پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ / Thursday, 19 October, 2017

رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۸


رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۸
اگرچه از دیدگاه مقامهای صهیونیستی سال ۲۰۰۷ پس از شکست ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی از حزب الله لبنان سال آرامش وبازنگری وبازسازی بود اما بیشتر تحلیل‌گران براین باورند که سال جاری میلادی (۲۰۰۸) برای این رژیم به طور حتم بسیار پر تلاطم و پرتنش خواهد بود.
تحلیل‌گران امور رژیم صهیونیستی معتقدند که با توجه به نوع ساختاری که این رژیم بر آن بنیان نهاده شده است ونیز با در نظر گرفتن تهدیدهای داخلی وخارجی ومشکلاتی که هر روز در این رژیم نمایان تر می گردد ، دولتمردان این رژیم سال بسیار سختی را پشت سر خواهند گذارد.
اگرچه گزارش وینوگراد قاضی بازنشسته در رابطه مقصران ناکامی ارتش اسرائیل درحمله به لبنان ، نقشه سیاسی اسرائیل را دستخوش تغییر خواهد کرد اما نباید فراموش کرد که اولمرت به راحتی توانست از موج گسترده فشارهای سیاسی - مردمی بعد از این جنگ با فدا کردن وزیر جنگ ورئیس ستاد مشترک کابینه اش به راحتی بگریزد و از این‌رو با وجود آنکه صدور گزارش نهایی در چند روز آینده می تواند فشارها را بر وی بار دیگر افزایش دهد اما پیش بینی می شود سال ۲۰۰۸ سال پر تلاطمی برای اولمرت باشد.
اگر بخواهیم پارامترهای تاثیر گذار بر روند حرکتی وتصمیم گیری کابینه اولمرت را بر شمریم می توانیم به‌طور مختصر به موارد زیر اشاره کنیم:
۱) انتخابات ریاست جمهوری آمریکا :
با آغاز فعالیت های انتخاباتی نامزدهای دو حزب جمهوری خواه ودموکرات فعالیت لابی صهیونیستی در آمریکا هم افزایش یافت وگرچه تمامی نامزدها بر حمایت قاطع خود از اسرائیل وحفظ امنیت آن تاکید کرده اند اما ورود یک رئیس جمهور بسیار مطیع و همسو با خواسته های اسرائیلی می تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت کابینه رژیم صهیونیستی وبازتر کردن دست این رژیم جهت ادامه جنایت هایش در مناطق خودگردان فلسطین از یک سو وحتی آغاز جنگی دیگر در خاور میانه علیه حزب الله وحتی سوریه ، داشته باشد.
۲) ارتش اسرائیل :
ارتش اسرائیل با توجه به زخم های زیادی که به ساختار قدرت وآبرو وجایگاه آن درمنطقه وارد شده است ، کار بازسازی خود را در دو بعد علنی وسری با سرعت بیشتری آغاز کرده است ، میزان آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی به‌عنوان حامی اصلی ساختار ناهمگون وتحمیلی صهیونیستی در خاورمیانه می تواند به طور حتم تاثیر مستقیمی بر جایگاه این رژیم در سال ۲۰۰۸ ونحوه تصمیم گیری های این رژیم در سطح منطقه ای وبخصوص پیشبرد روند سازش بر اساس خواست تل آویو داشته باشد.
۳) مقاومت فلسطین :
گرچه ارتش رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه شدیدی را علیه مبارزان فلسطینی در کرانه باختری وحتی نوار غزه انجام می دهد ، اما به طور حتم میزان اطمینان وامنیتی را که صهیونیستهای مهاجر به فلسطین اشغالی بعد از توافقنامه اسلو کسب کرده بودند ، اکنون د راختیار ندارند وهمواره خود را در معرض حملات مختلف مبارزان فلسطینی می یابند.
در این چارچوب قدرت گرفتن حماس هم در بعد سیاسی وهم در بعد نظامی این نگرانی ها را صد چندان کرده است وبا وجود تمامی تلاش هایی که جریان محمود عباس برای سد کردن راه توسعه قدرت حماس در صحنه فلسطین انجام می دهد اما همچنان قدرت گرفتن این گروه مبارز فلسطینی در کنار افزایش دامنه حملات موشکی جهاد اسلامی فلسطین باعث شده است تا میزان موفقیت کابینه اولمرت با تعداد موشک های سقوط کرده در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه از یک سو وسطح محبوبیت حماس در صحنه فلسطین محاسبه شود.
از این‌رو سال ۲۰۰۸ شاهد افزایش فشارهای سیاسی وامنیتی رژیم صهیوینستی بر نوار غزه از یک سو وحمایت از محمود عباس از سوی دیگر خواهیم بود تا دولت اولمرت بتواند از این صحنه امتیازات کافی را جهت بقای خود بدست آورد.
۴) پرونده هسته ای ایران :
موفقیت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به دانش هسته ای بزرگترین چالش فرا روی سیاست خارجی رژیم صهیونیستی مبدل شده است ، جنونی که دولتمردان صهیونیست بعد از اعلام گزارش نهادهای اطلاعاتی در رابطه با صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران دچار آن شدند یکی از نمادهای این تاثیر گذاری محسوب می شود .
در این حال سخنان دکتر محمود احمدی نژاد در رابطه با حتمی بودن از بین رفتن رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار هم همچنان تاثیرات خود را بر جامعه صهیونیستی دارد ، به گفته جامعه شناسان صهیونیست امروز عقده ایران به یکی از کابوس های این جامعه مهاجر تبدیل شده ویکی از مهمترین دلایل فرار این مهاجران به کشورهای متبوع خود محسوب می شود.
۵) مهاجرت :
کاهش مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی (که واژه اشتباه “شهرک نشین” برای آنها در ادبیات ما به کار می رود) یکی دیگر از پارامترهای مهم تاثیر گذار بر روند سیاسی این رژیم محسوب می شود ، در سال ۲۰۰۷ چنان شمار مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی کم بود که صهیونیستها سعی کردند از ورود چند ده یهودی ایرانی که ظاهرا با هدف کسب جوایز نقدی دو برابر شده آژانس بین المللی یهود حاضر به سفر شدند وحتی بر سر این مبلغ ومحل سکونتشان در همان فرودگاه با مسئولان صهیونیستی درگیری لفظی داشته وبه جار وجنجال پرداختند ، برای سرپوش بر این شکست یک ساله استفاده کنند.
آنچه مشخص است اعطای اطمینان های امنیتی به صهیونیستها وجلوگیری از مهاجرت معکوس آنها یکی از دغدغه های مهم کابینه اولمرت در سال ۲۰۰۸ خواهد بود که به طور حتم یکی از پارامترهای مهم سنجش میزان موفقیت وی در صحنه سیاسی هم محسوب می شود.
موار فوق برخی از مهمترین پارامترهای مورد توجه جامعه صهیونیست وتاثیر گذار بر ساختار فعالیت رژیم صهیونیستی است وسعی می شود، در فرصت های آینده به مشکلات وچالش های دولت اولمرت در صحنه منطقه ای وبین المللی بپردازیم.

منبع: قدسنا

منبع : روزنامه رسالت

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
داود علی ملکی , کپیتال بانک , دیوار آتش , سایت کرملین , تغییرات برنامه صبح بخیرایران , بلوچ , جوانه چشایی , مدال لندن , پو لهای بلوکه , باسلوق , اعتبارنامه بین المللی , رشوه , محمود رضوی , عملیات بازگشایی راهها , یخ سازی , کشته بافی , نظارات , گذرگاه الحواره , مقام ارشد نظامی روس , مدیرکل پیشگیری های قضایی , پارالمپيك , محمدنبی , پروتئین ضد التهابی , سبزوا , جولیو بورگس , گاستروآنتریت , پرداخت وجه , کی روش , سامانه کنترل دوربین , طلوع عدالت , عمیق‌ترین , موشک ضد تانک آمریکایی , اهواز -مشهد , تور رایگان , موقعیت ژئوفیزیک , افراد سالمند , مکرر , هواپیمای ارتش صهیونیستی , هشتصد , سامانه 111 , حمایت از شالیکاران , حمله توئیتری , مهدیه , علمی پژوهشی , تحریم ایران روسیه و کره شمالی , شهر رازمیان , فن آفرینان , سندرم سفارشی , روستای سیلوه , خانه روابط عمومی ایران ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
فیلم‌های سال ۱۳۶۴ , مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAOIها) , اعتبار اسنادی فعال (Operative L/C) , هاری‌ (آب‌ ترسی) ـ rabies , اپیدمیولوژی , پاتوژنز , تمایز هیجان‌ها , نشریه‌های رسمی دولتی , مفصل شانه , استراتژی تهاجم و دفاع امنیت جامع , چسبندگی‌های صفاقی , روانشناسی در آلمان , متهم داشتن قوم انبیا را , درمان تغذیه‌ای , گل گفت مرا نرمی از خار چه می‌جویی , روش برابری با رقبا , نشستن شاهزاده بر تخت شهریاری و بلند آوازه گشتن در خ... , خسته‌ام نیک از بد ایام خویش , تپه‌گوران , مالت (۲) ,

برخی منابع مهم خبری
shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , shahrefarda.ir شهرفردا , ireconomy.ir اقتصاد ایرانی , funpatogh.com فان پاتوق , indexiran.ir ایندکس ایران , hamshahrimags.com مجلات همشهری , mellatonline.ir ملت , porseshnews.ir پرسش , rahva.ir رهوا , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد , eghtesadoma.com اقتصادوما , roozannews.com روزان , pcparsi.com پی سی پارسی , otaghpress.com اتاق‌پرس , carnp.com کار ان پی , aparat.com آپارات , beytoote.com بیتوته , plus.ir تی وی پلاس , daynews.ir دی , goal.com گل , 9day.ir 9 دی , noet.ir سازمان سنجش , seraj24.ir سراج 24 , jadidonline.com جدید آنلاین , cbi.ir بانک مرکزی , tadbir24.ir تدبیر 24 , bankvarzesh.com بانک ورزش , naghdnews.com نقدنیوز , kharazmi.org خوارزمی , fairna.ir فیرنا ,

بازرگانی موسایی باغستانی  ◊  09125436383-07633676575
وبگردی
اخاذان خیابانی که پلیس با آنها کاری ندارد !
اخاذان خیابانی که پلیس با آنها کاری ندارد ! - با وجود آنکه همه دستگاه ها اعم از پلیس و شهرداری فعالیت پارکبانان را غیر قانونی می دانند، این افراد همچنان به دریافت پول غیرقانونی از مردم اقدام می کنند.
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند - کارخانه ایران خودروی مشهد در۶۰کیلومتری جاده مشهد به نیشابور و در منطقه‌ای به نام شهر جدید بینالود قرار دارد. این کارخانه دارای خطوط تولید بدنه، رنگ، تزئینات و تکمیل کاری است و در زمینی به مساحت ۷۳۰هکتار با هدف تولید۱۰۰هزار دستگاه خودروی سواری در سال ۱۳۸۷ آغاز بکار کرده است.
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار - هاجر چنارانی نماینده نیشابور سخنرانی معاون استاندار خراسان رضوی را بخاطر استفاده سهوی از کلمه خراسان غربی در سخنرانی گذشته به هم زد.
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما"
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما" - این اظهارات رییس پلیس آگاهی مسیر عجیب خود را ادامه داد تا به اینجا رسید که توپ عدم دستگیری اسیدپاش را به زمین رسانه‌ها انداخت. او گفت: "این در شرایطی بود که این فرد در شرایط زمانی آن موقع به‌دنبال حساسیت بالایی که در رسانه‌ها و جامعه ایجاد شد، در نیمه راه، از ادامه مسیرش منصرف شد."
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد - مراسم ترحیم مرحوم داود احمدی‌نژاد برادر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر دیروز در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی برگزار شد.
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست - دختر شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شد، به تیم ملی آمریکا پیوست.
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید - فیلم / آقا این ماشینو بفروش یک پراید بخر راحت شو.
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
    پربازدیدها