شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
مجلس سنا
سناتور پاکستانی راه خود را از گروه دوستی با فرانسه جدا کرد
۳۵ ساعت قبل / اسلام هراسی / فرانسه / مجلس سنای پاکستان / امانوئل مکرون / مکرون و ماسک آزادی بیان
سناتور پاکستانی راه خود را از گروه دوستی با فرانسه جدا کرد
اسلام‌آباد - ایرنا - یک عضو مجلس سنای پاکستان متعلق به حزب حاکم این کشور در اعتراض به مواضع اسلام ستیزانه رئیس جمهوری فرانسه از مقام ریاست گروه دوستی پارلمانی پاکستان و فرانسه استعفا کرد.
فشار سنای آمریکا بر توئیتر برای واکنش به سخنان رهبر انقلاب
۴۳ ساعت قبل
فشار سنای آمریکا بر توئیتر برای واکنش به سخنان رهبر انقلاب
نمایندگان مجلس سنای آمریکا از «جک دورسی» مدیرعامل توئیتر بابت عدم واکنش به سخنان رهبر انقلاب توضیح خواستند.
انتخابات آمریکا؛ وزیر خارجه در دولت بعدی چه کسی خواهد بود؟
۲ روز قبل / انتخابات آمریکا / وزیر خارجه آمریکا
انتخابات آمریکا؛ وزیر خارجه در دولت بعدی چه کسی خواهد بود؟
در گرما گرم رقابت انتخاباتی آنچه در گزارش‌های برخی رسانه‌های آمریکایی دیده می‌شود این است که از هم اکنون رقابت در حزب دموکرات و حلقه نزدیکان جو بایدن برای تصاحب مقام‌های مهم در دولت احتمالی او آغاز شده است. معاون پیشین باراک اوباما برای انتخاب وزیر خارجه دولت احتمالی خود علاوه بر سابقه گزینه‌های موردنظرش احتمالا معیار‌هایی دیگری همچون بخت نامزد سمت وزارت خارجه برای کسب رای اعتماد مجلس سنا، جلب نظر جناح‌های مختلف حزب دموکرات از جمله جناح پیشرو و عمل به وعده معرفی کابینه‌ای متفاوت با حضور زنان و اقلیت‌های نژادی را در نظر خواهد داشت.
برتری در سنای آمریکا با کدام حزب خواهد بود؟
۳ روز قبل / کنگره آمریکا / حزب دموکرات آمریکا / مجلس سنا / حزب جمهوری خواه آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / آمریکا ۲۰۲۰
برتری در سنای آمریکا با کدام حزب خواهد بود؟
نیویورک- ایرنا- نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهند دموکرات‌ها حداقل می‌توانند پنج کرسی جمهوریخواهان را در سنای آمریکا تصاحب کنند و به این ترتیب اکثریت را در این مجلس به دست گیرند.
۳ روز قبل
چرا انتخابات کنگره برای ایران مهم است؟
فردین افتخاری|کنگره ایالات متحده امریکا همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور انتخابات بسیار مهمی پیش‌رو دارد و طی آن، همه کرسی‌های مجلس نمایندگان و 35 کرسی مجلس سنا باید مجددا در معرض رای مردم ایالت‌های متبوع خویش قرار بگیرند. انتخابات کنگره تا حدودی پیش‌بینی‌ناپذیر است و به دلیل ماهیت کاملا ایالتی آن، نظرسنجی‌ها و پایش‌های دقیق و ملی در مورد آن کم صورت می‌گیرد. این امر اما از نقش تعیین‌کننده کنگره در سیاست خارجی امریکا نمی‌کاهد. به ویژه اینکه در فضای سیاستگذاری و گفتمانی این نهاد قانونگذاری در حوزه سیاست خارجی، ایران جایگاهی بسیار پویا و مهم نیز دارد.
۳ روز قبل
نامزد مورد نظر ترامپ برای دیوان عالی آمریکا تایید شد
سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان آمریکایی، خانم «ایمی برت» را برای کرسی مادام‌العمر دیوان عالی آمریکا با ۵۲ رای موافق مقابل ۴۸ رای مخالف تایید کرد. او سومین نامزد دونالد ترامپ برای نشستن بر عالی‌ترین کرسی قضاوت در آمریکاست. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ورود قاضی ایمی برت محافظه‌کار به دیوان عالی آمریکا دستاوردی برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در آستانه انتخابات به شمار می‌رود. کل دموکرات‌های سنا با ایمی برت مخالفت کردند. با این حال او جانشین خانم روث بیدر گینزبرگ می‌شود که ماه گذشته بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.سناتورهای دموکرات که امیدی به کسب رای مخالف و توقف جریان رای اعتماد به ایمی برت نداشتند، عصر دوشنبه تلاش کردند با سخنرانی‌های طولانی، جلسه رای‌گیری را تا حد ممکن به تاخیر …
۳ روز قبل
انتخابات پیچیده آمریکایی!
در حالی که مدت کمی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، احتمالا برخی نکات مربوط به این رویداد برای عده‌ای همچنان مبهم است.به گزارش ایسنا، بی‌بی‌سی از مخاطبانش در سراسر جهان خواسته سوالات‌ خود را در مورد انتخابات آمریکا مطرح کنند. در این مطلب به سوالاتی پاسخ داده می‌شود که ظاهرا ذهن عده زیادی از مردم جهان را مشغول کرده است.آیا رئیس جمهوری می‌تواند در صورت شکست در انتخابات، با طرح ادعای تقلب از ترک کاخ سفید امتناع کند؟درواقع دونالد ترامپ می‌تواند کاخ سفید را ترک نکند اما این کار به جایی نمی‌رسد. بد نیست به این نکته هم اشاره شود که بسیاری از تحلیلگران حقوقی آمریکا تصور نمی‌کنند ترامپ بعد از شکست قطعی در انتخابات، قصد ماندن داشته باشد.اما از آنجا که ظاهرا این سوال عده زیادی از مردم است، بگذارید …
سرنوشت انتخابات آمریکا در دستان قاضی برت
۳ روز قبل
سرنوشت انتخابات آمریکا در دستان قاضی برت
امی‌کنی‌ برت، نامزدی که دونالد ترامپ برای راهیابی به دیوان‌عالی آمریکا معرفی کرده بود، دیروز از مجلس سنا رأی اعتماد گرفت تا حالا یکی از 9نفری باشد که بیشترین قدرت تصمیم‌گیری را در این کشور دارند. برت 48ساله بعد از گرفتن ۵۲ رأی موافق از مجلس سنایی که 53عضو جمهوریخواه دارد، برای ادای سوگند به‌عنوان ششمین قاضی محافظه‌کار دیوان‌عالی به کاخ سفید رفت. تنها جمهوریخواهی که به او رأی نداد و با ۴۷ سناتور دمکرات همراه شد، سوزان کالینز بود. مرگ قاضی روث بیدر گینزبرگ 46روز پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخاب …
کیوسک
۳ روز قبل
کیوسک
نیویورک‌تایمز در گزارش خود از مراسم ادای سوگند قاضی امی کنی برت برای عضویت در دیوان عالی آمریکا، نوشته که او با کسب 48رأی مخالف در برابر 52رأی موافق اعضای مجلس سنا، به عضویت دیوان درآمده است. یک نفر از مخالفان برت، جمهوریخواه و باقی آنها دمکرات هستند. به نوشته نیویورک‌تایمز، این نخستین‌بار طی 151سال گذشته است که تمامی اعضای دمکرات مجلس سنا، علیه یک نامزد عضویت در دیوان عالی رأی منفی می‌دهند؛ مسئله‌ای که از شکاف جدی میان جمهوریخواهان و دمکرات‌ها در فضای سیاسی ملتهب امروز آمریکا حکایت دارد. به نوشته …
تماشا کنید: ۷ روز تا انتخابات سوم نوامبر / از انتصاب بارت تا پیشتازی ترامپ در تگزاس
۳ روز قبل
تماشا کنید: ۷ روز تا انتخابات سوم نوامبر / از انتصاب بارت تا پیشتازی ترامپ در تگزاس
در ۷ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مجلس سنای آمریکا صلاحیت «ایمی بارت»، نامزد پیشنهادی ترامپ برای تصدی یکی از کرسی‌های قاضی دیوان عالی آمریکا را تأیید کرد. این تایید با واکنش های برخی سیاستمداران دموکرات‌ و جمهوری‌خواه رو به رو شد. همچنین نظر سنجی ها از پیشتازی ترامپ در ایالت تگزاس خبر می دهد.
واکنش دموکرات‌ها به تایید صلاحیت گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی
۴ روز قبل
واکنش دموکرات‌ها به تایید صلاحیت گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی
معاون نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا اقدام جمهوریخواهان مجلس سنا در تایید صلاحیت گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی را محکوم کرده است.
فرصت‌ها و تهدیدهای نامزدهای انتخابات ‌آمریکا برای ایران
۴ روز قبل / امیرعلی ابوالفتح / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / اختصاصی ایرنا / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / مایک پنس / برجام / دیوان عالی آمریکا / مجلس سنا
فرصت‌ها و تهدیدهای نامزدهای انتخابات ‌آمریکا برای ایران
تهران- ایرنا- کارشناس ارشد مسائل سیاست خارجی ضمن تبیین فرصت‌ها و تهدیدهای نامزدهای انتخابات‌ آمریکا گفت: اگر آمریکا به برجام بازگردد، ایران و آمریکا می‌توانند سیاست فریز را در پیش بگیرند یعنی ایران هم فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را متوقف کند و هم آمریکا تحریم‌هایش را متوقف سازد و پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کند تا طرفین بتواند به توافق جامع‌تری دست یابند و وضعیت به سطح نرمالی برسد.
مجلس سنای آمریکا به گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادگاه عالی رای داد/ «امی بارت» عضو دادگاه عالی آمریکا شد
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / سنای آمریکا / اخبار "آمریکا"
مجلس سنای آمریکا به گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادگاه عالی رای داد/ «امی بارت» عضو دادگاه عالی آمریکا شد
مجلس سنای آمریکا با عضویت «امی کانی بارت» گزینه پیشنهادی رئیس جمهور این کشور در دادگاه عالی موافقت کرد.
۴ روز قبل
جو بایدن، پا جای پای جان اف. کندی
تا سوم نوامبر (13 آبان) چند روزی بیشتر باقی نمانده است.اکثر احتمالات از رای آوردن جو بایدن دموکرات و خداحافظی دونالد ترامپ از کاخ سفید حکایت دارند. جو بایدن منهای تجربه معاون اولی اوباما، به دلیل سال‌ها حضور در مجلس سنا برای آمریکایی‌ها فرد ناشناخته‌ای نیست. در مطلب پیش رو به برخی از زوایای کمتر پرداخته شده زندگی بایدن نظری افکنده‌ایم.     جو بایدن در زندگی‌اش دو بار ازدواج کرد. او سال 1966 با نیلیا هانتر ازدواج کرد. حاصل زندگی مشترک آنها  سه فرزند به نام‌‌های رابرت، جوزف و نائومی بود. در 1972 نیلیا و دختر یک‌ساله‌شان نائومی در تصادف رانندگی کشته شدند. جو بایدن در سال 1977 با جیل تریسی ازدواج کرد. آنها یک فرزند به نام اشلی دارند.   …
مجلس پاکستان اسلام‌ ستیزی در فرانسه را محکوم کرد
۴ روز قبل / اسلام هراسی / فرانسه / مجلس سنای پاکستان / امانوئل مکرون / شاه محمود قریشی / مکرون و ماسک آزادی بیان
مجلس پاکستان اسلام‌ ستیزی در فرانسه را محکوم کرد
اسلام‌آباد - ایرنا - نمایندگان مجالس سنا و ملی پاکستان با تصویب قطعنامه‌ای، توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) و موج اخیر اسلام‌ستیزی در فرانسه، نروژ و سوئد را قویاً محکوم کردند.
سناتور حامی ترامپ: انتخابات پیش‌رو مهم‌ترین انتخابات تاریخ آمریکاست
۴ روز قبل / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / خاورمیانه / مصاحبه / نفت و گاز
سناتور حامی ترامپ: انتخابات پیش‌رو مهم‌ترین انتخابات تاریخ آمریکاست
اقتصاد نیوز : سناتور جمهوریخواه حامی ترامپ و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا انتخابات پیش‌روی این کشور را مهم‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا نامید.
سنای آمریکا احتمالا صلاحیت
۴ روز قبل
سنای آمریکا احتمالا صلاحیت "بارت" برای دیوان عالی را تایید خواهد کرد
انتظار می‌رود مجلس سنای آمریکا امروز دوشنبه صلاحیت نامزد معرفی شده از سوی دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی را تایید کند.
روزشمار انتخابات ۲۰۲۰؛ رأی‌گیری زیر سایه درگیری و خرابکاری
۴ روز قبل / مجلس سنا / انتخابات ۲۰۲۰ / نیویورک / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا / جو بایدن / نانسی پلوسی / نظرسنجی / آمریکا ۲۰۲۰
روزشمار انتخابات ۲۰۲۰؛ رأی‌گیری زیر سایه درگیری و خرابکاری
تهران – ایرنا – هشت روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خرابکاری در روند رأی‌گیری و درگیری میان هواداران کاندیداها کماکان ادامه داشته و دموکرات‌ها تصاحب سنا را در سر دارند.
۵ روز قبل
ترامپ می‌تواند اکثریت جمهوریخواهان در سنا را حفظ کند؟
روزنامه واشنگتن پست آمریکا به نقل از یک منبع ناشناس نوشت، رئیس جمهور آمریکا به گروهی از حامیان مالی در یک جلسه جذب کمکهای مالی در نشویل گفته که معتقد است حفظ اکثریت در مجلس سنا از سوی جمهوریخواهان دشوار خواهد بود.
اعتراف سناتور آمریکایی درباره ایران 
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / ایران و آمریکا
اعتراف سناتور آمریکایی درباره ایران 
رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای گفته بر خلاف ادعای مدیر اطلاعات ملی این کشور ایران قصد تضعیف هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ندارد.
شومر هم به اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ایران و آمریکا
شومر هم به اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا واکنش نشان داد
فارس نوشت: «چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا بعد از شرکت در یک نشست توجیهی محرمانه گفت که بر خلاف ادعای مدیر اطلاعات ملی آمریکا ایران قصد تضعیف هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ندارد.
سناتور آمریکایی: ایران قصد تضعیف هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ما را ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
سناتور آمریکایی: ایران قصد تضعیف هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ما را ندارد
«چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا بعد از شرکت در یک نشست توجیهی محرمانه گفت که بر خلاف ادعای مدیر اطلاعات ملی آمریکا ایران قصد تضعیف هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ندارد. شومر در مصاحبه با شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» گفت: «من عصر امروز در جریان یک گزارش طبقه‌بندی‌شده در این خصوص قرار گرفتم. نمی‌توانم درباره جزئیات این گزارش صحبت کنم ولی می‌توانم بگویم که یک چیز برای من روشن بود و آن اینکه قصد ایران در اینجا و قصد روسیه در خیلی جاهای دیگر، اساساً تضعیف اعتماد به انتخابات ما است.»
سناتور دموکرات: وقتی داخل برجام بودیم هم فرانسوی‌ها دنبال تکمیل آن بودند/بایدن دنبال اضافه کردن به برجام است
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ایران و آمریکا / برجام / تکمیل برجام / خروج از برجام / سناتور منندز
سناتور دموکرات: وقتی داخل برجام بودیم هم فرانسوی‌ها دنبال تکمیل آن بودند/بایدن دنبال اضافه کردن به برجام است
به گزارش فارس، «رابرت منندز»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا اذعان کرده فرانسوی‌ها قبل از خروج آمریکا از برجام هم به دنبال تکمیل آن بوده‌اند.
معماران سیاست خاورمیانه‌ای بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
معماران سیاست خاورمیانه‌ای بایدن
جو بایدن ازجمله سیاستمداران آمریکایی است که شناخت بسیار خوبی از منطقه خاورمیانه و نیروهای فعال در آن دارد. شاید بهترین دلیل برای این ادعا، تحولات تاریخی است که همزمان با 8سال معاون اولی او (در دولت اوباما) در خاورمیانه رخ داد؛ از توافق هسته‌ای ایران گرفته تا شکل‌گیری انقلاب‌های موسوم به بهار عربی. علاوه بر این، حضور بیش از 3دهه در مجلس سنای آمریکا و ریاست طولانی‌مدت بر کمیته سیاست خارجی این مجلس، زمینه را برای ارتباط مستقیم و همکاری بایدن با بسیاری از رهبران و سیاستمداران ارشد خاورمیانه‌ مهیا کرده …
سناتور آمریکایی: برای کاهش خطر جنگ اتمی باید آزمایش تسلیحات هسته‌ای را متوقف کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سنای آمریکا / سناتور آمریکایی / توافق هسته‌ای / جنگ اتمی / جنگ هسته‌ای / سلاح‌های هسته‌ای آ&
سناتور آمریکایی: برای کاهش خطر جنگ اتمی باید آزمایش تسلیحات هسته‌ای را متوقف کنیم
یک نماینده مجلس سنای آمریکا پیشنهاد داده برای کاهش خطر جنگ اتمی واشنگتن باید آزمایش سلاح‌های هسته‌ای را متوقف کند.
ناامیدی سناتورهای جمهوری‌خواه از پیروزی ترامپ
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / جمهوری‌خواهان / مجلس سنا / بن ساس / کورنین
ناامیدی سناتورهای جمهوری‌خواه از پیروزی ترامپ
اقتصادنیوز؛ روی‌گردانی سناتورهای جمهوریخواه از نامزد حزب خود آن هم تنها دو هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری، توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.
سنای آمریکا مانع فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سنای آمریکا مانع فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات می‌شود
نمایندگان مجلس سنای آمریکا به دنبال تصویب طرحی با هدف ممنوعیت فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات هستند.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روی ترامپ حساب کنیم؟
دونالد ترامپ رییس‌جمهور کنونی امریکا در رقابت‌های اخیر انتخاباتی خود وعده داده است در صورت پیروزی اولین کشوری که با او تماس خواهد گرفت، ایران است. او اما چندی پیش حتی مدعی شده بود که بعد از پیروزی در انتخابات تنها 3 هفته نیاز دارد تا با ایران به یک توافق برسد. شاید برای بسیاری این سوال مطرح شود که چرا دونالد ترامپ چنین ادعاهایی را مطرح و با کدام چشم‌انداز چنین وعده انتخاباتی را عنوان می‌کند؟ حتی ممکن است این تردید در ذهن بسیاری شکل بگیرد شاید دونالد ترامپ معجزه‌ای در آستین دارد که چنین وعده‌ای را می‌دهد. اما در حقیقت هیچ چیز پشت پرده یا معجزه‌ای در کار نیست. اگر به عقب بازگردیم، می‌بینیم که اتفاق جدیدی در جریان نیست. دونالد ترامپ به‌طور معمول …
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
دست انگلیس کوتاه
24 اسفند 1329 خورشیدی، یعنی فقط 8 روز پس از ترور حاجعلی رزم‌آرا، مجلس شورای ملی قانون ملی شدن صنعت نفت را که دو روز قبل از سوی کمیسیون نفت و با متن فوق به مجلس ارایه شده بود تصویب کرد. چند روز بعد یعنی در 29 اسفند، مجلس سنا هم مهر تأیید بر این قانون زد و به این ترتیب صنعت نفت ایران ملی شد. حال دولتی باید در رأس امور قرار می‌گرفت که توانایی مچ انداختن با بریتانیای کبیر را داشته باشد. پس حسین علاء که خود می‌دانست آدم این میدان نیست کنار رفت تا دکتر محمد مصدق از مجلس رأی اعتماد بگیرد و به‌عنوان نخست‌وزیر مقدمات خلع ید کامل از لندن در صنایع نفت ایران را عملیاتی کند. انگلستان از همان ابتدای بلند شدن زمزمه‌های ملی شدن صنعت نفت با آن به مخالفت برخاست و پس از تبدیل شدن این …
پیروزی حزب مورالس در انتخابات بولیوی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / بولیوی جنین آنیس مجلس سنا / انتخابات ریاست جمهوری بولیوی / دولت آمریکا / اوو مورالس / بولیوی
پیروزی حزب مورالس در انتخابات بولیوی
تهران – ایرنا - حزب اوو مورالس رهبر پیشین بولیوی روز دوشنبه اعلام کرد که نامزدش در انتخابات ریاست جمهوری این کشور فقیر آمریکای لاتین پیروز شده که دست ردی بر سیاست های راست گرایانه دولت موقت این کشور به شمار می رود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
قشقاوی: آمریکا سد راه مقابله با شیوع کرونا در ایران است
حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید روز دوشنبه در دیدار با خانم پیلار کوئنکا، رئیس مجلس سنای اسپانیا با انتقاد از تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، تاکید کرد که بخاطر این تحریم‌ها، در زمان حاضر امکان واردات دارو به ایران جهت مقابله با بیماری کووید-19 وجود ندارد.
سفیر ایران در اسپانیا: تحریم‌های آمریکا مانع ورود دارو به ایران شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / روابط ایران اسپانیا / حسن قشقاوی
سفیر ایران در اسپانیا: تحریم‌های آمریکا مانع ورود دارو به ایران شده است
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، امروز دوشنبه (۲۸ مهرماه) با «پیلار کوئنکا»، رئیس مجلس سنای اسپانیا در محل مجلس این کشور دیدار و گفتگو کرد. 
قشقاوی: پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران نشان داد یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / حسن قشقاوی / سفیر ایران در اسپانیا / رئیس مجلس سنا اسپانیا
قشقاوی: پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران نشان داد یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس مجلس سنای اسپانیا گفت: پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران نشان داد یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
اختلاف جمهوری‌خواهان درباره بسته حمایتی جدید
آنچه که از برآیند مذاکرات میان مقامات کاخ‌سفید و نمایندگان کنگره برمی‌آید، تحلیلگران را به این نتیجه رسانده است که تصویب بسته حمایتی قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بعید به‌نظر می‌رسد. آخرین خبرها حکایت از آن دارد که استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا به نانسی پلوسی گفته است که رئیس‌جمهوری شخصا از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس سنا درخواست کرده است تا از هر توافق ممکن درباره بسته حمایتی جدید حمایت کنند. تصویب بسته انبساطی جدید می‌تواند در آستانه انتخابات حتی بر نتایج رای‌گیری سوم نوامبر تاثیر بگذارد.
رابطه ویژه ظریف و جوبایدن +فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / انتخابات آمریکا / محمدجواد ظریف / جو بایدن / مجلس سنا
رابطه ویژه ظریف و جوبایدن +فیلم
اقتصادنیوز : محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفت‌وگویی که مربوط به سال ۹۴ است از ارتباط خود با جو بایدن، در سال‌های حضورش در سازمان ملل و زمانی که بایدن سناتور ایالت دلاویر بود می‌گوید.
دومین راهپیمایی اعتراضی جنبش زنان آمریکا علیه سیاستهای ترامپ
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / ایالات متحده امریکا / روث گینسبرگ / امی بارت / دونالد ترامپ / راهپیمایی / اعتراضات مردمی
دومین راهپیمایی اعتراضی جنبش زنان آمریکا علیه سیاستهای ترامپ
همزمان با رأی گیری کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا برای انتخاب جانشین قاضی فقید «روث گینسبرگ»، گروهی از زنان آمریکا در اعتراض به سیاستهای رئیس جمهور این کشور تظاهرات می کنند.
کمیته قضایی سنای آمریکا هفته آینده درباره
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا" / آمریکا
کمیته قضایی سنای آمریکا هفته آینده درباره "بارت" رای‌گیری می‌کند
کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا قصد دارد هفته آینده درباره صلاحیت قاضی "امی کانی بارت" نامزد معرفی شده ترامپ برای دیوان عالی رای‌گیری کند.
مشاجره سیاسی در سنای آمریکا بر سر عضویت ایمی‌ برت در دیوان عالی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / ایمی برت
مشاجره سیاسی در سنای آمریکا بر سر عضویت ایمی‌ برت در دیوان عالی
ایمی برت، نامزد پیشنهادی ترامپ برای عضویت در دیوان عالی است. تصمیم در این باره با مجلس سنا است؛ مجلسی که اکثریت آن در اختیار جمهوریخواهان است. جلسه معارفه برت در مجلس سنا برگزار شد اما به مشاجره سیاسی بین سناتورها دامن زد.
سناتور آمریکایی: سیاست آمریکا زننده، شنیع و پرنفرت شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / رئیس‌جمهور آمریکا / میت رامنی
سناتور آمریکایی: سیاست آمریکا زننده، شنیع و پرنفرت شده است
یک نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا از فضای سیاست در این کشور انتقاد کرده و گفته که نگران آن است.
سناتور اسبق آمریکایی: دولت آمریکا سال‌ها درباره بشقاب‌پرنده‌ها پنهان کاری کرده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سناتور اسبق آمریکایی: دولت آمریکا سال‌ها درباره بشقاب‌پرنده‌ها پنهان کاری کرده است
«هری رید»، رهبر سابق اکثریت مجلس سنای آمریکا گفته دولت این کشور سال‌ها تلاش کرده شواهد مربوط به «اشیای پرنده ناشناس» (بشقاب‌پرنده‌ها) را از عموم مخفی کند. او گفت: «دولت فدرال در تمام این سال‌ها این موضوع را پنهان کرده و جلوی آشکارشدن حقایق را گرفته است. فکر می‌کنم این برای کشورمان خیلی خیلی بد است.»
المیادین: نیروهای آمریکایی تخلیه پایگاه بگرام افغانستان را آغاز کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / حضور آمریکا در افغانستان / خروج آمریکا از تفغانتستان
المیادین: نیروهای آمریکایی تخلیه پایگاه بگرام افغانستان را آغاز کرده‌اند
 به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، مسؤول اداری شورای مجلس سنای افغانستان گفت: نیروهای آمریکایی شروع آنچه کرده‌اند که "تخریب و نابودی ساختمان‌های موجود در پایگاه هوایی بگرام" خواند.
مجلس نمی‌داند اصلاحات ساختاری بودجه چیست/ نباید بودجه را ملوک الطوایفی کنند/ مجلس اصلاح را از خودش آغاز کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / بودجه / پول / مالیات / اصلاحات / مجلس سنا
مجلس نمی‌داند اصلاحات ساختاری بودجه چیست/ نباید بودجه را ملوک الطوایفی کنند/ مجلس اصلاح را از خودش آغاز کند
ایلنا: یک اقتصاددان اظهار داشت: در زمان شاه ایراد می‌گرفتند که مجلس سنا و شورای ملی این همه ساختمان دارد اما حالا خود ساختمان مجلس در حال گسترش فیزیکی به میدان شهدا…
رهبر اکثریت سنا: توافق بر سر بسته مالی کرونا تا قبل از انتخابات بعید است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
رهبر اکثریت سنا: توافق بر سر بسته مالی کرونا تا قبل از انتخابات بعید است
رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا بر این باور است که کنگره و کاخ سفید نمی‌توانند تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به توافق نهایی بر سر بسته کمک مالی و اقتصادی ویروس کرونا دست پیدا کنند.
تصویب قانونی به نفع آمریکا؛ نصف شب در مجلس سنای ایران!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / ایران / آمریکا / شاه / قانون
تصویب قانونی به نفع آمریکا؛ نصف شب در مجلس سنای ایران!
در سال ۱۳۴۳، کاپیتولاسیون به قانون تبدیل شد و مستشاران آمریکایی از این حق برخوردار شدند که در صورت تخلف در ایران تحت تقیب قضایی ایران قرار نگیرند و در آمریکا محاکمه شوند. این قانون در مجلس سنا نیمه شب تصویب شد!
صدیقِ فرهنگ
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
صدیقِ فرهنگ
  حمیدرضا محمدی   در پاریس درس خواند و در لندن درس داد؛ فارغ‌التحصیل دانشسرای ورسای شد و در دانشگاه کمبریج، در کنار ادوارد براون، به تدریس ادبیات فارسی مشغول شد. او چهره‌ای نهادساز هم بود و نه‌تنها در ایجاد دانشگاه تهران و فرهنگستان ایران، نقشی مؤثر داشت که اداره کل انتشارات و تبلیغات را هم، او تأسیس کرد. عیسی صدیق که از احمدشاه، ملقب به صدیق اعلم شد، در سال‌های جنگ جهانی اول، به مسلک سوسیالیست‌های فرانسه درآمد. در پنج‌دوره اول مجلس سنا، ریاست کمیسیون فرهنگ و هنر را عهده‌دار بود و جز آنکه در …
چرا مناظره انتخاباتی کاملا هریس و مایک پنس مهم است؟ / نکاتی که باید درمورد مناظره این دو معاون ترامپ و بایدن بدانید
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
چرا مناظره انتخاباتی کاملا هریس و مایک پنس مهم است؟ / نکاتی که باید درمورد مناظره این دو معاون ترامپ و بایدن بدانید
مناظره های کاندیداهای پست معاون ریاست جمهوری جز در موارد معدود، مانند اقدامات آغازین در یک کنسرت است. در این مناظره هریس برای تبلیغ بایدن و برنامه هایش خواهد آمد، اما پنس به احتمال زیاد سعی خواهد کرد تا از اینکه کاملا هریس در مجلس سنا از طرح های فهرست پیشرو مانند طرح "درمان برای همه" و "پیمان سبز جدید" حمایت کرده است، استفاده کند و او را مجبور به دفاع از موقعیت های گذشته خود کند. همچنین پنس ممکن است از اختلافات هریس و بایدن در اولین مناظره مقدماتی دموکرات ها و حملات این دو به یکدیگر، نیز استفاده کند.
سایه انتخابات آمریکا بر سر غول‌های اینترنتی توئیتر، گوگل و فیس بوک
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / فناوری / دونالد ترامپ / مارک زاکربرگ / گوگل و فیس بوک / مجلس سنای آمریکا / جمهوری خواه آمریکا / دموکرات سنا / توییتر و فیس بوک / انتخابات 2020 آمریکا / جک دورسی
سایه انتخابات آمریکا بر سر غول‌های اینترنتی توئیتر، گوگل و فیس بوک
اقتصاد نیوز : تب و تاب انتخابات پر حاشیه ۲۰۲۰ آمریکا حالا دیگر جدی‌تر از هر زمانی دامن غول های آنلاین بزرگ را گرفته است و مدیران ارشد این شرکت‌ها باید در سنا شهادت دهند.
سنای آمریکا زمان برگزاری مراسم تنفیذ «قاضی اِمی بارت»را اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / ایالات متحده امریکا / دیوان عالی آمریکا / روث گینسبرگ / امی بارت / میچ مک کانل / لیندسی گراهام / مجلس سنای آمریکا / دونالد ترامپ
سنای آمریکا زمان برگزاری مراسم تنفیذ «قاضی اِمی بارت»را اعلام کرد
کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه تاریخ برگزاری مراسم تنفیذ نامزد دیوان عالی آمریکا را اعلام کرد.
گشایش نخستین مجلس مشروطه
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / تاریخ مشروطه
گشایش نخستین مجلس مشروطه
نخستین جلسه دوره اول مجلس شورای ملی ۱۴ مهر ۱۲۸۵ برابر با ۶ اکتبر ۱۹۰۶ در کاخ گلستان و در حضور مظفرالدین‌شاه قاجار گشایش یافت. مجلس شورای ملی در جریان جنبش مشروطه و بر پایه اولین قانون اساسی ایران تشکیل شد و همراه با مجلس سنا، در حکم پارلمان ایران بود.
درخواست رهبر دموکراتهای سنای آمریکا برای تاخیر در برگزاری نشستهای تایید نامزد دادگاه عالی
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / مجلس سنای آمریکا / چاک شومر / آمریکا
درخواست رهبر دموکراتهای سنای آمریکا برای تاخیر در برگزاری نشستهای تایید نامزد دادگاه عالی
رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا از کمیته قضایی این مجلس خواست به دلیل شیوع ابتلا به کروناویروس در میان سناتورهای جمهوریخواه، جلسات استماع مربوط به تایید نامزد معرفی شده از سوی دونالد ترامپ برای کرسی خالی دادگاه عالی را به تعویق بیندازد.
اگر ترامپ نتواند رئیس جمهور باقی بماند چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / ترامپ / بیماری / رئیس جمهور / انتخابات / کرونا / کووید 19 / 2020
اگر ترامپ نتواند رئیس جمهور باقی بماند چه می‌شود؟
لازمه هر گونه تغییری در تاریخ برگزاری انتخابات، رأی اکثریت در هر دو مجلس سنا و نمایندگان است. از آنجا که این تغییر مستلزم رأی مثبت مجلس نمایندگان - که در کنترل دموکرات‌هاست می‌باشد، تعویق تاریخ انتخابات محتمل به نظر نمی‌رسد.
مک کانل: نشست‌های استماع تایید صلاحیت «ایمی بارت» مطابق برنامه برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
مک کانل: نشست‌های استماع تایید صلاحیت «ایمی بارت» مطابق برنامه برگزار می‌شود
رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا بر این باور است که نشست‌های استماع تایید صلاحیت ایمی کانی بارت نامزد معرفی شده از سوی ترامپ برای دیوان عالی مطابق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.
آغاز محاکمه وزیرکشور سابق ایتالیا به اتهام جلوگیری از پهلوگیری کشتی پناهجویان
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
آغاز محاکمه وزیرکشور سابق ایتالیا به اتهام جلوگیری از پهلوگیری کشتی پناهجویان
مجلس سنای ایتالیا پیش از این با لغو مصونیت ماتئو سالوینی موافقت کرده بود. به این ترتیب وزیر کشور پیشین ایتالیا در صورت اثبات جرم ممکن است به حداکثر ۱۵ سال زندان محکوم شود.
شهادت تازه مدیران فیس بوک و توئیتر در سنای آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / فیس بوک / توییتر / اخبار جعلی / گوگل / مجلس سنای آمریکا
شهادت تازه مدیران فیس بوک و توئیتر در سنای آمریکا
مدیران عامل فیس‌بوک و توئیتر در یک جلسه استماع در کنگره آمریکا حضور می‌یابند تا در مورد مسئولیت حقوقی و قضائی شبکه‌های اجتماعی در برابر پست‌های کاربران اظهارنظر کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
اگر حال ترامپ وخیم شود....
در ایالات متحده، دستورالعمل‌های خاصی هم در قانون اساسی و هم در قوانین فدرال وجود دارد که تعیین می‌کند اگر ترامپ نتواند کار خود را انجام دهد، چه کسی باید این مسئولیت را بر عهده بگیرد، اما اولین قدم تعیین عدم توانایی رئیس جمهور است که در این مورد قوانین چندان واضح نیست. طبق متمم ۲۵ قانون اساسی، رییس جمهور شخصا می‌تواند این تصمیم را بگیرد و با نامه‌ای به مجلس سنا به طور رسمی اختیار خود را به مایک پنس معاون رئیس جمهور بسپارد.
مجلس نمایندگان آمریکا بسته کمک جدید ۲.۲ تریلیون دلار را تصویب کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / مجلس نمایندگان آمریکا / ویروس کرونا / نانسی پلوسی
مجلس نمایندگان آمریکا بسته کمک جدید ۲.۲ تریلیون دلار را تصویب کرد
مجلس نمایندگان آمریکا در حالی بسته کمک کرونایی پیشنهادی ۲.۲ تریلیون دلاری جدید خود را تصویب کرد که مخالفت کاخ سفید و جمهوری‌خواهان احتمالاً باعث رأی نیاوردن این بسته در مجلس سنا خواهد شد.
تصویب بودجه موقت در سنا، دولت آمریکا را از تعطیلی نجات داد
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / آمریکا / بودجه / مجلس سنا / تعطیلی دولت آمریکا
تصویب بودجه موقت در سنا، دولت آمریکا را از تعطیلی نجات داد
مجلس سنای آمریکا بودجه موقتی را برای جلوگیری از تعطیل شدن دولت این کشور تا تاریخ یازدهم دسامبر، تصویب کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مناظره و مساله آرای خاموش
اولین مناظره میان کاندیداهای ریاست‌جمهوری در امریکا بامداد چهارشنبه به وقت تهران برگزار می‌شود و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره عملکرد کاندیداها در این مناظره و اثرات این مناظرات بر افکار عمومی مطرح شده است. در سیاست نمی‌توان با قطعیت از موضوعی سخن گفت و پیش‌بینی‌ها صرفا بر اساس موضوعات و سناریوها مطرح می‌شوند. با این وصف در این دوره از انتخابات امریکا چند موضوع وجود دارند که احتمال می‌رود بر نتایج انتخابات اثرگذاری داشته باشند.یکی از این موضوعات رای‌گیری پستی است که جمهوریخواهان و به ویژه شخص رییس‌جمهور اصرار دارند، زمینه‌ساز تقلبی گسترده خواهد شد و باید این روش رأی‌گیری به ‌طور کلی کنار گذاشته شود. نکته دوم، مساله مشارکت در انتخابات …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •