شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
فرانسه
۱ ساعت قبل
تاجر نزدیک به رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دام نیروی امنیتی لبنان افتاد
 شعبه اطلاعات نیروهای امنیت داخلی لبنان جمعه شب از بازداشت "زیاد تقی‌الدین" تاجر فرانسوی – لبنانی و از چهره نزدیک به "نیکولاسارکوزی" رئیس جمهوری اسبق فرانسه و به درخواست اینترپل خبر دادند.
ماکرون: به اظهارات اردوغان پاسخ نمی‌دهم
۳ ساعت قبل
ماکرون: به اظهارات اردوغان پاسخ نمی‌دهم
رئیس جمهور فرانسه روز جمعه گفت که قصد ندارد به اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه علیه خود پاسخ دهد و به احترام متقابل اعتقاد دارد.
ماکرون اتهامِ «تضعیف اصول آزادیخواهانه» در فرانسه را رد کرد
۴ ساعت قبل / فرانسه / امانوئل ماکرون / اعتراضهای مردمی / لیبرالیسم
ماکرون اتهامِ «تضعیف اصول آزادیخواهانه» در فرانسه را رد کرد
رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه اتهامها مبنی بر مخالفت دولت وی با اصول آزادیخواهانه را به شدت رد کرد.
لوشامپیونه| مارسی پیروز شد و به جایگاه دوم جدول رسید
۵ ساعت قبل / مارسی / لوشامپیونه
لوشامپیونه| مارسی پیروز شد و به جایگاه دوم جدول رسید
مارسی با شکست نیم المپیک به جایگاه دوم جدول رده‌بندی لوشامپیونه فرانسه و یک امتیازی صدرنشین رسید.
۵ ساعت قبل
بیچاره داستین هافمن!
«بری لوینسون»، هنگامی که می‌خواست فیلم «رین من» را بسازد، با داستین هافمن، دیداری داشت تا از فیلمنامه و ساخت آن گپ بزند و نقش نخست را به گمان خود، به او بسپارد؛ نقش چارلی ببیت. داستین هافمن که فیلمنامه را می‌خواند، می‌گوید من نقش دوم را بازی می‌کنم. یعنی نقش «ریموند ببیت» شخصیتی که دچار یک نارسایی روانی است.  عقب‌مانده است، اما در برخی موارد هوش و حافظه برتر دارد. شماره‌های تلفن کتابچه تلفن را حفظ می‌کند. ظرف چوب‌های خلال دندان که در رستوران بر زمین می‌افتد، با یک نگاه تعداد آنها را می‌گوید. آدم‌هایی مثل ریموند ببیت که دچار این اختلال روانی‌اند، اینچنین‌اند.  داستین هافمن در کمال …
۵ ساعت قبل
ناتو به انتظار بهبود روابط امریکا و اروپا
 با آغاز به کار جو بایدن در کاخ سفید در ماه ژانویه آینده، ناتو امیدوار است که پس از دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، روابط بین امریکا و اروپا دوباره گرم شود و حضور بایدن در ریاست‌جمهوری، امیدها را برای بهبود روابط فراآتلانتیک افزایش دهد. پیش از جلسه کنفرانس ویدیویی وزرای خارجه ناتو، استولتنبرگ دبیرکل آن از برگزاری اجلاس فوق‌العاده در آغاز سال 2021 با حضور «جو بایدن» پس از تحویل قدرت در واشنگتن خبر داد که این اولین سفر خارجی بایدن محسوب می‌شود.  بسیاری به انتظار تغییرات اساسی در ناتو پس از سخنان سال گذشته رییس‌جمهوری فرانسه برای جلوگیری از «مرگ مغری»  ناتو هستند. حتی ترامپ هنگام ورود به کاخ سفید در سال 2017، با زیرسوال بردن ماده 5 پیمان …
۵ ساعت قبل
به گفت‌وگو باور داشتند
آذرماه یادآور دو جامعه‌شناس ایرانی است. یکی، غلامحسین صدیقی در این ماه به دنیا آمده و دیگری، احسان نراقی در آذر چشم از جهان فرو بسته است. نراقی یک نسل بعد از صدیقی بود، اما در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران با او همکاری داشت؛ موسسه‌ای که نراقی بنیانش گذاشت. نراقی دریافته بود ساحت دانش باید از سیاست مبرا باشد. از همین رو موسسه او مکانی برای حضور استادان و پژوهشگرانی شد که به دیگر مراکز فرهنگی و دانشگاهی راه نداشتند. صدیقی که وزیر کشور محمد مصدق و سال‌ها از رهبران جبهه ملی بود، از آن کسان بود. جالب اینکه صدیقی با آنکه رنج زندان در دوره پس از کودتای 28 مرداد 1332 را به جان خریده بود، نگاهی مطلق‌گرا نداشت. او مانند نراقی به گفت‌وگو باور داشت. از همین رو در …
۶ ساعت قبل
چاووش‌اوغلو: ترکیه آماده گفتگو با کشورهای اروپایی است
وزیر خارجه ترکیه گفت، این کشور به دنبال حل تمامی مشکلات با کشورهای اروپایی از طریق گفتگو است. به گزارش آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در ششمین نشست گفتگوی مدیترانه که از سوی وزارت خارجه ایتالیا و موسسه مطالعات سیاست بین‌الملل تشکیل شد، مسائلی درباره روابط با اروپا و آمریکا را مطرح کرد و به بحران در دریای مدیترانه شرقی پرداخت. وی با اشاره به این مساله که ترکیه آماده حضور در گفتگو با فرانسه یا اتریش برای حل مشکلات کنونی است، به انتقاد از اقدامات مناقشه برانگیز از سوی دولت‌های پاریس و وین در هدف قرار دادن جوامع مسلمان پرداخت و گفت: برخی از سیاستمداران جرات کرده‌اند و اسلام را بر اساس منافع خودشان معنا یا تفسیر کنند و این غیرقابل قبول است. تعریف مجدد از اسلام وظیفه …
ویدیو / نخست‌وزیر فرانسه در برابر دوربین‌ها به دنبال عینکی می‌گردد که به چشم دارد
۶ ساعت قبل
ویدیو / نخست‌وزیر فرانسه در برابر دوربین‌ها به دنبال عینکی می‌گردد که به چشم دارد
ژان کستکس، نخست‌وزیر فرانسه در نشستی خبری در برابر دوربین‌ها به دنبال عینکی می‌گردد که به چشم دارد.
۶ ساعت قبل
تقویم تاریخ
نویسنده معروف و پرکار 150 سال پیش، برابر با پنجم دسامبر 1870 میلادی، الکساندر دوما (پدر)، رمان‌‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس شهیر فرانسوی در 68 سالگی درگذشت. دوما به دلیل خلق آثاری چون «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار» و «بیست سال بعد»  از جمله مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رود. او علاوه بر مهارت در عرصه نگارش رمان‌، مقاله‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و خبرنگاری پرتوان بود. از دوما بیش از 300 عنوان کتاب بر جای مانده که حاکی از پرکاری این نویسنده بزرگ است. کتاب‌های او تقریبا به تمام زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده و تاکنون بیش از 200 فیلم بر اساس آن‌ها ساخته‌اند.
۶ ساعت قبل
کارل دوازدهم، ناپلئون و هیتلر، در راه فتحی ناممکن
208 سال پیش، برابر پنجم دسامبر 1812 میلادی، ناپلئون بناپارت امپراتور فرانسه که در پی حمله به روسیه 500 هزار نفر از سربازان خود را از دست داده بود، با تعداد معدودی از نیروهایش به فرانسه بازگشت. لشکرکشی ناپلئون به روسیه در تاریخ سیاسی جهان به‌عنوان یک اشتباه بزرگ نظامی ثبت شده است. اشتباهی که پیش از ناپلئون، سوئدی‌ها در جریان نبردهای موسوم به «جنگ بزرگ شمالی» مرتکب شدند و یکصد سال قبل از ناپلئون مزه شکست را چشیدند. در جریان «جنگ بزرگ شمالی»، امپراتور سوئد یعنی کارل دوازدهم که نزدیک به نیمی از اروپا را تحت سیطره خود داشت، سال 1709 میلادی به طمع فتح روسیه ‌ با سربازانش وارد خاک این کشور پهناور شد. اما نتیجه این حمله، نابودی ارتش سوئد و فرار کارل دوازدهم به قلمرو …
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
۶ ساعت قبل
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
آرنت نوشت که وقتی توده‌ها کنترل حوادث در فرانسه را به‌دست گرفتند، انقلاب در یک مسیر فاجعه‌بار پوپولیستی حرکت کرد. هدف، دیگر تاسیس یک جمهوری نبود بلکه تحقق «اراده مردم» بود چنان که روبسپیر گفته بود. انقلابیون فرانسوی با انتزاعاتی مانند «مردمان» که اندیشه‌شان را می‌پوشاند، خود را به مثابه بازیگرانی در نزاع خیر علیه شر، مدافع بی‌گناهان و مردمی خیرخواه در برابر معدودی درنده می‌دیدند. از این‌رو، انقلاب آنها به یک تئاتر تبدیل شد، نه یک درام که یک ملودرام و حتی تراژدی.
ژیسکار دستن ؛ محافظه‌کار لیبرال
۶ ساعت قبل
ژیسکار دستن ؛ محافظه‌کار لیبرال
والری ژیسکار دستن، رئیس‌جمهور پیشین فرانسه، اواخر هفته گذشته در 94سالگی و در پی بروز علائم ابتلا به کرونا درگذشت. از او به‌عنوان یکی از حامیان اصلی اتحاد اروپا و حرکت فرانسه به سمت یک جامعه مدرن یاد می‌شود. ژیسکار دستن بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۱ همزمان با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، رئیس‌جمهور فرانسه بود. او به‌عنوان یک چهره محافظه‌کار، اما با دیدگاه‌های لیبرال کارش را با محبوبیت مثال‌زدنی آغاز کرد، ولی دوره ریاست‌جمهوری‌اش فقط به یک دوره محدود شد. ژیسکار دستن در سال1981 انتخابات را به رقیب سوسیالیستش …
۶ ساعت قبل
با تروریسم در ایران مثل فرانسه برخورد کنید
علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، طی نامه‌های جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان با اشاره به جنایت ترور دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشورمان، شهید محسن فخری‌زاده، تصریح کرد: «انفعال و بی‌عملی در برابر این اقدام مجرمانه، شائبه‌ مشروعیت‌بخشی به تروریسم را تقویت کرده، افراطی‌گری و تروریسم را اشاعه داده و موجبات مسئولیت بین‌المللی سازمان ملل متحد را فراهم خواهد آورد.» به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، دبیر ستاد حقوق بشر، با یادآوری …
انتقاد شدید ایران از سازمان‌ملل
۷ ساعت قبل / سازمان ملل
انتقاد شدید ایران از سازمان‌ملل
 دبیر ستاد حقوق بشر طی نامه‌های جداگانه به دبیرکل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواستار محکومیت صریح ترور شهید فخری‌زاده به عنوان عملیات تروریستی شد و گفت: یک بار هم شده با تروریسم در ایران مانند تروریسم در فرانسه و اتریش برخورد کنید!
۱۰ ساعت قبل
برجام موضوع گفت و گوی تلفنی دیپلمات های ارشد روسیه و فرانسه
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه با «فیلیپ اررا» مدیر کل امور سیاسی و مسائل امنیتی وارت خارجه فرانسه روز جمعه درباره موضوعات مختلف از جمله توافق هسته ای با ایران (برجام) گفت و گو کرد.
۱۰ ساعت قبل
احضار سفیر فرانسه در باکو + جزئیات
 ذاکاری گروس، سفیر فرانسه در باکو روز  جمعه  در رابطه با قطعنامه  اخیر مجمع ملی این کشور به وزارت امور خارجه  جمهوری آذرایجان احضار شد .
حمله تند اردوغان به رئیس جمهور فرانسه
۱۱ ساعت قبل
حمله تند اردوغان به رئیس جمهور فرانسه
رئیس جمهور ترکیه با حمله به همتای فرانسوی خود گفت که امیدوار است فرانسه از شر امانوئل ماکرون خلاص شود.
رایزنی معاونین وزیران خارجه روسیه و فرانسه درباره برجام
۱۱ ساعت قبل / روسیه / سرگئی ریابکوف / فرانسه / برجام
رایزنی معاونین وزیران خارجه روسیه و فرانسه درباره برجام
معاونین وزیران خارجه روسیه و فرانسه امروز جمعه درباره برجام رایزنی کردند.
اردوغان: امیدوارم فرانسه از شر مکرون خلاص شود
۱۲ ساعت قبل / اردوغان / ماکرون
اردوغان: امیدوارم فرانسه از شر مکرون خلاص شود
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان گفت: فرانسه با ریاست جمهوری مکرون در مرحله بسیاری خطرناکی قرار دارد و امیدارم که این کشور از بلایی که او بر سرش آورده در اسرع وقت خلاص شود.
واکنش  الخلیفی مالک پاری سن ژرمن به شایعه جذب مسی
۱۲ ساعت قبل / فوتبال - لالیگا اسپانیا / فوتبال - لیگ فرانسه / تیم بارسلونا
واکنش الخلیفی مالک پاری سن ژرمن به شایعه جذب مسی
رئیس باشگاه پاری سن ژرمن به شایعات جذب کاپیتان بارسلونا واکنش نشان داد.
باشگاه نیس حکم اخراج «ویرا» را صادر کرد
۱۳ ساعت قبل / فرانسه / لیگ قهرمانان اروپا / پاتریک ویرا
باشگاه نیس حکم اخراج «ویرا» را صادر کرد
تهران- ایرنا- مسوولان باشگاه نیس فرانسه به دلیل حذف از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا حکم اخراج سرمربی فرانسوی خود را صادر کردند.
جمهوری‌ آذربایجان، سفیر فرانسه را احضار می‌کند
۱۳ ساعت قبل
جمهوری‌ آذربایجان، سفیر فرانسه را احضار می‌کند
بخش سرویس مطبوعات وزارت‌ امور خارجه جمهوری آذربایجان خبر داد که در پی طرح مجمع ملی فرانسه مبنی بر به رسمیت شناختن منطقه قره‌باغ کوهستانی، باکو، سفیر فرانسه را احضار می‌کند.
فرانسه برای مبارزه با اسلام‌گرایی افراطی قانون وضع می‌کند
۱۵ ساعت قبل
فرانسه برای مبارزه با اسلام‌گرایی افراطی قانون وضع می‌کند
آموزش امامان مساجد باید توسط "شورای امامان" نظارت و تضمین شود. همچنین ثبت اسامی امامان در فهرستی که دولت به آن دسترسی دارد، اجباری می‌شود.
ببینید | جدیدترین قربانی سرشناس کرونا: ژیسکاردستن فرانسوی مرد خبرساز سال ۱۳۵۷!
۱۵ ساعت قبل / ویروس کرونا / فرانسه / ژیسکاردستن
ببینید | جدیدترین قربانی سرشناس کرونا: ژیسکاردستن فرانسوی مرد خبرساز سال ۱۳۵۷!
والری ژیسکاردستن رئیس جمهور پیشین فرانسه در ۹۴ سالگی قربانی کرونا شد. نام او در ۴ دهه گذشته همواره از نام‌های پرتکرار در تحلیل اتفاقات سیاسی و دیپلماتیک منتهی به بهمن ۱۳۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بوده است. منبع: خبرآنلاین
ویرا از هدایت نیس فرانسه برکنار شد
۱۵ ساعت قبل / برکناری / نیس فرانسه / پاتریک ویرا
ویرا از هدایت نیس فرانسه برکنار شد
ایلنا: باشگاه نیس فرانسه اعلام کرد سرمربی این تیم از سمت خود برکنار شده است.
طرح دولت فرانسه برای تعطیلی 76 مسجد و اخراج 66 مهاجر
۱۵ ساعت قبل
طرح دولت فرانسه برای تعطیلی 76 مسجد و اخراج 66 مهاجر
دولت فرانسه قصد دارد به بهانه مقابله با افراط گرایی مذهبی، حداقل 76 مسجد در این کشور را تعطیل کند.
فراخوان داستان‌نویسی «قصه‌های شب یلدا» منتشر شد
۱۵ ساعت قبل / سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی / پاریس / فرانسه / داستان نویسی / شب یلدا
فراخوان داستان‌نویسی «قصه‌های شب یلدا» منتشر شد
فراخوان داستان‌نویسی «قصه‌های شب یلدا» برای پاسداشت آیین باستانی شب چله توسط رایزنی فرهنگی ایران در پاریس منتشر شد.
مسی شرط نیمار برای تمدید قرارداد
۱۶ ساعت قبل / لیونل مسی / نیمار / تیم فوتبال پاری سن ژرمن فرانسه
مسی شرط نیمار برای تمدید قرارداد
مهاجم پاری‌سن ژرمن برای تمدید قراردادش خواهان ستاره بارسلونا است.
انتقاد روسیه از نقض فزاینده حقوق بشر در فرانسه
۱۷ ساعت قبل / اخبار "فرانسه" / اخبار "آمریکا" / اخبار "روسیه"
انتقاد روسیه از نقض فزاینده حقوق بشر در فرانسه
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتقاد از اینکه دولت فرانسه به بهانه امنیت ملی، بیش از گذشته حقوق و آزادی شهروندان این کشور را محدود می‌کند، از واشنگتن خواست حقوق اتباع روسی در زندان‌های آمریکا را رعایت کند.
مرور گلهای فرانسه در مرحله گروهی لیگ ملت های اروپا
۱۷ ساعت قبل / مرحله گروهی / تیم ملی فرانسه / لیگ ملت‌های اروپا
مرور گلهای فرانسه در مرحله گروهی لیگ ملت های اروپا
بزرگ‌ترین پرونده کودک‌آزاری تاریخ فرانسه | ۱۵ سال زندان برای جراحی که ۳۰۰ نفر را آزار جنسی داد
۱۷ ساعت قبل / کودک‌آزاری / تجاوز - حوادث / فرانسه
بزرگ‌ترین پرونده کودک‌آزاری تاریخ فرانسه | ۱۵ سال زندان برای جراحی که ۳۰۰ نفر را آزار جنسی داد
دادگاهی در فرانسه برای ژوئل لوسکورنک ۷۰ ساله که متهم به تجاور و آزار جنسی بیش از ۳۰۰ کودک و نوجوان عمدتا از میان بیماران خود شده بود، حکم ۱۵ سال زندان صادر کرد.
نامه ایران به سازمان ملل: یک بار هم شده با تروریسم در ایران مانند تروریسم در فرانسه و اتریش برخورد کنید!
۱۷ ساعت قبل / ترور دانشمندان ایرانی / ترور شهید فخری‌زاده / ستاد حقوق بشر قوه قضائیه / علی باقری کنی
نامه ایران به سازمان ملل: یک بار هم شده با تروریسم در ایران مانند تروریسم در فرانسه و اتریش برخورد کنید!
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، طی نامه‌های جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان با اشاره به جنایت ترور دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشورمان، شهید محسن فخری‌زاده، تصریح کرد: «انفعال و بی‌عملی در برابر این اقدام مجرمانه، شائبه‌ مشروعیت‌بخشی به تروریسم را تقویت نموده، افراطی‌گری و تروریسم را اشاعه داده و موجبات مسئولیت بین‌المللی سازمان ملل متحد را فراهم خواهد آورد».دبیر ستاد حقوق بشر، با یادآوری موضع‌گیری‌های صریح و شفاف دبیرکل سازمان ملل متحد در قبال حوادث تروریستی در دیگر کشورها ازجمله اتریش (بیانیه …
بدون گزینش‌گری، ترور شهید فخری‌زاده را عملی تروریستی اعلام کنید
۲۰ ساعت قبل / سازمان ملل متحد / محسن فخری‌زاده / ستاد حقوق بشر قوه قضائیه / قوه قضاییه / ترور دانشمند ممتاز هسته ای و دفاعی ایران
بدون گزینش‌گری، ترور شهید فخری‌زاده را عملی تروریستی اعلام کنید
تهران- ایرنا- دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در نامه‌های جداگانه به دبیرکل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: یک بار هم شده با تروریسم در ایران مانند تروریسم در فرانسه و اتریش برخورد کنید و بدون گزینش‌گری، ترور شهید فخری‌زاده را عملی تروریستی اعلام کنید.
تأکید گروه مینسک بر لزوم خروج فوری مزدوران خارجی از قره باغ
۲۰ ساعت قبل / ارمنستان / اخبار "جمهوری آذربایجان" / اخبار "روسیه"
تأکید گروه مینسک بر لزوم خروج فوری مزدوران خارجی از قره باغ
روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا (روسیه، فرانسه و آمریکا) از مزدوران خارجی خواستند فوراً منطقه قره باغ را ترک کنند و جمهوری آذربایجان و ارمنستان هم به تسهیل خروج آنها کمک کنند.
واکنش مرموز مدیر PSG/ پاسخ الخلیفی به یک سوال بزرگ در مورد مسی
۲۰ ساعت قبل / نیمار / بارسلونا / لیونل مسی / ناصر الخلیفی (مالک) / پاری سن ژرمن
واکنش مرموز مدیر PSG/ پاسخ الخلیفی به یک سوال بزرگ در مورد مسی
ناصر الخلیفی مدیرپی اس جی شب گذشته میهمان تلویزیونی یک برنامه ورزشی در تلویزیون فرانسه بود و به احتمال جذب مسی واکنش نشان داد.
مجلس ملی فرانسه قطعنامه «استقلال قره باغ» را تصویب کرد
۲۰ ساعت قبل / فرانسه / مجلس ملی فرانسه / قطعنامه / مجلس سنای فرانسه / ژان ایو لودریان / ترکیه / ارمنستان / جمهوری آذربایجان
مجلس ملی فرانسه قطعنامه «استقلال قره باغ» را تصویب کرد
مجلس ملی فرانسه قطعنامه‌ای را تصویب کرد که از دولت این کشور می‌خواهد منطقه قره باغ را به عنوان یک «جمهوری مستقل» به رسمیت بشناسد.
غلامعباس توسلی جامعه شناسی چند ساحتی و نظریه پرداز
۲۰ ساعت قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / فرانسه / انجمن جامعه شناسی ایران / غلامعباس توسلی / حمیدرضا جلایی پور / تقی آزاد ارمکی / دانشگاه تهران / علوم اجتماعی
غلامعباس توسلی جامعه شناسی چند ساحتی و نظریه پرداز
تهران- ایرنا- روز 13 آذر در پنل نخست همایشی به مناسبت روز ملی علوم اجتماعی به بررسی میراث علمی استاد فقید دکتر غلامعباس توسّلی پرداخته شد.استادان و جامعه شناسان شرکت کننده در این پنل از توسلی به عنوان جامعه شناسی چند ساحتی نام بردند.
لیگ ملت‌های اروپا | فرانسه حریف بلژیک شد، اسپانیا به ایتالیا خورد
۲۱ ساعت قبل / اسپانیا / بلژیک / ایتالیا / فوتبال - جام ملت‌های اروپا / فرانسه
لیگ ملت‌های اروپا | فرانسه حریف بلژیک شد، اسپانیا به ایتالیا خورد
قرعه کشی مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا انجام شد و قهرمان جام جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف بلژیک خواهد رفت.
روایت ولتر از قصه کهن ایرانی برای کودکان فرانسه
۲۱ ساعت قبل / نشر گویا / غلامرضا امامی / ادبیات کودک و نوجوان
روایت ولتر از قصه کهن ایرانی برای کودکان فرانسه
نشر گویا قصه «اسب و سگ» اثر ولتر و ترجمه غلامرضا امامی را منتشر کرد. ولتر این قصه را با اقتباس از روایتی از ادبیات کهن ایران نوشته است.
سیسی یکشنبه در پاریس
۲۲ ساعت قبل / عبدالفتاح سیسی
سیسی یکشنبه در پاریس
 ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که رئیس جمهور مصر یکشنبه به پاریس سفر می‌کند.
نخست‌وزیر فرانسه: واکسن کرونا برای تمامی شهروندان رایگان خواهد بود
۲۲ ساعت قبل
نخست‌وزیر فرانسه: واکسن کرونا برای تمامی شهروندان رایگان خواهد بود
ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه می‌گوید این کشور واکسن کرونا را برای تمام کسانی که در سیستم تامین اجتماعی این کشور هستند، به صورت رایگان تامین می‌کند. به گفته آقای کاستکس، قرار است یک و میلیارد و پانصد میلیون یورو از بودجه سال آینده تامین اجتماعی این کشور برای این امر تخصیص داده شود.
۴ تیم مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا حریفان خود را شناختند
۲۸ ساعت قبل / لیگ ملت های اروپا / تیم ملی فرانسه / تیم ملی اسپانیا / تیم ملی ایتالیا / تیم ملی بلژیک
۴ تیم مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا حریفان خود را شناختند
در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا تیم کشور میزبان به مصاف اسپانیا می‌رود و قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل بلژیک قرار خواهد گرفت.
پیروزی عالمیان در لیگ فرانسه
۳۱ ساعت قبل
پیروزی عالمیان در لیگ فرانسه
ایلنا: لژیونر تنیس روی میز کشورمان در لیگ فرانسه با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد.
بیانه گروه مینسک درباره توافق قره باغ
۳۲ ساعت قبل
بیانه گروه مینسک درباره توافق قره باغ
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شامل روسیه، آمریکا و فرانسه خواستار خروج تروریست‌ها و مزدوران خارجی از قره‌باغ شد.
خروج سریع شبه‌نظامیان خارجی از منطقه قره‌باغ
۳۵ ساعت قبل / روسیه / سرگئی لاوروف / فرانسه / آمریکا / ژان-ایو لو دریان / قره‌باغ / استفن بیگن
خروج سریع شبه‌نظامیان خارجی از منطقه قره‌باغ
ایلنا: فرانسه، آمریکا و روسیه طی بیانیه‌ای خواستار خروج سریع شبه‌نظامیان از منطقه قره‌باغ شدند.
رییس جمهور سابق فرانسه شخصیتی نام آشنا در سیر تحولات انقلاب اسلامی است
۳۷ ساعت قبل / انقلاب اسلامی ایران / فرانسه / توییتر / جمهوری اسلامی ایران / بهرام قاسمی / پاریس / عراق
رییس جمهور سابق فرانسه شخصیتی نام آشنا در سیر تحولات انقلاب اسلامی است
تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پی درگذشت "والری ژیسکار دستن"، رییس جمهور اسبق فرانسه گفت: ژیسکار دستن در سیر تحولات انقلاب اسلامی ایران، شخصیتی نام آشناست.
مفتی اعظم کرواسی انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام را محکوم کرد
۳۷ ساعت قبل / فرانسه / وین / کرواسی
مفتی اعظم کرواسی انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام را محکوم کرد
بلگراد-ایرنا- مفتی اعظم مسلمانان کرواسی انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر گرامی اسلام در برخی کشورهای اروپایی را عمل زشت خواند و این اقدام را محکوم کرد.
قربانیان انفجار بیروت غرامت دریافت می‌کنند
۳۷ ساعت قبل / لبنان / میشل عون / انفجار بیروت / انفجار مهیب بیروت
قربانیان انفجار بیروت غرامت دریافت می‌کنند
تهران – ایرنا- میشل عون رییس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه قانونی را امضا کرد که به موجب آن به خانواده قربانیان انفجار مردادماه بندر بیروت غرامت و بازنشستگی اعطا می‌شود.
توییت بهرام قاسمی در  پی در گذشت رئیس جمهور اسبق فرانسه
۳۸ ساعت قبل / رییس جمهور فرانسه
توییت بهرام قاسمی در پی در گذشت رئیس جمهور اسبق فرانسه
سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پی درگذشت رئیس جمهور اسبق فرانسه در توییتی نوشت: آن سیاستمدار فقید، ذهنی قوی و دانش و داشته های بسیاری در مورد انقلاب اسلامی ایران داشت.
ژیسکار دستن رئیس جمهور پیشین فرانسه درگذشت
۴۰ ساعت قبل / ژیسکار دستن / فرانسه
ژیسکار دستن رئیس جمهور پیشین فرانسه درگذشت
ژیسکار دستن یکی از جوان ترین روسای جمهور فرانسه بود و بعد از ریاست جمهوری هم برای مدتها در عالم سیاست فعال ماند.
پاریس: ۷۶ مسجد در روزهای آتی در فرانسه بازرسی می‌شوند
۴۰ ساعت قبل / فرانسه / پاریس / مسجد / امانوئل ماکرون
پاریس: ۷۶ مسجد در روزهای آتی در فرانسه بازرسی می‌شوند
وزیر کشور فرانسه در ادامه مواضع اسلام‌ستیزانه الیزه اعلام کرد که ۷۶ مسجد در روزهای آتی در این کشور بازرسی می‌شوند.
تاکید سران کشورها بر همبستگی با لبنان و لزوم تشکیل دولت این کشور
۴۱ ساعت قبل / لبنان / فرانسه
تاکید سران کشورها بر همبستگی با لبنان و لزوم تشکیل دولت این کشور
تعداد زیادی از سران و مسؤولان کشورهای شرکت‌کننده در دومین کنفرانس حمایت از لبنان با تاکید بر ادامه همبستگی کشورها و نهادهایشان با کشور و مردم لبنان و نیز استمرار ارائه کمک‌های بشردوستانه و انسانی به این کشور، برلزوم تسریع در تشکیل کابینه‌ای که قادر به آغاز هماهنگی‌ها با جامعه جهانی و براشتن گام‌هایی در مسیر نجات لبنان از بحرانش باشد، تاکید کردند.
فیلم‌های برتر سال ۲۰۲۰ به انتخاب «کایه دوسینما»
۴۲ ساعت قبل / سینمای جهان / رسانه / فرانسه
فیلم‌های برتر سال ۲۰۲۰ به انتخاب «کایه دوسینما»
مهر نوشت: مجله فیلم فرانسوی «کایه دو سینما» که یکی از معتبرترین مراجع سینمایی است به رسم هر سال فهرست ۱۰ فیلم برتر سال را معرفی کرد.
تدابیر فرانسه علیه مساجد و انحلال یک گروه ضد اسلام‌هراسی
۴۲ ساعت قبل / فرانسه
تدابیر فرانسه علیه مساجد و انحلال یک گروه ضد اسلام‌هراسی
وزیر کشور فرانسه در توییتر خود اعلام کرد که شورای وزیران رسماً "جمعیت ضد اسلام هراسی" را در فرانسه منحل کرد.
«برهم صالح» و «امانوئل ماکرون» تلفنی رایزنی کردند
۴۳ ساعت قبل / عراق / فرانسه / امانوئل ماکرون / برهم صالح
«برهم صالح» و «امانوئل ماکرون» تلفنی رایزنی کردند
رؤسای جمهور عراق و فرانسه در جریان یک تماس تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه و راهکارهای تقویت روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.
درگذشت «والری ژیسکار دستن»، آخرین رئیس جمهوری فرانسه که به ایران سفر کرد
۴۴ ساعت قبل
درگذشت «والری ژیسکار دستن»، آخرین رئیس جمهوری فرانسه که به ایران سفر کرد
در سفر 1976 ژیسکار دستن به تهران توافقنامه های فروش ایرباس، ساخت نیروگاه حرارتی تبریز، احداث خط راه آهن تهران-بندرشاهپور (بندر امام خمینی)، ساخت بزرگراه جنوبی با همکاری آمریکا و احداث 2 نیروگاه هسته‌ای امضا شد.
تاکید فرانسه بر حفظ برجام
۴۴ ساعت قبل / فرانسه / برجام / ایران آمریکا
تاکید فرانسه بر حفظ برجام
ایلنا: فرانسه بر ضرورت حفظ برجام تاکید کرد.
پیام بورل و بایدن درباره ایران
۴۴ ساعت قبل / جوزف بورل - اتحادیه اروپا / هسته‌ای - برجام / آمریکا - جوزف بایدن
پیام بورل و بایدن درباره ایران
سال گذشته همین ایام مذاکرات ایران و آمریکا با وساطت فرانسه برای لغو تحریم‌ها در ازای ادامه تعهدات ایران، به توافقاتی رسید که تندروها با نقشه ترور شهید سردار سلیمانی معادله را به‌هم زدند؛ حالا همان اتفاق در آستانه روی کار آمدن جو بایدن و با ترور شهیدمحسن فخری‌زاده رخ داده و باید منتظر ماند و دید آیا این بار بایدن می‌تواند نقشه تندروها را خنثی کند؟
رکورد دست‌نیافتنی ایتالیا در اسکار
۴۴ ساعت قبل / سینمای جهان / جوایز اسکار / ایتالیا
رکورد دست‌نیافتنی ایتالیا در اسکار
ایتالیا با ۱۴ و فرانسه با ۱۲ جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان رکوردهایی دست‌نیافتنی دارند که به این زودی‌ها شکسته نخواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •