دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
حبوبات
پیش‌بینی تورم تا پایان سال؛ تورم چقدر افزایش خواهد داشت؟
۵۹ دقیقه قبل / تورم / افزایش قیمت / اقتصاد ایران
پیش‌بینی تورم تا پایان سال؛ تورم چقدر افزایش خواهد داشت؟
در آبان سال ۱۳۹۹، گروه‌های «سبزیجات»، «گوشت قرمز و گوشت ماکیان» و گروه «نان و غلات» بیشترین تاثیر را در افزایش تورم ماهانه ثبت کرده‌اند. گروه «سبزیجات (سبزی‌ها و حبوبات)» با اختلاف بالاترین تاثیر را بر تورم ماهانه آبان ماه داشته، به‌طوری که ضریب تاثیر آن ۶/ ۱۰۹ محاسبه شده است. گوشت قرمز نیز با ضریب تاثیر ۲/ ۹۸، بر نرخ تورم ماهانه آبان اثرگذار بوده‌است.
قیمت حبوبات در ۱۰ آذر ۱۳۹۹
۱ ساعت قبل
قیمت حبوبات در ۱۰ آذر ۱۳۹۹
امروز قیمت حبوبات همانند روزهای گذشته ثابت ماند.
قیمت انواع حبوبات امروز 10 آذر 99 + جدول
۳ ساعت قبل / بازار حبوبات / حبوبات / قیمت حبوبات
قیمت انواع حبوبات امروز 10 آذر 99 + جدول
شاید حبوبات را بتوان پرچمدار افزایش قیمت در حوزه کالاهای تولید داخل دانست.این اقلام پر مصرف در هفته گذشته یک جهش قیمتی دیگر داشت و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال نیز این روال افزایش قیمت با شدت کمتری ادامه داشته باشد. نوشته قیمت انواع حبوبات امروز 10 آذر 99 + جدول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جدایی موادمغذی از سفره‌ها/ مردم چشم‌ انتظار اقدام مسئولانه
۴۰ ساعت قبل / فقر / گرانی کالا / موادمغذی
جدایی موادمغذی از سفره‌ها/ مردم چشم‌ انتظار اقدام مسئولانه
مرغ، شاید آخرین ماده مغذی حاوی پروتئین بود که با جهش قیمتی، بال گرفت و از سفره‌ی بخش زیادی از جامعه ایرانی، پَر کشید و به حبوبات، ماهی، گوشت و ... پیوست. امروز بسیاری از شهروندان به دلیل گرانی‌های شدید مجبور به حذف بخشی از سفره خود که شامل اقلام پروتئینی و اصلی است، شده‌اند و این در آینده به حتم مشکلات گسترده‌ای را در ابعاد سلامتی، اجتماعی و ... ایجاد خواهد کرد.
کشف حبوبات احتکار شده با ارزش بیش‌از ۲ میلیارد ریال در بندرعباس
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
کشف حبوبات احتکار شده با ارزش بیش‌از ۲ میلیارد ریال در بندرعباس
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان هرمزگان از کشف انبار احتکار شده نگهداری کالا در بندرعباس خبر داد.
پلمب ۲ انبار احتکار کالا شامل ۲۲ تن برنج و حبوبات در همدان
۴ روز قبل
پلمب ۲ انبار احتکار کالا شامل ۲۲ تن برنج و حبوبات در همدان
همدان - مدیر کل تعزیرات حکومتی همدان از پلمب دو انبار احتکار کالا شامل ۲۲ تن برنج و حبوبات در همدان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
مرغ بخریم یا نخریم؟
روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان‌دهنده تجمع مردم در میدان میوه و تر‌بار بهمن تهران به دلیل توزیع مرغ دولتی با قیمت ۱۸۵۰۰ بود. واکنش برخی کاربران فضای مجازی به این فیلم «توصیه به نخریدن مرغ گران» بوده است. کاربری در این باره نوشته: «به‌ خدا اگه کسی یک هفته خرید نکنه برمی‌گرده به قیمتش فقط یک هفته اتفاقی نمی‌افته.» کاربر دیگری با نام امیر این حرف را تایید کرده: «یک هفته اگه ملت همین مرغ دولتی رو هم نخرن اون‌وقت می‌بینید چقدر قیمت‌ها پایین میاد. فقط یک هفته. ولی مردم طمعکاری شدیم و غیرمتحد.» البته کاربرانی با این نظر هم مخالفند. یک کاربر در پاسخ به این موارد نوشته است: «برنج هندی که گونی 270 هزار تومان …
مواسات و همدلی طلاب غیر ایرانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
مواسات و همدلی طلاب غیر ایرانی
طلاب غیر ایرانی مدرسه علمیه امیر المومنین اقدام به تهیه بسته معیشتی ویژه نیازمندان کردند این کمک ها شامل انواع حبوبات، روغن ، رب و دیگر مواد غذایی بود.
شکمی صاف با ۱۲ کربوهیدرات رژیمی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / کربوهیدرات / ماست / شکم صاف / اشتها / کلسترول / سیب / موز / جو / لوبیا سیاه / حبوبات
شکمی صاف با ۱۲ کربوهیدرات رژیمی
یک موز اندازه متوسط حاوی ۳۶ گرم کربوهیدرات‌های مفید است. شاخص گلیسمی پایین این میوه به معنای آن است که کربوهیدرات‌ها به آرامی در بدن آزاد می‌شوند که از جهش و افت ناگهانی قند خون جلوگیری کرده و به ریکاوری عضلانی کمک می‌کند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
کیمیاگری با دورریختنی‌ها
رابعه تیموری  آلبوم‌های تمبر او شبیه کتاب تاریخی است که در هر برگ آن قسمتی از اتفاقات ایران و جهان به شکل تابلوهای مینیاتوری کوچک به نمایش درآمده‌اند. مجموعه‌های برگ «حسین توکلی» هم داستان‌ها و حکایت‌های زیادی دارند و هریک از برگ‌ها خاطره‌ای را برای او زنده می‌کند. برگ و تمبر، تنها وسایلی نیستند که توکلی جمع‌آوری می‌کند و در طول ۱۰‌ـ ۱۵ سال مجموعه‌های مختلف حبوبات، سکه، آبزیان و... را به وجود آورده است. این پدربزرگ خوش‌ذوق و پرحوصله از لوازم دورریز محصولات هنری زیبایی درست کرده که جالب و دیدنی هستند. تعداد …
پرچمداری حبوبات در بیشترین افزایش قیمت
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
پرچمداری حبوبات در بیشترین افزایش قیمت
بنابراین قیمت هر کیلو لپه، عدس و برنج هندی در شهریور به ترتیب به حدود ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان، ۲۱ هزار تومان و ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.
کالاهای اساسی در یک سال چقدر گران شدند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / افزایش قیمت / سیب زمینی / شکر / موز / وزارت صنعت معدن و تجارت
کالاهای اساسی در یک سال چقدر گران شدند؟
اقتصادنیوز :‌جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در شهریور ماه امسال در بین ۸۶ قلم کالای اساسی، قیمت ۷۱ کالا بین ۰.۳ تا حدود ۲۰۲.۶ درصد نسبت به خرداد سال گذشته افزایش داشته و بیشترین افزایش قیمت هم مربوط به گروه آهن آلات و حبوبات بوده است.
تولید سالانه بیش از  ۷۰۰۰ تن حبوبات در اسدآباد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-شهرستانها / حبوبات / جهاد کشاورزی / کشاورزی
تولید سالانه بیش از ۷۰۰۰ تن حبوبات در اسدآباد
مدیر فنی اداره جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از تولید و برداشت سالیانه بیش از ۷۰۰۰ تن انواع حبوبات از مزارع این شهرستان خبر داد.
پشت پرده گرانفروشی حبوبات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
پشت پرده گرانفروشی حبوبات در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: زد و بند فروشندگان و شرکت‌های بسته بندی عمده‌ترین تخلف موجود در بازار حبوبات است.
جولان دلالان لوبیا
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
جولان دلالان لوبیا
لرستان با تولید ۱۲۰ هزار تن حبوبات در جایگاه نخست قرار دارد، ولی آنچه کشاورزان را آزرده خاطر می کند، جولان دلالان و سودجویی واسطه هاست.
تبانی فروشگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی حبوبات برای گران‌فروشی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / گران‌فروشی / گرانی / قیمت مرغ / بسته‌بندی حبوبات
تبانی فروشگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی حبوبات برای گران‌فروشی
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: برخی شرکت‌های تولیدی و بسته‌بندی حبوبات با فروشگاه‌های عرضه کالا برای گران‌فروشی با یکدیگر تبانی می‌کنند و قیمت مصرف کننده را بیش از قیمت واقعی بر روی کالا درج می‌کنند.
زد و بند فروشگاه‌ها برای تخفیف‌های صوری به مردم!
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / سازمان تعزیرات حکومتی / محمدعلی اسفنانی
زد و بند فروشگاه‌ها برای تخفیف‌های صوری به مردم!
به گزارش تسنیم، محمدعلی اسفنانی در استودیو پخش خبر ۲۱ شبکه اول سیما با اشاره به زد و بند فروشگاه های زنجیره ای و شرکت‌های بسته بندی برای ارائه تخفیف های صوری به مردم گفت: آن دسته از تخلفاتی که در مورد عرضه حبوبات صورت می‌گیرد و بعضاً در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم مشاهده می‌شود اغلب تحت عنوان بسته بندی و هزینه‌های مربوطه اعمال می‌شود، البته برخی هم حبوبات درجه ۲ و ۳ را به نام درجه یک و اعلاء بفروش می‌رسانند که این اقدام مصداق بارز تخلف محسوب می‌شود.
زد و بند فروشندگان و شرکت‌های بسته‌بندی، عمده‌ترین تخلف موجود در بازار حبوبات است
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / تعزیرات / تخلف / حبوبات / اسفنانی / گرانفروشی
زد و بند فروشندگان و شرکت‌های بسته‌بندی، عمده‌ترین تخلف موجود در بازار حبوبات است
ایلنا: معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: زد و بند فروشندگان و شرکت‌های بسته بندی عمده‌ترین تخلف موجود در بازار حبوبات است.
رژیم غذایی مناسب برای ورزشکاران
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / رژیم غذایی / قند خون / ورزش / سبک زندگی / پارسی خبر
رژیم غذایی مناسب برای ورزشکاران
به نقل از  دویچه وله، یک رژیم غذایی متعادل برای سلامتی بدن بسیار ضروری است. بخصوص ورزشکاران باید رژیم غذایی مناسب و سالمی داشته باشند، زیرا نه تنها به انرژی فراوانی نیاز دارند بلکه باید قدرت خود را نیز حفظ کنند. کربوهیدرات‌ها کربوهیدرات‌ها بخصوص انرژی بدن را تامین می‌کنند. در مصرف کربوهیدرات‌ها یک نکته را باید رعایت کرد: باید در رژیم غذایی بیشتر موادی با شاخص قند خون پایین (GI) در نظر گرفت؛ موادی، چون غلات سبوس‌دار.     جوانه گندم جوانه گندم حاوی انواع مواد مغذی مفید بخصوص ویتامین‌های E، B و مواد معدنی است. یک پیشنهاد: هرروز صبح روی کورن فلکس صبحانه خود یک قاشق غذاخوری جوانه گندم بریزید و نوش جان کنید.     ویتامین ث ویتامین ث یا اسید اسکوربیک به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. در اثر …
پیش بینی تولید نزدیک به ۵۰ هزار تن حبوبات در آذربایجان غربی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / استانی-اجتماعی / تولید حبوبات
پیش بینی تولید نزدیک به ۵۰ هزار تن حبوبات در آذربایجان غربی
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال۷۲ هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت حبوبات رفته بود.
کنترل کلسترول بالای خون با این خوراکی ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کلسترول / درمان کلسترول / کلسترول خون / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر
کنترل کلسترول بالای خون با این خوراکی ها
با بالا رفتن سن کم کم خود مراقبتی بیشتری نیاز خواهید داشت. باید دائما مراقب قند و چربی و کربوهیدرات‌های مصرفی خود باشید. یکی از موارد نگران کننده در سنین بالا کلسترول است که حتی باعث می‌شود به یک باره از تمامی غذا‌های خوشمزه و دوست داشتنی دست بکشید. وقتی که شما به کلسترول مبتلا شوید این مسئله به وجود می‌آید که هیچ نوع غذا و پیشنهادی ممکن است که به شما در کاهش کلسترول کمک نکند. اما جواب شما آنقدر‌ها هم ساده نیست. خوردن مجموعه‌ای از غذا‌های سالم همراه با ورزش و نگه داشتن وزن در حد سالم باید بخشی از رژیم شما برا کاهش کلسترول بد خون باشد. به یاد داشته باشید مقادیر بالای کلسترول خون با افزایش خطر بیماری‌های قلبی مرتبط است. این نکته مهم است که بدانید هیچ تنها غذایی نمی‌تواند به شکل معجزه باعث کاهش …
روغن جامد دو سه روز آینده در همدان فراوان می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / استانی-اقتصادی / روغن / سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان / مرغ منجمد / حبوبات / فروشگاه
روغن جامد دو سه روز آینده در همدان فراوان می‌شود
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از تأمین ۱۰۰۰ تن روغن خوراکی در استان خبر داد و گفت: ظرف دو سه روز آینده روغن جامد به فراوانی در استان تأمین خواهد شد.
راه های رفع علائم گوارشی کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
راه های رفع علائم گوارشی کرونا
مصرف میوه و سبزی برای حفظ سلامت بسیار ضروری‌ست اما با توجه به اینکه در زمان ابتلا به اسهال، نباید مواد تولید کننده گاز مصرف شود، بنابراین فرد باید از مصرف برخی از انواع سبزی مانند کلم، گل کلم، بروکلی، انواع حبوبات، چاشنی‌های غذا، انجیر، آلوچه، آب آلو و میوه و آبمیوه‌های مسهل و ملین، امتناع کند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
اقبال ستیزی
امیر حسین ذاکری ‪-‬ به سبب دلایل مختلف، روحیه بچه‌های شورا خوب نیست. همه به نوعی تحت تاثیر مرارت‌های روزگار و حتی ابهامات انتخابات آمریکا نگران سو ء استفاده برخی دلال‌ها در بازار هستند. یکی از دوستان با الهام از شاعر گفت: اگر از احوالات من بپرسید حال اقبالم خوب نیست مثل حال گل در دست باد!جناب اجنبی ستیز با تومانینه‌ای خاص گفت: هر چند همیشه ستیزمن با بیگانه و اجنبی بوده اما حس می‌کنم باید با این مصائب روزگار و اقبال هم ستیز کرد. بنده پروژه "اقبال ستیزی" را هم کلید می‌زنم! همه خندیدند.یکی دیگر از اعضا ی شورا گفت: حالم خوب نیست. به قول شاعر:" پُر از خاطرات ترک خورده‌ایم" می‌دونین چرا؟ ‌ای یادش بخیر درقدیم ننه جونم آذوقه خونه را به اکبرآقا بقال سفارش می‌داد اونم شاگردشو می‌فرستاد آذوقه خونه را با …
راهکارهای ساده برای ترمیم موهای آسیب دیده
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / مو‌های آسیب دیده / ریزش مو / فولیکول / سبک زندگی / پارسی خبر
راهکارهای ساده برای ترمیم موهای آسیب دیده
یکی از مسائلی که باید بدان توجه شود، مسأله سلامتی موهاست و اینکه چطور باید آن را سالم نگه داریم. مو‌های ما قابلیت تحمل ۳.۵ اونس (معادل تقریبا ۹۹.۲ گرم) وزن را دارند و در صورت خیس شدن قابلیت ارتجاعی آن تا ۳۰ درصد بیشتر می‌شود؛ هرچند تنها مو‌های سالم از چنین قدرتی برخوردار هستند. رشته مو‌های آسیب دیده به سادگی می‌شکنند و شاید شما به راحتی قادر نباشید تا وضعیت موهایتان را در نگاه اول تشخیص دهید، اما راه‌های ساده‌ای وجود دارد تا این مسأله را امتحان کرده و آن را به حالت اول بازگردانید؛  تست فولیکول برای اینکه متوجه شوید در کل مو‌های شما سالم است و اینکه ریزش مو چیزی است که نباید از آن نگران شد؛ تنها باید ریشه‌ها را بررسی کنید. برای این کار یک تار مو را محکم گرفته و فولیکول آن را بررسی کنید. انتهای …
صنایع غذایی گل‌ها کامل‌ترین سبد محصولات غذایی کشور را دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
صنایع غذایی گل‌ها کامل‌ترین سبد محصولات غذایی کشور را دارد
ریاست هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی گفت: صنایع غذایی گل‌ها یکی از کامل‌ترین و پر تنوع‌ترین سبد محصولات غذایی خانوار را در کشور دارد. بیش از 300 نوع محصول از انواع ادویه‌جات و چاشنی‌ها گرفته تا انواع حبوبات، غلات، آردها، غذاهای نیمه آماده، پودر کیک و ژله ، قهوه، کاکائو، کافی میکس و کنسروها در سبد غذایی گل‌ها وجود دارد.
طرز تهیه آش شله قلمکار اصیل و خوشمزه
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / آش شله قلمکار / آش / حبوبات / آشپزی / سبک زندگی / پارسی خبر / طرز تهیه آش
طرز تهیه آش شله قلمکار اصیل و خوشمزه
آش شله قلمکار بیشتر از آنکه یک پیش‌غذا باشد، غذایی کامل است. برای پخت این آش که با انواع حبوبات و گوشت آماده می‌شود باید صبر زیادی داشته باشید، اما تردید نکنید که پخت این غذای سنتی ایرانی، ارزش صرف ساعت‌ها زمان را دارد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
انحنای روح من زخم خورده
امیر حسین ذاکری ‪-‬ برخی کارشناسان و جامعه شناسان معتقدند: روح و روان جامعه تحت تاثیر مشکلات متعدد دچار مشکل شده. وزارت بهداشت هم در یک افشاگری شجاعانه اعلام کرد: 30 درصد از مردم دچار ناراحتی روحی روانی شده اند. لذا تصمیم گرفتیم در مورد مسائل روحی روانی در جامعه صحبت کنیم. در این باره یکی از دوستان گفت: من خودم چندی پیش در تیمارگاه یا «آرامستان زندگان» به علت مسائل روانی ناشی از گرانی بستری شدم اما دکترا و پرستارا دوست نداشتند ترخیص بشم. از بس چرت و پرت براشون به اسم طنز می‌گفتم! مثلا می‌گفتم بستری شدنم باعث میشه تایید صلاحیت نشم آخه میخواستم کاندیدا بشم ناجی مردم بشم. همه می‌خندیدند. حتی دکترگفت: حیف امکان ماندنت نیست. چون دیگه جا و تخت خالی نداریم. تخت بیمارای روانی هم پر شد! فردای ترخیص شدنم …
ضعف بدنی پس از ابتلا به کرونا را با «نخود» جبران کنیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / رژیم غذایی / ویروس کرونا / کلسیم / حبوبات
ضعف بدنی پس از ابتلا به کرونا را با «نخود» جبران کنیم
تهران - ایرنا - متخصص تغذیه و عضو دفتر طب سنتی ایران با بیان اینکه عمده مشکلات بیماران کرونایی، درگیر شدن ریه است، گفت: نخود پخته برای دردهای ریوی مفید است تا آنجا که در طب سنتی از آن به عنوان غذای ریه یاد می‌شود. ضمن اینکه رفع کننده ضعف و بازگشت قوای بدن بهبودیافتگان کرونایی است.
با کف پخت حبوبات و گوشت چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / گوشت / پخت حبوبات / نفخ / سبک زندگی / پارسی خبر
با کف پخت حبوبات و گوشت چه کنیم؟
در مطلب زیر به پاسخ یکی از سوالات رایج در زمینه آشپزی می‌پردازیم.
طرز تهیه آش حبوبات جوانه دار مقوی
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / طرز تهیه آش / آش حبوبات / سبک زندگی / پارسی خبر / آشپزی
طرز تهیه آش حبوبات جوانه دار مقوی
در این مطلب قصد داریم روش تهیه آش حبوبات جوانه دار را به شما عزیزان آموزش دهیم.
باقلا برای چه افرادی مناسب نیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / باقلا / طب سنتی / خواص باقلا / پارسی خبر / سبک زندگی
باقلا برای چه افرادی مناسب نیست؟
 یکی از محبوب‌ترین حبوبات خوشمزه در ایران باقلاست. این گیاه در فصل بهار یافت می‌شود و اکثرا در مناطق سرد کشور به دست می‌آید؛ علاوه بر مناطق سردسیر باقلا در مناطق گرمسیر از جمله خوزستان هم  کشت می‌شود. استفاده از این گیاه به سالیان قبل برمی گردد. در شرایط کنونی باقلایمعمولی که به طور خام یا پخته مورد استفاده قرار می‌گیرد و باقلای لوبیا در ایران کشت می‌شود که نوع دوم باقلا  مختص به استان گیلان و ریز و لطیف است، اما به طور خام خورده نمی‌شود بلکه به عنوان خوراک محلی موسوم به باقلا قاتق شناخته می‌شود. باقلا حاوی کلسیم، پتاسیم، فیبر و پروتئین زیادی است که موجب جلوگیری از پوکی استخوان و متعادل ساختن فشار خون می‌شود؛ این گیاه همچنین به علت وجود آهن، فسفر، مس، منگنز، منیزیم، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین …
این افراد باقلا نخورند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / باقلا
این افراد باقلا نخورند
اقتصادنیوز : باقلا یکی از محبوب‌ترین حبوباتی است که در هر فصلی از سال به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این خبر به برخی مزایا و معایبش می‌پردازیم.
آش سرماخوردگی با کدوحلوایی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آش سرماخوردگی با کدوحلوایی
«کدو حلوایی»، از محصولاتی است که در فصل پاییز بیشتر به چشم می‌خورد. با کدو حلوایی می‌توان غذاهای زیادی پخت. این ماده غذایی به سبب ویتامین «آ» برای بدن مفید بوده و برای مواردی مانند سرماخوردگی، دستگاه گوارش و نرم شدن صدا بسیار مفید است. یکی از غذاهایی که می‌توان با کدو حلوایی درست کرد، آش آن است که به دلیل ترکیب با انواع حبوبات برای بدن مغذی است و در فصل پاییز و سرما می‌تواند برای سرماخوردگی مفید باشد.  مواد لازم:  کدو حلوایی ‌ـ یک لیوان، عدس ـ نصف پیمانه، لوبیا چشم بلبلی ـ نصف پیمانه، ماش‌ـ نصف …
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
امدادرسانی به 19‌هزار و 800 نفر در سیستان‌وبلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر سیستان‌وبلوچستان از پوشش امدادی 210 مورد حادثه در نیمه نخست امسال در استان خبر داد. علیرضا میربهاء‌الدین گفت: «در 6 ماهه نخست امسال 210 مورد حادثه به جمعیت هلال ‌احمر استان گزارش شده است که 103 مورد آن جاده‌ای، 40 مورد سیل و آبگرفتگی، 16 مورد دریایی- ساحلی، 15 مورد کوهستان و بقیه موارد مربوط به زلزله، آتش‌سوزی، طوفان شن و... بوده است. » وی اظهار کرد: «در این حوادث 19‌هزار و 812 نفر آسیب‌دیده داشته‌ایم که در حوادث سیل و طوفان به ترتیب 10‌هزار و 697 و 8‌هزار و 581 نفر بیشترین افراد  آسیب‌دیده را درگیر خود کرده است.» میربهاءالدین افزود: «خدمات امدادی در حوادث از سوی 2‌هزار …
خرید بی‌واسطه حبوبات از کشاورز با اپلیکیشن ایرانی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / استارت‌آپ
خرید بی‌واسطه حبوبات از کشاورز با اپلیکیشن ایرانی
محققان در یک تیم استارت‌آپی موفق به طراحی اپلیکیشنی شدند که واسطه‌ها بین مشتری و کشاورز برای حبوبات خصوصا لوبیا قرمز را حذف می‌کند.
کوچک شدن سفره مردم خراسان جنوبی؛ روغن نایاب و حبوبات گران شد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
کوچک شدن سفره مردم خراسان جنوبی؛ روغن نایاب و حبوبات گران شد
بیرجند- گرانی های اخیر بازار این روزها به حبوبات هم رسیده و سفر مردم خراسان جنوبی هر روز کوچک تر از روز قبل می شود.
آهن آلات صدرنشین افزایش قیمت در مرداد ماه
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / قیمت تیرآهن / میلگرد / قند و شکر / برنج / حبوبات / کاغذ / افزایش قیمت / کالای اساسی
آهن آلات صدرنشین افزایش قیمت در مرداد ماه
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین حدود ۱۰۰ قلم کالای اساسی که هر ماه وضعیت قیمت آن‌ها بررسی می‌شود، در مرداد ماه قیمت تیرآهن تقریبا سه برابر و میلگرد و ورق سیاه تقریبا ۲.۵ برابر شده که بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاهای اساسی داشته است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
رتبه های اول تا پنجم کشوری در تولید 30 محصول کشاورزی
آذربایجان شرقی - فلاح: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی در تولید 30 محصول کشاورزی رتبه های اول تا پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است. اکبر فتحی با بیان این خبر افزود: در حوزه زراعت در بخش حبوبات و تولید عدس رتبه اول تا دوم کشور با سطح زیرکشت ثابت و طی سالهای مختلف به استان آذربایجان شرقی تعلق دارد. در علوفه و تولید یونجه هم به لحاظ سطح زیرکشت و هم میزان تولید رتبه اول کشور به استان آذربایجان شرقی و در کل تولید علوفه با توجه به تعداد دام های استان، مقام اول تا سوم کشور به آذربایجان شرقی تعلق دارد. وی با خاطرنشان کردن این موضوع که در تولید گندم مقام چهارم کشوری به استان آذربایجان شرقی اختصاص دارد، ادامه داد: در زیربخش باغبانی و تولید سیب مقام دوم کشور، تولید …
ربات تخصصی برای سرخ کردن ۱۹ ماده غذایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / تکنولوژی / تکنولوژی های نو / صنعت غذایی / رستوران
ربات تخصصی برای سرخ کردن ۱۹ ماده غذایی
شیوع ویروس کرونا لزوم خودکار کردن فرایند طبخ مواد غذایی مختلف را افزایش داده و از همین رو رباتی عرضه شده که می‌تواند ۱۹ ماده غذایی را سرخ کند.شرکت آمریکایی میسو رباتیکس که قبلاً رباتی را برای پخت و پز همبرگر تولید کرده بود، این بار ربات سرخ‌کن انواع مواد غذایی را عرضه کرده است. این ربات فرایند سرخ کردن را به طور خودکار و بر مبنای خواست اپراتور انجام می‌دهد و می‌تواند این کار را با سرعت و دقت زیاد انجام دهد.برای افزایش دقت این ربات از نرم افزاری به نام ChefUI استفاده شده که تنظیم دمای محل پخت، مدت زمان سرخ کردن و نظارت بر کل این فرایند را تسهیل می‌کند. ربات یادشده انواع سبزیجات، مواد گوشتی، حبوبات و غیره را با توجه به تفاوت‌های آنها سرخ و آماده خوردن می‌کند. قیمت و زمان عرضه این ربات بعد از تکمیل …
بهترین برنامه تغذیه یک بیمار مبتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / سلامت / بیماری / ویروس کرونا / چه‌کار کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم؟ / مواد غذایی / ویتامین A / ویتامین B / ویتامین C / ویتامین D / پرتقال
بهترین برنامه تغذیه یک بیمار مبتلا به کرونا
سرپرست گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مصرف غذاهای غنی از روی (Zn) شامل گوشت قرمز، مرغ، ماهی، غلات کامل، حبوبات و تخم مرغ برای تقویت سیستم ایمنی در هر سه وعده غذایی لازم است.
برداشت حبوبات در چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
برداشت حبوبات در چهارمحال و بختیاری
برداشت حبوبات در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •