دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
مسمومیت با الکل
کاهش مرگ و میر ناشی از مسمومیت با الکل در استان کردستان
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / پزشک قانونی / استانی-اجتماعی
کاهش مرگ و میر ناشی از مسمومیت با الکل در استان کردستان
مدیرکل پزشکی قانونی کردستان، گفت: در هشت ماهه سال جاری۷ نفر براثرمسمومیت با الکل در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به ۹ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۲ مورد کاهش یافته است.
هفت نفر با مسمومیت الکلی راهی بیمارستان قشم شدند
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
هفت نفر با مسمومیت الکلی راهی بیمارستان قشم شدند
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از پذیرش هفت بیمار با تشخیص مسمومیت با الکل دست ساز در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم خبر داد.
هشدار جدی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نسبت به مسمومیت با الکل
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / مشروبات الکلی
هشدار جدی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نسبت به مسمومیت با الکل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به مراجعه چند مورد مسمومیت با الکل به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان، نسبت به عواقب مصرف این مواد مسموم هشدار داد.
مسمومیت با الکل در رفسنجان/از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان / مصرف مشروب الکلی / هشدار
مسمومیت با الکل در رفسنجان/از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید
رییس بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب (ع) گفت: متاسفانه مواردی از مصرف الکل‌های آلوده در سطح شهر رفسنجان گزارش شده که منجر به بستری ۸ نفر شده است که حال دو نفر از این افراد وخیم است.
این دستگاه تنفسی، الکل را از بدن می‌مکد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
این دستگاه تنفسی، الکل را از بدن می‌مکد
یک دستگاه تنفسی می‌تواند الکل موجود در بدن را بیرون بکشد و بر خلاف چیزی که در ابتدا به نظر می‌رسد، برای درمان خماری پس از مستی ساخته نشده است، بلکه برای مسمومیت با الکل ساخته شده که یک خطر تهدید کننده زندگی است.
توصیه‌های کاربردی برای پیشگیری و درمان مسمومیت‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / استانی-اجتماعی / مسمومیت / مسمومیت با الکل / مسمومیت با مونوکسیدکربن / مسمومیت دارویی / مسمومیت غذایی / پیشگیری / درمان
توصیه‌های کاربردی برای پیشگیری و درمان مسمومیت‌ها
متخصص طب اورژانس و دستیار فلورشیپ سم شناسی بالینی و مسمومیت ها، شایع ترین مسمومیت با مواد دارویی را مربوط به مخدرها و بعد از آن داروهای اعصاب و روان اعلام کرد و گفت: شایع ترین مسمومیت های غیردارویی نیز مسمومیت با الکل و سموم کشاورزی و همچنین مسمومیت با گاز منواکسید کربن در فصل سرما است.
افزایش ۱۴ درصدی مرگ ناشی از مسمومیت‌های دارویی و شیمیایی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / مسمومیت / مسمومیت با الکل / قرص برنج / متانول / کروناویروس / همه با همه علیه کرونا
افزایش ۱۴ درصدی مرگ ناشی از مسمومیت‌های دارویی و شیمیایی
عضو هیات علمی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از مسمومیت‌ها در سال ۹۸، گفت: ۷۵۶۰ نفر در سال گذشته جان خود را بر اثر انواع مسمومیت از دست داده‌اند که نسبت به سال ۹۷، حدود ۱۴ درصد افزایش یافته است.
افزایش مرگ‌ومیر به دلیل مصرف الکل در دوران کرونا | کدام مسمومیت‌ها امسال بالاترین آمار را داشتند؟
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / اعتیاد - الکل / کرونا در ایران
افزایش مرگ‌ومیر به دلیل مصرف الکل در دوران کرونا | کدام مسمومیت‌ها امسال بالاترین آمار را داشتند؟
سرپرست دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: مسمومیت با الکل در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته که یکی از دلایل آن هم شایعه‌هایی بود که در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور اتفاق افتاد.
افزایش مصرف خودسرانه دارو در کشور در دوران شیوع کرونا/ امکان مسمومیت در مصرف انسولین ویال وجود ندارد/ افزایش مسمومیت با ضد عفونی کننده‌ها/ افزایش مسمومیت با مخدرها و محرک ها و افزایش مرگ با مصرف الکل تقلبی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
افزایش مصرف خودسرانه دارو در کشور در دوران شیوع کرونا/ امکان مسمومیت در مصرف انسولین ویال وجود ندارد/ افزایش مسمومیت با ضد عفونی کننده‌ها/ افزایش مسمومیت با مخدرها و محرک ها و افزایش مرگ با مصرف الکل تقلبی
نسبت به سال گذشته مسمومیت با الکل افزایش داشته که یکی از دلایل آن هم شایعه‌هایی بود که در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور اتفاق افتاد. با توجه به شایعه‌های نادرست و مصرف نادرست الکل، افزایش میزان مسمومیت و مرگ و میر با الکل را شاهد بودیم؛ امیدواریم در حال حاضر برای همه مشخص شده باشد که این موضوع تاثیری در پیشگیری یا درمان کرونا ندارد.
مسمومیت با الکل جان ۴۴ نفر را در ترکیه گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
مسمومیت با الکل جان ۴۴ نفر را در ترکیه گرفت
رسانه‌های ترکیه روز گذشته (سه‌شنبه) گزارش دادند که ۴۴ نفر طی چند روز گذشته در این کشور بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی جان خود را از دست داده‌اند.
آمادگی پزشکی قانونی برای اخذ نمونه ژنتیک از خانواده «قاضی منصوری»
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
آمادگی پزشکی قانونی برای اخذ نمونه ژنتیک از خانواده «قاضی منصوری»
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از افزایش مرگ به دلیل سوءمصرف موادمخدر خبر داد و همچنین گفت: مسمومیت با الکل متانول که منجر به مرگ و میر شده است در دوره شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش در تهران هم بسیار محسوس بود.
مسمومیت با الکل همچنان رو به افزایش است
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
مسمومیت با الکل همچنان رو به افزایش است
رئیس دبیرخانه پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، نسبت به روند رو به افزایش اپیدمی مسمومیت با متانول در کشور، هشدار داد.
۹ فوتی و ۱۰۰ مسموم، پیامد مصرف الکل در یزد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
۹ فوتی و ۱۰۰ مسموم، پیامد مصرف الکل در یزد
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد: تعداد مسمومیت با الکل در یزد از ابتدای اسفندماه تاکنون به ۱۰۰ نفر رسیده و ۹ نفر نیز به همین دلیل جان باخته‌اند.
کاهش معنادار آمار مسمویت با الکل در روزهای اخیر/ تعداد مسمومان به ۲ نفر در روز رسیده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / رئیس بخش مسمومیت‌های بیمارستان لقمان / شاهین شادنیا
کاهش معنادار آمار مسمویت با الکل در روزهای اخیر/ تعداد مسمومان به ۲ نفر در روز رسیده است
ایلنا: رئیس بخش مسمومیت‌های بیمارستان لقمان از کاهش معنادار آمار مسمومیت با الکل در روزهای اخیر خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / استانی-اجتماعی / مسمومیت / مسمومیت با الکل / کروناویروس / اورژانس
مسمومیت ۶۵ همدانی بر اثر مصرف الکل
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: ۶۵ نفر از شهروندان همدانی از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون بر اثر مصرف الکل صنعتی مسموم شده اند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
فوتی‌های مسمومیت‌های الکلی در فارس به ۱۰۰ نفر رسید
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا صبح امروز ۸۵۴ نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۷۵۴ نفرتحت درمان قرار گرفته‌اند. او افزود: در پی شیوع ویروس کرونا در ایران شایعه تاثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری متاسفانه ۱۰۰ نفر در فارس بر اثر مسمومیت الکل، جان خود را از دست دادند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی تبریز / رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز / کروناویروس / مسمومیت با الکل / متانول
آب‌های زیرزمینی آلوده به کرونا نیست
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: احتمال آلودگی آب‌های زیرزمینی به کرونا از طریق اجساد در حد تئوری بوده و اجساد با ریختن آهک دفن می‌شوند و انتظار می‌رود ویروس، به آب‌های زیر زمینی نفوذ نکند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / استانی-اجتماعی / مسمومیت با الکل / کروناویروس
۳۰ نفر به علت سوء مصرف الکل در آذربایجان غربی مسموم شده اند
رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۳۰ نفر به علت سوءمصرف الکل دراستان دچار مسمومیت شده اند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / کروناویروس / مسمومیت با الکل / عباس عبدی
مسابقه کرونا با الکل و ...
ظاهرا کاری را که کرونا نتوانسته است انجام دهد، متانول و الکل صنعتی در حال انجام دادن است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
مرگ 192نفر با الکل در تهران
مرگ‌ومیر بر اثر مصرف الکل در کشور همچنان ادامه دارد و تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد در تهران تاکنون دست‌کم 192نفر بر اثر مسمومیت با الکل جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش همشهری، همزمان با همه‌گیر شدن ویروس کرونا در کشور شایعه‌هایی درخصوص مؤثر بودن الکل در مقابله با این ویروس مرگبار منتشر شد و همین اخبار نادرست هزاران نفر را به سوی مصرف الکل سوق داد. در شرایطی که هر روز بیماری کووید 19جان هموطنان‌مان را می‌گیرد، مصرف الکل نیز به عامل دیگری برای مرگ‌ومیر تبدیل …
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / قوه قضاییه / غلامحسین اسماعیلی / مسمومیت با الکل
اسماعیلی: بیش از ۶۰۰ نفر فوتی بر اثر استفاده از الکل داشتیم
سخنگوی قوه قضائیه گفت: تعدادی فوتی‌های ناشی از مصرف الکل تقلبی از ۶۰۰ نفر گذشته است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
کوتاه از حادثه
   قربانیان الکل تقلبی در فارس 90نفر شدند روند صعودی مسمومیت‌های مرگبار با الکل در استان‌های مختلف همچنان ادامه دارد و در استان فارس تعداد قربانیان الکل به 90نفر رسید. موج مسمومیت با الکل که از اوایل اسفندماه سال گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شده بود همچنان ادامه دارد. استان فارس یکی از استان‌هایی است که در هفته‌های گذشته بیشترین میزان مسمومیت با الکل در آنجا به ثبت رسیده و تازه‌ترین آمار منتشرشده از افزایش شمار قربانیان حکایت دارد. محمدجواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس در این‌باره …
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
17قربانی تازه الکل تقلبی در پایتخت
 تازه‌ترین تحقیقات در پرونده‌های جنایی پایتخت نشان می‌دهد که در مدت ٣ روز از تعطیلات نوروز، ١٧ نفر به‌دلیل مسمومیت با الکل در تهران جانشان را از دست دادند. قربانیان ١٦ تا ٦٥ ساله بودند که یکی از آنها دختری ١٧ ساله اهل افغانستان و مابقی مرد بودند. به گزارش همشهری، روز دهم، یازدهم و دوازدهم نوروز، گزارش مرگ ١٧نفر که قربانی مسمومیت با الکل شده بودند به قاضی جنایی تهران اعلام و باعث تشکیل پرونده شد. ماجرای مرگ تنها دختری که در پایتخت و در ایام نوروز قربانی مصرف الکل شده بود را دهم فروردین‌ماه مأموران …
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
صدها قربانی الکل قلابی
مسمومیت با الکل همچنان قربانیان زیادی می‌گیرد و طبق آمار منتشرشده توسط وزارت بهداشت در هفته‌های اخیر دست‌کم 3هزارو117نفر بر اثر استفاده از الکل مسموم شده و 320نفر جان خود را از دست داده‌اند. به‌گزارش همشهری، از اواخر سال گذشته همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، مصرف الکل‌های تقلبی نیز شایع شد. افراد زیادی از ترس ابتلا به بیماری کووید‌19 اقدام به نوشیدن الکل می‌کردند؛ غافل از اینکه نه‌تنها نوشیدن الکل هیچ تأثیری در مقابله با ویروس کرونا ندارد بلکه الکل ممکن است به قیمت جان‌شان تمام شود. در این شرایط …
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مسمومیت با الکل
دستگیری ۳ عامل تهیه و توزیع الکل مسموم در اهواز
معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز از دستگیری سه نفر از عوامل تهیه و توزیع مشروبات الکلی سمی در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / استانی-اجتماعی / مرکز فوریت های پزشکی / مشروبات الکلی / البرز
آخرین آمار مسمومیت با الکل تقلبی در البرز: ۱۸۰ نفر مسموم و ۳۷ نفر فوتی
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: طی یک ماه و نیم گذشته ۳۷ نفر به خاطر مسمومیت با الکل متانول جان خود را از دست داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
زور الکل تقلبی و تصادفات، بر ویروس کرونا هم ‌چربید
گروه اجتماعی| در فاصله اول اسفند 1398 تا 13 فروردین 1399، نرخ رشد قربانیان مسمومیت با الکل صنعتی و مشروبات تقلبی در کشور بر تعداد متوفیان کووید 19 در ایران پیشی گرفت . در حالی که بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت، در طول 45 روز گذشته 53 هزار و 183 نفر از جمعیت کشور به کووید 19 مبتلا شده‌اند و از این تعداد، 3294 نفر فوت کرده‌اند، یک هفته پس از انتشار خبرهایی درباره تاثیر الکل طبی در ضدعفونی سطوح و توقف زنجیره گردش ویروس کرونا، گزارش‌های رسمی نسبت به افزایش موارد مسمومیت بر اثر نوشیدن الکل تقلبی و مشروبات تولید شده با متانول (الکل صنعتی) هشدار می‌داد و حالا موج مسمومیت و مرگ بر اثر نوشیدن مشروبات تقلبی تا امروز از شمار قربانیان کووید 19 در کشور سبقت گرفته چنان‌که بنا بر تخمین …
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
چگونه الکل طبی را از صنعتی تشخیص دهیم؟
اکنون که با شیوع بیماری کووید-۱۹ و مرگ ومیر ناشی از این بیماری مواجه هستیم، در عین حال می‌بینیم که عده‌ای از هموطنان‌مان به دلیل مسمومیت با الکل متانول جان‌شان را از دست می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی
سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین آمارها از مسمومیت با الکل در کشور گفت: تاکنون ۳۱۱۷ مسمومیت ناشی از مصرف الکل و آشامیدنی‌های الکلی در کشور گزارش شده که  ۱۰۶۶ نفر از آنان در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۷۳ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه هستند و وضعیت بحرانی دارند. وی افزود: ۶۲ نفر از مسمومان با الکل نابینا یا کم بینا شدند و ۲۸۴ نفر نیاز به خدمات دیالیز پیدا کرده‌اند همچنین ۳۲۰ نفر معادل ۱۰ درصد این افراد بر اثر مصرف فرآورده‌های الکلی تقلبی فوت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
بیش از 300 نفر در ایران بر اثر مسمومیت با الکل جان خود را از دست دادند
دست کم 320 نفر در هفته های اخیر در ایران در اثر مسمومیت با الکل تقلبی جان باخته اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / مسمومیت با الکل
سه شهروند قزوینی دچار مسمومیت الکلی شدند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: به دلیل شایعات مبنی بر تأثیر خوردن الکل برای مبارزه با کرونا، سه شهروند قزوینی به دلیل استفاده از الکل صنعتی مسموم شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
شمار افراد مسموم شده با الکل صنعتی در یزد 40 نفر شد / 6 نفر قربانی مسمومیت با الکل شدند
رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان یزد گفت: تاکنون ۴۰ نفر از شهروندان این استان بر اثر مصرف الکل صنعتی مسموم شدند. دکتر احمد دهقان افزود: از این تعداد ۶ نفر فوت کردند ، سه نفر نابینا شدند و حال سه نفر وخیم است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / دانشگاه / خدمات بهداشت / الکل
فوت 5 نفر در آذربایجان‌غربی بر اثر الکل
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بر اثر مسمومیت با الکل، ۲۱ نفر از مردم استان مسموم شده و پنج نفر از آنان فوت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵
شمار فوتی های ناشی از مسمومیت با الکل در استان فارس به ۶۹ نفر رسید / تعداد فوتی های کرونا در این استان: ۱۷ نفر
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس فارس از افزایش آمار مسمومیت‌ها به ۵۶۹ نفر و فوتی‌ها با الکل به ۶۹ نفر در استان تا ساعت هفت صبح امروز خبر داد و گفت: در چند روز گذشته ۵۰۰ نفر به علت مسمومیت با الکل به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / دانشگاه علوم پزشکی بوشهر / آذربایجان شرقی / فارس / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس / الکل / مسمومیت / مرگ / مسمومیت با الکل / زنگ خطر
خودکشی با الکل از ترسِ کرونا!
آمار قربانیان مصرف الکل بالا رفته، تا جایی که در بعضی نقاط از کشته شدگان کرونا هم پیشی گرفته است. اما چرا؟ دلیل روند افزایشی مسمومیت با الکل چیست؟ ترس از کرونا یا حماقت و زودباوری؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
از آمار بالای مراجعه بیماران کرونایی تا افزایش مسمومیت‌های الکلی
در چند روز اخیر حدود ۳۵۱ بیمار با مسمومیت با الکل تحت درمان قرار گرفته‌ و شماری کور شده‌اند و شماری هم جان باخته‌اند. در واقع این مرکز را از این جهت که در دو جبهه جدید ویروس کرونایی و مسمومیت الکل روبرو کرده منحصر به فرد نموده است و بار سنگین خدمات پزشکی این بیماران بر عهده کادر پزشکی و پرستاری این مرکز ایجاد نموده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
دانشکده علوم پزشکی: فوت 11 تَن در تربت‌جام بر اثر مسمومیت الکلی/ ۱۲۵ نفر مسموم شدند
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: تعداد افرادی که دچار مسمومیت با الکل شده‌اند در این شهرستان به ۱۲۵ نفر رسید؛ 11 تن از این افراد جان خود را از دست دادند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مسمومیت با الکل
مرگ ۹ درصد مسموم‌شدگان الکلی در خوزستان / مراجعات ادامه دارد
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به مسمومیت تاکنون ۶۸۶ نفر با مشروبات الکلی تقلبی در خوزستان، از مرگ ۶۳ نفر از این بیماران خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / استانی-اجتماعی / مسمومیت با الکل
الکل تاکنون ۴۷۵ نفر را در فارس مسموم کرده است
رئیس مرکز اورژانس استان فارس اعلام کرد که تا صبح دوم فروردین، ۴۷۵ نفر از شهروندان فارس به دلیل مصرف الکل سمی، مسموم شده‌اند
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مسمومیت با الکل
شمار قربانیان مشروبات مسموم در خوزستان به ۶۲ نفر رسید
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از فوت سه نفر دیگر بر اثر مصرف مشروبات الکلی تقلبی در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
آمارهای عجیب مصرف الکل در فارس از ترس کرونا | ۵۲ نفر کشته شدند
رئیس اورژانس فارس گفت: مسمومیت با الکل برای پیشگیری از بیماری کرونا سبب مرگ ۵۲ نفر در استان فارس شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
سال‌حادثه‌ها
سال 98پر از حادثه بود. امسال شاهد انواع حادثه‌های عجیب و غریب بودیم. از قتل میترا استاد به‌دست محمدعلی نجفی تا خودسوزی دختر آبی، سقوط هواپیمای اوکراینی، مرگ کولبران و مرگ بر اثر مسمومیت با الکل و... در این گزارش به بازخوانی 16حادثه مهم در سال 98پرداخته‌ایم. فرشته‌ای در آتش در سال پر حادثه 98قهرمانان زیادی وجود داشتند که دست به فداکاری‌های به یادماندنی زدند و حتی برخی از آنها جان خود را برای نجان جان دیگران از دست دادند. یکی از آنها اکو زندی، پرستار بیمارستان توحید زنجان بود. در آخرین روز شهریور‌ماه …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / مسمومیت با الکل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
ادامه مراجعات مسمومیت‌های الکلی در اهواز
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۶ بیمار به مراکز درمانی با مسمومیت الکلی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
الکل صنعتی بلای جان کدام استان‌ها شد؛ آمار فوتی‌های هر استان |‌ گزارش مسمومیت با الکل در مشهد مقدس
کرونا که راهش به کشورمان را پیدا کرد همه به دنبال راه‌حلی برای بیرون راندن این مهمان ناخوانده بودند غافل از اینکه برخی روش‌ها صرفا به بیراهه رفتن است از جمله همین مصرف الکل صنعتی که جان عده‌ای را در استان‌های مختلف گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / استانی-اجتماعی / استان فارس / مسمومیت با الکل / درمان کروناویروس / کروناویروس
الکل در فارس 31 نفر را کُشت
رئیس اورژانس استان فارس گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و شایعه تاثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری تا کنون 31 نفر در فارس بر اثر مسمومیت با الکل جان خود را از دست داده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / مسمومیت الکلی / الکل تقلبی / مسمومیت در فارس
مسمومیت الکلی ۲۶۴ نفر در فارس/ ۳۱ نفر جان باختند
مدیر روابط عمومی اورژانس فارس گفت: در کل استان ۲۶۴ نفر در روز‌های گذشته دچار مسمومیت با الکل شدند که از این تعداد ۳۱ نفر فوت کردند. به گفته سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه، مردم باید از اماکن معتبر مانند داروخانه‌ها الکل را تهیه کنند و الکل نیز از نوع اتیلیک باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / استانی-اجتماعی / مسمومیت با الکل / متانول
کشف ۲۲۰۰ لیتر متانول در سطح بازار ایلام
معاون بازرسی ونظارت وحمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از کشف ۲۲۰۰ متانول خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
الکل مسموم درخوزستان باز هم قربانی گرفت
مسمومیت با مصرف الکل مسموم در استان خوزستان همچنان ادامه دارد و با جان باختن چند نفر دیگر که با نوشیدن الکل مسموم شده بودند شمار قربانیان به 49نفر افزایش یافت. به‌گزارش همشهری، مسمومیت با الکل با وجود اینکه بی‌سابقه نیست اما در هفته‌های اخیر با همه‌گیر شدن ویروس کرونا شایع شده، افراد زیادی را تا یک قدمی مرگ پیش برده و جان ده‌ها نفر را نیز گرفته است. تاکنون از استان‌های تهران، البرز، همدان، مازندران، مرکزی، اردبیل، فارس و... گزارش‌هایی درخصوص مسمومیت و جان باختن ده‌ها نفر از هموطنان‌مان منتشر شده …
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مسمومیت با الکل
فوت تاکنون ۴۸ خوزستانی با مسمومیت الکلی / کنترل موارد جدید با اقدامات امنیتی و قضایی
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه مشروبات الکلی تقلبی در خوزستان تاکنون ۴۸ قربانی گرفته است، گفت: کنترل موارد جدید با تلاش نیروهای انتظامی، امنیتی، قضایی و اصحاب رسانه انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
مرگ حداقل ۹۲ نفر به خاطر مسمومیت با الکل در کمتر از یک هفته/جهانپور: قرنطینه قم و رشت مشکلی را برطرف نمی‌کرد/کاپیتان داماش به دلیل انتقاد از وضعیت رسیدیگی به کرونا در گیلان دستگیر شد
جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که ویروس کرونا قبل از شناسایی در سایر نقاط کشور پخش شده و قرنطیه قم و رشت نیز مشکلی را برطرف نمی‌کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •