پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
سلامت
تاثیرات کرونا بر روان مردم بررسی می‌شود
۵۱ دقیقه قبل / شبکه سلامت / ویروس کرونا / بیماری کرونا
تاثیرات کرونا بر روان مردم بررسی می‌شود
برنامه تلویزیونی «کشیک سلامت» شبکه سلامت تاثیرات کرونا بر سلامت اجتماعی و روانی مردم را بررسی می‌کند.
تصمیم اصلی را یک نفر گرفت | ادعای یک نماینده مجلس درباره ممانعت از تعویق کنکور | لجبازی با ملت و مجلس بود
۱ ساعت قبل
تصمیم اصلی را یک نفر گرفت | ادعای یک نماینده مجلس درباره ممانعت از تعویق کنکور | لجبازی با ملت و مجلس بود
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: مخالفت با تعویق کنکور با فشار و نظر شخص رئیس جمهور بوده است و این رفتار لجبازی در قبال سلامت داوطلبان است.
امیدوارم بتوانیم طی ماه‌های آینده به واکسن کرونا دست یابیم
۱ ساعت قبل / کرونا / ینس اشپان / واکسن کرونا
امیدوارم بتوانیم طی ماه‌های آینده به واکسن کرونا دست یابیم
ایلنا: وزیر سلامت آلمان گفت که امیدوار است واکسن ویروس کرونا طی ماه‌های آینده و به‌طور قطع تا سال آینده میلادی ساخته شود.
«استان تهران» در وضعیت قرمز/ محدودیت‌های کرونایی تا پایان مرداد تمدید می‌شود
۱ ساعت قبل / کرونا / تهران / سلامت / بیماری / شهرداری تهران / استانداری تهران / علیرضا زالی / ویروس کرونا / اخبار داغ
«استان تهران» در وضعیت قرمز/ محدودیت‌های کرونایی تا پایان مرداد تمدید می‌شود
رئیس ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با توجه به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در استان تهران ، از تمدید محدودیت‌ها تا پایان مردادماه خبر داد.
سنجش ۶  هزار و ۴۴۶ نو آموز بدو ورود به دبستان هرمزگان
۲ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - هرمزگان
سنجش ۶ هزار و ۴۴۶ نو آموز بدو ورود به دبستان هرمزگان
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی هرمزگان گفت: از این تعداد تاکنون ۶ هزار و ۴۴۶ نو آموز بدو ورود به دبستان در ۳۳ پایگاه سلامت استان سنجش شده اند.
تلاوت قرآن درون خانواده سلامت روانی را بالا می برد
۲ ساعت قبل / مسعود شکوهی / وزارت آموزش و پرورش / مسابقات قرآنی
تلاوت قرآن درون خانواده سلامت روانی را بالا می برد
شکوهی گفت:اگر ما بتوانیم سطح سلامت جمعی روانی را بالا ببریم، به یقین می تواند بر سلامت جسمی نیز تاثیر داشته باشد و رفتارهایی مانند تلاوت قرآن زمینه ساز بالا بردن سلامت روانی در خانواده هاست.
پویش
۳ ساعت قبل / نذر سلامت / همه_باهم_علیه_کرونا / استانی-اجتماعی
پویش "نذر ماسک" در مازندران آغاز شد
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: پویش نذر ماسک در آستانه ماه محرم با محوریت تشکل‌های مردم نهاد حوزه سلامت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز به کار کرده است.
لطفا از ترس کرونا، حیوانات را استریل نکنید!
۳ ساعت قبل / سلامت مردان / خانواده / زنان / سبک زندگی / سلامت / حیوان
لطفا از ترس کرونا، حیوانات را استریل نکنید!
ایرنا نوشت: برای از بین بردن ویروس کرونا روی سطوح، لباس‌ها و دست‌ها اغلب از مواد استریل‌کننده استفاده می‌کنیم. اما آیا آن را به صورت و موهای خود هم می‌زنید؟
اضطراب مرگ و جسارت زیاد
۳ ساعت قبل
اضطراب مرگ و جسارت زیاد
رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار است به سلامت جسم ما کمک کند، اما بسیاری از مردم این دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند.
اطلاعات جدید درباره واکسن ایرانی کرونا
۳ ساعت قبل / اخبار داغ / واکسن کرونا / انستیتو پاستور ایران / سلامت / ویروس کرونا
اطلاعات جدید درباره واکسن ایرانی کرونا
رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان این‌که آماده می‌شویم که وارد مرحله کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شویم گفت: فعلاً حداقل تا یکسال آینده مهمترین نکت رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
اینفوگرافی | دستورالعمل بهداشتی محرم در ایام کرونا
۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / محرم / عزاداری / سلامت
اینفوگرافی | دستورالعمل بهداشتی محرم در ایام کرونا
دستورالعمل های ابلاغی مرتبط با ایام سوگواری ماه محرم را دراین اینفوگرافی ببینید.
پارکینسون، مهمترین بیماری سالمندی
۴ ساعت قبل
پارکینسون، مهمترین بیماری سالمندی
تهران- ایرنا- متخصص بهداشت و سلامت روان گفت: پارکینسون مهمترین بیماری عصبی سالمندی به شمار می رود و از نشانه‌های بارز آن آهستگی و کندی در حرکت، سفتی در عضلات و لرزش اندام است.
اهدای رایگان ماسک میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را افزایش می دهد
۵ ساعت قبل / ویروس کرونا / انجمن جامعه شناسی ایران / بهداشت و سلامت
اهدای رایگان ماسک میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را افزایش می دهد
تهران- ایرنا- رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفت: برخی مراکز تجاری و اقتصادی قبل از ورود شهروندان اقدام به توزیع ماسک، الکل و دستکش رایگان می‌کنند، اجرای این گونه طرح‌ها در هر یک از اماکن عمومی ضروری است چرا که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را تقویت می‌کند.
در سنین مختلف مصرف چه میزان ویتامین D نیاز است؟
۷ ساعت قبل / ویتامین D / وزارت بهداشت / تغذیه
در سنین مختلف مصرف چه میزان ویتامین D نیاز است؟
ویتامین D به عنوان ویتامین محلول در چربی دارای نقش‌های متعددی در بدن است؛ از جمله شرکت در متابولیسم کلسیم و فسفر در سلامت استخوان و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری‌ها از جمله بیماری‌های تنفسی.
در روز چقدر ورزش کنیم؟
۸ ساعت قبل / سلامت / ورزش کردن
در روز چقدر ورزش کنیم؟
نیویورک تایمز گزارش داد که “۵ دقیقه دویدن در روز فواید طولانی مدتی دارد.” از آن زمان بیشتر گزارش‌های خبری پیشنهاد کردند که شاید ۵ دقیقه ورزش در روز تمام چیزی است که شما نیاز دارید.
سوزش معده و ۱۵ درمان خانگی برای آن
۹ ساعت قبل / سلامت / معده درد / درمان / رفلاکس / استرس / لیمو / چای بابونه / گل بابونه / اسید معده / جوش شیرین
سوزش معده و ۱۵ درمان خانگی برای آن
سوزش سردل یکی از مواردی است که برخی از بزرگسالان در طول زندگی خود آن را تجربه می‌کنند. این بیماری معمولا بر اساس حس سوزشی شناخته می‌شودکه درست پشت جناغ صورت می‌گیرد و اغلب به سمت گلو نیز کشیده می‌شود.
راز و رمزهای داشتن ریه‌های سالم
۹ ساعت قبل / سلامت / رژیم غذایی / اورانیوم / ورزش کردن / بیماری ریوی
راز و رمزهای داشتن ریه‌های سالم
در روزهای کرونایی که اهمیت سلامت و به ویژه تقویت ریه ها اهمیتی دوچندان دارد، راهکارهایی ساده می تواند سلامت دستگاه تنفسی شما را تامین و آن را تقویت نماید.
۱۱ ساعت قبل
71 مطبوعه نامطبوع!
«جهان صنعت» توقیف شد. روزنامه‌ای اقتصادی که مرور مطالبش به‌ روشنی نشان از این داشت که حاصل کار تحریریه‌ای متعهد و کاردان است که دغدغه جامعه و حرف‌هایی گفتنی در سیاست دارد، نسبت به فرهنگ بی‌تفاوت نیست و دلسوز است برای سلامت جسمی و روانی شهروندان. حالا اما آن‌طورکه میانه هفته‌ای که گذشت، در اخبار و مطبوعات خواندیم، دست‌کم تا اطلاع ثانونی نباید منتظر باشیم که روی پیشخوان کیوسک‌های مطبوعاتی و البته اینجا و آنجا در فضای مجازی از این مطبوعه بشنویم و بخوانیمش. انتظاری که البته در پی صحبتی که این چند روز، با همکاران‌مان در تحریریه «جهان‌صنعت» داشتیم، امید می‌رود چندان به درازا نکشد. چه آنکه ظاهرا انتشار جزییاتی از آمار …
۱۳ ساعت قبل / اقتصاد / دولت / روسیه / سلامت / واردات
اخبار
ایسنا |رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران به انتشار خبر دست یابی روسیه به واکسن کرونا واکنش نشان داد. محمود نجفی عرب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:
چالشی به نام انحصار در کسب‌وکارهای فناوری
۱۳ ساعت قبل / ترکیه / رقابت / سلامت / فضای مجازی / فناوری
چالشی به نام انحصار در کسب‌وکارهای فناوری
معاون مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر لزوم مقابله با انحصار کسب‌وکارها در فضای مجازی گفت:
رونمایی از پوستر مدافعان سلامت در جشنواره فیلم مقاومت
۱۳ ساعت قبل / سعید نمکی / جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت / جشنواره‌های سینمایی
رونمایی از پوستر مدافعان سلامت در جشنواره فیلم مقاومت
وزیر بهداشت و درمان در آیین رونمایی از پوستر بخش «مدافعان سلامت» در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «مقاومت»، گفت: «در دفاع‌ مقدس، هم خط مقدم مشخص بود و هم دشمن اما در جنگ با ویروس کرونا، با دشمنی مواجه هستیم که نه به درستی شناخته شده و نه مرز و خط‌مقدمی دارد، با این حال اما همان از خودگذشتگی‌ها کماکان وجود داشت و دارد.»
شهادت یک پزشک بر اثر ابتلا به کرونا در تهران
۱۴ ساعت قبل
شهادت یک پزشک بر اثر ابتلا به کرونا در تهران
رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان بهارستان ضمن تائید خبر شهادت دکتر احد جاوید پزشک عمومی بر اثر کرونا گفت: این پزشک خوشنام در بیمارستان مدائن پس از ۲۰ روز مبارزه با کرونا به شهدای مدافع سلامت پیوست.
تشییع پیکر شهید مدافع سلامت در گرگان
۱۴ ساعت قبل
تشییع پیکر شهید مدافع سلامت در گرگان
پیکر "حسن نظری" شهید مدافع سلامت استان گلستان چهارشنبه ۲۲مرداد ماه تشییع و به خاک سپرده شد.شهید حسن نظری از جانبازان دوران دفاع مقدس و از کارکنان بیمارستان ۵ آذر گرگان بود که به علت ابتلا به بیماری کرونا به فیض شهادت نائل شد. شهید نظری در بخش انبار دارویی این بیمارستان مشغول به کار بود که در هفته‌های اخیر به علت ابتلا به کرونا در همان مرکز بستری شد و ۶ روز در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه بود که با تلاش‌ پزشکان برای درمان او کارساز نبود و او پس از سال‌ها، روز گذشته به جمع یاران شهیدش پیوست.
۱۴ ساعت قبل
مهربانی در سرزمین صلح و جنگ
[شهروند] یکی از حوزه‌های فعالیت‌ جمعیت هلال‌احمر، فعالیت بین‌المللی در حوزه سلامت است؛ این ‏وظیفه را اداره مرکز سلامت خارج از کشور برعهده دارد. تقریبا در طول این چند دهه ٢٩بیمارستان و ‏مرکز درمانی در کشورهای مختلف آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین زیر نظر این جمعیت فعالیت ‏می‌کنند. در کنار حضور و استقرار دائم این مراکز، تیم‌های درمانی متشکل از پزشکان و پیراپزشکان ‏داوطلب نیز در طول‌سال و در زمان‌های اضطراری به مناطق محروم اعزام شده‎اند و به ارایه خدمات ‏می‌پردازند؛ فعالیت اخیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر و خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان ‏بیروت نیز ازجمله همین فعالیت‌ها بوده است. «شهروند» به …
۱۴ ساعت قبل
سرگیجه ادامه‌دار فوتبال ملی
[شهروند] بیانیه مشترک روز گذشته فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای به تعویق‌افتادن دوباره مسابقات مقدماتی انتخابی جام‌جهانی و جام‌‌ملت‌های آسیا‌، دوباره فوتبال ملی ایران و بسیاری از کشورها را با چالش و بلاتکلیفی روبه‌رو کرد. این درحالی بود که مدیران فدراسیون فوتبال و دراگان اسکوچیچ تمام برنامه‌ریزی‌ها برای آماده‌سازی تیم‌ملی را انجام داده بودند اما با اتفاقات رخ‌داده همه این تلاش‌ها از بین رفت و دوباره از نو باید برای تیم‌ملی تدارکات و برنامه‌ریزی انجام شود. البته این تغییرات ابهامات بسیار زیادی هم حول و محور تیم‌ملی ایران به وجود آورد. بیانیه فیفا و کنفدراسیون آسیا برای تعویق مسابقات در بیانیه مشترک فیفا و کنفدراسیون …
۱۴ ساعت قبل / ایران و آمریکا / اینستکس / برجام / بهرام قاسمی
بهرام قاسمی: اینستکس می توانست مرکزیتی برای مقابله با آمریکا باشد
به گزارش فارس، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس امشب درباره تماس و گفت و گوی تلفنی ماکرون رئیس جمهور فرانسه و حسن روحانی عنوان کرد: تماس و گفت و گوهای امانوئل ماکرون و حسن روحانی روسای جمهوری ایران و فرانسه مهم و تاثیرگذار در دو نقطه از جغرافیای جهان با اشتراکات بسیار در حوزه تاریخ، تمدن و فرهنگ و سابقه دیرینه روابط چند صد ساله، بخصوص در مقاطع حساس در جهان برآشفته از چالش های گوناگون و غیرقابل تصور در حوزه های مختلف سیاسی، بین المللی، بهداشت و سلامت و نزاع های گوناگون منطقه ای همواره گام و نقطه آغازینی برای ورود به دوره هایی از همکاری و همراهی در جهت درک و فهم بیشتر بین دو دولت، در تلاشی ثمربخش در جهت صلح، ثبات و امنیت جهانی و برخی مشکلات منطقه ای بوده است.
بخش مدافعان سلامت جشنواره مقاومت در لبیک به پیام رهبری ایجاد شد
۱۴ ساعت قبل / جشنواره فیلم مقاومت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بنیاد فرهنگی روایت فتح / سعید نمکی
بخش مدافعان سلامت جشنواره مقاومت در لبیک به پیام رهبری ایجاد شد
تهران- ایرنا- دبیر شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت، گفت: بخش مدافعان سلامت در لبیک به پیام رهبری ایجاد شد. اصراری که ما داریم این است که متناسب با موضوعات جشنواره بهترین آثار را انتخاب کنیم نه اینکه این آثار حتماً ایرانی باشد.
به این امید که گل سرخی پژمرده نشود
۱۶ ساعت قبل / خواننده / نوازنده و آهنگساز / جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت
به این امید که گل سرخی پژمرده نشود
امیر عظیمی، خواننده، که قطعه «گل سرخ» را برای مدافعان سلامت اجرا کرده است، در یادداشتی اختصاصی که در اختیار دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت قرارداده، درباره حس و حالش برای اجرای این قطعه توضیح داد.
جزئیات برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در ۲۱ شهریور
۱۶ ساعت قبل / انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / ستاد ملی / هفته دولت / دولت تدبیر و امید / دولت / وزارت کشور / ستاد انتخابات کشور / مجلس شورای اسلامی / وزارت بهداشت
جزئیات برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در ۲۱ شهریور
رییس ستاد انتخابات کشور به تشریح جزئیات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریورماه سال جاری پرداخت و گفت: به خاطر حفظ سلامت مردم، تمدید زمان اخذ رأی انجام نخواهد شد.
فرماندار زرندیه: سلامت مردم در برگزاری مراسم عزاداری محرم، خط قرمز ماست
۱۶ ساعت قبل / عزاداری / کروناویروس / ‌زرندیه / استانی-فرهنگی و هنری / استانی-شهرستانها
فرماندار زرندیه: سلامت مردم در برگزاری مراسم عزاداری محرم، خط قرمز ماست
فرماندار شهرستان زرندیه گفت: صیانت از سلامت مردم در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم، خط قرمز مسئولان است.
برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان
۱۷ ساعت قبل / ایران / سرمایه / سرمایه گذاری / سلامت / مسکن
برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان
در این جلسه ضمن ارائه‌ی گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ شرکت سرمایه گذاری پارس آریان به‌طور شفاف و جامع و همچنین قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت، به سؤالات سهامداران اعم از سهامداران حاضر در جلسه و یا سهامدارانی که از طریق مجازی با مجمع ارتباط داشتند، نیز پاسخ داده‌شد.
کسب رتبه برتر جشنواره رسانه ای آذربایجان غربی توسط خبرنگار بازار
۱۸ ساعت قبل / پیام رسانان سلامت / فائزه زنجانی / اصحاب رسانه / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی
کسب رتبه برتر جشنواره رسانه ای آذربایجان غربی توسط خبرنگار بازار
ارومیه- خبرنگار بازار توانست رتبه برتر در بخش گزارش جشنواره رسانه ای پیام رسانان سلامت آذربایجان غربی را کسب کند.
۱۸ ساعت قبل / تعلیق کنکور / کنکور ۹۹
دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد
فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین آبیک و البرز و عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان، در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در چند روز گذشته براساس عدم اجرای کامل پروتکل‌ها و اعلام وزیر علوم مبنی بر کمبود وقت برای دستیابی به اجرای کامل پروتکل‌های درخواستی وزارت بهداشت، دکتر نمکی اعلام کرد سلامت شرکت کنندگان در کنکور برای ما از همه چیز مهم‌تر است، لذا به‌توافق رسیدند که کنکور به مدت حداقل یک ماه به تعویق بیفتد.
سردار رزمجو: سلامت محور اصلی توسعه کشور است
۱۸ ساعت قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / بوشهر
سردار رزمجو: سلامت محور اصلی توسعه کشور است
همایش تجلیل از خانواده های شهدای مدافع سلامت استان بوشهر با حضور فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام این استان برگزار شد.
هر دوربینی لیاقت ثبت این عاشقانه‌ها را ندارد/ همدلی مقابل کرونا
۱۸ ساعت قبل / کیانوش جهانپور / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / دوران دفاع مقدس / جشنواره مقاومت
هر دوربینی لیاقت ثبت این عاشقانه‌ها را ندارد/ همدلی مقابل کرونا
دکتر نمکی وزیر بهداشت در آیین رونمایی از پوستر بخش مدافعان سلامت جشنواره فیلم «مقاومت» بیان کرد که ما با همدلی در برابر کرونا ایستادیم.
آیا مصرف روزانه آسپرین سودمند است؟
۱۹ ساعت قبل / آخبار سلامت / آسپیرین
آیا مصرف روزانه آسپرین سودمند است؟
آسپرین می‌تواند با تاثیر بر پلاکت‌های خون میزان لخته شدن خون را کاهش دهد و به این ترتیب از حمله‌های قلبی و سکته‌های مغزی ناشی از انسداد عروق جلوگیری کند.
یک خداحافظی تلخ با لبنیات
۱۹ ساعت قبل / گرانی / قیمت مواد غذایی / سازمان بهداشت جهانی / شام / پوکی استخوان / وزارت بهداشت / فروشنده / کلسیم / سلامت / ویروس کرونا
یک خداحافظی تلخ با لبنیات
با افزایش روز به روز قیمت لبنیات، دیگر نمی توان مهمان ناخوانده را با تعارف "دور هم یک لقمه نان و پنیر می خوریم" نگه داشت! و لبنیات در سبد غذایی اشرافی و گران قرار گرفته است.
افتتاحیه نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰
۲۰ ساعت قبل / سورنا ستاری / پارک فناوری پردیس / مهدی صفاری نیا / علم و فناوری
افتتاحیه نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰
ایرنا-تهران- همراسم افتتاحیه اینوتکس ۲۰۲۰ روز چهارشنبه با سخنرانی سورنا ستاری،معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به صورت آنلاین و با حضوریِ مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس و سجاد عباسی فشمی، دبیر نمایشگاه، برگزار شد.دبیرخانه رویداد اینوتکس به دلیل شیوع ویروس کرونا به منظور تامین سلامت افراد، تصمیم به لغو برگزاری فیزیکی این نمایشگاه گرفت و این دبیرخانه برآن شد که رویدادها و بخش‌های جانبی اینوتکس را در تاریخ ۲۲ الی ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ به شیوه‌ای خلاقانه و از راه دور به صورت مجازی برگزار کند.
خبرنگاران و کادر درمان، دو بازی قدرتمند دفاع از سلامت جامعه
۲۰ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / پلیس / اعتیاد / زنجان / همه_باهم_علیه_کرونا
خبرنگاران و کادر درمان، دو بازی قدرتمند دفاع از سلامت جامعه
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: خبرنگاران و کادر درمان، دو بازوی قدرتمند در دفاع از سلامت جامعه به شمار می‌روند.
۳ شرط مهم ایران برای واردات واکسن کرونا از روسیه
۲۰ ساعت قبل
۳ شرط مهم ایران برای واردات واکسن کرونا از روسیه
رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در واکنش به خبر دستیابی روسیه به واکسن کرونا و احتمال واردات آن توسط ایران گفت که واردات این واکسن ۳ شرط دارد.
کنایه کرونایی مشاور قالیباف به روحانی
۲۰ ساعت قبل
کنایه کرونایی مشاور قالیباف به روحانی
سید محمود رضوی مشاور رئیس مجلس در یک توییت با اشاره به حضور نداشتن رئیس جمهور در مجلس و جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت نوشت: سلامت شما از سلامت بیش از یک میلیون فرزندان دواطلب کنکور مردم، کارکنان دولت، وزرا و نمایندگان مهمتر است؟
هر چه لازم است در مورد تنها وسیله محافظت از کرونا بدانید
۲۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / ماسک
هر چه لازم است در مورد تنها وسیله محافظت از کرونا بدانید
ماسک؛ وسیله‌ای است که سلامت ما و اطرافیانمان به استفاده از آن گره‌خورده و بیش از هر زمان دیگری ضرورت پوشیدن آن احساس می‌شود. تا آنجایی که خودکفایی در تولید ماسک موجب تفاخر دولت‌ها شده و حالا ایران هم با تولید ۱۲ میلیون ماسک در روز، دغدغه کمبود امکانات مقابله با کرونا ویروس را از میان برده است.
شرط تأیید واکسن کرونای روسی در کشور چیست؟
۲۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / سازمان جهانی بهداشت / انستیتو پاستور ایران / روسیه / سلامت
شرط تأیید واکسن کرونای روسی در کشور چیست؟
رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان این‌که تأیید واکسن کرونای روسی و هر واکسن دیگری نیازمند بررسی نتایج مطالعات بالینی آن است، درباره شرایط تأیید این واکسن در کشور توضیحاتی ارائه داد.
تئوری‌های بازی پردازی
۲۲ ساعت قبل / بازی / دوره های آموزشی / روانشناسی / سلامت / برنامه ریزی
تئوری‌های بازی پردازی
لازمه موفقیّت بازیپردازی در بازاریابی، شناخت و درک صحیح رفتار مصرف‌کننده و طراحی آمیزه بازاریابی بر مبنای این شناخت میباشد استراتژی‌های بازی‌پردازی باید بر اساس درک و شناخت تفکرات، احساسات و رفتار مصرف‌کنندگان (بازیکنان) شکل بگیرد.
تجلیل از مدافعان سلامت توسط تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی
۲۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی / حسن شعبانی
تجلیل از مدافعان سلامت توسط تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی
تبریز- اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی از مدافعان سلامت تجلیل و قدردانی کرد.
کم‌فروشی و گران‌فروشی مخابرات همدان
۲۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / مخابرات / دکل مخابراتی / مسکن
کم‌فروشی و گران‌فروشی مخابرات همدان
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه همگان در مقابل سلامت شهروندان مسئولیت داریم، گفت: متأسفانه مجموعه مخابرات در ارائه خدمات از اینترنت گرفته تا مکالمات، گران‌فروشی و کم‌فروشی داشته و در ارائه خدمات هم ضعیف عمل می‌کند.
شناسایی ۲۵۱۰ بیمار جدید کرونایی در کشور / مجموع بیماران کرونایی به ۳۳۳ هزار نفر رسید
۲۲ ساعت قبل / سلامت / اخبار داغ / ویروس کرونا / کووید ۱۹ / وزارت بهداشت / سیما سادات لاری
شناسایی ۲۵۱۰ بیمار جدید کرونایی در کشور / مجموع بیماران کرونایی به ۳۳۳ هزار نفر رسید
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۹ نفر از آنها بستری شدند.
واکسن روسی کرونا چه زمان به ایران می‌رسد؟
۲۲ ساعت قبل / واکسن / سلامت / ایران / کنکور / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / سازمان بهداشت جهانی / روسیه
واکسن روسی کرونا چه زمان به ایران می‌رسد؟
رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در واکنش به اخبار منتشر شده درخصوص تعویق کنکور گفت: تعویق کنکور در رشته‌های پزشکی منجر به نبود دستیاران می‌شود و خبر برگزار نشدن کنکور علمی نبود.
دو شرط مهم ایران برای واردات واکسن کرونا از روسیه؛ کشور فروشنده دارو، باید خود مصرف کننده آن باشد / روس ها جزئیات علمی آن  را منتشر کنند
۲۳ ساعت قبل
دو شرط مهم ایران برای واردات واکسن کرونا از روسیه؛ کشور فروشنده دارو، باید خود مصرف کننده آن باشد / روس ها جزئیات علمی آن را منتشر کنند
رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه واردکردن واکسن کرونای روسیه به ایران شرط‌های مهم و جدی خواهد داشت، بیان کرد: نخستین شرط ما که در رابطه با واردات سایر داروها نیز همواره مطرح بوده، این است که کشور فروشنده دارو، باید خود مصرف کننده آن باشد.
سنجش آمادگی تحصیلی و جسمانی نوآموزان در همدان
۲۳ ساعت قبل / همدان / ویروس کرونا / شیوع کرونا / پیش دبستانی / مربیان پیش دبستانی / مدرسه
سنجش آمادگی تحصیلی و جسمانی نوآموزان در همدان
طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ورود به دبستان و پیش دبستانی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شش مرکز همدان در حال برگزاری می‌باشد.
هود شیمیایی چیست؟
۲۳ ساعت قبل / کارن پویا نوآور / هود شیمیایی / هود آزمایشگاهی
هود شیمیایی چیست؟
هود شیمیایی یا هود شیمی (Fume Hood) جزء اقلام اساسی در آزمایشگاه ها جهت امنیت فضای آزمایشگاه و سلامت کارکنان آزمایشگاه و مهمترین رکن استاندارد یک آزمایشگاه می‌باشد.
ابتلای ۲۷ درصد از نیروهای دامپزشکی خراسان‌شمالی به بیماری‌های مشترک انسان و دام
۲۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / دامپزشکی / بیماری های مشترک انسان و دام / خراسان شمالی
ابتلای ۲۷ درصد از نیروهای دامپزشکی خراسان‌شمالی به بیماری‌های مشترک انسان و دام
مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: متاسفانه دامپزشکی هیچ سهمی از بودجه سلامت ندارد این در حالی است که یکی از متولیان تامین سلامت در جامعه، دامپزشکی است.
کنایه کرونایی مشاور قالیباف به روحانی |‌ سلامت شما از سلامت یک میلیون کنکوری‌ مهمتر است؟
۲۳ ساعت قبل
کنایه کرونایی مشاور قالیباف به روحانی |‌ سلامت شما از سلامت یک میلیون کنکوری‌ مهمتر است؟
سید محمود رضوی مشاور رئیس مجلس در یک توییت با اشاره به حضور نداشتن رئیس جمهور در مجلس و جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت نوشت: سلامت شما از سلامت بیش از یک میلیون فرزندان دواطلب کنکور مردم، کارکنان دولت، وزرا و نمایندگان مهمتر است؟
برو ماسک میزن مگو چیست ماسک!
۲۳ ساعت قبل / کرونا / ماسک / فضای مجازی / شعر / شعر طنز / مشرق نیوز / سلامت
برو ماسک میزن مگو چیست ماسک!
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یک پویش راه انداخته به نام اقتراح ماسک و از همه شاعران دعوت کرده که با استفاده از یکی از ابیات مشهور شاعران، یک بیت شعر با کلیدواژه ماسک بسرایند و با هشتگی که اشاره شد، در فضای مجازی منتشر کنند.
از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری مطلوب آزمون سراسری استفاده می‌کنیم
۲۳ ساعت قبل / کرمانشاه / کنکور سراسری / همه با همه علیه کرونا
از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری مطلوب آزمون سراسری استفاده می‌کنیم
معاون استانداری کرمانشاه با تاکید بر آمادگی استان برای برپایی آزمون سراسری گفت: آنچه در کنکور امسال حائز اهمیت است، حفظ سلامت فرزندانمان با رعایت پروتکل های بهداشتی است.
برخی هزینه‌های عزاداری محرم صرف سلامت مردم شود
۲۳ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / امام جمعه مهریز / کروناویروس / نذر سلامت / هیاتهای عزاداری / مهریز
برخی هزینه‌های عزاداری محرم صرف سلامت مردم شود
امام جمعه مهریز از هیئات مذهبی و عزاداران ماه محرم خواست تا بخشی از هزینه‌های برنامه‌های خود را در قالب نذر سلامت صرف سلامتی افراد نیازمند جامعه کنند.
ابرچالش پاندمی کرونا / لزوم افزایش حمایت‌ها از پزشکان
۲۳ ساعت قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همدلی با مدافعان سلامت
ابرچالش پاندمی کرونا / لزوم افزایش حمایت‌ها از پزشکان
رئیس شورای عالی نظام پزشکی، پاندمی کرونا را ابرچالش و بحرانی عمیق…
داروهای لاغری چه وقت مرگ‌آور است؟
۲۴ ساعت قبل / داروخانه / قرص های لاغری / بهداشت و سلامت
داروهای لاغری چه وقت مرگ‌آور است؟
تهران - ایرنا - داروهای لاغری تایید شده و معتبر باید به توصیه پزشکان مصرف و برای افرادی تجویز ‌شود که نمایه توده بدنی مصرف کننده بالاتر از ۳۰ باشد، یعنی افراد باید در مرحله چاقی درجه ۲ قرار داشته باشند و به بیماری خاصی هم مبتلا نباشند، در غیر اینصورت مرگ‌آور است.
آغاز مرحله دوم ارائه خدمات پزشکی به بانوان سرپرست خانوار جنوب شهر
۲۴ ساعت قبل
آغاز مرحله دوم ارائه خدمات پزشکی به بانوان سرپرست خانوار جنوب شهر
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 گفت: مرحله دوم ارائه خدمات سلامت محور پزشکی به بانوان سرپرست خانوار و فرزندان آنها در جنوب شهر آغاز شد.
درخواست باشگاه فولاد از کمیته ضد دوپینگ: در دو هفته پایانی به سلامت کامل مسابقات صحه بگذارید
۲۴ ساعت قبل
درخواست باشگاه فولاد از کمیته ضد دوپینگ: در دو هفته پایانی به سلامت کامل مسابقات صحه بگذارید
باشگاه فولادخوزستان نامه‌ای را جهت حضور افسران ضددوپینگ در مسابقات پایانی لیگ‌برتر به فدراسیون پزشکی-ورزشی و کمیته ضددوپینگ ارسال کرد.
بسته‌های اولیه واکسین کرونا طی ۲ هفته آینده به دسترس قرار می‌گیرد
۲۵ ساعت قبل / روسیه / کرونا / واکسن کرونا
بسته‌های اولیه واکسین کرونا طی ۲ هفته آینده به دسترس قرار می‌گیرد
ایلنا: وزیر سلامت روسیه از آمادگی‌ها برای توضیع واکسین کرونا خبر داد.
اکثر آمریکایی‌ها درباره سلامت انتخابات ۲۰۲۰ تردید دارند
۲۵ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن / ترامپ / نظرسنجی / آمریکا ۲۰۲۰
اکثر آمریکایی‌ها درباره سلامت انتخابات ۲۰۲۰ تردید دارند
تهران-ایرنا- نتایج نظرسنجی جدید نشان داد ۵۵ درصد آمریکایی‌ها اطمینانی به برگزاری انتخابات سالم در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) ندارند و این تردید در بین جمهوریخواهان و رای دهندگان دارای گرایش به حزب جمهوریخواه قوی‌تر است.
ابتلای بیش از ۶۰۰۰ نفر از کادر درمان به کرونا/ با ابرچالش و بحرانی عمیق مواجهیم
۲۵ ساعت قبل / درمان / سلامت / ویروس کرونا
ابتلای بیش از ۶۰۰۰ نفر از کادر درمان به کرونا/ با ابرچالش و بحرانی عمیق مواجهیم
فارس نوشت: رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: تا کنون جامعه پزشکی بیش از ۱۵۰ شهید در مبارزه با کرونا تقدیم کرده و بیش از ۶۰۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند.
اولویت تزریق واکسن آنفلوآنزا با کدام گروه‌ها است؟
۲۵ ساعت قبل / کرونا / واکسن / مسیح دانشوری / وزارت بهداشت / آنفلوانزا / واکسن آنفولانزا / سلامت / ویروس کرونا
اولویت تزریق واکسن آنفلوآنزا با کدام گروه‌ها است؟
رئیس بخش بیماری های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: امسال با توجه به تمایل شدید مردم به تزریق واکسن آنفلو آنزا ، اولویت با افرادی است که ریسک بالای ابتلا به این بیماری در آن ها وجود دارد.
۷ راز یک خواب خوش
۲۵ ساعت قبل / اخبار سلامت / خواب آلودگی
۷ راز یک خواب خوش
داشتن یک خواب باکیفیت و آرام برای بسیاری از افراد به یک آرزو تبدیل شده است. مسئله‌ای که در دنیای پراسترس امروز، شدیدتر شده است. با هم، چند نکته مهم برای رسیدن به خواب خوب را مرور می‌کنیم.
دردسر جدید کرونا برای فوتبال ایران
۲۶ ساعت قبل / فدراسیون پزشکی ورزشی / فدراسیون فوتبال / ویروس کرونا / لیگ برتر
دردسر جدید کرونا برای فوتبال ایران
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی از اعلام نگرانی و هشدار وزارت بهداشت نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های سلامت لیگ‌های فوتبال خبر داد.
چگونه ماسک بزنیم تا کرونا نگیریم/ روش درست استفاده از ماسک
۲۶ ساعت قبل / اخبار سلامت / ویروس کرونا
چگونه ماسک بزنیم تا کرونا نگیریم/ روش درست استفاده از ماسک
استفاده صحیح از ماسک در روزهای کرونایی، یکی از مهم ترین عوامل پیشگیری از ابتلا به کرونا است.
با ۷ راز برای خوب خوابیدن آشنا شوید
۲۶ ساعت قبل / سلامت / خواب
با ۷ راز برای خوب خوابیدن آشنا شوید
ایرنا نوشت: داشتن یک خواب باکیفیت و آرام برای بسیاری از افراد به یک آرزو تبدیل شده است. مسئله‌ای که در دنیای پراسترس امروز، شدیدتر شده است. با هم، چند نکته مهم برای رسیدن به خواب خوب را مرور می‌کنیم.
دستور کنکوری روحانی به روایت ربیعی
۲۶ ساعت قبل / علی ربیعی / کنکور 99
دستور کنکوری روحانی به روایت ربیعی
شفقنا- سخنگوی دولت گفت: وزیر بهداشت و وزیر علوم موظف شدند با در نظر گرفتن همه دیدگاههای صاحب‌نظران در جامعه تمامی جوانب برگزاری کنکور را با اولویت سلامت بررسی و تصمیم مناسب را اتخاذ و به رییس‌جمهوری اعلام کنند. ...
افزایش ۵۰ درصدی روند چاقی جمعیت کشور
۲۶ ساعت قبل / بیماری / چاقی / بهداشت و سلامت
افزایش ۵۰ درصدی روند چاقی جمعیت کشور
تهران - ایرنا - براساس بررسی‌های انجام شده در بحث بیماری‌های غیر واگیر از جمله اضافه وزن و چاقی در جمعیت ۶۴ - ۱۵ سال با شیوع تقریبی۵۰ درصدی بویژه در کودکان و نوجوانان کشور، دیابت با شیوع ۱۰ درصد و فشارخون بالا با شیوع در حدود ۳۰ درصد رو به افزایش است.
شیوع دیسک کمر و گردن در جوانان؛ عارضه ای با ۳۰ نوع علامت
۲۶ ساعت قبل / اخبار سلامت / سلامت خانواده
شیوع دیسک کمر و گردن در جوانان؛ عارضه ای با ۳۰ نوع علامت
یک جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات، گفت: تغییر سبک زندگی و رفتارهای هیجانی در بین جوانان باعث شده تا دیسک کمر و گردن در بین افراد ۱۶ تا ۲۲ سال به شدت شیوع پیدا کند.
آموزش حضوری منوط به "اجازه ستاد ملی" و "اتمام ساماندهی نیروی انسانی و ثبت‌نام دانش‌آموزان تا ۱۰ شهریور" است
۲۶ ساعت قبل / آموزش و پرورش / سازمان سنجش / مدرسه / کرونا / امتحان / عباس سلطانیان
آموزش حضوری منوط به "اجازه ستاد ملی" و "اتمام ساماندهی نیروی انسانی و ثبت‌نام دانش‌آموزان تا ۱۰ شهریور" است
ایلنا: مدیر کل متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: همانطور که بهداشت و سلامت دانش آموزان اولویت دارد و همه باید به آن توجه کنیم، آموزش هم حق دانش آموزان است و باید به هر…
سلامت و دیانت از ویژگی‌های «مدرس خیابانی» است
۲۶ ساعت قبل / سید احمد رسولی نژاد / حسین مدرس خیابانی / مجلس شورای اسلامی
سلامت و دیانت از ویژگی‌های «مدرس خیابانی» است
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه سلامت و دیانت از ویژگی‌های «مدرس خیابانی» است،گفت: نباید تمام مشکلات را متوجه یک فرد کنیم که تنها ۳ ماه سرپرست بوده است.
در موج دوم کرونا افراد دارای اضافه‌وزن در خانه بمانند
۲۶ ساعت قبل / کرونا / کووید19 / قرنطینه / اضافه وزن / چاقی / مرگ و میر / ابتلا
در موج دوم کرونا افراد دارای اضافه‌وزن در خانه بمانند
خبر اجباری کردن قرنطینه خانگی افراد دارای اضافه‌وزن در پی اجرای پیکار جدید ضدچاقی دولت برای رسیدن مردم به تناسب اندام و سلامت بیشتر و نیز کمک به آنان برای مقابله با ویروس کرونا منتشر می‌شود.
دندانپزشکان برای پیشگیری از انتقال کرونا بیماران را غربالگری کنند
۲۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / دندانپزشکی / سازمان جهانی بهداشت / بهداشت و سلامت / هراس جهانی از ویروس کرونا
دندانپزشکان برای پیشگیری از انتقال کرونا بیماران را غربالگری کنند
تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: مراکز دندانپزشکی ظرفیت بالایی برای انتقال بیماری دارند؛‌ از این رو دندانپزشکان باید برای به حداقل رساندن خطر انتقال ویروس کرونا، قبل از معالجه، بیماران را غربالگری یا از طریق تماس تلفنی یا ویدیویی وضعیت آنها را ارزیابی کنند.
انتقاد وزیر بهداشت آمریکا از اقدامات چین
۲۶ ساعت قبل / تایوان / کووید-19 / کروناویروس / آمریکا
انتقاد وزیر بهداشت آمریکا از اقدامات چین
وزیر خدمات انسانی و بهداشت آمریکا که به تایوان سفر کرده، به شدت از چین بابت محروم کردن تایوان از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و گفت، تایوان پیشنهادهای زیادی درباره مسائل مهمی چون بخش سلامت دارد.
اشتباهات رایج والدین در روزهای کرونایی
۲۶ ساعت قبل
اشتباهات رایج والدین در روزهای کرونایی
همه ما به مدت نامعلومی با کرونا همراه هستیم و تنها راه خلاصی، عزم دسته جمعی برای رعایت موارد بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی است. در این بین، بیشتر از همه باید حواس‌مان به سلامت روان کودکان باشد تا آسیب نبینند.
عوامل حوزه درمان در دفاع مقدس و جهادگران سلامت تجلیل می‌شوند
۲۶ ساعت قبل / دفاع مقدس
عوامل حوزه درمان در دفاع مقدس و جهادگران سلامت تجلیل می‌شوند
در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، همایش تجلیل از عوامل حوزه درمان در دفاع مقدس و جهادگران سلامت و پزشکان و پرستاران پیشکسوت دوران دفاع مقدس  و مدافعان سلامت در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.
موضع روحانی درباره‌ی کنکور در شرایط کرونا چیست؟
۲۷ ساعت قبل
موضع روحانی درباره‌ی کنکور در شرایط کرونا چیست؟
بر اساس اعلام سخنگوی دولت، رییس‌جمهور روحانی درباره برگزاری کنکور بر «بهترین و عملی‌ترین تصمیم با بررسی همه جوانب آموزشی، اجتماعی، شروع سال تحصیلی با محوریت مسئله سلامت تاکید داشت». به گزارش انصاف نیوز، آقای ربیعی در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت: «امسال کنکور هم متاثر از شرایط کرونایی قرار گرفته…
ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!
۲۷ ساعت قبل / واکسن روسی کرونا / واکسن کرونا
ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!
به گزارش الف، روز گذشته کشور روسیه با اعلام ثبت اولین واکسن کرونا، جهان را با شگفتی مواجه کرد. برخی کارشناسان نظام سلامت می گویند ثبت زودهنگام این واکسن دقیقا به این معنی است که روسیه عمدا چند مرحله مهم از آزمایش های انسانی این واکسن را نادیده گرفته است، اما روسیه چنین ادعاهایی را رد کرده است. حتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده که دختر خودش نیز این واکسن را تزریق کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •