یکشنبه, ۱۳ اسفند, ۱۴۰۲ / 3 March, 2024
مجله ویستا

دو هفته در شهری دیگر - Two Weeks In Another Town


دو هفته در شهری دیگر - Two Weeks In Another Town
سال تولید : ۱۹۶۲
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : جان هاوسمن
کارگردان : وینسنت مینه‌لی.
فیلمنامه‌نویس : چارلز شنی، برمبنای رمانی نوشته اروین‌شا.
فیلمبردار : میلتن کراسنر.
آهنگساز(موسیقی متن) : دیوید راکسین.
هنرپیشگان : کرک داگلاس، ادوارد گ. رابینسن، سید چریس، دالیا لاوی، جرج هامیلتن، کلر ترور، رزانا اسکیافینو، جیمز گریگوری، جرج مک‌ریدی و تام پالمر.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۷ دقیقه.


"جک اندروس" (داگلاس)، ستاره سابق سینما از آسایشگاه روانی بیرون می‌آید تا در ساخت فیلم جدید "موریس کروگر" (رابینسن) که در رم فیلم‌برداری می‌شود، مشارکت کند. برخلاف انتظار قرار است او در فیلم مسئول دوبله صدا باشد، نه بازیگر "جک" با اکراه می‌پذیرد. او دل به "ورونیکا" (لاوی) محبوبه "دیوید درو" (هامیلتن) ستاره جوان و عصیانگر فیلم می‌بندد، در حالی که "کارلوتا" (چریس)، همسر سابقش و دلیل پریشانی روحی او نیز دور بر او می‌گردد و خاطرات تلخ را برای "جک" زنده می‌کند. وقتی "کروگر" به‌دلیل ضعف قلبی از ادامه کار باز می‌ماند "جک" با کاردانی فیلم را پیش می‌برد. درست پیش از اتمام کار، "کروگر" قدرنشناسانه او را کنار می‌گذارد. "جک" به الکل و "کارلوتا" پناه می‌برد. سرانجام در حالی که "ورونیکا" را به "دیوید" می‌سپارد، سوار هواپیما می‌شود تا به آمریکا برگردد.
٭ دبناله زیبائی بر فیلم بد و زیبای مینه‌لی (۱۹۵۳) حمله‌ای تند به نظام فیلم‌سازی تجاری و تصویری سیاه از تلخ کامی‌های یک ستاره که باعث شد مترو ـ گلدوین ـ مایر فیلم را دست‌کاری کند و پایان‌بندی باسمه‌ای و ناجوری برای آن تدارک ببیند. با این همه دو هفته در شهری دیگر به خوبی بحران روانی قهرمانش را منتقل می‌کند و بازی داگلاس فوق‌العاده است. فیلم‌برداری کراسنر با رنگ‌های گرم و پرشکوه و موسیقی افسرده حال راکسین از امتیازهای فیلم هستند. در صحنه‌ای عالی از فیلم، داگلاس با اشتیاق صحنه‌هائی از یک فیلم سیاه و سفید خود را تماشا می‌کند که همان بد و زیبا است.


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصاد ایرانخبرگزاری تحلیل بازارسایت تجارت نیوزوبگردیروزنامه شرقسایت فرادیدسایت مجله شبکهسایت پارسینهسایت الفسایت چی بپوشم