شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
قهوه
۳ ساعت قبل
اکنون که کار به مدار و خروج از مدار کشیده حتما مشکل از جای دیگر است
    آزاده نامداری خطاب به علی فروغی، مدیر شبکه سه، در اینستاگرام پیرو صحبت‌های دیروزش درباره فردوسی‌پور نوشت:    «راستش اهل تلویزیون بوده باشی و سکوت کنی سخت است.» در ادامه این یادداشت آمده: «جناب فروغی! سال‌های اقتدار تلویزیون، شما مدرسه تشریف داشتید، وگرنه حتما الان می‌دانستید تلویزیون مکانی برای تبادل افکار است جایی که به جامعه یاد می‌دهد آدم‌ها چگونه با نگاه‌ها و عقاید متفاوت با هم گفت‌وگو کنند. کاش از بزرگان تلویزیون کسی باقی مانده بود تا آن روزها را به شما یادآوری کند، اینکه اکنون کار به مدار و خروج‌ از مدار رسیده حتما مشکل از جای دیگری است.» پ.ن:     سال‌های اقتدار …
ویدئوی دیدنی از مشاهده خرس قهوه‌ای در ارتفاعات ارومیه
۶ ساعت قبل / حیوانات - حیات وحش
ویدئوی دیدنی از مشاهده خرس قهوه‌ای در ارتفاعات ارومیه
افراد محلی روز گذشته در ارتفاعات مارمیشو یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ مشاهده کردند.
بازگشایی برخی پاساژهای تهران از فردا/ تکلیف آرایشگاه‌ها و قهوه‌خانه‌ها کی روشن می‌شود؟
۱۵ ساعت قبل / محدودیت های کرونایی / ویروس کرونا
بازگشایی برخی پاساژهای تهران از فردا/ تکلیف آرایشگاه‌ها و قهوه‌خانه‌ها کی روشن می‌شود؟
رئیس اتاق اصناف تهران از بازگشایی برخی پاساژها در تهران از ۱۵ آذر ۹۹ خبر داد و شرایطی را که پاساژها برای برخورداری از امکان فعالیت باید داشته باشند، توضیح داد.
فرمانده سابق ارتش لبنان و ۷ افسر تحت تعقیب قرار گرفتند
۳۷ ساعت قبل / لبنان
فرمانده سابق ارتش لبنان و ۷ افسر تحت تعقیب قرار گرفتند
پس از اینکه دادستان عمومی در بیروت فرمانده سابق ارتش لبنان و هفت افسر دیگر را به جرم «تحصیل مال از طریق نامشروع» متهم کرد، دادگستری لبنان روز پنج‌شنبه آینده را به عنوان تاریخ بازجویی از ژنرال ژان قهوه‌جی فرمانده سابق ارتش و هفت افسر ارشد نزدیک به او تعیین کرد.
رکوردزنی ستاره ترک پس از 16 سال / قهوه‌چی به گلزن اصلی تاریخ منچستر رسید
۳۸ ساعت قبل / لیگ قهرمانان اروپا / عرفان / رکورد / منچستریونایتد
رکوردزنی ستاره ترک پس از 16 سال / قهوه‌چی به گلزن اصلی تاریخ منچستر رسید
عرفان قهوه‌چی پس از هت‌تریک مقابل لایپزیگ و بازی درخشان در لیگ قهرمانان اروپا موفق به رکوردزنی شد.
قهوه چی کنار رونالدو ایستاد
۴۳ ساعت قبل / رونالدو / گرت بیل / قهوه چی / باشاک شهیر
قهوه چی کنار رونالدو ایستاد
قهوه چی ستاره ترکیه‌ای باشاک شهیر با هت‌تریک در دیدار تیمش مقابل لایپزیگ، نامش در کنار رونالدو گرت بیل قرار گرفت.
۲ روز قبل
ادامه تعطیلی کرونایی اصناف گروه‌های شغلی۳ و ۴ در هفته آینده
قاسم نوده‌فراهانی، رییس اتاق اصناف تهران گفت: از هفته آینده صاحبان واحدهای صنفی گروه‌های شغلی یک و دو به شرط رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند مغازه‌های خود را باز کنند. رییس اتاق اصناف تهران افزود: مشاغل گروه ۳ شامل بوستان‌ها، مراکز تفریحی و مشاغل مشابه، مهدهای کودک، تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها (شامل بیرون‌بر نمی‌شود)، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، موزه‌ها، سینماها و تئاترها، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی پر برخورد، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی است. وی افزود: گروه ۴ نیز شامل باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، باغ وحش و شهربازی، مراکز آبی، استخر سر پوشیده …
لیگ قهرمانان اروپا|هت‌تریک قهوه چی لایپزیگ را به زانو درنیاورد/شاگردان ناگلزمن امیدوار به صعود
۲ روز قبل / لیگ قهرمانان اروپا / آلمان / ترکیه / روسیه
لیگ قهرمانان اروپا|هت‌تریک قهوه چی لایپزیگ را به زانو درنیاورد/شاگردان ناگلزمن امیدوار به صعود
نماینده آلمان در مصاف با باشاک شهیر ترکیه در واپسین دقایق به پیروزی دراماتیک دست یافت.
نام ستاره ترکیه‌ای در کنار رونالدو و گرت بیل قرار گرفت
۲ روز قبل / لیگ قهرمانان اروپا / فوتبال / یوونتوس / زن
نام ستاره ترکیه‌ای در کنار رونالدو و گرت بیل قرار گرفت
قهوه چی ستاره ترکیه‌ای باشاک شهیر با هت‌تریک در دیدار تیمش مقابل لایپزیگ، نامش در کنار رونالدو گرت بیل قرار گرفت.
۲ روز قبل
رم هوی دیوتی ۲۰۲۱، بوکسور سنگین‌وزن!
رم هوی دیوتی ۲۰۲۱ قوی‌تر از هر زمان دیگری شده و گشتاور ۱۴۵۸ نیوتون متری آن ۱۰۲ واحد بیشتر از مدل سال پیش است. این گشتاور بیشتر باعث شده ظرفیت یدک کشی این پیکاپ سنگین به ۱۶۸۲۸ کیلوگرم برسد که بیشتر از قبل است.به منظور دست‌یابی به گشتاور بیشتر، پیشرانه ۶ سیلندر توربودیزل ساخت کامینز از توربویی با هندسه متغیر که محدوده بوست بالاتری دارد سود برده است. همچنین سیستم سوخت‌رسانی نیز کاراتر شده است. رم همچنین اقدام به بهبود ریل‌های فریم و اکسل عقب کرده تا این پیکاپ بتواند ظرفیت یدک‌کشی بیشتری داشته باشد. زمانی که خریداران آپشن چرخ پنجم را انتخاب کنند قطعات به‌طور کامل داخل محفظه بار ادغام خواهند شد. زمان استفاده از قلاب مرسوم، ظرفیت یدک‌کشی هوی دیوتی ۲۰۲۱ به ۱۰۴۳۳ کیلوگرم کاهش خواهد یافت.جدای از قوای …
گل ضربه ایستگاهی زیبای قهوه‌چی برابر لایپزیش
۲ روز قبل / لیگ قهرمانان اروپا / آر بی لایپزیش
گل ضربه ایستگاهی زیبای قهوه‌چی برابر لایپزیش
هت تریک قهوه‌چی با ضربه آزاد دیدنی؛ گل سوم باشاک شهیر به لایپزیش توسط قهوه‌چی در دقیقه 85 باشاک شهیر 3 - لایپزیش 3
۳ روز قبل
حافظ نهاد جامعه ‌شناسی
در سال‌های اولیه دهه ۱۳۷۰ که در کانادا تحصیلات دکترایم را شروع کرده بودم در کنفرانس سالانه انجمن جامعه‌شناسی کانادا در جلسه‌ای موسوم به «ملاقات مولف و منتقد» به عنوان مستمع شرکت کردم. برای منی که تازه از ایران آمده بودم این جلسه حاوی دو شگفتی بزرگ بود؛ نخست از شدت و جدیت انتقادات منتقد نسبت به مولف شگفت‌زده شدم؛ انتقادات بی‌رحمانه و بی‌هیچ ملاحظه‌ای مطرح می‌شدند و البته مولف هم در آرامش به آنها گوش می‌داد و یادداشت برمی‌داشت و من در تعجب بودم که چرا بر‌نمی‌خیزد و با عصبانیت جلسه را ترک نمی‌کند. شگفتی دوم بعد از جلسه ایجاد شد، زمانی که همه شرکت‌کنندگان برای صرف ناهار به سالن بزرگی هدایت شدند که در آن میزهای گرد ۵-۶ …
پشت پرده جاسوس زن اسراییلی
۳ روز قبل
پشت پرده جاسوس زن اسراییلی
یاسر نوروزی: «در فرودگاه دستگیر شد. وقتی کیسه را از سرش بیرون کشیدند، با خانمی حدودا بیست‌وچهار پنج ساله، سبزه، با چشمانی قهوه‌ای و ظاهری مطمئن مواجه شدیم…» حَیفا با اسم مستعار حَفصه دستگیر شده و طبق گزارش‌ها به زندان منتقل می‌شود؛ «او باید مثل همه زندانیان، در تجاوزات و آزارهای جنسی ‌جمعی شرکت می‌کرد. او حتی باید واداشتن زندانیان به قرارگرفتن روی یکدیگر و تشکیل تپه‌ای از پیکرهای برهنه و عریان به شکلی بسیار توهین‌آمیز را تجربه می‌کرد…» حتی توسط رئیس زندان مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرد: «قلاده سگ‌ها را به گردنش بستم و او را کشاندم روی زمین و بردم به اتاق روبه‌رویی. برهنه شدم و برهنه‌اش کردم و شروع کردم به آزار و اذیتش!» (ص 27، 28 و 31)
تغییر کاربری هتل‌ها در ایام کرونا
۳ روز قبل / هتل / کسب و کار / تاثیرات اقتصادی کرونا
تغییر کاربری هتل‌ها در ایام کرونا
برخی از مشاغل تعطیل‌شده بازار گردشگری به‌دنبال استفاده از فرصت‌هایی برای جایگزین کردن محصولات اصلی خود در بازارهای مرتبط با افزایش تقاضا هستند. شرکت سرویس آنلاین سفر اوبر (Uber) درحال‌حاضر به ارائه خدمات تحویل موادغذایی پرداخته است. هتل زنجیره‌ای رد رووف (Red ROOF) در آمریکا نیز با کاهش نرخ اتاق‌های خود و ارائه خدمات وای فای و سرو قهوه در داخل اتاق و امکان کرایه روزانه و ساعتی اتاق‌های خود برای داشتن مکانی آرام برای کار و مطالعه به‌دنبال راهی برای کسب درآمد است.
دانه این میوه ها را نخورید سمی است
۳ روز قبل / بیماری های قلبی / حیوان / قهوه / مشکلات / مواد سمی
دانه این میوه ها را نخورید سمی است
اقتصادنیوز : افراد زیادی هستند که هسته و دانه میوه هایی مانند زرد آلو و سیب را میخورند اما بهتر است بدانید هسته و دانه میوه ها سمی و مضر هستند.
بازداشت عوامل شکار یک خرس قهوه‌ای
۴ روز قبل
بازداشت عوامل شکار یک خرس قهوه‌ای
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳ نفر متهم به شکار یک قلاده خرس قهوه ای در استان شناسایی شدند که هم اینک یک نفر از آنها دستگیر و ۲ نفر دیگر متواری هستند.
این نشانه ها بر روی  صورت نشانه بیماری است
۴ روز قبل / پوست / سلامت / فقر / قهوه / مو
این نشانه ها بر روی صورت نشانه بیماری است
اقتصادنیوز : یکی از علل اصلی رنگ پریدگی پوست، کم خونی فقر آهن است. به دلیل کمبود آهن، بدن نمی تواند هموگلوبین مورد نیاز خود را که باعث به وجود آمدن رنگ قرمز خون می شود، تولید کند.
۹ کاربرد باورنکردنی قهوه
۵ روز قبل / قهوه / کاربرد / کافئین / چین / ریزش مو / سلامت / خواص قهوه
۹ کاربرد باورنکردنی قهوه
قَهوه نوعی نوشیدنی رایج است که از دانه‌های بوداده و آسیاب‌شده گیاه قهوه به دست می‌آید. قهوه علاوه بر مصرف خوراکی، چند مصرف باور نکردنی دیگر دارد.
۵ روز قبل
قهوه لاته، ویندوز را متحول می‌کند؟
شرکت مایکروسافت در حال اجرای پروژه‌ای با نام Latte یا همان قهوه لاته مشهور است که براساس آن، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌توانند اپلیکیشن‌های اندروید خود را با کمترین تغییر در کدها در ویندوز 10اجرا کنند. این کار در حالی صورت می‌گیرد که اپل خیز مهم و زودتری برداشته و همین حالا دستگاه‌های با چیپ M1 این شرکت می‌توانند تمام اپلیکیشن‌های iOS را اجرا کنند. به گزارش Windows Central، توسعه‌دهندگان، این اپلیکیشن‌ها را از طریق فروشگاه مایکروسافت تحت عنوان MSIX عرضه می‌کنند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این پروژه …
شناسایی و معرفی متهم شکار خرس به مراجع قضایی در کهگیلویه و بویراحمد
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / سازمان حفاظت محیط زیست / خرس قهوه‌ای / کهگیلویه و بویراحمد
شناسایی و معرفی متهم شکار خرس به مراجع قضایی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳ نفر متهم به شکار خرس قهوه ای هستند که یک نفر از آنها دستگیر شد و ۲ نفر دیگر متواری هستند.
کوتوله قهوه‌ای سرد؛
۵ روز قبل / ابر سیاره / کوتوله قهوه ای سرد / فضا / ستاره شناسان / تلسکوپ رادیویی / امواج رادیویی
کوتوله قهوه‌ای سرد؛ "ابر سیاره"ای در اعماق فضا
در حالی که کوتوله‌های قهوه‌ای، واکنش‌های همجوشی هسته‌ای انجام نمی‌دهند، از خود -شبیه به همان کاری که سیاره مشتری انجام می‌دهد- امواج رادیویی ساطع می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
حریق قهوه‌خانه‌ای در خیابان انقلاب اطفا شد
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران توضیحاتی درباره آتش‌سوزی در یک قهوه‌خانه در میدان انقلاب ارائه کرد. جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۰:۲۳ بامداد روز شنبه یک مورد حادثه آتش‌سوزی در خیابان انقلاب بعد از خیابان فلسطین به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود.سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه این بخش مسقف از حیاط دچار حریق شده بود، تصریح کرد: این بخش کاملا شعله‌ور بود و شعله‌های آتش‌نیز کاملا در حال زبانه‌کشیدن بود. در کنار این ملک در حال آتش یک ساختمان سه طبقه با کاربری تولیدی قرار داشت و آتش به بخش‌هایی از این ساختمان نیز سرایت کرده بود. آتش‌ در حال گسترش بود و دود بسیار زیادی در فضا متراکم شده بود. وی ادامه داد: آتش‌نشانان …
مشاهده گله گرازها در استان آذربایجان‌شرقی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / گراز / میانه / حیات وحش
مشاهده گله گرازها در استان آذربایجان‌شرقی
تبریز- منطقه حفاظت شده کاغذکنان میانه دارای دره‌های عمیق، صخره‌ها و مناظر زیبای طبیعی بوده و گونه‌های جانوری چون گراز، آهو، خرس قهوه‌ای، پلنگ، کل، بز، گرگ و قوچ در آن زندگی می‌کنند.
اگر مبتلا به سرماخوردگی هستید دور این خوراکی‌ها را خط بکشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / تغییرات آب و هوایی / سرماخوردگی / سلامت / قهوه / مواد غذایی
اگر مبتلا به سرماخوردگی هستید دور این خوراکی‌ها را خط بکشید
اقتصاد نیوز : مصرف برخی از انواع خوراکی برای مبتلایان به سرماخوردگی و افرادی با علائم سرفه توصیه نمی‌شود.
هر روز قهوه بنوشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / خواص خوراکی ها / قهوه
هر روز قهوه بنوشید
اگر قهوه دوست ندارید، این مطلب را بخوانید
طرز تهیه قهوه وانیلی با شکلات سفید
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / شکلات سفید / لاته / سبک زندگی / پارسی خبر / بستنی وانیلی
طرز تهیه قهوه وانیلی با شکلات سفید
این نوشیدنی گرم برای روزهای سرد پاییز بسیار مناسب است. طعم جالبی هم دارد. در واقع این نوشیدنی نوعی هات‌چاکلت است که با شکلات سفید تهیه می‌شود.
یک روش ساده برای مقابله با کبد چرب
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / تغذیه / دانشگاه علوم پزشکی تهران / سبزیجات / سوخت و ساز / قهوه
یک روش ساده برای مقابله با کبد چرب
اقتصاد نیوز:یک متخصص تغذیه با اشاره به عوامل ابتلا به کبد چرب، به ارائه توصیه های تغذیه ای جهت جلوگیری از بروز این بیماری پرداخت.
هشدار | چای را به این علت مهم در لیوان کاغذی ننوشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / سلامت / چای
هشدار | چای را به این علت مهم در لیوان کاغذی ننوشید
دانشمندان هشدار داده‌اند که نوشیدن قهوه یا چای در لیوان‌های کاغذی افراد را به میزان قابل توجهی در معرض سرطان قرار می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وصفی زنده از طبیعتی زنده
در فضایی مه‌آلود و بارانی داستانی اتفاق می‌افتد که نه در عالم واقع و نه به گونه‌ای تمثیلی آفتابی نیست. در طول رمان خورشیدی ابرها را پاره نمی‌کند و نورش را بر سر مردم و فضا جاری نمی‌سازد. داستان در سیاهی دلگیرانه‌ای پیش می‌رود. در این میان، خواننده احساس می‌کند تمام باران‌های دنیا بر او می‌بارد و سرش را که بلند می‌کند سپیدرود غران و بی‌امان می‌تازد و این همه را تلخی جانکاه ماجراها دوچندان می‌کند؛ ماجراهایی که آدم‌های ضدقهرمان آن را با اعمال‌شان لحظه به لحظه جلو می‌برند. شاید در بعضی مواقع خواننده توقع یک سیلی بر گونه یکی از آنها را داشته باشد که این هم اتفاق نمی‌افتد. آیا زندگی به همین روال ادامه پیدا می‌کند؟ …
کافه ریحان
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کافه ریحان
مسعود میر_روزنامه نگار یک داغ، یک قهوه‌خانه مرزی، یک عاشق فرنگی و یک خروار تعصب را اگر به سبک آشپزی ریحان‌خانم با هم سرخ کنیم، نتیجه‌اش می‌شود یکی از آن فیلم‌های آرام و عاشقانه و البته خوشمزه که کامبوزیا پرتوی آن را نوشت و کارگردانی کرد. «کافه ترانزیت» با لوکیشن‌های محدود و البته 2نابغه بازیگری که در ظهور و بروز خشم و تنفر و عشق با نگاه، اساتیدی بی‌همتا هستند، فیلم آبرومندی از آب درآمد. فرشته صدر عرفایی و پرویز پرستویی با هدایت پرتوی بدل شدند به زن‌داداش و برادرشوهری که در صفر مرزی حوالی ماکو، …
دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / پلمب / قهوه‌خانه / حیوان آزاری / استانی-اجتماعی
دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از پلمب و شناسایی دو مرکز شرط‌بندی بر روی حیوانات شهر صاحب از توابع شهرستان سقز توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست خبر داد.
هفت کاری که نباید اول صبح انجام داد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / صبح / بیدار شدن / قهوه / چای / تلفن همراه / مرتب کردن / رختخواب
هفت کاری که نباید اول صبح انجام داد
اما اگر بعد از برخاستن از خواب، مدت طولانی در نیمه‌تاریکی و نیمه‌روشنایی بمانید، بدن شما به تصور این که شاید هنوز خورشید طلوع نکرده است و از حالت سستی و کاهلی خواب خارج نمی‌شود.
آیا قهوه تلخ برای شما مفید است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
آیا قهوه تلخ برای شما مفید است؟
طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ در مجله آنتی اکسیدان‌ها منتشر شد، قهوه دارای آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای است. این آنتی اکسیدان‌ها ممکن است به جلوگیری از برخی سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ کمک کنند.
نمایشگاه مجازی «گذری بر آثار پیشکسوتان نقاشی قهوه‌خانه‌ای» برپا شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / فرهنگسرای معرفت / هنرهای تجسمی / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / موزه هنر امام علی / فرهنگسرای اخلاق
نمایشگاه مجازی «گذری بر آثار پیشکسوتان نقاشی قهوه‌خانه‌ای» برپا شد
تهران-ایرنا-نمایشگاه «گذری بر آثار پیشکسوتان نقاشی قهوه‌خانه‌ای» با هدف نگهداشت و خاطره اساتید این هنر با همکاری گالری عقیلی در نگارخانه مجازی فرهنگسرای معرفت برپا شد.
اگر این بیمای را دارید، گردو نخورید!
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / تغذیه / رژیم غذایی / روسیه / قهوه / مواد غذایی
اگر این بیمای را دارید، گردو نخورید!
اقتصاد نیوز : گردو یکی از مغذی‌ترین خوراکی‌هایی است که مصرف زیاد آن می تواند بر روی کبد و سایر اندام‌های دستگاه گوارش فشار وارد کند.
اصول صحیح شست‌وشوی لباس‌های بافتنی و پشمی
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / مهارت‌ها فوت‌ و فن / لباس و پوشاک
اصول صحیح شست‌وشوی لباس‌های بافتنی و پشمی
شاید تاکنون راجع به مباحث لکه‌بری اعم از پاک کردن لکه چای، قهوه، لاک، پاک کردن لکه خون از روی لباس، پاک کردن لکه خون از تشک شنیده باشید، اما یکی از دغدغه‌های افراد با شروع فصل زمستان شست‌وشوی لباس بافت و جلوگیری از شل شدن بافت است که ما سعی داریم در این مطلب راه‌حل‌های کاربردی را بررسی کنیم.
مراقب این عوارض خطرناک گردو باشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / تغذیه / رژیم غذایی / روسیه / قهوه / مواد غذایی
مراقب این عوارض خطرناک گردو باشید
اقتصادنیوز : گردو یکی از مغذی‌ترین خوراکی‌هایی است که مصرف زیاد آن می تواند بر روی کبد و سایر اندام‌های دستگاه گوارش فشار وارد کند.
کدام روش تهیه قهوه سالمتر است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / مجله نکته بهداشتی روز / قهوه
کدام روش تهیه قهوه سالمتر است؟
نوشیدن قهوه را با بسیاری اثرات سلامت‌بخش مربوط می‌کنند، از جلوگیری از اضافه وزن، کاهش میانگین فشار خون روزانه و کاهش خطر دیابت و بیماری‌های قلبی-عروقی
هشدار: نوشیدن چای در «لیوان کاغذی» شما را مبتلا به سرطان می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / سرطان / چای / علم / قهوه / لیوان
هشدار: نوشیدن چای در «لیوان کاغذی» شما را مبتلا به سرطان می‌کند
دانشمندان هشدار داده‌اند که نوشیدن قهوه یا چای در لیوان‌های کاغذی افراد را به میزان قابل توجهی در معرض سرطان قرار می‌دهد.
خطرات نوشیدن چای داغ در لیوان کاغذی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / پلاستیک / پوشش / چای / فلزات / قهوه
خطرات نوشیدن چای داغ در لیوان کاغذی
اقتصادنیوز : دانشمندان هشدار دادند که نوشیدن قهوه یا چای در لیوان‌های کاغذی، شما را در معرض بلع هزاران مواد ریز پلاستیک قرار می‌دهد.
هرگز با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
هرگز با لیوان کاغذی، مایعات داغ ننوشید
دانشمندان هشدار دادند که نوشیدن قهوه یا چای در لیوان‌های کاغذی، شما را در معرض بلع هزاران مواد ریز پلاستیک قرار می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
داستانک
انتخاب بین بد و بدتر زن نصف شب از خواب بیدار شد. همسرش در رختخواب نبود. با دلهره ژاکتش را پوشید و به دنبال او به طبقه پایین رفت. شوهرش در آشپزخانه نشست بود، در حالی‌ که یک فنجان قهوه روبه‌رویش قرار داشت. زن کمی درنگ کرد. متوجه شد همسرش ضمن نوشیدن قهوه اشک‌هایش را آرام آرام پاک می‌‌کند. زن تصمیمش را گرفت و زمزمه کرد: «چی‌ شده عزیزم؟ چرا این موقع شب اینجا نشستی؟» مرد نگاهش را از دیوار برداشت، لحظه‌ای به همسرش نگریست و گفت: «طوری نیست. یاد قدیم‌ها افتادم. 20 سال پیش که تازه با هم آشنا شده بودیم. یادته؟» زن چشم‌هایش پر از اشک شد. گفت: «آره یادمه. خوب یادمه.» مرد به سختی‌ ادامه داد: «یادته وقتی پدرت متوجه …
روایت‌های ناخدا از دریانوردان تنگسیر
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
روایت‌های ناخدا از دریانوردان تنگسیر
دومین کتاب ناخدا عبدالرسول غریبی با عنوان "قهوه‌خانه ساحلی" منتشر شد.
راه های خانگی برای درمان درد گوش
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / عفونت گوش / ویروس کرونا / آنتی بیوتیک / گوش درد
راه های خانگی برای درمان درد گوش
درد گوش می‌تواند ناشی از باکتری‌ها، ویروس‌ها یا قارچ‌هایی باشد که وسط گوش خارجی گیر افتاده‌اند. برخی از دلایل دیگر عفونت گوش می‌توان به آب، واکنش‌های آلرژیک و عفونت‌های پوستی اشاره کرد. درد گوش خیلی شایع نیست اما وقتی پیش می‌آید، واقعا دردسرساز و آزاردهنده است. این مشکل می‌تواند در جویدن، خوابیدن و سایر فعالیت‌های ساده روزانه مشکل ایجاد کند. اگر شما نیز از گوش درد رنج می‌برید و نمی‌خواهید در این شرایط همه گیری ویروس کرونا به پزشک مراجعه کنید در این مطلب پنج درمان خانگی آسان و ایمن گرد‌آوری شده که می‌توانید امتحان کنید. ۱. سیر خاصیت ضد باکتریایی سیر می‌تواند به درمان عفونت کمک کند. اما جایگزینی برای آنتی بیوتیک نیست و فقط می‌تواند تسکین سریع درد گوش باشد. شما می‌توانید سیر خام را بجوید. اگر این …
سرمایه‌گذاری بزرگ مک دونالد در بازار قهوه چین
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / مک دونالد / چین / سرمایه گذاری خارجی
سرمایه‌گذاری بزرگ مک دونالد در بازار قهوه چین
برند قهوه مک‌دونالد، مک کافه، از برنامه سه سال آینده خود برای سرمایه گذاری ۲.۵ میلیارد یوان (معادل ۳۸۱.۶ میلیون دلار آمریکا) در بازار قهوه چین خبر داد.
راهنمای خرید انواع قهوه
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
راهنمای خرید انواع قهوه
یکی از نوشیدنی های که همه ی ما تقریبا به آن علاقه داریم قهوه است البته عده ی تصورشان بر این است که تنها قهوه های تولید خارجی می تواند خوشمزه باشند ولی قهوه ایرانی نیز مانند بسیاری از محصولات ایرانی دیگر باکیفیت و عالی می باشد.
طرز تهیه کاپوچینو بدون نیاز به دستگاه
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / طرز تهیه کاپوچینو / اسپرسو / قهوه ترک / نوشیدنی داغ / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه کاپوچینو بدون نیاز به دستگاه
در مطلب زیر طرز تهیه کاپوچینو بدون نیاز به دستگاه را برای شما عزیزان تدارک دیده ایم.
رمالانی که با نگاه کردن به
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / عملیات پلیس / ویروس کرونا / فضای مجازی / پلیس / پلیس آگاهی
رمالانی که با نگاه کردن به "ته فنجان" مدعی خبر از آینده می‌شوند!
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی گفت: برخی کلاهبرداران با ترفندهای مختلف همچون فال قهوه، فال شمع، چای و ورق اقدام به فریب افراد ساده‌لوح کرده و مدعی می‌شوند با نگاه کردن به ته فنجان یا روشهای دیگر می‌توانند از آینده خبر دهند!
دمنوش های گیاهی برای تقویت ایمنی بدن
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / دیابت / دمنوش های گیاهی / سرماخوردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
دمنوش های گیاهی برای تقویت ایمنی بدن
چای‌ها و دمنوش های گیاهی در سال‌های اخیر پرطرفدار شده‌اند؛ البته این محبوبیت بی‌دلیل هم نیست. دمنوش‌ها در مبارزه با سرطان، بیماری قلبی و دیابت مؤثر هستند. نکته مثبت دیگر اینکه، کافئین کمتری نسبت به چای یا قهوه دارند. بنابراین، بد نیست مدتی را به نوشیدن آن‌ها بپردازید. ۱- دمنوش آویشن دم نوش آویشن می‌تواند برای درمان بسیاری از مشکلات مفید باشد چراکه  آویشن  به خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌اش معروف است، آویشن می‌تواند شما در مقابل بسیاری از بیماری ها مانند چاقی، بی خوابی، تب، سرماخوردگی و سرفه، فشار عضلانی و حتی گرفتگی‌های قاعدگی کمک کند. زیرا این چای سرشار از ویتامین‌های C، A، مس، آهن، منگنز، پتاسیم و فسفر است. ۲- دمنوش بابونه بابونه به معنای واقعی کلمه آرامبخش است. با نوشیدن فقط یک فنجان از این چای گیاهی …
طرز تهیه گراتن کدو سبز بدون گوشت
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / گراتن / گراتن کدو سبز / طرز تهیه گراتن / پیش‌ غذا / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه گراتن کدو سبز بدون گوشت
گراتن یا گراتین یک روش آشپزی است که در آن اغلب از آرد سوخاری‌، پنیر رنده‌شده‌، تخم مرغ یا کره‌ استفاده و لایه روی آن قهوه‌ای یا طلایی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آنغوزه چیست و چه خواصی دارد؟
آنغوزه یا آنقوزه گیاهی با ریشه‌هایی ضخیم و گوشتی است. این گیاه در مناطق خشک و آهکی نواحی گرم آسیا مثل بیابان‌های خشک ایران و کوه‌های افغانستان و در هند رشد می‌کند و گل‌هایی زردرنگ دارد که به صورت گل آذین چتری در انتهای ساقه‌ها قرار می‌گیرند. میوه این گیاه، حالت بیضی شکل و قهوه‌ای رنگ است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
مقابله با کرونا به روش غیرکارشناسانه
علی اکبر فرقانی‪-‬ پرده اولجمعه بیست و سوم آبان برای کاری ضروری مجبور شدم از تهران به رباط کریم بروم. در بین راه بیشتر سفره خانه‌ها و کافه‌ها باز بود و به راحتی و بدون هیچ گونه استرس در خدمت مشتریان بودند. همچنین وقتی که به رباط‌کریم رسیدم کافه‌ها و سفره خانه‌ها علنی یا پنهانی فعالیت داشتند. نمی‌دانم چرا هر چه مصیبت و مشکلات و بدبختی ست برای تهران و تهرانی‌ها و پایتخت نشینان است. از هنگام شیوع ویروس کرونا عرضه قلیان در قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌های تهران ممنوع اعلام شده و این مسئله موجب شد برخی از قهوه خانه داران با ضرر و زیان فراوان مغازه خود را تعطیل کنند و بعضی‌ها هم که مجبورند هر ماه مبالغ سنگینی بابت اجاره مغازه به موجر پرداخت کنند در هر حال کار مشتریان نورچشمی را به طور پنهانی راه می‌اندازند! …
دوچرخه‌ام را چه کنم؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دوچرخه‌ام را چه کنم؟
میثم قاسمی_شهروند دوچرخه‌سوار دوچرخه را به میله تابلوی پارک ممنوع، قفل می‌کنم برای خرید قهوه به مغازه می‌روم. جایی می‌ایستم که هم بتوانم با قهوه‌فروش حرف بزنم و هم دسته دوچرخه را ببینم؛ اما دو نفر تصمیم می‌گیرند درست مابین من و دوچرخه‌ام بایستند و صحبت کنند. دیگر دوچرخه را نمی‌بینم. پابه‌پا می‌شوم و سرک می‌کشم. خانمی که دارد قهوه را آسیاب می‌کند، متوجه نگرانی‌ام شده است. می‌داند دوچرخه‌سوار هستم. فهمیدنش کار دشواری نیست، با آن کلاه و دستکش‌های مخصوص دوچرخه‌سواری؛ اما احتمالاً نمی‌داند نگران چه …
برنج قهوه‌ای در مقابل برنج سفید: کدام یک سالم‌تر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
برنج قهوه‌ای در مقابل برنج سفید: کدام یک سالم‌تر است؟
برنج به طور کلی فاقد گلوتن است، به این معنی که شامل خواص خانواده گندم و سایر غلات مانند جو، چاودار و جو دوسر نمی‌شود. برنج یکی از اعضای خانواده غذا‌هایی مانند ذرت و نیشکر است.
خاطره عجیب ستاره اسبق یووه از «بوفون»، «پیرلو»، سیگار و قهوه
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / یوونتوس / جیان لوئیجی بوفون / پیرلو
خاطره عجیب ستاره اسبق یووه از «بوفون»، «پیرلو»، سیگار و قهوه
تهران- ایرنا- ستاره اسبق باشگاه یوونتوس در یک افشاگری از اتفاقات و سنت‌های غیرمعمول مابین بازیکنان بانوی پیر در دوران حضورش در تورین پرده برداشت.
تأثیر کتاب "نقاشی قهوه‌خانه" در اردوگاه ضدانقلاب
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / کتاب
تأثیر کتاب "نقاشی قهوه‌خانه" در اردوگاه ضدانقلاب
کتاب نقاشی قهوه‌خانه چه نقشی بر دیواره میکونوس ترسیم کرده و دستان آلوده‌ای را رو کرده است؟ به راستی دلیل این همه عصبانیت واحد در جبهه ضدانقلاب چیست؟
تصاویر: «سنجاب» قرمز ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
تصاویر: «سنجاب» قرمز ایرانی
سنجاب‌ها حیواناتی هستند از راسته جوندگان با رنگ‌ها و شکل‌های مختلف که تا کنون ۲۶۷ گونه از آن‌ها شناسایی شده است. پنج جنس از پنچ گونه سنجاب در ایران وجود دارند که سنجاب‌های درختی شامل دو جنس و گونه سنجاب نخلی و سنجاب قرمز ایرانی هستند.سنجاب قرمز ایرانی دارای پوشش خارجی به رنگ طلایی نارنجی تا قرمز مایل به قهوه‌ای، چشمان درشت، دسته‌موی به نسبت بلند روی گوش‌ها ، دم پرمو و دندان‌های پیش به رنگ زرد نارنجی اند. سنجاب ایرانی در کشورهای یونان، ترکیه، ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، ایران، عراق، فلسطین، اردن، لبنان و سوریه در جنگل‌های درختان سوزنی و پهن برگ یافت می‌شود. در ایران بیشتر در جنگل‌های بلوط رشته کوه زاگرس از سردشت واقع در آذربایجان غربی تا مناطق چهارمحال، لرستان، کهکیلویه و فارس زندگی می‌کند. …
مزایای دوش آب سرد برای بدن
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / دوش آب گرم / دوش آب سرد / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
مزایای دوش آب سرد برای بدن
هیچ چیز بهتر از یک دوش آب گرم در پایان یک روز طولانی کاری نمی‌تواند خستگی ما را در بیاورد؛ اما اگر یک‌بار دوش آب سرد را امتحان کنید نظرتان عوض می‌شود. در واقع وقتی می‌خواهید از حالت روحی و جسمی خاصی خارج شوید، دوش آب سرد مانند سوییج تغییر سریع احوالات می‌ماند. از تسکین درد گرفته تا مزایای مغزی از جمله اثرات اثبات شده‌ی دوش آب سرد هستند. در ادامه با مزایای آن بیشتر آشنا می‌شویم. انرژی بیشتر اگر می‌خواهید وقتی صبح از خواب بیدار می‌‍‌شوید انرژی بیشتری داشته باشید به جای قهوه، دوش آب سرد را امتحان کنید. بر اساس یک مطالعه در مجله فیزیولوژی کاربردی، «دوش آب سرد باعث آزاد شدن نوراپی نفرین از سیستم عصبی سمپاتیک می‌شود.» نورافی نفرین انتقال دهنده عصبی است که مغز شما را فعال می‌کند، انرژی را افزایش می‌دهد، …
همه چیز در مورد نحوه آسیاب کردن قهوه
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
همه چیز در مورد نحوه آسیاب کردن قهوه
اگرتصمیم دارید خودتان قهوه را آسیاب کرده تا ازعطر و طعم قهوه تازه آسیاب شده لذت بیشتری ببرید به شما تبریک می گویم ؛ اما لازمه از این نکته آگاه باشید که بدست آوردن درجه مناسب برای آسیاب کردن قهوه تان ، می تواند برایتان کاری سخت یا گیج کننده و یا خیلی آسان باشد ؛ و این بستگی به میزان علاقه و دقت عمل شما دارد .
تصاویر: برگ های پاییزی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
تصاویر: برگ های پاییزی
با رسیدن فصل زیبای پاییز برگ درختان هم کم کم رنگ خود را از سبز بهاری به زنگ قهوه ای، زرد و قرمز تغییر میدهند . این تغییر رنگ ها چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اَشکال عجیب در یک حمام
زن استرالیایی با دیدن حباب‌های گلی عجیبی که روی دیوار حمام خانه‌اش ایجاد شده بود دچار وحشت شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، این زن که هویتش مشخص نشده پس از ورود به داخل حمام، حباب‌های گِلی قهوه‌ای رنگی را دید که روی دیوار حمام ایجاد شده بودند.این زن میانسال با تهیه تصاویری از این پدیده عجیب و انتشار آن در فیسبوک از کاربران خواست تا در حل این معمای عجیب به او کمک کنند. او در این پست نوشت: «این‌ها چه چیزی هستند؟ من آن‌ها را در بالای دیوار حمام خانه‌ام پیدا کردم. چه کاری باید انجام دهم؟»در تصاویری که او در فیسبوک منتشر کرده است هفت حباب گلی قهوه‌ای رنگ در بالای دیوار حمام دیده می‌شود. پست این زن با کامنت‌های عجیب برخی از کاربران همراه بود، تاجاییکه برخی از آن‌ها به این زن پیشنهاد دادند تا فورا خانه‌اش …
قیمت یک لیوان قهوه داغ در سرمای پاییز
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
قیمت یک لیوان قهوه داغ در سرمای پاییز
 بعد از گذشتن یک نیمه از پاییز سرانجام هوا سرد شد و در روزهای سرد و بارانی، چیزی به دلچسبی یک فنجان نوشیدنی داغ نیست. اگرچه کرونا و قرنطینه، این روزها فرصت دورهمی را از همه گرفته و کافه‌نشینی را به خانه‌نشینی تبدیل کرده ولی این باعث نمی‌شود لذت نوشیدن یک فنجان قهوه یا یک لیوان نسکافه حین تماشای باران پشت پنجره را از خودمان بگیریم و به بعد از کرونا و سال دیگر موکول کنیم. شیشه‌های نسکافه، پاکت‌های کافی‌میکس و قوطی‌های پودر کافی‌میت چیده شده در قفسه سوپرمارکت‌ها این روزها از محبوب‌ترین خریدنی‌ها هستند …
علائم زیاده روی در مصرف قهوه
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / کافئین / سوزش معده / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم زیاده روی در مصرف قهوه
مصرف زیاد کافئین می‌تواند مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع یا اسهال را به همراه داشته باشد.
چگونه با قهوه مانع ریزش موی خود شویم؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / ریزش مو / طاسی / هورمون مردانه / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه با قهوه مانع ریزش موی خود شویم؟
محققان می‌گویند کافئین موجود در قهوه می‌تواند مانع از ریزش مو شده و به رشد آن کمک کند.
لوازم خانگی بوش را از کجا بخریم؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
لوازم خانگی بوش را از کجا بخریم؟
ایلنا: اگر به دنبال قیمت قهوه ساز بوش، قیمت اتو بوش یا قیمت توستر بوش برای خانه و یا جهیزیه خود هستید، حتما سری به خانه بوش بزنید. اگر هم نمی‌دانید خانه بوش کجاست و تجربه خرید از این فروشگاه را نداشته‌اید، پس این مطلب را از دست ندهید. همان طور که می‌دانید برند بوش سال‌هاست که در زمینه تولید و عرضه لوازم برقی خانه و آشپزخانه و همچنین ابزار کار مختلف فعالیت می‌کند و مردم اغلب کشورها با برند بوش آشنا هستند و از محصولات با کیفیت این شرکت معتبر استفاده کرده‌اند.
افزایش پهنای باند کمک زیادی به رونق شبکه نمایش خانگی کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / قهوه تلخ / مصطفی کیایی / دولت تدبیر و امید / آرش خوشخو / پرویز پرستویی / دولت / هدیه تهرانی / لیلا حاتمی / نیکی کریمی / دیوید فینچر
افزایش پهنای باند کمک زیادی به رونق شبکه نمایش خانگی کرد
تهران- ایرنا- آرش خوشخو درباره نقش دولت در رونق نمایش خانگی گفت: موفقیت نمایش خانگی به طور مستقیم با موفقیت وی او دی ها گره خورده و رونق پلتفرم های وی او دی با پهنای باندی که دولت آن را تعیین می کند رابطه مستقیم دارد. سحر عصر آزاد نیز با بیان اینکه کیفیت اینترنت در سال‌های اخیر افزایش محسوسی داشته، افزود: همه اینها ماحصل تلاش مستمر در این حوزه بوده است.
مشاهده رد پای خرس قهوه‌ای در پارک ملی بمو
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / استان‌ فارس / حیوانات - حیات وحش
مشاهده رد پای خرس قهوه‌ای در پارک ملی بمو
رد پای خرسی که پیش‌تر در کشتزارهای روستای محمودآباد نزدیک پارک ملی بمو شیراز دیده شده بود، روز سه‌شنبه در پهنه‌های تحت حفاظت این پارک مشاهده شده است.
شخصیت شناسی افراد از روی قهوه مورد علاقه
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / شخصیت شناسی / قهوه‌ / سبک زندگی / پارسی خبر
شخصیت شناسی افراد از روی قهوه مورد علاقه
 برونو بوشه‌ی ۳۴ ساله، اهل استرالیا، که سال‌ها در یک کافه باریستا بوده و با مشتریان زیادی سرو کار داشته می‌گوید هر نوعی از قهوه انتخاب دسته‌ی خاصی از آدم‌ها است و او می‌توانست شخصیت مشتریانش را از روی نوع قهوه‌ای که سفارش می‌دادند تشخیص دهد. در ادامه برونو برایمان توضیح می‌دهد که نوع قهوه‌ انتخابی ما چه نکاتی را درباره‌ی شخصیت ما آشکار می‌کند. لانگ بلک لانگ بلک خالص‌ترین نوع قابل نوشیدن قهوه است. برونو می‌گوید کسانی که قهوه لانگ بلک می‌نوشند «مؤدب» و «متواضع» اند. «خالص‌ترین راه برای لذت بردن از قهوه است. لانگ بلکه مخصوص آدم‌های پیشگام است، آدم‌های کارکشته و کسانی که چیز‌های زیادی در چنته دارند.» فلت وایت به اعتقاد برونو کسانی که معمولاً قهوه فلت وایت می‌نوشند «حساس» و «باهوش» اند. لاته لاته …
هایپر گل با یک فنجان قهوه!
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / همشهری محله / گل / منطقه ۸ / گیاهان و درختان / قهوه
هایپر گل با یک فنجان قهوه!
یکی از پروژه‌های شهری که این روزها در منطقه ۸  به بهره‌برداری رسیده و مورد توجه شهروندان قرار گرفته است، پروژه مشارکتی هایپر گل است که با استقبال شهروندان هشتمین تکه پایتخت مواجه شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
کدام اصناف از ۲۰ آبان باید تا ساعت ۱۸ فعالیت کنند
معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ محدودیت و ممنوعیت‌های جدید فعالیت اصناف از ۲۰ آبان را تشریح کرد. سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به تشریح محدودیت و ممنوعیت‌های جدید فعالیت اصناف از ۲۰ آبان اظهار کرد: ضمن ادامه تعطیلی مشاغل گروه ۳ و ۴، واحدهای صنفی گروه شغلی ۲ مشمول محدودیت زمانی برای فعالیت می‌شوند.معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ با تاکید بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات ستاد ملی کرونا برای همه تاکید کرد: طبق مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا در شهر تهران به جز واحدهای صنفی مجاز، تمام صاحبان مشاغل گروه ۲ از روز ۲۰ آبان ماه باید ساعت ۱۸ واحدهای خود را تعطیل کنند؛ ضمن اینکه گروه‌های شغلی ۳ و ۴ همچنان تعطیل هستند.سرهنگ مرادی خاطرنشان کرد: پیش از این واحدهای صنفی گروه سه و چهار شامل تمامی …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
سینمای خانگی هم کرونا می‌گیرد؟
بررسی روند تولید و توزیع سریال‌های نمایش خانگی از مسیری پرنوسان و غیرقابل‌پیش‌بینی حکایت دارد. این مسیر که از چند مجموعه کم مخاطب آغاز شد با قهوه تلخ و قلب یخی جان گرفت، مدتی دچار افول و رکود شد و دوباره با ساخت سریال شهرزاد ۱ نقطه عطف تازه‌ای در آن پدید آمد.سریال شهرزاد ۱ ساخته حسن فتحی و به نویسندگی نغمه ثمینی و حسن فتحی در تاریخ سریال‌سازی در نمایش خانگی تنها یک مجموعه تلویزیونی پرمخاطب نبود بلکه تبدیل به نقشه راه و مسیر مشخصی از ساخت سریال در حوزه نمایش خانگی شد.عمده سریال های درام و عاشقانه ای که پس از شهرزاد تولید شد و به نمایش درآمد حاکی از حرکت روی ریل طراحی شده سازندگان این مجموعه بود. برخلاف سینما که کمدی هنوز حرف اول جذب مخاطب را می‌زند، در نمایش خانگی و پخش سریال‌ها در وی‌او‌دی‌ها، …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
«ملوان آمستردام» به کتابفروشی‌ها آمد
ترجمه کتاب پلیسی «ملوان آمستردام» به ‌عنوان نود و دومین عنوان مجموعه «نقاب» توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش مهر، کتاب «ملوان آمستردام» با گردآوری و مقدمه میشل لوبرن و کلود مسپلد به‌تازگی با ترجمه یاسمن مَنو توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب نود و دومین عنوان از مجموعه پلیسی «نقاب» است که این ‌ناشر چاپ می‌کند.داستان‌های این‌کتاب،‌ مجموعه منتخبی از بخش اول کتاب گلچین داستان‌های سیاه و پلیسی فرانسوی با گردآوری میشل لوبرن و کلود مسپلد است. بخش اول آن‌کتاب،‌ «اجداد رمان سیاه» نام داشت و داستان‌هایی که از آن‌بخش در «ملوان آمستردام» چاپ شده‌اند همگی از اسلاف داستان پلیسی در فرانسه هستند. کتاب گلچین داستان‌های سیاه و پلیسی فرانسوی، سال ۱۹۹۵ توسط …
دستور پخت دیزی قهوه‌خانه‌ای
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
دستور پخت دیزی قهوه‌خانه‌ای
دیزی قهوه‌خانه‌ای از طعم خاصی برخوردار است که با دیزی خانگی متفاوت است. طرز تهیه دیزی قهوه خانه‌ای را با آموزش جواد جواد آشپز حرفه‌ای فرامی‌گیرید.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
جان‌های شیفته
بنفشه سام‌گیس| عکس‌هایی که در این صفحه می‌بینید؛ این 99 نفر، برندگان خوشبخت کنکور یا خودرو یا جوایز بانک نیستند. صاحبان این عکس‌ها مردان و زنانی هستند که پارسال، همین موقع؛ روز 19 آبان، در میان ما بودند؛ دوست و همسر و برادر و خواهر و فرزند و پدر و مادر و عزیز یک خانواده بودند و حالا از آنها فقط خاطراتی باقی مانده و عکس‌هایی و سنگ مزاری سرد که با گذشت روزها و ساعت‌ها، سردتر هم می‌شود.  این مردان و زنان مانند اغلب انسان‌ها، امیدوار به روزهای روشن‌تر، برای فردای خود آرزوهایی داشتند اما امروز، همه آن آرزوها و امیدها، ذراتی از خاک گور شده و بازماندگان فقط می‌توانند با بازخوانی همه آنچه این مردان و زنان می‌خواستند باشند، دل‌های بی‌تاب …
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
با ارزش‌ترین کربن موجود در طبیعت
زغال را احتمالاً بتوان بیشترین و کم ارزش‌ترین ماده کربنی در طبیعت لقب داد. اما همین زغال پسرعمویی دارد که بعضاً نمی‌توان برایش قیمتی تعیین کرد. بله، منظور الماس است! تا سال 1726 میلادی تنها نقطه از کره زمین که در آن الماس برداشت می‌شد، هندوستان بود. از تاریخ به بعد در دیگر نقاط این کره خاکی نیز الماس یافت شد.  اتم‌های کربن تحت فشار و گرمای هسته زمین متبلور می‌شوند. درست به همین دلیل است که تشکیل شدن الماس طی میلیاردها سال اتفاق می‌افتد. متداول‌ترین روش تشکیل الماس، از راه فوران مواد مذاب آتشفشانی به سمت بالا و از گوشته زمین است.  الماس نخستین بار در هند و تقریباً 4 قرن قبل از میلاد مسیح استخراج شد. به همین خاطر این سرزمین از زمان‌های بسیار دور …
کنترل کلسترول بالای خون با این خوراکی ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کلسترول / درمان کلسترول / کلسترول خون / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر
کنترل کلسترول بالای خون با این خوراکی ها
با بالا رفتن سن کم کم خود مراقبتی بیشتری نیاز خواهید داشت. باید دائما مراقب قند و چربی و کربوهیدرات‌های مصرفی خود باشید. یکی از موارد نگران کننده در سنین بالا کلسترول است که حتی باعث می‌شود به یک باره از تمامی غذا‌های خوشمزه و دوست داشتنی دست بکشید. وقتی که شما به کلسترول مبتلا شوید این مسئله به وجود می‌آید که هیچ نوع غذا و پیشنهادی ممکن است که به شما در کاهش کلسترول کمک نکند. اما جواب شما آنقدر‌ها هم ساده نیست. خوردن مجموعه‌ای از غذا‌های سالم همراه با ورزش و نگه داشتن وزن در حد سالم باید بخشی از رژیم شما برا کاهش کلسترول بد خون باشد. به یاد داشته باشید مقادیر بالای کلسترول خون با افزایش خطر بیماری‌های قلبی مرتبط است. این نکته مهم است که بدانید هیچ تنها غذایی نمی‌تواند به شکل معجزه باعث کاهش …
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
عوارض مصرف بیش از حد کافئین چیست؟
کافئین بیشترین محرک روانشناختی در جهان است و تنها ماده‌ای است که مقدار آن در هیچ کجا اعم از چای، قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا تنظیم نمی‌شود. اما در حالی که بیشتر مردم کافئین را در دوزهای ایمن و تعدیل شده مصرف می‌کنند، اما پودر خالص و غلیظ آن بسیار قدرتمند بوده و در صورت مصرف بیش از حد آن بسیار خطرناک خواهد بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •