دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

تغییر در پنجره‌های Open و Save as


تغییر در پنجره‌های Open و Save as
● مشکل: پنجره‌های استاندارد "Open" و "Save as" در بسیاری از نرم‌افزارهای کاربردی در نمودار لیستی ظاهر می‌گردند. گرچه می‌توانید این مسئله را تغییر دهید اما در فراخوانی بعدی باز هم با همان ظاهر قبلی مواجه خواهید شد. می‌خواهید که نمایش استاندارد این پنجره‌ها را برای همیشه به حالت Details در آورید.
● راه حل: توسط ابزار موجود در صفحه این کار عملی نمی‌باشد. شما احتیاج به یک ابزار patch به نام Multienhancer دارید که در آدرس زیر می‌‌توانید آن را دانلود کنید:
www.pcwelt.de/downloads/tools-utilities/desktop-tools/۷۰۹۳۱
بدینوسیله می‌توانید بر روی فایل comdlg۳۲.DLL کار کنید. پس از اینکه این ابزار را از حالت فشرده خارج کردید و آنرا فراخوانی کردید، زبان مورد نظر خود را برگزینید و عمل مربوط به Windows file open patch را انتخاب کنید. در پنجره اصلی دیالوگ لیستی ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد این ابزار از کدامین نسخه‌های System data Comdlg۳۲.DLL پشتیبانی می‌کند. ابتدا امتحان کنید که آیا می‌توانید با DLL موجود خود کار کنید یا نه. برای این کار دایرکتوری Windowssystem۳۲ را باز کرده و با دکمه راست موش بر روی DLL کلیک کنید. سپس گزینه properties را برگزیده و به بخش Version آن بروید. شماره را پیدا کنید. اگر این شماره در لیست وجود داشت می‌توانید به کار خود ادامه دهید.
۱) یکبار بر روی patch کلیک کنید. بدین ترتیب قسمت اصلی Comdlg۳۲.DLL را ایمن ساخته‌اید و می‌توانید در هر زمان موقعیت اولیه را بازسازی کنید.
۲) اکنون ابزار از شما می‌خواهد تا بلندی جدید درخواستی مربوط به دیالوگ‌ها را در واحد پیکسل وارد کنید. از آنجا که عددی که در آنجا از قبل نوشته شده است با تنظیمات صفحه شما همخوانی دارد می‌توانید آن را تغییر نداده و تنها تاییدش کنید. سپس ابزار System data و Backup آن را در پوشه Dllcache تنظیم کرده و به شما دستور Restart می‌دهد.
۳) اکنون می‌توانید Notepad را شروع کرده و گزینه‌های File->Open را برگزینید. اکنون باید دیالوگ را در حالتی که خواستارش بودید، ببینید. برگشتی به حالت اولیه: در هنگام اولین فراخوانی این ابزار patch به صورت اتوماتیک در پوشه Programs شما کپی شده است. و دارای لینکی در Start->Programs می باشد. برای برگرداندن تغییرات انجام شده بر روی Comdg۳۲.DLL توسط لینک موجود ابزار را دوباره فراخوانی کرده زبان خود را برگزینید و عمل Windows file open patch را انتخاب کرده و بر روی گزینه Restore کلیک کنید. اگر اکنون یکبار Restart کنید همه چیز به حالت اول بازگشته است.
گفتنی است که MS Office برای خودش یک دیالوگ Open و Save as خاصی را دارد که تغییرات را به خاطر می‌سپارد.
منبع : ارجان نت