یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Sunday, 22 April, 2018

گیاهان دارویی موثر در تعادل هورمون‌های زنانه


گیاهان دارویی موثر در تعادل هورمون‌های زنانه
عدم تعادل هورمونی یكی از مشكلاتی است كه اكثر زنان در دوره‌های مختلف عمرشان به آن دچار می‌شوند. اگرچه اغلب این مسائل به شروع دوران یائسگی در میان‌سالی بازمی‌گردد ولی ایجاد مشكلات ساختاری در اوایل دوران بلوغ و یا سنین پایین‌تر از آن نیز می‌تواند منشاء این مشكلات باشد.
شدت مشكلات هورمونی معمولا با بالارفتن سن افزایش می‌یابد ولی ارتباط مستقیمی میان این دو وجود ندارد. درواقع انباشت فشارهای مختلف می‌تواند موجب ایجاد عدم تعادل در آهنگ طبیعی كاركرد ماهانه هورمون‌های زنانه شود، چراكه نحوهٔ كاركرد این سیستم مسئول ایجاد سلامتی در كل سیستم بدن زنان، خصوصا در دوران باروری می‌باشد.
روزانه میلیون‌ها زن در سراسر جهان عوارض ناشی از عدم كاركرد بهینه سیستم هورمونی را تجربه كرده و می‌كنند. پاره‌ای از این عوارض عبارتند از: سندرم پیش از قاعدگی، افسردگی، كاهش میل جنسی، فیبروسیت پستانی (سرطان پستان)، داشتن حالت ویار مانند نسبت به غذا و خصوصا مواد قندی، غده‌های شكمی، خونریزی غیرمعمول و بیش از حدرحم، نازایی و غیره. نوسان میزان هورمون‌های استروژن و پروژسترون با تغییر سن زنان امری معمول است اما در دوران یائسگی این نوسانات باعث ایجاد عوارضی مانند كج‌خلقی، كاهش میل جنسی، گر‌گرفتگی hot flash و ضعف حافظه می‌گردد.
مدت‌های مدیدی روش‌های هورمون درمانی به عنوان تنها نوشداروی این مشكلات شناخته می‌شد. اما تحقیقات و مطالعات بسیاری كارایی و ایمنی این روش را زیر سوال می‌برد. نرخ فزاینده سرطان پستان و افزایش عوارض قلبی در زنانی كه تحت هورمون درمانی قرار گرفته بودند، همگی به منزلهٔ زنگ خطری بود كه موجب ایجاد خلل در اعتقاد به كارآیی روش‌های هورمون درمانی می‌شد. زنانی كه در مرحله یائسگی قرار دارند همواره مترصد یافتن راهكاری جهت حفظ نیروی جوانی، قوای جنسی و ظرفیت‌های ذهنی خویش هستند. آنان برای درمان عوارض یائسگی روز به روز بیشتر به درمان‌های طبیعی روی می‌آورند.
اگرچه همواره برای پیشگیری یا حتی درمان، تاكید اصلی بر استفاده از رژیم‌های غذای و ورزش است، ولیكن در این مقاله سعی شده در مورد گیاهانی كه در درمان عوارض یائسگی مفیداند، بحث شود:
● رژیم غذایی و ورزش
یك روز رژیم طبیعی (ارگانیك) كه حاوی مقادیر زیادی از سبزیجات برگوار تیره و اسیدهای چرب مانند امگا۳ باشد در درمان این عوارض ضروری است. استفاده از سبزیجات و مواد غذایی ارگانیك بسیار حائز اهمیت است چون باقیمانده علف‌كش‌ها و آفت‌كش‌های موجود در آنها باعث تجمع مواد خارجی و سموم در بدن می‌گردد. این ملكول‌ها كه بعضا سرطان‌زا نیز هستند در جایگاه‌های گیرندهٔ هورمون‌های استروژن قرار گرفته و باعث ایجاد مشكلاتی از قبیل سندرم پیش از قاعدگی، ناباروری، سرطان رحم، یائسگی و سایر بیماری‌های زنانه می‌گردد. كپسول‌هایی كه اغلب گیاه‌خواران از آن استفاده می‌كنند باعث افزایش جذب سبزیجات می‌گردند. روغن دانه بذرك (تخم كتان) منبع عالی اسیدهای چرب امگا ۳ می‌باشند. سویا یكی دیگر از منابع هم تغذیه‌ است كه به عنوان تنظیم كنندهٔ‌ استروژن شناخته شده است.
در مطالعه بوم‌شناسی نواحی كه پایه رژیم غذایی آنها را سویا تشكیل می‌دهد؛ به مستندات زیادی برمی‌خوریم كه بیانگر كاهش قطعی سرطان و سایر بیماری‌های بدخیم هستند.
شبدر قرمز Red clover منبع غنی تركیات مشابه استروژن می‌باشد. این گیاه تنها منبعی است كه به طور طبیعی حاوی هر چهارنوع ایزوفلاون‌های استروژن‌زای اصلی می‌باشد. محقیقن طب گیاهی مصرف عصارهٔ بدون الكل ایزوفلاون‌های سویا و شبدر قرمز كه حاوی حداقل ۴۰ میلی‌گرم ایزوفلاون باشد را به صورت كپسول‌های گیاهی توصیه می‌كنند. این متخصصین تاكید دارند كه در تهیه این داروها از گیاهانی كه دستكاری ژنتیكی نشده باشند، استفاده می‌شود. ورزش یكی از ارزشمندترین عوامل موثر است. ورزش مداوم به مدت ۳۰ دقیقه در روز اثرات مثبتی مثل كنترل وزن، كاهش بهبود تعادل رفتاری، كاهش كلسترول (بد)، هضم بهتر غذا، خواب آرامتر و تنظیم غدد مترشحه هورمونی را به عهده دارد.
(cimiafuga racemosa) Black cohosh اثرات بسیار مفیدی در درمان نشانگان یائسگی دارد. ایزوفلاون‌های موجود در Black Cohosh جایگاه گیرنده استروژن را مسدود می‌كند و باعث كاهش آنزیم‌های عامل ایجاد جسم زرد در تخمدان كه مسبب اصلی گر‌گرفتگی هستند، می‌شود. مصرف این گیاه همچنین در درمان سندرم پیش از قاعدگی بسیار موثر است.
Dong quai یا Angelica sinesis گیاهی است كه ازسده‌های پیش در درمان بی‌نظمی قاعدگی مصرف می‌شود. این گیاه در درمان كم‌خونی و تقویت سیستم خونسازی بدن بسیار موثر است ولی از آنجایی‌كه موجب افزایش خونریزی می‌گردد بهتر است در دوران بارداری و یا پریودهای طولانی مصرف نشود.
گیاه پنج‌انگشت یكی از مفید‌ترین گیاهانی است كه در درمان عوارضی مانند گر‌گرفتگی، احتباس مایعات و افسردگی موثر است. سیب‌زمینی شیرین وحشی یك گیاه ریشه‌ای خوراكی است كه سالیان سال در زنان سراسر جهان برای درمان نازایی، تاخیر در قاعدگی و عوارض یائسگی استفاده می‌كنند. عصاره تمشك قرمز به «شربت حیات زنانگی» معروف است. از عصاره برگ‌های این گیاه، شرابی تهیه می‌شود كه مجله پزشكی lanset ، اثرات آن را در تعادل كاركرد رحم شرح داده است.
قابله‌های سنتی و متخصصین طب گیاهی معتقدند كه این گیاه در تعادل كاركرد مفاصل رحم بسیار موثر است و باعث تسهیل زایمان، كاهش خونریزی پس از زایمان و غنی‌سازی آغوز می‌شود. آغوز اولین شیر مادر است كه مصرف آن باعث تقویت سیستم ایمنی نوزاد می‌گردد. متخصصین طب گیاهی نمونه‌های مختلفی از این گیاه را به صورت بدون الكل، كم‌الكل، طبیعی (ارگانیك) و كپسول‌های استاندارد تهیه كرده‌اند.


منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی درمانگر

مطالب مرتبط

تغذیه وآنچه زنان باید بدانند

تغذیه وآنچه زنان باید بدانند
سارا كوچولو دختركی معصوم و جذاب از همان دوران كودكی كه قادر به درك و فهم خیلی از مسائل دور و اطرافش نبود و حتی نمی دانست كه قاشق و چنگال را باید در كدامیك از دستانش قرار دهد، رفتار مادر را هم از روی عشق و محبت و هم از روی الگوبرداری عیناً تكرار می كرد. هر چند كه ۵ سال بیشتر ندارد، اما از امروز می فهمد كه قاشق در دست راست او و چنگال در دست چپ او قرار می گیرد و حتی متوجه می شود كه با دندان های شیری كوچكش اول غذا را خوب بجود و بعد فرو دهد. او هنوز خیلی از مسائل را باید یاد بگیرد و در آینده به كودكش نیز بیاموزد كه چطور خوب تغذیه كند و چگونه مواد غذایی را به بهترین نحو انتخاب و طبخ كند، شاید این تاریخی باشد كه برای تمام دختربچه ها تكرار می شود تا آنها را به زنان مسؤولیت پذیر و آگاه تبدیل كند.در جامعه امروز با توجه به شیوع انواع بیماری ها و مرگ و میرها، اطلاعات علمی تغذیه ای زنان در زمینه نوع تغذیه و طبخ آن باید به گونه ای باشد كه كلیه ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی به میزان لازم و مناسب در دسترس كلیه افراد قرار بگیرد. این در حالی است كه متأسفانه چنین مسائلی كمتر مشاهده می شود. برای روند درست و اصولی تغذیه ای زنان باید آگاهانه اقدام كنند و مستلزم آموزش های لازم و اساسی از دوران كودكی بخصوص در مهدكودك ها و مدارس دخترانه هستند، زیرا دختران امروز، زنان و مادران فردای جامعه هستند و نیمی از جمعیت كشور را به خود اختصاص می دهند و بی توجهی به امر تغذیه و نحوه نادرست طبخ مواد مغذی می تواند مشكلات بی شماری خصوصاً سوء تغذیه را در آینده ای نه چندان دور برای آنها به وجود آورد.دكتر «سیدضیاءالدین مظهری»، رئیس انجمن تغذیه ایران و متخصص تغذیه در این زمینه معتقد است: در جهان مهمترین مسأله ای كه مطرح می شود این است كه باید تحولی را در امر تغذیه ایجاد كرد و سرمایه گذاری های زیادی را روی زنان امروز و مادران آینده كه معلمان جامعه نیز هستند، به كار برد. زیرا آنها هستند كه می توانند نحوه درست و صحیح خوردن غذا را به فرزندان خود القا كنند. این سرمایه گذاری ها اگرچه لازم و ضروری است، ولی كافی نیست. زیرا هر روز كه به جلو گام برمی داریم بجای اینكه افراد از سلامت درست و بهتری برخوردار باشند، بیشتر دچار بیماری ها و مرگ و میر می شوند. حتی بسیاری از بیماری های قلبی _ عروقی، سرطان ها و... ناشی از تغذیه نادرست است.
وی می گوید: اولین قدم برای تغذیه اصولی و درست این است كه جلوی مسائل وارداتی جامعه اعم از قرص ها، كمربندها و ژل های لاغری و چاقی كه فقط آب بدن را تخلیه می كنند و باعث عدم جذب ویتامین ها و مواد مغذی می شوند، گرفته شود و در مراحل بعد باید آگاهی زنان نسبت به انتخاب مواد غذایی و نحوه طبخ آن در صورتی كه مواد مغذی آنها از بین نرود، افزایش یابد. آنها همچنین باید ایمنی مواد غذایی را كنترل نمایند و بدانند كه تمام مواد غذایی كه در دسترس آنها قرار می گیرد، از عوامل مسمومیت زا و افزودنی های حاوی باكتری و میكروب به دور است و اینكه نحوه سم پاشی به مواد چگونه بوده است. زیرا افراد جامعه خصوصاً دختران و زنان ما از طریق غذای مسموم و حاوی باكتری دچار مسمومیت ها و بیماری های مزمن می شوند.وی معتقد است: زنان امروز باید اطلاعات لازم را در زمینه نحوه طبخ انواع غذاها داشته باشند و از روغن های مناسب برای طبخ آن استفاده نمایند و از جوشاندن و سرخ كردن مكرر روغن ها برای طبخ مواد غذایی پرهیز نمایند. زیرا چنین مسأله ای در روند زمانی و حرارت زیاد باعث تغییرات و بیماری هایی برای افراد می شود، همچنین آنها باید آگاه باشند كه نگهداری مواد غذایی خام و پخته یكسان صورت نمی گیرد، زیرا در غیر این صورت مواد غذایی شان حاوی میكروب، آلودگی و ویروس خواهد بود.وی معتقد است: بیشتر زنان از خواص پخت انواع برنج ها اطلاعات زیادی ندارند و فكر می كنند كه آبكش كردن برنج و دم كردن آن بهترین نوع طبخ است. این در حالی است كه طبخ برنج از نوع كته به دلیل اینكه حاوی مواد مغذی بیشتری است، برای افراد توصیه می شود. یك قاشق برنج از نوع كته، معادل ۳ یا ۴ قاشق برنج معمولی است و از ارزش غذایی بیشتری برخوردار است.
همچنین تلفیق مواد غذایی نظیر غلات و حبوبات ارزش غذایی را افزایش داده و افراد را از مصرف گوشت های آلوده و پر از میكروب بی نیاز می كند.
وی می گوید: متأسفانه در جامعه امروز تهیه غذاهای سنتی از میان رفته است و جوانان، خصوصاً دختران به جای مصرف اینگونه غذاها و نوشیدن دوغ، شیر و لبنیات كه در بر دارنده مواد مغذی هستند، از غذاهای آماده (Fast Food) و نوشابه های گازدار كه عوارض فوق العاده ای را برای سسیتم ایمنی بدن دارد، استفاده می كنند. همچنین شیوع انواع بیماری هایی نظیر آرتروز، كمردرد، استرس و... بخصوص برای دختران و افراد كم تحرك ناشی از تغذیه نادرست است.آمارها حاكی از آن است كه سالیانه هزینه های هنگفتی صرف دارو و درمان افراد می شود، این در حالی است كه اگر افراد از تغذیه اصولی و مناسبی برخوردار باشند، نیازی به صرف چنین هزینه هایی نیست و با این مقدار می توان سطح مدارس، دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی را در زمینه تغذیه و انتخاب مواد غذایی مناسب افزایش داد.وی معتقد است: در حال حاضر افراد خصوصاً زنان باید با توجه به هرم غذایی از مواد حاوی ویتامین ها و پروتئین ها نظیر غلات، فرآورده های سبوس دار، روغن های حاوی امگا،۳ میوه جات، سبزیجات، لبنیات، ماهی، تخم مرغ و مرغ استفاده نمایند و مصرف گوشت قرمز را كاهش دهند و همچنین مصرف حبوبات و دانه ها و مغزهایی كه به صورت آجیل مورد استفاده قرار می گیرد را در برنامه غذایی خود بگنجانند و از مصرف شیرهای پرچرب، شیرینی و بستنی های خامه ای به دلیل افزایش بیماری های قلبی _ عروقی و كم خونی و... پرهیز كنند.دكتر كیمیاگر، متخصص تغذیه نیز می گوید: زنان برای اینكه اطلاعات علمی تغذیه ای خود را افزایش دهند، نیازمند دو دسته آگاهی هستند. یك دسته مربوط به شناختن ارزش تغذیه ای مواد است و اینكه از چه ویتامین ها و موادی برخوردار هستند و دسته دوم نحوه نگهداری و مراقبت از مواد غذایی است تا از فاسد شدن آنها پیشگیری شود.وی معتقد است: مواد غذایی در صورت وجود عواملی همچون رطوبت و حرارت بیش از اندازه در معرض فساد و آلودگی قرار می گیرند. مواد غذایی نظیر شیر، گوشت و... به دلیل داشتن آب فراوان و رطوبت، زودتر از سایر مواد غذایی دچار فساد می شوند. در صورتی كه تبدیل به مواد خشك مانند كشك شوند، این مسأله به طور چشمگیری كاهش می یابد و ارزش غذایی آن حفظ می شود.
همچنین حرارت بیش از اندازه مواد غذایی را فاسد می كند و میكروب ها در چنین مكانی در عرض ۲۰ دقیقه رشد تصاعدی خواهند داشت. وی می گوید: نگهداری غذاها در یخچال و فریزر نیز از توجه خاصی برخوردار است و عدم توجه به این مسأله نیز می تواند ارزش مواد غذایی را كاهش دهد، بنابراین بهتر است مواد غذایی نظیر سبزی و گوشت بیش از ۳ یا ۴ روز در یخچال نگهداری نشوند و مواد تازه همچون شیر، كالباس، مرغ و سالاد الویه كه از رطوبت بیشتری برخوردار هستند، به مدت ۴۸ ساعت در یخچال نگهداری شود و درجه حرارت یخچال باید بین ۴+ تا ۷+ درجه باشد. یخچال هایی كه در آنها به طور مداوم باز و بسته می شوند، مواد غذایی را بیشتر مورد فاسد شدن قرار می دهد و در این صورت باید با داشتن یك دماسنج در یخچال و یا فریزر از دمای مناسب آنها اطمینان لازم را به دست آوریم.وی معتقد است: فاصله انتقال مواد غذایی از فروشگاه به منزل باید كوتاه باشد و فوراً در یخچال نگهداری شوند كه متأسفانه چنین مسأله ای به هیچ عنوان مورد توجه قرار نمی گیرد.همچنین نحوه پختن غذاها نیز از ارزش بالایی برخوردار است. زنان بهتر است به جای مصرف غذاها و سبزی های كنسرو و فریزری شده از مواد تازه استفاده نمایند و در وهله نخست به ترتیب از غذاهای تازه، فریزری، كنسرو شده و در آخر از مواد غذایی كه به صورت خشك هستند، استفاده شود.وی معتقد است: زنان باید آگاه باشند كه سبزی ها را با حداقل آب بپزند و هنگام طبخ درپوش مواد گذاشته شود تا مواد مغذی و ویتامین های آن از بین نرود، همچنین از جوش شیرین به دلیل از بین بردن ویتامین ها استفاده نكنند. از دیگر اطلاعات تغذیه ای برای زنان این است كه در صورت طبخ گوشت فریز شده با آب فوراً باید آن را در ظرف مورد نظر گذاشته و مورد استفاده قرار دهند و در صورتی كه از گوشت فریز شده برای طبخ كباب استفاده می كنند، بعد از نگهداری در یخچال و باز شدن یخ های موجود، آن را مورد استفاده قرار دهند تا چار آلودگی و فساد قرار نگیرد.وی معتقد است: با توجه به اینكه هر كدام از مواد غذایی از عمر مشخصی برخوردارند، بهتر است موادی همچون ماهی ها به مدت ۲ ماه، مرغ ۴ ماه، گوشت قرمز ۶ ماه و سبزی ها ۸ ماه قابل نگهداری باشند. به شرط اینكه در دمای بین ۱۲ و زیر ۱۲- قرار گرفته، بسته بندی مخصوص داشته باشند، از كیسه فریزر برای نگهداری مواد استفاده شده باشد و كیسه های مخصوص سوراخ و پاره نباشند و در فریزر بشدت باز و بسته نشود، زیرا در غیر این صورت رطوبت مواد غذایی كاهش یافته و كیفیت آن به طور چشمگیری از بین می رود. همچنین مواد غذایی پخته شده عمر كمتری نسبت به سایر مواد غذایی دارند، بنابراین بهتر است كه سریعتر مورد استفاده قرار گیرند. وی می گوید: برای سرخ كردن مواد غذایی نظیر سبزیجات بهتر است در مدت زمان كمتری این كار صورت پذیرد، زیرا در غیر این صورت مواد مغذی و ویتامین های موجود در آنها كاهش می یابد و برای سرخ كردن آنها از روغن های مایع نظیر ذرت و آفتابگردان و روغن هایی كه تغییر رنگ ندهند و بدون بو باشند، استفاده كنند و حداقل یك یا دو بار مصرف شود.دكتر «سیدضیاءالدین مظهری» در ادامه می گوید: زنان دروازه سلامتی جامعه هستند، بنابراین آموزش های لازم به آنان در زمینه نحوه طبخ و انتخاب مواد غذایی ارزشمندتر و مفیدتر از پرورش دانشمندان تغذیه است، زیرا این زنان هستند كه مواد غذایی را انتخاب و عرضه می كنند و نقش مهمی را در سلامت افراد جامعه و فرزندان خود ایفا می كنند. همچنین با همكاری دانشگاه ها باید فیلم هایی تحت عنوان آموزش و اطلاع رسانی تغذیه ای برای توانمندسازی جامعه ساخته و در دسترس زنان قرار بگیرد.
ارمغان جوادنیا

وبگردی
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها - بررسی حضور زنان در ورزشگاه ها با حضور نرگس آبیار، لاله افتخاری، حمید رسایی، حجت الاسلام محسن غرویان و فائزه هاشمی.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!