دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
باغ گل‌ها
ضیافت لاله‌ها در باغ «کوکنهوف» هلند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سرویس زیارت و گردشگری / کوکنهوف / هلند
ضیافت لاله‌ها در باغ «کوکنهوف» هلند
نام کشور هلند همواره در ذهن مردم جهان با گل‌های لاله پیوند خورده است. سرزمین «گل‌های لاله» و «لاله‌های نارنجی» از عناوینی است که به هلند به سبب وجود مزارع گل و به ویژه گل لاله و پیشروی آن در پرورش گل‌ها داده شده است.
کوکنهوف از نمای نزدیک
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
کوکنهوف از نمای نزدیک
«کوکنهوف / Keukenhof» یا باغ اروپا، یکی از پارک‌های دیدنی کشور هلند در نزدیک شهرهای لیسه و لایدن است که هر ساله با آغاز بهار (در اول فرودین) به مدت دو ماه بازگشایی می‌شود معمولاً از 22 مارس تا 20 مه این مجموعه باز است و در آن هزاران لاله رنگی از انواع مختلف به نمایش در می‌آید. در این دوماه حدود 700 هزار نفر از این باغ بازدید می‌کنند. هر سال هفت میلیون پیاز لاله در محوطه‌ای به وسعت 32 هکتار کاشته می‌شوند که پس از شکفتن گل‌ها این پارک منظره‌ای بدیع را می‌یابد. کوکنهوف را از نمای نزدیک می‌بینید.
سکانس‌هایی از فیلم دیدار
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سکانس‌هایی از فیلم دیدار
فیلم سینمایی «دیدار» به کارگردانی محمدرضا هنرمند و نویسندگی جمشید ملک‌پور و محمدرضا هنرمند محصول سال 1373 است. دوربین ژانت پطروسی، دختر دانشجوی عکاسی، هنگام عکس گرفتن از گل‌ها و گل‌فروشی‌ها در بازار به سرقت می‌رود. امیر ـ جوانی که به همراه پدرش باغ گل دارند و گل‌هایشان را در آن بازار می‌فروشند - دزد را تعقیب می‌کند و دوربین ژانت را پس می‌گیرد. امیر به بهانه گرفتن عکس‌های چاپ‌شده خود و پدرش که توسط ژانت گرفته شده‌اند، به سراغ این دختر مسیحی می‌رود. با جدی شدن رابطه، امیر از ژانت تقاضای ازدواج می‌کند، ولی ژانت تقاضای این پسر مسلمان را نمی‌پذیرد؛ ضمن این‌که پدر و مادر او نیز با این وصلت مخالف‌اند. ماتیوس، برادر ژانت، به‌عنوان سرباز به جبهه می‌رود و اندکی بعد، امیر نیز عازم جبهه می‌شود... . مینا …
بیش از ۱۵۰ هزار نفر از باغ گل‌های کرج بازدید کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / استانی-اجتماعی / جشنواره لاله‌های کرج / باغ گل‌ها / باغ گل‌های کرج / شهرداری کرج
بیش از ۱۵۰ هزار نفر از باغ گل‌های کرج بازدید کرده‌اند
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار نفر در قالب تور مجازی از باغ گل‌های پارک شهید چمران بازدید کرده‌اند.
کرونا بالاخره می‌رود و همه چیز مثل قبل می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / استانی-عکس / همه_باهم_علیه_کرونا / باغ گل‌های کرج
کرونا بالاخره می‌رود و همه چیز مثل قبل می‌شود
این تصاویر وضعیت باغ گل‌های پارک چمران کرج در روزهای عادی سال‌های گذشته و روزهای کرونایی امسال را نشان می‌دهد؛ اختلاف روزهایی که جمع شدن یک امر بدیهی و بدون دغدغه بود و حالا که هر نوع تجمع موجب نگرانی است.
فرش گل کاخ مروارید حیف شد!
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / استانی-اجتماعی / کاخ مروارید / باغ گل‌های کرج / شهرداری کرج
فرش گل کاخ مروارید حیف شد!
رئیس  سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به ایجاد یک فرش گل در کاخ مروارید گفت: با توجه به اینکه ممکن است تا پایان خرداد ماه درگیر اپیدمی این ویروس باشیم، ممکن است امسال امکان بازدید عمومی از این فرش  فراهم نشود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / اطفای حریق / کارخانه / حوادث
آتش‌سوزی کارخانه قدیمی ریسندگی اصفهان خسارت جانی نداشت
اصفهان- ایرنا- آتش سوزی در کارخانه قدیمی ریسندگی و بافندگی اصفهان در خیابان مشتاق سوم کنار باغ گل‌ها شنبه شب بدون هیچ‌گونه خسارت جانی مهار و خاموش شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / باغ گل‌های کرج
دومین باغ گل‌های کرج در محوطه کاخ مروارید ایجاد می‌شود
شهردار کرج گفت: با واگذاری 25 هکتار از عرصه کاخ مروارید به شهرداری، دومین باغ گل‌های شهر در محوطه این کاخ ایجاد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
انیمیشن کوتاه باغ گل سرخ
انیمیشن «باغ گل سرخ / The Rose Garden» به کارگردانی نینا گرستنهابر و جسیکا استنلی محصول کشور آمریکا است. محور اصلی این انیمیشن دلهره‌آور باغ گل سرخ مرموزی است که با وجود جلوه خیره‌کننده آن، باغبان آن راز مخوفی را در میان گل‌ها و خارهای زیبای باغ خود پنهان کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •