چهارشنبه, ۲۶ شهریور, ۱۳۹۹ / 16 September, 2020
شیوع کرونا در ایران
رئیس ستاد نمازجمعه: نظر ستاد کرونا برایمان حجت شرعی است
۱۵ ساعت قبل / حجت‌الاسلام علی‌اکبری / شیوع کرونا در ایران / نمازجمعه
رئیس ستاد نمازجمعه: نظر ستاد کرونا برایمان حجت شرعی است
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در نشست با وزیر بهداشت گفت: خدا را شاکریم که با لطفش و با مجاهدت‌های افراد حوزه سلامت افتخارات زیادی در حوزه مقابله با کرونا نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است. از ویژگی‌های مسیر طی شده در مبارزه با کرونا این بود که دو مناسبت بسیار حساس را طی کردیم که در هر دو نیز توانستیم به الگوهای تازه‌ای دست پیدا کنیم.
آخرین آمار کرونا در ایران: ۲۷۰۵ ابتلای جدید/ مجموع بیماران از ۴۰۷هزار نفر عبور کرد
۱۶ ساعت قبل / آخرین آمار کرونا در ایران / آمار کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
آخرین آمار کرونا در ایران: ۲۷۰۵ ابتلای جدید/ مجموع بیماران از ۴۰۷هزار نفر عبور کرد
به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری در توضیح آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در کشور گفت:  از دیروز تا امروز ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۷۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۹۹ نفر از آنها بستری شدند.
۱۷ ساعت قبل / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران / نمازجمعه
وزیر بهداشت خبر داد: برگزاری نمازهای جمعه با اعمال پروتکل‌های سختگیرانه از ۱۱ مهرماه
به گزارش ایسنا،  دکتر سعید نمکی در نشست با رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، گفت: دیشب یکی از شب‌هایی بود که من تا صبح مژه بر هم نگذاشتم، به دلیل خیز جدیدی که در کشور در حال شکل‌گیری است. متاسفانه این فراز و فرودها خیلی می‌تواند ما را دچار مشکل و فشار کند. چندی پیش در خدمت آقای رییس جمهور زمانیکه نمودارهای رو به سراشیبی هفته‌های قبل را می‌دیدیم، اعلام کردم که هر نیم میلی‌متر از این سراشیبی همراه با هزاران لیتر عرق در زیر لباس‌های بسیار غیرقابل تحمل در بیمارستان‌ها و ناتوان شدن و مرگ سربازان ما در عرصه سلامت است. بسیار بسیار شرمسار همکارانم می‌شوم که به دلیل عدم رعایت گروه اندکی، اکثریت به زحمت می‌افتند.
راهپیمایی جاماندگان اربعین امسال برگزار نمی‌شود
۱۸ ساعت قبل / پیاده‌روی جاماندگان اربعین / شیوع کرونا در ایران
راهپیمایی جاماندگان اربعین امسال برگزار نمی‌شود
حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه امسال اربعین به دلیل شیوع کرونا بدون زائر خارجی در عراق برگزار می‌شود، اظهار داشت: با توجه به شرایط امسال راهپیمایی اربعین در عراق با حضور مردم این کشور برگزار می‌شود و مراسم اربعین تعطیل نیست.
پاییز پرمخاطره در راه است/ تهران در آستانه ورود به موج سوم کرونا 
۱۹ ساعت قبل / پاییز پرمخاطره / شیوع کرونا در ایران / شیوع کرونا در جهان / موج سوم کرونا / موج سوم کرونا در تهران / موج کرونا
پاییز پرمخاطره در راه است/ تهران در آستانه ورود به موج سوم کرونا 
شفقنا- خطر ابتلا و شدت انتقال ویروس‌هایی که در سال‌های قبل چندان برای ما خطرناک نبودند با آغاز فصل سرما بالا می‌رود؛ یعنی ویروس‌های کم‌خطر سال‌های قبل حالا درگیری شدیدتری برای مبتلایان ایجاد می‌کند. شمارش معکوس برای شروع استثنایی‌ترین...
علت افزایش آمار کرونا در روز‌های اخیر چیست؟
۳۹ ساعت قبل / کروناویروس / کووید-19 / کرونا در ایران / شیوع کرونا در ایران
علت افزایش آمار کرونا در روز‌های اخیر چیست؟
رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران، درباره روند کشوری ابتلا و فوت کرونا، گفت: اخیرا روند افزایشی خفیف بیماری در برخی استان‌هایی که در یک ماه اخیر روند تثبیت شده یا نزولی کرونا را داشته‌اند، مشاهده می‌شود. این روند افزایشی خفیف متاثر از عوامل مختلفی است که نمی‌توان دقیقا مشخص کرد کدام عوامل نقش مهم‌تری در افزایش شدت موج بیماری داشته، اما یکی از فاکتور‌های مهم و قاعدتا تاثیرگذار در شهریورماه، سفر‌ها بوده‌اند.
آمار کرونا در ایران: ۱۵۶ فوتی جدید/ شناسایی ۲۶۱۹ بیمار
۴۰ ساعت قبل / آمار کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
آمار کرونا در ایران: ۱۵۶ فوتی جدید/ شناسایی ۲۶۱۹ بیمار
به گزارش الف، دکتر سیما سادات لاری امروز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن گفت: از دیروز تا امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۸۲ نفر از آنها بستری شدند.
احتمال ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا تاکنون
۴۱ ساعت قبل / آمار کرونا در ایران / رضا ملک‌زاده / شیوع کرونا در ایران
احتمال ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا تاکنون
همشهری‌آنلاین نوشت: سازمان بهداشت جهانی در ابتدای شیوع ویروس کرونا برای ثبت بیماران و جان‌باختگان استانداردی اعلام کرد که براساس آن آمار روزانه اعلام می‌شود. اما حتما بسیار شنیده‌اید که رسانه‌ها، کارشناسان مستقل و حتی کادر درمان در همه جای دنیا و نه فقط ایران می‌گویند آمار با آن چیزی که دولت‌ها اعلام می‌کنند بسیار متفاوت است. شاید فقط ایران به عنوان یک استثنا در دنیا باشد که رئیس دولتش ناگهان اعلام کرد جمعیتی ۲۵ میلیونی از کشور به کرونا مبتلا شده‌اند. اظهارنظری رسمی که همه محاسبات را به هم ریخت. اما حسن روحانی از کجا چنین آماری را که جنجالی شد و البته همه تلاش‌ها برای توضیح دادنش هم فایده نداشت، آورده بود؟
موج سوم کرونا شدیدتر خواهد بود
۴۶ ساعت قبل / شیوع کرونا در ایران / موج سوم کرونا / موج کرونا در پاییز
موج سوم کرونا شدیدتر خواهد بود
به گزارش مهر، حسین قشلاقی، با اشاره به خستگی و فرسودگی شدید کادر درمان، اظهار کرد: متاسفانه در ابتدای شیوع ویروس کرونا دولت آنطور که باید با وزارت بهداشت هماهنگ نبود و این امر سبب شد تا زمان طلایی مهار اپیدمی کرونا یعنی بازه زمانی ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین را که به طور ذاتی هر ساله تعطیل است، از دست بدهیم.
«کرونا» تهدیدی که به فرصت تبدیل شد؛ تحقق خودباوری در شرکت های دانش بنیان
۲ روز قبل
«کرونا» تهدیدی که به فرصت تبدیل شد؛ تحقق خودباوری در شرکت های دانش بنیان
مشهد- با آغاز شیوع کرونا در ایران شرکت‌های دانش‌بنیان و گروه‌های جهادی خودجوش به عرصه تولید ورود کرده و با تولید و توزیع تجهیزات درمانی و پزشکی قسمت بزرگی از کاستی‌های بازار را پوشش داده و امنیت خاطر را به جان کشور بازگرداندند.
روند کرونا در ایران، از ۲۳ مرداد تا ۲۳ شهریور
۲ روز قبل / کرونا در ایران / آمار کرونا در ایران / شیوع کرونا در ایران
روند کرونا در ایران، از ۲۳ مرداد تا ۲۳ شهریور
طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر یکشنبه (۲۳ شهریور ۹۹) ۴۰۲ هزار و ۲۹ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۲۳ هزار و ۱۵۷ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، ۳۶۴ هزار و ۲۴۲ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمار‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۴ تا ۲۳ شهریور) به طور متوسط در هر ساعت ۸۹ نفر در ایران مبتلا و بین ۵ تا ۶ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت نیز حدود ۷۴ نفر بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک، روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۲۳ مرداد تا ۲۳ شهریور) را مشاهده می‌کنید.
۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا/ بیشترین فوتی‌های اخیر در ۳ استان
۲ روز قبل / سخنگوی وزارت بهداشت / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران / کرونا
۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا/ بیشترین فوتی‌های اخیر در ۳ استان
به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: طبق آخرین وضعیت شیوع بیماری در کشور هم‌اکنون ۸۸شهرستان در سراسر کشور در وضعیت قرمز و ۹۰ شهرستان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. مابقی شهرستان‌های کشور نیز در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط بیماری و سفید یعنی با خطر کم بیماری قرار دارند.
شمار مبتلایان کرونا در ایران از ۴۰۰ هزار نفر گذشت/ ثبت ١٢٨ فوتی جدید
۲ روز قبل / آمار روزانه کرونا در ایران / تلفات کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
شمار مبتلایان کرونا در ایران از ۴۰۰ هزار نفر گذشت/ ثبت ١٢٨ فوتی جدید
به گزارش الف، دکتر سیما سادات لاری امروز یک‌‌شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۵۶ نفر از آنها بستری شدند.
وزیر بهداشت: هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان‌ها نماند
۲ روز قبل / سال تحصیلی دانشگاه‌ها / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان‌ها نماند
به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز یکشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها در دانشگاه تهران گفت: رییس جمهور مشتاقانه و جانانه می خواستند در جمع دانشگاهیان باشند، اما باید به این واقعیت اذعان کنیم که فشار ما برای اجرای پروتکل ها به خصوص حفاطت مقامات تراز اول کشور باعث شد که این موضوع را تحمل کنند.
همدستی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز؛ چه کسانی باید حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند؟
۴ روز قبل / شیوع کرونا در ایران / واکسن آنفلوآنزا
همدستی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز؛ چه کسانی باید حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند؟
پاییز امسال را شاید بتوان خطرناک ترین پاییز معاصر به حساب آورد که سلامت مان را به شکل جدی، نشانه رفته است. کارشناسان نظام سلامت هشدار می دهند که پاییز امسال باید منتظر موج بعدی کرونا در ایران باشیم. در این بین، شیوع آنفلوآنزا در فصول سرد سال هم به دغدغه ای مضاعف تبدیل شده است.
انفجار سفر در راه است/ باید منتظر فاجعه‌ای بزرگ در کشور بود!
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / انفجار سفر / سفر در کرونا / شیوع کرونا در ایران / فاجعه کرونایی / کرونا
انفجار سفر در راه است/ باید منتظر فاجعه‌ای بزرگ در کشور بود!
شفقنا- مدیر یکی از مجموعه‌های رزرواسیون گردشگری می‌گوید: سفر از میانه اردیبهشت‌ و در شهریورماه رشد داشته و مردم به مقاصد نزدیک بیشتر سفر کرده‌اند. از تغییرات رفتاری مسافران پیش‌بینی می‌شود به‌زودی و به‌خصوص در نوروز ۱۴۰۰ شاهد انفجار...
آغاز موج سوم کرونا در تهران؛ اورژانس سینا پر شد!
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / کووید 19 / کرونا در ایران / شیوع کرونا در ایران
آغاز موج سوم کرونا در تهران؛ اورژانس سینا پر شد!
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در توییتی نوشت: ‏یکی ⁧‫بیمارستان سینا‬⁩ را چشم زد؛ ۲۴ ساعت نشد که اورژانس از کرونایی‌ها خالی شد! دوباره امروز اورژانس پر شد.
۲۳۰۲ ابتلا و ۱۳۲ فوتی جدید کرونا در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / آمار روزانه کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
۲۳۰۲ ابتلا و ۱۳۲ فوتی جدید کرونا در کشور
به گزارش الف، دکتر سیما سادات لاری امروز سه‌شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۲۶ نفر از آنها بستری شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / آمار کرونا در ایران / شیوع کرونا در ایران / شیوع کرونا در جهان
آغاز پیک جدید خفیفِ کرونا در کشور + جدول
به گزارش ایسنا، طبق اعلام کمیته اپیدمیولوژی کرونا در محاسبات روند بیماری کووید-۱۹، در این گزارش و گزارشات آتی، تعداد موارد جدید روزانه مبتلای بستری و سرپایی وارد آنالیز می‌شود همچنین دسته‌بندی استان‌ها بر اساس میزان بروز در آخرین هفته انجام گرفته است و نمودار بر اساس تغییرات موارد ابتلا و مرگ در آخرین هفته نسبت به هفته قبل خواهد بود. برای ارزیابی روند گسترش بیماری کووید -۱۹ در هفته اخیر، در استان‌های مختلف کشور از تحلیل روند تغییرات اتفاق افتاده برای موارد ابتلا و مرگ گزارش شده روزانه استفاده شد. برای محاسبه روند تغییرات ابتلا و مرگ در سه روز اخیر، ابتدا متوسط  سه روزه تعداد گزارش ابتلا و مرگ هر روز با میانگین گرفتن از داده‌های همان روز، روز قبل و روز بعد محاسبه …
خروجی بیماران کرونایی، بیشتر از ورودی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بیماران کرونایی / شیوع کرونا در ایران
خروجی بیماران کرونایی، بیشتر از ورودی‌ها
«جلیل کوهپایه‌زاده» رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با ایلنا در مورد وضعیت بیماران کرونایی بیمارستان‌های زیرمجموعه‌ی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از اواسط مرداد ماه به بعد سیر کاهشی در مراجعات به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی داشتیم و همچنین میزان فوتی‌های کرونا کاهش پیدا کرده بود، البته هنوز هم به نظر ما این میزان بالا است، ولی به نسبت هفته‌های اول مرداد ماه و اواخر تیرماه آمار کاهش پیدا کرده است.
آمار تازه کرونا در ایران: شناسایی ۱۸۹۴ ابتلا و ۱۱۰ فوتی/ ۲۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / آخرین آمار کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران / کرونا
آمار تازه کرونا در ایران: شناسایی ۱۸۹۴ ابتلا و ۱۱۰ فوتی/ ۲۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار
به گزارش الف، دکتر سیما سادات لاری امروز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از دیروز تا امروز ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۷۶ نفر از آنها بستری شدند.
شنبه کدام دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / بازگشایی مدارس / شیوع کرونا در ایران / محسن حاجی‌میرزایی
شنبه کدام دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند؟
فارس نوشت: شمارش معکوس شروع سال تحصیلی آغاز شده است و از ۱۵ شهریور یعنی حدود ۶۰ ساعت دیگر، مدارس کشور دایر می‌شوند؛ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ـ۱۳۹۹ بسیار متفاوت از سال‌های گذشته است. یکی از این تفاوت‌ها به زمان بازگشایی مدارس باز می‌گردد که به جای اول مهر در ۱۵ شهریور است.
کودکان نیز کرونا می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
کودکان نیز کرونا می‌گیرند
به گزارش ایسنا سیما سادات لاری در حاشیه نشست خبری که عصر چهارشنبه ۱۲ شهریور در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به رده سنی مبتلایان به کرونا، تصریح کرد: در موج اول کرونا بیش از ۶۰ درصد مبتلایان افراد سالخورده بودند که این رده بیشترین فوتی‌های مربوط به این موج را تشکیل داد، در موج دوم نیز اغلب مبتلایان افراد سالخورده یا دارای بیماری زمینه‌ای هستند اما نسبت به موج اول در رده سنی ۳۵ تا ۴۵ سال با افزایش ابتلا روبه‌رو بودیم و می‌توان گفت مبتلایان نسبت به موج اول جوان‌تر شدند.
لاری: ۲ هفته بعد از تعطیلات با افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو می‌شویم
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
لاری: ۲ هفته بعد از تعطیلات با افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو می‌شویم
به گزارش ایسنا سیماسادات لاری در نشست خبری که چهارشنبه شب ۱۲ شهریور در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در مبارزه با کرونا مسئله نیروی انسانی بسیار مهم است، با توجه به اینکه هفت ماه است که درگیر کرونا هستیم برخی از همکاران خود را از دست داده‌ایم و طبق آخرین آمار تاکنون ۱۶۴ شهید مدافع سلامت داشتیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / شیوع کرونا در ایران / موج کرونا در پاییز
هشدار درباره وضعیت کرونا در پاییز
به گزارش مهر، خسرو صادق نیت، به روزهای ابتدایی شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای ما در مقابله با بیماری کرونا، آموزش نیروهای پرستاری در مواجهه با بیماران بود.
شناسایی ۱۶۸۲ بیمار جدید کرونا در کشور / ۱۰۱ فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / آمار روزانه کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
شناسایی ۱۶۸۲ بیمار جدید کرونا در کشور / ۱۰۱ فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته
به گزارش الف، دکتر سیما سادات لاری امروز سه‌شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از دیروز تا امروز ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۶۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۸۶ نفر از آنها بستری شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تهدید کرونا و فرصت اندیشیدن به محیط‌زیست
کووید ۱۹ به عنوان مطرح‌ترین مساله‌ روز، نه‌تنها سلامت و جان افراد را به خطر انداخته بلکه با ایجاد وقفه‌ای در زندگی، پیامدهای بسیاری در زمینه‌های مختلف داشته است؛ پیامدهایی که می‌توانیم تاثیر آن را بر روند انجام امور، طرز فکر و آینده صنایع ببینیم. در این مطلب به تاثیر کووید ۱۹ بر صنعت مد و پوشاک خواهیم پرداخت که امیدواریم بازگویی آن بتواند به ایجاد حس مشترک با مردم در سراسر دنیا، صبر برای پشت‌سر گذاشتن مشکلات و انعطاف و خلاقیت در خلق راهکار بینجامد.  روزهای اولیه ورود پاندمی به کشورمان را به خاطر بیاورید؛ تعطیلی اماکن عمومی، در خانه ماندن مردم و به حداقل رساندن فعالیت‌های‌شان چه تاثیری بر آینده صنعت پوشاک خواهد گذاشت؟  بحث‌مان را با تاثیرات …
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / شیوع کرونا در ایران / کووید 19 / کرونا در ایران / سفر استانی
"سه هفته دیگر، نتیجه مسافرت مردم مشخص می‌شود"
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: این روز‌ها شاهدیم که موج عظیمی از مسافرت‌ها به شهر‌های مازندران انجام شده که نتیجه آن از ۲ تا ۳ هفته دیگر مشخص می‌شود.
انتقاد نماینده ساری از عدم کنترل مسافرت به شمال
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / نماینده ساری / مسافرت شمال / شیوع کرونا در ایران
انتقاد نماینده ساری از عدم کنترل مسافرت به شمال
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با بیان اینکه «قبل از تعطیلات از مردم خواستیم که به شهر‌های شمالی سفر نکنند» گفت: مردم به این نکات گوش نکردند. با اینکه ورود به ساحل دریا‌ها ممنوع بود، اما عده زیادی به ساحل رفتند. وضعیت شیوع کرونا قبل از تعطیلات قرمز نبود، اما تجمع اخیر مسافران وضعیت را وخیم خواهد کرد.
تصاویر: بیمارستان شهدای تجریش در روزهای کرونایی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
تصاویر: بیمارستان شهدای تجریش در روزهای کرونایی
بیمارستان شهدای تجریش از جمله مراکزی است که در ماه‌های اخیر، با ایجاد بخش ویژه درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، به این دسته از بیماران خدمات ارائه می‌دهد. به مناسبت فرارسیدن روز پزشک، نگاهی انداخته‌ایم به وضعیت این بیمارستان در روزهای تداوم شیوع کرونا در ایران.
تعطیلات کابوس ستاد مقابله با کرونای پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / محسنی بندپی / استاندار تهران / شیوع کرونا در ایران / تعطیلات
تعطیلات کابوس ستاد مقابله با کرونای پایتخت
استاندار تهران، تعطیلات را کابوسی برای ستاد مقابله با کرونای پایتخت ذکر کرد و گفت: متاسفانه تعطیلات عواقب بدی از نظر افزایش شیوع و آمار بیماری در پی داشته است؛ بنابراین باید با اعمال محدودیت‌ها کمک کنیم تا زنجیره بیماری قطع و بیماری مهار شود و نیروی انتظامی نقش ارزنده‌ای در نظارت بر اعمال محدودیت‌ها داشته است.
وضعیت شکننده کرونا در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / علیرضا زالی / کرونا در ایران / کووید 19 / شیوع کرونا در ایران
وضعیت شکننده کرونا در تهران
زالی فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران گفت: آمار تهران در ۲۴ ساعت اخیر با روز قبل تفاوت چشمگیری را نشان نمی‌دهد و ظرفیت استفاده از تخت‌ها و ظرفیت میزان ابتلا در تهران، اگرچه نسبت به هفته قبل کاهش با شیب ملایمی را نشان می‌دهد، اما همان طور که بار‌ها گفته شده به علت ویژگی‌های خاص استان تهران و به طور ویژه شهر تهران، این شرایط بی ثبات و شکننده تلقی می‌شود و هرگونه تغییر در رفتار‌ها و مداخلات می‌تواند باعث ایجاد پیک جدیدی شود.
حریرچی: هر فرد کرونایی در یک ماه ۴۳۰ نفر را مبتلا می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ایرج حریرچی / معاون وزیر بهداشت / شیوع کرونا در ایران / کووید 19
حریرچی: هر فرد کرونایی در یک ماه ۴۳۰ نفر را مبتلا می‌کند
حریرچی با بیان اینکه در چند روز گذشته دختر ۸ ساله دو تن از بهترین پزشکان اصفهانی بدون هیچ عارضه قبلی به علت مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده است، گفت: بر طبق آمار جهانی از هر ۱۰ نفری بستری یک نفر فوتی، از هر ۲ نفری که در ICU بستری می‌شوند ۱نفر فوتی و از هر ۱۰ نفری که مجبور به لوله گذاری در ICU می‌شوند ۹ نفر فوت می‌کنند.
وزیر بهداشت: دقیقه ۹۰ از کرونا گل خوردیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / سعید نمکی / سفرهای تابستانی / شیوع کرونا در ایران / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: دقیقه ۹۰ از کرونا گل خوردیم
به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه مراسم افتتاح ۱۶۴ پروژه آموزشی، بهداشتی و درمانی در جمع خبرنگاران، گفت: امروز آغاز پویش ره سلامت را داشتیم. فکر می‌کنم امروز یکی از بزرگ‌ترین روزهای نظام سلامت در جمهوری اسلامی ایران است. زیرا در این روز پیامی را به مردم و جهان اعلام می‌کنیم که گرچه در اوج تحریم‌ها و گرفتاری‌های اقتصادی بودیم و در شرایطی که بسیاری در بیرون نشسته بودند تا فروپاشی نظام سلامت ما را با هجمه کووید-۱۹ مشاهده کنند، امروز می‌بینیم که با همت همکارانم، لطف پروردگار و همدلی و وفاق مردم، توانستیم در مدیریت بیماری در دنیا در جایگاه خوبی قرار بگیریم. در کنار آن از توسعه زیرساخت‌ها هم غافل نشویم.
چشم امید کرونا به تعطیلات؛ مدیریت سفرها با خواهش و التماس!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / پروتکل کرونایی / تعطیلات تابستانی / شیوع کرونا در ایران / مسافرت در زمان کرونا
چشم امید کرونا به تعطیلات؛ مدیریت سفرها با خواهش و التماس!
به گزارش الف، به نظر می رسد در غیاب یک پروتکل شفاف و مشخص برای مدیریت سفرها در دوران کرونا، حالا این ستاد ملی به خواهش و درخواست از مردم پناه برده است تا سفرهای بین شهری را مدیریت کند. در بخشی از اطلاعیه ستاد ملی کرونا به صراحت آمده است: «بررسی میدانی متخصصان اپیدمی وزارت بهداشت طی شش ماه گذشته، موید این نکته مهم است که میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا، ارتباط مستقیم با رفتن به سفر در سطح کشور داشته است. بنابراین رفتن به سفر به معنی قبول ریسک مبتلا شدن و مبتلا کردن سایر هموطنان به ویرووس کوید ۱۹ است. ضمن تشکر مجدد از اکثریت مردم عزیز کشورمان که با همراهی و همکاری با کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا، حداقل تردد در سطح شهرها و جاده ها را داشته اند، از اقلیت بی توجه انتظار دارد به جمع …
تا اوایل ۲۰۲۱ هیچ واکسنی نداریم
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بیمارستان مسیح دانشوری / شیوع کرونا در ایران / کووید 19 / ویروس کرونا / کادر درمانی
تا اوایل ۲۰۲۱ هیچ واکسنی نداریم
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه متاسفانه مردم با موضوعات، هیجانی برخورد می‌کنند که بسیار مخرب است، عنوان می‌کند: مثلا با انتشار خبر تولید دارو یا واکسن، جاده‌های شمال شلوغ‌تر می‌شود، چرا؟ چون برخی استنباط می‌کنند کرونا تمام شده و پروتکل‌ها را رها می‌کنند، این رفتار‌ها گا‌ها با عادی جلوه دادن شرایط از سوی مسئولین غیرپزشک هم مشاهده می‌شود که قطعا تبعات خطرناکی به دنبال دارد.
حریرچی: در تعطیلی‌های پیش رو سفر نروید/ حداکثر تاثیر داروهای گران قیمت برای درمان کرونا تا ۲۰ درصد است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ایرج حریرچی / داروی کرونا / شیوع کرونا در ایران
حریرچی: در تعطیلی‌های پیش رو سفر نروید/ حداکثر تاثیر داروهای گران قیمت برای درمان کرونا تا ۲۰ درصد است
به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد درباره تاثیر داروهای گران قیمتی مثل رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی افزود: مهم‌ترین اقدام برای بیماران بستری کرونایی تامین اکسیژن است. مراقبت‌هایی که کادر بهداشتی و درمانی از لحاظ تمیز کردن مجاری تنفسی انجام می‌دهند با داروهای معمولی انجام می‌شود، موثرترین اقدام موثر استفاده از داروهای کورتون معمولی است.
مرگ ۶ بیمار مبتلا به کرونا در هر ساعت؛ مردم سفر نکنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / مسعود مردانی / کمیته مقابله با کرونا / سفر / شیوع کرونا در ایران
مرگ ۶ بیمار مبتلا به کرونا در هر ساعت؛ مردم سفر نکنند
مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: مهمترین دلیل شیوع و انتقال کرونا، افزایش مسافرت خانواده هاست. سعی ما باید این باشد که سفر‌های غیرضروری را اصلاً انجام ندهیم و این موضوع یک کوشش جمعی باید باشد.
وزیر بهداشتی: نگران سفرهای مردم هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / سعید نمکی / سفرهای تابستانی / شیوع کرونا در ایران / موج کرونا در پاییز
وزیر بهداشتی: نگران سفرهای مردم هستیم
به گزارش مهر، سعید نمکی، اظهار کرد: در زمینه ساخت واکسن کرونا همکاران ما دستاوردهای خوبی داشته اند البته این واکسن در جهان مقوله‌ای است که موارد مبهم آن مانده است.
دلیل روند کاهش شیوع کرونا در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / آمار کرونا در ایران / سخنگوی وزارت بهداشت / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
دلیل روند کاهش شیوع کرونا در کشور
به گزارش فارس، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در ارتباط تلفنی با رادیو ایران اظهار کرد: خدارا شکر مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوب بوده است. همکاران ما هم با همه جان و دل تلاش می‌کنند تا به همنوعان خود خود رسانی کنند.
روحانی: پزشکان ما همیشه به قسم خود پایبند هستند
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / حسن روحانی / ستاد ملی مقابله با کرونا / شیوع کرونا در ایران / کادر درمانی
روحانی: پزشکان ما همیشه به قسم خود پایبند هستند
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امسال یک تبریک جانانه تری را باید تقدیم پزشکان جامعه کنیم همیشه پزشکان ما در خط مقدم سلامت مردم بودند و همیشه تلاش کردند و به قسم خود پایبند بودند و همیشه پزشکان عزیز ما کار خود را بعنوان یک شغل تلقی نمی‌کردند بلکه به عنوان یک  وظیفه و تلاش عاشقانه برای سلامت مردم تلقی می‌کردند.  
ویدئو / خسته اما ایستاده؛ روایت شش ماه نبرد با کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بیمارستان سینا / روز پزشک / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در ایران
ویدئو / خسته اما ایستاده؛ روایت شش ماه نبرد با کرونا
بیمارستان سینا از بزرگترین و قدیمی‌ترین بیمارستان‌های دانشگاه علوم‌پزشکی تهران محسوب می‌شود و از جمله مراکزی است که در ماه‌های اخیر، با ایجاد بخش ویژه درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، به این دسته از بیماران خدمات ارائه می‌دهد. در این ویدئو به مناسبت فرارسیدن روز پزشک، نگاهی انداخته‌ایم به وضعیت این بیمارستان در روزهای تداوم شیوع کرونا در ایران.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
قفل وام کرونا باز می‌شود؟
حدود 6‌ماه از شیوع کرونا در ایران می‌گذرد و تدابیر حمایتی زیادی برای جبران تبعات اقتصادی مخرب‌ترین پاندومی قرن از سوی دولت اتخاذ شده؛ اما همچنان برخی از این حمایت‌ها، نظیر پرداخت تسهیلات بانکی مصوب ستاد مقابله با کرونا به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع این بیماری، سخت و پیچیده است. به‌گزارش همشهری، در تازه‌ترین اقدام برای تسهیل بهره‌مندی آسیب‌دیدگان به حمایت‌های ضد‌کرونا، بانک مرکزی یکی از چالش‌های اصلی دریافت تسهیلات کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از این بیماری را رفع کرد تا قدمی مثبت در مسیر تسهیل دستیابی …
ویدئو / روایتی از یک شهید مدافع سلامت؛ به یاد دکتر پیروی
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / شهدای سلامت / پویش همدلی با مدافعان سلامت
ویدئو / روایتی از یک شهید مدافع سلامت؛ به یاد دکتر پیروی
از ابتدای اسفند ۱۳۹۸ که شیوع کرونا در ایران به شکل رسمی اعلام شد، تاکنون بیش از ۸۰۰۰ نفر از کادر درمانی در ایران به این بیماری مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۶۰ نفر نیز آسمانی شده‌اند. دکتر حبیب‌الله پیروی، فوق تخصص جراحی عروق و رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یکی از طبیبانی است که در شامگاه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ آسمانی شد. او که متولد ۲۸ مرداد ۱۳۳۶ بود، به گواهی همسرش تمام زندگی‌اش را وقف باز کردن گره مشکلات بیمارانش کرد، با آنها دوست بود و حتی از علاقه‌اش برای خدمت به مردم گذشت. حالا همسرش،‌ شیرین نیرومنش، از ۴۰ سال زندگی با او می گوید.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
روی خط خبر
 طرح نمایش‌نما (اکران فیلم‌ نمایش‌های کودک در فضای مجازی) که از پانزدهم مرداد آغاز شده و تا نیمه‌ آبان‌سال جاری ادامه ‏خواهد داشت، در نخستین روز اکران خود نمایش زنده-عروسکی «تو مثل طولی» را برای مخاطبان کودک و نوجوان بر روی سامانه ‏فروش قرار داد. فیلم تئاتر «تو مثل طوطی» به کارگردانی امیرحسین انصافی و آرین ناصری‌مهر حکایت پدری است که روایت ‏قصه طوطی و بازرگان را برای کودکی نیمه کاره رها کرده و حالا که زمان تولد دخترش فرارسیده به انباری می‌رود تا هدیه‌ای ‏که ساعتی پیش در آنجا پنهان کرده است را بردارد. آن هدیه یک طوطی داخل قفس است و در این موقعیت بازرگان قصه از دل ‏کتاب درآمده و پدر را داخل کتاب می‌برد …
شناسایی ۲۳۸۵ مبتلا به کرونا و فوت ۱۶۸ بیمار در کشور
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / آمار روزانه کرونا در ایران / سیما سادات لاری / شیوع کرونا در ایران
شناسایی ۲۳۸۵ مبتلا به کرونا و فوت ۱۶۸ بیمار در کشور
به گزارش الف، دکتر سیما سادات لاری امروز سه‌شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از دیروز تا امروز ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۳۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۶۶ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۴۷ هزار و ۸۳۵ نفر رسید.
برپایی آنلاین جشنواره کودک؛ فرصتی برای ورود به دنیای جدید
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
برپایی آنلاین جشنواره کودک؛ فرصتی برای ورود به دنیای جدید
سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران امسال به صورت برخط (آنلاین) برگزار خواهد شد؛ این اولین رویداد سینمایی پس از شیوع کرونا در ایران است که به صورت مجازی برپا می‌شود.
اعلام مجازات‌های متخلفان پروتکل‌های بهداشتی؛ ممنوعیت ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نکنند + جزئیات
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / ایرج حریرچی / جریمه ماسک نزدن / ستاد ملی مقابله با کرونا / شیوع کرونا در ایران / مجازات عدم رعایت پروتکل‌ها
اعلام مجازات‌های متخلفان پروتکل‌های بهداشتی؛ ممنوعیت ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نکنند + جزئیات
معاون کل وزارت بهداشت، مجازات های عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی که در جلسه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا به تصویب رسید را اعلام و تاکید کرد: ارایه خدمات از سوی دستگاه های دولتی و غیردولتی به افراد و مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکرده یا فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند، ممنوع بوده و متخلفین در زمینه ارایه خدمات، مجازات خواهند شد.
افزایش چهار برابری تماس‌ها با اورژانس در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / پیرحسین کولیوند / سازمان اورژانس کشور / شیوع کرونا در ایران
افزایش چهار برابری تماس‌ها با اورژانس در دوران کرونا
به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در نشست ویدئو کنفرانسی از استودیو سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به اقدامات سازمان اورژانس کشور در بحران کرونا، گفت: از همان روزهای اول برنامه ریزی دقیقی برای مواجهه با بیماری صورت گرفت، آمادگی مناسبی ایجاد و آموزش های لازم به پرسنل ارایه شد. بنابراین در همان روزهای اول هم دچار شتابزدگی و عجله نشدیم و با برنامه ریزی دقیق و منظم کارهای خدمت رسانی فوریتهای پزشکی را انجام دادیم.
اختصاص اینترنت با تعرفه ویژه برای دانش‌آموزان
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / آموزش از راه دور / اینترنت دانش آموزان / سید ابوالحسن فیروزآبادی / شبکه شاد
اختصاص اینترنت با تعرفه ویژه برای دانش‌آموزان
به گزارش ایرنا، شیوع کرونا در ایران، مانند بسیاری از کشورهای جهان، آموزش و تحصیل را به سمت فضای مجازی سوق داد. فراهم کردن زیرساخت مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان یکی از موارد مهمی است که رئیس مرکز ملی فضای مجازی بر آن تاکید کرده است.  
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ابهام، ریشه سوءتعبیر
مصاحبه روزنامه جهان صنعت درباره آمار کرونا و سیاست‌های اعلامی آن که موجب توقف انتشار این روزنامه شد، خبر تاسف‌باری بود. هم از حیث توقیف یک روزنامه و بیکار شدن تعدادی از همکاران و هم از حیث پایین بودن اعتبار حرفه‌ای در انتشار گفت‌وگوی مزبورکه اعتبار رسانه را دچار تردید می‌کند. از سوی دیگر آقای دکتر حق‌شناس، عضو شورای شهر نیز به دلیل اظهارنظر انتقادی درباره آمار رسمی کرونای تهران احضار شده‌ که این نیز باعث تاسف است. اتفاقا ایشان درباره آمار تهران مستند سخن گفته است. در این یادداشت نمی‌خواهم به نقد حقوقی تصمیم هیات نظارت و یا نقد حرفه‌ای گفت‌وگوی مزبور یا نقد حقوقی احضار عضو شورای شهر تهران بپردازم که طبعا برخی از آنها اشکالات عدیده‌ای دارند. …
تماس‌های اورژانس از زمان شیوع کرونا در ایران ۴ برابر شده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / ویروس کرونا / سازمان اورژانس کشور / کرمانشاه / پیرحسین کولیوند / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تماس‌های اورژانس از زمان شیوع کرونا در ایران ۴ برابر شده است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تماس‌های اورژانس از زمان شیوع کرونا در ایران چهار برابر شد به طوری که در مواجهه با این تعداد تماس تصمیم به راه‌اندازی یک مرکز پاسخگویی به سؤالات مردمی در خصوص این ویروس در محل سازمان اورژانس کشور گرفتیم.
وضعیت ویروس کرونا در کشور؛ ابتلا و مرگ همچنان بالاست/ روند صعودی بیماری در ۱۳ استان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / آمار کرونا در ایران / شیوع کرونا در ایران
وضعیت ویروس کرونا در کشور؛ ابتلا و مرگ همچنان بالاست/ روند صعودی بیماری در ۱۳ استان
به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۳۳۵ نفر رسیده و مرگ ۷۶۸ هزار و ۹۶۹ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.
ماسک نزدن، تاثیرگذارترین عامل در ابتلا به بیماری شدید
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در جهان / من ماسک میزنم / پروتکل بهداشتی / کنکور سراسری
ماسک نزدن، تاثیرگذارترین عامل در ابتلا به بیماری شدید
موج دوم شیوع کرونا در ایران با افزایش موارد شدید بیماری و میزان مرگ و میر بیشتر همراه بود. در موج دوم، از یک سو خبری از محدودیت های درنظر گرفته شده در موج اول نیست و از سوی دیگر کادر درمان بعد از ۶ ماه فعالیت مداوم در جبهه مقابله با کرونا خسته شده اند. همه این ها درحالی اتفاق افتاده که پیش بینی می شد به دلیل آشنایی بیشتر با ویروس کرونا و راه های پیشگیری از ابتلا به آن، موج دوم کم خطرتر و آرام تر طی شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / شیوع کرونا در ایران / کرونا و عزاداری ماه محرم
نظر مراجع تقلید درباره ادای نذر در ماه محرم
به گزارش فارس، برخی این روزها باتوجه به دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر توصیه به تغییر نذری‌های محرم به بسته های ارزاق و یا شیوه‌های دیگر این سوال را مطرح می‌کنند که ما نذر کردیم که ماه محرم غذا یا خوراکی توزیع کنیم. امسال با وجود کرونا از لحاظ شرعی می‌توانیم نذر خود را به چیز دیگری از قبیل مواد خام غذایی و یا لوازم بهداشتی تبدیل کنیم؟ 
خطبه‎های بی‎خطیب، طلاب بی‎فقیه
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / کروناویروس / علما و روحانیون / برگزیده‌ها / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
خطبه‎های بی‎خطیب، طلاب بی‎فقیه
در نخستین ساعات هشتمین روز اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، اولین خبر…
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / شیوع کرونا در ایران / مقابله با کرونا / موج دوم کرونا
هنوز موج اول کرونا را مهار نکرده‌ایم/ موج دوم با آنفلوآنزا همراه است
ایسنا نوشت: تحقیقات بی سابقه و بسیاری درباره سارس۲ به عنوان ویروس جدید خانواده کرونا در گوشه و کنار جهان در جریان است، اما این ویروس که عامل بیماری کووید۱۹ است هنوز علائم ثابتی ندارد، راه های ابتلا به آن مشخص نیست، داروی صد در صد موثری وجود ندارد و هنوز واکسن قطعی برای کنترل انتقال این ویروس در جوامع تایید نشده است.
حریرچی: سرایت پذیری کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ایرج حریرچی / پیشگیری از کرونا / شیوع کرونا در ایران
حریرچی: سرایت پذیری کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته است
به گزارش مهر، ایرج حریرچی، صبح سه شنبه در برنامه «چاپ اول» شبکه خبر، افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی، هیچ وقت شرایط سفت و سختی در کشور ایجاد نکردیم.
روحانی: دوران کرونا را باید تا ۶ ماه آینده در نظر بگیریم/ نمی‌توانیم فعالیت‌های آمورشی و اقتصادی را به صورت کامل تعطیل کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / حسن روحانی / ستاد ملی مقابله با کرونا / شیوع کرونا در ایران
روحانی: دوران کرونا را باید تا ۶ ماه آینده در نظر بگیریم/ نمی‌توانیم فعالیت‌های آمورشی و اقتصادی را به صورت کامل تعطیل کنیم
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی کرونا طی سخنانی اظهار داشت: نمودارها را که می‌دیدیم در برخی استان‌ها از حالت پیک درآمده و به سمت پایین رفته‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
غریبانه‌ترین جشن قهرمانی تاریخ!
[شهروند] همانطور که از قبل اعلام شده بود، جشن قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم دوهفته مانده به پایان رقابت‌ها جمعه‌شب در ورزشگاه آزادی برگزار شد. جشنی که البته بدون حضور تماشاگران در ورزشگاه شیرینی جشن‌های چند‌سال قبل را نداشت و البته شکست مقابل ذوب‌آهن و برخی حواشی کام سرخ‌ها را تلخ کرده بود. جشن در ورزشگاه خالی با توجه به شیوع کرونا در ایران همه مسابقات فوتبال بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود و وقتی مسئولان سازمان لیگ با اصرار پرسپولیسی‌ها برای برگزاری جشن قهرمانی مواجه شدند،‌ قرار شد این جشن هم بدون حضور تماشاگر برگزار شود. از این‌رو مسئولان رده بالای ورزش و فوتبال جمعه‌شب به ورزشگاه آزادی رفتند تا جام قهرمانی را به سرخپوشان اهدا کنند. …
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / شیوع کرونا در ایران / محدودیت سفر در کرونا
اجرای محدودیت‌ در سفرها در صورت تصویب ستاد کرونا
شهرام آدم نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای شروع این پاندمی در جهان و حتی پیش از شیوع آن در ایران، حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران اقدامات پیشگیرانه در کنترل و کاهش خطرات شیوع بیماری کووید ۱۹  از طریق حمل و نقل در کشور را در دستور کار خود قرار داد و پس از تشکیل ستاد ملی  مقابله با کرونا نیز، به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد و با مسئولیت کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران فعالیت خود را در این زمینه ادامه داد.
شهادت پزشک بیهوشی بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / شیوع کرونا در ایران
شهادت پزشک بیهوشی بر اثر کرونا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر امیرهوشنگ فلاح پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان شهدای محمودآباد که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود بر اثر ضایعات ریوی ناشی از این بیماری ، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۲ فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/حال ۴۱۴۸ بیمار وخیم است
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / آخرین آمار ابتلا به کرونا / شیوع کرونا در ایران
۱۳۲ فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/حال ۴۱۴۸ بیمار وخیم است
وی با اشاره به شناسایی ۲۱۲۵ نفر بیمار کرونا در شبانه روز گذشته، گفت: تاکنون ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.
حکایت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / شیوع کرونا در ایران / گرانی تست کرونا / ناقلان خاموش کرونا
حکایت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند
آمارهای رسمی می گوید حدود ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا به مطب ها مراجعه می کنند، اما آنهایی که حالشان وخیم تر است و نیاز به بستری دارند، اغلب در بیمارستان های دولتی بستری می شوند. این دو گروه، افرادی هستند که اغلب آنها خودخواسته به مراکز درمانی می روند تا مراحل درمان کرونا را در خانه یا در بیماستان، سپری کنند.
۱۹۰۰ مبتلا به کرونا و ۴ شهید در ناوگان اورژانس کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / پیرحسین کولیوند / شهادت کادر درمان / شیوع کرونا در ایران
۱۹۰۰ مبتلا به کرونا و ۴ شهید در ناوگان اورژانس کشور
به گزارش ایسنا،  دکتر پیرحسین کولیوند در مراسم افتتاح همزمان ۱۱۵ پروژه سازمان اورژانس کشور به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و تسلیت جانباختن شهروندان لبانی در حادثه روز گذشته، گفت: با کمک شخص وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس سازمان اورژانس کشور شکل گرفت که باعث چابکی خدمات سازمان شد و به نحوی زمان رسیدن بر بالین بیمار حتی در جاده‌های روستایی کاهش چشمگیری داشته است. قبلا در تهران زمان رسیدن بر بالین بیمار به طور متوسط ۳۸ دقیقه بود که به ۱۴ دقیقه و در موتور آمبولانس‌ها به زیر ۱۰ دقیقه رسیده است.
تا شهریور صبر کنید
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اجباری شدن ماسک / ایرج حریرچی / شیوع کرونا در ایران
تا شهریور صبر کنید
«اجباری شدن استفاده از ماسک از روز ۱۵ تیر آغاز شده است، برای این که اثر اجرایی شدن این طرح را در کاهش فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا ببینیم، همچنان باید تا اواخر مرداد و اوایل شهریور صبر کنیم. ولی آمار بستری‌شدگان ناشی از کرونا در کل کشور در روزهای اخیر تا حدودی کاهش یافته است که قطعا مهم‌ترین علت آن بالاتر رفتن میزان پایبندی مردم به پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی بوده است.»
تلاش ۵ گروه برجسته ایرانی برای ساخت واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران
تلاش ۵ گروه برجسته ایرانی برای ساخت واکسن کرونا
به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در گفتگوی تصویری با خانم آلوارز - وزیر بهداشت نیکاراگوئه اظهار داشت: علیرغم تحریم های طولانی مدت علیه ایران اما در مسائل بهداشتی و درمانی در شرایط مطلوبی قرار داریم. در حال حاضر حدود ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل ایران ساخته می شود و برای تولید سه درصد داروی وارداتی توسط شرکت های دانش بنیان و شرکت های داروسازی ایرانی تلاش می کنیم تا از واردات دارو بی نیاز شویم.  
کادر درمان:‌ بی‌ملاحظگی مردم زندگی را از ما گرفته است/ بسیاری از استان های ایران در وضعیت قرمز و هشدار هستند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بی ملاحظگی کرونایی / شیوع کرونا در ایران / کادر درمان / موج دوم کرونا / نبرد با کرونا
کادر درمان:‌ بی‌ملاحظگی مردم زندگی را از ما گرفته است/ بسیاری از استان های ایران در وضعیت قرمز و هشدار هستند
شفقنا- موج دوم کرونا وضعیت بسیاری از استان‌های کشور را در مرحله قرمز و یا هشدار قرار داده است. این در حالی است که قزوین به دلیل نداشتن زیر ساخت‌های لازم درمانی و پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی شرایط...
ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / افزایش کرونا در ایران / سفرهای تابستانی / سفرهای نوروزی / شیوع کرونا در ایران
ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار
به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات سازمان راهداری از تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای برون شهری، سرنوشت شیوع ویروس کرونا با میزان سفرهای مردم گره خورده و هر وقت مردم در خانه ماندن را فراموش کرده‌اند و برای چند روز به مسافرت رفته‌اند، به فاصله چند روز و چند هفته پس از آن آمارهای ابتلا به کرونا در کشور نیز رشد پیدا کرده است و جالب تر اینکه از نظر زمانی، بسیاری از پیک‌های تردد همین وسایل نقلیه مختلف با پیک های شیوع ویروس کرونا دقیقا مطابقت دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •