سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
صنعت خودروسازی
انتقادها از آشفته بازار قیمت خودرو/ ورود موردی تعزیرات به شکایتها
مهر / ۱ ساعت قبل / اجتماعی
انتقادها از آشفته بازار قیمت خودرو/ ورود موردی تعزیرات به شکایتها
در چند روز اخیر مجددا شاهد افزایش ناگهانی قیمت خودرو بودیم، این افزایش قیمت ها در حالی است که تعزیرات می گوید فقط به شکایت‌های موردی ورود می کند.
  صنعت خودروسازی  تعزیرات حکومتی  قیمت خودرو  محمد علی اسفنانی
دنیای اقتصاد / ۳ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش تولید در سایپا
گروه خودروسازی سایپا، با تولید ۳۸۴ هزار و ۳۰۹ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه از میزان تولید سال گذشته خود در مدت مشابه عبور کرد. سایپا که در 11 ماهه سال گذشته، تعداد ۳۸۲ هزار و ۳۰۳ دستگاه خودرو تولید کرده بود، با عبور از این میزان در مدت مشابه در سال جاری توانست رکورد جدیدی را در زمینه تولید در شرایط تحریم و فشار حداکثری بر صنعت و‌ اقتصاد ایران به ثبت برساند.براساس این گزارش گروه سایپا همچنین با عبور از تولید سال گذشته خود موفق شد کاهش ٣٢ درصدی تولید در سه‌ماه نخست سال جاری را جبران کند، بنابراین بر مبنای این آمار، کاهش ۱۹ درصدی تولید در کل صنعت خودرو در گروه سایپا صورت نگرفته، بلکه گروه سایپا توانسته است در این مدت تولید خود را تا حدودی نیز افزایش دهد.با اجرای موفقیت‌آمیز سیاست …
تاثیر منفی تسلا بر اقتصاد آلمان
دنیای اقتصاد / ۳ ساعت قبل / اقتصادی
تاثیر منفی تسلا بر اقتصاد آلمان
وب‌سایت مارکت نیوز در گزارشی ضمن اشاره به قرار گرفتن آلمان در آستانه رکود آن هم در حالی که صنعت خودروی این کشور به پایین‌ترین رکود خود طی 22 سال اخیر رسیده است، هشدار داده است که شرکت‌هایی نظیر تسلا و جنبش خودروهای برقی موجب شده است تا ستون فقرات اقتصاد آلمان (صنعت خودرو) لطمه ببیند. در حالی که صنعت خودروی آلمان که زمانی در جهان ممتاز بود تضعیف شده است، اقتصاد این کشور نیز در معرض یک رکود قرار گرفته است. رویترز هم به تازگی در گزارشی وضعیت کنونی صنعت خودروی آلمان را با شرایط دیترویت (شهر خودروسازی آمریکا) مقایسه کرده است؛ زمانی که سقوط سریع خودروسازی رخ داد. با ثبت پایین‌ترین رکورد خودروسازی آلمان طی 22 سال اخیر، حدود یک میلیون شغل در معرض خطر قرار دارند. این در حالی است که در بخش‌هایی از آلمان، …
دنیای اقتصاد / ۳ ساعت قبل / اقتصادی
عملکرد مالی صنعت خودرو
براساس گزارش‌های منتشر شده توسط شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور، زیان انباشته آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. کارشناسان عوامل متعددی را برای ابتلای این صنعت به دردهای فعلی برمی‌شمارند و مواردی نظیر فضای کلی کسب‌و‌کار در کشور که ریشه در عوامل داخلی و خارجی دارد، مختصات بازار ایران که قیمت‌گذاری دستوری بر آن حاکم است، دخالت‌های دولتی و نیز مدیریت توسط بخش غیرخصوصی در این شرکت‌ها را علت این وضعیت می‌دانند.
صندلی لرزان مدیریت در خودروسازی ایران
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
صندلی لرزان مدیریت در خودروسازی ایران
خودروسازی ایران در کنار همه تفاوت‌هایش با جهان خودرو، کوتاهی عمر مدیریت را نیز به خود دیده است، موضوعی که از آن به‌عنوان یکی از موانع «خلق ارزش» و توسعه در این صنعت و البته ضعف استراتژی یاد می‌شود. اوضاع کنونی خودروسازی ایران اگرچه بی‌ارتباط با تحریم نیست، اما نمی‌توان «ضعف استراتژی در نتیجه کوتاهی عمر مدیریت» را نیز در احوال ناخوشایند این روزهای این صنعت، انکار کرد.
سقوط ۹۲ درصدی فروش خودروی چین به علت شیوع کرونا
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
سقوط ۹۲ درصدی فروش خودروی چین به علت شیوع کرونا
اتحادیه خودروفروشان چین گزارش داد که در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا در این کشور، فروش خودرو توسط خرده‌فروشان با ۹۲ درصد سقوط نسبت به سال گذشته روبرو شده است.
  ویروس کرونا  چین  صنعت خودروسازی
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
کروز نخستین قطعهساز در همکاری با دانشگاههای کشور برای طراحی قطعات پیشرفته داخلی است
هشتمین نمایشگاه بینالمللی موتور تهران در سالن ساپکو برای نمایش توانمندیهای قطعهسازان در زمینه بومیسازی فناوریهای ارزبر صنعت موتور از 28 بهمن به مدت سه روز دایر بود و شرکت صنایع تولیدی کروز ضمن نمایش محصولات نوین خود در این صنعت، سعی در کمک به رونق هر چه بیشتر تولید دارد.در حاشیه این نمایشگاه همایشها و کنفرانسهایی با هدف ارتقاء سطح کیفی صنعت موتور برگزار شد که محمدرضا دهقان مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز با اشاره به مشکلات موجود در صنعت خودرو گفت: در ایران صنعت خودروسازی همزمان با کشور چین آغاز به کار کرد ولی نتایج عملکرد آنها به سه دلیل سیاستگذاریدهقان پیرو مشکلات موجود راهکارهایی اعلام و اظهار کرد: قطعهساز باید محصولی تولید کند که متقاضی خرید آن وجود داشته باشد و نیازمند یک اراده ملی است. همه …
قرارگاه خودروسازی ژاپن علیه کرونا
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
قرارگاه خودروسازی ژاپن علیه کرونا
در ادامه موج نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا در چین و تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های خودروسازی و قطعه‌سازی، اکنون خودروسازی ژاپن، همکاری خود را با دولت ژاپن برای تشکیل یک شورای مشترک آغاز کرده است تا به‌طور موثرتری با اخلال احتمالی در زنجیره تامین از چین مواجه شوند. براساس اعلام وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن این کارگروه مشترک بین دولت، خودروسازان و قطعه‌سازان ژاپن قرار است در صورت تداوم شرایط بحرانی برخاسته از شیوع ویروس کرونا، در زمینه‌های تبادل اطلاعات و هرگونه حمایت مالی و سیاست‌گذاری فعالیت کند. کارگروه مزبور به‌علاوه وظیفه خواهد داشت تا همه تحولات را به دقت رصد و ارتباطات را هماهنگ کند تا بتواند در همکاری با دولت ژاپن از اخلال قابل‌توجه در زنجیره تامین خودروسازی ژاپن ممانعت کند.
مهر / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
۱۲ خودور پلاک تاریخی گرفتند
کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی پس از بررسی ۱۶ دستگاه خودرو با قدمت بیش از ۵۰ سال، ۱۲ مورد را واجد شرایط دریافت پلاک تاریخی معرفی کرد.
  میراث فرهنگی  تعویض پلاک  صنعت خودروسازی
بخش اعظم پژوهشها کاربردی شده اند/ بی توجهی سازمانها به نتیجه پژوهشهای دانشگاهی
مهر / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
بخش اعظم پژوهشها کاربردی شده اند/ بی توجهی سازمانها به نتیجه پژوهشهای دانشگاهی
  دانشگاه شیراز  دانشگاه ها  طرح های پژوهشی  صنعت خودروسازی
حرکت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی
ایرنا / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
حرکت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: حرکت صنعت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی و هوشمندسازی خودروها در حال پیگیری است.
  ایران خودرو  سورنا ستاری  شرکت دانش بنیان  خودرو سازی ایران
نصب انواع ردیاب خودرو و کاربرد آن
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
نصب انواع ردیاب خودرو و کاربرد آن
ردیاب خودرو به منظور افزایش ایمنی و نظارت بر روی انواع خودرو استفاده می شود. ردیاب خودرو به سیستم موقعیت یاب جی پی اس متصل شده و موقعیت یابی می کند.
  سیستم ردیاب  صنعت خودروسازی  اتوبوس
ستاری: بین خودروسازی و کارخانه‌داری تفاوت قائل شویم
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
ستاری: بین خودروسازی و کارخانه‌داری تفاوت قائل شویم
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: در فضای صنعتی امروز کشور باید تصمیم بگیریم که آیا می‌خواهیم صنعت خودروسازی داشته باشیم یا کارخانجات خودرویی؟ و این تفاوت در استفاده کردن از شرکت‌های دانش بنیان یا استفاده نکردن از آنهاست.
  ایران خودرو  سورنا ستاری  خودرو  سایپا
بازدید رئیس‌جمهور از دو محصول جدید سایپا / از کراس‌اوور جدید سایپا به‌زودی رونمایی رسمی می‌شود
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
بازدید رئیس‌جمهور از دو محصول جدید سایپا / از کراس‌اوور جدید سایپا به‌زودی رونمایی رسمی می‌شود
رئیس‌جمهور از دو محصول جدید گروه خودروسازی سایپا که براساس مگاپلت‌فرم ملی این گروه یعنی SP100 طراحی و ساخته شده، بازدید کرد.
  گروه خودروسازی سایپا  حسن روحانی  صنعت خودروسازی
توضیحات وزیر صنعت درباره ۴ خودرو رونمایی شده توسط رئیس جمهور
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
توضیحات وزیر صنعت درباره ۴ خودرو رونمایی شده توسط رئیس جمهور
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از رونمایی از 4 خودرو توسط رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت توصیحاتی را درباره این خودروها ارائه کرد.
  صنعت خودروسازی  خودروسازان  رضا رحمانی  وزارت صنعت معدن و تجارت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
عملکرد مطلوب کروز نویدبخش آینده درخشان این شرکت است
کروز محصولات و قطعات پیشرفته تولیدی خود را که در راستای فناوری‌های ارزبر صنعت موتور بومی‌سازی کرده است، در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی موتور تهران در سالن شرکت ساپکو به نمایش گذاشته است. سیدمصطفی میرسلیم، رئیس هیئت مدیره شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) ضمن بازدید از غرفه کروز در این نمایشگاه با اشاره به پیشرفت بسیار بالای شرکت کروز در صنعت قطعه‌سازی گفت: کروز در این سال‌ها فعالیت‌های زیادی در زمینه تحقیقاتی و علمی انجام داده است که بنده شاهد آن بودم و نویدبخش پیشرفت قطعی این بنگاه اقتصادی در آینده نزدیک است. میرسلیم درخصوص حمایت از شرکت‌های قطعه‌سازی اظهار کرد: پشتیبانی و حمایت از شرکت‌های قطعه‌ساز وظیفه اصلی دولت و خودروساز است تا موانعی که بر سر راه آنها به خصوص در اثر تحریم‌ها …
از سرگیری فعالیت خودرویی چین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اقتصادی
از سرگیری فعالیت خودرویی چین
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرده است که حزب کمونیست چین به دولت‌های محلی دستور داده است تا فعالیت صنایع مختلف چین از جمله صنعت خودرو این کشور پس از یک دوره تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، از سر گرفته شود. در این دستورالعمل از دولت‌ها خواسته شده است که فعالیت مجدد خودروسازی باید همزمان با پیگیری اقدامات ایمنی لازم برای مهار شیوع ویروس کرونا انجام بگیرد. تاکنون برندهایی نظیر فولکس‌واگن، مرسدس‌بنز، جیلی، تویوتا و فورد فعالیت کارخانه‌های خود در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان را از سر گرفته‌اند. بر اساس تازه‌ترین اخبار تعداد قربانیان کرونا در چین از مرز 2هزار نفر گذشت و هم‌اکنون حدود 70 هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند. تمدید تعطیلات خودروسازی طی روزهای آتی موجب شده است تا شانس خروج بازار …
تصاویر | sx۶ در راه بازار خودرو در ایران | رونمایی از سومین محصول خودروسازی سمنان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / وبگردی
تصاویر | sx۶ در راه بازار خودرو در ایران | رونمایی از سومین محصول خودروسازی سمنان
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان سمنان از رونمایی از یک محصول جدید کارخانه خودروسازی فردا سمنان تحت‌عنوان خودروی sx۶خبر داد.
تولید خودرو با شتاب صفر تا صد ۱.۹ ثانیه
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / فناوری
تولید خودرو با شتاب صفر تا صد ۱.۹ ثانیه
شرکت خودروسازی زینگر از تولید خودروی هیبریدی جدیدی به نام ۲۱ سی خبر داده که چشمگیرترین ویژگی آن شتاب صفر تا صد ۱.۹ ثانیه ای است.
  صنعت خودروسازی  خودروسازان  خودروی لوکس
فروش خودرو در اروپا کاهش یافت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
فروش خودرو در اروپا کاهش یافت
اتحادیه صنعت خودروسازی اروپا اعلام کرد، میزان فروش خودرو در اروپا در ماه ژانویه تحت تاثیر تضعیف اقتصاد جهانی، افزایش مالیات بر خودرو در برخی کشورهای اتحادیه اروپا و نامشخص بودن شرایط خروج انگلیس از اتحادیه اروپا کاهش داشته است.
تیر کرونا به قلب خودروسازی چین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
تیر کرونا به قلب خودروسازی چین
عالی‌ترین نهاد صنعت خودرویی چین به خبرگزاری رویترز گفت که احتمال دارد به دلیل شیوع ویروس کرونا، فروش در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان، در نیمه نخست سال 2020 با کاهش 10 درصدی مواجه شود. فو بینگفنگ، نایب رئیس سازمان تولیدکنندگان اتومبیل چین به رویترز گفت: «ما پیش‌بینی می‌کنیم که اگر شیوع ویروس کرونا به‌طور موثر تا پیش از فرارسیدن ماه آوریل در چین مهار شود، فروش خودرو در نیمه نخست سال 2020 کاهش بیش از 10 درصدی را به خود ببیند.» پیش‌بینی اخیر این سازمان جدی‌تر از پیش‌بینی قبلی آن در ماه گذشته مبنی بر کاهش 2 درصدی فروش در اثر شیوع کرونا است. چین در طول یک دهه گذشته همواره یک بازار کلیدی چه برای خودروسازان خارجی از فولکس‌واگن تا جنرال‌موتورز و چه شرکت‌های داخلی مثل جیلی و سائیک‌موتور بوده …
حمایت اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی ایران از کاندایدهای جامعه کارگری در انتخابات مجلس شورای اسلامی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
حمایت اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی ایران از کاندایدهای جامعه کارگری در انتخابات مجلس شورای اسلامی
رئیس اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی ایران با انتشار نامه‌‌ای خواستار حمایت کارگران از نمایندگان متخب خود در مجلس شدند.
رونمایی از ۱۵ محصول گلوگاهی صنعت خودرسازی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
رونمایی از ۱۵ محصول گلوگاهی صنعت خودرسازی
۱۵ سبد محصول گلوگاهی مورد نیاز خودرو سازان که توسط وزارت دفاع تولید شده است با حضور امیر حاتمی رونمایی شد.
  امیر حاتمی  وزارت دفاع  صنعت خودروسازی
فولکس واگن ۸۳۰ میلیون یورو غرامت به خریداران آلمانی پرداخت می‌کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
فولکس واگن ۸۳۰ میلیون یورو غرامت به خریداران آلمانی پرداخت می‌کند
فولکس واگن اعلام کرد که به دارندگان خودروهای با آلایندگی بالای این شرکت در آلمان ۸۳۰ میلیون یورو غرامت پرداخت می‌کند.
  فولکس واگن  آلمان  صنعت خودروسازی
خودروی جدید استون مارتین با ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / فناوری
خودروی جدید استون مارتین با ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت
استون مارتین بعد از دو سال تلاش مدل جدیدی از خودروی ونتاج کوپه را با حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت تولید کرده است.
  خودروی لوکس  صنعت خودروسازی  خودروسازان  نوآوری
تاثیر ویروس کرونا به خودروسازی اروپا رسید/ یک کارخانه تعطیل شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
تاثیر ویروس کرونا به خودروسازی اروپا رسید/ یک کارخانه تعطیل شد
فیات کرایسلر اعلام کرد به علت کمبود قطعات مورد نیاز خود که در کارخانه چین این شرکت تولید می‌شد، تولید خودرو در کارخانه صربستان خود را متوقف کرده است.
  صنعت خودروسازی  اتحادیه اروپا  ویروس کرونا
کرونا صنعت خودروسازی جهان را تهدید می‌کند
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
کرونا صنعت خودروسازی جهان را تهدید می‌کند
جنرال موتورز هم مانند سایر خودروسازان مثل نیسان موتور، هیوندایی موتور/ کیا موتور و فیات کرایسلر مجبور شده فعالیت های خود را در سایر کشورها به خاطر اختلال در زنجیره عرضه و کمبود قطعات ناشی از شیوع ویروس کرونا متوقف کند.
روابط تو در تو برخی دولتی‌ها با خودروسازی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۱-۲۴ / اقتصادی
روابط تو در تو برخی دولتی‌ها با خودروسازی
در حالی شرکت‌های خودروسازی از کمبود نقدینگی و مشکلات واردات مواد و قطعات مورد نیاز رنج می‌برند که بخشی از منابع و نیروی انسانی آنان در قالب شرکت‌های زیرمجموعه صرف فعالیت‌های غیرمرتبط می‌شود.به گزارش خط بازار،پدیده بنگاه داری که یکی از اصلی‌ترین تبعات ساختار شبه دولتی صنعت خودروسازی است نه تنها اثر قابل توجهی در عملکرد مرتبط با تولید خودرو نداشته بلکه گاها سبب بلوکه‌شدن سرمایه‌ها شده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
از قرعه‌کشی برای فروش تا افت تولید خصوصی‌ها
طی هفته‌ای که گذشت اخبار گوناگونی حول و حوش صنعت و بازار در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شد. در میان این اخبار اعلام نظر هیات دولت در ارتباط با تعیین تکلیف خودروهای دپویی در گمرک و مناطق آزاد تجاری، نامه قطعه‌سازان به رئیس‌جمهور در ارتباط با دریافت تسهیلات 5 هزار میلیارد تومانی، افت تولید شرکت‌های خودروساز خصوصی در پایان دهمین ماه سال جاری، شنیده‌ها درباره طرح جدید فروش خودرو در مبدأ از طریق قرعه‌کشی و وضعیت خودروسازی جهان بعد از شیوع ویروس کرونا از اهم اخبار منتشر شده بودند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
مدیرعامل سایپا:400 هزارمین محصول سایپا در سال 98 تحویل مشتری شد/ از مشتریان سایپا به دلیل تاخیر ناخواسته در تحویل خودروها عذرخواهی می‌کنیم
سیدجواد سلیمانی با بیان اینکه صنعت خودروسازی در برخی مقاطع زمانی دچار کاستی‌ها و اشتباهاتی در انتخاب مسیر درست بوده وگرنه می‌توانست شرایط بهتری نسبت به وضعیت فعلی داشته باشد، افزود: علاوه بر برخی تصمیمات غیرصحیح که در درون صنعت اتخاذ شده، نگاه و رویکرد بیرونی به این صنعت نیز صحیح نبوده و این صنعت قربانی نگاه‌های مغرضانه، غیرکارشناسی و غیراقتصادی شده است.
۴۰۰ هزارمین محصول سایپا در سال ۹۸ تحویل مشتری شد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
۴۰۰ هزارمین محصول سایپا در سال ۹۸ تحویل مشتری شد
سید جواد سلیمانی با بیان اینکه صنعت خودروسازی در برخی مقاطع زمانی دچار کاستی‌ها و اشتباهاتی در انتخاب مسیر درست بوده و گرنه می‌توانست شرایط بهتری نسبت به وضعیت فعلی داشته باشد، افزود: علاوه بر برخی تصمیمات غیرصحیح که در درون صنعت اتخاذ شده، نگاه و رویکرد بیرونی به این صنعت نیز صحیح نبوده و این صنعت قربانی نگاه‌های مغرضانه، غیرکارشناسی و غیراقتصادی شده است.
  خودرو  سایپا  پیش فروش خودرو
شناسایی خطرات جاده با سیستم هوش مصنوعی صوتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / فناوری
شناسایی خطرات جاده با سیستم هوش مصنوعی صوتی
خطراتی که در جاده رانندگان را تهدید می‌کنند، تنها دیداری نیستند و گاهی اوقات صداها نیز خطرات پیش رو را هشدار می‌دهند. یک سیستم هوش مصنوعی به کشف این خطرات کمک می‌کند.
  هوش مصنوعی  آلمان  صنعت خودروسازی  تصادفات رانندگی
از ضرر ۱۲ هزار میلیاردی تا خوی سلطنت‌ طلبی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
از ضرر ۱۲ هزار میلیاردی تا خوی سلطنت‌ طلبی
علی علیلو عضو سابق تحقیق و تفحص از خودروسازان توضیحات تامل برانگیزی را درباره بازار ملتهب این روزهای خودرو بیان کرد.
  صنعت خودروسازی  علی علیلو  بازار خودرو
لالایی مخصوص پخش در خودروهای برقی ساخته شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / فناوری
لالایی مخصوص پخش در خودروهای برقی ساخته شد
محققان با استفاده از اصوات موتورهای بنزینی نوعی لالایی برای خودروهای برقی طراحی کرده اند که به نوزادان کمک می کنند، راحت تر بخوابند.
  صنعت خودروسازی  شرکت خودروسازی نیسان  نوزاد  خودروی برقی
شوک الکتریکی به صنعت خودروسازی آلمان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
شوک الکتریکی به صنعت خودروسازی آلمان
بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا، به‌خاطر تغییرات بزرگ در صنعت خودروسازی خود به‌شدت تحت فشار است و یک نهاد دولتی پیش‌بینی کرده که بیش از 400هزار شغل در یک دهه آینده در آلمان از دست خواهد رفت. به گزارش فایننشیال تایمز، این چشم‌انداز، بخشی از تصمیم‌های کلان آلمان برای حرکت به سمت کاهش تولید خودروهای بنزینی و دیزلی و تمرکز بر تولید خودروهای الکتریکی است. در این گزارش، بدترین سناریو هم درنظر گرفته شده است که براساس آن، جامعه شاغلان آلمان تا سال‌2023 یک درصد کوچک‌تر خواهد شد. این افت میزان مشاغل زمانی حاصل خواهد …
مجلس نمایندگان آمریکا درباره آینده خودروهای خودران تصمیم می‌گیرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / فناوری
مجلس نمایندگان آمریکا درباره آینده خودروهای خودران تصمیم می‌گیرد
یک کمیته تخصصی در مجلس نمایندگان آمریکا سه روز دیگر یعنی یازده فوریه نشستی مشورتی را برای تصمیم گیری در مورد آینده استفاده از خودروهای خودران در آمریکا برگزار می‌کند.
  خودروی خودران  کنگره آمریکا  صنعت خودروسازی
کمیکار، ایده‌آلی که تحقق آن به پیوند صنعت و دانشگاه نیاز دارد 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
کمیکار، ایده‌آلی که تحقق آن به پیوند صنعت و دانشگاه نیاز دارد 
تهران- ایرنا- کمیکار، خودروهای الکتروشیمیایی نوین و زیست سازگاری هستند که ورود آنها به صنعت خودروسازی ایران نیازمند پیوند قوی بین صنعت و دانشگاه و بهره‌مندی بیشتر از دانش نخبگان دانشگاهی دارد.
  دانشگاه صنعتی امیرکبیر  ایالات متحده آمریکا  خودرو سازی ایران
بی‌توجهی وزیر نفت به ۱ میلیون خودرو LPG سوز / نیازمند احداث جایگاه‌های توزیع برای خودروها هستیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
بی‌توجهی وزیر نفت به ۱ میلیون خودرو LPG سوز / نیازمند احداث جایگاه‌های توزیع برای خودروها هستیم
وزیر نفت معتقد است LPG برای سوخت خودروها نیست و این یعنی چشم بستن بر ۱ میلیون خودرو LPG سوز درحالیکه ترکیه، روسیه و اروپایی ها تجربه موفقی در استفاده از این سوخت برای خودروها دارند.
  LPG  گاز مایع  قیمت بنزین  صنعت خودروسازی  بیژن نامدار زنگنه  خودرو گاز سوز
معاون وزیر صنعت: حرکت صنایع خودروسازی ایران رو به پیشرفت است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
معاون وزیر صنعت: حرکت صنایع خودروسازی ایران رو به پیشرفت است
گرگان - ایرنا - معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت که در ماه های اخیر تلاش خوبی برای تولید بیشتر در صنایع خودروسازی کشور صورت گرفته و این روند رو به شتاب است.
  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  رونق تولید  گلستان
انتخاب شرکت‌های بازرسی در فرآیند نظارت بر آلایندگی وسایل نقلیه
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اجتماعی
انتخاب شرکت‌های بازرسی در فرآیند نظارت بر آلایندگی وسایل نقلیه
سازمان محیط زیست اقدام به ارزیابی و انتخاب شرکت‌های بازرسی واجد صلاحیت جهت همکاری در اجرای فرآیندهای نظارت بر آلایندگی وسایل نقلیه موتوری تولیدی و وارداتی در سال ۹۹ می‌کند.
  سازمان محیط زیست  فراخوان  آلودگی هوا  صنعت خودروسازی
هشدار رحمانی به فروشندگان خودرو/ تولید روزانه ۲ هزار خودرو
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
هشدار رحمانی به فروشندگان خودرو/ تولید روزانه ۲ هزار خودرو
وزیر صمت با بیان اینکه تولید در ایران خودرو روزانه به ۲ هزار دستگاه رسیده است، گفت: اگر با مورد رانتی در فروش مواجه شویم نمایندگی را تعطیل میکنیم.
  رضا رحمانی  ایران خودرو  صنعت خودروسازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
احیای شرکت‏های دانش‏بنیان با حمایت ویژه بانک ملی ایران
‎مدیران بانک ملی ایران از شرکت‏های دانش‏بنیان و تامین‏کننده نیاز صنایع خودروسازی کشور بازدید کردند. به گزارش روابط‏عمومی بانک ملی ایران، این بانک با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و در راستای حمایت از سیاست‏های دولت توجه به بخش تولید را سرلوحه امور خود قرار داده است. از این رو، در سال 96 تعداد 101 هزار و 343 فقره تسهیلات به ارزش 139 هزار و 310 میلیارد ریال و در سال 97 تعداد 105 هزار و 316 فقره تسهیلات به ارزش 195 هزار و 615 میلیارد ریال به بخش تولید تخصیص داده است. همچنین سهم بخش تولیدی از تسهیلات بانک در سال جاری معادل 191 هزار و 485 میلیارد ریال بوده است. از سویی با توجه به تحریم‏ها و مشکلات ارزی تولیدکنندگان، بانک ملی ایران تلاش کرده تا با صدور حواله‏های ارزی و بهره‏مندی از شبکه گسترده شعب …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
همزمان با سالگرد تولد گروه بهمن، از کاربری آتش‏نشانی بهمن‏دیزل رونمایی شد
کاربری آتش‏نشانی ساخت شرکت بهمن‏دیزل همزمان با ایام گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و شصت و هفتمین سالگرد تاسیس گروه بهمن در کارخانه این شرکت واقع در شهر صنعتی البرز قزوین رونمایی شد.مراسم رونمایی از کاربری آتش‏نشانی بهمن‏دیزل، کلید‏سپاری و تحویل مینی‌بوس‌ها و کامیونت‌های شیلر و بازدید از خطوط تولید این شرکت صبح دیروز با حضور هدایت‌اله جمالی‌پور استاندار قزوین و هیئت همراه، سعید نبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شهرک‌های صنعتی قزوین، یوسف ‌الهی‌شکیب مدیرعامل گروه بهمن، محمد محمدی مدیرعامل بهمن‏دیزل، جمعی از مقامات وزارت صمت، اصحاب رسانه و نیز فعالان صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی برگزار شد.در ابتدای این مراسم، یوسف الهی‌شکیب ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و شصت …
برخورد با ثبت‌نام رباتی فروش خودرو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
برخورد با ثبت‌نام رباتی فروش خودرو
 با رشد تقاضا و ناکامی متقاضیان مصرفی خرید در طرح‌های فروش فوری خودروسازان؛ مدیران شرکت‌های خودروسازی از اتخاذ تدابیر تازه برای برخورد با ثبت‌نام رباتی خبر می‌دهند. به گزارش همشهری، در یک سال گذشته با افزایش اختلاف بین قیمت کارخانه و بازار، خرید خودروهای ثبت‌نامی به نرخ مصوب کارخانه، پرطرفدار شده است، پیش‌از این روزنامه همشهری از استفاده برخی افراد خاص از ربات‌های مخصوص برای ثبت‌نام خودرو خبر داده بود؛ گزارشی که با واکنش خودروسازان مواجه و مسئولان وقت صنعت خودرو امکان این کار را منتفی دانستند اما …
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
وزیر دفاع در بازدید از ایران خودرو:هدف اصلی کمک صنعت دفاعی به خودروسازان، شکستن تحریمها است/ کمک به خودروسازی ملی، برابر سیاست‌های ابلاغی نظام در دستور کار قرار دارد
صنعت دفاعی کشور با تجربه ای گرانسنگ و تبدیل تهدیدها به فرصت، توانسته است سبد محصولات محدود دفاعی قبل از انقلاب را به بیش از ۳۳۰۰ محصول افزایش دهد و به همین دلیل است که موکدا و مکررا اعلام کرده ایم که در صنعت دفاعی سد تحریمهای ظالمانه را شکسته ایم.
جلوگیری صنعت دفا‌عی ایران از زمین‌گیر شدن صنعت خودروسازی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
جلوگیری صنعت دفا‌عی ایران از زمین‌گیر شدن صنعت خودروسازی
به گفته وزیر دفاع ایران تولید قطعات مورد نیاز خودروسازان با فناوری‌های پیشرفته صنعت دفا‌عی از زمین‌گیر شدن صنعت خودروسازی جلوگیری کرده است.
وزیر دفاع: ۷۷۰ محصول در حوزه‌های نظامی داریم/ شرایطی که برای خودروسازی اتفاق افتاده ‌۴ دهه بر صنعت دفاعی حاکم است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سیاسی
وزیر دفاع: ۷۷۰ محصول در حوزه‌های نظامی داریم/ شرایطی که برای خودروسازی اتفاق افتاده ‌۴ دهه بر صنعت دفاعی حاکم است
وزیر دفاع گفت: قبل از انقلاب ۳۰ محصول دفاعی نه چندان پیچیده داشتیم اما امروز ۷۷۰ خانواده محصول در همه حوزه‌های رزم داریم.
  امیر حاتمی وزیر دفاع  خودروسازان  وزارت دفاع
تفاهمنامه همکاری خودروسازان با وزارت دفاع امضاء می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
تفاهمنامه همکاری خودروسازان با وزارت دفاع امضاء می‌شود
تفاهمنامه همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تا دقایقی دیگر با حضور وزرای صنعت و دفاع آغاز خواهد شد.
  امیر سرتیپ امیر حاتمی  رضا رحمانی  تفاهم نامه  صنعت خودروسازی
تولید کادیلاک با نمایشگر خمیده و خدمات واقعیت افزوده
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / فناوری
تولید کادیلاک با نمایشگر خمیده و خدمات واقعیت افزوده
تازه‌ترین مدل کادیلاک که در سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید از امکاناتی مانند نمایشگر خمیده ۳۸ اینچی اولد و قابلیت سوپر کروز برای تسهیل هدایت خودرو برخوردار است.
  خودروی لوکس  واقعیت افزوده  صنعت خودروسازی
دعا می‌کنیم تحریم لغو نشود/ جلوگیری از ارزبری ٢٠ میلیون یورویی با طراحی سه میز داخلی‌سازی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
دعا می‌کنیم تحریم لغو نشود/ جلوگیری از ارزبری ٢٠ میلیون یورویی با طراحی سه میز داخلی‌سازی
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه قطعه‌سازان دعا می‌کنند تحریم لغو نشود، گفت:با ایجاد سه میز داخلی‌سازی در وزارت صنعت، از ٢٠ میلیون یورو ارزبری جلوگیری شد.
  مازیار بیگلو  صنعت خودروسازی  لنت ترمز  صنعت قطعه سازی
جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان/ مردم در روزهای تعطیل برای تحویل خودرو به درب کارخانه بیایند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان/ مردم در روزهای تعطیل برای تحویل خودرو به درب کارخانه بیایند
یک مقام مسئول در صنعت خودروسازی از برگزاری جلسه امروز وزیر صنعت و معاونانش با خودروسازان در حوزه تدوین طرح جامع مدیریت تقاضا و تنظیم بازار خودرو خبر داد.
  فرشاد مقیمی  ایران خودرو  صنعت خودروسازی
شیوه واگذاری ۷۴۶ دستگاه خودرو ام جی ۳۶۰ تشریح شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
شیوه واگذاری ۷۴۶ دستگاه خودرو ام جی ۳۶۰ تشریح شد
مدیر فروش شرکت صنعت خودرو آذربایجان، شیوه واگذاری ۷۴۶ دستگاه خودروی ام جی ۳۶۰ را تشریح کرد.
  صنعت خودروسازی  پیش فروش خودرو  خودروسازان
تولید قدرتمندترین لیزر آبی جهان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فناوری
تولید قدرتمندترین لیزر آبی جهان
شرکت پاناسونیک از تولید قدرتمندترین لیزر آبی رنگ جهان خبر داد که می‌تواند کاربردهای گسترده‌ای در صنعت خودروسازی و برخی صنایع سنگین دیگر داشته باشد.
  لیزر  پاناسونیک  صنعت خودروسازی
تحریم پژوهشهای دانشگاهی را تعطیل نکرد/ در زمان فراگیری بحرانها افت نکردیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / علمی و آموزشی
تحریم پژوهشهای دانشگاهی را تعطیل نکرد/ در زمان فراگیری بحرانها افت نکردیم
مدیر دفتر فناوری و طرح های کاربردی دانشگاه شیراز از افزایش تعداد قرارداد با صنایع در زمان فراگیری بحران های مختلف (تحریم ها) خبر داد و گفت: در زمان بحران افت نکردیم.
  دانشگاه شیراز  صنعت خودروسازی  دانشگاه ها  تحریم های ایران
دناپلاس اتوماتیک فروردین ۹۹ به بازار عرضه می‌شود/پرداخت مطالبات قطعه‌سازان تا پایان 98
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
دناپلاس اتوماتیک فروردین ۹۹ به بازار عرضه می‌شود/پرداخت مطالبات قطعه‌سازان تا پایان 98
مدیر عامل ایران خودرو گفت: خودروی دناپلاس اتوماتیک فروردین ماه ۹۹ به بازار عرضه می‌شود.
  صنعت قطعه‌سازی  صنعت خودروسازی  ایران‌خودرو  ساوه  استانی-اقتصادی  استانی-شهرستانها
ابرخودروی فلینو با موتور ۷۰۰ اسب بخاری در راه است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / فناوری
ابرخودروی فلینو با موتور ۷۰۰ اسب بخاری در راه است
شرکت خودروسازی کانادایی فلینو از برنامه ریزی برای تولید یک ابرخودرو به نام سی بی ۷ آر خبر داده که مجهز به یک موتور جدید با توان ۷۰۰ اسب بخار است.
  خودروی لوکس  کانادا  صنعت خودروسازی
صنعت خودرو آذربایجان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
صنعت خودرو آذربایجان
گزارش عملکرد شرکت صنعت خودرو آذربایجان منتشر شد.
  صنعت خودروسازی  واحدهای صنعتی  خودروسازان
بهترین راه فروش خودرو چیست؟
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
بهترین راه فروش خودرو چیست؟
فروش ماشین به دلیل مخاطرات زیادی که در مسیرش دارد، یکی از حساس‌ترین معاملاتی است که اکثرا آن را تجربه می‌کنند.
  خودروسازان  صنعت خودروسازی  واردات خودرو
ایجاد ارزش افزوده مضاعف با روی کار آمدن خودروهای خودران
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فناوری
ایجاد ارزش افزوده مضاعف با روی کار آمدن خودروهای خودران
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمرکز و تاکید بر اشتراکی بودن خودروهای خودران باعث ارزش افزوده مضاعف می شود.
  ستار هاشمی  وزارت ارتباطات  صنعت خودروسازی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
اقتصاد بین‌الملل
ویروس کرونا صنعت خودروسازی جهان را فلج می‌کند
تولید پیچ اختصاصی تایر خودرو برای مقابله با دزدان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / فناوری
تولید پیچ اختصاصی تایر خودرو برای مقابله با دزدان
شرکت فورد برای مقابله با دزدان تایرهای خودرو، پیچ جدیدی تولید کرده که برای هر مشتری شخصی سازی شده و تولید آن با چاپگر سه بعدی انجام می‌شود.
  صنعت خودروسازی  خودروی لوکس  خودروسازی فورد
وزیر صنعت : ۸ خودروی جدید در ۳ سال آینده عرضه می‌شود
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
وزیر صنعت : ۸ خودروی جدید در ۳ سال آینده عرضه می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه ۸ خودروی جدید گروه خودروسازی سایپا در ۳ سال آینده خبر داد.
لوکا دِ مئو مدیرعامل رنو شد
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / فناوری
لوکا دِ مئو مدیرعامل رنو شد
لوکا دِ مئو که پیش‌از‌این مدیرعامل شرکت اسپانیایی سئات بود، از اول ژوئیه‌ی ۲۰۲۰ مسئولیت هدایت و رهبری رنو را برعهده می‌گیرد. در کارنامه‌ی این مدیر ایتالیایی، ۲۰ سال مدیریت و بازاریابی در صنعت خودروسازی دیده می‌شود. 
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
ظرفیت‌های مغفول تامین مالی خودروسازان
در حالی همچنان منابع اصلی تامین نقدینگی در زنجیره خودروسازی ایران را پیش فروش و تسهیلات بانکی تشکیل می‌دهند که موسسه مطالعات پژوهش‌های بازرگانی (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) در گزارشی ضمن برشمردن ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه، امکان استفاده صنعت خودرو از آنها را مورد بررسی قرار داده است.
دوربین امنیتی خانه ها پلاک خودرو را شناسایی می کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / فناوری
دوربین امنیتی خانه ها پلاک خودرو را شناسایی می کند
نرم افزار خوانش پلاک خودروها با پرداخت ماهانه ۵ دلار به دوربین امنیتی خانه ها متصل می شود. در صورت رد شدن پلاک خودروهایی مشخص از جلوی خانه کاربر، برای او پیام هشدار ارسال می شود.
  نوآوری  صنعت خودروسازی  دوربین نظارتی  امنیت اطلاعات
بدهکاری بیشتر بدهکاران/ وام ۵ هزار میلیارد تومانی به خودروسازان چقدر راهگشاست؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / اقتصادی
بدهکاری بیشتر بدهکاران/ وام ۵ هزار میلیارد تومانی به خودروسازان چقدر راهگشاست؟
پرداخت وام به خودروسازان در حالی انجام می‌شود که به گفته نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس «شرکت‌های سایپا و ایرانخودرو هماکنون ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارند.» این عبارت به این معناست که عمده پول خودرو، نه به جیب صنعت خودروسازی و تولید، بلکه به عنوان سود بازپرداخت وام، در کیسه بانک‌های کشور می‌رود که اساسا هیچگونه تولیدی ندارند.
  صنعت خودرو  بازار خودرو
ادامه پیش فروش محصولات سایپا در روز جمعه
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
ادامه پیش فروش محصولات سایپا در روز جمعه
معاون فروش و بازاریابی سایپا گفت: به دلیل استقبال گسترده هموطنان از پیش فروش ۱۴مدل از محصولات گروه خودروسازی سایپا، این طرح در روز جمعه نیز ادامه خواهد داشت.
  گروه خودروسازی سایپا  پیش فروش خودرو  صنعت خودروسازی
۷۵درصد خریداران محصولات سایپا با اینترنت خانگی و شخصی ثبت نام کرده اند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
۷۵درصد خریداران محصولات سایپا با اینترنت خانگی و شخصی ثبت نام کرده اند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکسان بودن شرایط ثبت نام در طرح‌های فروش خودروسازان یکی از راهکارهایی است که به منظور کاهش حضور دلالان در حوزه خرید و پیش‌خرید خودرو لحاظ شد.
  رامین نورقلی پور  سایپا  صنعت خودروسازی
بهانه تازه خودروسازان برای گرانی؛  ادعاهای عجیبی که نمایندگان صنعت خودروسازی در یک نشست خبری مطرح کردند
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
بهانه تازه خودروسازان برای گرانی؛ ادعاهای عجیبی که نمایندگان صنعت خودروسازی در یک نشست خبری مطرح کردند
جهش قیمت خودرو در روزهای اخیر خبرساز شده و ٦٠‌میلیون تومانی‌شدن پراید بارها دستاویز نقد جدی کاربران ایرانی در بستر فضای مجازی شده است. حالا جهش قیمت خودرو درست در شرایطی رخ می‌دهد که هم رضا رحمانی، وزیر صنعت و هم خودروسازان از افزایش تولید خودرو به رسانه‌ها می‌گویند و خودروسازان مرتب پیش‌فروش‌های جدید خود را خبری می‌کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
هشدار انجمن قطعه‌سازان به انحصارگرایی در خودروسازها
انتظار از سازمان‌های نظارتی وجود دارد که بحث زنجیره تامین ورود کنند و مانع انحصارگرایی به بهانه‌های فنی شوند.به گزارش ایلنا، در نشست خبری انجمن قطعه‌سازان بهنیا سخنگوی این انجمن با هشدار به انحصارگرایی در قطعه‌سازی گفت: در کشور 1500 شرکت قطعه‌سازی فعال هستند و نزدیک به 700 هزار نفر در این صنعت به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند، اما با توجه به شرایط پیش‏آمده و تحریم‌های بین‌المللی وضعیت به گونه‌ای شده که نگرانی از انحصارگرایی وجود دارد. اینکه قطعه‌سازی سهام شرکت خودروسازی را خریداری کند اشکالی ندارد، اما اینکه این اتفاق سبب شود که انحصارگرایی در تامین قطعات که اصطلاحاً در این صنعت به آن واریانت می‌گویند شکل بگیرد برای ما جای نگرانی دارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
راهکار کاهش قیمت تمام‌شده خودرو
انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست خبری به بررسی چالش‌ها و موانع پیش روی صنعت قطعه پرداختند. همچنین در این جلسه روسای انجمن، چگونگی پرداخت تسهیلات از سوی شورای پول و اعتبار به زنجیره خودروسازی را مطرح و پیشنهادی نیز در ارتباط با تامین مواد اولیه واحدهای قطعه‌ساز مطرح کردند. مخاطب پیشنهاد آنها در این زمینه، وزارت صمت و دو خودروساز بزرگ کشور بودند. بر این اساس پیشنهاد شده تا مواد اولیه‌ای که توسط شرکت‌های داخلی تولید می‌شود با قیمت تمام‌شده در اختیار قطعه‌سازان قرار ‌گیرد. آن طور که مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌سازان اعلام کرد برآوردهای کارشناسی نشان داده در صورت موافقت با پیشنهاد انجمن، به‌طور میانگین قیمت کارخانه‌ای هر خودروی داخلی تا 10 میلیون تومان می‌تواند کاهش یابد.
افت چشم‌انداز اعتباری تویوتا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
افت چشم‌انداز اعتباری تویوتا
موسسه اعتبارسنجی مودیز به‌ تازگی و در گزارش خود نشان داد که با‌ارزش‌ترین خودروساز جهان نیز از بحران در صنعت‌ خودرو در امان نخواهد بود. براساس این گزارش، چشم‌انداز تویوتا از سطح باثبات به منفی کاهش یافت. مودیز همچنین سطح (Aa3) را برای این شرکت تمدید کرد. این رتبه چهارمین سطح بالای رتبه‌بندی مودیز است. غول خودروسازی ژاپن از سال 2011 تاکنون این رتبه را در اختیار دارد. درحالی که سلیقه مشتریان بخش خودرو به سوی استفاده از سرویس‌های اشتراکی تغییر می‌کند، خودروسازی جهان نیز با چالش‌هایی مواجه می‌شود. چراکه نیاز افراد برای خرید خودرو کاهش می‌یابد. به علاوه تغییر جهت این صنعت به سوی محصولات برقی و خودران نیز خودروسازان را وادار کرده است تا سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند و این‌گونه حاشیه سودآوری آنها …
تسلا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فناوری
تسلا نام سیستم اتوپایلوت خود را اصلاح کند
سناتور آمریکایی طی نامه ای به تسلا از این شرکت خواسته تا اصلاحاتی در نام سیستم اتوپایلوت آن انجام دهد تا احتمال سواستفاده از آن کاهش یابد.
  شرکت تسلا موتورز آمریکا  صنعت خودروسازی  مقررات ایمنی
تخصیص ٥٠٠٠ میلیارد تومان اعتبار به خودروسازان تصویب شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
تخصیص ٥٠٠٠ میلیارد تومان اعتبار به خودروسازان تصویب شد
نایب رئیس انجمن سازندگان قطعات خودرو، با بیان اینکه شورای پول و اعتبار تخصیص ٥٠٠٠ میلیارد تومان اعتبار به خودروسازان را مصوب کرد، گفت: این تسهیلات اواخر بهمن به دست قطعه سازان خواهد رسید.
  صنعت خودروسازی  خودروسازان  انجمن سازندگان و قطعات خودرو
۸۵ درصد قطعات خودرو داخلی‌سازی شده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
۸۵ درصد قطعات خودرو داخلی‌سازی شده است
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: امیدواریم بتوانیم با خودکفایی در تولید مواد اولیه، داخلی سازی قطعات خودروها را از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد برسانیم.
  مازیار بیگلو  مهدی صادقی نیارکی  وزارت صنعت معدن و تجارت  صنعت خودروسازی
120هزار خودروی معوق داریم
روزنامه جام جم / ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ / اقتصادی
120هزار خودروی معوق داریم
صنعت خودروسازی کشور در دو سال اخیر روزهای پرنوسانی را طی کرده است. کاهش شدید تولید، افزایش چند برابری قیمت و تأخیر در تحویل خودرو به مشتریان مهم‌ترین مسائلی است که صنعت خودروسازی را با اعتراض مردم مواجه کرده است.
تشریح جزئیات همکاری صنایع دفاع با خودروسازان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
تشریح جزئیات همکاری صنایع دفاع با خودروسازان
وزیر دفاع گفت: تمامی خودروهای نیمه کاره با همکاری صنایع دفاع از پارکینگ ها ترخیص شد.
  نیروهای مسلح  امیر حاتمی  سایپا  ایران  صنعت خودروسازی
ون جدید فورد با روغن نباتی حرکت می کند!
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / علمی و آموزشی
ون جدید فورد با روغن نباتی حرکت می کند!
فورد در جدیدترین ون های حمل و نقلی خود به جای بنزین از روغن نباتی هیدراته استفاده می کند تا از میزان آلودگی هوا بکاهد.
  صنعت خودروسازی  خودروسازی فورد  نوآوری  پیل سوختی
ساخت تایلند؛ بهشت شرکت‌های خودروسازی بزرگ جهان خودروی ملی هم دارد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / فناوری
ساخت تایلند؛ بهشت شرکت‌های خودروسازی بزرگ جهان خودروی ملی هم دارد
تایلند ده‌ها سال است که موضع خود را به‌عنوان یکی از قوی‌ترین تولید‌کنندگان خودرو در جهان حفظ کرده‌است. تایلند در این صنعت خود را «دیترویت آسیا» می‌نامد و دلیل انتخاب این نام نیز آشکار است: این کشور درحال حاضر در میان برترین تولید‌کنندگان صنعتی خودرو در جهان و بزرگ‌ترین تولید‌کننده خودرو در آسیای جنوب شرقی شناخته می‌شود.