه می‌دهد و روزانه پیشنهادهای متفاوتی از کتاب موسیقی ‏تا معرفی اپلیکیشن‌های کاربردی برای خانه‌نشینان دارد. شما هم می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های یک دقیقه‌ای یا متن‌های 250 کلمه‌ای خود ‏را از روزهای خانه‌نشینی به ایمیل ‏shahrvanddaily@gmail.com ‎‏ و صفحه اینستاگرام …
11  کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
11 کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020
هرچند صنعت تکنولوژی باعث تغییرات وسیعی در بخش کتاب و کتابفروشی و کتابخوانی شده اما خود این صنعت انبوهی از محتوا و موضوعات و عناوین کتاب را به جهان افزوده است. سایت BookAuthority اخیرا بر اساس مقیاس‌هایی چون نظرات و پیشنهادهای کاربران تعدادی از محبوب‌ترین کتاب‌ها برای خواندن در سال 2020 را معرفی کرده که در ادامه با تعدادی از آنها آشنا می‌شوید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
در اسارت ساواک
احمد احمد از مبارزان سیاسی دوره پهلوی دوم است که به دلیل نوع مبارزاتش با اشخاص و گروه‌های انقلابی بسیاری همکاری و فعالیت داشته و به سبب آن چندین بار دستگیر، شکنجه و زندانی شده است. او در آخرین برخورد با ماموران ساواک از ناحیه پا تیر خورد، مصدوم و معلول شد. آن ‌طور خود احمد نقل کرده تا پیش از سال 1376 بارها و بارها از مراکز و سازمان‌های مختلفی برای ضبط و ثبت و انتشار خاطرات وی به او مراجعه کرده بودند که او هر بار بنا به دلایل مختلفی از جمله «واهمه از مطرح کردن خویشتن»، از قبول پیشنهادهای آنها سر باز زده بود اما سرانجام محسن کاظمی مقاومت او را شکست و بیش از 70 ساعت با احمد احمد مصاحبه کرد که ماحصلش این کتاب است.
عاشقانه بخوانیم
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / کتابخوانی / پیشنهادهای کتاب / فرهنگ کتابخوانی
عاشقانه بخوانیم
تهران- ایرنا- عشق نه‌فقط پرتکرارترین مفهوم در شعر و داستان و فیلم و ترانه‌ و آثار هنری که معجزه‌آمیزترین کلمه در زندگی روزمره هم هست و به قول خواجه شیراز از هر زبان که می‌شنویم، نامکرر است؛ پیشنهادهای کتابخوانی این آخرهفته را با عشق و در مورد عشق تورق می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
بی‌توجهی به‌نظر بخش‌خصوصی در کتاب اول لایحه اصلاح قانون تجارت
رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت‌های قضایی و مقرراتی اتاق ایران عنوان کرد: بررسی کتاب اول از لایحه اصلاح قانون تجارت درحالی کنار گذاشته ‌شده است که بخش‌خصوصی درباره این کتاب نظرات و پیشنهادهای خود را بیان کرده اما نظرات این بخش مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. یکشنبه گذشته، نمایندگان مجلس در جریان جلسه علنی، ایرادات شورای نگهبان به برخی مواد لایحه تجارت را بررسی و آن را اصلاح کردند. بر این اساس، یک تبصره به ماده 279 و یک تبصره نیز به ماده 293 این لایحه الحاق شد. همچنین ماده ۳۱۹ این لایحه اصلاح و یک تبصره به آن الحاق شد.
فراخوان ارائه پیشنهادات برای شعار نمایشگاه کتاب سی و سوم
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / نمایشگاه کتاب / نمایشگاه کتاب تهران / سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران / فراخوان شعار نمایشگاه کتاب
فراخوان ارائه پیشنهادات برای شعار نمایشگاه کتاب سی و سوم
ستاد برگزاری سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با انتشار فراخوانی از فعالان فرهنگی به‌منظور ارائه پیشنهادهای خود برای شعار این دوره از نمایشگاه کتاب تهران دعوت کرد.
برای نمایشگاه کتاب تهران شعار پیشنهاد دهید
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / نمایشگاه کتاب / ادبیات / بازار کتاب
برای نمایشگاه کتاب تهران شعار پیشنهاد دهید
ستاد برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با انتشار فراخوانی از فعالان فرهنگی به‌منظور ارائه پیشنهادهای خود برای شعار این دوره از نمایشگاه کتاب تهران دعوت کرد.
سفر نمی‌روید؟ سفرنامه بخوانید
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / کتابخوانی / پیشنهادهای کتاب
سفر نمی‌روید؟ سفرنامه بخوانید
تهران- ایرنا- اگر به هر دلیلی سفر نمی‌روید، از دنیای سفرنامه‌خوانی غافل نشوید و همراه با ناظری تیزبین و جزئی‌نگر و یاری مهربان دنیاهای دیگر را در سفرنامه‌ها تجربه کنید.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
فراخوان مشارکت در بازبینی مقررات نمایشگاه کتاب
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران طی فراخوانی از اصحاب فرهنگ و نشر برای مشارکت در اعلام نظر و بازبینی مجموعه مقررات نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دعوت کرد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بر اساس این فراخوان ضمن تشکر از اصحاب فرهنگ و نشر در برپایی سی ‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده است: از آنجا که ارتقا و کیفیت‌افزایی نمایشگاه مستلزم بازبینی و به‌روزرسانی مقررات و شیوه‌نامه‌های اجرایی و رفع نواقص احتمالی (با توجه به مقتضیات زمان و مکان) و اطلاع‌رسانی بهنگام مقررات نهایی به ناشران متقاضی مشارکت در نمایشگاه است و بر اساس تاکید ریاست محترم نمایشگاه مقرر شده بلافاصله پس از اتمام مراحل اجرایی سی ‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نسبت به تشکیل …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •