دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
رزن
قالیباف: مادر شهید همت فرزندی دلیر و قهرمان را تربیت کرد
۳۶ دقیقه قبل / شهید / قالیباف / مجلس شورای اسلامی / رئیس مجلس
قالیباف: مادر شهید همت فرزندی دلیر و قهرمان را تربیت کرد
رئیس مجلس ضمن تسلیت درگذشت مادر سردار شهید محمدابراهیم همت گفت: آن مادر بزرگوار و شکیبا در دامن پر مهر خود این گونه فرزند دلیر و قهرمانی را تربیت کرد که با رشادت و جانفشانی توانست در تاریخ مقاومت این ملت برای همیشه جاویدان بماند.
اخبار مربوط به اختلاف نظر بن سلمان و پدرش درمورد اسرائیل تا چه اندازه قابل اعتنا هستند؟
۴۴ دقیقه قبل
اخبار مربوط به اختلاف نظر بن سلمان و پدرش درمورد اسرائیل تا چه اندازه قابل اعتنا هستند؟
زمانی که روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نزدیک به دونالد ترامپ، از وجود اختلاف بین پادشاه سعودی و فرزندش، محمد بن سلمان، در خصوص صلح با اسرائیل خبر می‌دهد، این مساله، به حکم قراین متعددی، تا حدودی در بردارنده واقعیت است و با توجه به شرایط فعلی عربستان سعودی، لازم است مورد توجه قرار گیرد.
مصرف آب بطری های آب معدنی باعث نازایی و عقیمی می شود
۵۵ دقیقه قبل
مصرف آب بطری های آب معدنی باعث نازایی و عقیمی می شود
کرمی، رئیس موسسه بنیاد ملی سبک زندگی سالم می گوید: حتی اگر برخی افراد با ما عناد بورزند و سعی در وارونه نشان دادن حقایق نمایند اما این حقیقت که بطری آب های معدنی و پلاستیک ها موجب نازایی و همچنین افزایش دختر زایی می شود را نمی توانند انکار کنند.
ایران در عرض ۳۰ سال به مرحله "فوق سالمندی" خواهد رسید! + جدول
۱ ساعت قبل / سالمندان / فرزندآوری / کاهش جمعیت
ایران در عرض ۳۰ سال به مرحله "فوق سالمندی" خواهد رسید! + جدول
آلمان طی ۷۵ سال، فرانسه ۸۰ سال و بریتانیا طی ۹۰ سال روند سالمندی جمعیت را طی کرده‌اند، این در حالی است که کشور ایران تنها در عرض ۳۰ سال به مرحله "فوق سالمندی" خواهد رسید؛ این به معنای سرعت زیاد سالمندی جمعیت ایران است!
نکات مهم در خصوص سلامت دانش آموزان در مقابل کرونا
۱ ساعت قبل
نکات مهم در خصوص سلامت دانش آموزان در مقابل کرونا
سال تحصیلی جدید زودتر و متفاوت با سال‌های قبل آغاز شد. برای حفظ سلامتی فرزندان و خودتان بهتر است بیش از پیش به نکات زیر دقت کنید.
چالش‌های والدین در تربیت فرزندان
۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / تعلیم و تربیت / مدرنیته
چالش‌های والدین در تربیت فرزندان
یک روانشناس گفت: گذر از دوران سنتی به مدرنیته سبب شده که کودکان و نوجوانان در معرض انواع آسیب‌های روانی باشند.
پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی کدامند؟
۱ ساعت قبل / پر درآمدترین رشته‌های دانشگاهی / دانشگاه / رشته‌های دانشگاهی / کنکور سراسری
پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی کدامند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: امروزه «پول» به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل رفتن به دانشگاه شناخته شده است، از طرفی دکتر یا مهندس شدن آرزوی افراد بسیاری است، اما بیشتر خانواده‌ها با نادیده گرفتن توانایی‌های فرزندان شان آن‌ها را مجبور به تحصیل در رشته‌های سخت و طاقت فرسا می‌کنند.
۲ ساعت قبل
حضور دانش‌آموزان در مدارس به تشخیص والدین است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر والدین نگران سلامتی بچه‌ها هستند چون مدارس اختیاری است می‌توانند فرزندان خود را به مدرسه نفرستند و شرایطی را هموار کنند که در منزل از طریق فضای مجازی و رسانه از آموزش‌های مجازی استفاده کنند و والدین نیز کمک کنند از این فضا بهره لازم را ببرند.
مادر شهید همت دار فانی را داع گفت
۳ ساعت قبل / شهیدابراهیم همت
مادر شهید همت دار فانی را داع گفت
فارس نوشت: مادر سردار شهید محمد ابراهیم دارفانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
رنج کشاورزن از نبود انبار فنی و سردخانه؛ مشکلات ریشه «سیر» را خشکاند
۳ ساعت قبل
رنج کشاورزن از نبود انبار فنی و سردخانه؛ مشکلات ریشه «سیر» را خشکاند
لرستان- نبود سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی در لرستان سبب شده که تولید محصولات با ضرر و زیان برای کشاوران همراه شود یکی از مصادیق این مشکلات این روزها اما در تولید محصول سیر خود را نمایان ساخته است.
افزایش سن ازدواج و گرایش جوانان به تک فرزندی
۵ ساعت قبل / ازدواج / جوانان / تک فرزندی
افزایش سن ازدواج و گرایش جوانان به تک فرزندی
باتوجه به اینکه ایران نسبت به دهه گذشته با افزایش سن ازدواج همراه بوده باید در نظر داشت که انواع بلوغ‌ها در جوانان به تأخیر افتاده و به تبع آن تک فرزندآوری نیز بروز پیدا کرده است.
کارشناس ایرانی: به جای تبلت به فرزندانتان خواهر و برادر هدیه دهید +ویدئو
۸ ساعت قبل
کارشناس ایرانی: به جای تبلت به فرزندانتان خواهر و برادر هدیه دهید +ویدئو
اظهارات خانم کارشناس در شبکه جهانی ولایت در رابطه با فرزندآوری و تاثیر استفاده از ابراز‌های تکنولوژی با بازتاب‌های فراوان خبرساز شد.
۹ ساعت قبل
تله قیمت‌گذاری و نظام چندنرخی
احتمالا قضیه ملانصرالدین و پسرش و خرش را شنیده‌اید که هر طور سوار می‌شدند مردم یک ایرادی می‌گرفتند. اگر پسر سوار و پدر پیاده بود، پسر را سرزنش می‌کردند، اگر پدر سوار و پسر به دنبال آنان روانه بود، پدر را سرزنش می‌کردند، اگر هر دو سوار بودند، هر دو را به بی‌رحمی متهم می‌کردند و اگر هر دو پیاده بودند، هر دو را به بلاهت و بی‌عقلی متصف می‌نمودند. حالا شده قضیه قیمت‌گذاری که 45 سال است گریبان جامعه ایران را گرفته، پیش از آن نیز در مقاطعی وجود داشت. اگر قیمت‌ها را رها کنند، می‌گویند چرا قیمت‌گذاری نمی‌کنید، اگر قیمت‌گذاری کنند، می‌گویند، چرا نظارت نیست و فساد و رانت ایجاد می‌شود. نمونه‌اش ارز 4200 تومانی. نوعی …
۹ ساعت قبل
کودکان در معرض آزار
وقتی کلمه کودک‌آزاری را می‌شنویم عموما چیزی که به ذهن می‌رسد آزار جسمی یا آزار جنسی کودک است در حالی که کودک‌آزاری انواع مختلفی دارد. اولین آنها همان آزار جسمی است و شامل کتک زدن و هر جور آزار جسمی دیگری که بزرگ‌تر به کودک وارد کند یا کودک را در معرض آن قرار دهد، می‌شود. اگر کسی را ببینیم که فرزند ما را کتک می‌زند و مداخله نکنیم، کار سختی به کودک بسپریم، بخواهیم برادر یا خواهر خود را در حالی که توانایی آن را ندارد بغل کند، چاقو از آشپزخانه بیاورد، سوار وسیله‌های خطرناک شود و جلوگیری نکنیم، پشت فرمان بگذاریم، اجازه دهیم سرش را از پنجره ماشین بیرون کند، در خانه تنها بماند، برای خرید به تنهایی فرستاده شود، به شکل عادی کودک را پرت کنیم و... همگی از نظر تئوریک …
چرا پس از سال 1420 با
۱۰ ساعت قبل / فرزندآوری / کاهش جمعیت / سالمندان
چرا پس از سال 1420 با "بحران نیروی کار" مواجه می‌شویم؟! + ویدیوکلیپ
پس از 1420 رشد سریع سالمندی در کشور باعث می‌شود که تنها نیمی از جمعیت کشور در سن کار و فعالیت باشند در حالی که 32 درصد از این افراد را سالمندان تشکیل خواهند داد! این حجم از سالمند مشکلات عدیده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای کشورمان به بار می‌آورد.
شامپانزه‌ها یتیم شدن را از یاد نمی‌برند
۱۰ ساعت قبل
شامپانزه‌ها یتیم شدن را از یاد نمی‌برند
ساحل‌عاج: جمع‌آوری اطلاعات 30ساله از اجتماع شامپانزه‌ها نشان می‌دهد که این حیوانات چنانچه در سن پایین والدین خود را از دست بدهند تا آخر عمر ناراحتی ناشی از یتیم شدن را به یاد دارند. به گزارش ایسنا، یکی از نظریه‌های دانشمندان درباره این ویژگی مربوط به میزان شیردهی مادران آنهاست. از آنجا که شامپانزه‌های ماده تا  4سالگی فرزندشان به شیردهی ادامه می‌دهند ممکن است مشکلات شامپانزه‌های یتیم از این بابت باشد.
فرانسوی بانفوذ وپسر نخست‌وزیر
۱۰ ساعت قبل
فرانسوی بانفوذ وپسر نخست‌وزیر
  حافظ روحانی   محسن فروغی، دومین فرزند پسر محمدعلی فروغی (ذکاءالملک) در دومین دوره نخست‌وزیری پدرش در دوره رضاشاه برای تحصیل به فرانسه فرستاده شد و بعد در دوره خانه‌نشینی پدر در نیمه دوم دهه1310 با اخذ مدرک معماری از مدرسه هنرهای زیبا پاریس یا همان بوزار در سال1316 به ایران بازگشت. احتمالا نفوذ پدر تأثیر مستقیمی بر زندگی او داشت. چنانچه خودش هم درگیر سیاست شد و مقام‌های سیاسی گوناگونی را نیز تجربه کرد. چنانچه در دوره‌ای کوتاه پیش از پیروزی انقلاب وزیر فرهنگ و هنر و وزیر علوم بود. محسن فروغی، مؤسس …
نذر زنانه
۱۰ ساعت قبل
نذر زنانه
پونه‌ پیل‌رام_استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده درحوزه زنان 12ساله بودم که جنگ شد. در مسجدسلیمان درس می‌خواندم و پدر و مادرم معلم بودند. مادرم قبل از جنگ کارگاه خیاطی داشت که با 12-10نفر از زنان دیگر شهر لباس عروس، مجلسی یا فرم مدرسه می‌دوختند. جنگ که شد، مادرم چرخ‌ها را علم کرد؛ این بار برای دوخت لباس رزمندگان. نهادهای مختلف پارچه را می‌آوردند و مادرم و دیگر زنان برای رزمندگان لباس رزم می‌دوختند. زن‌ها در جنگ مشارکت زیادی داشتند و این کار را داوطلبانه و به‌عنوان نذری برای سلامت فرزند، همسرشان …
۱۰ ساعت قبل
آخرین سخنرانی روحانی در سازمان ملل
سخنرانی‌های هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل از امروز ساعت 9صبح به وقت نیویورک و 16:30 به وقت ایران آغاز می‌شود. حسن روحانی، رئیس‌جمهور، سیزدهمین مقامی است که سخنرانی او در این دوره از اجلاس پخش خواهد شد. این هشتمین و آخرین سخنرانی روحانی در طول 2دوره ریاست‌جمهوری وی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل خواهد بود. برنامه روحانی در نوبت صبح روز نخست اجلاس، بعدازظهر به وقت ایران، پخش خواهد شد. دستور کار این دوره از اجلاس یک تفاوت اساسی با ادوار مجمع عمومی سازمان ملل دارد و آن غیرزنده بودن سخنرانی‌هاست. …
لزوم مشارکت دستگاه‌ها و صنایع در تهیه مواد ضدعفونی‌کننده مدارس خوزستان
۱۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس
لزوم مشارکت دستگاه‌ها و صنایع در تهیه مواد ضدعفونی‌کننده مدارس خوزستان
رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان اینکه هزینه تهیه مواد ضد عفونی کننده زیاد است، گفت: انتظار می رود با توجه به اینکه استان خوزستان دارای صنایعی مانند پتروشیمی و پالایشگاه ها و... است، دستگاه‌ها در تهیه مواد شوینده و ضد عفونی کننده کمک کنند تا آرامش را برای فرزندان‌مان فراهم کنیم.
استراتژی «چند وجهی» برای توازن کار- زندگی
۱۱ ساعت قبل
استراتژی «چند وجهی» برای توازن کار- زندگی
وقتی قصد دارید بین زندگی شخصی و کاری خود بالانس برقرار کنید، داشتن یک رئیس که حامی باشد و درکتان کند، خیلی به نفعتان است: کسی که وقتی می‌خواهید کمی زودتر از محل کار بروید تا به جلسه مدرسه فرزندتان برسید یا یک روز مرخصی بگیرید که والدین سالخورده‌تان را به دکتر ببرید، اخمش توی هم نرود. اما اگر مدیرتان، به مسوولیت‌های خانوادگی شما اهمیت ندهد چه؟ یا بدتر، آشکارا این مسوولیت‌ها را کوچک و کم اهمیت بداند یا حتی مخالفشان باشد؟ این بسیار چالش‌انگیز است به‌خصوص حالا که در دوران کرونا به‌سر می‌بریم و زندگی شخصی و کاری مردم با هم قاطی شده است. چطور با رئیسی که تعهدات غیرکاری شما را به رسمیت نمی‌شناسد برخورد کنیم؟ چطور برای انعطاف‌پذیری جا باز کنیم؟ درباره تعهدات خانوادگی چطور صحبت کنیم؟ و برای دریافت حمایت …
۱۱ ساعت قبل
مذاکره همزمان با 5 مربی والیبال
«ولادیمیر آلکنو»، «دجورجی»، «کاستلانی»، «جیانی» و «لورزنتی» پنج مربی خارجی در لیست نهایی فدراسیون والیبال هستند و قرار است گزینه نهایی از بین این لیست معرفی شود تا هدایت‌گر تیم ملی در بازی‌های المپیک توکیو باشد. میلاد تقوی دبیر فدراسیون والیبال درباره مذاکرات فدراسیون با پنج گزینه هدایت تیم ملی والیبال گفت:«پشنهادات خود را برای هر پنج مربی ارسال کرده‌ایم و قرار است آنها نیز پیشنهادات خود را ارسال کنند. زمانی مشخص نکرده‌ایم ولی خیلی طولانی نخواهد شد.» فدراسیون والیبال با عقب افتادن المپیک با کواچیچ سرمربی این تیم قطع همکاری کرد تا والیبال ماه‌ها بدون سرمربی باشد. البته شیوع ویروس کرونا که والیبال را …
بازاراچه‌های مرزی منطقه سیستان بهترین فرصت برای صادرات به افغانستان است
۱۴ ساعت قبل / سیستان و بلوچستان / مرزنشینان / افغانستان / هیرمند / نشست خبری / صادرات غیر نفتی
بازاراچه‌های مرزی منطقه سیستان بهترین فرصت برای صادرات به افغانستان است
زاهدان-ایرنا- امام جمعه هیرمند در شمال سیستان وبلوچستان گفت: بازاراچه‌های مرزی منطقه سیستان بهترین فرصت برای صادرات به افغانستان است بنابراین بازارچه‌های مرزی این منطقه باید هر چه سریعتر فعال شود.
۱۴ ساعت قبل
وزارت کشور: ثبت نام فرزندان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید رشد ۴ونیم درصدی دارد
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور گفت: با وجود کاهش حمایت‌های بین المللی به دلیل فشارهای ناشی از تحریم، صدور مجوز ثبت نام برای فرزندان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته ۴و نیم درصد رشد داشته است.
فرزندان‌تان را در آغوش بگیرید…
۱۵ ساعت قبل
فرزندان‌تان را در آغوش بگیرید…
م، کوثری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «فرزندان تان را در آغوش بگیرید…» نوشت: در طول زندگی اتفاقات مهمی برای ما رخ می دهند که هرگز تاریخ وقوع‌شان را فراموش نمی‌کنیم. روز ازدواج، روز تولد فرزندان، روز قبولی در دانشگاه یا روز ترفیع گرفتن در موقعیت شغلی…
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین: اسرائیل رژیم ناهمگون در پیکره منطقه است
۱۶ ساعت قبل / اسرائیل / فلسطین / مجلس شورای اسلامی / رژیم صهیونیستی
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین: اسرائیل رژیم ناهمگون در پیکره منطقه است
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: مردم فلسطین از فرزندان واقعی منطقه هستند و اسرائیل رژیم ناهمگون در پیکره منطقه است.
دفاع مقدس از آنتن رادیوزیارت زنده می‌شود
۱۶ ساعت قبل / هفته دفاع مقدس / رادیو
دفاع مقدس از آنتن رادیوزیارت زنده می‌شود
تهران- ایرنا- دفاع مقدس دورانی ماندگار از عمر چهل و دو سال انقلاب و برگ زرینی در تاریخچه انقلاب اسلامی است. اما آنچه این دوران را ماندگار کرده علاوه بر مجاهدت‌های ایثارگران و رزمندگان، جهاد رسانه ای و ثبت و ضبط و بازآفرینی آن مجاهدت‌ها برای نسل قبل، فرزندان آنان(نسل فعلی) و نسل آینده که آن زمان را درک نکرده اند بوده است.
گزارش سجادی و داورزنی از دادگاه CAS در هیات اجرایی
۱۶ ساعت قبل / آکادمی ملی المپیک / رضا قراخانلو / دادگاه CAS / کمیته ملی المپیک / فدراسیون بسکتبال / سیدرضا صالحی امیری / داورزنی / صالحی امیری
گزارش سجادی و داورزنی از دادگاه CAS در هیات اجرایی
۲ عضو گروه اعزامی به دادگاه بین المللی ورزش امروز در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک گزارش دادند.
مادر سه شهید آخرین بازمانده در روستا
۱۷ ساعت قبل / کرمان / شهید / بنیاد شهید و امور ایثارگران
مادر سه شهید آخرین بازمانده در روستا
ایرنا - کرمان - «کبری قاشق تراش» مادر شهیدان حسین برزگر ، اکبر برزگر و علی برزگر در روستای روغنویه که خالی از سکنه است ،به تنهایی زندگی می کند . وی دل کندن از خاطرات فرزندان خود و فضای روستا را دلیل مهم ماندگاری خود ذکر میکند .این روستا از توابع شهر ماهان کرمان است که نزدیکترین آبادی در فاصله ۲ کیلومتری آن قرار دارد.
دستاورد معاشرت رسول ملاقلی پور با 2 شهید
۱۹ ساعت قبل / دبیر جشنواره فیلم مقاومت
دستاورد معاشرت رسول ملاقلی پور با 2 شهید
در دیدار مسولان جشنواره فیلم مقاومت با خانواده رسول ملاقلی پور، فرزند این هنرمند مطرح کرد که "حضور در جبهه و معاشرت با افرادی مانند شهید بهروز مرادی و شهید حسن شوکت‌پور که در آثار او نشانه‌های پررنگی از آنهاست، شخصیت او را شکل داد."
پولی بابت فروش سهمیه سوخت مرزنشینان واریز نشد
۱۹ ساعت قبل / مرزنشینان / سوخت / اشتغال / سهمیه / یاسر فیضی / رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران
پولی بابت فروش سهمیه سوخت مرزنشینان واریز نشد
رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران در مورد اینکه آیا پولی بابت فروش سهمیه سوخت به مرزنشینان داده می‌شود، گفت: هیچ پولی در این باره به مرزنشینان پرداخت نشده است.
با جان فرزندانمان بازى نکنیم
۲۰ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / پیام آزاده / سلامت دانش آموزان / وزیر آموزش و پرورش
با جان فرزندانمان بازى نکنیم
به گزارش الف، درخواست این مناظره در حالی صورت گرفته است که طبق ادعای وزیر آموزش وپرورش مبنی بر تکذیب خبر انتشار کرونا در مدارس و کذب خواندن خبر مربوط به انتشار بیماری کرونا، معاون درمان دانشگاه علو پزشکی اصفهان اعلام کرد یکصد و شصت و سه دانش آموز در این استان مبتلا به کرونا شده اند و دوهزارو هشتصدو سه دانش آموز هم یکی از اعضای خانواده شان گرفتار این بیماری شده اند.
مرزنشینان چقدر ارز صادراتی را باز نگرداندند؟
۲۰ ساعت قبل / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / صادرات نفت / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات
مرزنشینان چقدر ارز صادراتی را باز نگرداندند؟
ایسنا نوشت: پس از آنکه اتاق بازرگانی اعلام کرد بخش قابل توجهی از ارز باز نگشته به کشور ارتباطی به دارندگان کارت‌های بازرگانی ندارد، حال به نظر می‌رسد دولت برنامه‌ریزی خود را برای سایر بخش‌های تجاری گسترش داده است.
میراسماعیلی: هیات اعزامی ایران بهترین عملکرد را داشت
۲۰ ساعت قبل / فدراسیون جودو / آرش میراسماعیلی / ماریوس ویزر / دادگاه عالی ورزش / محمدرضا داورزنی / سوئیس
میراسماعیلی: هیات اعزامی ایران بهترین عملکرد را داشت
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جودو گفت: هیات اعزامی ایران به دادگاه عالی ورزش (کاس) در سوئیس بهترین عملکرد را داشت.
تا پایان ویروس کرونا کنار مردم هستیم
۲۰ ساعت قبل / محمدرضا داورزنی / فدراسیون والیبال / کمک مومنانه
تا پایان ویروس کرونا کنار مردم هستیم
رئیس فدراسیون والیبال گفت: سعی بر این است تا پایان ویروس کرونا در کنار قشر آسیب پذیر کشور باشیم.
مراسم کمک مومنانه فدراسیون والیبال برگزار شد
۲۱ ساعت قبل / دفاع مقدس / مقام معظم رهبری / فدراسیون والیبال / محمدرضا داورزنی / مهدی میرجلیلی / سید عبدالحمید احمدی / هفته دفاع مقدس
مراسم کمک مومنانه فدراسیون والیبال برگزار شد
تهران- ایرنا- مراسم کمک مومنانه فدراسیون والیبال برای حمایت از قشرهای ضعیف و خانواده‌های نیازمند جامعه، امروز (یکشنبه) با حضور مسوولین ورزش کشور برگزار شد.
پاسخ جعفری به تکذیب مدیر نشر نی
۲۲ ساعت قبل
پاسخ جعفری به تکذیب مدیر نشر نی
محمدرضا جعفری -پسر عبدالرحیم جعفری- صاحب انتشارات امیرکبیر که پس از انقلاب ۵۷ مصادره شده، جوابیه‌ای را با عنوان « پاسخ به یادداشت تکذیب آقای جعفر همایی»  به انصاف نیوز ارسال کرد که متن کامل آن در پی می‌آید: بیشتر بخوانید: پاسخ جعفر همایی به فرزند مالک انتشارات امیرکبیر: تکذیب…
سرنوشت نامعلوم اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی به دنبال شیوع کرونا
۲۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / اسرائیل / اسرای فلسطینی
سرنوشت نامعلوم اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی به دنبال شیوع کرونا
در سایه شیوع ویروس کرونا و نبود محیط بهداشتی و اهمال کاری اداره زندان صهیونیستی، خانواده اسرای فلسطینی نگران سرنوشت فرزندانشان هستند.
والدین اگر نگرانند، فرزاندانشان را
۲۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / هوشنگ بازوند / استاندار کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / کرمانشاه
والدین اگر نگرانند، فرزاندانشان را "مدرسه" نفرستند
استاندار کرمانشاه گفت: والدینی که نگران سلامت فرزندانشان هستند، اگر آنها را مدرسه نفرستند، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و می توانند از شیوه های آموزشی جایگزین استفاده کنند.
بخشی از آمار عدم بازگشت ارز مربوطه به مرزنشینان است
۲۲ ساعت قبل
بخشی از آمار عدم بازگشت ارز مربوطه به مرزنشینان است
قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بخشی از آمار عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور مربوطه به پیله وران و مرزنشینان است.
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
۲۲ ساعت قبل / دفاع مقدس / شورای امنیت سازمان ملل / سعید خطیب زاده / ایالات متحده آمریکا
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
سعید خطیب‌زاده پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس بزرگداشت بزرگی فرزندان ایران زمین است.
یادداشت| دفاع مقدس و مسئولیت جوانان
۲۳ ساعت قبل / کتاب و ادبیات / دفاع مقدس / هفته دفاع مقدس
یادداشت| دفاع مقدس و مسئولیت جوانان
ما امروز نسل نوى شادابِ تازه به میدان وارد شده‌اى داریم که باید از این تجربه‌ها استفاده کند. از تجربه‌ میدان جنگ که ایستادگى در آن، شهادت و جانبازى و محرومیت از سلامتى و دورى از خانمان و راحتى و فرزندان و عزیزان را داشت، باید استفاده کند.
شرح حدیثی تربیتی از امام باقر(ع) توسط رهبر انقلاب: فرزندانی که برای والدین عمل صالح‌اند
۲۳ ساعت قبل / امام محمد باقر (ع) / اهل بیت علیهم السلام / امام خامنه‌ای
شرح حدیثی تربیتی از امام باقر(ع) توسط رهبر انقلاب: فرزندانی که برای والدین عمل صالح‌اند
رهبر معظّم انقلاب به شرح حدیثی اخلاقی و تربیتی از امام باقر(ع) پرداختند.
چند درصد مدارس پروتکل‌ها را رعایت کرده‌اند؟
۲۳ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / رعایت پروتکل‌های بهداشتی / سلامت دانش آموزان / وزیر آموزش و پرورش
چند درصد مدارس پروتکل‌ها را رعایت کرده‌اند؟
به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین بازگشایی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان با بیان اینکه بیش از دو هفته از آغاز سال تحصیلی گذشت، اظهار کرد: لازم است از همکاران عزیزم در سراسر کشور، مدیران مدارس،  دانش آموزان و خانواده ها که همراهی کردند و با حضورشان در مدرسه و پیگیری امر آموزش مسیر آینده تحصیلی فرزندشان را روشن کردند، قدردانی کنم.
مستندی درباره مادری که دنبال فرزند شهیدش می گردد
۲۳ ساعت قبل / مستند آب من را با خود برد
مستندی درباره مادری که دنبال فرزند شهیدش می گردد
مستند «آب من را با خود بُرد» به کارگردانی «حسن قهرمانی» در آخرین مراحل تولید قرار دارد، این مستند درباره‌ی یک مادر شهید است که بعد ۳۶ سال در پی محل دفع فرزند شهیدش است.
«آب من را با خود بُرد» به تدوین رسید/ داستان انتقال پیکر فرزند
۲۴ ساعت قبل / خوزستان / اردبیل / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی / سینمای مستند
«آب من را با خود بُرد» به تدوین رسید/ داستان انتقال پیکر فرزند
مستند «آب من را با خود بُرد» به کارگردانی حسن قهرمانی در آخرین مراحل تولید قرار دارد.
"هیچ در هیچ" تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!
۲۴ ساعت قبل / کاهش جمعیت / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری
"هیچ در هیچ" تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!
بسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز "هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری" اعمال و اجرا نشده است.
پدر شهیدان حسن و حسین رستمی درگذشت
۲۴ ساعت قبل / دفاع مقدس / جنگ تحمیلی / درگذشت والدین شهدا
پدر شهیدان حسن و حسین رستمی درگذشت
پدر شهیدان والامقام «حسن و حسین رستمی» از استان چهارمحال و بختیاری به فرزندان شهیدش پیوست.
محله «7 نفره‌ها» کجاست
۲۴ ساعت قبل / زمین / تهران / خانواده
محله «7 نفره‌ها» کجاست
در تهران که امروز ویترین ضدفرهنگ تک‌فرزندی است، روزگاری کسانی بیش از 5 فرزند داشتند.
رفع مشکلات ارزی و صادراتی پیله‌وران و مرزنشینان
۲۴ ساعت قبل
رفع مشکلات ارزی و صادراتی پیله‌وران و مرزنشینان
زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه کمیته اقدام ارزی‌ با تأکید بر رفع مشکلات ارزی و صادراتی پیله‌وران و مرزنشینان گفت: بیش از ۷ میلیون نفر در سراسر کشور از فعالیت‌های تجاری مرزنشینی و پیله‌وری امرار معاش می‌کنند.
موشن‌گرافی/ادامه بحران جمعیت با کاهش ۳۸۲ هزار تولد طی ۵ سال!
۲۵ ساعت قبل / فرزندآوری / کاهش جمعیت
موشن‌گرافی/ادامه بحران جمعیت با کاهش ۳۸۲ هزار تولد طی ۵ سال!
کاهش ۳۸۲ هزار تولد در سال ۹۸ نسبت به پنج سال پیش از آن و افزایش میزان وفات در این زمان، پیش بینی کاهش جمعیت کشور را اثبات می‌کند؛ ادامه منطقی این روند، کشور را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کند که برخی از آن‌ها قابل جبران نخواهند بود!
«محله ۷ نفره‌ها» کجاست/ ۴۰ سال پیش پرجمعیت بودن، امتیاز بود!
۲۵ ساعت قبل / زمین / تهران / خانواده
«محله ۷ نفره‌ها» کجاست/ ۴۰ سال پیش پرجمعیت بودن، امتیاز بود!
در تهران که امروز ویترین ضد‌فرهنگ تک‌فرزندی است، روزگاری کسانی بیش از 5 فرزند داشتند؛ این را همه می‌دانند، ولی خیلی‌ها نمی‌دانند در همین شهر، روزگاری بود که به خانواده‌های پرجمعیت، زمین و مصالح ارزان می‌دادند تا خانه‌دار شوند.
سهامداران بورس دست از نوسانگیری بردارند
۲۶ ساعت قبل / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / حسن روحانی / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
سهامداران بورس دست از نوسانگیری بردارند
تهران - ایرنا -یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در وضعیت فعلی شرکت‌ها به لحاظ ارزندگی، ارزنده هستند و سرمایه‌گذاران اگر دست از نوسان‌گیری بکشند بازار وضعیت بهتری را پیدا می‌کند.
چرا رحیم صفوی نگران اسیر شدن یا شهادت فرزند رهبر انقلاب بود؟
۲۸ ساعت قبل / سیدیحیی رحیم‌ صفوی / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / ۴۰ سالگی دفاع مقدس / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
چرا رحیم صفوی نگران اسیر شدن یا شهادت فرزند رهبر انقلاب بود؟
سرلشکر رحیم صفوی می گوید: رهبر انقلاب در آن زمان که رئیس جمهور بودند هر ۲ فرزند خود را به جبهه فرستاده بودند.
فرزندکشی به دست مادران
۲۹ ساعت قبل / فرزندکشی / مادر / قنل / دختر / درگیری / بیماری / افسردگی
فرزندکشی به دست مادران
متهم به قتل در ادامه اعترافاتش توضیح داد: کشمکش‌ها میان من و دخترم ادامه داشت تا اینکه روز حادثه باز هم بر سر همین مسائل با هم جر و بحث کردیم و من که به‌شدت عصبانی شده بودم شالی را دور گردنش پیچیدم و فشار دادم.
۳۰ ساعت قبل
تقدیر از پدر پیوند کبد در ایران
با اهدای جایزه ۲۰۲۰ انجمن جهانی پیوند اعضا به دکتر سیدعلی ملک‌حسینی، پدر پیوند کبد ایران، بار دیگر نام این استاد چیره‌دست استان فارس در رسانه‌های ایران و جهان برجسته شد و رویدادی دیگر از افتخارات علمی این سرزمین رقم خورد. دکتر سیدعلی ملک‌حسینی در این رویداد افتخارآمیز موفق به کسب۲۰۲۰ recognition awards انجمن جهانی پیوند اعضا شد. کنگره بین‌المللی انجمن پیوند (TTS) جایزه ۲۰۲۰ recognition awards خود را به دکتر سیدعلی ملک‌حسینی، پدر پیوند کبد ایران، اهدا کرد تا از فعالیت‌های شبانه‌روزی و موفقیت‌های برجسته این پزشک ایرانی تقدیر کند. دکتر ملک‌حسینی نخستین پیوند کبد در ایران را از فرد زنده به زنده انجام داد و در دایره‌المعارف پزشکی به‌ عنوان …
۳۰ ساعت قبل
نوزادها: ما از پوشک هدیه رفقامون استفاده کنیم؟
   آموزش و پرورش: بچه ها صبح زود زنگ بزنن اگه پوشک ارزون بود کارشونو بکنن    خبرنگار لندن نشین: این در حالی است که نوزادان غربی از یبوست رنج می‌برند    نماینده مجلس: پس دیگه واقعا باید اینستاگرام رو فیلتر کنیم    راه حل  فوری: بازداشت سلطان پوشک    دانشمندان ژاپنی: پوشک سرطانزاست، کهنه ببندید    مردم خطاب به مسئولین: آب هم قطعه    معاون وزیر مسکن: بیام پوشک رو هم سامان بدم؟ #فرزندم_خودتو_سفت_بگیر #شهرونگ
۳۰ ساعت قبل
دفاعیات سعید مرتضوی در دادگاه رد شد
به گفته وکیل روح‌الامینی، دفاعیه سعید مرتضوی در دادگاه اعاده دادرسی پرونده موسوم به پرونده بازداشتگاه غیرقانونی کهریزک از سوی قضات شعبه ۸ دادگاه کیفری یک استان تهران رد شد. میرمجید طاهری، وکیل عبدالحسین روح‌الامینی و زهره حقیقی، از رد دفاعیه سعید مرتضوی در دادگاه اعاده دادرسی پرونده بازداشتگاه کهریزک خبر داد. اسفند ماه پارسال شعبه اول دیوان عالی کشور با استناد به ماده 474 با درخواست سعید مرتضوی برای اعاده دادرسی موافقت کرد و به شعبه 8 دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. طاهری با بیان اینکه اعاده دادرسی برای قسمتی از رأی انجام شد که درخصوص بازداشت غیرقانونی صادر شده بود، ادامه داد: «جلسه دادگاه روز بیست و یکم مرداد برگزار شد و سعید مرتضوی و وکیل او لوایح دفاعیه خود را ارایه دادند.» طبق …
ماجرای فریادکشیدن یک فرمانده سپاه بر سر فرزند ارشد مقام‌معظم رهبری
۳۱ ساعت قبل / بسیج / بهشت زهرا / رهبر معظم انقلاب / سید یحیی رحیم صفوی / مقام معظم رهبری
ماجرای فریادکشیدن یک فرمانده سپاه بر سر فرزند ارشد مقام‌معظم رهبری
اقتصادنیوز: یحیی رحیم صفوی دیروز در سخنانی به ماجرای فریاد کشیدن خود بر سر فرزندمقام معظم رهبری اشاره کرد.
۳۲ ساعت قبل
شرط برگزاری کلاس‌ها؛ امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
گروه اجتماعی| وزیر آموزش‌وپرورش طی پیامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به خانواده‌های دانش‌آموزان، نکاتی را برای خانواده‌ها مطرح و تشریح کرد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی‌میرزایی در پیامی با بیان اینکه شرط برگزاری کلاس‌های حضوری امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و در تحلیل شرایط و برنامه‌های که آموزش‌وپرورش برای تداوم آموزش دانش‌آموزان به‌ کار برده است، اظهار کرد: با این وضعیت اکنون بخش قابل‌ توجهی از مدیریت و نظارت بر تحصیل دانش‌آموزان بر عهده خانواده‌هاست و همکاری و تعامل بدون وقفه اولیا و مربیان، پشتوانه محکمی برای موفقیت فرزندان‌مان محسوب می‌شود.  در …
۳۲ ساعت قبل
واکسن آنفلوآنزا برای جانبازان و خانواده شهدا رایگان شد
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از رایگان شدن واکسن آنفلوآنزا برای والدین شهدا، جانبازان و همسران شهید بالاتر از 60 سال خبر داد. سعید اوحدی با ابراز نگرانی از تاثیر تحریم‌های اقتصادی بر تامین دارو برای جانبازان و باقی جمعیت هدف تحت پوشش این نهاد از تشکیل شورای راهبری اقتصادی و فعال‌سازی کمیته مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و لوایح در بنیاد شهید خبر داد و اعلام کرد:«با تاکید ریاست‌جمهوری، کلیه مطالبات بر زمین‌ مانده جامعه ایثارگران تا پایان سال ۹۹ باید پرداخت شود و بخش اول ماده ۳۸ نیز حدود دو ماه پیش و بخش دوم آن هم دیروز پرداخت شد. مصوبه بازنشستگی پیش از موعد همسران شهدا نیز به زودی ابلاغ می‌شود و برای واگذاری سرپرستی فرزندان شهدای مدافع حرم به مادران‌شان نیز …
۳۲ ساعت قبل
دلشوره
دوستی از استرالیا می‌گفت در جریان جابه‌جایی اسباب و اثاثیه یکی از ثروتمندترین خانواده‌های شهر با کمال تعجب متوجه شده که زن صاحبخانه تنها یک اتاق دستمال کاغذی جمع کرده، هراسان از اینکه در این روزگار کرونایی، بی‌دستمال کاغذی بماند. نتیجه او از این مشاهده این بود که دلشوره و اضطراب ربطی به فقیر و غنی ندارد و یکی از ویژگی‌های زندگی بشری به ویژه در روزگار کنونی است. به نظرم رسید که در مورد دلشوره یا اضطراب یا استرس یا هر تعبیر دیگری درست می‌گوید.  در روزگار جدید سرعت زندگی بالا رفته و هیاهوی آن زیاد شده و ارتباطات و اخبار و در نتیجه امکان مقایسه میان افراد بسیار زیادتر از پیش شده است. در نتیجه قطعا میزان دلهره و نگرانی و استرس‌های ما هم زیادتر شده و این اختصاصی …
قتل در عروسی!
۳۳ ساعت قبل / قتل / عروسی / قاتل
قتل در عروسی!
مادر مقتول گفت: من هم مثل هر مادر دیگری فرزندم را با سختی بزرگ کردم. پسرم اهل دعوا و درگیری نبود. اگر اهل درگیری بود حالا او به جای متهم اینجا ایستاده بود. او بچه داشت و به زن و بچه‌اش فکر می‌کرد و دنبال نان برای آن‌ها بود. من نمی‌توانم از مرگ پسر جوانم چشم‌پوشی کنم و درخواست بخشش متهم را قبول نمی‌کنم
تحقیقات از دو زن به اتهام قتل فرزندان
۳۳ ساعت قبل / قتل فرزندان / زن قاتل / حوادث
تحقیقات از دو زن به اتهام قتل فرزندان
رفتار دخترم از مدتی قبل تغییر کرده بود. کار‌هایی می‌کرد که اصلا پسندیده نبود. در‌این‌باره با شوهرم صحبت کردم. او نیز با من هم‌نظر بود و قرار شد دخترمان را بیشتر زیر نظر داشته باشیم و درخصوص رفتار‌های او دقت کنیم، اما این کار ما هیچ فایده‌ای نداشت و با اینکه چندین بار تذکر دادم، اما دخترم همچنان به کار‌های نادرست خود ادامه می‌داد
۳۳ ساعت قبل / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
فیلم‌نوشت// کدام استان رکورددار بیشترین فاصله ازدواج تا نخستین فرزندآوری است؟!
بر اساس آخرین آمار سازمان ثبت احوال کشور میانگین فاصله تولد نخستین فرزند با ازدواج مادرانی که در سال 1397 صاحب فرزند شده‌اند در کل کشور 3.7 سال است؛ در این میان یک استان شمالی با 4.4 سال رکورددار بیشترین فاصله ازدواج تا نخستین فرزندآوری است!
۳۴ ساعت قبل
نقشه مجلس یازدهم برای تشویق زاد و ولد
با گذر از دوران کنترل جمعیت از اواخر دهه 60 تا اواخر دهه 80، با کاهش شدید نرخ رشد جمعیت، سیاست‌های جمعیتی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش موالید قرار گرفته است؛ موضوعی که فارغ از دشواری جا انداختن شرایط جدید بعد از سال‌ها تشویق به کنترل جمعیت، در شرایط روز کشور به ویژه از نظر اقتصادی کار دشواری است. در سال‌های گذشته، سیاست‌های دولت و مجلس در فراهم نساختن زمینه سند کلان جمعیتی مصوب رهبر انقلاب اسلامی با انتقادهای فراوانی از سوی چهره‌های موافق این طرح مواجه شده است. حال به نظر می‌رسد مجلس یازدهم برای جامه عمل پوشاندن به این سیاست‌ها، طرحی را در نظر گرفته است.نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیاتی از طرح تشویق زاد و ولد گفت که بر این اساس از زمان تولد فرزند سوم خانوارها یارانه‌ای …
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
۳۴ ساعت قبل
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
وقتی هیتلر اعتبار دموکراتیک خود را تایید کرد، ما نباید هیتلر را در دنیای خودش ببینیم. نگاهی به ظهور او در قدرت، آنچه باید بدانیم را به ما نشان می‌دهد: یعنی اینکه هیتلر فقط یک سیاستمدار دموکرات که روی خطابه‌ها و فصاحت سخنرانی برای جمع‌آوری آرا کار می‌کند نیست، بلکه یک فرد باهوش و خلاق است که بهتر از همه دریافته بود چگونه کاری کند که فرآیندهای انتخاباتی برای او مُثمرِ ثمر باشد. کیسینجر می‌توانست از تحصیلات کلاسیک خود - در مورد متفکرانی از افلاطون تا توکویل- استفاده کند تا نگرانی‌های خود را در مورد خطرات دموکراسی بی‌بند و باری که هیتلر تجسم آن بود استوارتر سازد. اما بیش از آن، او می‌توانست از تجربه شخصی خود به‌عنوان فرزند وایمار و سال‌های اول رایش سوم استفاده کند. او در هنگام ویرانی دموکراسی آلمان …
۳۴ ساعت قبل
مسافر کوچولویی که از شکنجه مُرد!
فریبا خانی  نویسنده و روزنامه‌نگار کاش زنده بودی، پسرک 6ساله اشتهاردی کوچکم. کاش کسی برای تو قصه می‌خواند تا شیرین بخوابی و نگران چیزی نباشی. نترسی از اینکه زن‌عمو از حضور تو ناراحت است. نترسی از اینکه پدر و مادرت مسئولیت تو را نمی‌پذیرند. نترسی از اینکه تو را به غریبه‌ای بسپارند. کاش برایت قصه می‌گفتم؛ قصه پسرکی که «نخودی» نام داشت. زنی که آرزوی فرزند داشت‌، نخودهای جادویی را خیس کرد و فردا صاحب پسری شد. قرار بود نخودی برای پدرش که در مزرعه کار می‌کرد، غذا ببرد. مادرش گفته بود: پشت سرت را …
مفقود شدن پدر و دو فرزندش در کوه‌های بهبهان
۳۵ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / هلال‌احمر / امداد و نجات
مفقود شدن پدر و دو فرزندش در کوه‌های بهبهان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از مفقود شدن یک پدر و دو فرزندش در کوه‌های علمدار منطقه تنگ شیخ بهبهان خبر داد.
هدیه ویژه رهبر انقلاب به حاج حسین یکتا/ خاطره سرلشکر رحیم ‌صفوی از حضور فرزندان رهبری در جبهه
۳۵ ساعت قبل / حسین یکتا / سرلشکر رحیم صفوی / فرزندان رهبر انقلاب / کتاب مربع های قرمز
هدیه ویژه رهبر انقلاب به حاج حسین یکتا/ خاطره سرلشکر رحیم ‌صفوی از حضور فرزندان رهبری در جبهه
سردار رحیم صفوی گفت: از تمام کسانی که در جبهه حضور داشته‌اند می‌خواهم خاطرات خود را برای نسل آینده بیان کنند چرا که تضمین امنیت ملی ما همین است، حماسه سال‌های دفاع را نه تنها به نسل خود بلکه باید جبهه مقاومت منتقل کنیم.
۳۵ ساعت قبل / آسیب اجتماعی مدارس / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش
آیا می دانید چه عواملی احتمال بروز رفتار پرخطر در فرزندان را بالا می برد؟
رییس مرکز مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: عوامل شخصی از جمله عوامل روانی عاطفی، استرس، پرخاشگری، عوامل خانوادگی از جمله خانواده های طلاق، بدسرپرست و در خانواده هایی که والدین رفتارهای پرخطر دارند، احتمال بروز رفتار پرخطر در فرزندشان بسیار بالاست.
نظر تحلیلگر اصلاح طلب درباره اعدام نوید افکاری
۳۷ ساعت قبل
نظر تحلیلگر اصلاح طلب درباره اعدام نوید افکاری
جوادی حصار تحلیلگر اصلاح طلب در گفتگو با ایران اینترنشنال: شخصی که به دست "نوید افکاری" کشته شده، آدم بوده و خانواده داشته اما جوری این قضیه مطرح می‌شود که انگار "قتلی" صورت نگرفته و این ماجرا فقط بین افکاری و نظام و یا قوه قضائیه بوده است. اگر احکام قضایی را آلوده به سیاست کنیم فردا هرکس فرزندش آدم کشت، فضایی را در جامعه ایجا می‌کند تا از قصاص فرزندش جوگیری کند.
روش برخورد با همسایه پر سروصدا
۴۰ ساعت قبل / همسایه آزاری / سر و صدای همسایه / سبک زندگی / پارسی خبر
روش برخورد با همسایه پر سروصدا
کمتر کسی بین ما وجود دارد که هنگام ناراحتی از سر و صدای همسایه دست به چنین انتخابی بزند، اما خب کلافگی از سر و صدای همسایه، تجربه مشترک بیشتر ماست، اما به راستی زمانی که همسایه پر سر و صدایی داریم، چه کار‌هایی می‌توانیم انجام دهیم تا هر دو طرف کمترین تنش را تجربه کنند و چطور می‌توانیم تذکر دهیم که امید به تاثیر بیشتری داشته باشیم؟ موقعیت را ارزیابی کنید اگر همسایه شما فرزند کوچکی دارد یا می‌خواهد بنایی کند، انتظار داشتن زندگی بدون سر و صدا، انتظار به جایی نیست. یادتان باشد وقتی انتظارمان را تعدیل می‌کنیم، از سر و صدا آزار کمتری می‌بینیم. افزایش آستانه تحمل را جدی بگیرید در برخی موقعیت‌ها آستانه تحمل ما دربرابر صدا کاهش می‌یابد. به عنوان مثال مطالعه‌ای در دانشگاه کارولینسکا در سوئد نشان می‌دهد …
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی از زندان آزاد شد
۴۱ ساعت قبل
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی از زندان آزاد شد
مهدی هاشمی رفسنجانی پس از گذراندن دوران محکومیتش، از زندان اوین آزاد شد.
حال غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال خوب است
۴۳ ساعت قبل / فجر سپاسی شیراز / فدراسیون فوتبال ایران / غلامحسین پیروانی / شیراز
حال غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال خوب است
شیراز-ایرنا- فرزند غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال ایران گفت : حال پدرم بسیار خوب است و دستگاه‌های تنفسی را بر داشته‌اند اما همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.
تجارب دفاع مقدس مقدمه‌ای برای فروپاشی رژیم جعلی صهیونیستی است
۴۳ ساعت قبل / جنگ تحمیلی / انقلاب اسلامی ایران / دفاع مقدس / ستاد کل نیروهای مسلح / هفته دفاع مقدس / ایران / چهلمین سال دفاع مقدس
تجارب دفاع مقدس مقدمه‌ای برای فروپاشی رژیم جعلی صهیونیستی است
تهران-ایرنا- ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تجارب ارزنده ۸ سال دفاع مقدس را پاسخگوی نیاز راهبردی کشور برای ارتقای بازدارندگی و مقدمه‌ای برای فروپاشی رژیم جعلی صهیونیستی عنوان کرد.
خاطرات ۴۰ سالگی هفته دفاع مقدس| روایت یک مادر شهید از وداع با فرزندش
۴۳ ساعت قبل / دفاع مقدس / هفته دفاع مقدس
خاطرات ۴۰ سالگی هفته دفاع مقدس| روایت یک مادر شهید از وداع با فرزندش
عبدالرضا ساکش را بست و گفت: گریه نکن مادر راه رفتنی رو باید رفت. گفتی زن بگیر گفتم چشم و گرفتم حالا تو باید به قولی که دادی عمل کنی، خودت گفتی: اول زن بگیر بعد برو جبهه.
مصائب تغسیل و تدفین اموات کرونایی برای طلاب هم‌استانی!
۴۴ ساعت قبل / استانی-سیاسی / همه_باهم_علیه_کرونا / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / نمایندگی ولی فقیه در سپاه / سمنان / کروناویروس
مصائب تغسیل و تدفین اموات کرونایی برای طلاب هم‌استانی!
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم استان سمنان به تمجید از مجاهدت طلاب در تغسیل و تدفین اموات کرونایی پرداخت و گفت: یک طلبه گرمساری که به همراه همسرش به فرآیند تدفین کرونایی‌ها کمک می‌کرد، تداوم خدمت در این بخش سبب شد که خود، همسر و فرزندش نیز به این بیماری نوظهور مبتلا شوند.
چرا باید ضدسرمایه‌داری بود؟
۴۴ ساعت قبل / سرمایه داری / ضد سرمایه داری / توده / بهره وری / کارگران / مارکسیست / طبقاتی / اقتصاد
چرا باید ضدسرمایه‌داری بود؟
برای اغلب مردم، سرمایه‌داری برابرنهادی است برای اقتصاد مبتنی بر بازار، اقتصادی که در آن افراد به تولید چیز‌هایی مبادرت می‌ورزند که قرار است به میانجی دسته‌ای از توافقات اختیاری به اشخاص دیگر فروخته شوند.
جبهه‌ای به وسعت محله‌های مرکزی شهر
۴۴ ساعت قبل
جبهه‌ای به وسعت محله‌های مرکزی شهر
فاطمه عسگری‌نیا   31 شهریور 59 که ناقوس جنگ با پرواز جنگنده‌های عراقی بر فراز اسمان ایران پیچید زن و مرد، پیرو جوان دست به دست هم دادند تا با پاسداری از این مرز و بوم اجازه تعدی به دشمنان را ندهند. یکی جگر گوشه‌اش را راهی جبهه‌های جنگ کرد دیگری زن و فرزند را به خدا سپرد و راهی خاکریزها شد و آنها که دستشان از میدان جنگ کوتاه بود در شهرها ماندند و شانه شانه قصه همدلی و همصدایی را برای نسل‌های بعد نوشتند. مساجد خانه دوم مردم شدند، یک سویش نماز می‌خواندند سوی دیگر برای پشتیبانی از جبهه‌ها تلاش می‌کردند، …
کارآفرینی با عقربه‌های ساعت
۴۴ ساعت قبل
کارآفرینی با عقربه‌های ساعت
بهاره خسروی   از زمانی که چشم باز کرد مادر پشت‌دار قالی بود و پدر در میدان جنگ و دفاع‌مقدس برای حفظ جان و ناموس کشور. در سال‌های نبود پدر در خانه مسئولیت هزینه خانه و فرزندان بر دوش مادر بود. پابه‌پای مادر پشت‌دار قالی می‌نشست، درس می‌خواند و از خواهر و برادر‌های کوچک‌ترش مراقبت می‌کرد. سرد و گرم چشیده روزگار شد و خیلی خوب به کمک قوه خلاقیت و تعلیم‌های مادر با فوت و فن هنرهای خانگی آشنا شد. این آشنایی سبب شد تا در بزرگسالی ایده کارآفرینی و کمک به بانوان سرپرست خانوار و کسانی که در شرایط مادرش …
صفحه ویژه دفاع مقدس ایرنا آغاز به کار کرد
۴۵ ساعت قبل / سید عباس صالحی / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / دانشنامه دفاع مقدس / هفته دفاع مقدس / ایران / چهلمین سال دفاع مقدس
صفحه ویژه دفاع مقدس ایرنا آغاز به کار کرد
تهران- ایرنا- صفحه ویژه دفاع مقدس در آستانه چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی به پاس هشت سال مقاومت و جانفشانی فرزندان این مرز و بوم در برابر دشمن متجاوز، با هدف اشاعه مفاهیم ارزشی و فرهنگی این گنجینه ارزشمند، از امروز شنبه فعالیت خود را در خبرگزاری ایرنا آغاز کرد.
روند صعودی شاخص بورس ماندگار است؟
۴۶ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
روند صعودی شاخص بورس ماندگار است؟
بازار امروز با فشار عرضه شروع به کار کرد و در ابتدای معاملات فشار عرضه باعث افت شاخص کل شد اما در ادامه تقاضا برای خرید و همچنین ارزندگی سهم‌ها باعث از سرگیری روند صعودی بازار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •