پنجشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۹ / 29 October, 2020
واردات کالا
روایت واردات محصولاتی که در داخل تولید می‌شوند؛ جستجوی مزیت اقتصادی در خارج
۱ ساعت قبل
روایت واردات محصولاتی که در داخل تولید می‌شوند؛ جستجوی مزیت اقتصادی در خارج
سمنان- یکی از موضوعاتی که بعضاً از سوی کارشناسان اقتصادی در سطح استان سمنان مطرح می‌شود این است که واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود، می‌تواند به تولید کنندگان ضربه بزند از سوی دیگر مسئولان بر این عقیده نیستند و نظری متفاوت دارند.
کاهش محدودیت تجاری مرزنشینان
۱۴ ساعت قبل / اشتغال / تجارت / صدا و سیما / مبارزه با قاچاق کالا و ارز / واردات
کاهش محدودیت تجاری مرزنشینان
اقتصادنیوز : در آیین نامه جدید، واردات کولبری و ملوانی و محدودیت‌های مرزنشینان برای واردات کالا کمتر شده و آورده آنها بیشتر خواهد شد.
آیین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی تدوین شد/ محدودیت تجاری مرزنشینان کاهش می‌یابد
۱۶ ساعت قبل / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / علی مویدی خرم آبادی / کوله بری
آیین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی تدوین شد/ محدودیت تجاری مرزنشینان کاهش می‌یابد
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در آیین نامه جدید، واردات کولبری و ملوانی و محدودیت‌های مرزنشینان برای واردات کالا کمتر شده و آورده آنها بیشتر خواهد شد.
واردات کالا در قبال ارز حاصل از صادرات، تصمیم کاملا درستی است
۱۸ ساعت قبل / حسین شیرازی منش / واردات کالا در قبال ارز حاصل از صادرات تصمیم کاملا درستی است
واردات کالا در قبال ارز حاصل از صادرات، تصمیم کاملا درستی است
ایلنا: پیشنهاد تعدادی از صادرکنندگان این بود که دولت اجازه بدهد کسانی که کالا صادر می‌کنند بتوانند با ارز حاصل از این صادرات، خودشان و یا واردکنندگان کالا، کالاهایی را که ورودشان مجاز است را وارد کنند و صادرکننده یا خودش کالا وارد کند و یا اینکه ارز خود را در بازار به واردکننده بفروشد.
تدوین آیین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی
۱۹ ساعت قبل
تدوین آیین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی
مویدی خرم آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در آیین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی محدودیت‌های واردات کالا توسط مرزنشینان کمتر شده و آورده آن برای آن‌ها بیشتر خواهد شد.
۳۱ ساعت قبل
تشدید نظارت هوشمند وزارت صمت بر بازار از شنبه آینده
توسعه ایرانی -  وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز طرحی برای تشدید بازرسی‌ها و کنترل قیمت و موجودی انبارها از روز شنبه هفته آتی با همراهی بسیج و سازمان تعزیرات خبر داد. علیرضا رزم‌حسینی بعد از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگویی خاطرنشان کرد: بنده در جلسه کمیسیون اقتصادی گزارشی از وضعیت موجودی کالاهای اساسی و همچنین کالاهایی که در سطح جامعه استفاده می‌کنند ارائه کردم. وی با بیان اینکه در این جلسه درباره وضعیت قیمت‌ها و نظارت بر کالاها هم گزارشی را به اعضای کمیسیون ارائه کردم، ادامه داد: از شنبه تشدید نظارت و کنترل بر بازار از سوی وزارت صمت به صورت هوشمند انجام خواهد شد و نیروهای بازرس به همراه بسیجیان عزیز به تجهیزاتی که نیازمند کنترل بیشتر بر بازار هستند تجهیز …
بانک مرکزی براساس فهرست وزارت صمت ارز تخصیص می‌دهد
۴۴ ساعت قبل
بانک مرکزی براساس فهرست وزارت صمت ارز تخصیص می‌دهد
طلاکش، دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: اولویت‌بندی واردات کالا و اصالت سنجی واردکنندگان برای تامین ارز بر عهده وزارت صمت است که بانک مرکزی نیز بر اساس آن نسبت به تخصیص ارز به واردکنندگان اقدام می‌کند.
گمرک رسماً با واردات کالای همراه ملوانی از بندر خرمشهر موافقت کرد
۴۴ ساعت قبل
گمرک رسماً با واردات کالای همراه ملوانی از بندر خرمشهر موافقت کرد
خرمشهر- احمد نژاد، نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، گمرک ایران در نامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا، رسماً با واردات کالای همراه ملوانی، از بندر خرمشهر موافقت کرد.
۲ روز قبل
استقرار پلیس در ۸ گمرک زمینی و دریایی کشور
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به تعامل سازنده سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی انتظامی در سطح کشور گفت: بر اساس پیگیری ‌های مستمر، هدفمند و توافقات صورت گرفته پلیس گمرک در ۸ گمرک زمینی و آبی کشور مستقر شد.به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به ظرفیت و نقش موثر بنادر در صادرات و واردات کالا در حوزه بین‌الملل، اظهار کرد: با توجه به اینکه بنادر کشور در شرایط تحریم، در اقتصاد جهانی و داخلی نقش مهمی ایفا می‌کنند، نیازمند توجه و نظارت بیشتر هستند.وی افزود: در راستای اجرای شعار سال ناجا با عنوان «با هم برای امنیت و سلامت» ایجاد همدلی، یکپارچگی و همکاری پلیس با اداره گمرک و سازمان بنادر در جهت انجام ماموریت‫ها و مبارزه با پدیده شوم قاچاق باعث کاهش جرایم اقتصادی و حمایت از تولید داخلی …
فشار مشکلات ساختاری برافت صادرات؛ بیش از تحریم هاست
۲ روز قبل
فشار مشکلات ساختاری برافت صادرات؛ بیش از تحریم هاست
تازه‌ترین آمارهای رسمی از افت 34درصدی ارزش صادرات غیرنفتی در 6‌ماه نخست امسال و رسیدن حجم تجارت خارجی به 30میلیارد و349میلیون دلار حکایت دارد. علاوه برتأثیر شیوع کرونا بر کاهش مبادلات تجاری، تحریم‌های اقتصادی و مشکلات ساختاری تجارت خارجی از دیگر عوامل مؤثر در حال و روز ناخوش توسعه صادرات غیرنفتی محسوب می‌شود. این عوامل موجب کاهش حجم و ارزش واردات کالا در 6‌ماه نخست امسال شده و ترکیب کالاهای وارداتی و شرکای تجاری ایران را تغییر داده است. با حمید زادبوم، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس‌کل سازمان …
جزئیاتی از تهاتر تجاری ایران / رمزارز به کمک اقتصاد ایران می‌آید
۲ روز قبل / تهاتر / رمزارز / واردات کالا
جزئیاتی از تهاتر تجاری ایران / رمزارز به کمک اقتصاد ایران می‌آید
پس از اعلام خبر راه‌اندازی پنجره واحد برای تهاتر کالا با نفت، سخنگوی صنعت برق از طرح واردات کالا به کشور با استفاده از رمزارزها خبر داد. نوشته جزئیاتی از تهاتر تجاری ایران / رمزارز به کمک اقتصاد ایران می‌آید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
هرگونه مانع یا اخلال در روند واردات دارو محکوم است
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / دارو / آمریکا / واردات / واردات دارو / تجهیزات پزشکی / مجلس
هرگونه مانع یا اخلال در روند واردات دارو محکوم است
فراکسیون هلال احمر مجلس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایجاد هرگونه مانع یا اخلال در روند واردات کالاهای خریداری شده دارویی، کیت‌های تشخیص و دیگر تجهیزات و لوازم پزشکی شدیداً محکوم می‌شود.
دست دولت در کنترل شرایط بازار باز نیست
۲ روز قبل / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان / اتاق بازرگانی ایران / بازار ارز / میزگرد ایرنا / تورم / ستاد تنظیم بازار / نرخ تورم
دست دولت در کنترل شرایط بازار باز نیست
سیدحمید حسینی، رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران و عراق می گوید: دولت تلاش‌های زیادی برای ساماندهی وضعیت بازار کرده، اما دستش در این زمینه چندان باز نیست، چون دولت‌ها عادت داشته‌اند سالانه ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار درآمد نفتی داشته باشند و با آن می‌توانستند با واردات کالا یا مواد اولیه به تنظیم‌گری بپردازند، اما الان این درآمد وجود ندارد.
صدور مجوز افزایش ۲ برابری کالای ته لنجی‌ در بندر هندیجان
۲ روز قبل
صدور مجوز افزایش ۲ برابری کالای ته لنجی‌ در بندر هندیجان
ماهشهر- آقاجری، نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس از صدور مجوز افزایش مقدار واردات کالای همراه ملوان تحت عنوان ته ‌لنجی از ۱۵ به ۳۰ وانت در این بندر جنوبی خوزستان خبر داد.
ضرورت تشکیل کارگروه ملی کنترل واردات کالاهای لوکس
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / مجمع نمایندگان مازندران / اقتصاد مقاومتی / علی کریمی فیروزجایی
ضرورت تشکیل کارگروه ملی کنترل واردات کالاهای لوکس
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم ایجاد کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی با هدف جلوگیری از واردات کالاهای لوکس و مصرفی به کشور تاکید کرد.
چهره روز/از ناکارآمدی تا واقع‌بینی
۳ روز قبل
چهره روز/از ناکارآمدی تا واقع‌بینی
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس از اتخاذ 4تصمیم برای کاهش ناکارآمدی اقتصادی خبر داده که براساس آن قرار است سندیکای صادرکنندگان خوشنام برای استفاده از ظرفیت اعتباری و تسهیل فعالیت بازرگانی آنها تشکیل شود، مبادله کالا با کالا بدون نیاز به تبادل ارز برای کالاهای ضروری و مواداولیه تولید شتاب پیدا کند و با تشکیل پنجره واحد صادرات نفت در برابر واردات کالاهای اساسی، نیاز کشور به کالاهای اساسی برطرف شده و در نهایت اینکه کسری بودجه دولت از طرق کم‌هزینه مانند انتشار اوراق دولتی و بازارگردانی آن از سوی بانک مرکزی …
دو پنجره جدید برای ورود کالا
۳ روز قبل
دو پنجره جدید برای ورود کالا
2 پنجره جدید برای تسهیل ورود کالا به کشور باز شد. پس از اعلام خبر راه‌اندازی پنجره واحد برای تهاتر کالا با نفت با هدف «افزایش تجارت خارجی» و «تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید»، روز گذشته سخنگوی صنعت برق از طرح واردات کالا به کشور با استفاده از رمزارزها خبر داد. براساس تصویب‌نامه جدید هیات‌وزیران، رمزارزهای استخراج شده صرفا برای تا‌مین ارز واردات کشور و بر اساس مقرراتی که بانک مرکزی تعیین می‌کند، قابل مبادله خواهند بود.
علائم بهبود
۳ روز قبل
علائم بهبود
چشم‌انداز اقتصاد جهان در وضعیت بهتری قرار دارد، زیرا نشانه‌هایی مشاهده می‌شود که ثابت می‌کند تجارت جهانی سریع‌تر از حد انتظار درحال رشد است. تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی است واردات کالاهای مصرفی به آمریکا در پایان تابستان به سطوح قبل از همه‌گیری کرونا بازگشته است. رئیس صندوق بین‌المللی پول چند روز پیش، قبل از نشست سالانه مشترک این نهاد و بانک جهانی گفت: «سال‌جاری میلادی میزان کاهش تولید ناخالص داخلی جهان کمتر از حدی است که ماه ژوئن پیش‌بینی شده بود. در واقع تصویری که امروز پیش چشم ماست کمتر نگران‌کننده است و ما اکنون معتقدیم تحولات در سه ماه سوم و چهارم سال‌جاری میلادی بهتر از انتظار است.»
آغاز واردات کالا به کشور
۳ روز قبل / واردات کالا
آغاز واردات کالا به کشور
اقتصاد نیوز : فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی از آغاز واردات کالا از مرز شیخ صله از روز گذشته خبر داد.
استخراج رمزارزها برای تامین ارز واردات کالا به کشور
۳ روز قبل / رمزارز / استخراج رمزارز / تامین ارز واردات کالا
استخراج رمزارزها برای تامین ارز واردات کالا به کشور
اقتصادنیوز : سخنگوی صنعت برق کشور، از اختصاص رمزارز‌های استخراج شده در واحد‌های مجاز، به تامین ارز مورد نیاز برای واردات، در آ‌ینده نزدیک خبر داد.
آغاز واردات کالا از مرز «شیخ صالح» ثلاث باباجانی
۳ روز قبل
آغاز واردات کالا از مرز «شیخ صالح» ثلاث باباجانی
کرمانشاه- فرماندار ثلاث باباجانی گفت: واردات کالا با استفاده از کارت الکترونیکی مرزنشینان از مرز شیخ صالح ثلاث باباجانی آغاز شده است.
۵ روز قبل
راه‌اندازی پنجره واحد برای تهاتر کالاهای اساسی با نفت
وزیر نفت ضمن اشاره به موافقت رئیس‌جمهوری برای ایجاد پنجره‌ای واحد به‌منظور واردات کالا از طریق صادرات نفت با هدف سرعت‌بخشی به کارها گفت: از هفته جاری کار عملیاتی را آغاز می‌کنیم. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیژن زنگنه در نشستی مشترک با وزیران صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی در محل وزارت صمت، اظهار کرد: با توجه به موافقت رئیس‌جمهوری با پیشنهاد وزارت نفت ما باید یک پنجره واحد ایجاد کنیم برای اینکه کارها به سرعت انجام شود و وقت مردم در رفت‌وآمد میان دستگاه‌ها تلف نشود. وی افزود: نتیجه کار هم باید سریع به متقاضی اعلام تا تکلیف مشخص شود. وزیر نفت گفت: ما باید درباره چارچوب تشکیل این پنجره واحد، تصمیم‌گیری کنیم و دستگاه‌های متقاضی و دستگاه‌هایی که باید عملیات ستادی را انجام دهند …
معاون وزیر: قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک زیر ۲۰ میلیون است/ پشت‌پرده صادرات میلیاردی ۷۰ کارتن خواب/ پیش بینی بورس در هفته آینده/  علت ریزش مجدد ارزش لیر ترکیه چیست؟
۵ روز قبل
معاون وزیر: قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک زیر ۲۰ میلیون است/ پشت‌پرده صادرات میلیاردی ۷۰ کارتن خواب/ پیش بینی بورس در هفته آینده/ علت ریزش مجدد ارزش لیر ترکیه چیست؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن، رزم‌حسینی: شرایط برای افزایش صادرات فراهم است، ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند، از بازار مرغ و تخم مرغ چه خبر؟، استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد و ایجاد پنجره واحد برای واردات کالا از طریق صادرات نفت را در بر دارد.
زنگنه و همتی از روش جدید دولت برای تامین کالا خبر دادند
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
زنگنه و همتی از روش جدید دولت برای تامین کالا خبر دادند
شهروند آنلاین: بیژن زنگنه وزیر نفت در نشستی مشترک با وزیران صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به موافقت رئیس جمهوری ایران با پیشنهاد وزارت نفت برای ایجاد پنجره‌ای واحد به ‌منظور واردات کالا از طریق صادرات نفت، اعلام کرد «از هفته آینده کار عملیاتی را آغاز می‌کنیم».
خبر جدید زنگنه از واردات کالا از طریق صادرات نفت
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / صادرات نفت / معدن / نفت / واردات / وزارت نفت
خبر جدید زنگنه از واردات کالا از طریق صادرات نفت
اقتصاد نیوز : وزیر نفت با اشاره به موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد وزارت نفت برای ایجاد پنجره‌ای واحد به‌منظور واردات کالا از طریق صادرات نفت با هدف سرعت‌بخشی به کارها، گفت: از هفته آینده کار عملیاتی را آغاز می‌کنیم.
باید برای سرعت در کارها، پنجره واحد ایجاد کنیم
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
باید برای سرعت در کارها، پنجره واحد ایجاد کنیم
زنگنه، وزیر نفت گفت: ما باید درباره چارچوب تشکیل این پنجره واحد، تصمیم گیری کنیم و دستگاه های متقاضی و همچنین دستگاه هایی که باید عملیات ستادی را انجام دهند کار را آغاز کنند تا واردات کالا از طریق صادرات نفت انجام شود ضمن اینکه ان شاء الله از هفته آینده کار عملیاتی را شروع خواهیم کرد.
دیدبان شفافیت خواستار شیوه‌نامه جدید برای رفع انحصار کالاهای اساسی شد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / وزارت صنعت معدن و تجارت / احمد توکلی / علیرضا رزم حسینی / صمت
دیدبان شفافیت خواستار شیوه‌نامه جدید برای رفع انحصار کالاهای اساسی شد
تهران - ایرنا-رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به وزیر صمت از وی خواست تا با تدوین شیوه نامه جدید و جامع، نسبت به رفع انحصار در بازار کالاهای اساسی اقدام و از راه‌های کسب رانت و وقوع احتمالی فساد برای واردات کالا جلوگیری کند.
نامه توکلی به وزیر صمت | برای رفع انحصار واردات کالاهای اساسی شیوه‌نامه جدید تدوین شود
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / عدالت / کالاهای اساسی / احمد توکلی / واردات
نامه توکلی به وزیر صمت | برای رفع انحصار واردات کالاهای اساسی شیوه‌نامه جدید تدوین شود
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از وزیر صمت خواست تا با تدوین شیوه نامه جدید و جامع، از راه های کسب رانت و وقوع فساد محتمل برای واردات کالا جلوگیری کند.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سود ارز 4200 در جیب قاچاقچیان
از تابستان 1397 کم‌ کم زمزمه‌های تعیین محدودیت برای دریافت‌کنندگان دلار 4200 تومانی یا ارز دولتی به گوش می‌رسید، در همان روزها بود که خبر آمد فعالان اقتصادی و تجار اگر بخواهند نسبت به واردات کالا اقدام کنند باید مبلغی نزدیک به قیمت روز دلار در بازار آزاد را بپردازند و تخصیص ارز دولتی برای کالاهای گروه سوم که شامل خودرو، موبایل، لوازم خانگی و لوازم آرایش می‌شد، متوقف شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
صادرکنندگان کارتن‌خواب!
رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید اسامی ۲۵۰ صادرکننده بدحساب که حتی یک دلار ارز به کشور بازنگردانده‌اند را به قوه قضائیه تحویل داده است.به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی، صادرات برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و از این رو بانک مرکزی به هیچ عنوان قصد فشار آوردن به صادرکنندگان تا جایی که آنها نتوانند کار خود را پیگیری کنند، ندارد اما با این وجود رفع تعهد ارزی نیز به عنوان یکی از اولویت‌های جدی کشور دنبال خواهد شد. با توجه به شرایط تحریم ما مجبوریم که سختگیری‌ها را ادامه دهیم زیرا برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور به ارز نیاز داریم ولی این به هیچ عنوان به معنی نادیده گرفتن نقش صادرکنندگان نیست.رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به صادرکنندگان …
مافیایی در واردات کالاهای واسطه وجود دارد/ لزوم تحقیق و تفحص از پروسه صادرات و واردات
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
مافیایی در واردات کالاهای واسطه وجود دارد/ لزوم تحقیق و تفحص از پروسه صادرات و واردات
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: مافیایی در حوزه واردات کالا به ویژه واردات کالاهای واسطه ای وجود دارد و جای تاسف دارد که به تولید داخلی خودمان توجهی نمی‌شود.
اتخاذ تصمیمات جدید در نشست مشترک دولت و مجلس در مورد سیاست‌های ارزی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
اتخاذ تصمیمات جدید در نشست مشترک دولت و مجلس در مورد سیاست‌های ارزی
پورابراهیمی، رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، تشکیل سندیکای صادرکننده خوشنام، امکان تهاتر واردات در مقابل صادرات، تهاتر نفت در مقابل واردات کالا و استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی مجلس و دولت را ازجمله موضوعات مهم مطرح شده در جلسه مشترک مجلس و دولت عنوان کرد.
بررسی تهاتر نفت در برابر واردات کالا در جلسه مجلس و دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / مجلس
بررسی تهاتر نفت در برابر واردات کالا در جلسه مجلس و دولت
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر آمادگی قوه مقننه برای همکاری با دولت به منظور ساماندهی بازار ارز، از تسهیل فرایند تولید کالا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
شفافیت در توزیع نهاده‌های دامی رعایت نمی‌شود
یک مقام مسئول گفت: ما اصل شفافیت و سلامت روند توزیع با نظارت و سیاست گذاری وزارت جهاد کشاورزی را نیاز قطعی امروز برای اصلاح بازار نهاده‌ها می‌دانیم ولی تا کنون این مهم تحقق پیدا نکرده است.به گزارش مهر به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، محمد مهدی نهاوندی با اعلام این مطلب گفت: برای واردات کنجاله سویا از ابتدای سال‌جاری تا ۱۲ مهر ماه حدود ۴۶۰ میلیون دلار ارز تامین شده که تامین ۱۵۰ میلیون دلار از این رقم در بازه زمانی ۱۵ شهریور ماه تا ۱۲ مهر ماه صورت گرفته است.وی افزود: تاخیر در تامین ارز مورد نیاز از یک سو و تخصیص ارزهای بعضاً غیر قابل انتقال برای واردات کنجاله سویا از سوی دیگر باعث از دست رفتن فرصت خرید به موقع این نهاده شده و واردکنندگان را با افزایش چشمگیر قیمت‌های جهانی …
پیشنهاد معافیت صادرکنندگان کشاورزی از بازگرداندن ارز صادرات
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
پیشنهاد معافیت صادرکنندگان کشاورزی از بازگرداندن ارز صادرات
انصاری، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: پیشنهاد معاف شدن صادرکنندگان بخش کشاورزی از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، مشروط بر اینکه صادرکنندگان ارز خود را برای واردات کالاهای مورد نیاز بخش کشاورزی اختصاص دهند، مطرح شد.
بانک مرکزی باید سکان معاملات ارز را در دست بگیرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / بسیج اصناف و بازاریان / بسیج اصناف و بازاریان / لطف الله فروزنده دهکردی / ارز
بانک مرکزی باید سکان معاملات ارز را در دست بگیرد
خود بانک مرکزی بایستی سکان معاملات ارز را در دست بگیرد و با نظارت دقیق از واریز حتی یک دلار به حساب مقصد جهت واردات کالاهای مورد نیاز کشور اطمینان حاصل نماید.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
6 کشور خریدار 3 کالای ایرانی
[شهروند] عباس‌هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر اطلاعات مربوط به صادرات لوازم خانگی تا آخر‌ سال ۱۳۹۷ در دسترس است، تصریح کرد: «کولر آبی، یخچال و آبگرمکن کالا‌های اصلی صادرات ایران هستند و سالانه و بسته به شرایط به‌طور متوسط ۱۶۰ تا ۱۷۰‌میلیون دلار صادرات در صنعت لوازم خانگی انجام می‌شود.» او همچنین عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان، امارات و اردن را مقاصد صادرات لوازم خانگی عنوان کرد و گفت: «با توجه به ملاحظات امنیتی ناشی از تحریم‌ها اطلاعات دقیقی از میزان صادرات در‌ سال وجود ندارد.» دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در ادامه در پاسخ به اینکه آیا با وجود مشکلات مربوط به تأمین ارز و مواد اولیه و همچنین خروج برند‌های خارجی از کشور …
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چرا نباید انتظاراتی غیرمنطقی از لغو تحریم تسلیحاتی داشت؟
تحریم تسلیحات متعارف از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد که در قالب قطعنامه‌های 1747 تا 1929 به جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده بود 27 مهر ماه براساس نص صریح قطعنامه 2231 به عنوان قطعنامه ضامن برجام برچیده می‌شود. با این وجود نمی‌توان انتظار داشت صرف لغو تحریم تسلیحاتی در راستای اجرای قطعنامه 2231 به تجارت اسلحه منجر شود. تجارت در دنیای امروز قوانین خاص خود را دارد اما کالا به کالا این قوانین تفاوت پیدا می‌کنند. برخی کالاها در طبقه‌بندی کالاهای عادی قرار می‌گیرند که عموما حساسیتی روی تجارت آنها وجود ندارد و اشخاص، شرکت‌ها و دولت‌ها آزادند تا به راحتی به تجارت این کالاها بپردازند اما برخی کالاها در زمره کالاهای استراتژیک جای می‌گیرند و تجارت آنها شرایطی …
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
تولید لنگ مواد پیش‌نیاز است
شبنم سیدمجیدی ـ روزنامه‌نگار    امروز در مرحله‌ای هستیم که 84درصد وارداتمان به مواداولیه و کالاهای اساسی محدود شده است. 14درصد دیگر نیز اقلامی مصرفی مثل برنج و موبایل بوده‌اند که کالاهای مهمی به‌شمار می‌آیند. این را حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفته است. امسال ممنوعیت واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند به‌دلیل نبود ارز به 2400قلم رسیده است که 800قلم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.  با وجود اینکه بیشتر واردات ایران به مواداولیه محدود شده است، همچنان صاحبان مشاغل، از نبود این …
از لزوم احیای تعاونی‌های مصرف تا سرنوشت نامعلوم ۱۵ میلیارد دلار ارز دولتی/ ۳۶۰ هزار تومان برای خانواده سه نفره کافی نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / تامین مواد غذایی ارزان / طرح تامین کالاهای اساسی / 120 هزار تومان کمک برای خرید کالاهای اساسی / سبد معیشت 7 میلیون و 900 هزار تومانی / سبد خوراکی های خانوار کارگری / ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی / چالش های طرح تامین کالاهای اساسی
از لزوم احیای تعاونی‌های مصرف تا سرنوشت نامعلوم ۱۵ میلیارد دلار ارز دولتی/ ۳۶۰ هزار تومان برای خانواده سه نفره کافی نیست
ایلنا: اگر طرح تامین کالاهای اساسی بتواند از پس همه چالش‌های موجود برآید و با جزئیات کامل، به مرحله اجرا برسد، تنها می‌تواند در سه ماه پایانی امسال برای یک خانواده…
واردات ۲۰۰ هزار دلار خلال دندان!
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / صادرات و واردات / واردات کالا / تعرفه واردات / گمرک
واردات ۲۰۰ هزار دلار خلال دندان!
لیست مجاز وارداتی در سال ۹۸ نشان می‌دهد که دویست هزار دلار صرف واردات خلال دندان به کشور شده است. واردات خلال دندان در حالی انجام شده است که این محصول در داخل کشور تولید می‌شود.
حمایت از توسعه و تعمیق ساخت داخل/ بررسی روش های جدید تامین منابع مالی بنگاه های اقتصادی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
حمایت از توسعه و تعمیق ساخت داخل/ بررسی روش های جدید تامین منابع مالی بنگاه های اقتصادی
صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت، حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای مشابه داخلی مورد تاکید قرار داد و گفت: ۸۶ درصد واردات به مواد اولیه و کالاهای واسطه ای، اجزاء و قطعات، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی اختصاص دارد و مابقی تعرفه های واردات کالا نیز با محوریت جلوگیری از ورود کالاهای دارای مشابه داخلی بازنگری و اولویت بندی شده است.
لنج‌های سنتی هرمزگان مجاز به واردات ۶۰ نیسان کالای ته لنجی شدند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / هرمزگان / بندرعباس / ته لنجی
لنج‌های سنتی هرمزگان مجاز به واردات ۶۰ نیسان کالای ته لنجی شدند
بندرعباس - ایرنا - فرماندار بندرعباس گفت: براساس مصوبه جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، لنج‌های سنتی زیر ۵۰۰ تُن مجاز به واردات کالا به میزان ۶۰ وانت نیسان دریکسال شدند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ضرورت ساماندهی مکانیزم تهاتر از سوی بانک مرکزی
دبیر اتاق مشترک ایران و عراق معتقد است تمام تمرکز دولت بر بازگرداندن ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی، نمی‌تواند به عنوان تنها برنامه دولت برای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز کشور در امر واردات کالا و خدمات باشد.
دیپلماسی ارزی در بغداد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دیپلماسی ارزی در بغداد
روز دوشنبه روسای بانک‌های مرکزی ایران و عراق به‌منظور بررسی چارچوب همکاری دوجانبه در حوزه بانکی و راه‌های حل‌و‌فصل مساله مربوط به مطالبات مالی طرف ایرانی در محدوده چارچوب‌های ویژه آن، با یکدیگر دیدار کردند. همتی در این باره بیان کرد که توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی و استفاده از آن برای تامین واردات کالاهای اساسی شکل گرفته، منابعی که به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی چشمگیر هستند. مقامات عراقی بر حل‌و‌فصل مسائل بانکی میان دو کشور تاکید دارند و به زودی با سازوکارهای اتخاذ شده این مشکلات مرتفع خواهد شد.
چرا گاهی چوب‌بستنی و دسته‌بیل وارد می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / واردات کالاهای غیر ضروری / واردات
چرا گاهی چوب‌بستنی و دسته‌بیل وارد می‌شود؟
اختصاص ۲۰۰ هزار دلار برای واردات خلال دندان در سال گذشته در حالی خبرساز شده که نوسانات ارزی تأثیر خود را بر تمام نیازهای خانواده‌های ایرانی گذاشته و از لبنیات و لوازم خانگی تا مصالح ساختمانی و تلفن همراه را با افزایش قیمت مواجه کرده است.
توافقات خوب همتی با الکاظمی برای آزاد کردن منابع مالی ایران
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
توافقات خوب همتی با الکاظمی برای آزاد کردن منابع مالی ایران
شهروند آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی در این باره در صفحه شخصی خود نوشت: امروز دوشنبه ۲۱مهرماه ۱۳۹۹ درسفر یکروزه به همراه یک هیئت بانکی وتجاری به عراق، با نخست وزیر ،وزیر دارایی،رئیس کل بانک مرکزی و رئیس بانک تجارت عراق دیدار و مذاکرات فشرده ای انجام دادم.دراین مذاکرات خصوصا در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی واستفاده از آن برای تأمین واردات کالاهای اساسی وضروری کشورمان رسیدیم و در باره تبادلات تجاری گفت وگوی مفصلی صورت گرفت.
جزئیات توافق آزادسازی منابع ارزی ایران در عراق
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
جزئیات توافق آزادسازی منابع ارزی ایران در عراق
همتی، رئیس کل بانک مرکزی نوشت: در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی واستفاده از آن برای تأمین واردات کالاهای اساسی وضروری کشورمان رسیدیم.
منابع ارزی مسدود شده ایران در عراق آزاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / عبدالناصر همتی / رئیس کل بانک مرکزی / عراق / ارز
منابع ارزی مسدود شده ایران در عراق آزاد می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی واستفاده از آن برای تأمین واردات کالاهای اساسی وضروری کشورمان رسیدیم.
همتی: به توافقات خوبی با عراق برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی رسیدیم / «مصطفی الکاظمی» تاکید کرد  که به طور هفتگی روند انجام توافق را پیگری خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
همتی: به توافقات خوبی با عراق برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی رسیدیم / «مصطفی الکاظمی» تاکید کرد که به طور هفتگی روند انجام توافق را پیگری خواهد کرد
«عبدالناصر همتی» در باره نتایج مذاکراتش با مقامات عراقی در صفحه شخصی خود نوشت: امروز دوشنبه ۲۱مهرماه ۱۳۹۹ درسفر یکروزه به همراه یک هیئت بانکی وتجاری به عراق، با نخست وزیر ،وزیر دارایی،رئیس کل بانک مرکزی و رئیس بانک تجارت عراق دیدار و مذاکرات فشرده ای انجام دادم.دراین مذاکرات خصوصا در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی واستفاده از آن برای تأمین واردات کالاهای اساسی وضروری کشورمان رسیدیم و در باره تبادلات تجاری گفت وگوی مفصلی صورت گرفت.
چقدر ارز برای واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی تخصیص یافت؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اقلام دارویی / تجهیزات پزشکی / گندم / نرخ ارز / کالای اساسی / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
چقدر ارز برای واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی تخصیص یافت؟
ایرنا - با وجود محدودیت‌ها و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه‌ی آمریکا، بانک‌مرکزی با هماهنگی وزارتخانه‌های صنعت، جهاد کشاورزی و بهداشت، در ۶ ماه سال ۹۹ در مجموع بیش از پنج میلیارد و ۲۶۷ میلیون دلار تامین ارز انجام داده است
کاهش صادرات گلستان متاثر از شرایط کرونایی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
کاهش صادرات گلستان متاثر از شرایط کرونایی است
گرگان- حسن زاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از کاهش صادرات و واردات کالا گلستان در شش ماه نخست سال خبر داد و گفت: وضع موجود متاثر از شرایط کرونایی است.
عجیب‌ترین واردات به کشور در چندسال اخیر
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / واردات / واردات کالا
عجیب‌ترین واردات به کشور در چندسال اخیر
در سال‌های اخیر واردات برخی کالا‌ها به کشور با اعتراض و شگفتی تولیدکنندگان همراه بوده است.
اخطار اروپا به آمریکا برای حذف تعرفه علیه ۷.۵ میلیارد دلار کالا
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / تعرفه های آمریکا روی واردات کالاهای اروپایی / رایانه های ایرباس و بویینگ / سازمان جهانی تجارت
اخطار اروپا به آمریکا برای حذف تعرفه علیه ۷.۵ میلیارد دلار کالا
رییس جدید تجارت اتحادیه اروپا ضمن درخواست برای حل اختلاف بر سر رایانه های شرکت های هواپیماسازی ایرباس و بویینگ، به آمریکا اعلام کرد تعرفه ها روی بیش از هفت میلیارد دلار کالای این بلوک را حذف کند در غیر این صورت با تعرفه های بیشتر برای صادرات به اروپا مواجه خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
افزایش تنش سیاسی میان ایران و آمریکا
در آستانه برگزاری انتخابات آمریکا وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه هفدهم مهر ماه ۱۳۹۹ تحریم‌های گسترده‌ای را علیه سیستم بانکی ایران اعمال کرد و ۱۸ بانک ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد. این اتفاق باعث ایجاد دور تازه‌ای از تنش سیاسی میان ایران و آمریکا شده است.به گزارش فرارو، وزارت خزانه‌داری آمریکا در مشورت با وزارت خارجه این کشور، ۱۸ بانک ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است که بر این اساس همکاری با آن‌ها ممنوع و دارایی‌هایشان در محدوده حاکمیت ایالات متحده توقیف می‌شود. با اعمال این تحریم هیچ بانک ایرانی باقی نمانده است که مشمول تحریم‌های آمریکا نباشد.دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) مجری این تحریم است. بر اساس اعلام دولت ایالات متحده، تبادل مالی مربوط …
اینفوگرافیک/عجیب‌ترین واردات به کشور؛ از زیپ لباس تا کله پاچه!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / واردات / واردات کالای غیرضروری / واردات عجیب / مشرق نیوز
اینفوگرافیک/عجیب‌ترین واردات به کشور؛ از زیپ لباس تا کله پاچه!
در سال‌های اخیر واردات برخی کالاها به کشور با اعتراض و شگفتی تولیدکنندگان همراه بوده است.
واردات تجهیزات ICT در گمرک افزایش یافت/ رشد ۴۸ درصدی ترخیص گوشی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / رگولاتوری / گوشی همراه / گمرک / واردات کالا
واردات تجهیزات ICT در گمرک افزایش یافت/ رشد ۴۸ درصدی ترخیص گوشی
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال از رشد ۷۹ درصدی ثبت سفارش و ترخیص کالاهای ICT از پایانه‌های گمرکی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
توزیع رانت 225 هزار میلیارد تومانی / با وجود مخالفت‌ها تخصیص ارز 4200 تومانی ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / 9میلیارد دلار ارز 4200تومانی / حدف ارز 4200تومانی / رانت ارزی
توزیع رانت 225 هزار میلیارد تومانی / با وجود مخالفت‌ها تخصیص ارز 4200 تومانی ادامه دارد
با وجود مخالفت‌های بسیار قرار شده ۹ میلیارد دلار دیگر برای واردات کالاهای اساسی اختصاص یابد. با احتساب حداقل ۲۵ هزار میلیارد تومان اختلاف فعلی قیمت با دلار آزاد، در واقع با این مقدار ۲۲۵ هزار میلیارد تومان رانت ارزی توزیع می‌شود. یعنی چهار برابر درآمد نفتی پیش‌بینی شده برای امسال . نوشته توزیع رانت 225 هزار میلیارد تومانی / با وجود مخالفت‌ها تخصیص ارز 4200 تومانی ادامه دارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جلوی واردات را نگیرید!
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / تجارت ترکیه و عربستان سعودی / صادرات ترکیه به عربستان / بایکوت واردات ترکیه در عربستان
جلوی واردات را نگیرید!
بازرگانان بزرگ ترکیه با با اشاره به تشدید اقدامات مقامات سعودی برای جلوگیری از واردات کالاهای این کشور، نسبت به آسیب دیدن زنجیره تامین جهانی هشدار دادند.
واردات کالاهای اساسی به کشور سرعت گرفت/ پهلوگیری و تخلیۀ ۲۵ فروند شناور حاوی کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
واردات کالاهای اساسی به کشور سرعت گرفت/ پهلوگیری و تخلیۀ ۲۵ فروند شناور حاوی کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات
ایلنا: معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با بیان این خبر اعلام کرد: در حال حاضر، موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۳ میلیون و ۴۰۲ هزار تن می باشد که ذرت، با…
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / کالاهای اساسی / تنظیم بازار
جزئیات چگونگی تامین ۹ میلیارد دلار ارز واردات کالاهای اساسی
فارس نوشت: دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ۸ میلیارد از ۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی واردات کالاهای اساسی از محل منابع بانک مرکزی و مابه التفاوت نرخ ارز نیما و ارز ۴۲۰۰ تومانی برای یک میلیارد دلار از سوی سازمان برنامه و بودجه باید تامین شود.
۸ میلیارد دلار  ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات کالاهای اساسی از محل فروش نفت و منابع بانک مرکزی تامین می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدرضا کلامی / دبیر ستاد تنظیم بازار / نهاده های دامی / کالاهای اساسی / ارز ترجیحی
۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات کالاهای اساسی از محل فروش نفت و منابع بانک مرکزی تامین می‌شود
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: 8 میلیارد از 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی واردات کالاهای اساسی از محل فروش نفت و منابع بانک مرکزی و مابه التفاوت نرخ ارز نیما و ارز 4200 تومانی برای یک میلیارد دلار از سوی سازمان برنامه و بودجه باید تامین شود.
تخلیه ۱۰ هزار تن کالا در بندر چابهار/ رشد ۳۳۰ درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق تنها بندر اقیانوسی ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تخلیه ۱۰ هزار تن کالا در بندر چابهار/ رشد ۳۳۰ درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق تنها بندر اقیانوسی ایران
زاهدان - موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه کرونا اغلب فعالیت های اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده اما از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰هزار تن کالا در بندر چابهار تخلیه شده است.
بازتوزیع ۹ میلیارد دلار رانتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ارز / دلار / کالاهای اساسی / کشاورزی / واردات
بازتوزیع ۹ میلیارد دلار رانتی
سیاست‌گذار در سال ۹۷ به منظور ثبات در قیمت‌ها به واردات کالاهای اساسی ارز ارزان داد. این در حالی است
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / ارز 4200 / ارز ترجیحی
در سال ۹۹ چقدر ارز ۴۲۰۰ تخصیص داده شده است؟
به گزارش فارس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی با بیان این که امسال ۹ میلیارد دلار ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای اساسی تخصیص یافته است‌، گفت: ۸ میلیارد دلار از این رقم از سوی بانک مرکزی تأمین می‌شود و یک میلیارد دلار نیز از محل تأمین ریال و مابه‌التفاوت نرخ ارز اختصاص خواهد یافت.
تامین ارز کالاهای اساسی سرعت گرفت/ تحقق ٨٠ درصدی تخصیص ارز مایحتاج مورد نیاز مردم
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
تامین ارز کالاهای اساسی سرعت گرفت/ تحقق ٨٠ درصدی تخصیص ارز مایحتاج مورد نیاز مردم
کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: مجموعه ارز ۴۲۰۰ تومانی که امسال برای واردات کالاهای اساسی اختصاص خواهد یافت برابر ۹ میلیارد دلار است.
واردات کالاهای اساسی با اختصاص ۹ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / ارز / واردات / کالاهای اساسی / ارز تک نرخی
واردات کالاهای اساسی با اختصاص ۹ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: امسال ۹ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی اختصاص خواهد یافت .
طعم گرانی با سهم  ۱.۷ میلیون تومانی ایرانی ها از یارانه ارزی!
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
طعم گرانی با سهم ۱.۷ میلیون تومانی ایرانی ها از یارانه ارزی!
بر اساس اعلام رئیس جمهور تا کنون ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای واردات کالاهای اساسی اختصاص داده که نشان دهنده یارانه ۱۳۷ هزار میلیارد تومانی در این بخش است. در حالی سهم هر ایرانی از یارانه ارزی بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است…
اختلاف میلیارد دلاری روحانی و بانک مرکزی + فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بانک مرکزی / حسن روحانی / دارو / کالاهای اساسی / واردات
اختلاف میلیارد دلاری روحانی و بانک مرکزی + فیلم
اقتصاد نیوز: آمارهای حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره واردات کالاهای اساسی و دارو با آمارهای بانک مرکزی در این باره اختلاف میلیارد دلاری دارد.
فقدان سامانه اطلاعات تجارت علت سوءاستفاده از ارز دولتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / اتاق بازرگانی ایران / سامانه نیما / وزارت صمت / چین
فقدان سامانه اطلاعات تجارت علت سوءاستفاده از ارز دولتی
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید واردات کالا با دلار ۴۲۰۰ تومانی انجام می‌شود اما هنگام عرضه با دلار ۲۷ هزار تومانی محاسبه می‌شود!
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
کارنامه توزیع دلار 4200
بانک مرکزی در یک گزارش رسمی رقم تخصیص‌یافته برای کالاهای اساسی در شش ماه نخست سال‌جاری را 2/ 5 میلیارد دلار گزارش کرد. جزئیات تامین‌ارز بابت واردات کالا تشریح شد. در این گزارش عنوان‌شده که سقف تامین دلار 4200 در سال‌جاری 8 میلیارد دلار بوده‌ که از این رقم 2/ 5 میلیارد دلار تامین‌ارز شده است.
رانت و فساد موجود در حوزه واردات کالاها قابل اغماض نیست
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
رانت و فساد موجود در حوزه واردات کالاها قابل اغماض نیست
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به این مطلب که رانت و فساد احتمالی موجود در عرصه واردات موجب ورود کالاهای بی کیفیت به استان و بی توجهی به تولیدات درون استانی شده است، گفت: مدیران باید در عرصه جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال با جدیت وارد شده و اقدام کنند.
ارز نیمایی جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
ارز نیمایی جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا می‌شود
طغیانی، با اشاره به نشست‌های کمیسیون اقتصادی در هفته گذشته، درباره موضوعات این نشست‌ها گفت: نخستین موضوعی که این کمیسیون به آن پرداخت، در خصوص طرح اصلاح نرخ ارز ورودی کالاها بود.
رویه جاری در روند ترخیص کالا همچنان برقرار است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سعید عباسپور / ترخیص کالا / ثبت سفارش واردات کالا
رویه جاری در روند ترخیص کالا همچنان برقرار است
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت با بیان اینکه رویه جاری در روند ترخیص کالا برقرار است، گفت: وزارت صمت بخشنامه‌ای در خصوص لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
تجویز رژیم لاغری برای دلار 4200تومانی
دولت امسال 6میلیارد دلار را با نرخ 4200تومان برای واردات کالاهای اساسی درنظر گرفته که نسبت به سال گذشته 8میلیارد دلار کاهش نشان می‌دهد. پارسال میزان تخصیص ارز با نرخ ترجیحی 4200تومان 14میلیارد دلار بود. برآوردهای همشهری نشان می‌دهد سرانه هر نفر ایرانی از یارانه ارزی دلار 4200 تومانی برای امسال نزدیک به 71دلار با احتساب جمعیت 85میلیون نفری ایران است که اگر این رقم با دلار 4200 تومانی محاسبه شود، سهم هر ایرانی اندکی بیش از 296هزار تومان و با دلار 25هزار تومانی معادل یک میلیون و 765هزار تومان برآورد …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •