شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
ریاض
ریاض و ابوظبی در بازداشت ظالمانه و شکنجه در یمن دست دارند
۱ ساعت قبل
ریاض و ابوظبی در بازداشت ظالمانه و شکنجه در یمن دست دارند
سازمان حقوق و آزادی‌های "سام" اعلام کرد نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن از چهار سال پیش ده‌ها غیرنظامی را به شکل ظالمانه و با نظارت ائتلاف عربی ربوده و بازداشت و شکنجه کرده‌اند.
ایجاد گرنتی به نام "مریم میرزاخانی" در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
۲ ساعت قبل / مریم میرزاخانی / پژوهشگاه دانش‌های بنیادی / طرح گرنت
ایجاد گرنتی به نام "مریم میرزاخانی" در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
پژوهشکده ریاضیات با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد تعدادی از متقاضیان دوره پسادکتری این پژوهشکده را تحت نام دوره پسادکتری- جایزه مریم میرزاخانی جذب کند.
کرونایی‌های الهلال در قطر ماندگار شدند
۳ ساعت قبل / لیگ قهرمانان آسیا
کرونایی‌های الهلال در قطر ماندگار شدند
اعضای تیم فوتبال الهلال عربستان پس از حذف از لیگ قهرمانان آسیا در دو گروه به ریاض بازمی‌گردند و افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند در قطر می‌مانند.
بهبودی چهار بازیکن الهلال از کرونا/تیم سعودی امروز به ریاض برمی‌گردد
۳ ساعت قبل / ریاض / عربستان / الهلال / دبی
بهبودی چهار بازیکن الهلال از کرونا/تیم سعودی امروز به ریاض برمی‌گردد
یک رسانه عربستانی خبر داد که چهار بازیکن الهلال از ویروس کرونا بهبودی پیدا کردند.
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛۴ مهر ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: خاتمى، [رییس کتابخانه‌ملی] تلاش کرد بفهمد چه تصمیمى درباره روزنامه سلام گرفته شده، گفتم به مقتضاى قانون عمل خواهد شد / سفیر ایران در ریاض گفت، از طرف ملک فهد براى تماس تلفنى اظهار آمادگى شده؛ قرار شد فردا انجام شود / رحیمیان، رئیس بنیاد شهید از ندادن حکم ابقا توسط خاتمى، ناراحـت اسـت
۱۲ ساعت قبل
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛۴ مهر ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: خاتمى، [رییس کتابخانه‌ملی] تلاش کرد بفهمد چه تصمیمى درباره روزنامه سلام گرفته شده، گفتم به مقتضاى قانون عمل خواهد شد / سفیر ایران در ریاض گفت، از طرف ملک فهد براى …
خاطرات آیت الله هاشمی: بعد از ظهر، کمى با بچه هـا مـسابقه تیرانـدازى دادیـم؛ بـا تفنـگ هـاى کوچک بادى پلاستیکى که عمـاد و علیرضـا در ایـن سـفر اخیـر خریـده انـد. اسـباب بازیِ سرگرم‌کننده خوبى است و گلوله ها هم پلاستیکی و ماندنى است. عمـاد از همـه بهتـر زد و برنده شد، سپس على، محسن و آخر از همه من! آنها تمرین دارند، من ندارم.
وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن: لحظه سرنوشت‌ساز در جنگ نزدیک است
۱۴ ساعت قبل / یمن / وزیر دفاع / بین‌الملل
وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن: لحظه سرنوشت‌ساز در جنگ نزدیک است
فرماندهان ارشد دولت نجات ملی یمن، ضمن محکوم کردن سازش با رژیم صهیونیستی، درباره انجام عملیات تلافی‌جویانه در ریاض و ابوظبی تأکید کردند.
بازار کار کدام رشته‌های ریاضی بهتر است؟
۱۷ ساعت قبل / کنکور سراسری / رشته تحصیلی / نرم افزار
بازار کار کدام رشته‌های ریاضی بهتر است؟
بسیاری از داوطلبان رشته ریاضی فیزیک بعد از اعلام نتایج کنکور به دنبال انتخاب رشته‌ای هستند که بازار کار مناسبی هم داشته باشد، در این خبر به معرفی چند رشته دارای بازار کار مناسب ریاضی می‌پردازیم.
پیگیر موضوع شهدای منا هستیم
۲۰ ساعت قبل / علیرضا رشیدیان / شهدای منا / سازمان حج و زیارت / کمیته حقیقت‌یاب / عربستان / ریاض
پیگیر موضوع شهدای منا هستیم
رئیس سازمان حج و زیارت، گفت: همچنان موضوع شهدای منا را در مذاکرات و تفاهمنامه های حج با کشور میزبان پیگیری می‌کنیم.
۲۲ ساعت قبل / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
گاردین: عربستان مشوق توافق های صلح با اسرائیل بود/سازش ریاض تا قبل از انتخابات آمریکا بعید است
روزنامه گاردین انگلیس به نقل از منابعی گزارش داد، در حالی که امارات و بحرین خودشان را آماده امضا توافق عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی در تابستان می کردند عربستان و جارد کوشنر نقش ترغیب کننده این کشورها و دیگر همپیمانان منطقه ای ریاض به روی آوردن به چنین توافقی را ایفا کرده اند.
حمله ائتلاف سعودی به نیروهای خودی/ کشته شدن ۸۰ مزدور عربستانی
۲۳ ساعت قبل / یمن / عربستان سعودی / جنگ 2015 یمن
حمله ائتلاف سعودی به نیروهای خودی/ کشته شدن ۸۰ مزدور عربستانی
رسانه های یمنی گزارش دادند که در جریان حمله جنگنده های ائتلاف سعودی علیه یک پادگان وابسته به این ائتلاف در محور «علب» دهها کشته و زخمی در میان مزدوران ریاض برجای ماند.
افشاگری تازه گاردین در مورد عربستان
۲۳ ساعت قبل / عربستان / رژیم صهیونیستی اسرائیل
افشاگری تازه گاردین در مورد عربستان
ایسنا نوشت: روزنامه گاردین انگلیس به نقل از منابعی گزارش داد، در حالی که امارات و بحرین خودشان را آماده امضا توافق عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی در تابستان می کردند عربستان و جارد کوشنر نقش ترغیب کننده این کشورها و دیگر همپیمانان منطقه ای ریاض به روی آوردن به چنین توافقی را ایفا کرده اند.
۳۹ ساعت قبل / ادعای عربستان علیه ایران / اظهارات ضد ایرانی
پس لرزه اتهام زنی پادشاه عربستان به ایران
به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان، در توئیتی نوشت: ‏⁧‫«‏پادشاه ⁧‫عربستان‬⁩ که با تسلیح داعش آمریکا - اسراییلی، عراق و سوریه را ویران و به یمن تجاوز کرد، تهران را متهم می‌کند!؟ ⁧‫ایران‬⁩ دست صلح دراز کرد اما ریاض، کاخ سفید را به جنگ علیه ایران تشویق کرد و تامین هزینه آن را پذیرفت. ایران امن، قابل اتکاءترین کشور است. این منطقه جای ⁧‫آمریکا‬⁩ نیست.»
۳۹ ساعت قبل / سودان و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه اعراب با اسراییل
گزارش روزنامه سعودی؛ موافقت مشروط سودان برای سازش با رژیم صهیونیستی
به گزارش فارس، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» (چاپ لندن و ریاض)، امروز (پنجشنبه)، به نقل از منابعی که آنها را نام نبرد، گزارش داد، خارطوم و واشنگتن در ارتباط با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو به توافقی دست یافته‌اند که طرف سودانی آن را مشروط به اجرای برخی امور و امتیازدهی‌هایی کرده است.
فلسطین جامعه جهانی را به عمل به مسئولیتش برای از بین بردن اشغالگری فراخواند
۴۴ ساعت قبل / ریاض مالکی / فلسطین
فلسطین جامعه جهانی را به عمل به مسئولیتش برای از بین بردن اشغالگری فراخواند
وزیر امور خارجه فلسطین تاکید کرد، جامعه جهانی باید به مسئولیت خود برای نابودی رژیم اشغالگر غیرقانونی و بازگرداندن حقوق اساسی و آزادی‌های ملت فلسطین عمل کند.
پیش‌بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی
۲ روز قبل / مدل ریاضی / محاسبه / کرونا / کووید 19 / پیش بینی
پیش‌بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی
این مدل، براساس ویژگی‌های بالینی از جمله سن بیمار، اشباع اکسیژن طی ملاقات پزشکی و نحوه ملاقات مانند بستری شدن، مداوای سرپایی و ملاقات از راه دور با پزشک طراحی شده است.
(تصاویر) جشن نودمین سالروز تأسیس پادشاهی عربستان
۲ روز قبل / عربستان / روز ملی / آل سعود / جشن / آتش بازی / محمد بن سلمان / ملک سلمان / ریاض
(تصاویر) جشن نودمین سالروز تأسیس پادشاهی عربستان
نودمین سالروز تأسیس پادشاهی سعودی در مناطق مختلف این کشور برگزار شد.
انصارالله: اگر پادشاه عربستان تسویه حساب‌هایی با ایران دارد، با خود ایران رو به رو شود
۲ روز قبل
انصارالله: اگر پادشاه عربستان تسویه حساب‌هایی با ایران دارد، با خود ایران رو به رو شود
عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در توییتی کنایه آمیز خطاب به ملک سلمان گفت که «اگر عربستان با ایران تسویه حساب‌هایی دارد، بهتر است با خود این کشور رو به رو شود». پادشاه سعودی دیروز در سخنانی در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که ریاض هرگز از ملت یمن دست بر نمی‌دارد تا از «سلطه» ایران رها شود.
پاسخ تخت روانچی به نطق ملک سلمان در نشست سازمان ملل: ریاض تلاش می‌کند تا با اتهام زدن به دیگران، اذهان را از سابقه تاریک خود منحرف کند / عربستان به طرح صلح «امید» ایران برای گفت‌وگوهای فراگیر منطقه‌ای پاسخ مثبت دهد
۲ روز قبل
پاسخ تخت روانچی به نطق ملک سلمان در نشست سازمان ملل: ریاض تلاش می‌کند تا با اتهام زدن به دیگران، اذهان را از سابقه تاریک خود منحرف کند / عربستان به طرح صلح «امید» ایران برای گفت‌وگوهای فراگیر منطقه‌ای …
نماینده کشورمان در سازمان ملل به نطق مغرضانه پادشاه سعودی پاسخ داد. روانچی گفت: این کاملا ثابت شده که عربستان به عنوان منبع بی‌ثباتی در منطقه، اصلی‌ترین حامی مالی صدام، دیکتاتور عراق، در تجاوز هشت ساله‌اش به ایران بود که طی آن وی جنایات بی‌شماری مرتکب گردید که یکی از آن‌ها استفاده از سلاح شیمیایی علیه شهرها و شهروندان ایرانی و عراقی بود.
گومیس:رویاهای ما را ویران نکنید! /  توییت اشکبار مهاجم الهلال(عکس)
۲ روز قبل / الهلال عربستان / بافه تمبی گومیس / عربستان
گومیس:رویاهای ما را ویران نکنید! / توییت اشکبار مهاجم الهلال(عکس)
مهاجم فرانسوی آبی‌پوشان ریاض به تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر حذف نام الهلال از ادامه مسابقات واکنش نداد.
حمله موشکی انصارالله به پادگان نیروهای وابسته به عربستان
۲ روز قبل / موشک بالستیک
حمله موشکی انصارالله به پادگان نیروهای وابسته به عربستان
تهران - ایرنا- منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند که پادگان نیروهای نظامی وابسته به ریاض در نزدیکی مرز یمن و عربستان مورد حمله موشکی نیروهای انصارلله قرار گرفت و در جریان آن ۱۰ نظامی کشته شدند.
۲ روز قبل
چرایی خروج احتمالی فلسطین از اتحادیه عرب
کشورهای عربی که طی ۷ دهه گذشته همواره از مَنظر «قومیت گرایی عربی» به مساله فلسطین می‌نگریستند، با عادی سازی روابط با صهیونیسم نشان دادند که حتی عنصر قومیت‌گرایی‌شان نیز رنگ باخته است.به گزارش مهر عادی‫سازی روابط شماری از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه‌های منطقه‌ای و بین المللی است. تاکنون مقامات آل خلیفه و آل نهیان به صورت رسمی و علنی به توافق سازش با صهیونیست ها تَن داده اند و برخی دیگر از کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا نیز در صفِ عادی‫سازی روابط با تل آویو ایستاده‌اند.فلسطین نیز در اعتراض به روند عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها و نیز سکوت اتحادیه عرب در قبال این اقدام سران عرب، از ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه عرب انصراف داد. در همین ارتباط، «ریاض المالکی» وزیر …
بوی مهر نمی‌آید
۲ روز قبل
بوی مهر نمی‌آید
بوی ماه مهر از قاب تلویزیون به مشام نمی‌رسد. سال‌های گذشته شب قبل از شروع سال تحصیلی خواب به چشمم نمی‌آمد. شاید دلیلش ذوق دیدن روی دوستان بود، شاید هم استرس و خستگی فکرکردن به امتحانات. هرچه بود دوستش داشتم. امسال به‌جای آماده‌کردن کیف و جلدکردن کتاب، بسته‌ی اینترنتی می‌خرم و سال تحصیلی را شروع می‌کنم. امسال خبری از سوت‌زدن‌های ناظم و چرت‌زدن‌های بین درس‌ها نیست. دیگر سر کلاس ریاضی به بچه‌هایی حسادت نمی‌کنیم که در حیاط مدرسه ورزش می‌کردند. امسال صدای سرودخواندن بچه‌ها نمی‌آید. کتاب‌های کتاب‌خانه‌ی …
پادشاه عربستان: دست صلح را به سوی ایران دراز کردیم
۲ روز قبل
پادشاه عربستان: دست صلح را به سوی ایران دراز کردیم
پادشاه عربستان با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که ریاض دست صلح به سوی ایران دراز کرد و برای ایجاد روابط مثبتی تلاش کرده است.
انصارالله: عربستان امروز در باتلاق است/ حملاتمان به ریاض نتانیاهو را نگران کرده است
۳ روز قبل / انصارالله یمن / عادی سازی روابط با اسرائیل
انصارالله: عربستان امروز در باتلاق است/ حملاتمان به ریاض نتانیاهو را نگران کرده است
سخنگو و رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن در سخنانی گفت که…
کاهش چشمگیر سرمایه گذاری خارجی در عربستان
۳ روز قبل / ویروس کرونا / عربستان سعودی / سرمایه گذاری
کاهش چشمگیر سرمایه گذاری خارجی در عربستان
تهران- ایرنا- در حالی که عربستان سعودی برای سومین سال متوالی با روند نزولی سرمایه گذاری خارجی روبرو است ، مقامات ریاض این ناکامی اقتصادی را به دلیل مشکلات ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا در جهان می دانند.
محمدعلی‌الحوثی: شورای انتقالی جنوب و دولت هادی دنبال شکست سیاسی سعودی هستند
۳ روز قبل / یمن / ریاض / امارات / محمدعلی الحوثی
محمدعلی‌الحوثی: شورای انتقالی جنوب و دولت هادی دنبال شکست سیاسی سعودی هستند
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به عدم اجرایی شدن توافق موسوم به «ریاض» میان «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب/متحد امارات) و دولت مستعفی (متحد ریاض) واکنش نشان داد.
ریاض: هرگونه توافق هسته‎‌ای با ایران نباید به اشاعه سلاح منجر شود / در هر توافق جدیدی، باید رفتارهای منطقه ای ایران مورد بررسی قرار بگیرد
۳ روز قبل
ریاض: هرگونه توافق هسته‎‌ای با ایران نباید به اشاعه سلاح منجر شود / در هر توافق جدیدی، باید رفتارهای منطقه ای ایران مورد بررسی قرار بگیرد
دولت عربستان در بیانیه‎ای اعلام کرد که توافق هسته‌‌ای جدید با ایران باید در راستای ادامه تلاش‌ها برای عاری شدن منطقه از سلاح کشتار جمعی صورت بگیرد و نباید منجر به اشاعه سلاح شود.
ریاض: هرگونه توافق هسته ای جدید با ایران باید به عدم اشاعه بیانجامد
۳ روز قبل / ایران و عربستان / عربستان
ریاض: هرگونه توافق هسته ای جدید با ایران باید به عدم اشاعه بیانجامد
فارس نوشت: شورای وزیران عربستان سعودی در جلسه روز سه شنبه اعلام کرد که هرگونه توافق هسته ای جدید با ایران باید به عدم اشاعه هسته ای بیانجامد.
۳ روز قبل
کشف سیاره نپتون
سال 1846 در چنین روزی ستاره‌شناس آلمانی، یوهان گاتفری گاله در رصدخانه برلین، هشتمین سیاره منظومه شمسی را نه کشف، که مشاهده کرد. از آنجا که به قول پی‌پر روسو «هیچ‌وقت اکتشافات بزرگ علمی اثر فرد واحدی نیست، بلکه فکر این اکتشافات به تدریج در مغزها رسوخ می‌یابد و هرکس که قابل‌تر و دانشمندتر باشد این فکر را می‌گیرد و آن را تقویت می‌کند» در ماجرای کشف نپتون هم چند دانشمند نقش داشتند. گویا ژان باتیست دالامبر فرانسوی اولین کسی بود که اواخر قرن هجدهم احتمال وجود چنین سیاره‌ای را مطرح کرد و بعد از او هم هم‌وطنش آلکسی بووار در مطالعه روی حرکت اورانوس ناسازگاری‌هایی را تشخیص داد. بووار این مساله را با ریاضیدان جوانی به نام اوربان لو وریه در میان …
۳ روز قبل
اطلاعات حقوقی، لازمه زندگی
محاسبات ریاضی از جمله اولین آموزش‌هایی است که حتی قبل از شروع آموزش رسمی فرا می‌گیریم. کودکان جمع زدن عدد پول‌ها یا ارزش و امکان خرید و فروش با آنها را از سنین پایین یاد می‌گیرند زیرا این مفاهیم ریاضی، قسمتی از زندگی روزمره ماست که در زندگی فردی و جمعی به آن نیازمندیم. از سویی دیگر ما هر روزه در ارتباط با اجتماع و دیگران، روابط و رفتاری داریم که همه آنها دانسته یا ندانسته تحت قواعد حقوقی از پیش تعیین شده و مشخص انجام می‌شوند. رد شدن از چهارراه، خرید کالا یا پس دادن آن، ثبت‌نام، تهیه بلیت، انتقال وجه و سایر امور روزمره همگی تحت قواعد مشخص حقوقی و قانونی انجام می‌شوند. از این رو به نظر می‌رسد که باید به آموزش حقوقی نیز به چشم یک آموزش لازم برای همه سنین خصوصا …
۳ روز قبل
فلسطین از ریاست اتحادیه عرب انصراف داد
«ریاض المالکی» وزیر خارجه «تشکیلات خودگردان فلسطین» اعلام کرد که این تشکیلات از حق خود در ریاست بر «اتحادیه عرب» در این دوره صرفنظر می‌کند.به گزارش الجزیره، المالکی با اعلام این خبر گفت: ما نمی‌خواهیم کشورهای عربی در زمان ریاست ما بر این اتحادیه، در اقدامی شتاب‌زده با رژیم صهیونیستی توافق کنند. او افزود: عدم پایبندی کشورهای عربی به «شبکه امنیتی مالی عربی» سبب ایجاد عمق بحران اقتصادی شده است. اتحادیه عرب با درخواست فلسطین برای برگزاری نشست فوری این اتحادیه به منظور بررسی توافق عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی موافقت نکرد. اتحادیه عرب (جامعه الدول العربیه) نام مجموعه‌ای از کشورهای جنوب غربی آسیا و شمال و شمال غربی آفریقا است. این اتحادیه در ۲۲ مارس سال ۱۹۴۵ و با حضور ۶ کشور …
۳ روز قبل
اتحادیه ی عرب؛ اتحادیه‌ای که نبوده و نیست!
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: دو هفته قبل، قطعنامه‌های پیشنهادی فلسطینی‌ها در اتحادیه عرب به نتیجه نرسید و این اتحادیه عملاً در برابر مسئله توافق امارات و رژیم صهیونیستی موضعی نگرفت آن هم در نشست وزرای امور خارجه اتحادیه عرب که بی‌هیچ نتیجه روشنی در مناقشه‌ای که به خاطر توافق صلح امارات شکل گرفته دست نیافت و نشان داد که فلسطینی‌ها بیش‌از هر زمان دیگری در رویارویی‌شان با رژیم صهیونیستی، حمایت برخی «برادران» عرب شان را از دست داده‌اند.البته بحران طرح صلح اعراب برای فلسطینی‌ها تازه نیست. از زمان تصویب رسمی این طرح در اتحادیه عرب حدود ۱۸ سال گذشته و چشم‌انداز قابل اعتنایی از به نتیجه رسیدن کوچکترین خواسته‌های این طرح وجود ندارد. اما آنچه اخیراً بار دیگر مرگ مغزی این طرح را به یاد سیاست بین‌الملل آورد، …
لیگ قهرمانان آسیا| آزمون حساس استقلال برای صعود با معادلات ریاضی/ شهر خودرو به دنبال پایانی خوش
۳ روز قبل / فوتبال / تیم شهر خودرو / استقلال / لیگ قهرمانان آسیا
لیگ قهرمانان آسیا| آزمون حساس استقلال برای صعود با معادلات ریاضی/ شهر خودرو به دنبال پایانی خوش
تیم‌های فوتبال استقلال و شهر خودرو مشهد در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امروز به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
حجاب اجباری در عربستان لغو شد!
۳ روز قبل
حجاب اجباری در عربستان لغو شد!
وزارت کشور عربستان با صدور دستورالعملی فوری به مراجع امنیتی و انتظامی، برخورد با زنان بی‌حجاب را از امروز (چهارشنبه برابر با ۲۳ سپتامبر) ممنوع اعلام کرد. از اینرو  قانون حجاب اجباری در تمام شهرهای عربستان بجز دو شهر مکه و مدینه  لغو و آزادی عمل زنان به رسمیت شناخته شد. به گزارش رسانه‌های عربستان، پیش‌تر نیز  مناهل العتیبی زن سعودی چند روز  آداب و رسوم عربستان را زیرپا گذاشت و با کشف حجاب، در خیابان‌های ریاض به گشت‌وگذار پرداخت و از پیاده‌روی بدون حجاب خود در خیابان‌های ریاض فیلم‌برداری کرد و روی حساب شخصی خود در توییتر قرار داد. او در زیر پُست خود نوشت: دیروز بدون اینکه با هیچگونه مزاحمتی از سوی نیروهای امنیتی روبرو شوم، در خیابان‌های …
امکان حذف الهلال از لیگ قهرمانان آسیا!
۳ روز قبل / الهلال عربستان / لیگ قهرمانان آسیا / عربستان
امکان حذف الهلال از لیگ قهرمانان آسیا!
ظاهرا کرونا حریف قدری بود که آبی های ریاض از عهده شکست دادن آن بر نیامده اند!
هنگامی که «فواد سنیوره» و  «ریاض سلامه» خط قرمز باشند وضع بهتر از این نمی شود
۳ روز قبل / جمیل السید / لبنان / فؤاد سنیوره / ریاض سلامه
هنگامی که «فواد سنیوره» و «ریاض سلامه» خط قرمز باشند وضع بهتر از این نمی شود
یکی از نمایندگان پارلمان لبنان اعلام کرد: تا زمانی که هر گونه اقدام علیه رئیس بانک مرکزی و علیه فواد سنیوره فاسد، ممنوع باشد، وضع بهتر از این نمی شود.
انصراف تشکیلات خودگردان از ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه عرب
۳ روز قبل
انصراف تشکیلات خودگردان از ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه عرب
ریاض المالکی از انصراف تشکیلات خودگردان از ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه عرب خبر داد.
پاسخنامه و کلید سوالات کنکور سراسری 99 برای گروه اول اعلام شد
۴ روز قبل / سازمان سنجش آموزش کشور / کنکور / انتخاب رشته / دانشگاه / اعلام پاسخنامه و کلید کنکور 99
پاسخنامه و کلید سوالات کنکور سراسری 99 برای گروه اول اعلام شد
پاسخنامه و کلید نهایی سوالات آزمون برای رتبه های زیر ۱۰۰۰۰۰ کشوری در گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و رتبه‌های کشوری زیر ۲۰۰۰۰ در گروه های آزمایشی هنر و زبان اعلام شد.
۴ روز قبل / پاسخنامه کنکور / کنکور
پاسخنامه رتبه های زیر ۱۰۰ هزار کنکور ۹۹ منتشر شد
به گزارش مهر، سازمان سنجش آموزش کشور شامگاه دوشنبه، پاسخنامه رتبه‌های زیر ۱۰۰ هزار در گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی همچنین پاسخنامه رتبه‌های زیر ۲۰ هزار گروه‌های آزمایشی زبان و هنر را منتشر کرد.
گفت‌وگوی تسنیم با ملی‌پوش تنیس روی میز پس از کسب رتبه 101 در کنکور/ رادین خیام: الگویم علی دایی است
۴ روز قبل / علی دایی / تنیس روی میز
گفت‌وگوی تسنیم با ملی‌پوش تنیس روی میز پس از کسب رتبه 101 در کنکور/ رادین خیام: الگویم علی دایی است
ملی‌پوش جوان تنیس روی میز که در کنکور ریاضی رتبه‌ سه‌ رقمی کسب کرد، از علی دایی به عنوان الگوی خود در مسیر ادامه تحصیل و انجام فعالیت‌های ورزشی نام برد.
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399
۴ روز قبل
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399
دفترچه 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی هم اکنون منتشر شده است و داوطلبان می توانند در ادامه مطلب این دفترچه ها را دانلود و مطالعه نمایند. بر اساس نتایج اولیه یک میلیون و 12 هزار و 406 نفر در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند و نهایتا 175 هزار و 849 داوطلب در رشته‌های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد.
۴ روز قبل
تست کرونای یک بازیکن دیگر سیتی مثبت شد
تست کرونای ایلکای گوندوغان نیز مثبت شد و او دیدار برابر ولور همپتون را از دست داد. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میرور، با اعلام باشگاه منچسترسیتی تست کرونای ایلکای گوندوغان هافبک آلمانی تیم منچسترسیتی نیز مثبت شد و این بازیکن به مدت ۱۰ روز در قرنطینه خواهد بود و نمی‌تواند در این مدت برای تیمش به میدان برود. منچسترسیتی امشب باید در اولین دیدار خود در فصل جدید لیگ برتر در خانه ولورهمپتون به میدان برود و به این ترتیب این بازیکن نیز دیدار حساس تیمش را از دست داده است. این بازیکن در حالی با تست مثبت کرونا روبه‌رو شد که قبل از او نیز تست کرونای آیمریک لاپورته، مدافع فرانسوی و ریاض محرز الجزایری نیز مثبت شد.منچسترسیتی نایب قهرمان فصل قبل لیگ برتر انگلیس است که در لیگ قهرمانان نیز توسط لیون حذف شد.
عضو شورای رهبری جنبش «خلاص»| چرا ریاض جنگ یمن را تمام نمی‌کند؟/دام عادی‌سازی روابط با تل آویو
۴ روز قبل / یمن / عربستان / حمزه حسن / جنبش خلاص / ایران / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / عادی‌سازی روابط / توازن &#x
عضو شورای رهبری جنبش «خلاص»| چرا ریاض جنگ یمن را تمام نمی‌کند؟/دام عادی‌سازی روابط با تل آویو
عضو شورای رهبری جنبش «خلاص فی الجزیره العربیه» و نویسنده معارض عربستان سعودی ضمن تشریح چرایی پافشاری ریاض بر ادامه جنگ یمن، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به بهانه توازن قوا در منطقه را یک دام با ابعادی گسترده توصیف کرد.
رمز موفقیتم کیفیت یادگیری و نه کمیت در مطالعه بود
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / رتبه برتر کنکور / یزد / کنکور سراسری 99
رمز موفقیتم کیفیت یادگیری و نه کمیت در مطالعه بود
تنها یزدی نفرات برتر کنکور سراسری امسال که رتبه پنجم گروه آزمایشی علوم و ریاضی را کسب کرده است، رمز موفقیتش را یادگیری عمیق‌تر دروس و اهتمام به کیفیت یادگیری و نه کمیت در امر مطالعه می‌داند.
الریاضیه: الهلال مقابل شهر خودرو، کرونا را شکست داد
۵ روز قبل / لیگ قهرمانان آسیا / تیم شهر خودرو
الریاضیه: الهلال مقابل شهر خودرو، کرونا را شکست داد
روزنامه الریاضیه عربستان در گزارشی از صعود الهلال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و شکست کرونا نوشت.
پروژه چراغ خاموش عربستان/عکس
۵ روز قبل / عربستان / راکتورهای هستــه‌ ای / نیروگاه هسته ای / ان پی تی پیمان منع گشترش تسلیحات هسته ای
پروژه چراغ خاموش عربستان/عکس
ایرنا نوشت: خیز عربستان برای هسته ای شدن با کمک آمریکا و در اصل رژیم صهیونیستی در هیاهوی اخبار قرارداد سازش میان رژیم صهیونیستی با دو کشور کوچک امارات و بحرین که سه شنبه گذشته در واشنگتن به امضاء رسید، شدت بیشتری یافت تا جایی که این حرکت ریاض نگرانی هایی را در سطح بین المللی نیز بر انگیخته است.
واکنش روزنامه سعودی به تساوی الهلال؛/ الریاضیه: می لرزم اما شکست نمی‎خورم! (عکس)
۵ روز قبل / الهلال عربستان / لیگ قهرمانان آسیا / عربستان
واکنش روزنامه سعودی به تساوی الهلال؛/ الریاضیه: می لرزم اما شکست نمی‎خورم! (عکس)
یکی از نشریات معتبر عربستانی واکنش جالبی را به نتیجه دیدار دو تیم شهر خودرو ایران و الهلال عربستان داشته است.
۵ روز قبل
پسران، پیشتاز سه گروه اصلی
[شهروند] اسامی برگزیدگان کنکور سراسری‌ سال 99 دیروز اعلام شد و این ماراتن نیز با اعلام نتیجه تا چند روز آینده وارد فاز جدیدی می‌شود. مقایسه برگزیدگان کنکور سراسری‌ سال 98 با امسال، نکات جالبی داشت که باز هم پسران توانستند در این ماراتن بیشترین برگزیده را به‌ویژه در گروه‌های اصلی داشته باشند.در گروه آزمایشی علوم ریاضی از میان 10 نفر نخست، سه نفر از تهران و هفت نفر از سایر استان‌ها هستند و نفر نهم از شهر زابل است. هیچ دختری در میان این 10 نفر حضور ندارد.در گروه آزمایشی علوم تجربی از میان 10 نفر نخست، یک نفر از تهران و هفت نفر از سایر استان‌ها هستند و نفر نخست از شهر اردبیل است. در میان 10 نفر اول 9 پسر و یک دختر حضور دارند.در گروه آزمایشی علوم انسانی از میان 10 …
۵ روز قبل
دخالت در امور داخلی عراق، یک فاجعه منطقه‌ای است
وزیر امور خارجه عراق، تاکید کرد که عدم دخالت در امور داخلی، یک اصل در روابط همه کشورها با یکدیگر است و عراق هم در چارچوب همین اصل تلاش می‌کند.به گزارش ایسنا، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» که در پاریس انجام شد، تاکید کرد که یکی از اهداف سفر اروپایی‌اش علاوه بر تقویت روابط اقتصادی، بررسی اوضاع امنیتی و سیاسی عراق و منطقه و دعوت از اعزام ناظران اروپایی برای انتخابات عراق در ژوئن آینده و همچنین هماهنگی‌های لازم برای سفر نخست وزیر عراق به پاریس در اواسط ماه اکتبر بوده است.حسین تاکید کرد که یکی از موضوعات مهمی که وی دنبال می‌کند موضوع خانواده‌های تروریست‌های داعش در زندان‌های عراق و سوریه است و افزود که این مسئله ابعاد پیچیده‌ای پیدا کرده و به یک معضل …
۵ روز قبل
داوطلبان تهرانی، بیشترین رتبه اولی‌ها
بر اساس نتایج اعلامی کنکور ۹۹ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان تهرانی با ۱۱ برگزیده در صدر برترین‌های کنکور قرار گرفتند. به گزارش میزان،اسامی نفرات برتر کنکور سال ۹۹ در ۵ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی، زبان و هنر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و بر این اساس داوطلبان آقا موفق به کسب تمامی رتبه‌های یک تا ۱۰ گروه آزمایشی ریاضی و فنی و داوطلبان خانم نیز موفق به کسب تمامی رتبه‌های یک تا ۵ گروه آزمایشی هنر شدند. همچنین از ۱۰ نفر اول گروه علوم آزمایشی علوم تجربی آقایان ۹ رتبه را از آن خود کردند و تنها یک نفر خانم موفق به کسب رتبه زیر ۱۰ در این گروه آزمایشی شد. از ۱۰ نفر برتر گروه آزمایشی علوم انسانی نیز ۶ نفر آن‌ها را آقایان و ۴ نفر را خانم‌ها …
فرود یک فروند هواپیمای سعودی در فرودگاهی در قطر
۵ روز قبل / قطر / ریاض / بحران قطر / محاصره قطر
فرود یک فروند هواپیمای سعودی در فرودگاهی در قطر
سایت‌های رصد پرواز از فرود یک فروند هواپیما در فرودگاه قدیمی دوحه قطر خبر دادند که از مبدأ ریاض حرکت کرده بود.
جشن قهرمانی الهلال را بحرانی کرد
۵ روز قبل / الهلال عربستان / ویروس کرونا / پروتکل بهداشتی
جشن قهرمانی الهلال را بحرانی کرد
ظاهرا مراسمی که به عنوان جشن قهرمانی در ریاض برگزار شده، عامل کرونایی شدن بازیکنان الهلال بوده است.
۵ روز قبل
راه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۹۹
هر ساله با اعلام نتایج کنکور سراسری برخی از داوطلبان نسبت به نتیجه آزمون خود متعرض هستند که سازمان سنجش به این اعتراضات پاسخ می دهد. روش‌های پاسخگویی به درخواست‌های داوطلبان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به شرح زیر است؛  با توجه به بیماری کرونا، سازمان سنجش از پذیرش حضوری متقاضیان معذور است و تنها به صورت اینترنتی و الکترونیکی درخواست‌های داوطلبان را بررسی خواهد کرد، داوطلبان باید برای تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به روش‌های زیر اقدام کنند: متقاضیان می‌توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند …
نفر پنجم آزمون ریاضی کشور: تلاش فردی موثرتر از کلاس‌های کنکور است
۵ روز قبل
نفر پنجم آزمون ریاضی کشور: تلاش فردی موثرتر از کلاس‌های کنکور است
یزد-ایرنا - یکی از دانش آموزان استان یزد که موفق شد در آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسه های آموزشی عالی سال ۱۳۹۹، کشور رتبه پنجم علوم ریاضی را کسب کند، رمز موفقیت خود را مطالعه دقیق مطالب درسی، پشتکار و جدیت ذکر کرد و آن را موثرتر از کلاس‌های متعددی که برای کنکور تبلیغ می کنند، دانست.
کسب دو رتبه ۷ کشور در آزمون سراسری توسط دانش‌آموزان خراسان جنوبی
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / کنکور سراسری
کسب دو رتبه ۷ کشور در آزمون سراسری توسط دانش‌آموزان خراسان جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانس‌آموزان فاطمه برات نژاد و محمد مولوی سرند به ترتیب در گروه‌های آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی موفق به کسب رتبه هفتم کشور در آزمون سراسری ۹۹ شدند.
اینفوگرافیک | پیشتازی پسران و شهرستانی‌ها در کنکور ۹۹
۵ روز قبل
اینفوگرافیک | پیشتازی پسران و شهرستانی‌ها در کنکور ۹۹
بامداد امروز نفرات برتر کنکور ۹۹ اعلام شد. امسال رتبه‌های برتر در اختیار پسران است و البته داوطلبانی از استان‌هایی غیر از تهران. هرچند که در رشته هنر دختران یکه‌تازی می‌کنند، اما در عوض ریاضی به طور صددرصد در اختیار پسران است.
۵ روز قبل
کرونا ریاضیدان خوبی است
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفته است: «اسفندماه که این بیماری شروع شد و اوج گرفت ابتدا موارد بیماری را در دو استان قم و گیلان داشتیم و سپس کل کشور و بعد از آن شاهد بودیم.
نفرات برتر کنکور در استانها از رمز موفقیت خود می گویند
۵ روز قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه های علوم پزشکی / کنکور / آزمون‌های سراسری در سایه کرونا
نفرات برتر کنکور در استانها از رمز موفقیت خود می گویند
استانها- ایرنا- اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۹ در رشته های مختلف علوم ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجه اعلام شد و نفرات برتر این ماراتن علمی رازها و تجربیات خود را با خبرنگاران ایرنا در استانها به اشتراک گذاشته اند.
خراسان جنوبی| رتبه 7 کنکور ریاضی: آرامش و توکل بر خدا رمز موفقیتم در کنکور بود/ برای رسیدن به موفقیت از کلاس خصوصی استفاده نکردم
۵ روز قبل
خراسان جنوبی| رتبه 7 کنکور ریاضی: آرامش و توکل بر خدا رمز موفقیتم در کنکور بود/ برای رسیدن به موفقیت از کلاس خصوصی استفاده نکردم
گروه استان‌ها- محمد مولوی سرند از شهرستان فردوس که رتبه هفتم گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی را از آن خود کرده است آرامش، و توکل بر خدا را رمز موفقیت در کنکور می‌داند.
جشن قهرمانی، عامل انتشار کرونا در الهلال
۵ روز قبل / الهلال عربستان / لیگ قهرمانان آسیا / عربستان
جشن قهرمانی، عامل انتشار کرونا در الهلال
ظاهرا مراسمی که به عنوان جشن قهرمانی در ریاض برگزار شده، عامل کرونایی شدن بازیکنان الهلال بوده است.
یزد| رتبه 5 کنکور ریاضی: دانش‌آموزان عمق مطالب درسی را یاد بگیرند/ قصد تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه شریف را دارم
۵ روز قبل
یزد| رتبه 5 کنکور ریاضی: دانش‌آموزان عمق مطالب درسی را یاد بگیرند/ قصد تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه شریف را دارم
گروه استان‌ها - رتبه پنج رشته ریاضی و فیزیک در کنکور سراسری 99 گفت: برای رسیدن به موفقیت باید مطالب درسی را منظم، پله به پله و با تمرین یاد گرفت.
دولت مستعفی یمن بار دیگر خواستارتمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد
۵ روز قبل / یمن / ایران / معمر الاریانی / تحریم تسلیحاتی ایران
دولت مستعفی یمن بار دیگر خواستارتمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد
وزیر اطلاع‌رسانی دولت مستعفی یمن وابسته به ریاض بار دیگر خواستار تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران شد.
برنامه‌ریزی و مطالعه مستمر رمز موفقیت رتبه ۶ کنکور ریاضی
۵ روز قبل
برنامه‌ریزی و مطالعه مستمر رمز موفقیت رتبه ۶ کنکور ریاضی
ساری - ایرنا - کسرا ملیحی دانش آموز ساروی که رتبه ۶ کنکور سراسری سال جاری را در رشته ریاضی کسب کرد، برنامه‌ریزی دقیق قبلی و پیروی از آن در کنار مطالعه مستمر و ناامید نشدن با وجود تغییر چند باره زمان برگزاری آزمون سراسری را مهم‌ترین علت موفقیتش در کسب چنین رتبه‌ای ارزیابی کرد.
رتبه ۷ کنکور ریاضی: هدفم بر کرونا غالب شد
۵ روز قبل / ویروس کرونا / خراسان جنوبی / کنکور
رتبه ۷ کنکور ریاضی: هدفم بر کرونا غالب شد
بیرجند- ایرنا- رتبه هفتم کنکور علوم ریاضی گفت: هدفم برای آینده تحصیلی بر کرونا غالب شد و نتیجه رضایت‌بخش در کنکور ۹۹ گرفتم.
شمیرانات| رتبه اول کنکور زبان: کرونا نتوانست مانع تلاشم برای دست‌یابی به موفقیت شود/ رتبه 15 ریاضی را هم آورده ام
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
شمیرانات| رتبه اول کنکور زبان: کرونا نتوانست مانع تلاشم برای دست‌یابی به موفقیت شود/ رتبه 15 ریاضی را هم آورده ام
گروه استان ها _ بنیامین بهادری جوان 18ساله ایرانی نفر نخست کنکور 99 در رشته زبان و نفر 15 در رشته ریاضی معرفی شد.
تلاش عربستان برای استخراج اورانیوم در مرز یمن
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تلاش عربستان برای استخراج اورانیوم در مرز یمن
تهران - ایرنا - روزنامه «گاردین» چاپ انگلیس از تلاش‌های عربستان برای اکتشاف و استخراج «اورانیوم» در مرزهای این کشور با یمن خبر داد و نوشت که «جنبش انصارالله» تاکنون مانع این اقدام ریاض شده‌اند.
مازندران | رتبه 6 کنکور ریاضی: با علاقه خودم رشته ریاضی را انتخاب کردم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مازندران | رتبه 6 کنکور ریاضی: با علاقه خودم رشته ریاضی را انتخاب کردم
گروه استان‌ها - رتبه ششم گروه ریاضی با اشاره به اینکه داشتن پشتکار و برنامه‌ریزی سبب موفقیت بنده در کنکور سراسری شده است، گفت: با علاقه خودم رشته ریاضی را انتخاب کردم.
گیلان| رتبه 8 کنکور ریاضی: «امید» و «تلاش تا آخرین لحظه» باعث موفقیتم شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
گیلان| رتبه 8 کنکور ریاضی: «امید» و «تلاش تا آخرین لحظه» باعث موفقیتم شد
گروه استان‌ها- رتبه 8 گروه ریاضی و فنی کنکور سراسری امسال گفت: حمایت خانواده و «امید» و «تلاش تا آخرین لحظه» باعث موفقیتم شد.
«با انگیزه» مطالعه کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-علمی و آموزشی / کنکور 99 / رتبه برتر
«با انگیزه» مطالعه کنیم
رتبه هشتم کنکور علوم ریاضی و فنی «انگیزه» و «تلاش» را رمز موفقیت در کنکور دانست و گفت: قطعا با تلاش و تمرین مداوم نتیجه دلخواه حاصل می‌شود، اما مهم این است که در طول مدت زمان مطالعه برای کنکور ناامید نشویم و با انگیزه به مطالعه بپردازیم.
(تصاویر) نفرات برتر کنکور ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کنکور سراسری / نفرات برتر کنکور / سازمان سنجش
(تصاویر) نفرات برتر کنکور ۹۹
نفرات برتر هر یک از گروه‌های آزمایشی پنجگانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان در کنکور سراسری روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.
درخشش دو دانش آموز گیلانی در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-علمی و آموزشی / رتبه های برتر کنکور 99
درخشش دو دانش آموز گیلانی در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹
«مهراد میلانو» و «صدرا فدایی» هر دو از لاهیجان به ترتیب موفق به کسب رتبه های ۸ در رشته علوم ریاضی و رتبه ۵ در رشته زبان  کنکور سراسری ۱۳۹۹ شدند.
جلد روزنامه الریاضیه: AFC رد می کند و الهلال اصرار!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / الهلال عربستان / ای اف سی / عربستان
جلد روزنامه الریاضیه: AFC رد می کند و الهلال اصرار!
باشگاه الهلال در شرایط سختی قرار دارد و چالش دشواری را برای تقابل با شهر خودرو پیش روی خود می‌بیند.
اعلام نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / گروه آزمایشی علوم ریاضی / ازمون سراسری سال / اخبار داغ
اعلام نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۳۹۹
نفرات برتر ازمون سراسری سال ۱۳۹۹ اعلام شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اختلاف در خاندان سلطنتی آل سعود بر سر عادی‌سازی روابط با تل‌آویو
رسانه آمریکایی وال استریت ژورنال فاش کرد که بزرگان آل سعود بر سر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دچار اختلاف شده‌اند.به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، بحث و جدلی پشت درهای کاخ سلطنتی عربستان جریان دارد درست زمانی که امارات متحده عربی و بحرین به روی تل آویو آغوش گشوده اند. ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و پسرش محمد ولیعهد سعودی بر سر برقراری ارتباط با تل آویو به مشکل برخورده اند. براساس گزارش این نشریه، پادشاه عربستان حامی دیرینه تحریم رژیم صهیونیستی از سوی اعراب و پشتیبان مطالبه فلسطینی ها درمورد تشکیل کشور مستقل فلسطین است اما ولیعهد آرزو دارد زودتر در زمینه آنچه ملحق شدن به اسرائیل در برابر ایران می نگرد، امکان مانوردهی داشته باشد.این روزنامه به نقل از افراد نزدیک به پادشاه عربستان …
اجلاس گروه 20، اهرم فشار به ریاض
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اجلاس گروه 20، اهرم فشار به ریاض
ادامه حبس شاهزاده‌هایی که از 3سال پیش به دستور محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی بازداشت شده‌اند، میزبانی ریاض در اجلاس آتی گروه20 را به خطر انداخته و فشارها برای لغو این رویداد که اعتبار زیادی برای عربستان به همراه خواهد داشت را افزایش داده است. به نوشته گاردین، ‌از 68شاهزاده‌ای که 3سال قبل دستگیر شدند، تنها 5نفر آزاد شده‌اند و به گفته سازمان حقوق بشری گرنت لیبرتی، هنوز 63نفر از آنها در زندان هستند. 15نفر از این افراد، در زندان معروف الحائر نگهداری می‌شوند. این تنها موج دستگیری‌ها در عربستان …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •