سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
مرگ و میر
۱ ساعت قبل
احتمال مرگ 240 هزار آمریکایی کابوسی بزرگ‌تر از 11 سپتامبر
یک مقام آمریکایی هفته جاری را به لحاظ میزان مرگ و میر در آمریکا «غم‌بارترین هفته» خواند.
۵ ساعت قبل
افزایش ارزش دلار برابر یِن
انتشار اخبار مبنی بر کاهش شمار تلفات ناشی از کووید-۱۹ در اروپا و در سوی مقابل افزایش مرگ و میر در ژاپن و سایر مناطق آسیا، ارزش دلار آمریکا را برابر یِن افزایش داد.
۷ ساعت قبل
نمی‌توانیم خوش‌بین باشیم
با پیدایش کرونا در چین و متعاقب آن ورود این بیماری به کشور ما، شاهد دو اتفاق بسیار مهم در کشورمان بودیم؛ یکی راهپیمایی بیست‌و‌دو بهمن بود و دیگری انتخابات مجلس شورای اسلامی. طبیعتا این مساله باعث شد تا فرصتی طلایی برای مسائل مربوط به پیشگیری از این بیماری به نوعی از کشور گرفته شود و بحث‌های پیشگیری تحت‌الشعاع این فضا قرار بگیرد. اگر قرار بود ملاحظات سفت‌و‌سختی شکل بگیرد، بر فضای موجود تاثیر می‌گذاشت اما متاسفانه در آن شرایط، بدون آنکه تعمدی در کار باشد، ما را دچار نوعی ساده‌اندیشی نسبت به تبعات این ویروس کرد. خصوصا آماری که در مورد تلفات این ویروس مطرح می‌شد، آمار ظاهرا نگران‌کننده‌ای نبود. البته بحث شیوع و انتقال نگران‌کننده بود، اما …
کاریکاتور: ایتالیا قوی باش
۹ ساعت قبل / ایتالیا / کرونا
کاریکاتور: ایتالیا قوی باش
ایلنا: با شیوع کرونا ایتالیا با فوت 15 هزار نفر بیشترین مرگ و میر بر اثر این بیماری را در جهان داشته است.
جهش آمار کرونا در آمریکا؛ مرگ ۷۱۱ نفر طی یک شبانه روز
۱۰ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا / مرگ و میر
جهش آمار کرونا در آمریکا؛ مرگ ۷۱۱ نفر طی یک شبانه روز
تلفات کرونا در آمریکا به سرعت در حال افزایش است و تنها طی یک شبانه روز بیش از ۷۰۰ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند.
۱۲ ساعت قبل / پپ گواردیولا / جان باختگان کرونا / شیوع کرونا در اسپانیا / مادر پپ گواردیولا
مادر پپ گواردیولا بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
به گزارش فارس، بیماری کرونا افراد زیادی در جهان را درگیر خود کرده است و بیش از هرنقطه از جهان، اروپا درگیر این بیماری شده است. در این میان کشورهای ایتالیا و اسپانیا بیش از سایر کشورهای آمارمبتلایان بیشتری را به خود اختصاص داده و در این میان آمار مرگ و میر هم در این دو کشور افزایش یافته است.
برآورد خسارت انسانی کرونا در ایران تا پایان بهار | آمار مرگ و میر در ۳ سناریوی وزارت بهداشت
۱۲ ساعت قبل
برآورد خسارت انسانی کرونا در ایران تا پایان بهار | آمار مرگ و میر در ۳ سناریوی وزارت بهداشت
وزارت بهداشت در برآوردی تعداد مبتلایان، بیماران نیازمند بستری و فوتی‌ها را در ۵ سناریو تا پایان بهار ۹۹ تخمین زده است. این مجموعه گزارش‌ها را که با همکاری کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت تهیه شده می‌توان ارزیابی رسمی از خسارت انسانی کرونا دانست.
کاهش مرگ و میر کرونایی در اسپانیا برای چهارمین روز متوالی
۱۴ ساعت قبل
کاهش مرگ و میر کرونایی در اسپانیا برای چهارمین روز متوالی
اسپانیا بعد از ثبت رکورد ۹۵۰ فوتی بیماران کرونایی در پنجشنبه هفته گذشته، برای چهارمین روز متوالی با کاهش مرگ و میر مواجه شد.
بازگشت به تجارت از خطر مرگ و میر کرونا برای ترامپ مهمتر است/ نقدی بر مواجهه سرمایه‌داری با کرونا
۱۴ ساعت قبل / سرمایه داری / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا
بازگشت به تجارت از خطر مرگ و میر کرونا برای ترامپ مهمتر است/ نقدی بر مواجهه سرمایه‌داری با کرونا
«جودیت باتلر» یکی از نظریه پردازان بنام غربی، در خصوص شیوع کرونا در آمریکا و واکنش نظام سرمایه داری به آن نقدی را به رشته تحریر درآورده است.
گزارش آتلانتیک از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و کم شدن احتمال پیروزی ترامپ
۱۶ ساعت قبل / اینترسپت / ترامپ و کرونا / شیوع ویروس کرونا در آمریکا / کرونا و انتخابات آمریکا / نشریه آتلانتیک
گزارش آتلانتیک از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و کم شدن احتمال پیروزی ترامپ
به گزارش الف، نشریه آتلانتیک، تصریح کرد که پیش بینی های به عمل آمده از میزان رشد اقتصادی کشور حاکی است اوضاع رئیس جمهور در امسال بسیار بحرانی است. << برای کارزارهای انتخابی دونالد ترامپ، اعداد زیادی مهم هستند: تعداد آمریکایی هایی که از کرونا مریض می شوند و میرند، این که اقتصاد آمریکا در مدت چند ماه دوباره جان خواهد گرفت، تعداد آمریکایی هایی که به دنبال از دست دادن شغلشان، بیمه خدمات درمانی و خانه هایشان را از دست می دهند، و برای دانشمندان علوم سیاسی، یک عدد از اهمیت خاص برخوردار است، که در حال حاضر این عدد 18.3- است؛ یعنی رقمی که نشان می دهد اقتصاد آمریکا با چه سرعتی در فصل دوم سال، در حال سقوط است.>><< این رقم نشان می دهد در شرایطی که مراکز تجاری در حال تعطیلی است و بیکاری …
کاهش شدت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، دوره اپیدمی و تعداد مرگ و میر را افزایش می دهد/ دو رویکرد تجربه ی کشورهای موفق، سرعت عمل در اقدامات و دیگری شدت عمل در اقدامات است / میزان بیماری زایی به ازای هر نفر بیش از ۱.۲ است / رها سازی مردم فاجعه بار است
۱۸ ساعت قبل
کاهش شدت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، دوره اپیدمی و تعداد مرگ و میر را افزایش می دهد/ دو رویکرد تجربه ی کشورهای موفق، سرعت عمل در اقدامات و دیگری شدت عمل در اقدامات است / میزان بیماری زایی به ازای هر …
عضو ستاد ملی مدیریت کرونا هشدار داد که بازگشت مشاغل و کاهش شدت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تردد مردم در اماکن عمومی، ویروس کرونا را در کشور پراکنده و منتشر می کند و دوره اپیدمی و تعداد مرگ و میر را افزایش می دهد.
هشدار عضو ستاد کرونا درباره رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی
۱۸ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
هشدار عضو ستاد کرونا درباره رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی
تهران- ایرنا- عضو ستاد ملی مدیریت کرونا هشدار داد که بازگشت مشاغل و کاهش شدت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تردد مردم در اماکن عمومی، ویروس کرونا را در کشور پراکنده و منتشر می کند و دوره اپیدمی و تعداد مرگ و میر را افزایش می دهد.
توئیت: جدل سنگین سخنگوی وزارت بهداشت ایران با سفیر چین بر سر کرونا
۱۹ ساعت قبل
توئیت: جدل سنگین سخنگوی وزارت بهداشت ایران با سفیر چین بر سر کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به نظر می‌رسد آمارهای چین یک شوخی تلخ بود. زیرا بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد.
سخنگوی وزارت بهداشت: آمار‌های چین در مورد کرونا یک شوخی تلخ با دنیا بود
۱۹ ساعت قبل
سخنگوی وزارت بهداشت: آمار‌های چین در مورد کرونا یک شوخی تلخ با دنیا بود
شفقنا-سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به نظر می‌رسد آمارهای چین یک شوخی تلخ بود. زیرا بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد. همه این موارد مبتنی بر گزارش‌هایی بود که...
آخرین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا
۲۱ ساعت قبل / آمریکا / شیوع ویروس کرونا در آمریکا / کرونا در نیویورک
آخرین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا
به گزارش ایسنا، شینهوا گزارش داد، دانشگاه جان هاپکینز، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی ایالات متحده که در شهر بالتیمور ایالت مریلند  قرار دارد، شامگاه یکشنبه اعلام کرد تعداد تلفات ناشی از کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۲۰۰ تن رسید.
واشنگتن پست: میزان تلفات کرونا در آمریکا بیشتر از آمارهای رسمی است
۲۳ ساعت قبل / تلفات کرونا در آمریکا / شیوع ویروس کرونا در آمریکا
واشنگتن پست: میزان تلفات کرونا در آمریکا بیشتر از آمارهای رسمی است
به گزارش فارس، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره شمار مرگ و میر اعلام شده از سوی دولت آمریکا نوشت: به گفته متخصصان حوزه پزشکی و برخی مقامات دولت آمریکا شیوع سریع ویروس کرونا مطمئنا باعث کشته شدن شمار زیادی از آمریکایی‌هایی شده است که هرگز در لیست آمارها شمارش نشده‌اند.
ترامپ از استقرار بیش از ۳۰۰۰ پرسنل نظامی در سه ایالت آمریکا خبر داد
۲۷ ساعت قبل
ترامپ از استقرار بیش از ۳۰۰۰ پرسنل نظامی در سه ایالت آمریکا خبر داد
در حالی که تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک به بیش از ۳۵۰۰ نفر رسیده است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از پایین آمدن منحنی مرگ و میر در نیورک سخن گفت و آن را شاخصی مثبت ارزیابی کرد.
هفته سخت کرونایی آمریکا و بازگشت امید به اروپا 
۲۷ ساعت قبل
هفته سخت کرونایی آمریکا و بازگشت امید به اروپا 
تهران- ایرنا- کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، فرانسه و اسپانیا در حالی هفته خود را با کاهش روند نزولی مرگ و میر ویروس کرونا آغاز کرده‌اند که مقامات بهداشتی آمریکا هفته بسیار سختی را برای شهروندان خود پیش بینی کرده‌اند.  
بیماران کرونایی که در ایتالیا ، تنها  و بی کس در خانه می میرند
۲۸ ساعت قبل / ویروس کرونا / ایتالیا / سالمندان / مرگ و میر / هراس جهانی از ویروس کرونا
بیماران کرونایی که در ایتالیا ، تنها و بی کس در خانه می میرند
تهران- ایرنا- گزارش‌ ها در ایتالیا نشان می دهد که با کوتاهی برخی از پزشکان خانواده و عدم تمایل آنان به معاینه حضوری ، شماری از مبتلایان به ویروس کرونا در خانه‌های خود فوت کرده اند و کسی به آنان سر نزده است.  
مبتلایان کرونا در ترکیه از ۲۷ هزار نفر گذشت/۵۷۴ نفر جان باختند
۳۱ ساعت قبل / ترکیه / ویروس کرونا / مرگ و میر
مبتلایان کرونا در ترکیه از ۲۷ هزار نفر گذشت/۵۷۴ نفر جان باختند
شمار قربانیان کرونا در ترکیه به ۵۷۴ نفر و مبتلایان به بیش از ۲۷ هزار نفر افزایش یافت.
۳۱ ساعت قبل
وضعیتِ خاکستری
حسن روحانی، رییس‌جمهوری صبح دیروز در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا از تصمیمات مهم این ستاد درباره زمان و شکل فعالیت ادارات و کسب‌وکارها خبر داد و تاکید کرد که تمامی کسب‌وکارهای کم‌خطر می‌توانند از روز شنبه ۲۳ فروردین‌ماه جاری فعالیت‌های خود را با رعایت پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا از سر بگیرند. روحانی همچنین در بخشی از این سخنان، به وضعیت فعالیت‌های آموزشی و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد که در حاشیه صحبت از این موضوع، بحثی را پیش کشید که در ادامه، به سوژه بحث ناظران تبدیل شد. رییس‌جمهوری پس از ارایه توضیحاتی درباره وضعیت فعالیت‌های بخش آموزش و تاریخ از سرگیری این فعالیت‌ها، تاکید کرد که «در …
۳۱ ساعت قبل
وقتی نسبت شمار قربانیان الکل از کرونا سبقت می‌گیرد!
افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا اکنون به دغدغه‌ای بزرگ برای همه کشور‌ها تبدیل شده است و مسوولان در تمامی جوامع سعی می‌کنند با اتخاذ تدابیر لازم به مبارزه با این ویروس مهلک بپردازند. قرنطینه و ایجاد فاصله اجتماعی از جمله این تدابیر است و در حقیقت ترس از همه‌گیری این ویروس شرایط را به نقطه‌ای رسانده است که حتی برخی کشور‌ها مانند فیلیپین مجازات مرگ را هم برای ناقضان مقررات در شرایط فعلی در نظر گرفته‌اند. در کشور ما هم از اسفند ماه پارسال، تدابیری برای جلوگیری از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا اتخاذ شده است اما متاسفانه در شرایط فعلی و در حالی که پزشکان و پرستاران مشغول خدمت‌رسانی و جانفشانی در مراکز درمانی هستند، شاهد مرگ شماری از هموطنان‌مان …
۳۱ ساعت قبل
یک بام و دو هوای مقابله با کرونا
الهام برخوردارروز شنبه اولین روز کاری بعد از تعطیلات نوروز در تهران، شاهد شلوغی و ترافیک شدیدی در بیشتر خیابان‌ها و بزرگراه‌های این کلان‌شهر بودیم. خود تصمیم‌گیرندگان هم از دیدن چهره شلوغ تهران نگران شدند و قرار شد یک تصمیم‌ جدی در این‌باره اتخاذ شود. در جلسه روز شنبه ستاد ملی مبارزه با کرونا بر فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند تاکید شد، در این میان اما صحبت‌های سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر اینکه اگر روند رعایت نکات لازم انجام نشود، در هفته آینده با خیز مجدد بیماری روبه‌رو خواهیم شد و این یک تصور غلط است که با پایان تعطیلات وضعیت عادی است،‌ نشان داد که همچنان در شرایط هشدار قرار داریم و طرح‌هایی چون فاصله‌گذاری اجتماعی جوابگو نخواهد بود. با این حال روز گذشته رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا …
۳۱ ساعت قبل
وضعیت قرمز کرونا در تهران
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن مقایسه روند ابتلا، فوت و بهبودی ناشی از بیماری کرونا در ایران و دنیا، درباره جدیدترین دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از ماسک از سوی مردم گفت: اگرچه اولویت ما همچنان استفاده از ماسک برای بیماران و کادر درمانی است اما برای افرادی که اجبارا باید از منزل خارج شوند توصیه می‌کنیم از ماسک‌های خانگی استفاده کنند.به گزارش ایسنا، کیانوش جهانپور در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران از رتبه پنجم ایران در بهبودیافتگان کرونا در دنیا خبر داد و گفت:‌ تا امروز تست آزمایشگاهی ما به بیش از ۱۸۹ هزار و ۷۹۰ تست RT-PCR رسیده است و از نظر تعداد تست آزمایشگاهی رتبه ۱۱ در دنیا را داریم. از سوی دیگر در موارد ابتلا تا روز گذشته رتبه هفتم را داشتیم و از نظر تعداد ابتلا در هر یک …
۱۸۷۳ نفر دیگر هم در فرانسه به کرونا مبتلا شدند/ثبت ۳۷۰ مرگ و میر
۳۲ ساعت قبل / فرانسه / ویروس کرونا / مرگ و میر
۱۸۷۳ نفر دیگر هم در فرانسه به کرونا مبتلا شدند/ثبت ۳۷۰ مرگ و میر
مقامات فرانسه از افزایش مبتلایان ویروس کرونا در این کشور به ۷۰ هزار و ۴۷۸ نفر و جانباختگان به بیش از ۸ هزار مورد خبر دادند.
۴۱۵۹ نفر، شمار جان باختگان ویروس کرونا در نیویورک / روند مرگ و میر در نیویورک نزولی شد
۳۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / کرونا
۴۱۵۹ نفر، شمار جان باختگان ویروس کرونا در نیویورک / روند مرگ و میر در نیویورک نزولی شد
فرماندار نیویورک روز یکشنبه با اشاره به فوت ۵۹۴ نفر دیگر به علت ویروس کرونا در نیویورک گفت: میزان مرگ و میر در این ایالت به چهار هزار و ۱۵۹ نفر رسید.
تلفات کرونا در نیویورک آمریکا بیش از ۴ هزار نفر شد
۳۴ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / نیویورک / ویروس کرونا
تلفات کرونا در نیویورک آمریکا بیش از ۴ هزار نفر شد
فرماندار نیویورک در نشست خبری اعلام کرد که آمار مرگ و میر در این ایالت آمریکا از مرز ۴ هزار نفر عبور کرد.
فرماندار نیویورک: شمار فوتی ها در نیویورک به ۴۱۵۹ نفر رسید
۳۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / نیویورک / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
فرماندار نیویورک: شمار فوتی ها در نیویورک به ۴۱۵۹ نفر رسید
تهران- ایرنا- فرماندار نیویورک روز یکشنبه با اشاره به فوت ۵۹۴ نفر دیگر به علت ویروس کرونا در نیویورک گفت : میزان مرگ و میر در این ایالت به چهار هزار و 159 نفر رسید.
آمار‌های چین در مورد کرونا یک شوخی تلخ با دنیا بود / بسیاری براساس این گزارش‌ها در جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است
۳۵ ساعت قبل
آمار‌های چین در مورد کرونا یک شوخی تلخ با دنیا بود / بسیاری براساس این گزارش‌ها در جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به نظر می‌رسد آمارهای چین یک شوخی تلخ بود. زیرا بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد. همه این موارد مبتنی بر گزارش‌هایی بود که از چین گزارش می‌شد و به نظر می‌رسد چین شوخی تلخی در این زمینه با همه دنیا انجام داد.
مرگ بیش از ۶۰۰ نفر طی یک روز در انگلیس بر اثر کرونا
۳۶ ساعت قبل / انگلیس / ویروس کرونا / مرگ و میر
مرگ بیش از ۶۰۰ نفر طی یک روز در انگلیس بر اثر کرونا
بیش از ۶۰۰ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا در انگلیس جان خود را از دست دادند و آمار بیماران کرونایی نیز در این کشور شتاب گرفته است.
شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۲۳۸۵ نفر رسید
۳۸ ساعت قبل / عربستان سعودی / ویروس کرونا / مرگ و میر
شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۲۳۸۵ نفر رسید
وزارت بهداشت عربستان به جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره کرد.
۴۱ ساعت قبل
ویدیو / کرونا آنفولانزا نیست؛ بدتر است
در آنفولانزا هر فرد یک یا دو نفر را مبتلا می‌کند که بعد از ۱۰ مرحله مجموعا ۵۵ مبتلا خواهیم داشت، در کرونا اگر هر فرد دو نفر را مبتلا کند بعد از ده مرحله به عدد ۲۰۴۷ نفر می‌رسیم. آنفولانزای فصلی در سال حدود ۶۰ هزار آمریکایی را می‌کشد، در ماه مارس کرونا در کل جهان ۳۴ هزار نفر را کشته است اما دانشمندان معتقد هستند این عدد خیلی بالاتر می‌رود. از زمان ابتلا به کرونا معمولا ۵ روز طول می‌کشد تا احساس کنیم مبتلا هستیم، ممکن است این زمان حتی تا ۱۲ یا ۱۴ روز نیز باشد؛ این دوره برای انفولانزا دو روز است. تقریبا همه در جهان در برابر کرونا آسیب پذیر هستند و مانند آتش می‌تواند همه جا را شعله ور کند. تنها دو درصد مبتلایان به آنفولانزا احتیاج به بستری شدن دارند اما این رقم برای کرونا بین ۲۰تا ۳۰ درصد است. نرخ …
۴۲ ساعت قبل / رژیم صهیونیستی اسرائیل
شیوع کرونا مرگ و میر بین خاخام‌های یهودی را افزایش داده است
ایسنا نوشت: تاکنون در اراضی اشغالی فلسطین ۷۵۸۹ اسرائیلی به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۴۵ نفر از آنان فوت شدند. از مهمتر اینکه از مجموع فوتی‌ها، ۲۴ نفر جزو خاخام‌های یهودی هستند.
افزایش مرگ خاخام های افراطی بر اثر کرونا در اسراییل
۴۳ ساعت قبل / شهر قدس / فلسطین / هراس جهانی از ویروس کرونا
افزایش مرگ خاخام های افراطی بر اثر کرونا در اسراییل
تهران-ایرنا- رژیم صهیونیستی در آخرین شمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در سرزمین های اشغالی ۴۲ نفر اعلام کرده که ۲۴ نفر از آنها خاخام های افراطی بوده اند.
تمدید قرنطینه اسپانیا تا ۲۰ روز دیگر
۴۵ ساعت قبل
تمدید قرنطینه اسپانیا تا ۲۰ روز دیگر
نخست وزیر اسپانیا از تمدید قرنطینه این کشور تا ۲۵ آپریل( ۲۰ روز دیگر) به منظور مهار شیوع کرونا خبر داد. این در حالیست که این کشور با کاهش نسبی میزان مرگ و میر در روزهای اخیر مواجه است.
در اعلام آمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا پنهانکاری شده است/ دولت می‌ترسد آمار مرگ و میر باعث ترس مردم شود
۲ روز قبل / حسینعلی حاجی دلیگانی / ویروس کرونا / زینب غبیشاوی
در اعلام آمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا پنهانکاری شده است/ دولت می‌ترسد آمار مرگ و میر باعث ترس مردم شود
حاجی دلیگانی نماینده استان اصفهان می‌گوید: یکی از مشکلاتی که از ابتدا داشتیم، عدم اطلاع‌رسانی شفاف درباره تعداد مبتلا شدگان و تعداد فوتی‌ها مرگ و میر‌هاست. اکنون در کشور بحث‌های زیادی در نحوه محاسبه آمار روزانه مبتلایان و فوتی‌ها وجود دارد. وزارت بهداشت معتقد است آمار‌های شهرستان نباید اعلام نشود زیرا ممکن باعث نگرانی و ترس مردم شود.
۲ روز قبل
آمارهایی از ماموریت‌های بالگردهای اورژانس در سال 98
رئیس اورژانس هوایی کشور، ضمن بیان اینکه خدمات اورژانس هوایی از سال ۱۳۷۹ در ایران در حوزه غیرنظامی فعال شد، گفت: از ابتدای راه‌اندازی تا به امروز در حوزه اورژانس هوایی ۲۰ هزار و ۷۱۹ ماموریت انجام دادیم که با این تعداد ماموریت ۳۰ هزار و ۶۷۳ بیمار بدحال را به مراکز درمانی منتقل کردیم. غالب این بیماران، افرادی بودند که دچار حوادث شده بودند یا مشکلات فوریتی داشتند و از نقاط دوردست یا صعب‌العبور به مراکز درمانی منتقل شدند.محمد سرور درباره تعداد ماموریت انجام شده در سال گذشته افزود: آمارها در سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که ۴۱۳۳ ماموریت توسط اورژانس هوایی در کشور انجام شد که با این تعداد ماموریت ۵۱۹۳ بیمار به مراکز درمانی منتقل شدند. رئیس اورژانس هوایی کشور از افزایش ماموریت‌ها نسبت به سال ۱۳۹۷ خبر داد و بیان …
در انگلیس در شبانه روز گذشته 708 نفر بر اثر کرونا‌ویروس درگذشتند
۲ روز قبل
در انگلیس در شبانه روز گذشته 708 نفر بر اثر کرونا‌ویروس درگذشتند
در انگلستان، شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس برای پنجمین روز متوالی در حال افزایش است.
چین در مورد آمار مرگ و میر در ووهان دروغ گفته؟ / واشنگتن پست: آمار غیر رسمی می‌گوید ۴۲ هزار نفر در ووهان بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند
۲ روز قبل / ویروس کرونا / کرونا
چین در مورد آمار مرگ و میر در ووهان دروغ گفته؟ / واشنگتن پست: آمار غیر رسمی می‌گوید ۴۲ هزار نفر در ووهان بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت بررسی تصاویر منتشرشده از قربانیان ویروس کرونا در ووهان چین و همچنین بررسی‌های صورت‌گرفته در رسانه‌های اجتماعی از میزان رجوع خانواده‌های قربانیان به مراکز تدفین نشان می‌دهد آمار قربانیان به حدود ۴۲ هزار نفر یعنی ۱۶ برابر بیشتر از آمار رسمی بالغ می‌شود.
افزایش میزان مرگ و میر در گروه های سنی بالا/طرح جمع آوری معتادان متجاهر در تضاد با فاصله گذاری اجتماعی است
۲ روز قبل / کیانوش جهانپور
افزایش میزان مرگ و میر در گروه های سنی بالا/طرح جمع آوری معتادان متجاهر در تضاد با فاصله گذاری اجتماعی است
ایلنا: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: جمع آوری معتادان متجاهر باعث ایجاد تجمع در مراکز نگهداری می شود و تجمعات نیز ریسک ابتلا را افزایش می دهد.
نگران وضعیت کرونا در تهرانیم | ترافیک امروز تهران هم به نگرانی‌ها دامن زد | روند مرگ و میر در برخی استان‌ها صعودی شد
۲ روز قبل
نگران وضعیت کرونا در تهرانیم | ترافیک امروز تهران هم به نگرانی‌ها دامن زد | روند مرگ و میر در برخی استان‌ها صعودی شد
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که وضعیت ترافیک امروز تهران نگران کننده است چراکه هر یک از این خودروها می توانند ویروس کرونا را به محل کار و خانه منتقل کنند.
افزایش جانباختگان ویروس کرونا در ایتالیا به ۱۴۸۶۱ نفر
۳ روز قبل / ایتالیا / مرگ و میر / ویروس کرونا
افزایش جانباختگان ویروس کرونا در ایتالیا به ۱۴۸۶۱ نفر
مقامات ایتالیا از ثبت ۷۶۶ مرگ و میر جدید براثر ابتلا به کرونا در این کشور و افزایش جانباختگان به ۱۴ هزار و ۸۶۱ نفر خبر دادند.
علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در مهار کرونا | چرا وضعیت ایتالیا بحرانی است؟
۳ روز قبل
علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در مهار کرونا | چرا وضعیت ایتالیا بحرانی است؟
معاون وزیر بهداشت گفت: شیب مرگ و میر مبتلایان به کرونا در آمریکا بسیار تند است و این موضوع نشان می‌دهدآنها با تاخیر به شناسایی و تشخیص مبتلایان اقدام کرده‌اند.
چرا ایتالیا بحرانی اما کره، چین و ژاپن درباره کرونا موفق شدند؟
۳ روز قبل / مرگ / ایتالیا / ویروس کرونا
چرا ایتالیا بحرانی اما کره، چین و ژاپن درباره کرونا موفق شدند؟
فارس نوشت: معاون وزیر بهداشت گفت: شیب مرگ و میر مبتلایان به کرونا در آمریکا بسیار تند است و این موضوع نشان می‌دهد که آن‌ها با تاخیر به شناسایی و تشخیص مبتلایان اقدام کرده‌اند.
بازماندگان «کرونا» و لزوم امیدآفرینی در سیما/ «سوگ» را جدی بگیریم
۳ روز قبل / برنامه تلویزیونی / مرگ و میر / مهارت زندگی
بازماندگان «کرونا» و لزوم امیدآفرینی در سیما/ «سوگ» را جدی بگیریم
علیرضا شیری روانشناس با اشاره به لزوم ساخت برنامه‌هایی برای امید به زندگی در سیما در شرایط فعلی، بیان کرد که برای خانواده‌های بازماندگان کرونا می‌توان برنامه‌هایی برای ادامه زندگی ساخت.
مقام استرالیایی: تعداد واقعی مبتلایان جهانی کرونا، احتمالا ۵ یا ۱۰ برابر بیش از رقم اعلام شده است
۳ روز قبل
مقام استرالیایی: تعداد واقعی مبتلایان جهانی کرونا، احتمالا ۵ یا ۱۰ برابر بیش از رقم اعلام شده است
«برندن مورفی» مقام استرالیایی به خبرنگاران گفت: در سراسر جهان، رقم مبتلایان از یک میلیون نفر فراتر رفته، اما معتقدیم که رقم حقیقی،۵ یا ۱۰ برابر این تعداد است چرا که نرخ مرگ و میر در سراسر جهان بسیار متفاوت است، از اینرو باور داریم که بسیاری از مبتلایان شناسایی نشده اند.
ثبت ۷۶۰ مورد مرگ و میر جدید براثر ابتلا به کرونا در ایتالیا
۴ روز قبل / ایتالیا / ویروس کرونا / مرگ و میر
ثبت ۷۶۰ مورد مرگ و میر جدید براثر ابتلا به کرونا در ایتالیا
مقامات ایتالیا از افزایش جانباختگان کرونا در این کشور به ۱۳ هزار و ۱۹۵ مورد و مبتلایان به بیش از ۱۱۵ هزار نفر خبر دادند.
تعداد قدم های روزانه با افزایش طول عمر مرتبط است
۴ روز قبل / طول عمر / پیاده روی / مرگ و میر
تعداد قدم های روزانه با افزایش طول عمر مرتبط است
محققان دریافتند هرچقدر تعداد گام های روزانه افراد ۴۰ سال به بالا بیشتر باشد احتمال مرگ شان در طول ۱۰ سال بعد کمتر خواهد بود.
کرونا یک میلیونی شد/ افزایش ۱۰۰ هزار مبتلا در ۲۵ ساعت/ نرخ مرگ و میر ۵ درصد و بهبود یک پنجم مبتلایان
۴ روز قبل
کرونا یک میلیونی شد/ افزایش ۱۰۰ هزار مبتلا در ۲۵ ساعت/ نرخ مرگ و میر ۵ درصد و بهبود یک پنجم مبتلایان
با افزایش یکصد هزار نفری مبتلایان به ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن در شبانه روز اخیر در سراسر جهان، شمار مبتلایان به یک میلیون نفر رسید؛ آماری که با شدت بیشتر به نسبت روز‌های گذشته در حال رشد است و دورنمای تاریک تری برای بشریت ترسیم می‌کند.
کرونا| افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌ها در لبنان/ ثبت موارد جدید در میان فلسطینی‌ها
۴ روز قبل
کرونا| افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌ها در لبنان/ ثبت موارد جدید در میان فلسطینی‌ها
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در لبنان افزایش یافته و موارد جدیدی از مرگ و میر بر اثرابتلا به این ویروس نیز ثبت شد.
ویدئو / از دلایل تفاوت نرخ مرگ‌ومیر کرونا تا بررسی رفتار اجتماعی خفاش‌ها
۴ روز قبل / کروناویروس / کرونا در جهان / سرطان / آزمایش خون / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / ناسا
ویدئو / از دلایل تفاوت نرخ مرگ‌ومیر کرونا تا بررسی رفتار اجتماعی خفاش‌ها
در این شماره از اخبار بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی دربارۀ دلایل تفاوت نرخ مرگ و میر بیماری کووید-19 در کشورهای مختلف، توانایی شناسایی ده‌ها نوع سرطان تنها با یک آزمایش خون و رعایت فاصلۀ اجتماعی از سوی خفاش‌ها را مرور می‌کنیم و با هواپیمای جدید تمام الکتریکی ناسا آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.
اقدامات ۱۰ کشور دارای بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر کرونا در جهان | وضعیت ایران را ببینید
۵ روز قبل
اقدامات ۱۰ کشور دارای بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر کرونا در جهان | وضعیت ایران را ببینید
کرونا یا کووید ۱۹ تقریبا در تمام جهان گسترش یافته است اما ده کشور دارای بیشترین تعداد مبتلایان و مرگ ناشی از این بیماری هستند. آنها چه برنامه‌ای برای مقابله با آن دارند. جدول‌ها نشان می‌دهد.
افزایش ۳۵ درصدی تلفات کرونا در کانادا در کمتر از یک روز
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / کانادا / کرونا در جهان / کروناویروس
افزایش ۳۵ درصدی تلفات کرونا در کانادا در کمتر از یک روز
مقامات کانادا اعلام کردند که تنها طی کمتر از یک روز با ۳۵ درصد افزایش میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در کانادا روبرو شده‌اند.
کرونا، وخامت نظام سلامت آمریکا را برملا ساخت
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / ویروس کرونا / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا، وخامت نظام سلامت آمریکا را برملا ساخت
نیویورک- ایرنا- نظام سلامت و بیمه‌ای آمریکا در سال‌های متمادی در نقاب شهرت افسانه‌ای مخفی شده بود که ویروس جدید کرونا، وخامت اوضاع این نظام را برملا ساخت و نگرانی‌ها را نسبت به افزایش مرگ و میر ناشی از کووید-19 افزایش داد.
۸۳۷ مرگ و میر جدید در ایتالیا به دلیل کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / ایتالیا / ویروس کرونا / مرگ و میر
۸۳۷ مرگ و میر جدید در ایتالیا به دلیل کرونا
مقامات بهداشتی ایتالیا از افزایش جانباختگان ویروس کرونا در این کشور به ۱۲ هزار و ۴۲۸ نفر و مبتلایان به ۱۰۵ هزار و ۷۹۲ نفر خبر دادند.
ثبت بیشترین قربانی کرونا در یک روز در فرانسه / 499 قربانی کرونا در 24 ساعت / بیش از 52 هزار مبتلا به کرونا در فرانسه
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
ثبت بیشترین قربانی کرونا در یک روز در فرانسه / 499 قربانی کرونا در 24 ساعت / بیش از 52 هزار مبتلا به کرونا در فرانسه
فرانسه با ۴۹۹ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا بالاترین آمار جان‌باختگان مبتلا به این ویروس در مدت یک روز را ثبت کرد. شمار کل جان‌باختگان کرونا در فرانسه به سه هزار و ۵۲۳ افزایش یافت. شمار مبتلایان نیز به ۵۲ هزار و ۱۲۸ نفر افزایش یافته است که پنج هزار و ۵۶۵ نفر آنها در وضعیت شدیدی قرار دارند.
فرانسه مرگبارترین روز کرونایی را ثبت کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / فرانسه / امانوئل مکرون / هراس جهانی از ویروس کرونا
فرانسه مرگبارترین روز کرونایی را ثبت کرد
تهران- ایرنا- فرانسه با ۴۹۹ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا بالاترین آمار جان‌باختگان مبتلا به این ویروس در مدت یک روز را ثبت کرد.
بوشهری‌ها: ۱۳ را در خانه بمانیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / بوشهر / روز طبیعت / در خانه بمانیم
بوشهری‌ها: ۱۳ را در خانه بمانیم
بوشهر- ایرنا- مسئولان، کادر درمانی و شماری از مردم استان بوشهر از هم استانی‌ها و هموطنان خود خواستند تا برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش سختی‌ها و رنج کادر بهداشت و درمان کشور و جلوگیری از مرگ و میر همنوعان ۱۳ به در امسال را در خانه بمانند.
شایعه است: تنها مرگ و میر افراد مسن بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / کرونا / کووید 19 / مرگ و میر کرونا / میانگین سنی
شایعه است: تنها مرگ و میر افراد مسن بر اثر کرونا
شمار بالای فوت افراد مسن مبتلا به کرونا در جهان برخی از افراد را بر این گمان وا داشت که بیشتر مسن ها بر اثر ابتلای به این ویروس فوت می کنند اما کارشناسان جهانی بهداشت این شایعات را به شدت تکذیب و همگان را به رعایت نکات بهداشتی توصیه کردند.
نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / شیوع کرونا در آمریکا / کرونا / نشریه نیوزویک
نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت
  به گزارش الف نیوزویک می نویسد، تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا کشته شده اند، از تعداد قربانیان آمریکایی – چه  نظامی و چه غیرنظامی - در جنگ 18 ساله آمریکا در افغانستان فراتر رفته است، یعنی طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا. <<دانشگاه جان هاپکینز که اطلاعات قربانیان کرونا را جمع آوری میکند، اعلام  کرد تا روز یکشنبه 2 هزار479 نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا کشته شدند، در حالی که آمار رسمی قربانیان جنگ آمریکا در افغانستان از 7 اکتبر 2001  تا 23 مارچ امسال 2 هزار و 445 نظامی پنتاگون و غیر نظامیان بوده است. در حالی که دونالد ترامپ در آمریکا با گسترده ترین مورد شیوع ویروس کرونا در حال مبارزه است، دولتش تلاش میکند میان جناح های …
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / فشار خون / کرونا
دارو‌های ضدفشار خون احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهند؟
حمیدرضا حکمت استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فشار خون بالا یکی از بیماری‌های زمینه‌ای است که ریسک مرگ و میر را در فرد مبتلا به کرونا بالا می‌برد.
اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی در مکزیک برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / مکزیک / هراس جهانی از ویروس کرونا
اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی در مکزیک برای مقابله با کرونا
تهران - ایرنا - دولت مکزیک در بحبوحه افزایش شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به "ویروس کرونا" در سراسر این کشور "وضعیت اضطراری بهداشتی" اعلام کرد.
فرماندار نیویورک: شمار جان باختگان بیماران کرونا افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / نیویورک / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
فرماندار نیویورک: شمار جان باختگان بیماران کرونا افزایش می‌یابد
تهران- ایرنا- فرماندار ایالت نیویورک شامگاه دوشنبه با ابراز نگرانی از شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ایالت اعلام کرد: انتظار می‌رود مرگ و میر ناشی از این بیماری در دو هفته آینده افزایش یابد.
۵ سناریو درباره تعداد قربانیان کرونا در ایران تا خرداد ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
۵ سناریو درباره تعداد قربانیان کرونا در ایران تا خرداد ۹۹
سناریوی اول بدون هیچ مداخله ای از سوی دولت است که می تواند باعث رشد نمایی تعداد مبتلایان و همچنین تعداد مرگ و میر به حدود 111 هزار نفر برسد.
رییس دفتر کاخ سفید با بالا گرفتن شیوع کرونا برکنار شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
رییس دفتر کاخ سفید با بالا گرفتن شیوع کرونا برکنار شد
با افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا و هشدار کارشناسان بهداشت عمومی در مورد احتمال بالا رفتن میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری، شبکه سی ان ان از برکناری رییس دفتر کاخ سفید به دستور ترامپ خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ترامپ و کرونا / تلفات کرونا در آمریکا / شیوع کرونا در آمریکا
ترامپ: کمتر از ۱۰۰۰۰۰ کشته به دلیل کرونا بدهیم بسیار خوب عمل کرده‌ایم
رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری از احتمال ابتلای بیش از ۲ میلیون آمریکایی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت اگر میزان مرگ و میر مبتلایان به کرونا در آمریکا کمتر از ۱۰۰ هزار نفر شود بسیار خوب اقدام شده است.
ببینید | انتقال جنازه‌های بیماران کرونایی به کانتینرهای یخچال‌دار در نیویورک
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / نیویورک / دیدنی‌های روز
ببینید | انتقال جنازه‌های بیماران کرونایی به کانتینرهای یخچال‌دار در نیویورک
در کنار بیمارستانی در منهتنِ نیویورک چند مورد چادر سفید گنبدشکل و کامیون‌های یخچال‌دار به عنوان سردخانه تعبیه شده تا به شمار روزافزون مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در این شهر رسیدگی شود.شهر نیویورک مرکز همه‌گیری کرونا در ایالات‌متحده است.
پیش‌بینی ستاد ملی ویروس کرونا از چگونگی شیوع این بیماری: ایران تا تابستان درگیر است
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
پیش‌بینی ستاد ملی ویروس کرونا از چگونگی شیوع این بیماری: ایران تا تابستان درگیر است
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش بینی و تحلیل ستاد ملی ویروس کرونا از چگونگی شیوع این بیماری را اعلام کرد و گفت: براساس برآورد این تحلیل و پیش بینی ایران را از نظر زمانی تا اوایل تابستان درگیر این ویروس است و میزان مداخله دولت و محدودیت‌ها را در کاهش نرخ مرگ و میر به شدت تاثیرگذار ارزیابی می شود.
ایران تا تابستان درگیر است
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
ایران تا تابستان درگیر است
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش بینی و تحلیل ستاد ملی کرونا از چگونگی شیوع این بیماری را اعلام کرد و گفت: براساس برآورد این تحلیل و پیش بینی ایران را از نظر زمانی تا اوایل تابستان درگیر این ویروس است و میزان مداخله دولت و محدودیت‌ها را در کاهش نرخ مرگ و میر به شدت تاثیرگذار ارزیابی می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •