یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

رنگ قرمز


رنگ قرمز
این رنگ نشان میل شدید نسبت به چیزی یا كاری و نمادی از حسرت، تمایل و اشتیاق است.
قرمز رنگ عشق و خون است. قرمز رنگ جنگ، جرات و جسارت است. قرمز رنگ نفسانیات و اعلام خطر است و سمبل عشق و تحرك. در بسیاری از كشورها رنگ لباس عروسی قرمز است و بسیاری از كشورها هم رنگ قرمز را رنگ شادی می‌‌دانند.
● روانشناسی رنگ قرمز
انسان‌هایی كه علاقه وافری به رنگ قرمز دارند در رده تیپ روانشناسی قرمز قرار می‌‌گیرند. قرمزها انسان‌های قدرتمندی هستند و از انرژی سرشاری برخوردارند. به‌گونه‌ای كه ذخیره انرژی آنها ناتمام به نظر می‌‌رسد. آنها هیچگاه در ابتدا از سختی و سهولت كار، پرسشی نمی‌كنند بلكه بی‌درنگ دست به كار می‌شوند.
آنان مدیرانی قوی، سرسخت، جاه‌طلب، حكمفرما و خواستار اولویت و ارجحیت هستند به‌گونه‌ای كه هیچ ایراد و انتقادی هر چند كوچك نمی‌پذیرند. سبك رهبری آنان سلطه‌جویانه، ارباب‌گونه، ریاست‌طلبانه و گاه ستیزه‌جویانه و تجاوزكارانه است. انسان قرمز با كمال علاقه مدیریت و رهبری را به دست گرفته و نقشی تعیین‌كننده ایفا می‌كند. در اجتماع رخدادها قرار می‌گیرد و این كار را نیز با علاقه و تمایل انجام می‌‌دهد.
تیپ قرمز بسیار رك و صادق است.یك زندگی خانوادگی آرام و هارمونیك برای این افراد تنها با تیپ آبی قابل درك است، چرا كه آبی‌ها عقب می‌‌نشینند و فرمان‌پذیری می‌كنند. تیپ قرمز در درون خود تصور اثبات شده نادرستی دارد و گمان می‌كند كه هیچ مشكلی با دیگران ندارد. دلیل این واقعیت پنهان است كه او معمولاً به نظرها و عقاید اطرافیانش گوش نمی‌سپارد و علاقه‌ای به شنیدن آنها ندارد.
قانون زندگی قرمزها می‌‌گوید: انسان می‌تواند هر آنچه را می‌‌خواهد به‌دست آورد و خواستن، توانستن است، شعار قرمزهاست. قرمز رنگ انسان‌های تندخو و آتشین‌مزاج است كه با كمی ناراحتی از كوره در می‌روند.
منبع : روزنامه تهران امروز