یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

مروری بر بازی SAVACE۲


مروری بر بازی SAVACE۲
بازی Savage یکی از آن بازی هایی بود که از رویش به سادگی گذشت شد و خیلی در دنیای بازی ها مورد توجه قرار نگرفت. این بازی ترکیب جالبی از بازی اکشن و RTS بود که بازیکنان که علاوه بر فرماندهان، واحدهای جنگی نیز بودند. آنهایی که این بازی را انجام داده اند می دانند چقدر بازی جالب و اعتیادآوری است . S۲Games در اواخر ماه اوت یا مرداد ورود بازی جدید Savage۲:A Tortured Soul را اعلام کرد. در ادامه نگاه مختصری بر جزئیات این بازی می اندازیم: آنهایی که بازی Savage را نمی شناسند، اول باید با آن آشنا شوند. این سری بازی ها، بازی های جالبی هستند و با اینکه بازی اول مجموعه کمی مشکل داشت، ولی باز هم دلتان می خواهد به سرعت به پیش روید و لحظات جالب و هیجان انگیزی داشتید. تنظیمات اولیه این بازی بسیار راحت است و به راحتی می توانید در قسمت های جنگی و نزاعی استاد شوید، یعنی یک چیزی مشابه بازی Battle Field۲ . اما به جای اینکه یک جنگ مدرن داشته باشید، باید به وسیله اسلحه های اولیه جادو و فناوری های احمقانه ای با هم به جنگ بپردازی. ترکیب تمام این ها بسیار جالب است و بسیار خوب از کار درآمده است.
● افسر
هر کدام از تیم ها اول کار با رای گیری برای خود یک فرمانده انتخاب می کنند. بعد این افسران، دیگر بازیکنان را به گروه شان دعوت می کنند. هر بازیکنی که نزدیک فرمانده اش باشد و دستورهایش را اجرا کند، امتیازهایی چون سلامتی و اسلحه های متفاوت دریافت خواهد کرد در نتیجه فرماندهان از دید اعضای گروهشان بسیار افراد مهمی هستند. اگر تمام این افراد با هم همکاری کنند بازی فوق العاده ای خواهد شد و حملات بسیار عالی انجام خواهند داد.
فرماندهان با گروه خود و فرماندهان بالاتر از خود همکاری می کنند، یعنی باز هم شبیه به Battle Field۲.
● بازیکنان فعال
هر بازیکن دیگری در نقشه به غیر از فرمانده هر تیم، به عنوان یک بازیکن فعال شناخته می شود. این مجموعه شامل حال افسران هم می شود و آنها گروه اصلی حمله در میدان خواهند بود و باید توانایی های مختلفی داشته باشند. این مدل شامل گروه تانک ها، مانند Predator و Legionrairها گروه های حمله پرقدرت مانند Savage و Summonerها، گروه هایی که سریع عمل کننده مانند Scout و Shapeshifterها، گروه هایی که از جادو برای حملاتشان استفاده می کنند مانندChaphain و Shamanها، باشد. از این بالاتر، وقتی زمان مناسبش می رسد، بازیکنان باید بتوانند گروه های مخصوص تشکیل دهند و به سرعت شروع به ساختمان سازی کنند. تمام این گروه ها توانایی های دیگری دارند که می توانید از آنها هم استفاده کنید.
● روحت را می خورم!
زمانی که به اندازه کافی خون ریختید، می توانید روح هم بخورید. در حقیقت هر بار که یکی از بازیکنان فعال، تیر خلاص به یک بازیکن می زند روحی از بدن او خارج می شود که تنها همان بازیکنی که او را کشته می تواند آن را بگیرد. وقتی فردی به اندازه کافی روح جمع کرد، می تواند یک مقبره درست کند و یک واحد جدید بخرد. در هر صورت بد نیست اگر بازی اول این مجموعه را انجام دادید، نگاهی نیز به این بازی بیندازید و ببینید چقدر تغییر کرده است.
منبع : شبکه فن اوری اطلاعات ایران