یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
مصرف سوخت
عصرایران / ۱۵ ساعت قبل / اقتصادی
محصولات جدید ولوو در مدل 2021 معرفی شدند(+فیلم و تصاویر)
برای پیشرانه محصولات جدید ولوو از فناوری هیبرید ملایم استفاده شده که میزان مصرف سوخت را تا 15 درصد کاهش داده است.
روزنامه اعتماد / ۳۷ ساعت قبل / ...
مجلس جدید، کارت انرژی
انتخابات به عنوان یکی از مهم‌ترین جلوه‌های زندگی سیاسی در عصر حاضر است. با گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز ادبیات علمی قابل ‌توجهی در این باره شکل نگرفته و بسیاری از جنبه‌های مختلف آن بر ما پوشیده است و متاسفانه چیزی که شاهد آن هستیم این است که دوره‌های مختلف مجلس و روسای جمهوری مختلف برای مردم و سطح رفاه زندگی آنها و عدالت اجتماعی مطلوب نبوده است. باید بدانیم شکوفایی سیاسی و رشد اقتصادی هر ملت در گروی چگونگی استفاده و بهره‌برداری از مزیت‌های نسبی خود در راستای کسب رفاه بیشتر است. مجلس جدید باید بداند اگر می‌خواهیم الگویی برای کشورهای منطقه شویم اما نتوانیم با این ‌همه منابع زیرزمینی، وضعیت مطلوب‌تری در سطح زندگی مردم ایجاد کنیم چگونه …
احتمال قطع دوباره برق چقدر است؟
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
احتمال قطع دوباره برق چقدر است؟
ایسنا نوشت: چند روز پیش به دلیل وجود محدودیت سوخت برای نیروگاه‌ها کشور با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده مواجه شد اما اکنون سخنگوی صنعت برق شرایط شبکه برق را کاملا نرمال پیش‌بینی و اعلام کرده است که دیگر خاموشی برنامه‌ریزی شده نخواهیم داشت.
  برق  نیروگاه برق  جیره‌بندی برق  سرما  بارش برف - باران  استان گیلان  مصرف سوخت  انرژی
واریز اعتبار سهمیه خودروهای عمومی تا ۴ اسفند
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
واریز اعتبار سهمیه خودروهای عمومی تا ۴ اسفند
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از واریز اعتبار سهمیه تخصیصی سوخت بهمن خودروهای حمل و نقل عمومی تا ۴ اسفند خبر داد.
  خودرو  حمل و نقل  سهمیه بندی بنزین  بنزین  مصرف سوخت
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
گروه بهمن بومی‌سازی تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو 6 را کلید زد
شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های زیرمجموعه گروه بهمن، به تازگی فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید موتور خودرو با استفاده از توانمندی‌ها و عمق داخلی‌سازی آغاز کرده است. این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌کند که در آینده‌ای نزدیک تامین‌کننده اصلی نیاز خودروسازان خواهد شد. در حاشیه یازدهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‫سوز در ساپکو، مجتبی میرسهیل مدیرعامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در اعلام گزارش آخرین وضعیت کلان ملی موتور کم‌مصرف یورو 6 به ویژگی‌های موتورهای تولیدی اشاره کرد و گفت: موتورهای فعلی در داخل کشور معمولا پیشرانه‌های 6/1 یا 8/1 لیتری هستند که حجم موتور تولیدی تیوان پایین‌تر و با قدرت بسیار بالاتری است، همچنین مصرف سوخت و آلاینده‌های …
وزارت نیرو تمایلی به مصرف سوخت مازوت ندارد
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
وزارت نیرو تمایلی به مصرف سوخت مازوت ندارد
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهسازی نیروگاه‌ها و محیط زیست شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: اگر گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها تامین شود، وزارت نیرو هیچ تمایلی به مصرف مازوت به عنوان سوخت ندارد.
  سازمان حفاظت محیط زیست  کارگروه کاهش آلودگی هوا
رسانه ملی به جای تبلیغ خوراکی‌ها نحوه درست مصرف سوخت را آموزش دهد
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
رسانه ملی به جای تبلیغ خوراکی‌ها نحوه درست مصرف سوخت را آموزش دهد
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وزارت نفت اعلام کرده است که با ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی، مشکلات سوخت برطرف می‌شود؛ این عدد زیادی نیست و اگر رسانه ملی به جای تبلیغ انواع خوراکی‌ها به اطلاع‌رسانی و آموزش در زمینه مصرف صحیح سوخت بپردازد، راحت تر و زودتر به آن خواهیم رسید.
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
عملکرد شرکت گاز نشانگر گام های اثربخش در تامین نیازهای مردم است
تبریز – فلاح: استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح 157 طرح و پروژه گازرسانی در استان گفت: عملکرد شرکت گاز، نشانگر گام های اثربخش در تامین نیازهای مردم و زیرساخت های استان است.استاندار افزود: مقایسه سطح رفاه کنونی مردم و برخورداری از امکاناتی نظیر آب شرب، برق و گاز و... با دوران قبل از انقلاب اسلامی، حاکی از دستاوردهای مهم این نظام دینی و ملّی برای اقشار محروم می باشد.پورمحمّدی با اشاره به دسیسه های فتنه گرانه دشمن در هدف قرار دادن مردم سالاری دینی، تصریح کرد: اکنون زمانی است که می بایست به دور از تفرقه و با وفاق ملّی در مقابل استثمار و استعمار قد علم کنیم و با حضور گسترده در صحنه های انقلاب و انعکاس امید و وحدت در بین مردم، تمامی فتنه های دشمن را دفع نماییم.مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این …
تشریح راهبرد ملی ایران خودرو در توسعه فن آوری موتورهای درون‌سوز
ایلنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
تشریح راهبرد ملی ایران خودرو در توسعه فن آوری موتورهای درون‌سوز
مدیرعامل ایران خودرو تغییر و به روزرآوری قوانین و استانداردها را لازمه تحقق اهداف زیست محیطی این شرکت دانست و اظهار کرد: استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی متناسب با شرایط و زیرساخت‌های کشور باید به روزرسانی شود. عدم حمایت سبب سست شدن قدم‌ها خواهد شد.
  ایران  ایران خودرو  خانواده  زیست محیطی  ناوگان حمل و نقل
گلایه رییس شورای شهر تهران از وزارت نفت
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
گلایه رییس شورای شهر تهران از وزارت نفت
تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مسئولان وزارت نفت گفته اند باید عملکرد شهرداری در کاهش مصرف سوخت را راستی آزمایی کنند، گفت: این موضوع فرافکنی وزارت نفت است.
  شورای اسلامی شهر تهران  شهر تهران
تابناک / ۵ روز قبل / اقتصادی
مقیمی: قوانین در جهت تحقق اهداف زیست محیطی تغییر کند
مدیرعامل ایران خودرو تغییر و به روزرآوری قوانین و استانداردها را لازمه تحقق اهداف زیست محیطی این شرکت دانست و اظهار کرد: استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی متناسب با شرایط و زیرساخت‌های کشور باید به روزرسانی شود. عدم حمایت سبب سست شدن قدم‌ها خواهد شد.
فرافکنی وزارت نفت در پرداخت سهم شهرداری از صرفه‌جویی در مصرف سوخت
ایلنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
فرافکنی وزارت نفت در پرداخت سهم شهرداری از صرفه‌جویی در مصرف سوخت
ایلنا: رئیس شورای شهر تهران گفت: مسئولان وزارت نفت گفته اند باید عملکرد شهرداری را در زمینه کاهش مصرف سوخت راستی آزمایی کنند، در حالی که حدود ۷ میلیارد سفر با مترو…
  هاشمی
انرژی‌های تجدیدپذیر راهکاری برای کاهش مصرف گاز
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
انرژی‌های تجدیدپذیر راهکاری برای کاهش مصرف گاز
انرژی‌های تجدیدپذیر به دلیل نیاز نداشتن به استفاده از گاز طبیعی و سایر سوخت های فسیلی در زمان‌هایی که مصرف گاز در بخش خانگی احتمال قطعی برق را به دنبال خواهد داشت، جایگزین مناسبی برای تداوم تامین برق پایدار است.
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
هوندا جاز 2020، این ژاپنی کم‌مصرف!
نسل جدید هوندا جاز 2020 فقط با قوای محرکه هیبریدی در اروپا عرضه خواهد شد.از آنجا ‌که به زمان عرضه این خودرو در بازارهای اروپایی نزدیک می‌شویم، هوندا مشخصات سیستم هیبریدی جدید را منتشر کرده است.این سیستم هیبریدی که برای خودروی ساب کامپکت و تازه‌نفس هوندا توسعه یافته از دو پیشرانه الکتریکی جمع‌وجور اما قدرتمند و یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری تشکیل شده است. مجموعه باتری لیتیوم-یونی و گیربکس با نسبت دنده ثابت هم تکمیل‌کننده این مجموعه هستند.اگرچه هوندا به قدرت تولیدی این پیشرانه‌ها اشاره‌ای نداشته اما گفته که کل قدرت این سیستم 109 اسب بخار و گشتاور آن نیز 253 نیوتون متر است. همین مجموعه باعث ایجاد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 9.4 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 174 کیلومتر در ساعتی می‌شود.از نظر مصرف سوخت …
هم پیاز را خوردیم، هم فلک شدیم و هم خاموشی اضطراری در انتظارمان است!
تابناک / ۵ روز قبل / اجتماعی
هم پیاز را خوردیم، هم فلک شدیم و هم خاموشی اضطراری در انتظارمان است!
از ابتدای فصول سرد امسال و پیش از بارش برف اخیر و برودت شدید هوا که افزایش مصرف گاز را در پی داشته، تغییر مصرف سوخت در برخی نیروگاه‌های برق در کشورمان در دستور کار قرار گرفته و همین موضوع موجب اوج گیری شدید آلودگی هوا در شهر‌هایی مانند تهران شده است. سلسله اقداماتی به ظاهر بیهوده!
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
افت فشار گاز عامل قطع برق
تغییر سیاست وزارت نفت در تامین سوخت نیروگاه‌ها باعث شد از دیروز خاموشی‌های اضطراری در برخی شهرهای ایران به‌ویژه نقاطی از تهران رخ دهد. سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با همشهری از تلاش‌ها برای رفع مشکل قطع پراکنده برق در برخی نقاط کشور خبر داد و تأکید کرد: تلاش وزارت نیرو و به‌ویژه شرکت توانیر این است که دیگر خاموشی رخ ندهد. مصطفی رجبی مشهدی،  دلیل قطع برق پراکنده را در نقاط کشور ناشی از افزایش کم سابقه مصرف گاز به‌ویژه به‌دلیل برودت شدید هوا در نیمه شمالی کشور اعلام کرد که باعث شد تا اولویت اختصاص …
گاز نرسید برق قطع شد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
گاز نرسید برق قطع شد
کمبود سوخت نیروگاه‌ها در زمستان چالش‌برانگیز شد. روز گذشته تهران و چند استان شاهد خاموشی‌های اضطراری برق بود. متولیان مصرف بیش از انتظار گاز را عامل کمبود سهمیه گاز نیروگاه‌ها اعلام کردند که در نهایت منجر به اعمال خاموشی شده است. در حالی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در روزهای سرد زمستان امسال به رکورد 600میلیون مترمکعب در روز رسیده که سال گذشته این عدد 520میلیون مترمکعب بود. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد اگر 10درصد مصرف گاز خانگی و تجاری کاهش یابد، تا حد زیادی مشکل حل خواهد شد.
پایان قطع برق‌های پراکنده در کشور
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
پایان قطع برق‌های پراکنده در کشور
سخنگوی صنعت برق با تقدیر از هم‌وطنانی که در کاهش مصرف برق و گاز همکاری کردند و تشکر از هماهنگی خوب شرکت‌های ملی گاز و نفت ایران با صنعت برق، از برطرف شدن بخش عمده‌ای از خاموشی های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها خبر داد.
  قطع برق
خاموشی‌ها برطرف شد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
خاموشی‌ها برطرف شد
سخنگوی صنعت برق با تقدیر از هم‌وطنانی که در کاهش مصرف برق و گاز همکاری کردند و تشکر از هماهنگی خوب شرکت‌های ملی گاز و نفت ایران با صنعت برق، از برطرف شدن بخش عمده‌ای از خاموشی‌های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها خبر داد.
چرا سهمیه بنزین به طور خودکار کم می‌شود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
چرا سهمیه بنزین به طور خودکار کم می‌شود؟
از زمان افزایش نرخ بنزین از ۱۰۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان برای هر فرد ۶۰ لیتر سهمیه بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است اما به گفته بسیاری از شهروندان بخشی از سهمیه آنها در پایان ماه بدون مصرف می‌سوزد.
  سهمیه بندی بنزین  بنزین  مصرف سوخت  کارت سوخت  پمپ بنزین  انرژی
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیاسی
سخنگوی صنعت برق: قطع برق بخاطر افزایش مصرف گاز است/ ناچار به اعمال خاموشی‌های اضطراری هستیم
سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت در نیروگاه ها در کشور خبرداد و تصریح کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.
  خاموشی  خاموشی های پراکنده
قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تامین سوخت نیروگاه‌ها
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تامین سوخت نیروگاه‌ها
سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش مصرف گاز در کشور و مشکل در تأمین سوخت نیروگاه ها، گفت:امیدواریم با صرفه جویی در مصرف برق و جبران کمبود گاز، نیروگاه ها فعال شوند.
  مصرف برق  صرفه جویی در مصرف برق  قطعی برق  مصرف گاز
آغاز خاموشی‌های اضطراری در کشور/ مصرف بالای گاز خانگی کار دست صنعت برق داد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
آغاز خاموشی‌های اضطراری در کشور/ مصرف بالای گاز خانگی کار دست صنعت برق داد
در پی افزایش بیش از حد مصرف گاز در بخش خانگی و محدود شدن سوخت نیروگاه‌ها، اعمال خاموشی‌های اضطراری در نقاط مختلف کشور آغاز شد.
بنزین تک نرخی می‌شود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
بنزین تک نرخی می‌شود؟
مهر نوشت: سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تک نرخی شدن بنزین را تکذیب کرد و گفت: تاکنون مصوبه‌ای در این رابطه به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.
  بنزین  سهمیه بندی بنزین  مصرف سوخت  کارت سوخت
احتمال قطع برق بخش خانگی به دلیل افزایش مصرف گاز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
احتمال قطع برق بخش خانگی به دلیل افزایش مصرف گاز
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: اعمال خاموشی‌های اضطراری در بخش خانگی، ناشی از محدودیت سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و این اقدام برای پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.
  قطع برق  برق
علت قطع برق در تهران و برخی استان‌ها
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
علت قطع برق در تهران و برخی استان‌ها
سخنگوی صنعت برق: با توجه به افزایش مصرف گاز در کشور، تعدادی از نیروگاه‌ها با مشکل تامین سوخت مواجه شدند.
  صنعت برق  قطع برق  سرمای هوا  نیروگاه  اخبار حوادث
عده‌ای با زور و گردن‌‌کلفتی خیابان‌های تهران را اجاره می‌دهند/ ۷۰ درصد عوارض کودک‌آزاری مزمن در بزرگسالی مشخص می‌شود/تایید تخلفات خیریه امام‌رضا(ع) توسط بازرسی شهرداری
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
عده‌ای با زور و گردن‌‌کلفتی خیابان‌های تهران را اجاره می‌دهند/ ۷۰ درصد عوارض کودک‌آزاری مزمن در بزرگسالی مشخص می‌شود/تایید تخلفات خیریه امام‌رضا(ع) توسط بازرسی شهرداری
ایلنا: عده‌ای با زور و گردن‌‌کلفتی خیابان‌های تهران را اجاره می‌دهند،اگر میزان مصرف سوخت رانندگان بیش از سهمیه ماهانه باشد، هزینه‌اش را پرداخت می‌کنیم، ۷۰ درصد عوارض…
  بسته خبری
بررسی سوخت مصرفی سرویس مدارس/ اگر میزان مصرف سوخت رانندگان بیش از سهمیه ماهانه باشد، هزینه‌اش را پرداخت می‌کنیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
بررسی سوخت مصرفی سرویس مدارس/ اگر میزان مصرف سوخت رانندگان بیش از سهمیه ماهانه باشد، هزینه‌اش را پرداخت می‌کنیم
ایلنا: مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش از بررسی سوخت مصرفی سرویس مدارس با نرم‌افزار پیمایش سوخت خبر داد.
  آموزش و پرورش  بنزین  سوخت  سرویس مدرسه
طرح تخصیص کارت سوخت رایگان سی‌ان‌جی از نیمه نخست سال آینده
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
طرح تخصیص کارت سوخت رایگان سی‌ان‌جی از نیمه نخست سال آینده
ما به دولت پیشنهاد کرده‌‌ایم که در راستای اصلاح قیمت بنزین، به جای آنکه پول حاصل از این طرح را به مردم بپردازد، با هدف مدیریت و بهینه‌سازی مصرف سوخت،
  بخش خصوصی  بنزین  پول  خودرو  دولت
معمای سبقت گاز از برق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
معمای سبقت گاز از برق
نامعادله تامین انرژی در ایران چگونه رقم خورد؟ هرسال با شروع فصل زمستان و افزایش مصرف خانگی گاز، سهمیه سوخت نیروگاه‌ها کاهش می‌یابد و عملا سوخت مایع که چالش‌هایی چون آلودگی هوای کلان‌شهرها را در پی دارد، جایگزین گاز می‌شود. این در حالی است که به جای توسعه مویرگی لوله‌کشی گاز در سطح کشور، این امکان فراهم بود که این گاز در اختیار نیروگاه‌ها برای تولید برق به‌عنوان سوخت پاک قرار گیرد.«دنیای‌اقتصاد» در گفت‌و‌گو با کارشناسان معمای سبقت گاز از برق را بررسی کرده است.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
تقاضا خرید نفت تحت تاثیر کرونا قرار گرفت
اوپک در گزارش ماهانه خود پیش بینی رشد تقاضا برای نفت را به دلیل شیوع ویروس کرونا که به مصرف سوخت در چین ضربه زده است، بازبینی کرد و کاهش داد.
اوپک: کرونا تقاضا برای نفت را کمتر می‌کند
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
اوپک: کرونا تقاضا برای نفت را کمتر می‌کند
اوپک در گزارش ماهانه خود پیش بینی رشد تقاضا برای نفت را به دلیل شیوع ویروس کرونا که به مصرف سوخت در چین ضربه زده است، بازبینی کرد و کاهش داد.
کاهش تقاضا برای نفت در رابطه با شیوع ویروس چینی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بین‌المللی
کاهش تقاضا برای نفت در رابطه با شیوع ویروس چینی
اوپک در گزارش ماهانه خود پیش بینی رشد تقاضا برای نفت را به دلیل شیوع ویروس کرونا که به مصرف سوخت در چین ضربه زده است، بازبینی کرد و کاهش داد.
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: با افزایش بیش از ۲۰ درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر، مجموع مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری دیروز (چهارشنبه، ۲۳ بهمن ماه) به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسید.
  گاز  شرکت ملی گاز  مصرف سوخت
وضعیت سوخت کارخانه‌های سیمان در زمستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
وضعیت سوخت کارخانه‌های سیمان در زمستان
عضو انجمن صنفی کارفرمایان سیمان در پی مشکلات گازرسانی به صنایع در فصل زمستان اعلام کرد: در زمستان با افزایش مصرف گاز، برای جلوگیری از ایجاد اختلال در گازرسانی منازل، کارخانه سیمان آبیک برخی کوره‌های خود را خاموش می‌کند. تنها تعداد کمی از کارخانه‌های سیمان آن هم با مجوز وزارت صنعت از مازوت استفاده می‌کنند.
  سیمان  مازوت  گازوئیل
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
افتتاح پروژه‌های شرکت پالایش نفت اصفهان به توسعه اقتصاد ملی کشور کمک می‌کند
اصفهان-راعی : استاندار اصفهان گفت: یک پنجم فرآورده‌های نفتی کشور توسط مجموعه پالایشگاه اصفهان تامین می‌شود، از این رو برداشتن قدم‌های موثر در جهت به روز رسانی این مجموعه تاثیر مهمی در کمک به اقتصاد ملی کشور خواهد داشت.عباس رضایی در آیین افتتاح پروژه‌های دهه فجر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود 23 درصد فرآورده‌های نفتی کشور توسط شرکت پالایش نفت اصفهان تامین می‌شود و تمام بنزین تولیدی این مجموعه بنزین یورو ۵ است. این شرکت با تولید 12 میلیون لیتر در روز، سوخت استان اصفهان و ۱۶ استان کشور را تامین می کند.وی افزود: افتتاح دو پروژه، سکوهای بارگیری فرآروده های سبک و ویژه و پروژه تصفیه و استفاده از فاضلاب شهری دو اقدام مهم در راستای برطرف کردن نیازهای این مجموعه است.استاندار اصفهان با بیان اینکه …
دلیل استقبال روزافزون از سوپرشارژرهای الکتریکی چیست؟
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / فناوری
دلیل استقبال روزافزون از سوپرشارژرهای الکتریکی چیست؟
توربوشارژرها باعث افزایش قدرت خروجی پیشرانه و کاهش مصرف سوخت می‌شوند؛ اما نمونه‌های معمولی آن‌ها مشکلاتی دارد که در نسل جدید سوپرشارژرهای الکتریکی رفع شده است.
هزار خودرو طی ۲ ساعت از آزادراه تهران-شمال عبور کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
هزار خودرو طی ۲ ساعت از آزادراه تهران-شمال عبور کرد
 نماینده عالی دولت در استان البرز تکمیل قطعه یک آزادراه تهران-شمال خدمت بزرگی در راستای کاهش ترافیک، حفظ زیبایی‌های جاده کرج-چالوس، ایجاد بستری امن برای ترددی سهل و بدون دغدغه، افزایش سرعت سفر و کاهش مصرف سوخت دانست.
  استانی-اقتصادی  استانداری البرز  آزادراه تهران شمال
رانندگان سرویس مدارس برای دریافت سهمیه سوخت اختصاصی چه کنند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
رانندگان سرویس مدارس برای دریافت سهمیه سوخت اختصاصی چه کنند؟
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: رانندگان سرویس مدارس جهت برخورداری از سهمیه تخصیصی سوخت، می‌بایست برای نصب نرم افزار محاسبه پیمایش سوخت هرچه سریعتر اقدام کنند.
  مدرسه  مصرف سوخت  سهمیه بندی بنزین  بنزین  کارت سوخت
سالانه ۳۲۰ میلیون بشکه نفت در حمل و نقل مصرف می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
سالانه ۳۲۰ میلیون بشکه نفت در حمل و نقل مصرف می‌شود
مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: در بحث مترو، قراردادی ۲.۲ میلیارد دلاری با مترو تهران و ۸ کلانشهر داریم که پیشرفت خوبی نیز داشته است.
  تولید نفت  قیمت نفت  صادرات نفت  نفت  بهینه سازی انرژی  شرکت بهینه سازی مصرف سوخت
صرفه جویی ۱۰ هزار میلیارد ریالی مصرف بنزین با استفاده از سوخت جایگزین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
صرفه جویی ۱۰ هزار میلیارد ریالی مصرف بنزین با استفاده از سوخت جایگزین
مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اصفهان گفت: در سال ۱۳۹۸ با وجود بنزین ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومانی مردم تعقل کردند که باید به سمت سوخت جایگزین بنزین یعنی CNG بروند، که این موجب صرفه جویی ۲۸ درصدی در مصرف بنزین شد.
  استانی-اقتصادی  بنزین  سی ان جی
مصرف سوخت از بهار به میزان پیش از سهمیه‌بندی باز می‌گردد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
مصرف سوخت از بهار به میزان پیش از سهمیه‌بندی باز می‌گردد
پس از اجرای سیاست سهمیه‌‎بندی بنزین، تنها در هفته‌های نخست شاهد کاهش روند مصرف سوخت در کشور بودیم؛
  بنزین  تورم  سهمیه بندی بنزین  شاخص  zwnj
ببینید | آخرین تصاویر از پروژه آزادراه جدید جنوب تهران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / عکس
ببینید | آخرین تصاویر از پروژه آزادراه جدید جنوب تهران
آزادراه کنارگذر جنوبی تهران به عنوان یکی از کریدورهای استراتژیک جاده‌ای و سومین پروژه بزرگ و مهمترین پروژه آزادراهی کشور که نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی استان البرز و تهران و همچنین کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های خودروها دارد تا کنون 73 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قرار است در نیمه اول سال 99 به بهره برداری کامل برسد. منبع: ایرنا
  شهر تهران
رازگشایی دوم از آلودگی بودار
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
رازگشایی دوم از آلودگی بودار
بعد از معاون رئیس‌جمهور، این بار وزیر نیرو از آلودگی بودار رازگشایی می‌کند. رضا اردکانیان درباره اینکه «چرا نیروگاه‌ها به سوخت مایع پناه بردند؟» با ذکر آمار و ارقام پاسخ داد. سوخت جایگزینی که منشأ اصلی آلودگی هوای پایتخت و کلان‌شهرهای دیگر ایران اعلام شد. به اعتقاد وزیر نیرو، افزایش مصرف گاز در بخش خانگی موجب شد تا سهمیه گاز نیروگاه‌ها کاهش یابد و وزارت نفت نتواند به تعهد خود در این حوزه عمل کند؛ به‌همین دلیل استفاده از مخازن ذخیره سوخت مایع نیروگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.
  بوی بد  تهران  نیروگاه ها
هیوندای: سوناتا هیبریدی تنها ۴/۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت نیاز دارد
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / فناوری
هیوندای: سوناتا هیبریدی تنها ۴/۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت نیاز دارد
هیوندای مصرف سوخت مدل هیبریدی سوناتا ۲۰۲۰ را منتشر کرد. این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۴/۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند و با هر باک سوخت می‌تواند بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر را طی کند.
آزادسازی بنزین به نفع ثروتمندان یا به ضررشان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
آزادسازی بنزین به نفع ثروتمندان یا به ضررشان
ثروتمندان جامعه ۲۳ برابر افراد ضعیف جامعه از یارانه سوخت بهرمند می‌شوند و میزان سایر یارانه‌هایی که ثروتمندان دریافت می‌کنند هم در مصرف گاز، برق و کالای اساسی چند برابر مردم عادی است.
  قیمت بنزین  یارانه  مردم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
مدیر گروه قوای محرکه شرکت صنایع تولیدی کروز:
ECU نسل جدید کروز امکان اخذ استاندارد یورو5 برای خودروهای تولید داخل را فراهم می‌کندشهرهای کشور سال‌‌هاست با شروع زمستان، با موضوع آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌‌کنند و همچنین بسیاری از افراد بر اثر آلودگی هوا، جان خود را از دست می‌دهند که خودروها نقش بسزایی در افزایش سطح آلودگی هوا دارند.سازمان محیط‏زیست مجوز شماره‌گذاری خودروهای یورو ۴ را برای سال آینده صادر نمی‌کند؛ چرا که خودروسازان طبق قانون باید در سال 96 استاندارد خودروهای تولیدی خود را به یورو 5 ارتقاء می‌دادند و این موضوع به تعویق افتاده که مطابق قانون هوای پاک از ابتدای سال 99 باید تمامی خودروهای تولیدی داخل کشور مطابق استاندارد یورو 5 به بازار عرضه شوند. حسین انصاری، مدیر گروه قوای محرکه شرکت صنایع تولیدی کروز، با اشاره به عوامل موثر …
میانگین مصرف روزانه سی‌ان‌جی به ۲۴.۵ میلیون مترمکعب رسید
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
میانگین مصرف روزانه سی‌ان‌جی به ۲۴.۵ میلیون مترمکعب رسید
ایلنا: مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از جایگزینی روزانه ۴.۵ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی با بنزین با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور خبر داد و…
بروز اختلال در صادرات جهانی به چین، از چوب تا گوشت و نفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
بروز اختلال در صادرات جهانی به چین، از چوب تا گوشت و نفت
صادرکنندگان، معدنکاران و تولیدکنندگان تمام محصولات از زغال سنگ و چوب گرفته تا گوشت و میوه از تاخیر یا لغو ارسال محموله هایشان به چین، بزرگترین و سیری ناپذیر ترین مصرف کننده مواد خام، سوخت و غذا در جهان، آسیب دیده اند.
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
دستوراتی برای مراقبت از کبد
کبد یکی از مهم‌ترین اندام‌های بدن انسان است که نقشی کلیدی در حفظ سلامت ما ایفا می‌کند. کبد با وزنی حدود سه پوند (۱.۳ کیلوگرم) بزرگترین اندام داخلی بدن انسان است. کبد هر روز خون شما را تصفیه می‌کند، با عفونت‌ها مبارزه می‌کند و زمانی که سالم باشد، توانایی باززایی و ترمیم خود را دارد. کبد بیش از ۵۰۰ وظیفه مختلف از جمله تنظیم سطوح کلسترول را انجام می‌دهد.متاسفانه، افراد بسیاری از آسیب کبدی رنج می‌برند و در فهرست افراد منتظر برای انجام عمل پیوند به منظور دریافت کبد جدید قرار دارند. بیماری‌های بسیاری می‌توانند موجب آسیب بازگشت ناپذیر کبد شوند و یکی از آن‌ها بیماری کبد چرب است که به واسطه چربی اضافه در کبد، به ویژه اگر بیش از ۱۰ درصد وزن کبد را تشکیل دهد، رخ می‌دهد. بیماری کبد چرب به دو نوع بیماری کبد …
تصویب طرح نصب دستگاه GPS روی خودروهای عمومی در شورای اقتصاد/LPG برای مصرف سوخت خودرو نیست
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
تصویب طرح نصب دستگاه GPS روی خودروهای عمومی در شورای اقتصاد/LPG برای مصرف سوخت خودرو نیست
وزیر نفت با اشاره به تصویب طرح نصب دستگاه GPS روی خودروهای عمومی برای بررسی پیمایش آنها در شورای اقتصاد گفت: هم‌اکنون براساس پیمایش بارنامه صادر می‌شود، اما براساس طرح جدید، کیلومتر محاسبه می‌شود.
۳۲۴ جایگاه سوخت کوچک CNG در تهران ساخته می‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
۳۲۴ جایگاه سوخت کوچک CNG در تهران ساخته می‌شود
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیرامون شناسایی ۳۲۴ نقطه در تهران برای احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس سی.ان.جی، توضیح داد: بیشتر این جانمایی‌ها در میادین میوه و تره‌بار در نظر گرفته شده تا وانت‌ها بعد از بارگیری و یا تخلیه بار بتوانند از این امکان استفاده کنند و در بین راه برای سوخت‌گیری توقف نداشته باشند.
  گاز  مصرف سوخت  کارت سوخت
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
دلیل کند شدن سوخت و ساز بدن چیست؟
فهیمه سهیلی‌پور فوق تخصص غدد درون‌ریز و متابولیسم کودکان، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره کم‌کاری تیروئید در افراد، اظهار کرد: علائم بالینی کم‌کاری تیروئید بستگی به شدت کمبود هورمون‌های تیروئید و نحوه بروز بیماری دارد، گاهی اوقات علائم بسیار پررنگ و ملموس هستند و گاهی اوقات مخفی و خزنده. به همین دلیل توجه صرف به برخی علائم نمی‌تواند دلیل قاطعی بر ابتلا یا عدم ابتلا به کم‌کاری تیروئید باشد.او در ادامه افزود: در اکثر موارد که درگیری خود غده تیروئید است و هایپوتیروئیدی ثانویه به پاسخ ایمنی بدن اتفاق می‌افتد، کمبود هورمون‌های تیروئید به صورت تدریجی رخ می‌دهد. علائم بالینی در این گونه موارد کاملاً مرموز و مخفی استقرار پیدا می‌کنند و معمولاً بهتر تحمل خواهند شد، اما چنانچه کمبود هورمون‌ها به …
واکنش وزیر راه به سوخت ندادن اروپایی ها به هواپیمای مسافربری ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
واکنش وزیر راه به سوخت ندادن اروپایی ها به هواپیمای مسافربری ایران
در دو روز گذشته دو پرواز اروپایی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از مبدا آمستردام و لندن به دلیل عدم سوخت‌رسانی بیش از ۲۰ ساعت متوقف شدند؛ وزیر راه و شهرسازی امروز این رفتار اروپا را عملی غیر انسانی و غیر قانونی توصیف‌کرد.
  محمد اسلامی  هواپیما  سازمان هواپیمایی کشوری  وزارت راه و شهرسازی  مصرف سوخت
سیر تا پیاز گازسوز کردن خودرو‌های عمومی و شخصی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
سیر تا پیاز گازسوز کردن خودرو‌های عمومی و شخصی
طرح دوگانه‌سوزکردن خودروها استارت خورد؛ البته فعلا قرار است در مرحله اول خودروهای عمومی شامل خودروهای باری و مسافری به‌صورت رایگان گازسوز شوند و در مرحله بعد خودرو‌های شخصی با دریافت وام 5میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4درصد و باز پرداخت 2ساله دوگانه‌سوز شوند. وزارت نفت اعلام آمادگی کرده تا هزینه دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی را از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت این خودرو‌ها تامین کند. با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی فشرده، روزانه ۲میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود …
نیروگاه ها و مصرف ۸۴ درصدی گاز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
نیروگاه ها و مصرف ۸۴ درصدی گاز
تهران-ایرنا-میزان گاز مصرفی در نیروگاه‌ها حدود۸۴ درصد حجم کل سوخت آنهاست که در مقایسه با بخش خانگی سهم ناچیزی دارند و این امر سبب شده تامین گاز برای نیروگاه‌ها با مشکل روبرو شده و تداوم آن احتمال خاموشی‌ها راقوت می بخشد.
  وزارت نیرو  محسن طرزطلب
آغاز گازسوز کردن یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو رایگان/ ارائه وام به خودروهای شخصی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
آغاز گازسوز کردن یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو رایگان/ ارائه وام به خودروهای شخصی
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از گازسوز شدن یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودروی وانت، تاکسی، ون و مسافربر شخصی به صورت رایگان خبر داد.
  گاز  وزارت نفت  مصرف سوخت  تسهیلات بانکی  خودرو
معرفی  ب ام و  M35i مدل 2020/ یکی از برترین کراس اوورهای سال چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
معرفی ب ام و M35i مدل 2020/ یکی از برترین کراس اوورهای سال چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)
ظرفیت باک این محصول 61 لیتر است و برای هر 100 کیلومتر در شهر 10.2 لیتر و در بزرگراه 7.8 لیتر سوخت مصرف می کند. باتوجه به میزان خروجی موتور اکس2 ام35آی؛ آمار ارائه شده برای مصرف سوخت آن کاملا منطقی و حتی خوب به نظر می رسد.
چگونه در زمستان مصرف بنزین را کم کنیم؟ | ۱۵ ترفند برای کاهش مصرف سوخت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / وبگردی
چگونه در زمستان مصرف بنزین را کم کنیم؟ | ۱۵ ترفند برای کاهش مصرف سوخت
عوامل زیادی روی مصرف سوخت خودرو در هوای سرد تاثیرگذار است. با این حال می‌توان با رعایت چند نکته مصرف سوخت خودرو را در فصل زمستان تا حدودی کاهش داد.
مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها به ۱۰۰ میلیون لیتر در روز رسید
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها به ۱۰۰ میلیون لیتر در روز رسید
نیروگاه‌ها در حال حاضر برای تولید برق، روزانه ۱۷۰ میلیون واحد سوخت معادل مصرف می کنند که از این رقم، ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع و ۷۰ میلیون مترمکعب سوخت گاز است.
۸۰ درصد از گاز تولیدی کشور در بخش خانگی مصرف می شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
۸۰ درصد از گاز تولیدی کشور در بخش خانگی مصرف می شود
سخنگوی صنعت برق با بیان این که به دلیل اختصاص ۸۰ درصد از گاز تولیدی کشور به بخش خانگی، مجبور به استفاده از سوخت های مایع در نیروگاه ها شدیم، گفت: تداوم تولید برق با سوخت پاک گاز تنها با کمک مردم امکان پذیر است.
راه‌کارهایی که بنزین کمتری مصرف کنید
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
راه‌کارهایی که بنزین کمتری مصرف کنید
راه‌کار‌های کاهش مصرف سوخت را در این اینفوگرافیک ببینید. / ایرنا
افزایش قیمت LPG، چاره مدیریت مصرف نیست/وزارت نفت جایگاه احداث کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
افزایش قیمت LPG، چاره مدیریت مصرف نیست/وزارت نفت جایگاه احداث کند
یک کارشناس انرژی گفت: افزایش قیمت LPG راهکار مناسبی برای مدیریت مصرف نیست و وزارت نفت باید نسبت به تامین پایدار سوخت برای خودروهای LPGسوز بویژه در سیستان و بلوچستان اقدام کند.
  رضا فاقرلو  LPG  بیژن نامدار زنگنه
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
قیمت ملاک کاهش مصرف نیست
«با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و به همین دلیل تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه‌ها رو به اتمام است.» علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس و دانشیار دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «اعتماد» به بررسی‌ ریشه‌های مصرف‌گرایی در گزاره فوق پرداخته است، گزاره‌ای از معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی که نشان می‌دهد برخلاف افزایش قیمت در حوزه‌ سوخت‌های فسیلی، مصرف همچنان در جامعه بالاست و دمی به اسراف می‌زند. مترجم کتاب «جامعه‌شناسی مصرف (گردشگری و خرید)»، در مقاله‌های تالیفی خود در نشریات علمی داخلی و بین‌المللی نگاه ویژه‌یا به مفهوم مصرف و بسط آن در جامعه ایران دارد، …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
مصرف‌زدگی به چه قیمت؟
متاسفانه به دلیل حاکم بودن فرهنگ مصرف در کشور ما، با وجود آنکه به آیه «کلُوا واشربوا و لا تسرفوا» به ‌شدت در زبان شفاهی و بیانات‌مان اعتقاد داریم، ولی به این آیه عمل نمی‌کنیم. یعنی جامعه ایرانی، هم بیش از اندازه مصرف می‌کند و هم بدمصرف است به این معنا که فرهنگ مصرف را فرهنگ‌پذیر نشدیم و در زمان پرمصرفی، موارد مضر را هم بیشتر مصرف می‌کنیم. مصرف دارو، مصرف نمک، مصرف انواع سوخت و انرژی‌ها در جامعه ایرانی بیش از استانداردهای جهانی است و البته یکی دیگر از مصداق‌های بدمصرفی ما این است که مواد مفید را هم کمتر مصرف می‌کنیم و زمان‌هایی که باید از نظر مصرف مواد مفید همچون لبنیات، با استانداردهای جهانی همراه شویم، کم‌مصرف هستیم. بنابراین …
صنعت گاز ایران در تنگنا
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
صنعت گاز ایران در تنگنا
[امیر قاسمی] دومین قطب گاز جهان این روزها نه‌تنها سهمی در بازار جهانی ندارد بلکه  به دلیل افزایش مصرف برای تأمین نیاز داخلی خود دچار مشکل شده است. مشکلاتی که حتی اعتراض کارگرانش را به دنبال داشته است. اعتراض شماری از کارگران عسلویه به حقوق‌های عقب‌افتاده دوباره خبرساز شد. حدود 350نفر از کارگران فاز 14 با تجمع مقابل محل کارشان خواستار پرداخت مطالبات‌شان شدند.  پیش از این کارگران فاز 14 در مردادماه نسبت به دستمزد عقب‌مانده‌شان معترض شده بودند و اخباری از اعتراض کارگران فاز 13 و 9 و 10 هم روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته بود. عقب‌ماندگی دستمزد کارگران عسلویه درشرایطی است که این منطقه قطب تولید گاز در ایران به شمار می‌آید و بزرگ‌ترین میدان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
تعویض یک میلیون کولرگازی فرسوده در مناطق گرمسیر کشور
سخنگوی صنعت برق در خصوص تصویب طرح تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده در شورای اقتصاد گفت: این طرح می تواند نیاز به احداث 2 هزار مگاوات نیروگاه جدید را در کشور مرتفع کند.مصطفی رجبی مشهدی درخصوص ضرورت اجرای این طرح گفت: در ایران بالغ بر22 هزار مگاوات از میزان مصرف برق در فصول گرم و در ساعات اوج مصرف، مربوط به وسایل سرمایشی است که به دلیل افزایش تقاضا، این میزان سالانه روبه افزایش است.عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیربا اشاره به این که وسایل سرمایشی بیش از 65 درصد از مجموع مصرف برق مناطق گرمسیر یک که عمدتا استان های واقع در سواحل جنوبی کشور را به خود اختصاص می دهند، خاطرنشان کرد: به منظور افزایش بهره وری انرژی در حوزه مصارف سرمایشی، طرح تعویض یک میلیون دستگاه کولرگازی فرسوده …
مصرف CNG در استان کرمان ۵۰ درصد افزایش یافت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
مصرف CNG در استان کرمان ۵۰ درصد افزایش یافت
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: مصرف سوخت CNG در استان کرمان با آغاز اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با استقبال خودروهای دوگانه سوز مواجه شد و میزان آن نسبت به قبل از اجرای طرح، ماهیانه بیش از ۶ میلیون متر مکعب افزایش داشته است.
  اخبار اقتصادی - کرمان  استانی-اقتصادی  افزایش قیمت بنزین  CNG
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
مـــــــرور
 توزیع کود شیمیایی کشاورزی به دلیل قطع گاز پتروشیمی‌ها مختل شد  وزیر نفت: با گران‌شدن بنزین الان مردم کپسول‌های LPG را به‌عنوان سوخت خودرو مصرف می‌کنند؛ زیرا قیمت LPG نصف قیمت بنزین است  دبیر فدراسیون واردات: تغییر نرخ دلار اظهار نامه‌های وارداتی منجر به افزایش قیمت‌ها خواهد شد  وزیر کار: تمام تلاش ما این است که در بهمن‌ماه عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم  رئیس کل گمرک:  ۲۰‌هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد  وزیر ارتباطات:  ۶ ماهواره آماده ارسال به مدار داریم
درخواست عجیب وزیر نفت و بی‌اطلاعی وزارت نیرو/ معاون وزیر نیرو: درخواستی برای تعدیل صادرات برق نداشته‌ایم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
درخواست عجیب وزیر نفت و بی‌اطلاعی وزارت نیرو/ معاون وزیر نیرو: درخواستی برای تعدیل صادرات برق نداشته‌ایم
درحالی شیخ‌الوزرا از صادرات برق با مصرف سوخت گازوئیل انتقاد دارد که این انتقاد زنگنه را باید فرار رو به جلو تعریف کرد، چرا که نیروگاه‌ها به دلیل نبود سوخت گاز، ناچار به مصرف سوخت مایع برای تولید و صادرات برق شده اند.
اطلاعیه شرکت ملی پخش درباره راهکار پیشگیری از سوختن سهمیه بنزین
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
اطلاعیه شرکت ملی پخش درباره راهکار پیشگیری از سوختن سهمیه بنزین
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: در صورت اجرای روش صحیح سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت شخصی، سوخت‌گیری به همان مقدار مورد نیاز، بدون کسر سهمیه، قابل انجام است.
  استفاده از کارت سوخت  سهمیه بندی بنزین  کارت سوخت  مصرف سوخت
وزیر نفت خواستار کاهش صادرات برق شد؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
وزیر نفت خواستار کاهش صادرات برق شد؟
وزیر نفت گفت: با توجه به اینکه نیروگاه‌ها سوخت دوم دارند، در میزان تحویل سوخت گاز به آنها مراعات خواهیم کرد و حتی از دوستان وزارت نیرو نیز درخواست تدبیر در صادرات را داشته‌ایم، چراکه در این شرایط انصاف نیست که گازوئیل مصرف کنیم و صادرات داشته باشیم.
  وزارت نفت  کاهش صادرات برق
سیمانی‌ها به مازوت روی آوردند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
سیمانی‌ها به مازوت روی آوردند
هفته گذشته مصرف گاز در کشور رکورد زد و این موضوع روند گازرسانی به نیروگاه‌ها و صنایع را دچار مشکل کرده است، ‌ اما به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران عمده واحدهای تولیدی که در زمان پیک مصرف گاز برای تامین سوخت خود دچار مشکل می‌شوند، کارخانه‌های سیمان هستند.
  مصرف گاز  سیمان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
زنگنه :بابت صادرات گاز به عراق پولی نگرفته‌ایم/درباره سهمیه بنزین سفر تصمیمی ابلاغ نشده است
وزیر نفت گفت: در حال حاضر نیروگاه‌ها حدود ۱۷۰ میلیون واحد معادل مترمکعب یا لیتر سوخت مصرف می‌کنند که ۷۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و مابقی سوخت مایع است و با توجه به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی از وزارت نیرو درخواست کرده‌ایم که در این مدت صادرات برق را نه‌تنها اضافه نکنند بلکه کاهش دهند.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
وضعیت وخیم شیوع کرونا در چین
[شهروند] ویروس کرونا بازارهای جهان را به هم ریخت و البته این تنش‌ها به بازار ایران هم رسید. این ویروس باعث شد که قیمت نفت با سقوط 8‌درصدی مواجه شود. فعالان بازار نفت می‌گویند که با شیوع بیماری ناشناخته و گسترش آن در سایر کشورها احتمال می‌دهند که مسافرت‌های جهانی، حمل‌ونقل و مصرف سوخت تحت‌ تأثیر این رویداد قرار بگیرد و نرخ نفت به همین دلیل سقوط کرده است. از آن سمت ارزش سهام بازارهای شرق آسیا ریزشی شده است و سهامداران که تصور می‌کنند ماجرا بیخ پیدا کند برای فروش سهام خود صف فروش تشکیل داده‌اند. به جز این ارزش دارایی‌های امن مانند طلا و دلار در بازار جهان افزایش پیدا کرده و همین موضوع بازار ایران را هم تحت ‌تأثیر قرار داده است. کرونا همچنین …
زیان 40‌میلیارد دلاری کرونا؛  ویروس چینی بازارهای مالی را به کدام سمت و سو می‌برد؟
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
زیان 40‌میلیارد دلاری کرونا؛ ویروس چینی بازارهای مالی را به کدام سمت و سو می‌برد؟
یروس کرونا بازارهای جهان را به هم ریخت و البته این تنش‌ها به بازار ایران هم رسید. این ویروس باعث شد که قیمت نفت با سقوط ٨‌درصدی مواجه شود. فعالان بازار نفت می‌گویند که با شیوع بیماری ناشناخته و گسترش آن در سایر کشورها احتمال می‌دهند که مسافرت‌های جهانی، حمل‌ونقل و مصرف سوخت تحت‌ تأثیر این رویداد قرار بگیرد و نرخ نفت به همین دلیل سقوط کرده است.
توضیحات زنگنه درباره سهمیه بنزین سفر و کم فروشی جایگاه‌های بنزین | کاهش صادرات گاز به عراق
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
توضیحات زنگنه درباره سهمیه بنزین سفر و کم فروشی جایگاه‌های بنزین | کاهش صادرات گاز به عراق
وزیر نفت گفت: در حال حاضر نیروگاه‌ها حدود ۱۷۰ میلیون واحد معادل مترمکعب یا لیتر سوخت مصرف می‌کنند که ۷۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و مابقی سوخت مایع است و با توجه به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی از وزارت نیرو درخواست کرده‌ایم که در این مدت صادرات برق را نه‌تنها اضافه نکنند بلکه کاهش دهند.
۳۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها مایع است / بابت صادرات گاز به عراق پولی نگرفته‌ایم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
۳۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها مایع است / بابت صادرات گاز به عراق پولی نگرفته‌ایم
وزیر نفت گفت: در حال حاضر نیروگاه‌ها حدود ۱۷۰ میلیون واحد معادل مترمکعب یا لیتر سوخت مصرف می‌کنند که ۷۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و مابقی سوخت مایع است و با توجه به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی از وزارت نیرو درخواست کرده‌ایم که در این مدت صادرات برق را نه‌تنها اضافه نکنند بلکه کاهش دهند.
  بیژن زنگنه
صرفه‌جویی مصرف برق با پاداش خوش مصرفی همراه است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
صرفه‌جویی مصرف برق با پاداش خوش مصرفی همراه است
سخنگوی صنعت برق با اشاره به پیش‌بینی سرمای هوا و محدودیت سوخت گاز مصرفی نیروگاه‌ها، از هموطنان خواست مصرف برق خود را با راهکارهای ساده 20 درصد کاهش دهند.
  انرژی  برق  صنعت  گاز  نفت
هشدار شرکت ملی گاز برای صرفه‌جویی در مصرف
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
هشدار شرکت ملی گاز برای صرفه‌جویی در مصرف
ایسنا به نقل از سخنگوی شرکت ملی گاز نوشت: پیک مصرف گاز یک هفته تا ۱۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت لذا از مردم تقاضا داریم که در این مدت در میزان مصرف صرفه‌جویی داشته باشند تا روند سوخت‌رسانی دچار مشکل نشود.
  گاز  شرکت ملی گاز  مصرف سوخت
۳۰ میلیارد لیتر مصرف بیشتر بنزین نتیجه لجبازی و حذف کارت سوخت
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
۳۰ میلیارد لیتر مصرف بیشتر بنزین نتیجه لجبازی و حذف کارت سوخت
با حذف کارت سوخت از سوی دولت و وزارت نفت طی ۴ سال گذشته، ۳۰ میلیارد لیتر بنزین بیشتر مصرف (یا قاچاق) شد.
  وزارت نفت  دولت  زنگنه  نفت  دولت روحانی  روزنامه جوان  بیژن زنگنه  دولت یازدهم  روزنامه کیهان