دوشنبه, ۴ تیر, ۱۴۰۳ / 24 June, 2024
مجله ویستا

سفر به بارسلونا


سفر به بارسلونا
پارک گول(Güell) بارسلون مرکز ایالت کاتالونیا و پرجمعیت ترین شعر این ایالت در اسپانیاست ، این شهر دروازه ورود به فرهنگ اروپاست. در بارسلون بود که پیکاسو خلاقیت خود را رشد داد که او را به پاریس کشاند و به شهرت جهانی رسید. تعداد زیادی از ساختمانهای قرون وسطایی بارسلون جزو میراث تاریخی جهان به ثبت رسیده است. معروفترین معمار این شهر که در دنیا هم شهرت زیادی دارد، آنتونی گائودی است که کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا مشهورترین اثر اوست. امروزه هنوز هم غذاهای این شهر، هتل ها و دکوراسیون خانه ها و حتی طعم شکلات مخصوصش مشهور است.
● موزه پیکاسو:
این موزه کلکسیون با ارزشی از کارهای اولیه پیکاسو را، قبل از اینکه مقیم فرانسه شود، جمع آوری کرده است. نمایش تابلوها به نحوی است که نشان می دهد چطور پیکاسوی نوجوان در سال ۱۸۹۶ به بارسلونا رسید و دنیا را شناخت.
● خرید:
از محله های ثروتمند بارسلون مثل پاساژ گارسیا تا پایین ترین نقاط شهر مانند بورن، شما می توانید انواع فروشگاه های آخرین مد تا اجناس دمده را بیابید. با وجود تمام تلاش شهر مادرید، بارسلون هنوز هم مرکز مد و طراحی اسپانیا باقی مانده است.
● غذا:
کال پپ (Cal Pep) شاید معروفترین رستوران شهر بارسلون باشد، اما رستوران دیگری نیز به نام پاسادیس دل پپ (Restaurant Passadís del Pep) وجود دارد که بسیار مورد علاقه توریستهاست و البته در نقطه ای از شهر قرار دارد که یافتنش کمی مشکل است! و زمانی که آن را یافتید، به محض ورود از شما پذیرایی خواهد شد و از غذاهای بارسلون لذت خواهید برد.
● از قرون وسطی تا مدرن:
موزه MNAC، یکی از وسیع ترین کاخها که در آن نقاشی هایی به سبک رومی، با قابهای مقعر برای شبیه سازی محراب کلیسا وجود دارد. در این موزه نقاشیهایی نیز مربوط به قرن نوزده و بیست از نقاشانی وجود دارد که بر پیکاسوی جوان تاثیر گذاشته است.
● شنا:
سواحل بارسلونا برای استراحت در یک بعدازظهر تابستانی بسیار لذت بخش است. بخصوص ساحل زیبای Platja de Sant Sebastià که شما می توانید از امکانات تفریحی مناسب آن با قیمت مناسب استفاده کنید.
● کافه زوریخ:
Café Zurich یکی از شلوغ ترین و پرطرفدارترین کافه ها در بارسلوناست. که البته با توجه به هزینه های توریستی، نوشیدنی ها و ساندویچ های این کافه قیمت مناسبی دارد.
● هتل:
هتل گرانادوس Hotel Granados با ۷۷ اتاق و سایر امکانات از قبیل استخر، یکی از بهترین هتل های شهر است. هتل Arts که برای المپیک تابستانی سال ۱۹۹۲ ساخته شده، ۵۰۰ اتاق دارد و روبرو به ساحل است و البته قیمت بسیار بالاتری نسبت به هتل قبلی دارد.
منبع : سایت فریا