پنجشنبه, ۱۰ خرداد, ۱۴۰۳ / 30 May, 2024
مجله ویستا

فرزاد امیرانی


فرزاد امیرانی
وی مولف ومترجم (موسیقی فلامنكو) . متولد سال ۱۳۴۲ در تهران میباشد ، از نوجوانی با موسیقی اشنا شد و مدت دو سال به یادگیری پیانوی كلاسیك نزد استاد مرحوم مهر بخش پرداخت ، بعد ها به ساز گیتار علاقمند شد و بعد از مدتی كه به موسیقی پاپ پرداخت به فراگیری گیتار كلاسیك علاقمند شدمو به یادگیری ان پرداخت و ابتدا به صورت شخصی و به مدت سه سال از اموزشهای چند تن از اساتید بهره مند شد .
در ان زمان با تنها كاست موجود فلامنكو یعنی قطعاتی از فلیپ جان لی با موسیقی فلامنكو اشنا شد و هنگامی كه با متد خوان مارتین و كتاب ان اشنایی پیدا كرد ان كتاب را تا پایان بدون داشتن استاد به پایان رساند و سپس نزد اقای شاهین علوی كتاب توكه های فلامنكو اثر پاكو پنیا را به پایان برد گرچه رشته تحصیلی ایشان ادبیات انگلیسی است و سالهای زیادی به تدریس این زبان مشغول بوده است ، اكنون مشغول تالیف و ترجمه كتاب موسیقی و نشر ان و تدریس گیتار فلامنكو در دانشگاه و یكی از اموزشگاههای موسیقی مشغول میباشد .
ایشان در طول سالهای اخیر كتابهای بسیاری را ترجمه كرده اند و همچنین البومی نام آفتاب سویل به نوازندگی خود ایشان به بازار موسیقی عرضه شده است. ایشان مدتی را نیز در كشور اسپانیا مشغول تحصیل فلامنكو بوده اند.
منبع : رسانه هنر و موسیقی