یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۴۰۳ / 19 May, 2024
مجله ویستا

محمود احمدی‌نژاد


محمود احمدی‌نژاد
● کودکی
وی در سال ۱۳۳۵ در روستای آرادان گرمسار به دنیا آمد. به گفته وی پدرش آهنگر بود و هفت فرزند داشت، محمود احمدی‌نژاد، که چهارمین فرزند خانواده‌است، به همراه خانواده در سن یک سالگی از آن شهرستان کوچ کرده، ساکن تهران شدند.
● تحصیلات
وی دوران تحصیل خود را تا مقطع پایانی متوسطه در مدرسه‌های تهران از جمله مدرسه سعدی و مدرسه دانشمند پشت سرگذاشت و با کسب رتبه ۱۳۲ از کنکور سراسری در سال ۱۳۵۴ در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت دوره تحصیلات عالی را شروع کرد. در سال ۱۳۶۵ در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۸ نیز به عضویت در هیأت علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت درآمد. در سال ۱۳۷۶ نیز موفق به دریافت مدرک تحصیلی دکترای مهندسی و برنامه‌ریزی حمل و نقل ترافیک شد (دورهٔ دکترای او هم‌زمان با داشتن سمت استاندار اردبیل بود).
وی طی تدریس در این دانشگاه تدوین مقالات و پژوهش‌های متعدد علمی، راهنمایی چند پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در زمینه‌های مختلف مهندسی راه و ساختمان و حمل و نقل و مدیریت ساخت را بر عهده داشته‌ است.
● فهرستی از مسئولیت‌ها و سمت‌ها پیش از ریاست جمهوری
▪ فرماندار ماکو
▪ فرماندار خوی
▪ مشاور استاندار کردستان
▪ مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی در سال ۱۳۷۲
▪ استاندار استان اردبیل در سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶
▪ عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۳۶۸ تا کنون
▪ شهردار تهران از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴
▪ روزنامه نگاری و نگارش مقالات متعدد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی
▪ عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آتی ساز
▪ موسس و عضو انجمن تونل ایران
▪ عضو انجمن مهندسین عمران ایران
▪ مدیر مسوول روزنامه همشهری و راه اندازی همشهری محله در ۲۲ منطقه تهران، همشهری مسافر، همشهری دیپلماتیک، همشهری جوان، همشهری ماه و ضمیمه اندیشه، ضمیمه دانشجو و ...

http://blofa.blogfa.com/cat-۵۱.aspx
منبع : مطالب ارسالی