جمعه, ۹ اسفند, ۱۳۹۸ / 28 February, 2020
بازار بورس
رشد طلایی شاخص بورس در هفته نخست اسفند ماه
ایرنا / ۱۱ ساعت قبل / اقتصادی
رشد طلایی شاخص بورس در هفته نخست اسفند ماه
تهران - ایرنا - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (هفتم اسفند) به عدد ۵۲۴ هزار و ۳۹۴ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته رشد حدود ١٠ درصد را تجربه کرد.
  بازار بورس  سازمان بورس و اوراق بهادار  بازار سرمایه  بازار بورس
شبیخون ۳ تریلیون دلاری کرونا به بورس‌های جهان 
ایرنا / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
شبیخون ۳ تریلیون دلاری کرونا به بورس‌های جهان 
تهران- ایرنا- ویروس کرونا فقط در این هفته، بیش از ۳ تریلیون دلار از ارزش بورس‌های جهان را از بین برد.
  ویروس کرونا  ایتالیا  چین  ایالات متحده آمریکا  بازار بورس
شکست کرونا در بازار بورس مازندران
ایرنا / ۱۸ ساعت قبل / اقتصادی
شکست کرونا در بازار بورس مازندران
ساری - ایرنا - در حالی این روزها بازارهای مازندران به دلیل شیوع ویروس کرونا با سردی همراه است، اما طی هفته جاری بازار سهام در بورس منطقه‌ای استان گرم بوده و برای دومین هفته رشد ۱۰ درصدی را در ارزش سهام معامله شده ثبت کرد.
  مازندران  سرمایه گذاری  بازار بورس
الگوی دیوار در بورس تهران
فرارو / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
الگوی دیوار در بورس تهران
در هفته‌ای که گذشت دماسنج اصلی بازار سهام ۹ درصد دیگر صعود کرد و به این ترتیب بورس تهران تنها ۶ درصد تا ۳ برابر شدن در سال ۹۸ فاصله دارد. بازدهی ۲۰۰ درصدی سهام در حالی می‌تواند در هفته آتی به وقوع بپیوندد که بازار‌های رقیب و تورم، در قیاس با رشد سهام به کلی جامانده تلقی می‌شوند. تداوم ورود نقدینگی به بازار سهام و صعود بی‌وقفه قیمت‌ها به چرخه‌ای خودتکرار تبدیل شده که نمودار قیمت بسیاری از سهام بورس و فرابورس را به دیوار شبیه کرده است.
  بورس تهران  بازار سهام  شاخص بورس
روزنامه ابتکار / ۲۷ ساعت قبل / ...
دیدار مدیرعامل بانک دی با رئیس سازمان بورس
برات کریمی، مدیرعامل بانک دی در راستای توسعه مناسبات و بررسی ظرفیت‏های همکاری متقابل با شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس دیدار کرد. کریمی در این دیدار که با حضور حسین ظریفی، معاون مالی، فردین آقابزرگی، مدیرعامل شرکت کارگزاری و جمشید قزوینیان، رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی انجام شد بر توسعه همکاری‏های متقابل با سازمان بورس تاکید کرد. بر اساس این گزارش، مدیرعامل بانک دی عملکرد این بانک در زمینه فعالیت های سرمایه‌گذاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر بانک دی بر اساس اقدامات انجام شده در زمینه سرمایه گذاری، سرمایه های ارزشمندی دارد که از مهم‏ترین آن‏ها می‏توان به نیروگاه دماوند، بزرگ‏ترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه اشاره کرد. وی، ارتقای ساختار مالی بانک را یکی از مهم‏ترین ماموریت‏های …
روزنامه شهروند / ۲۸ ساعت قبل / ...
رشد ۵۸۸۱ واحدی بورس
[شهروند] شاخص بورس در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۸۸۱ واحدی، به ارتفاع ۵۲۴‌هزار واحد صعود کرد. در جریان دادوستدهای دیروز بازار سرمایه تعداد 7میلیارد و 659میلیون سهم و حق‌ تقدم به‌ ارزش 5589میلیارد تومان در یک‌میلیون و 25هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 5هزار و 881واحدی در ارتفاع 524هزار و 394واحد قرار گرفت. شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 1567واحد، کل (هم‌وزن) 3هزار واحد، قیمت (هم‌وزن) 1997واحد، آزاد شناور 10422واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ‌ترتیب 4489 و 11002 واحد رشد کردند.
افزایش قیمت سهام در سال آینده هم ادامه دارد
رویداد 24 / ۳۳ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش قیمت سهام در سال آینده هم ادامه دارد
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است با اینکه در سال ۱۳۹۲ یک بار بخشی از پول‌ها در بازار سرمایه سوخت شد، اما این بار دولت در بازار بورس منافع زیادی دارد که امکان این مسئله را بسیار کاهش می‌دهد. به گفته روزبه شریعتی یکی از این منافع، مالیات هفت تا هشت هزار میلیارد تومانی است که از معاملات سهام به دست می‌آورد.
  قیمت سهام  بازار ارز
FATF  حریف بورس نشد
ایرنا / ۳۳ ساعت قبل / فیلم
FATF حریف بورس نشد
بازار سرمایه ایران هنوز روند رو به رشد خود را تجربه می‌کند. در روزهایی که پیش‌بینی می‌شد پس از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF شاخص بورس سقوط کند اما پس از چند روز نوسان دوباره بورس روند رو به رشد خود را طی کرد.
  FATF  اف ای تی اف  بازار بورس  پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
در
فرارو / ۴۰ ساعت قبل / سیاسی
در "بورس" چه خبر است؟
میر معینی با اشاره به اینکه این روز‌ها بورس تهران تبدیل به دیگ جوشان نقدینگی شده است، گفت: با توجه به اینکه سوددهی بازار سهام از بازار‌های مواری بیشتر بوده، مردم عادی نیز به بورس هجوم آورده‌اند و با بررسی روند این بازار می‌توان به این نتیجه رسید تا زمانی که ورودی نقدینگی به همین میزان باشد، همچنان می‌توان به رشد فزاینده قیمت سهام در تالار حافظ امیدوار بوده، ولی هیچ پیش‌بینی در مورد اینکه وضعیت صعودی موجود تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد، نمی‌توان ارائه داد.
  بازار سهام  بورس  سوددهی بورس  نقدینگی سرگردان  رشد بورس  شاخص کل
رشد ۱۴۳ درصدی تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و بدهی / جریان یافتن ۲۰۵ هزار میلیارد تومان سرمایه
مهر / ۴۱ ساعت قبل / اقتصادی
رشد ۱۴۳ درصدی تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و بدهی / جریان یافتن ۲۰۵ هزار میلیارد تومان سرمایه
مجموع تأمین مالی سرمایه‌ای و بازار بدهی در بورس تهران به حدود ۲۰۵ هزار میلیارد تومان در ۱۰ ماهه نخست امسال رسیده که رشدی ۱۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.
  اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران  بازار سرمایه  بازار بدهی دولت
کرونا بار دیگر بازار سهام آمریکا را لرزاند
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
کرونا بار دیگر بازار سهام آمریکا را لرزاند
تهران- ایرنا- بازار سهام آمریکا برای دومین روز پیاپی به دلیل اخبار مربوط به کرونا با سقوط شاخص‌ها مواجه شد.
  ویروس کرونا  ایالات متحده آمریکا  بازار بورس  هراس جهانی از ویروس کرونا
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
سیل نقدینگی دماسنج بورس را به کانال 518 هزار واحد رساند
روز سه‌شنبه شاخص‌های بازار سهام با رشدی قابل توجه رو به رو شدند و به لطف صف‌های خرید سنگین در بسیاری از نمادها این روز را با عملکردی مثبت به پایان رساندند.
  رایانه  سهام  شاخص  نقدینگی  وزن
بازده شاخص کل 190 درصدی شد
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
بازده شاخص کل 190 درصدی شد
پیشروی نماگرهای بازار سرمایه در مسیر صعود همچنان ادامه دارد و روز گذشته شاخص کل بورس تهران برای اولین‌بار در تاریخ محاسبه خود وارد کانال ۵۱۸ هزار واحدی شد.
  بورس تهران  رشد  سرمایه  سهام  شاخص
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
شاخص بورس حباب ندارد
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه با وجود رشد پرشتاب این روزهای بازار سرمایه، شاخص بورس حباب ندارد، گفت: پیش‏بینی روند آن تا پایان سال و احتمال ادامه رشد بازار سرمایه وابسته به عوامل زیادی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.به گزارش ایرنا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه روز (سه شنبه) با اشاره به دلیل رشد فعلی و میزان ورود نقدینگی به بازار سرمایه گفت: اکنون بخش عمده‌ای از رشد بازار ناشی از فعل و انفعالاتی است که به دلیل ورود نقدینگی‌های کلان در بازار ایجاد شده است، با توجه به رشد نقدینگی و بروز تورم، همه بازارها در حال هماهنگ‌سازی خود با مسئله کاهش ارزش ریال هستند.وی با اینکه در چند روز اخیر همزمان با افزایش شاخص بورس، ارزش دلار، خودرو و مسکن هم با رشد همراه شده است، افزود: در همه بازارها …
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
بورس چمدان مشیر خلوت
  با نزدیک‌شدن به تعطیلات نوروزی و افزایش مسافرت‌ها، تقاضا برای خرید برخی ملزومات سفر مانند انواع کیف، چمدان، کوله و... نیز افزایش می‌یابد. اگر قصد خرید این اقلام را دارید می‌توانید سری به بورس این محصولات واقع در خیابان 15خرداد، طبقه زیرزمین سرای مشیر خلوت بزنید.   برای رسیدن به این راسته بازار کافی است از دهانه بازار بزرگ تهران مسیر خود را به سمت مسجد امام‌خمینی(ره) کج کنید و پس از رسیدن به این مسجد از پله‌ها پایین رفته و مسیرتان را به سمت حیاط کوچه ادامه دهید. پس از رسیدن به حیاط اصلی مسجد به …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
پرواز 15کانالی شاخص بازار سهام
بورس تهران در ادامه روند پرشتاب صعودی خود، روز سه‌شنبه نیز جهش 14778 واحدی (معادل 93/ 2 درصد) را در کارنامه خود ثبت کرد و در نیمه کانال 518هزار واحدی متوقف شد. پرواز 15کانالی شاخص بازار سهام درحالی رخ داد که با احتساب این رشد، بازدهی بورس از ابتدای سال‌جاری تا دیروز به بیش از 190درصد رسید. در همین راستا حرکت دسته‌جمعی نمادهای مختلف از صنایع متنوع بورسی سبب شد تا شاخص کل‌ هم‌وزن نیز رشد 83/ 2درصدی را در معاملات دیروز تجربه کند.
حباب 400 درصدی در سایه غفلت ناظر
تابناک / ۲ روز قبل / اقتصادی
حباب 400 درصدی در سایه غفلت ناظر
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو در بازار امروز، بورس برای یک رکورد تاریخی آماده می شود، پاسخ به سوالات مهم درباره سهام عدالت، ثبات در بورس‌های بین‌المللی پس از سقوط روزهای گذشته به خاطر کرونا، رکوردشکنی طلا متوقف شد، معاملات کدام نماد به اتهام دستکاری بازار متوقف شد؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
فراوانی کالا بیش از دو برابر نیاز کشور است/ سایه کرونا بر بورس، بانک و طرح ملی مسکن/ دلیل گرانی گوشت مشخص شد/ قیمت پایانی سکه در بازار تهران/ هدیه ۵ هزار تومانی روحانی به مسافران شمال
تابناک / ۲ روز قبل / اقتصادی
فراوانی کالا بیش از دو برابر نیاز کشور است/ سایه کرونا بر بورس، بانک و طرح ملی مسکن/ دلیل گرانی گوشت مشخص شد/ قیمت پایانی سکه در بازار تهران/ هدیه ۵ هزار تومانی روحانی به مسافران شمال
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص فردا از مقاومت ۵۲۰ هزار واحدی عبور می‌کند؟، تردد در بورس متوقف می‌شود؟، واکنش ترامپ به ترس معامله گران از کرونا، نوسان دلار در کانال ۱۴ و ۱۵ هزار تومان، رکوردشکنی طلا در بازار جهانی متوقف شد، بهبود قیمت نفت پس از ریزش دیروز، این کشور بزرگترین خریدار نفت آمریکا می‌شود و عرضه رایگان ماسک توسط یک واحد تولیدی را در بر دارد.
ادامه روند مثبت بازار سرمایه تا پایان سال ۹۸
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
ادامه روند مثبت بازار سرمایه تا پایان سال ۹۸
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهم‌های بزرگ در بازار همچنان جا برای رشد دارند تا به ارزش واقعی خود برسند، گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان، روند پیش رو در بازار سرمایه تا پایان سال متعادل و رو به مثبت خواهد بود.
  بازار بورس  سازمان بورس و اوراق بهادار  بازار سرمایه  بازار بورس
توقف فعالیت‌های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟
ایسنا / ۲ روز قبل / بهداشت و سلامت
توقف فعالیت‌های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟
کانون کارگزاران با توجه به شیوع کرونا در کشور پیشنهاد توقف فعالیت های حضوری بورس را به سازمان بورس ارائه کرده است و این سازمان تصمیم‌گیری درمورد این ماجرا را بر عهده وزارت بهداشت دانسته و اعلام کرده که در صورت صلاح‌دید و دستور این وزارتخانه، اقداماتی در بازار سرمایه انجام خواهد شد.
  کروناویروس  سازمان بورس و اوراق بهادار  کانون کارگزاران
بورس ۱۴ هزار و ۷۷۸ واحد رشد کرد/شاخص به ۵۱۸ هزار و ۵۱۴ واحد رسید
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
بورس ۱۴ هزار و ۷۷۸ واحد رشد کرد/شاخص به ۵۱۸ هزار و ۵۱۴ واحد رسید
بورس تهران با رشد ۱۴ هزار و ۷۷۸ واحدی، معاملات امروز سه شنبه ۶ اسفند ۹۸ را با رسیدن به شاخص ۵۱۸ هزار و ۵۱۴ واحدی به پایان برد.
  بازار بورس  افزایش شاخص بورس  بورس تهران
جدال بورس و طلا و ارز با کرونا و FATF
روزنامه فرهیختگان / ۳ روز قبل / اقتصادی
جدال بورس و طلا و ارز با کرونا و FATF
در روز‌های اخیر با شوک خبر غیراقتصادی شیوع بیماری کرونا و خبر اقتصادی قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF، بازار سهام با ریسک‌های جدیدی مواجه شده است.
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
شاخص کل وارد کانال 503 هزار واحدی شد
تداوم رونق بازار سهام طی روز گذشته به رشد 831 واحدی شاخص بورس منتهی شد. در این روز رشد 0.97درصدی نماگر اصلی بازار سهام سبب شد
  ایران  دماوند  رشد  سهام  شاخص
دماسنج بورس تهران نیم میلیون واحدی شد
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
دماسنج بورس تهران نیم میلیون واحدی شد
روز گذشته بازار سهام ایران شاهد یک اتفاق مهم بود. در این روز رونق معاملات در بسیاری از نمادهای بازار به همراه فشار ورود نقدینگی به چرخه داد و ستد‌ها سبب شد
  ایران  بورس تهران  رشد  سهام  نقدینگی
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
فضای تورمی بازار سرمایه را رشد داد
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون فضای تورمی بازار سرمایه را به سمت رشد هدایت کرده است، اما فضای تورمی در یک نقطه‌ای توقف دارد و به ثبات میرسد.به گزارش ایرنا، محسن رحمتی به رشد دو روز گذشته بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: رشد بازار مربوط به چشم‌انداز تورمی است که برای سال آینده پیش بینی شده، همچنین محرک آن قیمت دلار و حجم نقدینگی گسترده‌ای است که در اقتصاد کشور دیده می‌شود. اسفند ماه، بانک مرکزی قیمت دلار را در همین محدوده حفظ می‌کند، اما به نظر می‌رسد سطح نقدینگی که در بازار در حال گردش است در اوایل سال ۹۹ وارد بازار دلار شود؛ بنابراین بعید به نظر می‌رسد دلار در سال ۹۹ در محدوده ۱۵ هزار تومان باقی بماند و پیش‌بینی‌ رشد وجود دارد.رحمتی با اشاره به اینکه مشکل چندانی در رشد بازار سرمایه وجود ندارد، …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
بانک‌ها موظف هستند به بهترین شکل، منافع ذی‌نفعان خود را تامین کنند
بانک‌ها وکیل هستند. سپرده‌های مردم را جذب می‌کنند، منابع را تجهیز می‌کنند و بر اساس مجوزهای قانونی از محل آنها سرمایه‌گذاری کرده و یا تسهیلات ارائه می‌کنند. طبق قانون مدنی وکیل امانت‌دار و موظف است که به بهترین شکل، منافع موکل خود را تامین کند.قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد در ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان نظام بانکی در خدمت تولید، در نشست ساز و کار تامین مالی بخش حقیقی اقتصاد توسط بانک‌ها، گفت: بر اساس ماده ۸ قانون عملیات بانکی بدون ربا، بانک‌ها می‌توانند در اقتصاد سرمایه‌گذاری مستقیم کنند اما نباید در کارهای مصرفی غیر ضروری و کارهای تشریفاتی و لوکس که برای اقتصاد ملی ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی‌کند، وارد شوند. دولت نیز باید این چارچوب را هر ساله در برنامه‌های خود بگنجاند و در بودجه …
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
ارزش معاملات بازار سرمایه به 60میلیارد دلار رسید
ارزش کل معاملات بازار سرمایه در سال‌جاری با رشد بی‌سابقه‌ای مواجه شده و برای نخستین‌بار در 11ماهه سال‌جاری به 860هزار میلیارد تومان، معادل 60میلیارد دلار رسیده است. این موضوع در کنار بازده 170درصدی بورس، که رتبه نخست را در دنیا دارد، توجه سرمایه‌گذاران خارجی را هم جلب کرده است. به گزارش همشهری، رشد نماگر‌های بورس در سال‌جاری منجر به رشد ارزش معاملات در بورس‌های چهارگانه ایران یعنی بورس تهران، فرا‌بورس، بورس‌کالا و بورس انرژی شده است. طبق آخرین آمار میزان بازده سرمایه‌گذاری در بورس در 11ماهه امسال …
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
احتمال ورود ابزارهای جدید مالی به بازار سرمایه
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه همه ابزارهای مالی که در دنیاست، در بازار سرمایه ایران نیز وجود دارد، گفت: امکان عملیاتی شدن و به بازار آمدن ابزارهای جدید مالی وجود دارد.
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
تمدید مهلت در دوره‌های آموزشی ویژه گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه
براساس اعلام مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، به‌دلیل حجم بالای متقاضیان شرکت در دوره‌های تمدید، عدم اتمام دوره‌های درحال برگزاری و هم چنین تعطیلی تمامی مراکز آموزشی به دلیل شیوع بیماری کرونا، با موافقت کمیته گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه، مهلت شرکت در دوره‌های آموزشی و تمدید گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای تا پایان شهریورماه ۱۳۹۹ تمدید شد. رئیس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بسیاری از مراکز برگزاری دوره‌های تمدید با حجم بالای متقاضیان روبه‌رو بوده و عملا امکان اتمام دوره‌ها تا مهلت مقرر وجود نداشت و از طرفی شیوع بیماری کرونا موجب تعطیلی مراکز آموزشی شده است، بنا به پیشنهاد این مرکز و موافقت کمیته گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای، مهلت شرکت در این دوره‌ها تا پایان شهریورماه سال …
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
بورس بر قله ۵۰۰‌هزار واحد نشست
[شهروند] شاخص بورس در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۸۳۱واحدی، ارتفاع ۵۰۰هزار واحد را فتح کرد. در جریان دادوستدهای دیروز بازار سرمایه تعداد 6میلیارد و 354میلیون سهم و حق‌ تقدم به ‌ارزش 4929میلیارد تومان در 791هزار و 854نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4هزار و 831واحدی در ارتفاع 503هزار و 735واحد قرار گرفت. شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 1288واحد، کل (هم‌وزن) 2911واحد، قیمت (هم‌وزن) 1938واحد، آزاد شناور 8551واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ‌ترتیب 3003 و 12098واحد رشد کردند.
سقوط قیمت نفت در بورس شانگهای چین/ اولین کد رهگیری نصیب سیگار شد/ بورس تهران نیم میلیونی شد/ سکه در کانال 6 میلیون جای گرفت/ نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال چند هزار تومان است؟
تابناک / ۳ روز قبل / اقتصادی
سقوط قیمت نفت در بورس شانگهای چین/ اولین کد رهگیری نصیب سیگار شد/ بورس تهران نیم میلیونی شد/ سکه در کانال 6 میلیون جای گرفت/ نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال چند هزار تومان است؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سقوط ۷۰۰ واحدی داوجونز با آغاز معاملات امروز، سقوط سنگین سهام ایتالیا به دنبال شیوع سریع کرونا، دلار آزاد همچنان در کانال ۱۵؛ دلار بانکی کانال ۱۴، طلای جهانی گران‌تر شد، قیمت خودرو‌های ایران خودرو و سایپا، سقوط آزاد بازار فروش خودرو در چین، هزینه لغو سفر و ابطا بلیت قطار و هواپیما صفر شد و لغو نمایشگاه‌های خودرویی جهان را در بر دارد.
شاخص بورس ۵۰۷۰۰۰ واحدی شد
رویداد 24 / ۳ روز قبل / ...
شاخص بورس ۵۰۷۰۰۰ واحدی شد
شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۸ هزار واحدی از مرز ۵۰۷ هزار واحد نیز عبور کرد.
  بورس  تالار شیشه ای  رشد بورس
تازه واردهای بازار بورس از صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
تازه واردهای بازار بورس از صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به افزایش ورود افراد غیرحرفه‌ای به بازار بورس، به چنین افرادی توصیه کرد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند.
صعود انفجاری بورس روی موج دلار
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
صعود انفجاری بورس روی موج دلار
رشد افسارگسیخته قیمت دلار تحت تأثیر قرارگرفتن نام ایران در فهرست سیاه FATF و اثرات احتمالی شیوع ویروس کرونا بر تجارت خارجی، دیروز اثرش را بر بازار سهام نمایان کرد و به صعود انفجاری شاخص بورس به میزان ۳.۵درصد منجر شد و دیروز یکشنبه منحنی شاخص کل بورس را به مرز ۵۰۰هزار واحد رساند.
رکورد تازه در بازار سهام/ شاخص نیم میلیونی شد
ارانیکو / ۳ روز قبل / اقتصادی
رکورد تازه در بازار سهام/ شاخص نیم میلیونی شد
شاخص بورس امروز (دوشنبه) درنخستین دقایق معاملات با بیش از هشت هزار و ۲۰۰ واحد رشد از کانال ۵۰۰ هزار واحدی گذشت.
«دلار» بازار سهام را بر هم ریخت
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
«دلار» بازار سهام را بر هم ریخت
رکوردهای پی در پی شاخص بورس ادامه دارد؛ براساس آخرین گزارش‌ها، شاخص بورس در آستانه ۵۰۰ هزار واحدی شدن قرار دارد؛ به طوری که با رشد کمتر از ۲ هزار واحد به ۵۰۰ هزار واحد می‌رسد.
  بورس تهران  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس کالا  دلار  ارز  اف ای تی اف FATF  بازار طلا و ارز  ارز تک نرخی  سهام  تحریم اقتصادی
راز بازدهی های شگفت آور در بازار سرمایه
تابناک / ۴ روز قبل / اقتصادی
راز بازدهی های شگفت آور در بازار سرمایه
امروز مطالبی همچون قیمت آپارتمان ۶۰ متری در تهران، قیمت دلار چقدر گران‌تر شد، سکه به بالاترین نرخ در سال‌های اخیر رسید، آیا رویای شاخص یک میلیون واحدی به واقعیت می‌پیوندد، ۴ شرکت بورسی راهی مجمع می‌شوند، روز پر خبر وتجارت، توقف نماد در روز آغاز فروش تعهدی، بازار حرفه‌ای با ابزار فروش تعهدی و تبرئه پسران یک رئیس جمهور در پرونده بورس؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
روزنامه شهروند / ۴ روز قبل / ...
جهش 17‌هزار و 106 واحدی بورس
[شهروند] شاخص بورس در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۷۱۰۶واحدی، تا نزدیکی ارتفاع ۵۰۰هزار واحد پیش رفت. شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 4563واحد، کل (هم‌وزن) 6102واحد، قیمت (هم‌وزن) 4065واحد، آزاد شناور 22577واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ‌ترتیب 12719و 33512واحد رشد کردند. در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 5میلیارد و 687میلیون سهم و حق ‌تقدم به ‌ارزش 4170میلیارد تومان در 625هزار و 911نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 17‌هزار و 106واحدی در ارتفاع 498هزار و 904واحد قرار گرفت.
روزنامه شهروند / ۴ روز قبل / ...
آغاز فروش تعهدی سهام در بورس
[شهروند] استقبال تازه‌واردها از بورس باعث شده است که فعالان این بازار نسبت به جهش بی‌رویه قیمت سهام شرکت‌های بورسی نگران شوند. این موضوع موجب شده است که بازار سرمایه به فکر راهکاری برای جلوگیری از رشد بی‌رویه ارزش سهام شرکت‌های بورسی بیفتد و طرح فروش تعهدی را در بورس آغاز کند. امیر‌ هامونی، مدیرعامل فرابورس، با اعلام این خبر گفته است که فروش تعهدی فعلا برای ۵ نماد مورد معامله در بورس تهران و ۳ نماد سهام در فرابورس اجرایی شده ولی قابلیت عملیاتی‌شدن را در تمامی اوراق دارد. کارشناسان بازار سرمایه اما معتقدند که این روش فقط برای حرفه‌ای‌ها مناسب است و سهامداران مبتدی به هیچ عنوان و بدون آموزش کافی به فکر فروش تعهدی نیفتند.
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
مردم، قدرت و منافع (172)
برخی موفقیت اقتصاد ایالات متحده در سال‌های اخیر و متعاقب انتخاب ترامپ و بالا رفتن شاخص بازار بورس را شاهد عقلانیت سیاست‌های وی می‌دانند. به هرصورت واضح است
  اقتصاد  ایالات متحده  جهان  دموکراسی  شاخص
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / ...
بورس صرافی و سکه
   اگر هنوز هم قدرت مالی لازم برای کادو دادن سکه را دارید، برای مسافرت نیازمند خرید انواع ارز بوده یا قصد فروش آن را دارید و یا اینکه جزو معدود افرادی هستید که به قصد سرمایه‌گذاری خرید سکه و ارز را مدنظر قرار داده‌اید، بهتر است سری به بورس سکه  و ارز میدان فردوسی و میدان ارک تهران بزنید.    خرید این اقلام از بورس اصلی آن در بازار تهران امکان رصد بهتر قیمت‌ها و خرید مطمئن‌تر شما را فراهم کرده و نگرانی چندانی برای خرید احتمالی سکه و ارز تقلبی به شرط دریافت فاکتور رسمی و معتبر نیز نخواهید داشت.   …
پیشنهاد برد-برد برای عرضه سهام
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
پیشنهاد برد-برد برای عرضه سهام
رونمایی از سازوکار ابزار فروش تعهدی روز گذشته با حضور سیاست‌گذاران بازار سرمایه صورت گرفت و به این ترتیب ابزار جدید کار خود را با 5نماد بورسی و 3 نماد فرابورسی آغاز کرد. در مراسم روز گذشته که به‌صورت مجازی با حضور مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران و نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل فرابورس برگزار شد، به مزایای این ابزار جدید پرداخته و سه‌گام جدید برای توسعه بازار سرمایه تشریح شد.
رکوردشکنی بورس در روز‌هایی که احتمال سقوط وجود داشت
ارانیکو / ۴ روز قبل / اقتصادی
رکوردشکنی بورس در روز‌هایی که احتمال سقوط وجود داشت
بورس امروز رکورد شکست. رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص در یک روز اتفاقی بی‌سابقه بود که در بازار بورس رقم خورد و باعث شد شاخص کل به نزدیکی مرز ۵۰۰ هزار واحد برسد. این مورد در حالی اتفاق افتاده که اغلب فعالان بازار روز‌های منفی را در پی قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF پیشبینی می‌کردند
دهن کجی بورس تهران به لیست سیاه FATF/ درهم امارات گران‌تر از دلار ۴۲۰۰ شد/ رفت و برگشت سکه در مرز ۶ میلیون تومان/ کرونا در عرض دو ماه چند میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد؟
تابناک / ۴ روز قبل / اقتصادی
دهن کجی بورس تهران به لیست سیاه FATF/ درهم امارات گران‌تر از دلار ۴۲۰۰ شد/ رفت و برگشت سکه در مرز ۶ میلیون تومان/ کرونا در عرض دو ماه چند میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون جزئیات فروش تعهدی در بورس، همتی: بانک مرکزی با هیجانات بازار، هیجانی برخورد نمی‌کند، متولدان جدید یارانه معیشت می‌گیرند، مرز ترکمنستان با ایران بسته شد، از سرگیری صادرات کالا به عراق از مرز چذابه، قیمت خودرو‌های سایپا در بازار امروز و تصویر هولناک خودروسازی در سال ۲۰۲۰ را در بر دارد.
بورس تهران بازهم رکوردشکنی کرد
الف / ۴ روز قبل / اقتصادی
بورس تهران بازهم رکوردشکنی کرد
به گزارش فارس، در پایان معاملات امروز یکشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با یک جهش بی‌سابقه 17 هزار و 106 واحد افزایش یافته و به رقم 498 هزار و 904 واحد رسید. این در حالی است که این رکورد شکنی یک روز پس از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF صورت گرفته است.
  بازار بورس  رشد شاخص بورس  شاخص بورس  شاخص بورس تهران  معاملات بورس
استفاده از ابزارهای بورس برای قیمت‌گذاری خوراک پالایشگاه ها
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
استفاده از ابزارهای بورس برای قیمت‌گذاری خوراک پالایشگاه ها
تهران - ایرنا - نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: اگرچه قرارداد خوراک پالایشگاه‌ها بلند مدت است اما می‌توان از بورس و ابزارهای آن برای تعیین قیمت این قراردادها استفاده کرد.
  نفت خام  نفت  بورس انرژی  بازار بورس
صعود ۱۷ هزار واحدی بورس در یک روز!
ارانیکو / ۴ روز قبل / اقتصادی
صعود ۱۷ هزار واحدی بورس در یک روز!
معاملات امروز بازار سرمایه با رکورد جدید این بازار به پایان رسید؛ به طوریکه شاخص در آستانه ورود به کانال ۵۰۰ هزار واحدی قرار گرفت.
زلزله در آغاز معاملات امروز بورس
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
زلزله در آغاز معاملات امروز بورس
تهران- ایرنا- شاخص کل بورس در آغاز معاملات امروز بازار سرمایه، وارد کانال ۴۹۰ هزار واحد شد و تا این لحظه (ساعت ۱۰ و ۱۹دقیقه)  با ۱۷ هزار و ۶۴ واحد به عدد ۴۹۸ هزار و ۹۱۲ واحد رسیده است.
  بازار بورس  سازمان بورس و اوراق بهادار  بازار سرمایه
جهش ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در ۱۵ دقیقه | ۱۰ هزار واحد تا عدد تاریخی نیم میلیون
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / اقتصادی
جهش ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در ۱۵ دقیقه | ۱۰ هزار واحد تا عدد تاریخی نیم میلیون
شاخص کل بورس تهران در دقایق اولیه بازار امروز یک‌شنبه ۴ اسفندماه بیش از ۱۱ هزار واحد جهش کرد و به محدوده ۴۹۰ هزار واحدی رسید.
تاثیر کوتاه مدت FATF بر روند معاملات بورس
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
تاثیر کوتاه مدت FATF بر روند معاملات بورس
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: خبر خروج ایران از FATF به شدت باعث ایجاد هیجان در آغاز معاملات روز گذشته بازار سرمایه و روند منفی شاخص بورس شد،  اما با افزایش نرخ ارز، روند بازار تحت تاثیر قرار گرفت و وارد مدار افزایشی شد.
ماجرای ارسال پیامک به سهامداران با محتوای FATF چه بود؟
تابناک / ۵ روز قبل / اقتصادی
ماجرای ارسال پیامک به سهامداران با محتوای FATF چه بود؟
امروز مطالبی همچون بازگشت وحشت کرونا به بورس‌های جهان، دلار آزاد وارد کانال ۱۵ هزار تومان شد، گرد ندامت بر رخ فروشندگان صبح امروز/ برترین صفوف خرید بورس تهران، مشمولان سهام عدالت بخوانند، واکنش بازار نفت به پایان ماه عسل روسیه و عربستان، روند صعودی طلا ادامه خواهد داشت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
اعداد جدید در بازارها
فرارو / ۵ روز قبل / اقتصادی
اعداد جدید در بازارها
دیروز ارقام جدیدی در بازار ارز، سکه و سهام ثبت شد. سکه تمام برای اولین بار از مرز ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی عبور کرد و دلار برای نخستین بار از اردیبهشت، به کانال ۱۵ هزار تومان رسید. شاخص کل بورس نیز که معاملات آغازین اسفند را تحت سایه «کرونا» و بازگشت به لیست سیاه FATF با ریزش بیش از ۱۱ هزار واحدی آغاز کرد، در پی قدرت‌نمایی نقدینگی نهایتا بیش از ۳ هزار واحد بر ارتفاع خود افزود و برای نخستین بار در کانال ۴۸۱ هزار مستقر شد.
  سکه  طلا  بازار ارز
چرخش بی‌سابقه بورس تهران
فرارو / ۵ روز قبل / اقتصادی
چرخش بی‌سابقه بورس تهران
بازار سهام روز گذشته یکی از عجیب‌ترین و هیجانی‌ترین روز‌های معاملاتی خود را تجربه کرد. شاخص کل بورس که تنها در ۱۰ دقیقه نخست معاملات با افت ۱۱۶۳۶ واحدی مواجه شده بود به سرعت تغییر روند داد و به محدوده مثبت بازگشت و نهایتا کار خود را با رشد ۳۱۱۴ واحدی به پایان برد. به این ترتیب به نظر می‌رسد بورس تهران گذری زودهنگام از ویروس کرونا و فهرست سیاه FATF را تجربه کرده است. با این حال محرک‌های بازار سهام در نوسان حدود ۱۵ هزار واحدی روز گذشته را باید مد نظر داشت.
  بورس تهران  بازار بورس  بورس  اف ای تی اف
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
هیجان FATF بر بازارهای مالی
[شهروند] دیروز اولین روز کاری بازارهای مالی، پس از بازگشت ایران به فهرست سیاه FATF رقم خورد. قیمت دلار آزاد در واکنش به این مصوبه تا نزدیک 15‌هزار تومان رفت و طلا رکورد یک‌و‌نیم ‌سال گذشته را شکست. بورس هم که دیروز در ابتدا ریزشی بود، در میانه روز صعودی شد. این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که نگرانی‌ها برای بازار سرمایه جدی شده است و فعالان بورسی می‌گویند که با ادامه رشد قیمت دلار، احتمال خروج سرمایه‌گذاران از بورس و ورود به بازارهای واسطه‌ای وجود دارد اما احتمال رشد دوباره قیمت دلار و طلا چقدر است؟
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
فروش تعهدی از امروز به بازار می‌آید
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، از تکمیل و ورود ابزار فروش تعهدی به بازار سرمایه از امروز خبر داد و گفت:
  سازمان بورس و اوراق بهادار  سرمایه  سنا  کارشناسی  کشورهای اسلامی
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
واحدهای کوچک و متوسط در حوزه مدیریت مالی به‌روز شوند
نحوه ورود SMEها به بورس و چگونگی تامین مالی آنها از طریق بورس موضوع نشستی بود که کمیته بورس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران برگزار کرد.
  ایران  پول  سرمایه  کارشناسی  معدن
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
خانه در رکود، رشد قیمت را تجربه می‌کند
خانه در رکود رشد قیمت را تجربه می‌کند و افزایش قیمت مسکن نه به دلیل افزایش قیمت تمام شده و یا رشد تقاضا، بلکه این نوسان ریشه در بازارهای موازی مثل طلا، ارز و بورس دارد که تاثیر منفی خود را روی قیمت مسکن می‌گذارد.به گزارش ایرنا، کارشناسان مسکن می‌گویند «مسکن ظرفیت رشد قیمت جدید را ندارد» درآمد مردم کاهش یافته است و وام‌های موجود مسکن هم تنها ۱۰ درصد قیمت خرید خانه را پوشش می‌دهد؛ اگر متوسط درآمد خانوار ایرانی را در خوشبینانه‫ترین حالت بین۴ تا ۵ میلیون در ماه در نظر بگیریم، سال‌های زیادی طول می‌کشد تا یک خانواده بتواند خانه‌ای با متراژ کم در منطقه متوسط شهر خریداری کند.با این حال وقتی به آمار قیمت خانه در شهر تهران در دو ماه گذشته مراجعه می‌کنیم شاهد افزایش لاک پشتی قیمت‌ها در پایتخت هستیم. متوسط …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
رانت‌خواران فولادی علیه سهامداران شرکت‌های بورسی
انجمن توسعه سرمایه‌گذاری حرفه‌ای ایران در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهوری و سه وزیر صمت، اقتصاد و رفاه، از تحرکات دلالان در بازار فولاد ابراز نگرانی کرده و این تحرکات را اقدامی در جهت تضعیف حقوق سهامدار و متعاقب آن مخالف سیاست‌های ماندگاری نقدینگی در بازار سرمایه کشور عنوان کرده است.به گزارش ایسنا، انجمن توسعه سرمایه‌گذاری حرفه‌ای ایران در این نامه آورده است: اقتصاد ایران در دو سال اخیر آماج شدیدترین تهاجم تحریمی تاریخ اقتصاد جهان قرار داشته است که با هدف به زانو درآوردن این مرز بوم به فعالان اقتصادی آن تحمیل شده است. در توصیف این شرایط جمله‌ای رساتر از تعبیر مقام معظم رهبری نیست که امروز عرصه‌ اقتصاد، به خاطر سیاست‌های خصمانه آمریکا، یک عرصه کارزار است. یک عرصه جنگ است، جنگی از نوع خاص. …
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
واکسینه شدن بازار بورس
کیمیا نجفیشاخص کل بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات روز شنبه، روندی متعادل داشت و روی محور ۴۷۸ هزار در حال حرکت بود اما ماجرا با ادامه پیدا کردن روز کمی متفاوت شد و پس از آن با سقوطی چشمگیر مواجه شد و تا رقم ۴۶۷ هزار واحد افت کرد. البته باید اشاره کرد که این افت ماندگار نبود و شاخص صعودی قابل توجهی را تجربه و در‫نهایت مرز ۴۸۱ هزار واحد را هم رد کرد.بازار بورس یکی از بازارهای اقتصادی است که بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند از حساسیت بالایی برخوردار است. به عبارتی دیگر آنطور که گفته می‌شود این بازار می‌تواند با کوچک‌ترین اتفاق از خود واکنش نشان داده و مسیر حرکتی خود را تغییر دهد. البته واکنش بازار در روزهای اخیر خلاف این ادعا را ثابت کرده است. در اولین روز بازگشایی بورس پس از مشخص‌ شدن نتیجه نشست …