جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / Friday, 15 December, 2017

رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۸


رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۸
اگرچه از دیدگاه مقامهای صهیونیستی سال ۲۰۰۷ پس از شکست ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی از حزب الله لبنان سال آرامش وبازنگری وبازسازی بود اما بیشتر تحلیل‌گران براین باورند که سال جاری میلادی (۲۰۰۸) برای این رژیم به طور حتم بسیار پر تلاطم و پرتنش خواهد بود.
تحلیل‌گران امور رژیم صهیونیستی معتقدند که با توجه به نوع ساختاری که این رژیم بر آن بنیان نهاده شده است ونیز با در نظر گرفتن تهدیدهای داخلی وخارجی ومشکلاتی که هر روز در این رژیم نمایان تر می گردد ، دولتمردان این رژیم سال بسیار سختی را پشت سر خواهند گذارد.
اگرچه گزارش وینوگراد قاضی بازنشسته در رابطه مقصران ناکامی ارتش اسرائیل درحمله به لبنان ، نقشه سیاسی اسرائیل را دستخوش تغییر خواهد کرد اما نباید فراموش کرد که اولمرت به راحتی توانست از موج گسترده فشارهای سیاسی - مردمی بعد از این جنگ با فدا کردن وزیر جنگ ورئیس ستاد مشترک کابینه اش به راحتی بگریزد و از این‌رو با وجود آنکه صدور گزارش نهایی در چند روز آینده می تواند فشارها را بر وی بار دیگر افزایش دهد اما پیش بینی می شود سال ۲۰۰۸ سال پر تلاطمی برای اولمرت باشد.
اگر بخواهیم پارامترهای تاثیر گذار بر روند حرکتی وتصمیم گیری کابینه اولمرت را بر شمریم می توانیم به‌طور مختصر به موارد زیر اشاره کنیم:
۱) انتخابات ریاست جمهوری آمریکا :
با آغاز فعالیت های انتخاباتی نامزدهای دو حزب جمهوری خواه ودموکرات فعالیت لابی صهیونیستی در آمریکا هم افزایش یافت وگرچه تمامی نامزدها بر حمایت قاطع خود از اسرائیل وحفظ امنیت آن تاکید کرده اند اما ورود یک رئیس جمهور بسیار مطیع و همسو با خواسته های اسرائیلی می تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت کابینه رژیم صهیونیستی وبازتر کردن دست این رژیم جهت ادامه جنایت هایش در مناطق خودگردان فلسطین از یک سو وحتی آغاز جنگی دیگر در خاور میانه علیه حزب الله وحتی سوریه ، داشته باشد.
۲) ارتش اسرائیل :
ارتش اسرائیل با توجه به زخم های زیادی که به ساختار قدرت وآبرو وجایگاه آن درمنطقه وارد شده است ، کار بازسازی خود را در دو بعد علنی وسری با سرعت بیشتری آغاز کرده است ، میزان آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی به‌عنوان حامی اصلی ساختار ناهمگون وتحمیلی صهیونیستی در خاورمیانه می تواند به طور حتم تاثیر مستقیمی بر جایگاه این رژیم در سال ۲۰۰۸ ونحوه تصمیم گیری های این رژیم در سطح منطقه ای وبخصوص پیشبرد روند سازش بر اساس خواست تل آویو داشته باشد.
۳) مقاومت فلسطین :
گرچه ارتش رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه شدیدی را علیه مبارزان فلسطینی در کرانه باختری وحتی نوار غزه انجام می دهد ، اما به طور حتم میزان اطمینان وامنیتی را که صهیونیستهای مهاجر به فلسطین اشغالی بعد از توافقنامه اسلو کسب کرده بودند ، اکنون د راختیار ندارند وهمواره خود را در معرض حملات مختلف مبارزان فلسطینی می یابند.
در این چارچوب قدرت گرفتن حماس هم در بعد سیاسی وهم در بعد نظامی این نگرانی ها را صد چندان کرده است وبا وجود تمامی تلاش هایی که جریان محمود عباس برای سد کردن راه توسعه قدرت حماس در صحنه فلسطین انجام می دهد اما همچنان قدرت گرفتن این گروه مبارز فلسطینی در کنار افزایش دامنه حملات موشکی جهاد اسلامی فلسطین باعث شده است تا میزان موفقیت کابینه اولمرت با تعداد موشک های سقوط کرده در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه از یک سو وسطح محبوبیت حماس در صحنه فلسطین محاسبه شود.
از این‌رو سال ۲۰۰۸ شاهد افزایش فشارهای سیاسی وامنیتی رژیم صهیوینستی بر نوار غزه از یک سو وحمایت از محمود عباس از سوی دیگر خواهیم بود تا دولت اولمرت بتواند از این صحنه امتیازات کافی را جهت بقای خود بدست آورد.
۴) پرونده هسته ای ایران :
موفقیت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به دانش هسته ای بزرگترین چالش فرا روی سیاست خارجی رژیم صهیونیستی مبدل شده است ، جنونی که دولتمردان صهیونیست بعد از اعلام گزارش نهادهای اطلاعاتی در رابطه با صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران دچار آن شدند یکی از نمادهای این تاثیر گذاری محسوب می شود .
در این حال سخنان دکتر محمود احمدی نژاد در رابطه با حتمی بودن از بین رفتن رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار هم همچنان تاثیرات خود را بر جامعه صهیونیستی دارد ، به گفته جامعه شناسان صهیونیست امروز عقده ایران به یکی از کابوس های این جامعه مهاجر تبدیل شده ویکی از مهمترین دلایل فرار این مهاجران به کشورهای متبوع خود محسوب می شود.
۵) مهاجرت :
کاهش مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی (که واژه اشتباه “شهرک نشین” برای آنها در ادبیات ما به کار می رود) یکی دیگر از پارامترهای مهم تاثیر گذار بر روند سیاسی این رژیم محسوب می شود ، در سال ۲۰۰۷ چنان شمار مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی کم بود که صهیونیستها سعی کردند از ورود چند ده یهودی ایرانی که ظاهرا با هدف کسب جوایز نقدی دو برابر شده آژانس بین المللی یهود حاضر به سفر شدند وحتی بر سر این مبلغ ومحل سکونتشان در همان فرودگاه با مسئولان صهیونیستی درگیری لفظی داشته وبه جار وجنجال پرداختند ، برای سرپوش بر این شکست یک ساله استفاده کنند.
آنچه مشخص است اعطای اطمینان های امنیتی به صهیونیستها وجلوگیری از مهاجرت معکوس آنها یکی از دغدغه های مهم کابینه اولمرت در سال ۲۰۰۸ خواهد بود که به طور حتم یکی از پارامترهای مهم سنجش میزان موفقیت وی در صحنه سیاسی هم محسوب می شود.
موار فوق برخی از مهمترین پارامترهای مورد توجه جامعه صهیونیست وتاثیر گذار بر ساختار فعالیت رژیم صهیونیستی است وسعی می شود، در فرصت های آینده به مشکلات وچالش های دولت اولمرت در صحنه منطقه ای وبین المللی بپردازیم.

منبع: قدسنا

منبع : روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها