جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019

Nissan Rogue SL


Nissan Rogue SL
بازار خودروهای اس یو وی کوچک در جهان بسیار داغ شده چرا که این خودروها علاوه بر داشتن ظاهر یک خودروی اس یو وی از مصرف کمتر و البته ابعاد کمتری برخوردارند که این امر سبب سهولت رفت و آمد این خودروها در شهر و کاهش مصرف سوخت آن ها شده است. به همین دلیل است که شرکت نیسان نتوانست از این بازار که سالانه ۱ ملیون دستگاه فروش دارد بگذرد و فورا برای عرضه ی یک خودرو در این کلاس دست به کار شد !
این خودرو نیز طبق معمول بر روی پلاتفرم یک خودروی سدان شکل گرفته است. پلاتفرم مدل سنترا توانسته به خوبی میزبانی این اتاق را به عهده بگیرد! البته تغییراتی در این مدل نسبت به سنترا به چشم می خورد. مثلا فاصله ی بین دو محور در این خودرو ۵/۰ سانتیمتر نسبت به سنترا کشیده تر است. همچنین طول این خودرو نیز حدود ۸ سانتیمتر بیشتر شده است. از لحاظ وزن روگوئه تا حد ممکن کم وزن طراحی شده به طوریکه وزن این خودرو (آن هم در مدل دو دیفرانسیل) ۱۶۰۲ کیلوگرم می باشد که نسبت به رقبای خود از جمله هوندا سی آر وی کم وزن تر است. اگرچه ابعاد این خودرو تا حد ممکن افزایش یافته ولی هنوز نسبت به دو رقیب خود یعنی تویوتا RAV۴ و هوندا سی آر وی فضای کوچکتری دارد. برای روگوئه فقط یک موتور ۴ سیلندر ۵/۲ لیتری قابل سفارش است. این موتور می تواند ۱۷۰ اسب بخار نیرو تولید کند. موتور روگوئه را میتوان با موتور ۴/۲ لیتری تویوتا مقایسه کرد که در آن صورت گشتاور ۱۷۵ پوندفوتی نیسان می تواند برتری خود را نشان دهد. خط قرمز این موتور از ۶۴۰۰ دور آغاز می شود. اما کمی هم به قابلیت های دینامیکی این خودرو می پردازیم. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در این خودرو برابر ۸/۸ ثانیه می باشد که برای یک اس یو وی با موتور ۴ سیلندر رقم مناسبی است. البته نباید از نقش گیربکس ۶ سرعته CVT این خودرو گذشت که بدون استفاده از چرخ دنده نیرو را از موتور به دیفرانسیل منتقل می کند. در تست میزان تحمل شتاب جانبی روگوئه اگر چه امتیاز بدی نیاورده ولی نتوانسته آن طور که انتظار میرفت خودی نشان دهد !! ۷۷/۰ جی رقم خوبی است ولی عالی هم نیست! شاید تقسیم وزن نه چندان جالب ۴۱/۵۹ نیز در این امر موثر بوده. مصرف سوخت این خودرو به طور میانگین حدود ۷/۱۱ لیتر می باشد. قیمت پایه ی این خودرو برابر ۲۰ هزار دلار است ولی اگر خواهان مدل دودیفرانسیل با تجهیزات بیشتر هستید باید ۲۷ هزار دلار بپردازید.

منبع : روزنامه ابرار

مطالب مرتبط

مدل های موجود خودروهای ۲ در

مدل های موجود خودروهای ۲ در
▪ اینفینیتی - جی ۳۷ - ۲۰۰۷
اینفینیتی - جی ۳۷ - کوپه (Infiniti G۳۷Coupe) برای اولین بار درنمایشگاه خودروی نیویورک سال ۲۰۰۷ به نمایش گذاشته شد که به عنوان مدل ۲۰۰۸ به فروش می رسد . این خودرو در پلت فرم اف ام نیسان (Nisaan FM Platform) تولید می شود و در گروه خودروهای اسپرت لوکس (Luxury Sport Car) قرار می گیرد . از رقبای اصلی اینفینیتی - جی ۳۷ - کوپه می توان (Infiniti G۳۷ Coupe) به ب ام و - سری ۳ - کوپه (BMW ۳-Series Coupe) و مرسدس بنز - سی کلاس - کوپه (Mercedes-Benz C-Class Coupe) اشاره کرد . پیشرانه اینفینیتی - جی۳۷ (Infiniti G۳۷ ) شش سیلندر بوره به حجم ۳‎/۷ لیتر که با بهره مندی از سیستم متغیر سوپاپهای کمپانی (VVEL) قادر به تولید ۳۳۰ اسب بخار نیرو می باشد .
▪ ب ام و - ۱۳۵ آی - ۲۰۰۸
کمپانی ب ام و (BMW) در نمایشگاه آی ای ای (IAA) سال ۲۰۰۷ محصولی جنجالی به نمایش گذاشت که می توان آن را نسل نوین ب ام و - ۲۰۰۲ دانست که در پلت فرم سری یک ساخته می شود . ب ا م و - سری یک کوپه (BMW ۱-Series Coupe) در کلاس کوچک قرار (Compact) دارد و دارای صندوق عقب می باشد و با کد ای ۸۲ (E۸۲) شناخته می شود . آئودی - ای ۳ (Audi A۳) رقیب اصلی ب ا م - سری یک (BMW ۱-Series) در اروپا می باشد . بزرگترین و قویترین پیشرانه قابل سفارش در خودرو موتوری است ۶ سیلندر به حجم ۳ لیتر که با بهره مندی از توربو شارژر دوتایی (Twin turbo) قادر به تولید ۳۰۶ اسب بخار نیرو می باشد . شتاب ۰ - ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ب ام و - ۱۳۵ آی در حدود ۲.۵ ثانیه می باشد.
▪ فراری - اف ۴۳۰ - ۲۰۰۶
خودروی اف ۴۳۰ (F۴۳۰) یکی از تولیدات کمپانی فراری (Ferrari) است که به عنوان جانشین مدل ۳۶۰ مودنا (Modena ۳۶۰) در نظر گرفته شده است و از مدل های ۸ سیلندر این کمپانی به شمار می رود . فراری اف ۴۳۰ از پیشرانه ای به حجم ۴‎/۳ لیتر استفاده می کند که این موتور قادر به تولید ۴۹۰ اسب بخار قدرت می باشد و از گیربکسی ۶سرعته با تعویض دنده متوالی بهره می برد. انتقال نیرو در این خودرو به چرخهای عقب می باشد.
▪ فراری - ۶۱۲ اسکاگلیتی - ۲۰۰۶
فراری ۶۱۲ اسکاگلیتی (Ferrari ۶۱۲ Scaglietti) خودرویی است دو در اسپرت (Sport Coupe) که بر خلاف سنت کمپانی فراری خودرویی چهار نفره (۲+۲) می باشد . از موتوری ۱۲ سیلندر به حجم ۷.۵ لیتر که پشت اکسل جلو قرار دارد بهره می برد و توانایی تولید ۵۴۰ اسب بخار قدرت را دارد. انتقال نیرو در فراری ۶۱۲ اسکاگلیتی به محور عقب می باشد.

وبگردی
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران !
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران ! - به عبارت بهتر وقتی از واژه جنگ اقتصادی برای طرح مشکلات استفاده می‌کنیم، با توجه به بار معنایی این واژه، دیگر کارکرد توجیه‌پذیری کار‌ها و کوتاهی مأموریت‌های محوله را نمی‌کند، بلکه دقیقاً مسئولیت‌پذیری در حیطه عملیاتی و مسئولیت‌های محوله را گوشزد می‌کند و بدیهی است که در فضای جنگی باید با کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها به سبک دادگاه‌های صحرایی سریع و مقتدر عمل و مسئولیت‌پذیری را به همه عاملان خصوصی و دولتی گوشزد…
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.