دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
نشستن بیش از حد
نشستن بیش از حد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی در زنان مسن می‌شود
نشستن بیش از حد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی در زنان مسن می‌شود
طبق نتایج تحقیق جدید، نشستن بیش از حد زیاد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی در زنان پس از سن یائسگی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / یائسگی / پارسی خبر / زنان /
شاه عباس و نادرشاه، یک طالع و دو فرجام
شاه عباس و نادرشاه، یک طالع و دو فرجام
[شهروند] در حد فاصل پایان دوران باستان تا آغاز تاریخ معاصر ایران یا به عبارت بهتر از ابتدای ایران پس از اسلام تا به قدرت رسیدن قاجارها، از بین همه سلسله‌ها و شاهانی که بر ایران فرمان راندند، دو نفر بیش از بقیه در مسیر تاریخ از واقعیت فاصله گرفتند و به راه افسانه رفتند؛ نخست شاه عباس یکم پنجمین پادشاه از دودمان صفوی و سپس نادرشاه افشار بنیان‌گذار سلسله افشاریه. مشخصه هر دو اینان آن بود که در برهه‌ای ایران را پس از یک دوره فترت و ضعف سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی مجددا به دوران اوج و اقتدار تاریخی بازگرداندند و خاطره امپراتوری‌های دوران باستان و پیش از اسلام را بار دیگر در اذهان زنده کردند. عجیب آنکه شیوه عمل و دستاوردهای این دو با وجود نزدیک به یک قرن فاصله زمانی از لحظه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ /
افسردگی نوجوانان در اثر نشستن بیش از حد
افسردگی نوجوانان در اثر نشستن بیش از حد
محققان دانشگاه کالج لندن دریافتند نشستن طولانی موجب افزایش خطر بروز افسردگی در نوجوانی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / افسردگی / افسردگی نوجوانان / دلایل افسردگی / نشستن بیش از حد /
زنان شاغل از فقر حرکتی بترسند
زنان شاغل از فقر حرکتی بترسند
همشهری آنلاین: یکی از عواملی که باعث چاقی و بروز دردهای عضلانی در زنان می‌شود، نشستن بیش از حد است. به همین دلیل به زنان شاغل توصیه می‌شود که هر ۴۰ دقیقه یک‌ بار با یک جا نشستن که پزشکان از آن با عنوان «فقر حرکتی» یاد می‌کنند، مبارزه کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
علل ایجاد آرتروز را بشناسید
دبیر انجمن روماتولوژی ایران با بیان اینکه آرتروز شایع ترین بیماری مفاصل است، گفت: بیش از حد دو زانو و چهار زانو نشستن و بالا رفتن‌ زیاد از پله ها، به مفاصل آسیب جدی وارد می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ /
نکاتی برای بهبود سلامت در محل کار
نکاتی برای بهبود سلامت در محل کار
متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری گفت: هشت ساعت نشستن در یک صندلی در مقابل یک کامپیوتر، به مدت پنج یا شش روز در هفته می‌تواند بدن افراد را مستعد ابتلا به انواع بیماری‌های جسمی و روحی مانند فشار بیش از حد به چشم‌ها، سندرم درد تنشی گردن و مصرف کالری های اضافی کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶ /
 •  •  •  •  •  •  •