پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ / Thursday, 14 December, 2017

دموکراتها و بحران اقتصادی آمریکا


دموکراتها و بحران اقتصادی آمریکا
باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر سعی دارد از بحرانهای اقتصادی بوجود آمده در ایالات متحده بیشترین استفاده ممکن را نموده و مک کین را در رقابتی تنگاتنگ زمینگیر نماید. دراین خصوص نمایندگان کنگره دموکرات بحران اقتصادی آمریکا را برگ برنده خود در ماه نوامبر می دانند.از سوی دیگر،جمهوریخواهان که در نظرسنجیها خود را بازنده می بینند،سعی دارند خط مشی اقتصادی مک کین را از بوش جدا نمایند.
نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از مردم آمریکا از پیش بینی وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی این کشور و بی‌اعتمادی به توانایی هر دو نامزد جمهوریخواه و دمکرات در ساماندهی وضعیت اقتصادی آمریکا، حکایت دارد.
براساس این نظرسنجی که از سوی روزنامه یو اس‌ای تودی و موسسه گالوپ انجام شد، ۸۴ درصد پرسش‌شوندگان ، اوضاع وخیم تری را برای اقتصاد این کشور ، حتی در صورت سرعت بخشیدن به کمک‌های دولت به سیستم فلج بانکی کشور ، پیش بینی کردند.
یافته‌های این نظرسنجی همچنین حاکیست ، ۹۱ درصد پرسش‌شوندگان از خط مشی اداره کشور رضایت ندارند و۶۳ درصد به توانایی جان مک کین در صورت پیروزی در انتخابات برای پایان دادن به بحران اقتصادی کشور بی‌اعتمادند.
در همین حال، ۵۰درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که باراک اوباما می‌تواند به اقتصاد کشور سر و سامان دهد. این رد حالیست که سناتور ایالت ایلنویز توانایی انجام این کار را ندارد.معضلات اقتصادی آمریکا کاملا بنیادین است که حزب دموکرات و جمهوریخواه توانایی حل و فصل آن را نخواهند داشت.
اوباما در اظهار نظر اخیر خود به شدت از سیاست‌های اقتصادی ناکام جمهوری خواهان انتقاد کرد و گفته است که آمریکایی‌ها دیگر نمی‌توانند سالها سیاست‌های شکست خورده جمهوری خواهان را تحمل کنند. اوباما خاطرنشان کردکه لازم است در کاخ سفید رهبری مستحکمی روی کار آید. ما به رییس‌جمهوری نیاز داریم که در همه حال و حتی در زمان بحران‌ها بتوانیم به او اعتماد داشته باشیم.
اوباما خود نیز به خوبی می داند که حباب اقتصادی آمریکا در حال ترکیدن است و وی نیز مانند مک کین نمی تواند بر بحرانهای موجود غلبه پیدا کند.این درحالی است که خبره ترین کارشناسان مسائل اقتصادی آمریکا نیز امیدی به حل معضلات اقتصادی این کشور ندارند.اخیرا نشریه اکونومیست از تشدید بحران اقتصادی در آمریکا خبر داده و نوشته است پیش بینی ها حاکی از آن است که بحران مالی در این کشور روز به روز بدتر می شود.
خطر ورشکستگی، هزار و ششصد بانک آمریکایی را با وجود سپرده های سه تریلیون و دویست میلیارد دلاری تهدید می کند.
روانشناسان هشدار دادند، وخامت اوضاع اقتصادی آمریکا و آثار زیانبار آن بر زندگی شهروندان آمریکایی آمار خودکشی و افسردگی را در میان مردم این کشور به مرز خطرناک رسانده است .
اقدام جنایتکارانه یک شهروند مهاجر آمریکایی به نام “کارتیک راجارام “ که به علت افسردگی شدید ناشی از بیکاری و اوضاع وخیم اقتصادی خانوادگی‌اش در اقدامی فجیع همسر، سه فرزند و مادرزنش را کشت و خود نیز خودکشی کرد بازگوکننده شرایط بسیار نامساعد روحی روانی مردم آمریکاست که معلول اوضاع وخیم اقتصادی این کشور است .
شرایط بسیار آشفته اقتصادی آمریکا سلامت روانی و جسمی مردم این کشور را بشدت به خطر افکنده است . نگرانی از بیکار شدن ،عدم توفیق در مالکیت خانه و نگرانیها از سقوط سهام در بازار بورس اوضاع روحی روانی مردم آمریکا را بشدت تحت تاثیر قرار داده است .

علی عالمی

منبع : روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
وبگردی
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها