شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

Canon PowerShot SD۹۹۰ IS


Canon PowerShot SD۹۹۰ IS
دوربین SD۹۹۰ IS با داشتن وضوح تصویر ۱۵ مگاپیکسل در میان دوربین‌های تولید شده در سری خود در شمار برجسته‌ترین‌ها قرار دارد. این دوربین برای گرفتن عکس‌های باکیفیت گزینه‌های انتخابی بسیاری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این در حالی است که عملکرد ضعیف شرکت کانن در خصوص ارتقا قابلیت‌های آن باعث شده که این دوربین از قیمت بالایی برخوردار نباشد. ظاهر SD۹۹۰ IS شبیه SD۹۵۰ ISو دیگر پیشینیان خود است. این دوربین جیبی، طولی به اندازه ۱۰سانتی‌متر و ضخامتی به اندازه ۳ سانتی‌متر دارد و وزن آن با در نظر گرفتن کارت SD و باتری به ۱۹۳ گرم می‌رسد. در قسمت راست دوربین فرورفتگی کوچکی ایجاد شده است که به خوش‌دست شدن دوربین کمک می‌کند. صفحه نمایش LCD با وضوح تصویر ۲۳۰ هزار پیکسل درSD۹۹۰ استفاده شده است. در قسمت عقب دوربین یک صفحه کوچک برای دیدن منوها و تغییر دادن آن‌ها کار گذاشته شده است. تنظیم دوربین روی مود "منظره ویژه"
( Special Scene Mode) ۱۶ حالت انتخابی موقعیت عکاسی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در قسمت بالای LCD یک منظره‌یاب اپتیکال تعبیه شده است که از آن برای زمان‌هایی که نمی‌توان از صفحه نمایش استفاده کرد یا اینکه دوربین در حالت "عکاسی سریع"
(Quick-Shot) قرار گرفته، استفاده می‌شود. در حالت عکاسی سریع دوربین به شکل اتوماتیک میزان فوکوس روی چهره‌ها را تنظیم و کادر عکس را متناسب با اندازه چهره فرد کوچک یا بزرگ می‌کند. با کمک این منظره‌یاب می‌توان برای عکاسی از موضوعات متحرک مانند حیوانات، کودکان و وقایع ورزشی استفاده کرد. برای اینکه کاربر کنترل بیشتری روی کیفیت عکس‌ها داشته باشد بهتر است که از برنامه AE و مود‌های دستی استفاده کند. با تنظیم دوربین روی مود دستی در هر بار عکاسی باید از بین دو فاصله کانونی پیشنهاد شده یکی را انتخاب کرد. این در حالی است که با تنظیم دوربین در حالت اتوماتیک (AE) نیازی به تغییر مودها به صورت دستی نیست و در این حالت عکاسی راحت‌تر خواهد بود. با این دوربین می‌توان با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه با وضوح تصویر ۶۴۰ × ۴۸۰ پیکسل فیلمبرداری کرد. "لرزش‌گیر اپتیکال"، "چهره‌یاب" و داشتن حساسیت ایزو ۸۰ الی ۱۶۰۰ از جمله ویژگی‌های به کار رفته در این دوربین است.
منبع : هفته نامه بزرگراه فناوری