جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 22 June, 2018

در نقد تفکیک ملت و دولت اسراییل


در نقد تفکیک ملت و دولت اسراییل
اخیرا معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دومرتبه مفهوم تفکیک مردم از دولت اسرائیل را مطرح کرده است و با صراحت تمام اعلام نموده است که هزار بار دیگر می‌گویم دوست مردم آمریکا و اسرائیل هستیم. واقعیت این است که تمایل شدیدی در دولتمردان ایران وجود دارد که بین مردم آمریکا و دولت آمریکا تفکیک قائل شوند، این تفکیک از منظر روابط بین‌الملل فاقد معنی است و اساسا بعد از معاهده وست فالیا و طرح مفهوم دولت- ملت چنین تفکیکی فاقد ارزش نظری و عملی است. با این وجود، سیاستمداران ایران به عنوان یک تدبیر اجرایی برای گفت‌وگو با دولت متخاصم از این روش به طور متناوب استفاده می‌کنند. در سرلوحه منشور سازمان ملل آمده است که ما ملت‌های جهان برای ساخت دنیای بهتر متحد می‌شویم. بلافاصله در مقدمه همین منشور ‌آمده است دولت‌های حاکم که حاکمیت خودشان را بر سرزمینشان به اثبات رسانده‌اند، ملتها را در سازمان ملل نمایندگی می‌کنند. شاید این تفکیک به این دلیل در ایران بسیار رایج است که در سیاست داخلی میل زیادی به تفکیک بین دولت و ملت وجود دارد. اساسا حس بدبینی به دولتها در ایران ریشه‌ای تاریخی دارد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی می‌رفت که شکاف بین‌ دولت و ملت کاهش پیدا کند. لیکن متاسفانه بسیاری از سیاستمداران در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخاباتی به قدری رقبای دولتمرد خود را متهم می‌کنند که به قولی این اجماع مرکب حاصل می‌آید که عجالتا تمام دولتها از هر طیفی که باشند فاقد صلاحیت اخلاقی برای اداره حکومت هستند و عملا به شکاف بیشتر بین دولت و ملت دامن می‌زنند. متاسفانه این وضعیت در سی‌سال گذشته در دولت فعلی به اوج خود رسیده است.
بازگردیم به موضوع اصلی، از منظر روابط بین‌الملل وقتی ما یک دولتی را به رسمیت می‌شناسیم به همان اندازه دولت وی را به رسمیت می‌شناسیم که ملت وی را.و در مورد آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هیچ‌‌گاه نگفته است که دولت آمریکا را به رسمیت نمی‌شناسد. اتفاقی که رخ داده قطع رابطه سیاسی بین دو دولتی است که هر دو یکدیگر را در چارچوب سازمان ملل به رسمیت می‌شناسند. از همین روی هر دو کشور در سرزمین طرف مقابل به واسطه یک دولت دیگر دارای نمایندگی حافظ منافع هستند و عنداللزوم پیامهایی را با یکدیگر مبادله می‌کنند. حتی بیش از این، در برخی موارد در سنوات گذشته دو دولت در مسائل بین‌المللی اقدام به مذاکره مستقیم نموده‌اند هم چون مسائل افغانستان، عراق یا اخیرا مسائل هسته‌ای ایران. بنابراین اگر به هر تدبیری، سیاستمداران ایران از تفکیک بین دولت ومردم آمریکا صحبت می‌کنند موضوع فاقد پیامدهای جدی از منظر سیاست خارجی است و مسامحتا می‌توان آن را پذیرفت. لیکن، در مورد اسرائیل موضوع کاملا متفاوت است. دولت ایران هنوز دولتی را به نام اسرائیل نمی‌شناسد. موضع رسمی دولت ایران این است که اسرائیل یک عنوان جعلی برای اراضی اشغالی فلسطین است. به همین ترتیب وقتی جمهوری اسلامی ایران سرزمینی را به نام اسرائیل نمی‌شناسد طبیعی است که از منظر او، نه دولتی به نام اسرائیل وجود دارد و نه ملتی به این نام.
واقعیت این است که انقلاب اسلامی ایران و ثمره رسمی آن جمهوری اسلامی ایران تاکنون هزینه‌های زیادی را، اعم از هزینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در این ارتباط متحمل شده است. مبنای نظری برای تحمل تمام این هزینه‌ها، اصلی است که در قانون اساسی ما مبنی بر حمایت از مستضعفان جهان تعبیه شده است. قطعا در برابر این هزینه‌ها ملت ایران فوائدی را نیز تحصیل نموده است که بارزترین آن موقعیت جمهوری اسلامی در افکار عمومی جهان است و قدرتی است که این موقعیت در اختیار وی می‌گذارد
گویا آقای معاون رئیس جمهور به این موضوع توجه ندارند که وقتی دولتی، ملتی را به رسمیت می‌شناسد به طور خودکار دولت حاکم و مسلط آن را بر اساس منشور سازمان ملل نیز به رسمیت شناخته است. در هیچ جای منشور سازمان ملل نیامده است که دولت حاکم بر سرزمینی می‌بایست از طریق فرآیندهای مردم‌سالارانه به حاکمیت رسیده باشد. همین که حکومتی تسلط خود را بر سرزمینی به اثبات برساند و بقیه دولتها آن را به رسمیت بشناسند حکم نمایندگی آن ملت را پیدا می‌کند. از همین روی است که مبنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی تاکنون بر این بوده که اساسا سرزمینی به نام اسرائیل را به رسمیت نشناسد و به تبع آن دولت و ملتی به نام اسرائیل را فاقد رسمیت بداند. اینک یک مقام رسمی بلند پایه جمهوری اسلامی ایران برخلاف سیاستهای رسمی سی‌سال گذشته نظام رسما و برای بار دوم موجودیتی به نام ملت اسرائیل را مورد پذیرش قرار داده است، مفهوم ضمنی این موضوع وجود سرزمینی به نام اسرائیل و وجود دولتی به همین نام است، چرا که ملتی بدون دولت در جهان وجود خارجی ندارد.
اینک دولت در برابر این سوال قرار دارد که آیا این یک تغییر موضع رسمی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران است یا یک اقدام شخصی از سوی احدی از مقامات عالیرتبه آن است. اعلام موضع بار اول را می‌شد حمل بر تصادف و یک بیان هیجانی طی یک سخنرانی یا مصاحبه نمود. لیکن با توجه به اینکه این موضوع برای بار دوم تکرار می‌شود و در بار اول سایر مقامات سیاسی و مسئول کشور از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی رسما در این باره به گوینده تذکر دادند، اعلام مکرر آن کل دولت را مخاطب این سوال قرار می‌دهد که آیا سیاست جمهوری اسلامی ایران تغییر یافته است؟ آنچه ملت از بیانهای مکرر رهبری ‌نظام درمی‌یابد عدم کوچکترین تغییری در این ارتباط است بنابراین، این دولت است که می‌بایست در این ارتباط پاسخگو باشد. این موضوع کوچکی نیست که دولت به سادگی از کنار آن بگذرد یا آنکه معترضان را هجو نماید. این موضوع با آرمانهای ملت ایران در تعارض است. این ملت در این ارتباط رنجهای فراوانی را متحمل شده و هزینه‌های بسیاری را پذیرفته است و قطعا اجازه نمی‌دهد با بی‌تدبیری و به‌طور تصادفی شخصی یا دولتی همه گذشته را به یکباره نادیده انگارد و بدون هیچ مقدمه و تدبیری به ناگاه تغییر موضع دهد.
قطعا این نوع اعلام موضع فاقد آثار بین‌المللی نخواهد بود. دولت اسرائیل و دولت متخاصم آمریکا از اینکه بدون هزینه چنین دستاوردی را تحصیل نموده‌اند اظهار خوشحالی خواهند نمود، چرا که این موضع بسیار شبیه موضع رسمی دولت آمریکا با سرکار آمدن دولت بوش است که مفهوم رسمیت داشتن دو دولت اسرائیل و فلسطین در کنار هم را اعلام نمود. با فرض سکوت دولت در برابراین موضع دولت جمهوری اسلامی نصف راه رفته است. دولت فلسطین را به رسمیت شناخته است. وجود سرزمینی به نام اسرائیل و فراتر از آن ملتی به این نام را به رسمیت شناخته است. صرفا پذیرش رسمی دولت اسرائیل باقی مانده است. به یاد داشته باشیم که دولت اسرائیل در ۱۱ ماه مه ۱۹۴۹ به عضویت سازمان ملل درآمده است و تاکنون... کشور آن را به رسمیت شناخته‌اند. تاکنون سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط مبنی بر عدم به رسمیت شناختن دولت اسرائیل دارای انسجام و مبنای نظری واضحی بوده است. لیکن در چارچوب موضع اعلام شده: هر چند برای ما یقین است که موضع جمهوری اسلامی ایران نیست، موضع رسمی ایران در سیاست خارجی نسبت به این عدم پذیرش کاملا تضعیف می‌گردد.
این نوع اعلام، مواضع افکار عمومی جهان اسلام را درباره جمهوری اسلامی ایران با تردید جدید مواجه می‌سازد. تاکنون آنچه ملل اسلام از رهبران جمهوری اسلامی ایران دریافته‌اند پایمردی در مساله فلسطین است. این برای اولین بار است که یک مقام رسمی باب گفت‌وگوهای دیگر را باز می‌کند. قطعا یکی از برگهای برنده‌ ما در سیاست خارجی پایگاه گسترده انقلاب اسلامی در افکار عمومی جهان اسلام است. این بسیار حیرت‌انگیز است که ما چگونه به خود اجازه می‌دهیم با بی‌تدبیری تمام این موقعیت را که به تدریج و طی سی‌سال مجاهدت یک ملتی حاصل آمده است با یک بیان خام مورد تردید قرار دهیم.
من به عنوان یک شهروند ایرانی امیدوارم دولت هرچه سریعتر در این باره رسما اعلام موضع نماید و این اقدام خام و غیرمدبرانه احدی از اعضای خود را جبران نماید.
این یک مساله شخصی نیست چرا که من با گوینده این مطلب آشنایی دیرین دارم. این یک مساله جناحی نیست که شخصی بخواهد جناح دیگر را مورد اتهام قرار دهد. این یک مساله ملی است. باید از سر درد با آن مواجه شد و با دلسوزی چاره‌جویی نمود.

عباس آخوندی

منبع : شهروند امروز

مطالب مرتبط

صهیونیسم بین الملل و جنگ تمدنها

صهیونیسم بین الملل و جنگ تمدنها
صهیونیسم بین الملل که با بحران آفرینی و ایجاد دو جنگ جهانی توانست طرح اشغال فلسطین و سپس کوچ یهودیان به این مناطق را اجرایی کند، همچنان سیاست تفرقه میان ادیان را سرلوحه توسعه طلبی های خود دارد. بررسی کارنامه صهیونیسم بین الملل به ویژه در سالهای اخیر نشان می دهد آنها با بهره گیری از امکانات و ابزارهای گوناگون تلاش دارند با اجرای نظریه تقابل فرهنگ و ادیان، به اهداف خود در اراضی اشغالی و عرصه بین المللی دست یابند. در مقطع کنونی صهیونیستها با چند چالش عمده مواجهند که مانع از اجرای خواسته های آنها می شود:
۱) برخلاف خواست صهیونیستها، اجماعی جهانی در حمایت از ملت فلسطین و مقابله با توسعه طلبی های تل آویو ایجاد شده است. تأکید ملتها و برخی دولتهای غربی و اصرار ممالک اسلامی بر لزوم پایان یافتن جنایت اشغالگران قدس و افزایش کمکها به ملت فلسطین که نمود آن در تظاهرات جهانی مشاهده می گردد، مانعی بزرگ در برابر اهداف صهیونیستهاست که آنها را به عقب نشینی وادار می کند.
۲) در شرایطی که ۹۵ درصد ملتهای مسلمان، رژیم صهیونیستی را دشمن اول خود می دانند، در اروپا و آمریکا که مرکز حمایت از صهیونیستها قلمداد می شوند، بیش از ۶۰ درصد مردم صهیونیستها را عامل بحران و چالشهای خود می دانند، آنها تأکید دارند که از استیلای صهیونیسم بینالملل بر سیاستمداران و اقتصاد کشورهایشان ناراضی اند و خواستار پایان بخشیدن به آن هستند.
۳) رژیم صهیونیستی برای اجرای اهداف خود در اراضی اشغالی، نیازمند افزایش جمعیت شهرکهای یهودی نشین است. آنها در حالی این طرح را پیگیری می کنند که آمار از کوچ معکوس یهودیان و عدم تمایل یهودیان سایر کشورها به مناطق اشغالی، حکایت دارد.
۴) صهیونیسم بین الملل با نام اجرای طرح «از نیل تا فرات»، برای توسعه طلبی در آفریقا و خاورمیانه فعالیت می کند. این تحرکات در شرایطی اجرا می گردد که بیداری جهانیان، مانعی در برابر آنها قلمداد می شود، لذا انحراف افکار عمومی از این روند، برای آنها الزام آور می نماید.
چنانچه ذکر شد، تاریخ نشان می دهد صهیونیسم بین الملل به دلیل کمی جمعیت و ناتوانی در مقابله مستقیم با چالشهایش، سیاست تفرقه افکنی و بحران آفرینی در عرصه داخلی کشورها و نظام بین الملل را در دستور کار خود قرار داده است. آنها تأکید دارند که روند کنونی جهان به ویژه گرایش ملتها به توسعه روابط و وحدت فراگیر برای یاری رساندن به مظلومان، مانع بسیاری از اهداف آنهاست. بر این اساس، طرح تقابل تمدنها و ادیان را سرلوحه طرحهای خود قرار داده اند، به گونه ای که اسناد منتشر شده، از حضور آنها در بسیاری از چالشهای جهانی حکایت دارد. در این میان، چالش میان اسلام و مسیحیت و در مواردی تقابل یهودیان با سایر ادیان الهی در دستور کار آنهاست. گواه این ادعا را می توان در بازخوانی بسیاری از تحولات جهانی مشاهده کرد که بصراحت نقش صهیونیسم بین الملل را آشکار می سازد:
الف) تروریسم و مبارزه با آن، واژه ای است که در سالهای اخیر، بسیار در فرهنگ سیاسی به کار برده می شود. حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به برجهای دوقلو و ساختمان پنتاگون، انفجارهای لندن در سال ۲۰۰۵، بمب گذاریهای متعدد در خطوط هوایی اروپا و آمریکا، بحرانهای امنیتی در بسیاری از کشورهای شرق آسیا نظیر فیلیپین و تایلند که همچنان ادامه دارد و... را می توان از شاخصه های حملات تروریستی، در جهان دانست. نکته مهم در این تحولات آنکه اولاً تمام این حوادث، عملکرد مسلمانان علیه مسیحیان عنوان شده است، ثانیاً صهیونیستها از انجام آنها خبر داده بودند، ثالثاً در آن مقطع زمانی صهیونیسم بین الملل برای توسعه طلبی در اراضی اشغالی و نیز جلوگیری از تشدید اتحاد جهانی علیه اقدامهایش، فعالیت می کرده است.
نمونه بارز این امر را می توان در حوادث ۱۱ سپتامبر مشاهده کرد. در شرایطی که جهانیان برای مقابله با تحرکات صهیونیستها به اجماع رسیده اند، اقتصاد و سیاست داخلی تل آویو با بحران مواجه است، طرح «نیل تا فرات» برای صهیونیستها وارد مرحله جدیدی شده و حادثه ۱۱ سپتامبر به وقوع می پیوندد. مستندات فعلی، از نقش مستقیم صهیونیستها در این زمینه حکایت دارد. در طول سالهای اخیر، صهیونیستها با حمایت آشکار و پنهان از تروریسم، می کوشند میان مسلمانان و مسیحیان صف آرایی ایجاد کنند؛ چنانکه تکرار جنگهای صلیبی را رمز موفقیت خود می دانند.
ب) نفوذ و استیلای صهیونیسم بین الملل بر سیاستمداران و سران آمریکا و اروپا، انکارناپذیر است. این حقیقت را که لابی صهیونیسم تعیین کننده بزرگان سیاسی در آمریکا و اروپاست، می توان در عملکرد بسیاری از این افراد مشاهده کرد. روند تبلیغات انتخاباتی و تأکید بسیاری از نامزدها بر اصل حمایت از صهیونیسم، گواه این وابستگی است. اظهارات اسلام ستیزانه افرادی مانند جرج بوش رئیس جمهور آمریکا که به صراحت جنگ افغانستان را جنگ صلیبی نامید و یا سایر مقامهای آمریکایی و سران برخی کشورهای اروپایی که در اظهارات خود اسلام را دین ترور و مسلمانان را عامل بحرانهای جهانی نامید، منع حجاب و مقابله با اصول اسلامی، محدودیتهای بسیار برای اشتغال، مسافرت و حتی تعیین محل سکونت مسلمانان و... نشانگر طرحی هدایت شده از سوی صهیونیسم بین الملل برای تشدید تقابل اسلام و مسیحیت است. مواضع سران کاخ سفید و افرادی چون «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلیس و «گوردون براون» جانشین وی، مرکل صدراعظم آلمان، سارکوزی رئیس جمهور فرانسه و برخی از سران اتحادیه اروپا که با حمایت آشکار صهیونیسم بین الملل به قدرت رسیده اند، پیرامون هضم مسلمانان در غرب و مبارزه با آنها را می توان تحرکی برای تقابل بیشتر ادیان ارزیابی کرد که برای خوشایند صهیونیستها انجام می شود.
قابل تأمل آنکه، ریشه های اظهارات سال گذشته پاپ بندیکت شانزدهم پیرامون مسلمانان هم از دیدار وی با سران تل آویو نشأت گرفته بود تا سندی دیگر از اقدامهای صهیونیستها برای بهره گیری از بزرگان سیاسی و دینی برای چالش آفرینی میان ادیان آشکار شود.
ج) صهیونیستها با نفوذ در شبکه های بزرگ خبری نظیر بیبیسی، سی ان ان، فاکس نیوز و داشتن نشریات جهانی وابسته به احزاب اصلی در آمریکا و اروپا و نیز تسلط بر سینما و شبکه های ماهواره ای و صدها وسیله ارتباط جمعی دیگر، در راستای ترویج تقابل اسلام و سایر ادیان تلاش می کنند. ساخت ده ها فیلم ضد اسلامی در هالیوود، تخریب چهره مسیح(ع) و رسول اکرم(ص) در نشریات و رسانه ها که نمود آن در انتشار کاریکاتورهای موهن علیه رسول اکرم(ص) در نشریات دانمارکی، سوئدی، فرانسوی و سایر کشورهای غربی مشاهده شد و یا بالعکس انتشار مطالب و تصاویر موهن علیه حضرت مسیح(ع) در برخی نشریات عربی و... از جنگ رسانه ای آنها علیه تمدنها حکایت دارد و آنها از این ابزار برای تقابل یهودیان با سایر ادیان نیز استفاده می کنند. القای یهودستیزی در بسیاری از کشورها و لزوم کوچ آنها به اراضی اشغالی بخشی از این اقدامهاست.
بررسی فعالیتهای صهیونیستها نشان می دهد آنها برای تحقق اهداف خود تقابل ادیان را سرلوحه سیاستهایشان قرار داده اند تا در لوای آن به توسعه طلبی در سراسر جهان و کسب منافع اقتصادی و سیاسی بپردازند.
اکنون جنگهای داخلی در بسیاری از کشورها میان ادیان مسلمان و گهگاه مسلمان و مسیحی است که با توطئه های مستقیم صهیونیسم بین الملل آغاز شده است. بر این اساس، جا دارد ادیان الهی به ویژه مسلمانان، مسیحیان و یهودیان برای مقابله با این توطئه، به گفتگوی بین الادیان، برگزاری اجلاسهای مشترک میان رهبران دینی، انتشار بیانیه های مشترک مبنی بر لزوم وحدت و مقابله با جنگهای عقیدتی، ایجاد رسانه های مشترک برای مقابله با جنگ تبلیغاتی صهیونیسم بین الملل و... روی آورند چرا که استمرار اقدامهای صهیونیسم بین الملل تشدید بحرانهای بین المللی و قربانی شدن صدها هزار انسان بی گناه است که نمونه آن در افغانستان، عراق و سرزمینهای اشغالی فلسطین مشاهده می شود.

وبگردی
فیلم |  بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم
فیلم | بالاخره کار بانک‌ها ربا هست یا نیست؟ | ۴۰سال است تکلیفمان را با ربا معلوم نکرده‌ایم - فیلم - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهور در کافه خبر با انتقاد از اینکه در 40 سال گذشته بسیاری از مسایل مهم را تعیین تکلیف نکرده ایم می گوید: این گونه جامعه دچار سردرگمی و به سمت گناه یا بزهکاری و یا توافق بر سر گناه سوق پیدا می کند. صحبت های او را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!