یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا

کمپل: وقت آن است که وارد عمل شویم


کمپل: وقت آن است که وارد عمل شویم
مدتهاست سول کمپل با آن جثه درشتش بحث داغ روزنامه ها و مطبوعات شده و خبرنگاران با عناوین مختلف انگشتان اتهامشان را به سوی این فوتبالیست سیه چرده نشانه می روند.
کمپل در اقدام اخیر و تعجب آور خود در گفت وگو با برنامه Todey رادیو بی بی سی از هواداران و تماشاگرنماهایی که اتهامات و توهین های غیرقابل بخشش به فوتبالیست ها و خصوصا سیاهپوستان نسبت می دهند، انتقاد کرد.
آخرین توهین هایی که به وی وارد شده مربوط است به دیدار تاتنهام و پورتسموث در استادیوم فراتون پارک چرا که مدافع ملی پوش پورتسموث برابر تیم سابقش به میدان رفت و به همین دلیل هواداران تاتنهام نمی توانند گناه به اصطلاح بزرگ انتقال کمپل به پورتسموث را نادیده بگیرند. پس از مشاهده چنین اوضاعی، مدافع تیم ملی انگلیس به خود این اجازه را داد که در برنامه ای که صبح ها مخاطبان زیادی در میان قشر ورزش دوست دارد، در دلش را بازگو کرده و از مقامات تقاضای پیگیری کند.
کمپل در گفت وگو با گری ریچاردسون، مجری این برنامه اظهار داشت: فکر می کنم مساله بی احترامی به شخصیت فوتبالیست ها و زیر سوال بردن رنگ و نژاد آنها از کنترل خارج شده و از محدودیت کلامی پا را فراتر نهاده است. اتحادیه فوتبال (FA)، اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای (PFA) و همچنین دولت انگلیس باید در این خصوص تصمیمی جدی اتخاذ کنند.
چطور وقتی این اتفاقات در خیابان رخ دهد، شما تحت تعقیب و در نهایت دستگیر می شوید اما برای جریانات داخل مستطیل سبز تصمیم خاصی گرفته نشده است. این حق ما است که مورد احترام قرار بگیریم چه ورزشکاران و چه مربیان. همه ما باید در محیطی امن و آرام به حرفه مان ادامه دهیم.
سول اعتقاد دارد که توهین هواداران به بدی و وحشتناکی حرف های نژادپرستانه است و در ادامه می افزاید: وقتی کار به توهین کلامی برسد برای من شخصا فرق نمی کند که در چه زمینه ای باشد. توهین، توهین است.
هدف از این توهین ها کوچک کردن شما و رنجاندنتان است. علاوه بر سران فوتبال و دولتمردان، باشگاه ها نیز موظف به پیگیری این جریانات هستند. همه باید دست به دست هم دهیم تا این رفتار زشت و غیرورزشی را ریشه کن نماییم.
شایان ذکر است که در برخی وب سایت های مخصوص به هواداران ذکر شده بود که فوتبالیست ها اول رفتار خودشان را مورد بازبینی قرار دهند، بعد به هواداران ایراد بگیرند چرا که فوتبالیست های گران قیمت و صاحب اسم و رسم خود سوژه را به دست هواداران می دهند.
کمپل که به خاطر این جریانات بسیار شاکی به نظر می رسد، ادامه می دهد: همه فقط ادعا می کنند که فوتبالیست ها نباید در معرض چنین رفتارهایی باشند اما چه می توان کرد که وقتی کنترلی در کار نباشد، مردم اجازه هر کاری را به خود می دهند و روزنامه ها و باشگاه ها هم در جهت پیشگیری از این موارد هیچ کاری نمی کنند و فقط دست زیرچانه مشغول تماشا هستند.
من یک بازیکن ملی پوش هستم که تمام عموم را صرف خدمت به باشگاه و کشورم نموده ام و فکر می کنم بیشتر از اینها استحقاق داشته باشم.
شاید برخی ها از تغییر باشگاهم ناراضی باشند و من خوب آنها را درک می کنم اما نمی توانم تمام عمر در یک باشگاه مانده و صرفا طبق خواسته هواداران عمل کنم.
در پایان هم یک بار دیگر اعلام می کنم چه من و چه فوتبالیست های دیگر از این توهین ها و رفتارهای زشت به ستوه آمده ایم.
البته این اولین باری نیست که کمپل ۳۳ ساله عقاید خود را فاش کرده است. وی در تابستان گذشته پورتسموث را به خاطر سرمایه گذاری ضعیفشان در ژانویه ۲۰۰۷ زیر سوال برد و این که چرا هری ردنپ، سرمربی پامپی ها قصد داشته عده زیادی از ستارگان تیم را در معرض فروش قرار دهد.
با این حال این بار ردنپ به حمایت از کمپل برخاسته و به خاطر رفتار هواداران استون ویلا نسبت به سول اعتراض کرده است.
اشلی کول، هم تیمی سابق کمپل در آرسنال نیز هفته گذشته مورد انتقاد و اتهام هواداران قرار گرفته بود.
حال کمپل قصد دارد برای پیگیری موضوع، دادخواستش را به اتحادیه فوتبال ارجاع دهد و فکر می کند که سران FA جدی تر اقدام می کنند.
او که اتحادیه را مسوول این بی نظمی ها می داند، معتقد است که هرچه اتحادیه سکوت اختیار کرده و به داد بازیکنان نرسیده دیگر کافی است. حال باید دید که اتحادیه تا چه اندازه روی وعده وعیدهای خود مبنی بر پیگیری موضوع دقیق است. البته این جریان باید به طور همه گیر و از ریشه آنها یعنی باشگاه ها ریشه کن شود.
حورا شکیبی
منبع : روزنامه جوان