شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
بازار مسکن تهران
آخرین وضعیت معاملات در تهران / بازار مسکن به سرعت‌گیر رسید
انتخاب / ۸ ساعت قبل / اقتصادی
آخرین وضعیت معاملات در تهران / بازار مسکن به سرعت‌گیر رسید
جدیدترین گزارش ارایه شده از بازار مسکن شهر تهران، افزایش ۳ درصدی قیمت را نشان می‌دهد اما از سرعت رشد آن به طور محسوسی کاسته شده است.
کوچ تورم ملکی به لوکس‌ها
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
کوچ تورم ملکی به لوکس‌ها
محدوده تردد خانه‌اولی‌ها در بازار معاملات مسکن از تسلط سفته‌بازها خارج شد. تحقیقات میدانی و اطلاعات آماری از بازار املاک پایتخت نشان می‌دهد هیجان معاملاتی و قیمتی در گروه آپارتمان‌های ریز و کوچک‌متراژ فروکش کرده است. آرامش نسبی در بازار واحدهای کمتر از ۸۰ مترمربع از دو عامل نشأت می‌گیرد. خروج سفته‌بازها از این قسمت بازار و همچنین تمرکز خانه‌اولی‌ها بر واحدهای سالخورده باعث محدودشدن دامنه رشد قیمت در این گروه متراژی شده است. در مقابل، دمای بازار لوکس‌ها بالا رفته است. تغییرات قیمت فروش آپارتمان در ۹ گروه متراژی مشخص می‌کند تورم ملکی به واحدهای بالای ۲۰۰ مترمربع در منطقه لوکس شهر کوچ کرده است. در پایان پاییز میانگین قیمت واحدهای لوکس در بازار مسکن تهران بیش از ۲۰ درصد نسبت به ماه میانی فصل افزایش …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
تکنیک مواجهه با رکود مسکن در حومه تهران
فروشنده‌های مسکن در حومه تهران به دنبال مواجهه با رکود سنگین در بازار معاملات خرید وفروش واحدهای مسکونی به یک تکنیک جدید متوسل شده‌اند. طی روزهای اخیر در برخی از آگهی‌های مربوط به خرید وفروش مسکن در بعضی مناطق و شهرهای حومه تهران،عباراتی به چشم می‌خورد که نشان‌دهنده به کارگیری یک تکنیک جدید برای دور زدن رکود از سوی واسطه‌های مسکن و فروشنده‌هایی است که سعی دارند در فضای فعلی بازار مسکن اقدام به فروش واحد یا واحدهای مسکونی مشخصی کنند. بعد از گسترش دامنه رکود معاملات مسکن از شهر تهران به نواحی حومه‌ای، هم‌اکنون سطح معاملات خرید وفروش مسکن در این شهرها نیز به شدت کاهش یافته است و تنها تعداد کمی ازفروشندگان مسکن در موعد زمانی دلخواه قادر به بازاریابی و فروش واحدهای مسکونی خود هستند.
افزایش معاملات مسکن در میان التهابات
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
افزایش معاملات مسکن در میان التهابات
با وجود نگرانی‌های منطقه‌ای که نیمه دی ماه به وجود آمد و می‌توانست تاثیراتی در رونق بازار مسکن ایجاد کند، آمار از افزایش ۱۱ و ۱۹ درصدی ماهانه معاملات ملک در شهر تهران و کل کشور حکایت دارد.
  مسکن  بازار مسکن  قیمت مسکن  معاملات مسکن  اتحادیه مشاوران املاک تهران
توافق رکودشکن مالک و سازنده
ارانیکو / ۴ روز قبل / اقتصادی
توافق رکودشکن مالک و سازنده
سه توافق تازه بین مالکان و سازنده‌ها در بازار ساخت و ساز باعث شکست ابررکود ساختمانی شد. سازنده‌های مسکن در بازار مشارکت در ساخت در مناطقی از تهران حاضر شده‌اند سهم مالک مخالف تخریب در ساختمان‌های چندمالکی را خریداری کنند. این کار راه تخریب و نوسازی را هموار می‌کند. برخی سازند‌ه‌ها نیز پیشنهاد معاوضه واحدهای تازه‌ساز با آورده مالکان ساختمان قدیمی را ارائه می‌کنند. افزایش مبلغ بلاعوض توافق دیگر بازار مشارکت در ساخت است. تغییرات ۸گانه در این بازار امیدوارکننده ارزیابی می‌شود.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
سردرگمی متقاضیان خرید و فروش مسکن تشدید شد
افزایش شدید قیمت و کاهش تقاضای خرید برای انواع واحد مسکونی زمینه سردرگمی خریداران و فروشندگان در بازار مسکن را فراهم کرده است. به گزارش همشهری، مشتریان بازار مسکن شهر تهران در میان انبوه قیمت‌های نجومی و معدود فایل‌های زیر قیمت دچار سردرگمی شده‌اند. این در حالی است که بانک مرکزی میانگین رشد ماهانه قیمت مسکن در شهر تهران را 5/8درصد و در منطقه یک معادل ۳۴درصد اعلام کرده است، به‌نحوی که قیمت آپارتمان در منطقه یک با رشد عجیب و غریب 8میلیون تومانی یکباره از متری ۲۳میلیون تومان در آبان‌ماه به متری ۳۱میلیون …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
قیمت خانه در 14 منطقه تهران پایین‌تر از میانگین
بازار مسکن تهران در حالی وارد آخرین فصل از سال 98 شد که خطر شکل‌گیری موج جدیدی از رکود طولانی‌مدت را پشت سر می‌گذارد، رکودی که افزایش قیمت شکل گرفته در ماه‌های گذشته اصلی‌ترین عامل آن به شمار می‌رود. از ماه‌های ابتدایی سال 97 و همزمان با افزایش نرخ تورم و بالا رفتن قیمت ارز، بازار مسکن ایران که در بسیاری از تحولات اقتصادی سال‌های گذشته، استقلال خود را حفظ کرده بود نیز وارد فاز تغییرات قیمتی شد تا جایی که در یک دوره حدودا یک‌ساله قیمت مسکن در کلانشهرهایی مانند تهران 100 درصد افزایش یافت. به دنبال این اتفاق، فاصله میان قدرت خرید بخش قابل توجهی از جامعه با قیمت‌های موجود در بازار به شکل قابل توجهی افزایش یافت و عملا میزان تاثیر‌گذاری تسهیلات …
مالیات بر خانه‌های خالی دوای درد بازار مسکن نیست/ قانونی سرگردان در میان ۱۸ دستگاه
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
مالیات بر خانه‌های خالی دوای درد بازار مسکن نیست/ قانونی سرگردان در میان ۱۸ دستگاه
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: تعداد خانه‌های خالی مانده در مقابل جمعیتی که طالب مسکن هستند عدد ناچیزی است، حتی اگر همه این خانه‌ها نیز وارد بازار فروش و اجاره بشوند باز هم تقاضا برای مسکن وجود دارد.
  مسکن  بازار مسکن
چندخانه لاکچری در تهران وجود دارد؟ / چقدر مالیات از آن‌ها گرفته می‌شود؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
چندخانه لاکچری در تهران وجود دارد؟ / چقدر مالیات از آن‌ها گرفته می‌شود؟
در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق مجلس، نمایندگان مجلس در این کمیسیون دو روز پیش دو مالیات مختص بازار مسکن را به این لایحه اضافه و آن را تصویب کردند.
  خانه لاکچری  لایحه بودجه
سرنوشت مالیات خانه‌های لوکس | چند خانه لاکچری در تهران وجود دارد؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / سیاسی
سرنوشت مالیات خانه‌های لوکس | چند خانه لاکچری در تهران وجود دارد؟
نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق مجلس دو روز پیش دو مالیات مختص بازار مسکن را به این لایحه اضافه و آن را تصویب کردند.
خواب زمستانی بازار رهن و اجاره
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
خواب زمستانی بازار رهن و اجاره
در حالی که بازار مسکن شهر تهران در آذرماه رکورد شکست و هم قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به بالاترین رقم خود طی 9 ماهه ابتدایی سال رسید،
  ازدواج  پایتخت  رشد  شهر تهران  مسکن
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
ایرانشهر
آمار ارایه شده از تحولات بازار مسکن تهران در اولین روزهای زمستان،
  پایتخت  خرید و فروش  زمستان  مسکن  وزش باد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
قیمت آپارتمانهای بالای 20 سال ساخت/ جدول
دنیای اقتصاد نوشت: از سال ۹۷ که قیمت مسکن در شهر تهران با جهش همراه شد بخش قابل‌توجهی از تقاضای مصرفی خرید مسکن به سمت بازار واحدهای مسکونی کهنسال رفت که در مقایسه با آپارتمان‌های نوساز و با عمربنای کمتر قیمت مناسب‌تری دارند.
  بازار مسکن تهران  مسکن
تغییر ترکیب در بازار مسکن
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
تغییر ترکیب در بازار مسکن
ترکیب بازار مسکن شهر تهران از عرضه به تقاضا تغییر کرد؛ واسطه‌های ملکی می‌گویند حجم فایل‌های ورودی برای فروش در بازار مسکن کاهش و میزان مراجعه برای خرید افزایش یافته است اما رشد قیمت‌ها محسوس نیست.
  مسکن  قیمت مسکن  بازار مسکن  معاملات مسکن
وام مخصوص املاک سالمند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
وام مخصوص املاک سالمند
خریداران خانه‌های «خیلی قدیمی» از وام مخصوص بهره‌مند می‌شوند. جزئیات بخش ناگفته مصوبه تسهیلات جدید مسکن از «افزایش 77 درصدی تسهیلات ویژه آپارتمان‌های بالای 25 سال ساخت» حکایت دارد. بر اساس شکل جدید پرداخت وام مسکن، در تهران به آپارتمان‌های 25 تا 30 سال ساخت، 120 میلیون تومان وام ترکیبی (خرید و جعاله) تعلق می‌گیرد. بین وام‌های مخصوص و وام‌های معمولی اختلاف چندانی - در حد 20 میلیون تومان- وجود ندارد، اما فاصله قیمتی خانه‌های «خیلی‌قدیمی» با «نوساز»ها قابل توجه است. املاک مشمول وام مخصوص، سه امتیاز در بازار معاملات دارند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
بازار مسکن گیج زد!
متعاملین در بازار مسکن شهر تهران در میان انبوه قیمت‌های نجومی از یک طرف و معدود فایل‌های زیر قیمت از طرف دیگر دچار سردرگمی شده‌اند و به نظر می‌رسد وضعیت کنونی شباهت زیادی به اوضاع بلاتکلیف ماه‌های اسفند و اردیبهشت دارد.به گزارش ایسنا، بانک مرکزی میانگین رشد ماهیانه قیمت مسکن در شهر تهران را ۸.۵ درصد و در منطقه یک معادل ۳۴ درصد اعلام کرد. طبق اعلام این بانک قیمت آپارتمان در منطقه یک با رشد عجیب و غریب هشت میلیون تومانی به یکباره از متری ۲۳ میلیون تومان در آبان‏ماه به متری ۳۱ میلیون تومان در آذرماه رسیده که تعجب کارشناسان را در پی داشت. البته مطابق این آمار، قیمت به طور کلی در شهر تهران طی یک ماه گذشته ۸.۵ درصد و معاملات ۱۳۷ درصد بالا رفته که اگرچه رقم قابل توجهی است، اما با توجه به تغییر نرخ …
کدام خانه‌ها افزایش قیمت چشمگیر داشتند؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
کدام خانه‌ها افزایش قیمت چشمگیر داشتند؟
متعاملین در بازار مسکن شهر تهران در میان انبوه قیمت‌های نجومی از یک طرف و معدود فایل‌های زیر قیمت از طرف دیگر دچار سردرگمی شده‌اند و به نظر می‌رسد وضعیت کنونی شباهت زیادی به اوضاع بلاتکلیف ماه‌های اسفند و اردیبهشت دارد.
  قیمت مسکن  قیمت آپارتمان  اجاره نشینی
بازار مسکن | آرامش پس از توفان در بازار مسکن
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
بازار مسکن | آرامش پس از توفان در بازار مسکن
شفقنا اقتصادی _ در پی ناآرامی‌های اخیر حجم معاملات در بازار مسکن شهر تهران پس از دوره رونق یک ماهه به شدت پایین آمد، اما واسطه‌های ملکی امیدوارند که با عقب‌نشینی دشمن از نبرد مستقیم با ایران به تدریج شاهد افزایش معاملات باشیم. ایسنا نوشت :  با وجود ماهیت دیرپذیری بازار مسکن، ترور ناجوانمردانه سردار […]
کوچ اجاره مسکن به حاشیه کلانشهرها
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
کوچ اجاره مسکن به حاشیه کلانشهرها
افزایش نرخ رهن و اجاره و تثبیت قدرت خرید مشتریان، موجب انتقال تقاضا از مناطق شمالی به مرکز و جنوب شهر و درنهایت شهرک‌های اطراف تهران شده است. با حسام عقبایی- رئیس اتحادیه مشاورین املاک-گفت‌وگو کرده‌ایم. راهکار عرضه 2میلیون و 500هزار واحد مسکونی خالی به بازار چیست؟  برای عرضه واحدهای مسکونی خالی که قابل سکونت است، دولت باید با وضع قوانین و دریافت مالیات‌های سنگین، مالکان اینگونه واحدهای مسکونی را ناچار به عرضه خانه‌های خالی به بازار کند؛ گرچه برخی از این واحدهای مسکونی به حدی لوکس، لاکچری، مدرن …
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۲۵متر در نقاط مختلف تهران
دنیای اقتصاد نوشت: فعالان و مشاوران بازار مسکن در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند طی چند روز اخیر تحولات و حوادث رخ داده در کشور توانسته به نوعی جو روانی موجود در بازار مسکن را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به‌طوری که حجم مراجعات به بنگاه‌های املاک به شدت کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که همچنان تعداد انگشت شماری از متقاضیان خرید مسکن که به دنبال تبدیل به احسن کردن واحد مسکونی خود هستند تمایل دارند در همین وضعیت تقاضای خود را در بازار بالفعل کنند.
  بازار مسکن تهران  قیمت مسکن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
شهروندان روانه حومه شدند
یک استارت‌آپ فعال در بخش مسکن از بررسی‌های تحلیلی و قیمتی املاک از طریق جمع‌آوری و انتشار اگهی‌ها در این بخش خبر داد. مهران داودی، مدیرعامل «ملک رادار» در نشستی با حضور اصحاب رسانه ضمن بیان مطلب فوق گفت: این مجموعه ماهانه هزاران آگهی جدید منتشره را از همه وندورهای مطرح انتشار آگهی در مناطق تهران، البرز و خراسان جمع‌آوری کرده که منجر به جمع‌آوری و انتشار حجم زیادی آگهی در سه سال اخیر شده است. وی بر این باور است که جمع‌آوری دیتابیس یاد شده این امکان را در اختیار مجموعه قرار داده تا بتواند تحلیل‌های مختلفی از بازار مسکن ارائه دهد. مدیرعامل ملک رادار با اشاره به تحقیقات میدانی صورت گرفته در زمینه نرخ رشد قیمت مسکن یادآور شد: بر اساس گزارش‌ها همزمان با موج گرانی ملک در کشور به ویژه در تهران در بهار …
حال و هوای بازار مسکن در روزهای اخیر
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
حال و هوای بازار مسکن در روزهای اخیر
مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران از کاهش مراجعه متقاضیان خرید مسکن به بنگاه‌های املاک خبر می‌دهند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
تلاش دلالان برای رونق دادن کاذب به بازار مسکن
برخی دلال‌های پای‌کار هنوز در حال دمیدن در تنور جو بازار مسکن هستند و برای این‌که نشان دهند بازار رونق دارد هر از گاهی خریدهایی بین خودشان انجام می‌دهند؛ معاملات آذرماه از این دسته بود. یکی هم پیدا بشود به آقایان بگوید لطفاً برای منافع خودتان هم که شده به بازار مسکن جو قیمتی ندهید تا شاید بازار کم‌کم از خواب بیدار شود، سریعا پاسخ می‌دهند که بعد از رشد قیمت ارز، نرخ همه‌ی کالاها بالا رفته و مسکن هم باید گران شود؛ فاقد هر نوع استراتژی اقتصادی است.به گزارش ایسنا، نیاوران ۱۴۵ متر نوساز فول امکانات سونا استخر جکوزی، شهرک غرب ۱۱۵ متر نوساز بدون مشرف ویو ابدی فراتر از تصور، پونک ۱۱۶ متر فول تراس لابی ویو باغ ۲.۵ میلیارد، زعفرانیه ۲۶۰ متر سوپرلوکس در دنج‌ترین فرعی منطقه؛ این یکی آن‌قدر قیمتش بالاست که …
طرح «خانه‌های کوچک‌اندازه» در بوته نقد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
طرح «خانه‌های کوچک‌اندازه» در بوته نقد
رشد جمعیت تهران و رشد سریع جمعیت در حاشیه‌ شهر تهران باعث شده است که مسئولان شهری هر روز طرح جدیدی برای اسکان خانواده‌ها ارائه کنند و این طرح‌ها بلافاصله مورد نقد کارشناسان قرار می‌گیرد. طرح‌هایی که در دست اجرا قرار دارد و در گروه باز‌آفرینی قرار می‌گیرد هم با مشکل کمبود بودجه و بازار کساد ساخت‌وساز زمینگیر شده است. مطرح شدن مسکن کوچک اندازه باعث ایجاد سؤالات فراوانی شد. از یک‌سو ساخت این خانه‌ها بدون اینکه دارای پارکینگ باشند به مشکل کمبود جای پارک در شهر که سال‌هاست شهروندان را آزار می‌دهد، اضافه …
رشد اجاره بها در تهران متناسب با افزایش بهای مسکن نیست /انتقال معاملات مسکن به حومه پایتخت
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
رشد اجاره بها در تهران متناسب با افزایش بهای مسکن نیست /انتقال معاملات مسکن به حومه پایتخت
یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه در برخی از مناطق تهران از جمله شمال شهر تهران اجاره بها به اندازه رشد قیمت مسکن افزایش نیافته است ، گفت:در بررسی‌های صورت گرفته از آگهی‌های مسکن به این نتیجه رسیدیم که در حومه شهر تهران و کرج این آگهی‌های رشد داشته است.
بعد از چهار سال پرونده مالیات ستانی از خانه‌های خالی باز شد/ تاثیر این نوع مالیات بر بازار مسکن چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
بعد از چهار سال پرونده مالیات ستانی از خانه‌های خالی باز شد/ تاثیر این نوع مالیات بر بازار مسکن چیست؟
بنا بر آخرین آمار رسمی منتشره حدود ۲.۶ میلیون خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد که گفته می‌شود، حدود ۵۰۰ هزار واحد از این نوع خانه‌ها در تهران قرار دارند. به تازگی کمیسیون تلفیق تصویب نمود که از سال آینده از این نوع خانه‌ها مالیات اخذ شود و این در حالی است که قانون مالیات از خانه‌های خالی باید از سال ۱۳۹۴ اجرایی می‌شد.
انتقال معاملات مسکن به حومه شهر تهران/ رونق مسکن در زمستان بیش از پاییز خواهد بود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
انتقال معاملات مسکن به حومه شهر تهران/ رونق مسکن در زمستان بیش از پاییز خواهد بود
یک کارشناس و تحلیلگر بازار آنلاین مسکن با بیان اینکه نرخ اجاره بهای مسکن در شمال تهران کمتر از قیمت مسکن رشد داشته گفت: نشانه‌های بازار مسکن نشان می‌دهد که معاملات مسکن در حومه شهرها افزایش داشته است.
هجوم دلالان مسکن مهر به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در پردیس؛ متخلفین از طرح مسکن ملی حذف می‌شوند!
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۱۸ / اقتصادی
هجوم دلالان مسکن مهر به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در پردیس؛ متخلفین از طرح مسکن ملی حذف می‌شوند!
دلالان بازار مسکن، بعد از طرح مسکن مهر، این بار سراغ طرح مسکن ملی رفته‌اند تا با خرید و فروش امتیاز این طرح، کیسه دیگری برای خود بدوزند. طرح مسکن ملی استان تهران هدف دلالان است که با ورود وزارت راه و شهرسازی و دادستانی و فرمانداری به این ماجرا، این اقدام غیر قانونی اعلام و گفته شد با خرید وفروش امتیاز این طرح برخورد می‌شود تا جایی که متخلفین، از طرح ملی مسکن حذف خواهند شد.
نرخ بالای اجاره‌بها، مستأجران را فراری داد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
نرخ بالای اجاره‌بها، مستأجران را فراری داد
افزایش نرخ اجاره‌بها، به‌خصوص در مناطق یک تا 5 شهر تهران، یافتن مستأجر برای صاحبان خانه‌های خالی را سخت‌تر کرده است. به گزارش همشهری، رشد دلال‌بازی و سوداگری در بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در مناطق یک تا 5 تهران علاوه بر تشدید رکود حاکم بر معاملات و رشد نسبی قیمت‌ها، به رشد نرخ اجاره‌بها و افزایش تعداد خانه‌های خالی در فصل جدید اجاره تبدیل خواهد شد. رشد دلال‌بازی در بازار مسکن منطقه یک، معدل نهایی قیمت مسکن و اجاره بها در مناطق۲۲ گانه تهران را افزایش یافته است. همچنین به‌دلیل افزایش نیافتن متناسب …
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
آپارتمان با اجاره زیر 2 میلیون در کدام مناطق تهران وجود دارد؟/ جدول
دنیای اقتصاد نوشت : وضعیت بحرانی تقاضا در بازار مسکن سبب شده کسانی که قصد اجاره آپارتمان خود در قالب ترکیبی از رهن و اجاره دارند را با مشکل به مراتب محسوس‌تری نسبت به موجرانی که املاک خود را برای رهن کامل عرضه کرده‌اند، روبه‌رو شوند.
  بازار مسکن تهران  اجاره‌نشینی
بازار مسکن مناسب دلالان نیست | ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
بازار مسکن مناسب دلالان نیست | ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد
کارنامه ۹ ماهه بازار مسکن شهر تهران حد میانگین قیمت را ۱۲ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان در هر متر مربع نشان می‌دهد و تلاش سفته‌بازان برای بالا بردن قیمت در مقاطع ماهانه به شکل افت شدید معاملات بروز کرده است.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
آذرماه چقدر پول در بازار مسکن جابجا شد؟
بر اساس آمارهای رسمی در آذرماه سال جاری ۹۶۶۴ فقره قرارداد معامله مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران منعقد شده است.
  بازار مسکن  مسکن
پیش بینی بورس تا دو روز آینده/ اخذ مالیات پلکانی برای کاهش فاصله طبقاتی/ همتی: فشار‌های اقتصادی دشمن را خنثی می‌کنیم/ برآورد‌های اولیه قیمت هر مترمربع مسکن ملی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
پیش بینی بورس تا دو روز آینده/ اخذ مالیات پلکانی برای کاهش فاصله طبقاتی/ همتی: فشار‌های اقتصادی دشمن را خنثی می‌کنیم/ برآورد‌های اولیه قیمت هر مترمربع مسکن ملی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سقوط نماگر کل بورس تحت تاثیر رفتار هیجانی، سقوط بی‌سابقه شاخص داوجونز، اگر پنج سال پیش بود، نفت قطعا به بالای ۱۰۰ دلار صعود می‌کرد، افزایش قیمت دلار در بازار امروز، قیمت سکه طرح جدید ۱۴ دی ۹۸، قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح ۶ ساله رسید و بازار تهران دوشنبه تعطیل است را در بر دارد.
چگونه در این بازار آشفته در تهران خانه‌دار شویم؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
چگونه در این بازار آشفته در تهران خانه‌دار شویم؟
با توجه به افزایش قیمتی که در سال 97 تا اواسط سال 98 شاهد بودیم که پس از آن بازار مسکن با یک وضعییت نا مناسب رو به رو شد که بسیار تعداد معاملات ملکی کاهش یافت و باعث کاهش قیمت ملک آن هم به صورت زیادی شد در پاییز 98 بازار جو آرامی به خود گرفت و هم اکنون با پیدا کردن روند مناسبی در خرید و فروش ها و بازار املاک و آپارتمان میتوانیم بگوییم که به یک موقعییت مناسب برای انجام معاملات ملکی رسیده ایم.
  خرید آپارتمان در اندیشه  آپارتمان در اندیشه  خرید آپارتمان نوساز در اندیشه  خرید و فروش املاک در اندیشه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
وضعیت آخرین فایل‌های فروش مسکن
فایل‌های فروش مسکن که طی چند روز گذشته به بازار املاک پایتخت عرضه شده‌اند در برخی موارد دارای یک ویژگی مهم برای متقاضیان خرید آپارتمان هستند. در حالی‌که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در آذرماه در مقایسه با آبان امسال بیش از 6 درصد افزایش داشت اما در میان تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن مواردی دیده می‌شود که قیمت پیشنهادی فروش واحد مناسب‌تر از عرف قیمتی منطقه‌ای است که واحد عرضه شده در آن قرار دارد. در واقع به رغم افزایش میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در آخرین روزهای ماه پاییز، در میان انبوه فایل‌های عرضه شده برای فروش مسکن در روزهای ابتدایی زمستان همچنان حجم عرضه فایل قیمت مناسب قابل توجه است. این موضوع از یک جهت انتظار برای افزایش حجم معاملات خرید مسکن در دی ماه و در ماه‌های …
بازار مسکن | فاصله بین ارزان‌ترین و گران‌ترین واحد مسکونی در تهران به ۴۵ برابر رسید!
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
بازار مسکن | فاصله بین ارزان‌ترین و گران‌ترین واحد مسکونی در تهران به ۴۵ برابر رسید!
شفقنا اقتصادی _ تماس با بنگاه‌های معاملات ملکی مناطق شمالی تهران نشان می‌دهد که برای بازدید از بسیاری از خانه‌ها، مشاور املاک ابتدا موجودی حساب متقاضی را بررسی می‌کند سپس امکان بازدید فراهم می‌شود. اعتماد نوشت: قیمت برخی از این واحدهای مسکونی، فاصله‌ای بسیار زیاد با نرخ‌های موجود در بازار دارد تا جایی که قیمت […]
ارزش 10000 میلیارد تومانی معاملات بازار مسکن در آذر 98
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
ارزش 10000 میلیارد تومانی معاملات بازار مسکن در آذر 98
بر اساس آمار رسمی ارزش معاملات بازار مسکن تهران در آذرماه امسال 10 هزار و 44 میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه پیش از آن 165.6 درصد افزایش یافته است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
بحران یافتن مستاجر برای صاحبخانه‌های تهرانی
جولان سفته بازان و سوداگران مسکن در مناطق یک تا ۵ تهران برای خرید خانه و بعد خالی نگه داشتن این خانه‌ها، معدل قیمت مسکن و به تبع آن اجاره‌بها را افزایش داد و به عاملی برای خالی شدن شهر تهران از مستاجران در آینده‌ای نزدیک و یا حتی فصل اجاره بهای پیش رو تبدیل خواهد شد.پیش‌بینی می‌شود با افزایش حضور سوداگران مسکن در منطقه یک پایتخت که منجر به افزایش قیمت مسکن می‌شود معدل نهایی قیمت مسکن در مناطقه ۲۲ گانه تهران بالا رفته و بازار اجاره بها را از دسترس مستاجران خالی کند؛ موضوعی که می‌تواند تهدیدی برای صاحبخانه‌های پایتخت برای اجاره خانه‌های خود در فصل آینده جابجایی باشد. معاملات مسکن در برخی مناطق پایتخت به خصوص منطقه یک تهران توسط گروه خاصی از دلالان و با هدف تبدیل دارایی‌ها از ریال به مسکن انجام …
شرط ثبت نام در مرحله دوم طرح معیشتی/ عمده صادرات ایران به پنج کشور/ آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودرو‌ها/ جزییات مهم معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران/ رشد قیمت مسکن در آذرماه واقعی است؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
شرط ثبت نام در مرحله دوم طرح معیشتی/ عمده صادرات ایران به پنج کشور/ آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودرو‌ها/ جزییات مهم معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران/ رشد قیمت مسکن در آذرماه واقعی است؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس سبزپوش به تعطیلات رفت، کارنامه بازارهای مالی در ۲۰۱۹ میلادی، قیمت سکه در بازار امروز، دلار در کانال 12، سراتو ۳۳۰ میلیون تومان شد، نرخ رشد اجاره مسکن در تهران و فراخوان تویوتا در چین را در بر دارد.
مترو گلشهر - هشتگرد به متعادل‌سازی بازار مسکن تهران کمک می‌کند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
مترو گلشهر - هشتگرد به متعادل‌سازی بازار مسکن تهران کمک می‌کند
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، یکی از ویژگی‌های مترو گلشهر - هشتگرد را کمک به تعادل‌ بازار مسکن تهران دانست و گفت: مشکل دسترسی به تهران یکی از دلایل عدم اقبال مردم از اسکان در شهر هشتگرد است که این موضوع با مترو حل می‌شود.
انتقال ۲۵۰ هزار سفر جاده‌ای به ریلی با افتتاح متروی هشتگرد/ هشتگرد به بازار مسکن تهران تعادل می‌دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
انتقال ۲۵۰ هزار سفر جاده‌ای به ریلی با افتتاح متروی هشتگرد/ هشتگرد به بازار مسکن تهران تعادل می‌دهد
ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های متروی هشتگرد تعادل بخشی به بازار مسکن تهران است. شهر هشتگرد باید 600 هزار نفر جمعیت داشته باشد…
  ایام نوروز  جاده  درآمد  مسکن  وزیر راه و شهرسازی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
گزیده اخبار
خانه‌های 20 تا 30متری نمی‌سازیم ‏ [فارس]  وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه به هیچ‌وجه سیاست تولید واحدهای مسکونی 30متری در تهران ‏را نداریم، گفت: «قیمت مسکن متأثر از سایر مؤلفه‌های کشور است و ما همواره به دنبال رونق موتور محرک ‏بخش مسکن هستیم‎.‎‏» راه‌وشهرســــــازی با بیان اینــــکه علیــــــرغم سرمایه‌گــــذاری‌های قابل توجــــــه در حــــــــوزه ساخت‌و‏ساز بازار مسکن از وضع اقتصاد کلان تأثیر می‌پذیرد،‌ گفت: «درباره ساخت واحدهای 20 تا 30متری باید ‏بگویم هرگز سیاست دولت یازدهم و دوازدهم ساخت چنین واحدهایی نبوده است و ما این پروژه‌ها را در ‏دستور کار نداریم.»‏
استطاعت در پرداخت اقساط
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
استطاعت در پرداخت اقساط
بازار مسکن در مقطع زمانی فعلی با شرایطی مواجه شده است که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن ناکارآمد شدن وام‌های بانکی برای خرید مسکن است. افزایش وام خرید مسکن در شرایط معمول یکی از رایج‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های افزایش قدرت خرید متقاضیان در بازار مسکن و ایجاد رونق در بازار معاملات ملک است. تصمیمی که هفته گذشته شورای پول و اعتبار بالاخره پس از چند سال مقاومت در برابر فشارهای افزایش سقف وام مسکن گرفت. چراکه بدون تردید عدم افزایش سقف تسهیلات نیز به تنهایی راه‌چاره کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن نیست و معنایی جز فراموشی سمت تقاضا در بازار ندارد، بنابراین باید تمهیداتی اندیشیده شود که منابع مالی به‌صورت غیرمستقیم در خدمت مهار تورم مسکن و پاسخ به نیازهای متقاضیان در این باره قرار بگیرد. هرچند تصمیم اخیر شورای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
جا‏ماندن تسهیلات بانکی از رشد قیمت مسکن
کیمیا نجفیاز گذشته تا کنون وام‌های بانکی به عنوان ابزاری برای کمک به خانه‌دار شدن افراد در نظر گرفته می‌شد. البته اینکه این ابزار تا چه میزان می‌تواند خرید خانه را تسهیل کند خود جای سوال دارد. طی یک سال گذشته، بخش مسکن افزایش قیمت را تجربه کرد و بسیاری از تحلیلگران در این حوزه، افزایش قیمت در بخش مسکن را عاملی دانستند که باعث شد وام‌های بانکی کارکرد خود را از دست بدهند.در گذشته‌ای نه‏چندان‏دور هنگامی که از صاحب‌خانه شدن صحبت به میان می‌آمد، بسیاری بر این باور بودند که خرید خانه با وام مسکن یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شما را به خانه‌دار شدن نزدیک‌تر کند. به عبارتی دیگر، وام‌های مسکن را راهی برای رهایی از اجاره‌نشینی می‌دیدند. البته تمام این تصورات برای دوره‌ای بود که خانه در روند افزایش قیمت‌های …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
بازار آپارتمان‌های قدیمی گرم می‌شود؟
دو تصمیم درباره تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق طی هفته‌های اخیر می‌تواند نبض بازار آپارتمان‌های قدیمی را نسبت به وضعیت رکودی فعلی قدری تندتر کند. به گزارش «دنیای اقتصاد» چند هفته قبل سقف سن مجاز ساختمان برای دریافت وام اوراق مسکن از 20 به 25 سال افزایش یافت؛ اما این تصمیم به تنهایی نمی‌توانست گرهی از متقاضیان دریافت این نوع وام بگشاید. ارزش وام مسکن نسبت به میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران به حدی کاهش یافته بود که عملا بود و نبود آن نقشی در بهبود قدرت خرید جست‌و‌جوگران مسکن نداشت. اما در هفته گذشته تصمیم‌گیری درباره افزایش سقف وام اوراق مسکن به‌عنوان اقدام عملی دوم برای احیای این نوع از تسهیلات اتخاذ شد. به این ترتیب اکنون سقف تسهیلات اوراق زوجین در تهران 200 میلیون تومان است …
متوسط قیمت یک متر آپارتمان مسکونی در تهران/ پیش‌بینی IMF از رشد اقتصادی ترکیه در ۲۰۲۰/ سهمیه بنزین کدام خودرو‌ها به صد لیتر افزایش یافت؟ / آیا واقعا مشتریان خواستار خودرو‌های تمام‌برقی هستند؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
متوسط قیمت یک متر آپارتمان مسکونی در تهران/ پیش‌بینی IMF از رشد اقتصادی ترکیه در ۲۰۲۰/ سهمیه بنزین کدام خودرو‌ها به صد لیتر افزایش یافت؟ / آیا واقعا مشتریان خواستار خودرو‌های تمام‌برقی هستند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش سپرده‌های بانکی، بورس تهران در یک قدمی فتح یک قله، سیگنال‌فروشی جُرم است، تشدید برخورد با دارندگان کارتخوان خارج از کشور، امتیاز مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست، دعوت برای پیوستن به پویش «بدون قیمت نخریم»، نوسان اندک در بازار ارز، قیمت سکه طرح جدید و ادامه خوش‌بینی فعالان بازار به رشد قیمت نفت را در بر دارد.
پناهگاه جدید خانه‌اولی‌ها
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
پناهگاه جدید خانه‌اولی‌ها
معاملات مسکن در ۱۰ منطقه پایتخت طی ماه آذر با شکل متفاوت انجام شد. جزئیات آخرین تغییر در حجم معاملات خرید و قیمت آپارتمان در ۲۲ منطقه تهران نشان می‌دهد محله‌های میانی شهر مقصد تقاضای مصرفی شده؛ به‌طوری‌که خانه‌اولی‌های جست‌وجوگر در مناطق بالاتر و حتی پایین‌تر شهر به دو دلیل مناطق بین شمال و جنوب را انتخاب کرده‌اند. تحقیقات میدانی حاکی است نقدینگی بسیار محدود خانه‌اولی‌ها- کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان- باعث شده جغرافیای مشخصی از بازار مسکن تهران گزینه اصلی آن‌ها شود. در این مناطق، کمترین رشد قیمت اتفاق افتاده است.
  بازار مسکن  معاملات مسکن
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
قیمت مسکن متعادل می‌شود
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که نوسانات ماهانه در شرایط فعلی طبیعی است، گفت که چند عامل باعث ایجاد شوک قیمتی در بازار مسکن شد که در ماه‌های آینده نمی‌تواند ادامه پیدا کند و نرخ‌ها متعادل می‌شود. به گزارش ایسنا، بازار مسکن شهر تهران در آذرماه به نوعی دچار شوک شد که معاملات و قیمت به طرز محسوسی افزایش پیدا کرد؛ آن هم در شرایطی که بازار چهار ماه متوالی در آرامش به سر می‌برد و معاملات به رکود تاریخی رسیده بود و نرخ‌ها ۶.۶ درصد کاهش یافته بود. به یکباره در آذرماه شاهد افزایش ۱۳۷ درصدی ماهیانه تعداد معاملات و رشد ۶.۸ درصدی قیمت بودیم. میانگین قیمت مسکن در تهران از ۱۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان در هر متر مربع به ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان، یعنی افزایش حدود ۸۰۰ هزار تومان رسید.کارشناسان عوامل …
جذابیت بازار مسکن منطقه 7 برای کارمندان
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
جذابیت بازار مسکن منطقه 7 برای کارمندان
منطقه ۷ پایتخت طی 10 سال گذشته از مناطق پرطرفدار برای خریداران مسکن بوده است. این منطقه که در مرکز شهر تهران واقع شده،
  بخش خصوصی  پایتخت  شهر تهران  مترو  مسکن
اما و اگرهای افزایش مبلغ وام مسکن؛ آیا یخ بازار مسکن آب می‌شود؟
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
اما و اگرهای افزایش مبلغ وام مسکن؛ آیا یخ بازار مسکن آب می‌شود؟
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن با تاکید بر اینکه افزایش وام مسکن در کلان‌شهرها چندان گره‌‌ای را باز نمی‌‌کند، گفت: با توجه به میزان رشد قیمت‌ها نمی‌توان در شهری مثل تهران در مناطق حتی متوسط فرد بتواند با این وام واحدی را بخرد، اما در مناطق ارزان و جنوبی تهران، حاشیه کلان‌شهرها و شهرهای کوچک این وام می‌تواند عده‌‌ای را صاحبخانه کند.
یخ بازار مسکن آب شد/ فایل‌های نجومی ملک کنار رفت
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
یخ بازار مسکن آب شد/ فایل‌های نجومی ملک کنار رفت
فعالان بازار مسکن اعتقاد دارند با کاهش فایل‌های نجومی در دفاتر املاک، شاهد گرم شدن بازار هستیم؛ به طوری که در نیمه اول آذرماه تعداد قراردادهای شهر تهران حدود سه برابر شده است.
افزایش قدرت خرید مسکن از طریق وام
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
افزایش قدرت خرید مسکن از طریق وام
با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، قدرت خرید آپارتمان در تهران از طریق اوراق تسهیلات مسکن دو برابر شده که می‌تواند محرک ضعیفی برای بازار مسکن باشد.
قسط و قدرت وام جدید مسکن
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
قسط و قدرت وام جدید مسکن
بررسی‌ها درباره نحوه تاثیرگذاری وام‌های جدید بر رفتار متقاضیان خرید مسکن نشان می‌دهد چهار تغییر در معادلات بازار در پیش است که اولین آن‌ها به قدرت پوشش وام مربوط می‌شود. بیشترین پوشش قیمت خرید ملک با وام، در شهر‌های کوچک رقم می‌خورد که میانگین آن ۷۷ مترمربع برآورد می‌شود. این تسهیلات می‌تواند رشد محسوس در معاملات مسکن شهر‌های کم‌جمعیت و تحرک خفیف در شهر‌های بزرگ ایجاد کند. روز گذشته اعلام شد خرید آپارتمان در تهران طی آذر ماه ۱۴۶ درصد نسبت به آبان رشد کرد که پرواز معاملاتی به حساب می‌آید.
  وام جدید خرید مسکن  تسهیلات مسکن  شورای پول و اعتبار  اقساط وام مسکن
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
تنورِ داغِ مَسکن
کیمیا نجفیامروزه با کمی پرس‏وجو در‏‏می‌یابیم که بازار مسکن وارد فاز تازه‌ای شده و آن‏طور که فعالان می‌گویند این بخش به نسبت ماه‌های اخیر کمی جان تازه گرفته است. به عبارتی دیگر بررسی‌‌ها حاکی از آن است که معاملات در آذرماه سال جاری افزایش یافته و می‌توان گفت رونق پس از مدت‌ها به بازار مسکن رسیده است.پس از افزایش نرخ بنزین این انتظار می‌رفت که بازارهای اقتصادی تحت تاثیر جو روانی پیش‏آمده قرار بگیرند و با جهش قیمتی همراه باشند. بازار مسکن یکی از بازارهایی بود که بسیاری از فعالان در این بازار سعی در ایجاد تنش و برهم‏زدن قیمت‌ها ناشی از جو روانی پیش‏آمده را داشتند. اما افزایش قیمت در سطح کلی ایجاد نشد و تلاش برخی مالکان برای ایجاد جو روانی در بازار مسکن ناشی از تغییر نرخ بنزین بی‌نتیجه ماند. حالا …
با 800 میلیون تا یک میلیاردتومان،کجای تهران می توان خانه خرید؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
با 800 میلیون تا یک میلیاردتومان،کجای تهران می توان خانه خرید؟
دنیای اقتصاد نوشت:: بازه قیمتی ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومانی در بازار مسکن برای متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان، «قیمت‌مناسب» به شمار می‌آید. در این بازه قیمتی جست‌وجوی آپارتمان نوساز متوسط‌متراژ در اغلب مناطق مصرفی پایتخت با سطوح فعلی قیمت‌ها تقریبا غیرممکن است اما آپارتمان‌های تا ۱۰ سال ساخت در مناطق متوسط رو به پایین و آپارتمان‌های قدیمی‌تر در مناطق متوسط رو به بالا در این بازه قیمتی عرضه شده‌اند که می‌تواند توسط متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان انتخاب شود.
  بازار مسکن تهران  قیمت مسکن
فهرست جدیدترین خودروهای برقی در سال آینده/ گندمکاران: کیلویی ۱۷۰۰ تومان به دولت نمی‌فروشیم/ جدیدترین آمار خودروهای کف پارکینگ از زبان وزیر صنعت/ قسط مسکن ۲میلیونی با دستمزد ۱.۵میلیون تومانی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
فهرست جدیدترین خودروهای برقی در سال آینده/ گندمکاران: کیلویی ۱۷۰۰ تومان به دولت نمی‌فروشیم/ جدیدترین آمار خودروهای کف پارکینگ از زبان وزیر صنعت/ قسط مسکن ۲میلیونی با دستمزد ۱.۵میلیون تومانی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس تهران در کانال ۲۶۲ هزار واحد، روز پرنوسان شاخص‌های بورسی، نوسان دلار در محدوده ۱۳ هزار، دلار در بازار جهانی تمایلی به صعود ندارد، قیمت سکه طرح جدید سوم دی ۹۸، نبض طلا در بازار جهانی، طلای سیاه گران شد، غرق شدن یک کشتی حامل سوخت در نزدیکی جزایر گالاپاگوس و بهای پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌های یک خوابه را در بر دارد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
پرونده باز احتکار خانه‌ها
مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.به گزارش اقتصاد۲۴، موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی موضوع تازه‌ای نیست. بارها صحبت آن شده و هر بار به دلایلی از جمله ضعف اطلاعات در شناسایی این خانه‌ها این طرح به سرانجام نرسیده است. در دولت قبل و از سال ۱۳۸۶ طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. این طرح با عنوان «واگذاری زمین و وضع مالیات بر خانه‌های خالی» با قید یک فوریت و در سه ماده تقدیم مجلس شد، اما در آن زمان، این طرح با مخالفت شدید نمایندگان مواجه شد و هیچ‌گاه از سد تصویب مجلس عبور نکرد. طرحی که البته به گفته مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
25متری‌های مشکل‌گشا!
کیمیا نجفیطی یک‌سال گذشته بازار مسکن با شوک‌های بسیاری روبه‌رو بود و در پی افزایش قیمت در این حوزه، خرید و یا اجاره مسکن برای بسیاری از خانوارها به عنوان چالش مهمی در زندگی تبدیل شده است. هنگامی که درخصوص علت مشکلات پیش‏آمده و همچنین راه‌حل آن در بازار مسکن از کارشناسان و صاحب‌نظران پرسیده می‌شد، آنها از کمبود عرضه مسکن می‌گویند و راه‌حل را افزایش عرضه می‌دانند و راهکارهایی را برای عرضه بیشتر پیشنهاد می‌دهند. اما باید دید که این راهکارها تا چه میزان می‌تواند در بازار مسکن مثمرثمر باشد.بسیاری از صاحب‌نظران، مهم‌ترین دلیل مشکلات در حوزه مسکن را فشار تقاضا عنوان می‌کنند؛ فشاری که با عدم عرضه در این بازار روبه‌رو بوده و آن‏طور که به نظر می‌رسد تنها راه‌حل افزایش عرضه است. احتکار خانه یا به عبارتی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
رفتار خریداران و فروشنده‌ها در بازار مسکن
مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران از رشد اندک مراجعه متقاضیان خرید مسکن در مراجعه به بنگاه‌های معاملات ملکی خبر می‌دهند. به گزارش «دنیای اقتصاد» مطابق با آخرین آمار منتشر شده از تحولات بازار مسکن پایتخت در نیمه پاییز، حجم معاملات خرید و فروش از اواسط فصل جاری اندکی با افزایش مواجه شده است، هر چندکه مقایسه آن با دوره‌های ثبات مشابه بازار، هنوز نشان‌دهنده سطح پایین معاملات مسکن است. در ادامه، طی هفته‌های اخیر مشاوران املاک نشانه‌های اولیه مراجعه مجدد متقاضیان خرید مسکن به بازار را رصد کرده‌اند. به گفته آنها، تعداد محدودی از متقاضیان خردی و جست و جوگران مسکن به بنگاه‌های املاک مراجعه می‌کنند و وضعیت بازار را مورد بررسی قرار می‌دهند.
رهن ۵ میلیاردی آپارتمان ۴۱۰ متری در تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اقتصادی
رهن ۵ میلیاردی آپارتمان ۴۱۰ متری در تهران
در بازار مسکن تهران یک واحد مسکونی نوساز ۱۳۵ متری واقع در دربند با شرایط رهن ۶۰۰ میلیون تومانی در فایل اجاره قرار گرفته؛ این واحد دارای دارای آسانسور، انباری، بالکن و پارکینگ است. یک دستگاه آپارتمان نوساز با مساحت ۱۸۰ مترمربع واقع در امام زاده قاسم دارای ۲ پارکینگ، روف گاردن، جکوزی، سونا با ۲۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۱۹ میلیون تومانی عرضه شده است.
  بازار مسکن  رهن آپارتمان
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
رکود عمیق در بازار مشارکت ساخت مسکن
بازار مشارکت در ساخت مسکن در شهر تهران به حالت رکود عمیق فرو رفته است و نه تنها مالکان زمین‌ها و واحدهای مسکونی کلنگی فعلا از عرضه و ارائه املاک خود به بازار مشارکت منصرف شده‌اند بلکه سازنده‌ها نیز در شرایط فعلی تمایل چندانی به ساخت‌وساز مشارکتی از خود نشان نمی‌دهند.