شنبه, ۱۶ فروردین, ۱۳۹۹ / 4 April, 2020
مهارت شناختی
اُمگا۳ و تقویت مهارت‌های شناختی سالمندان
اُمگا۳ و تقویت مهارت‌های شناختی سالمندان
نتایج مطالعات انجام شده نشان می دهد افراد مسن دارای میزان کافی مواد مغذی اصلی نظیر امگا۳ در خون، دارای ارتباط مغزی موثری درراستای تقویت مهارت های شناخـــتی شان هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
فایده مصرف آووکادو برای چاقی
فایده مصرف آووکادو برای چاقی
آن‌ها دریافتند شرکت کنندگانی که در رژیم غذایی شأن آووکادو گنجانده شده بود، عملکردشان در یکی از تست‌های شناختی موسوم به مهارت فلانکر بهبود یافته بود. در مهارت فلانکر، مهار توجه و تمرکز و توانایی تمرکز بر مهارت حتی در زمان حواس پرتی اندازه گیری می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / چاقی / پارسی خبر / آووکادو
عدم تاثیر آموزش و موقعیت اجتماعی بر مهارت‌های شناختی 
عدم تاثیر آموزش و موقعیت اجتماعی بر مهارت‌های شناختی 
تهران- ایرنا - محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند عواملی مانند آموزش و موقعیت اجتماعی یا اقتصادی افراد، تاثیر قابل توجهی بر مهارت‌های شناختی از جمله قدرت تفکر و حافظه آن‌ها ندارد. 
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / موقعیت اقتصادی / مهارت شناختی / موقعیت اجتماعی
وقتی هوش زیاد دردسرساز می‌شود!
شاید فکر کنید اگر ضریب هوشی‌تان فقط کمی بالاتر بود، زندگی راحت‌تر، شادتر و بی‌اندازه رضایت‌بخش‌تری داشتید. اما حقیقت آن است که کسانی که هوش بالایی دارند اذعان کرده‌اند این ویژگی زندگی را به نوعی برای آنها سخت‌تر کرده است. کسانی که هوش بالایی دارند معمولاً درک خوبی از احساسات خود دارند و قادرند آنها را به دیگران بازگو کنند، اما هرگز از ابراز احساسات خود پشیمان نمی‌شوند. این ویژگی یکی از دردسرهای مشترک آدم‌های باهوش است، به‏ویژه آنهایی که بسیار پرحرف هستند. آنها از کلمات هم به عنوان وسیله‌ای برای استتار احساسات‌شان استفاده می‌کنند و هم برای بیان احساسات واقعی‌شان. کسانی که مهارت کمتری در صحبت کردن دارند، اغلب خود را با فعالیت‌های فیزیکی تخلیه می‌کنند. آنها فریاد می‌کشند، مشت و لگد می‌زنند، می‌دوند، …
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ایجاد ۴ گروه پیشران برای بومی‌سازی فناوری‌های شناختی در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی
ایجاد ۴ گروه پیشران برای بومی‌سازی فناوری‌های شناختی در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی
به منظور بهره‌گیری از دانش، تخصص و مهارت نخبگان و محققان برای دستیابی به فناوری و خدمات در حوزه‌های علوم شناختی، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی تاکنون چهار گروه "پیشران" در مراکز تحقیقاتی -دانشگاهی تشکیل شده است که فعالیت این گروه‌ها منجر به تولید فناوری‌های بومی و خدمات شناختی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / ستاد علوم شناختی / علوم شناختی
تاثیر یک رویکرد خاص درمانی بر شکست‌های عاطفی دختران
تاثیر یک رویکرد خاص درمانی بر شکست‌های عاطفی دختران
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد «معنی‌درمانی» که یکی از رویکردهای مطرح در زمینه درمان مشکلات روان‌شناختی است، می‌تواند بر نشانگان ضربه عشق و افزایش مهارت تنظیم شناختی هیجان دانشجویان دختر دارای شکست‌های عاطفی تاثیرگذار باشد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
 •  •  •  •  •  •  •  •