پنجشنبه, ۳۱ خرداد, ۱۴۰۳ / 20 June, 2024
مجله ویستا

۱۰ توصیه برای ویروسی نشدن از طریق اینترنت


۱۰ توصیه برای ویروسی نشدن از طریق اینترنت
‌● [if !supportLists]-->۱- <!--[endif]--> در صورت دریافت ایمیلی با موضوع مشکوک هرگز فایل ضمیمه آن را باز نکنید.
● [if !supportLists]-->۲- <!--[endif]--> هرزنامه ها و ایمیل هایی که از افراد ناشناس می رسند اغلب دارای موضوعات جذابی هستن، به هیچ وجه فایل ضمیمه آنها را باز نکنید.
● [if !supportLists]-->۳- <!--[endif]--> هیچ فایلی از اینترنت دانلود نکنید مگر اینکه از منبع آن سایت مطمئن باشید.
● [if !supportLists]-->۴- <!--[endif]--> حتما یک آنتی ویروس روی سیستم خود نصب کنید. آنتی ویروس ها کلیه فایل های ضمیمه را اسکن می کنند و در صورت مشکوک بودن به آن فایل به شما اخطار می دهند.
● [if !supportLists]-->۵- <!--[endif]--> بطور منظم از فایل های خود Back up بگیرید. گاهی اوقات ویروس ها تمامی فایل ها را از بین می برند.
● [if !supportLists]-->۶- <!--[endif]--> همیشه از آخرین اخبار ویروس ها با خبر باشید. بسیاری از سایت های امنیتی جدیدترین ویروس ها و تهدیدات اینترنتی را لیست می کنند. بهتر است حداقل روزی یک بار به آنها سر بزنید.
● -[if !supportLists]-->۷- <!--[endif]--> هرگز هیچ فلاپی استفاده شده ای را امتحان نکنید مگر آنکه قبل از باز کردن، آن را اسکن کرده باشید.
● -[if !supportLists]-->۸- <!--[endif]--> اگر کاربر شبکه هستید، به محض مشاهده یک ویروس در سیستمتان آنرا به مدیر شبکه اطلاع دهید.
● [if !supportLists]-->۹- <!--[endif]--> اگر از Microsoft Outlook برای ارسال دریافت ایمیل های خود استفاده می کنید گزینه "automatic preview" را، که در منوی "View" قرار دارد، غیر فعال کنید، چون بسیاری از ویروس ها با preview شدن هم اجرا می شوند. کسانی که از این برنامه برای ایمیل های خود استفاده می کنند لازم است که حتما و بطور مرتب وصله های امنیتی Microsoft را دانلود کنند.
●-[if !supportLists]-->۱۰- <!--[endif]--> هرگز به ایمیل هایی که از شما درخواست اطلاعات محرمانه می کنند جواب ندهید.
منبع : سایت وبگرد