جمعه, ۱۴ بهمن, ۱۴۰۱ / 3 February, 2023
مجله ویستا

امان از سیگاری‌ها


امان از سیگاری‌ها
امان از دست افرادی كه در محیط كار سیگار می‌كشند؛ آدم‌های بی‌ملاحظه و خودخواهی كه نه‌تنها به فكر سلامت خودشان نیستند بلكه باعث آزار و بیماری همكارانشان هم می‌شوند. این افراد باید بدانند كه میزان بالایی از دود سیگار افراد سیگاری در محیط كار می‌تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را در افراد غیرسیگاری افزایش ‌دهد.
دانشمندان دانشگاه لینویس شیكاگو اظهار می‌كنند افرادی كه در محیط كار دود سیگاری‌ها را استشمام می‌كنند، تا ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر هستند. این دانشمندان با بررسی ۲۲ مطالعه روی افرادی كه در معرض دود سیگار قرار داشتند، دریافتند افرادی غیر سیگاری كه به مدت زیاد در طول روز در معرض دود سیگار سیگاری‌ها هستند، حتی ممكن است تا ۱۰۰ درصد هم در معرض افزایش خطر سرطان ریه باشند. تحقیقات قبلی نشان می‌دهد كه قرار گیری در معرض دود سیگار زیاد، بر اساس این كه چه تعداد سیگار در محیط كار كشیده بشود، میزان ابتلا به سرطان ریه را بیشتر می‌كند. سرطان ریه برای غیرسیگاری‌ها كه به مدت ۳۰ سال در محیط كار در معرض دود سیگار بودند تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.
منبع : روزنامه سلامت


همچنین مشاهده کنید

روزنامه ایرانسایت الفسایت ورزش سهروزنامه دنیای اقتصادسایت دیجیاتوسایت تاپ نازسایت دیدبان ایرانسایت زومیتسایت بیتوتهخبرگزاری ایلنا