پنجشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۴۰۲ / 1 June, 2023
مجله ویستا

های دیکتاتور !


های دیکتاتور !
به وجود آورنده بزرگترین فاجعه سیاسی ، کسی جز یک روستایی نبود. وی در سال۱۸۸۹در برونئوی اتریش به دنیا آمد. وی تحت تربیت مادری مهربان به نام کلارا پسری لوس بارآمد. در آن زمان هیتلر، از احساس گمنامی و خونخواری در رنج و عذاب بود.
برق چشمانش این واقعیت را بیان می کرد که در دنیا موارد بسیاری وجود دارد که می توان آنها را کینه توزانه نگاه کرد.
هیتلر جوان مست نمی شد، سیگار نمی کشید و حتی موجبات آزارو اذیت زنان را هم فراهم نمی کرد.در سال ۱۹۱۲از شهر وین که همه نوع نژادی در آن یافت می شد خارج شد و به شهر مونیخ که فقط آلمانها در آن اقامت داشتند، رفت.او برای اولین خود را شناخت. سرجوقه هیتلر، جایزه صلیب آهنی آلمان را نیز به خود اختصاص داد.هیتلر در سال ۱۹۱۹زندگی سیاسی خود را به عنوان عضو شماره هفت حزب کار آلمان آغاز کرد.
اولین میتینگ رسمی حزب در سل ۱۹۲۰ در مونیخ برگزارشد.حزب جوان طی توطئه سال ۱۹۲۳ تلاش کردند تا قدرت را در دست بگیرند، ولی با ناکامی رو برو شدند، در نتیجه بیشتر اعضا کشده شدند و هیتلر نیز دستگیر شد. دادگاه او را به ۵سال حبس محکوم کرد ولی او ۹ ماه بعد با شهرتی زیاد از زندان خارج شد و تک تک مقام های آلمان کرد .
در همین زمان بود که بر قدرت و طرفداران حزب کار افسوده شد و حتی توانست در سال ۱۹۳۲ دویست و سی کرسی را به خود اختصاص دهد . در ژانویه ۱۹۳۳ پل فون هیندنبورگ رئیس جمهور پیر آلمان او را به عنوان صدراعظم انتخاب نمود و یک سال بعد در ماه ژوئن به عنوان پیشوای حزب نازی و در ماه اوت به عنوان پیشوای کل آلمان منصوب شد.
هیتلر به یک سیاستمدار تبدیل شده بود و جهان را به لرزه درآورد و میلیون ها مرد و زن بی گناه را کشت اما سرانجام سائر« saar» در سال ۱۹۳۵ به آلمان بازگشت و در سال ۱۹۳۶ آلمان را فتح کرد.
در جنگ با کشورهای اروپایی تنها بریتانیا بود که به سرکردگی رهبر جدید خود وینستون چرچیل توانست، هیتلر را زوزه کشان بر جای خود بنشاند.
منبع : زیست نامه


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری فارسسایت عصرایرانسایت انصاف نیوزسایت نی نی بانسایت زومیتسایت تابناکسایت خبرآنلاینسایت اکوایرانروزنامه تعادلسایت جهان صنعت نیوز