شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ / Saturday, 24 March, 2018

رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۸


رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۸
اگرچه از دیدگاه مقامهای صهیونیستی سال ۲۰۰۷ پس از شکست ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی از حزب الله لبنان سال آرامش وبازنگری وبازسازی بود اما بیشتر تحلیل‌گران براین باورند که سال جاری میلادی (۲۰۰۸) برای این رژیم به طور حتم بسیار پر تلاطم و پرتنش خواهد بود.
تحلیل‌گران امور رژیم صهیونیستی معتقدند که با توجه به نوع ساختاری که این رژیم بر آن بنیان نهاده شده است ونیز با در نظر گرفتن تهدیدهای داخلی وخارجی ومشکلاتی که هر روز در این رژیم نمایان تر می گردد ، دولتمردان این رژیم سال بسیار سختی را پشت سر خواهند گذارد.
اگرچه گزارش وینوگراد قاضی بازنشسته در رابطه مقصران ناکامی ارتش اسرائیل درحمله به لبنان ، نقشه سیاسی اسرائیل را دستخوش تغییر خواهد کرد اما نباید فراموش کرد که اولمرت به راحتی توانست از موج گسترده فشارهای سیاسی - مردمی بعد از این جنگ با فدا کردن وزیر جنگ ورئیس ستاد مشترک کابینه اش به راحتی بگریزد و از این‌رو با وجود آنکه صدور گزارش نهایی در چند روز آینده می تواند فشارها را بر وی بار دیگر افزایش دهد اما پیش بینی می شود سال ۲۰۰۸ سال پر تلاطمی برای اولمرت باشد.
اگر بخواهیم پارامترهای تاثیر گذار بر روند حرکتی وتصمیم گیری کابینه اولمرت را بر شمریم می توانیم به‌طور مختصر به موارد زیر اشاره کنیم:
۱) انتخابات ریاست جمهوری آمریکا :
با آغاز فعالیت های انتخاباتی نامزدهای دو حزب جمهوری خواه ودموکرات فعالیت لابی صهیونیستی در آمریکا هم افزایش یافت وگرچه تمامی نامزدها بر حمایت قاطع خود از اسرائیل وحفظ امنیت آن تاکید کرده اند اما ورود یک رئیس جمهور بسیار مطیع و همسو با خواسته های اسرائیلی می تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت کابینه رژیم صهیونیستی وبازتر کردن دست این رژیم جهت ادامه جنایت هایش در مناطق خودگردان فلسطین از یک سو وحتی آغاز جنگی دیگر در خاور میانه علیه حزب الله وحتی سوریه ، داشته باشد.
۲) ارتش اسرائیل :
ارتش اسرائیل با توجه به زخم های زیادی که به ساختار قدرت وآبرو وجایگاه آن درمنطقه وارد شده است ، کار بازسازی خود را در دو بعد علنی وسری با سرعت بیشتری آغاز کرده است ، میزان آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی به‌عنوان حامی اصلی ساختار ناهمگون وتحمیلی صهیونیستی در خاورمیانه می تواند به طور حتم تاثیر مستقیمی بر جایگاه این رژیم در سال ۲۰۰۸ ونحوه تصمیم گیری های این رژیم در سطح منطقه ای وبخصوص پیشبرد روند سازش بر اساس خواست تل آویو داشته باشد.
۳) مقاومت فلسطین :
گرچه ارتش رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه شدیدی را علیه مبارزان فلسطینی در کرانه باختری وحتی نوار غزه انجام می دهد ، اما به طور حتم میزان اطمینان وامنیتی را که صهیونیستهای مهاجر به فلسطین اشغالی بعد از توافقنامه اسلو کسب کرده بودند ، اکنون د راختیار ندارند وهمواره خود را در معرض حملات مختلف مبارزان فلسطینی می یابند.
در این چارچوب قدرت گرفتن حماس هم در بعد سیاسی وهم در بعد نظامی این نگرانی ها را صد چندان کرده است وبا وجود تمامی تلاش هایی که جریان محمود عباس برای سد کردن راه توسعه قدرت حماس در صحنه فلسطین انجام می دهد اما همچنان قدرت گرفتن این گروه مبارز فلسطینی در کنار افزایش دامنه حملات موشکی جهاد اسلامی فلسطین باعث شده است تا میزان موفقیت کابینه اولمرت با تعداد موشک های سقوط کرده در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه از یک سو وسطح محبوبیت حماس در صحنه فلسطین محاسبه شود.
از این‌رو سال ۲۰۰۸ شاهد افزایش فشارهای سیاسی وامنیتی رژیم صهیوینستی بر نوار غزه از یک سو وحمایت از محمود عباس از سوی دیگر خواهیم بود تا دولت اولمرت بتواند از این صحنه امتیازات کافی را جهت بقای خود بدست آورد.
۴) پرونده هسته ای ایران :
موفقیت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به دانش هسته ای بزرگترین چالش فرا روی سیاست خارجی رژیم صهیونیستی مبدل شده است ، جنونی که دولتمردان صهیونیست بعد از اعلام گزارش نهادهای اطلاعاتی در رابطه با صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران دچار آن شدند یکی از نمادهای این تاثیر گذاری محسوب می شود .
در این حال سخنان دکتر محمود احمدی نژاد در رابطه با حتمی بودن از بین رفتن رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار هم همچنان تاثیرات خود را بر جامعه صهیونیستی دارد ، به گفته جامعه شناسان صهیونیست امروز عقده ایران به یکی از کابوس های این جامعه مهاجر تبدیل شده ویکی از مهمترین دلایل فرار این مهاجران به کشورهای متبوع خود محسوب می شود.
۵) مهاجرت :
کاهش مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی (که واژه اشتباه “شهرک نشین” برای آنها در ادبیات ما به کار می رود) یکی دیگر از پارامترهای مهم تاثیر گذار بر روند سیاسی این رژیم محسوب می شود ، در سال ۲۰۰۷ چنان شمار مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی کم بود که صهیونیستها سعی کردند از ورود چند ده یهودی ایرانی که ظاهرا با هدف کسب جوایز نقدی دو برابر شده آژانس بین المللی یهود حاضر به سفر شدند وحتی بر سر این مبلغ ومحل سکونتشان در همان فرودگاه با مسئولان صهیونیستی درگیری لفظی داشته وبه جار وجنجال پرداختند ، برای سرپوش بر این شکست یک ساله استفاده کنند.
آنچه مشخص است اعطای اطمینان های امنیتی به صهیونیستها وجلوگیری از مهاجرت معکوس آنها یکی از دغدغه های مهم کابینه اولمرت در سال ۲۰۰۸ خواهد بود که به طور حتم یکی از پارامترهای مهم سنجش میزان موفقیت وی در صحنه سیاسی هم محسوب می شود.
موار فوق برخی از مهمترین پارامترهای مورد توجه جامعه صهیونیست وتاثیر گذار بر ساختار فعالیت رژیم صهیونیستی است وسعی می شود، در فرصت های آینده به مشکلات وچالش های دولت اولمرت در صحنه منطقه ای وبین المللی بپردازیم.

منبع: قدسنا

منبع : روزنامه رسالت

مطالب مرتبط

اسرائیل هم نابود شدنی است

اسرائیل هم نابود شدنی است
قدرت نامشروع صهیونیستی اسرائیل در حال فرو ریختن است و به قول مولایمان مقام معظم رهبری (روحی فداه) اسرائیل در بن بست کامل قرار گرفته است.
اینکه ۱۸۰هزار نظامی تا دندان مسلح به چند میلیون انسان بی پناه، مظلوم، تنها و مسلح به چند تکه سنگ حمله کرده اند و فقط در انتفاضه دو سال گذشته ۲۴۷۹ نفر از آنها را شهید کرده است، که ۵۰۴ نفر آنها کودک بوده اند و خانه هزاران نفر را ویران کرده است و شهرها وروستاهای زیادی را با خاک یکسان نموده است و آمریکا روزانه ۱۶میلیون دلار به این رژیم کمک بلاعوض می کند، و میلیاردها دلار سلاح و تجهیزات برای سرکوب چند جوان و نوجوان مسلمان فلسطینی بسوی این رژیم خبیث سرازیر شده است، تنها یک روی سکه است، اما ماجرا روی دیگری هم دارد.
مقام معظم رهبری (روحی فداه) در نماز جمعه یکم آذر سالجاری (۸۱) فرمودند:
«امروز دو پدیده را می شود در رژیم صهیونیستی دید: یکی خشونت و سبعیت از حد گذشته است، که سبعیتی که امروز صهیونیستها در برخورد با صاحبان سرزمین فلسطین دارند به خرج می دهند، واقعاً داستان عجیب وحیرت انگیز و بی سابقه ای است. دومین نکته اینکه رژیم صهیونیستی در بن بست کامل قرار گرفته و هیچ راهی ندارد. اشتباه آمریکا این است که در این وضعیت، بطور واضح و آشکار از رژیم صهیونیستی حمایت می کند و به اسرائیل و به مسئولان آن چک سفید داده است. تا هر غلطی بخواهند بکنند، بکنند و هر جنایتی بخواهند مرتکب بشوند، بشوند.»
آری روی دیگر سکه انتفاضه فلسطین چیز دیگری است که تنها به گوشه ای از آن اشاره می کنم:
۱- اقتصاد اسرائیل در سقوط کامل قرار گرفته است به طوری که رشد اقتصادی آنها به منفی ۱/۵ درصد تنزل پیدا کرده است. روزنامه تاتس آلمان در شماره ۲۳ آبان خود نوشته است: وضعیت اقتصادی اسرائیل در بدترین شرایط خود در تاریخ موجودیت ۵۳ ساله خود رسیده است. رشد بیکاری به بالاترین حد ممکن افزایش یافته است و بیش از پنجاه هزار کارگاه اقتصادی تعطیل و سی هزار واحد دیگر در سال آینده ورشکست خواهند شد. این در حالی است که هزینه های دفاعی آن کشور ظرف دو سال گذشته به شکل بی سابقه ای افزایش یافته و به مرز ۵۹ میلیارد رسیده است. صادرات آن کشور به پایین ترین حد ممکن و با کاهش ۱۲% نسبت به سال گذشته روبرو بوده است و واردات آنها دهها برابر افزایش یافته است.
ـ تنها درآمد موثر اسرائیل سالانه چهارمیلیارد دلار درآمد ازطریق توریست است که امروزه به صفر رسیده است.
ـ جنگ درداخل کشور، تمام سرمایه دولت را درخود بلعیده است.
ـ جوانان فلسطینی خواب راحت را ازهمه اشغالگران درسراسر سرزمین خود ربوده اند.
ـ صف طویل نوجوانان فلسطینی برای عملیات استشهادی، دنیا را درحیرت کامل فروبرده است.
۲ـ ازلحاظ امنیتی ـ نظامی، هیچ کس اززن ومرد وکودک درهیچ کجای اسرائیل امنیت ندارد،عملیات استشهای جوانان ونوجوانان، ۱۸۰هزارنظامی را چنان در خود پیچیده که طبق اعلام صهیونیستها درهر ۸ دقیقه یک حادثه درارتش آنها اتفاق اقتاده است.اززمان روی کارآمدن شارون تلفات آنها ۸ برابرشده است.
حداقل ۹۰۰ نفراز فرماندهان صهیونیستی دچاربیماری روانی شده دربیابانها نگه داری می شوند.
خودکشی، اعتیاد، فساد اخلاقی، بیماریهای روحی روانی ارتش اسرائیل را مضمحل کرده است به طوری که موسسه راهبردی تل آیو می نویسد:
«انتفاضه طولانی فلسطین که همچنان ادامه دارد، به آمادگی ارتش اسرائیل آسیب رسانده است؛ بطوری که یگانهای زمینی ما ازتجربه کافی برای یک جنگ احتمالی درمنطقه برخوردارنیستند، اسرائیلیها بهای گزافی را برای انتفاضه پرداخته و می پردازد».
ژنرال شاحاک، وزیرجنگ سابق رژیم صهیونیستی می گوید:«اسرائیل همه راهها را بر ضد فلسطینیان تجربه کرد. ولی فایده ندارد، و نتوانسته ایم عملیات فلسطینیان را متوقف کنیم، راهی برای ساکت کردن فلسطینیها وجود ندارد و اقدامات ارتش اسرائیل منجربه توقف عملیاتهای سازمانهای فلسطینی نخواهد شد.» (۲۰ بهمن ۸۰)
درهمان ایام روزنامه معاریو نوشت:«ما به شکست رسیده ایم، دولت وارتش ما در حالت حیرت ونگرانی بدون هیچ امیدی به آینده، به سرمیبریم.» (۱۶ اسفند۸۰)
۳ـ ازنظرمهاجرت، نه تنها مهاجرت به اسرائیل ازیهودیان کشورهای دیگر به صفر رسیده است. بلکه ازیهودیان مستقر دراسرائیل که ازگوشه، گوشه جهان به حیله های گوناگون به فلسطین مهاجرت کرده بودند بیش از۷۰۰هزارنفر در دو سال گذشته پا به فرار گذاشته اند.
آری، اسرائیل نابود شدنی است،انتفاضه دوساله گذشته، علاوه بر دستاوردهای فوق، با بدست آوردن نتایج ذیل به بارنشسته است و به زودی،مسلمانان میوه شیرین استقلال، آزادی اسلامی درفلسطین را با مرگ غرب صهیونیست محورخواهند چید:
۱ـ اتحاد و وحدت همه گروههای مبارز فلسطینی که درجهت حمایت از انتفاضه وعملیات استشهادی
۲ـ شکست جریانهای موازی وسازشکار درداخل وخارج فلسطین
۳ـ گسترش عملیات استشهادی درسرزمینهای قبل ازسال ۱۹۶۷
۴ـ بالا رفتن تلفات صهیونیستها به طوری که آمارتلفات از ۱۸ شهید درمقابل یک کشته دشمن به ۳ شهید درمقابل یک معدوم رسیده است.
۵ـ سردرگمی ارتش رژیم صهیونیستی درمقابل عملیاتهای پیاپی فلسطینیها
۶ـ بوجود آمدن فرهنگ جهاد وشهادت، روحیه دینی و معنوی به جای ناسیونالیسم عربی با الگوپذیری ازحزب الله لبنان وتقویت ایمان در مردم فلسطین واحساس ضرورت برای جهاد وشهادت تا نیل به پیروزی
۷ـ انزوای کامل رژیم اشغالگر قدس درسطح جهان
۸ـ وحدت چشمگیر درمواضع کشورهای اسلامی علیه صهیونیست بین الملل
۹ـ افشای چهره دوگانه ومنافقانه آمریکا درحمایت دروغین ازگفتگوی صلح با فلسطینیان
۱۰ـ رسوایی آمریکا درحمایت یکپارچه از رژیم صهیونیستی
۱۱ـ کاهش شدید سرمایه گذاری خارجی درسرزمین های اشغالی
۱۲ـ تقویت روحیه جنبشهای اسلامی ومستضعفین جهان درسراسر عالم و روح امید درجوانان آنها برای رسیدن به پیروزی دربرابر استکبار جهانی
۱۳ـ حمایت آشکاروعلنی همراه با تظاهرات میلیونها نفر دراروپا، آسیا و آفریقا وحتی آمریکا ازجنبشهای اسلامی فلسطینی.

وبگردی
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری - دریافت کارت هوشمند ملی نیازمند گذراندن مراحلی است که در این گزارش با روند دریافت آن آشنا می شویم.
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - اقامه عدل، باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.
    رویاهایی که می میرند
    بچه که بودم همیشه فکر می کردم چیزی که آدم بزرگها را آدم بزرگ می کند، این است که هیچ رویایی در سر ندارند تصورش برایم سخت بود که مردی ۶۰ ساله، زنی ۷۰ ساله به امید تحقق رویایی زندگی …