پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
افسردگی
علل شب ادراری کودکان چیست؟
۲ ساعت قبل / شب ادراری کودکان / قند خون کودکان / افسردگی / عفونت‌های ادراری / سبک زندگی / پارسی خبر
علل شب ادراری کودکان چیست؟
 زهرا پور نصیر بیان کرد: شب ادراری مشکلی شایع بین کودکان است، ولی در بسیاری از موارد امری طبیعی و بخشی از روند رشد کودک محسوب می‌شود. وی با تاکید بر این موضوع که شب ادراری کودکان در بعضی موارد ممکن است، دلیل بیماری زمینه‌ای جدی باشد، ادامه داد: کودکان تا ۵ سالگی ادرار شبانه خود را کنترل می‌کنند، اما از هر ۱۰۰ کودک ۱۵ نفر بعد از ۵ سالگی این توانایی را ندارند که این مسئله از عوامل مختلفی نظیر: کوچکتر بودن مثانه کودک نسبت به همسالانش، کم بودن هرمون‌هایی که در شب ترشح می‌شود و باعث جذب آب به کلیه و کاهش حجم ادرار می‌شوند در این افراد، وجود اختلالات ساختاری در دستگاه سیستم ادراری و کوچکتر بودن کلیه این کودکان نسبت به اندازه طبیعی ناشی می‌شود. این فوق تخصص کلیه کودکان ضمن اشاره به اینکه بالابودن قند …
۱۲ ساعت قبل
شب سیاه تهران
انفجار و آتش‌سوزی در بیمارستان سینا جامعه را در شوک فرو برد. کاربران توییتر فارسی در همین رابطه با داغ کردن هشتگ «بیمارستان سینا» درباره این انفجار و مشاهدات‌شان از این واقعه نوشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «تصاویری که از محل وقوع حادثه آتش‌سوزی و انفجار در بیمارستان سینا اطهر منتشر میشه، نشون میده مجددا مردم همیشه در صحنه در اطراف محل حادثه مشغول آفریدن حماسه سلفی و لایو اینستا هستند و اطراف محل حادثه هم ماشین‌ها به راحتی مشغول تردد هستند»، «شب سیاه تهران، نفسم گرفت از این شب»، «از وقتی اون عکس بیمارستان سینا رو اتفاقی دیدم که چند نفر پشت پنجره گیر افتادن به قدری حالم بد شده و مدام توی سرم میچرخه …
خودکشی مادر ۱۸ ساله بدلیل افسردگی پس از زایمان!
۲ روز قبل / خودکشی / افسردگی بعد از زایمان / دختر جوان
خودکشی مادر ۱۸ ساله بدلیل افسردگی پس از زایمان!
خبر رسید که دخترم به خاطر افسردگی بعد از زایمان و با بلعیدن مقداری موادمخدر خودکشی کرده است.
علت افزایش وزن برخی افراد در دوران قرنطینه
۳ روز قبل / افزایش وزن / ویروس کرونا / قرنطینه / سبک زندگی / پارسی خبر / ورزش
علت افزایش وزن برخی افراد در دوران قرنطینه
اگرچه اغلب افراد امیدوارند که با فرا رسیدن تابستان با ویروس کرونا خداحافظی کنند، اما این موضوع نباید منجر به بی توجهی به سلامت شود. در خانه ماندن یکی از کسل کننده‌ترین کار‌های دنیاست و بسیاری از افراد نیز به علت در خانه ماندن دچار افزایش وزن شده اند. درواقع افراد مختلف به نوشیدن مایعات بی توجهند و بیشتر به دنبال خوردن خوراکی‌های ناسالم و تنقلات هستند. یک مشکل دیگر این است که افراد اغلب در دوران قرنطینه ورزش را رها کرده اند و سبزیجات نمی‌خوردند. در نتیجه اکنون و پس از ورود به جامعه نیز از مصرف این موارد خودداری می‌کنند و به اندازه کافی به خوراکی‌های فیبردار توجه نمی‌کنند. خوراکی‌های پر فیبر در کاهش وزن افراد نقشی بسیار پررنگ ایفا می‌کنند. خوردن غذا‌های پر رنگ‌تر مانند میوه و سبزیجات (و به ویژه …
۳ روز قبل
صحبت های جنجالی بشیر حسینی در عصرجدید +فیلم
سید بشیر حسینی در برنامه عصر جدید گفت: چرا باید درس بخوانیم و عمرمان تلف شود و در پایان مدرکی بگیریم که به دردمان نمیخورد و چیزی هم جز افسردگی برای انسان نداشته باشد.
علت بروز افسردگی در مردان و زنان چیست؟
۴ روز قبل / افسردگی / روان شناس / ورزش / سبک زندگی / پارسی خبر
علت بروز افسردگی در مردان و زنان چیست؟
فرشته کریمی زاده در خصوص دلایل افسردگی زنان و مردان بیان کرد: علت بروز افسردگی در مردان و زنان تفاوت چندانی با هم ندارد و ممکن از مسائل گوناگونی نظیر عوامل ژنتیکی، شناختی و اجتماعی ناشی شود، اما علائم و نوع بروز افسردگی در آن‌ها با هم متفاوت است که این امر دلایل گوناگونی دارد. این روان شناس افزود: یکی از عوامل مهم تفاوت علائم افسردگی مردان و زنان تربیت سنتی پسران است، چرا که در کودکی به آن‌ها آموزش داده شده است که نباید احساسات خود را بروز دهند و همین امر موجب می‌شود، آن‌ها در سنین بالا‌تر و مواجهه با افسردگی حرف زدن درباره آن را را ضعف بدانند و به جای بیان بی میلی و بی انگیزگی خود، ناراحتیشان را با اعمالی نظیر دست کشیدن از فعالیت‌های مورد علاقه خود، گوشه گیری و پرخاشگری بروز دهند. وی در این …
همیشه مشکلات معیشتی به شکل افسردگی بروز نمی کند
۴ روز قبل / روانشناسی / افسردگی / مشکلات معیشتی
همیشه مشکلات معیشتی به شکل افسردگی بروز نمی کند
یک مشاور روانشناس، گفت: همیشه مشکلات معیشتی و اقتصادی به شکل افسردگی بروز نمی کند، گاهی سختی ها باعث قوی شدن اندیشه ها و باورهای یک ملت می شود. 
مقابله با استرس و اضطراب مسائل مالی در طول پاندمی کرونا
۵ روز قبل / کروناویروس / اقتصاد جهانی / نگرانی / اضطراب / کویید 19
مقابله با استرس و اضطراب مسائل مالی در طول پاندمی کرونا
دکتر مری گرشام، روانشناس متخصص مسائل مالی می‌گوید: حتی افراد مرفه هم در این وضعیت، نگران آینده هستند. دلیل این امر آن است که در جامعه افراد درباره نگرانی‌های مربوط به امور مالی بیشتر از افسردگی و استرس‌های روانی صحبت می‌کنند. اگر در مورد مسائل مالی نگران هستید، به این وضعیت بادقت فکر کنید و همه جوانب را بسنجید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.
مادری‌ و نگرانی‌های عصر شیوع
۵ روز قبل / ویروس کرونا / والدین / افسردگی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مادری‌ و نگرانی‌های عصر شیوع
شیراز- ایرنا- مادری کردن در زمانه کرونا، شاید دشوارترین کار باشد؛ آنچه مبتلابه همه مادران جهان است. کاری شبانه‌روزی و پرنگرانی که مفهومش این روزها با دانش و آگاهی و توان تشخیص شایعه از واقعیت، در هم تنیده‌ است.
۵ روز قبل
چگونه از شر افسردگی سی سالگی رها شویم؟
سی سالگی هم برای خودش آفت‌ها دارد، نه آنقدر جوانی که امید زیادی به آینده داشته باشی و نه آنقدر پیر که ناامید شده باشی، برای رهایی از برزخ سی‌سالگی در اینجا پیشنهاداتی داریم.یکی از بهترین مقاله‌ها در رابطه با سی‌سالگی، از مارک منسن است. مارک منسن کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» را نوشته که از کتاب‌های پرفروش است و درمورد رهایی از دغدغه‌های پوچ و بیخود این روزهاست.او هم روز‌های آخر بیست سالگی‌اش به این فکر می‌افتد که باید در دهه‌ بعدی چکار کند. برای پیدا کردن جواب یک فراخوان می‌دهد و از کسانی که دهه‌ سی‌سالگی را گذراندند می‌خواهد که برایش بنویسند به خودِ سی ساله‌شان چه حرفایی می‌زنند؟بیشتر از ۶۰۰ نامه به‌دست منسن می‌رسد که به‌گفته‌ خودش از بصیرتی که در بعضی از نامه‌ها بوده شگفت‌زده می‌شود. منسن آن‌ها …
دام‌های واقعی برای رویاهای خیالی
۵ روز قبل / ایدز / اضطراب / افسردگی / تعریق شبانه / بی خوابی / هپاتیت / آسم / سل / اخبار حوادث / مواد مخدر
دام‌های واقعی برای رویاهای خیالی
رویاهای بزرگ و خیالی جوانان امروزی ابزار خوبی برای سوداگران مرگ است تا رویاهای خیالی و کاخ آرزوهای آنها را با دام‌های فریب‌انگیز و واقعی یک شبه بر باد دهند.
با تخم شربتی به مبارزه با علائم کرونا بروید
۵ روز قبل / سلامت / رژیم غذایی / آنفلوآنزا / افسردگی / مالیخولیا / یبوست / فشارخون بالا / برونشیت / میگرن / تخم شربتی
با تخم شربتی به مبارزه با علائم کرونا بروید
تخم این گیاه سیاه است و وقتی‌که در آب ریخته شود بلافاصله حالتی خمیری و لعاب‌دار در آب ایجاد می‌کند که بسیار لغزنده است و رنگش متمایل به رنگ خاکستری می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
منافع جمعی
رامین نخستین انصاری- زندگی سخت شده است، اقتصاد خانواده ضعیف و کسب و کار و اقتصاد ملی، ناکارآمد و آسیب دیده است. در این میان چه کسی می‌تواند مردم را سرزنش کند. مردم به زندگی روزمره و آینده فکر می‌کنند. مردم کار می‌کنند، آن هم در شرایط بسیار سخت، ولی به جای اینکه بالا بروند، سقوط می‌کنند. مردم هر روز وقتشان را با تعهدات جدید و سنگین برای تامین مخارج زندگی سپری می‌کنند و اغلب انتظاراتشان از چیزی که باید به دست‌آورند، فرو می‌ریزد. مردم به سختی زندگی می‌کنند، بنابراین به خود حق می‌دهند از درد و رنجی که در آن به سر می‌برند، دست به هر کاری بزنند. مردم حق خود می‌دانند زمانی که دست‌هایشان را به سوی سیاستمدارانی که وعده می‌دهند ولی عمل نمی‌کنند، ناامید شوند، ولی ناامیدی و بی‌نظمی و هرکس به فکر خویش بودن، …
بهترین داروهای طبیعی ضدافسردگی را بشناسیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
بهترین داروهای طبیعی ضدافسردگی را بشناسیم
افسردگی و قرص‌هایی که عوارضی را به همراه دارد. داروهایی که خواب‌آلودی شدیدی به ما می‌دهند و ما را آزرده می‌کنند. درست است که خیلی اوقات چاره‌ای جز مصرفشان برای ما وجود ندارد، اما اگر بدانیم که در طبیعت مواد غذایی وجود دارند که داروی موثر و طبیعی برای رفع افسردگی هستند چه؟
چرا باید مشاوره روان‌شناسی آنلاین را انتخاب کنید؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سایت سیمیاروم / مشاوره روان‌شناسی آنلاین
چرا باید مشاوره روان‌شناسی آنلاین را انتخاب کنید؟
این روزها سرمان خیلی شلوغ است. اغلب، وقتمان را صرف کارهایی می‌کنیم که به نظرمان واجب‌ترند. باقیِ زمان‌مان هم که اختصاص پیدا می‌کند به رفت‌وآمد. در این شلوغی و این آمدوشُدها، خودمان را فراموش می‌کنیم؛ مثلا یادمان می‌رود که گاهی با اضطراب از خواب بیدار می‌شویم، یا استرس بر کل روزمان سایه می‌افکند و خیلی‌روزها هم افسردگی امان‌مان را می‌بُرد.
بدن پس از توقف مصرف فست فود
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
بدن پس از توقف مصرف فست فود
مصرف فست فود با نرخ بالاتر افسردگی مرتبط است و هرچه میزان مصرف فست فود شما بیشتر باشد، این خطر نیز افزایش می یابد.فست فود از خوراکی های خوشمزه و پرطرفدار در جهان است، اما تردیدی نیست که گزینه غذایی سالمی محسوب نمی شود. در حقیقت، مصرف فست فود می تواند آثار منفی فراتر از بزرگ شدن اندازه دور کمر شما را موجب شود.
اپیدمی اختلالات روانی در جمعیت جوان امروز
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اجتماعی / روانشناسی
اپیدمی اختلالات روانی در جمعیت جوان امروز
یک دکترای روانشناسی گفت: در جمعیت جوان جامعه امروزی ما چه دخترها و چه پسرها اختلالات روانی مخصوصاً اضطراب، استرس و افسردگی به صورت یک اپیدمی و فراگیر است.
افسردگی در کمین معتادان
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / معتادان متجاهر / معضل اعتیاد و ضرورت به روزرسانی قوانین سلبی
افسردگی در کمین معتادان
تهران - ایرنا - یک روانپزشک گفت: بیش از ۶۰ درصد افرادی که به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند دارای اختلالات روانی هستند و افسردگی بیشترین شیوع را بین معتادان دارد.
12 مکمل برای تقویت مغز و حافظه
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
12 مکمل برای تقویت مغز و حافظه
کمبود ویتامین C می تواند به حساسیت بیش از حد، خستگی، و افسردگی منجر شود. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از سلول های عصبی در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.برخی مواد مغذی می توانند به بهبود عملکرد مغز کمک کنند. به عنوان مثال، کمبود ویتامین های B می تواند به افت حافظه و اختلال در عملکرد شناختی منجر شود.
ایجاد مولکول کلیدی برای درمان درد و افسردگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
ایجاد مولکول کلیدی برای درمان درد و افسردگی
دانشمندان "بخش عفونت و ایمنی موسسه سلامت لوکزامبورگ"(LIH) یک مولکول جدید به نام "LIH۳۸۳" را برای درمان درد و افسردگی ایجاد کرده‌اند.
اضطراب و استرس مادر تمام مشکلات روحی و روانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استرس / افسردگی / مشاور و روانشناس
اضطراب و استرس مادر تمام مشکلات روحی و روانی
یک روانشناس، گفت: اضطراب و استرس، پایه و مادر تمام مشکلات روحی و روانی است در حالی که امروزه این تکانش امری عادی و فراگیر شده و خود مراقبتی در برابر استرس باید فرهنگ سازی شود.
بدخوابی عامل تاثیرگذار در بروز افسردگی نوجوانان
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
بدخوابی عامل تاثیرگذار در بروز افسردگی نوجوانان
طبق نتایج مطالعه جدید، نوجوانانی که خواب بسیار کمی دارند احتمالا در سنین بالاتر سلامت روانی ضعیفی خواهند داشت.
۱۰ آزمایش مهم که مردان باید انجام دهند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / آزمایش مردانه / سرطان پروستات / سرطان روده بزرگ / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
۱۰ آزمایش مهم که مردان باید انجام دهند
مردان در معرض بیماری‌هایی هستند که برای سلامت ماندن باید هر سال آزمایشاتی بدهند. قبل از این که علائم یک بیماری خودش را نشان دهد، غربالگری و آزمایشاتی به درمان کمک می‌کند.
ارتباط بی خوابی با بروز افسردگی در بزرگسالی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ارتباط بی خوابی با بروز افسردگی در بزرگسالی
تحقیقات نشان می دهد کسانی که در نوجوانی که خواب کمی دارند احتمالا در سنین بالا سلامت روانی ضعیفی خواهند داشت.
ترفندهایی برای خواب راحت خانم‌ ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / خواب راحت / قاعدگی / سبک زندگی / پارسی خبر / حمام
ترفندهایی برای خواب راحت خانم‌ ها
کم‌خوابی در زنان تا حد زیادی با سطح پریشانی روانی و شدت گرفتن احساسات خصومت، افسردگی و خشم در ارتباط است.
چرا همیشه خسته و بی حال هستیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ویتامین b / بی حالی / بیماری قلبی / دیابت / سبک زندگی / پارسی خبر
چرا همیشه خسته و بی حال هستیم؟
خستگی و بی حالی بعد از یک روز کاری طولانی یک پدیده طبیعی است. برای بازگشت به وضعیت عادی، یک فرد سالم به خواب کافی یا فقط آخر هفته نیاز دارد. اما حتی اگر استراحت به شما کمک نمی‌کند، وقت آن است که به پزشک خود مراجعه کنبد. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید و اگر به سختی لباس می‌پوشید و از پله‌ها پایین می‌روید و احساس ضعف می‌کنید؟ همه این علائم می‌توانند مشکلات جدی سلامتی را نشان دهند. با این حال برخی از آن‌ها بطور مستقل قابل حل هستند. نویسندگان کتاب "سیگنال‌های هشدار دهنده چراغ قرمز بدن شما"،  برخی علت اصلی خستگی مداوم را نام بردند. کمبود ویتامین ب ۱۲ کمبود ویتامین دی استفاده از برخی دارو‌ها کمبود اهن افسردگی مشکلات روده مشکلات قلبی و دیابت مشکلات کمبود ویتامین شما با یک آزمایش خون ساده تشخیص داده …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
رویدادهای عجیب و حس‌گرهای بی‌حس
مدت‌ها است که جامعه ایران از جهات مختلف واجد ویژگی‌هایی منحصربه‫فرد شده است. ویژگی‌هایی که البته با شیوع ویروس کرونا، برای مدتی دستخوش فراموشی شد. با این همه و با بازگشت آرام آرام شرایط زندگی به شکلی نسبتا عادی، این ویژگی‌های منحصربه‫فرد بار دیگر رخ نشان می‌دهند. بازنمایی مجدد این ویژگی‌ها، دلهره‌ها و التهاب‌های قدیمی را بازیابی می‌کنند.برای درک دقیق‌تر این موضوع، می‌توان بخشی از اخبار منتشر شده طی روزهای گذشته را بازخوانی کرد. قتل دختری به دست پدرش با استفاده از تبر، سر بریدن آن دیگری توسط شوهرش، کشته شدن یکی دیگر با تبر یا میله آهنی؛ سرآخر هم قتل، خودکشی یا مرگ طبیعی! قاضی منصوری در رومانی؛ به تمام این‌ها باید جهش روزافزون بهای ارز و طلا، افت قیمت نفت و... را هم اضافه کرد. به نظر می‌رسد هر …
علل بروز رفتارهای پرخطر در نوجوانان
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / رفتارهای پرخطر / نوجوانان / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / رفتار نوجوانان
علل بروز رفتارهای پرخطر در نوجوانان
علیرضا کاسه‌گران روانشناس بالینی و مشاور خانواده درباره علت بروز رفتارهای پرخطر در نوجوانان اظهار داشت: گروهی از والدین، سبک تربیت سهل‌گیر را در پیش می‌گیرند به عبارتی معتقدند نوجوان را باید به حال خودش گذاشت و هیچ برنامه ای برای پیگیری وضعیت دوستیابی، ورزش، هنر و یا آموزش مهارت‌های زندگی فرزند خود ندارند و حتی نام این کم‌کاری و بی‌توجهی را آزادی به نوجوان تلقی می‌کنند. وی افزود: این رفتار والدین نه تنها باعث پرورش فرزندان نمی‌شود بلکه آنها را در برابر محیط و اجتماع آسیب پذیر می‌کنند. این روانشناس بالینی تصریح کرد: نوجوانی و بلوغ دوران بحران و شورش است، تفاوتی نمی‌کند که نوجوان دختر باشد یا پسر، اساسا آنها در این برهه زمانی به دنبال دیده شدن هستند و یکی از بزرگ‌ترین نیازهای آنها پذیرفته شدن در …
اگر من پیروز انتخابات نشوم، کل کشور مینیاپولیس می‌شود!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اگر من پیروز انتخابات نشوم، کل کشور مینیاپولیس می‌شود!
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با موضوع روز پدر در حالی که در کنار پسر بزرگش نشسته بود، تصویری هولناک از آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن ارائه داد. به نوشته روزنامه دیلی‌میل، دونالد ترامپ، هشدار داد: اگر من در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ پیروز نشوم و جو بایدن رئیس‌جمهور شود، کل کشور به مینیاپولیس تبدیل خواهد شد. احساس می‌کنم اگر دموکرات‌ها وارد کاخ سفید شوند، عاقبت کشورمان به معنای واقعی کلمه رکود و افسردگی خواهد بود شبیه چیزی که تاکنون شاهد آن نبوده‌اید. مینیاپولیس شهری است که در آن جورج فلوید، یک مرد سیاه پوست به دست یک افسر سفید پوست کشته شد؛ رویدادی که موجی از اعتراضات ضد نژاد پرستی با شعار «زندگی سیاه پوستان مهم است» را در سراسر آمریکا …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مسوولیت گمشده اجتماعی
فرهنگ تجربه زیسته بشر و مهم‌ترین هدفش کمک به کیفیت زندگی آدمی ‌است. از این رو در روزگار بحران و ناآرامی، ‌فرهنگ وظیفه بیشتری بر دوش داشته و مسوولیت اجتماعی‌اش دوچندان می‌شود تا جامعه از بحران خارج شده و آرامش و امید را بار دیگر بازیابد. در شرایطی که جامعه در برابر فشار، عصیان و افسردگی قرار می‌گیرد، جریان‌سازی فرهنگی به شیوه‌های مختلف تلاش می‌کند تا این فشار را بکاهد و مسوولیت خود را به انجام رساند. با یک نگاه اجمالی در ایران شاهد سا زمان‌ها و نهادهای متعدد فرهنگی هستیم که گاه به موازات هم فعالیت کرده اما نقشی در جریان‌سازی ‌فرهنگی و ایفای نقش اجتماعی خود ندارند. از این رو این روزها بیشتر از هر زمان کارایی اجتماعی نهادهای فرهنگی مورد …
نکاتی در خصوص خود مراقبتی در زمان مرگ عزیزان
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / خود مراقبتی / مرگ عزیزان / مرگ / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
نکاتی در خصوص خود مراقبتی در زمان مرگ عزیزان
کنار آمدن با از دست دادن دوست صمیمی یا یکی از اعضای خانواده می‌تواند یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی باشد که بسیاری از ما با آن روبرو می‌شویم.
چگونه و با چه کلماتی فرزندان خود را تشویق کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تشویق کودک / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر / رفتار والدین
چگونه و با چه کلماتی فرزندان خود را تشویق کنیم؟
پیشنهاد می‌شود مدام از هوش و استعداد فرزندان تان سخن نگویید، کسی که در توهم باهوش بودن و تیزهوشی بیفتد، مهیای شکست و افسردگی خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
حاشیه‌های متنِ ادبیات
اخیرا تصاویر و اطلاعاتی از جی‌کی رولینگ کنار همسر اولش خورخه آرانتس پرتغالی منتشر شده که با چهره امروز خالق «هری پاتر» خیلی فرق دارد. این نویسنده ۵۴ ساله انگلیسی در ۱۹۹۲ زمانی که ۱۷ سال داشت، با دانشجوی پرتغالی رشته روزنامه‌نگاری ازدواج کرد و فرزندش از آن زندگی مشترک حالا ۲۶ ساله است. این ازدواج 3 سال بیشتر دوام نیاورد و رولینگ بعدها با یک پزشک اسکاتلندی ازدواج کرد که تا حالا هم با همدیگرند. خانم رولینگ تازگی‌ها اعتراف کرده در دوران زندگی مشترکش با آرانتس، یعنی همان دانشجوی روزنامه‌نگاری کذا، بارها آزار دیده و کتک خورده است. انصافا توی عکس هم این سرکار خانم یک وضعی دارد که آدم باورش می‌شود. این قبیل داستان‌های خاله‌زنکی در پس پرده زندگی نویسندگان …
استخدام قاتل برای استفاده از بیمه عمر
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
استخدام قاتل برای استفاده از بیمه عمر
دهلی: مردی در هند که می‌خواست خانواده‌اش از بیمه عمر او استفاده کنند برای پایان دادن به زندگی‌اش یک قاتل حرفه‌ای استخدام کرد. به گزارش آدیتی‌سنترال، او که مغازه‌دار است پس از شیوع کرونا درآمدش را از دست داد و به افسردگی مبتلا شد.  سرانجام او پس از مذاکره با 4قاتل به یکی از آنها 7هزار و 900دلار از پس‌اندازش را داد تا او را بکشد و در نهایت موفق شد.
افسردگی با ریسک بالاتر بیماری قلبی عروقی مرتبط است
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / افسردگی / بیماری های قلبی و عروقی / بیماری روانی
افسردگی با ریسک بالاتر بیماری قلبی عروقی مرتبط است
در مطالعه جدید، ۱۴۵,۸۶۲ شرکت کننده میانسال از ۲۱ کشور جهان مورد بررسی قرار گرفتند.
با این ۵ خوراکی استرس خود را به سرعت درمان کنید
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
با این ۵ خوراکی استرس خود را به سرعت درمان کنید
در حالی که اجتناب از استرس در بسیاری از اوقات دشوار است، اما استرس مزمن می‌تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد. این امر شما را در برابر شرایط سلامتی نامطلوب مانند بیماری‌های قلبی عروقی و افسردگی آسیب پذیر می‌کند و تقریباً هر بیماری نیز می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد.
پس از ۵ دهه پژوهش و حضور در ایران، روی گذرنامه ‏اش نوشته شد «شغل: بیکار» / شهاب مایل هروی: علت افسردگی پدرم این بود که اجازه اقامتش در ایران تمدید نشد؛ گفتند باید ظرف ۱۵ روز از ایران خارج شوی / اقامت ده ساله‌ای که به پدرم داده اند، اعتبار بین‌المللی ندارد؛ آلمان اجازه سفر درمانی به او را نداد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
پس از ۵ دهه پژوهش و حضور در ایران، روی گذرنامه ‏اش نوشته شد «شغل: بیکار» / شهاب مایل هروی: علت افسردگی پدرم این بود که اجازه اقامتش در ایران تمدید نشد؛ گفتند باید ظرف ۱۵ روز از ایران خارج شوی / اقامت ده …
سال ۱۳۵۰، به مشهد آمد. تحصیلاتش را در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی به پایان برد. سال‌ها در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به تصحیح متون ادبی و پژوهش در رسایل خطی پرداخت و شاخص‌ترین کتاب‌هایش را در آنجا تألیف کرد. پس از آن، به تهران آمد و در کتابخانه مجلس شورای اسلامی و بنیاد دائرةالمعارف بزرگ اسلامی به پژوهش مشغول شد.
اضطراب خود را با قرص زعفران کاهش دهید
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
اضطراب خود را با قرص زعفران کاهش دهید
یک شرکت دانش بنیان، دارویی حاوی ماده موثره کروسین (crocin)، مهمترین جزء فعال در زعفران، تولید کرده که تاثیرات درمانی بر بیماری افسردگی و اضطراب دارد.
نقش مصرف شکر در پرخوری افراد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / شکر / پرخوری / مگس میوه‌ای / دیابت / سبک زندگی / پارسی خبر
نقش مصرف شکر در پرخوری افراد
به گفته کارشناسان تغذیه مصرف قند و شکر بیش از اندازه، بسیار مضر است و باعث بیماری‌های گوناگون می‌شود. بر اساس تازه‌ترین یافته‌ها، دانشمندان آمریکایی متوجه شدند که مصرف بیش از اندازه شکر، با خاموش کردن نورون مرتبط با احساس سیری، باعث پرخوری می‌شود. به دلیل اختلالاتی که شکر در نورون حس سیری ایجاد می‌کند، فرد بدون توجه، دچار پرخوری می‌شود. پژوهشگران برای بررسی آزمایشات خود، نوعی مگس به نام مگس میوه‌ای را انتخاب کردند. اگرچه عملکرد بدن مگس‌های میوه و انسان کاملاً متفاوت است اما شباهت‌هایی هم دارد. این حشرات الگوی ارزشمندی برای مطالعه جنبه‌های مختلف سلامت انسان هستند برای مثال بینش‌هایی را در مورد نحوه درمان پارکینسون، تشخیص سرطان یا رفع مشکلات مرتبط با کم‌خوابی ارائه می‌دهند. براین اساس مدار‌های …
تاثیر ناامنی غذایی بر افسردگی دانش آموزان
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / فشار خون / افسردگی / تغذیه دانش‌آموزان
تاثیر ناامنی غذایی بر افسردگی دانش آموزان
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد نبود امنیت غذایی در میان دانش‌آموزان می‌تواند علاوه بر سوء تغذیه، ایجاد کننده بیماری‌های مختلف چون افسردگی نیز باشد.
تولید قرصی با ماده موثره زغفران برای درمان اضطراب و افسردگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / زعفران / اضطراب / داروی ضدافسردگی
تولید قرصی با ماده موثره زغفران برای درمان اضطراب و افسردگی
یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید ماده موثره کروسین (crocin) به عنوان مهمترین جزء فعال در زعفران شد و به گفته آنها مطالعات بالینی بر روی زعفران و کروسین نشان داده که این دارو تاثیرات درمانی بر افسردگی و اضطراب دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
کلمه‌ها و عبارت‌هایی که خبر از افسردگی می‌دهند
استفاده‌ بیش از حد از این عبارات و کلمات نشانه‌هایی هستند که به ما می‌گویند باید نگران سلامت روحی آن فرد باشیم و در این‌باره به او هشدار دهیم.گاهی اوقات در زندگی آن طور که باید لذت نمی‌بریم و مدام دنبال بهانه‌ای برای خوابیدن یا از زیر بار مسئولیت رها شدن می‌تراشیم. پیشگیری و درمان به موقع بیماری‌ها می‌تواند به روند بهبودی و کیفیت درمان کمک کند.«همیشه» و «هیچ‌وقت»مطالعات نشان می‌دهند که افراد مبتلا به افسردگی، میل به صحبت درباره‌ قطعیت دارند. بازه‌ای از صفر تا صد را در صحبت‌های آنها متوجه می‌شوید که برگرفته از احساسات آنهاست. این افراد دوست دارند همه چیز را حوزه‌بندی کنند. هر موضوعی در ذهن آنها سفید یا سیاه است. پس اگر دوست شما مرتب از جملاتی مانند «این اتفاقات همیشه می‌افتد» یا «من هیچ‌وقت قادر …
درمان لرزش مبتلایان به پارکینسون به کمک ام‌آرآی پیشرفته
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / آلزایمر / پارکینسون / افسردگی
درمان لرزش مبتلایان به پارکینسون به کمک ام‌آرآی پیشرفته
تهران- ایرنا- محققان موفق به ارائه یک روش اسکن ام‌آرآی دقیق شده‌اند که می‌تواند بافت مغزی درگیر در بیماری پارکینسون را مورد هدف قرار دهد و مشکلات مربوط به لرزش اندام‌ها را رفع کند.
بالیوود در سوگ بازیگر جوانی که با خودکشی درگذشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بالیوود در سوگ بازیگر جوانی که با خودکشی درگذشت
در حالی که بازیگر جوان بالیوودی روز پیش به زندگی خود خاتمه داد، گفته می شود دلیل این امر شاید افسردگی ناشی از خودکشی مدیربرنامه‌هایش بوده باشد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
با غم‌هایت رفیق شو
توصیه‌ها درباره «افسردگی» فوقِ کلیشه‌ای‌ست، اما این مطلب نگاهی تازه به افسردگی و افسرده‌ها دارد. با اینکه در سال‌های اخیر دانش عمومی درباره این افسردگی رو به گسترش بیشتر شده، اما هنوز خیلی مانده است تا بدانیم چطور باید با آن مبارزه کنیم، تا آن روز، بهترین توصیه این است: تاب بیاورید. زنده بمانید. جز تجربه طولانی‌مدت خودم از افسردگی و آنچه از مطالعه تجربیات دیگران گرد هم آورده‌ام، هیچ مرجع دیگری در پس این پیشنهادها نیست.بیدار شدنبرای بسیاری از افسردگان، بیدار شدن بدترین اتفاق روز است. از دل ضمیر ناخودآگاه که بیرون می‌آیی، کاملاً بی‌دفاعی. گاهی یک لحظه همه‌جا سفید می‌شود و از خودت می‌پرسی: «تمام شد؟ رها شدم؟» بعد دوباره هول و هراس در تنت رسوخ یا از جانت فوران می‌کند. نمی‌دانم برایش چه کار می‌توانی …
فواید نمک صورتی هیمالیا
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / نمک صورتی / نمک هیمالیا / نمک / سبک زندگی / پارسی خبر
فواید نمک صورتی هیمالیا
نمک صورتی هیمالیا نوعی نمک سنگی از منطقه پنجاب در پاکستان، در نزدیکی کوهپایه‌های هیمالیا است. برخی از افراد نمک صورتی هیمالیا را یکی از خالصترین نمک‌های موجود توصیف می‌کنند و می‌گویند که این ماده دارای چندین مزیت سلامتی است. مردم ادعا می‌کنند نمک صورتی هیمالیا از نمک معمولی سالم‌تر است. نمک صورتی هیمالیا از نظر شیمیایی شبیه نمک سفره است. این ماده حاوی ۹۸ درصد کلرید سدیم است. بقیه نمک از مواد معدنی کم نظیر پتاسیم، منیزیم و کلسیم تشکیل شده است. این مواد به نمک رنگ صورتی روشن می‌دهد. این مواد معدنی باعث تفاوت نمک هیمالیا با نمک معمولی می‌شود. چرا بدن به نمک احتیاج دارد؟ سدیم یک ماده معدنی ضروری است که در نمک یافت می‌شود. بدن برای عملکرد‌های مختلفی به این نیاز دارد: • آرامش بخش عضلات • حفظ تعادل …
اخبار سلامت ۲۴ خرداد ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / ویروس کرونا / روز اهدای خون / چاقی / بهداشت و سلامت
اخبار سلامت ۲۴ خرداد ۹۹
در اخبار سلامت این هفته همچنان با تازه‌های اخبار کرونا من‌الجمله آمار جان باختگان ، آیا شیردهی عاملی برای انتقال کرونا است‌؟‌، آیا همه بهبودیافته‌های کرونا شرایط اهدای پلاسما را دارند؟ ، چرا باید از نخ دندان استفاده کرد؟‌ و چاق‌ها بیش از 50 در صد دیگر افراد به افسردگی و اضطراب دچار می شوند > با ما در این بخش خبری همراه باشید
ابتلای ۵۰ درصد چاق‌ها به اضطراب و افسردگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سلامت روان / چاقی / افسردگی
ابتلای ۵۰ درصد چاق‌ها به اضطراب و افسردگی
تهران - ایرنا - یک روانپزشک گفت: به‌طور میانگین حدود ۵۰ درصد افرادی که از چاقی مزمن رنج می‌برند، مبتلا به افسردگی، ‌اضطراب، ‌ وسواس یا اختلال خوردن و خوابیدن هستند.
شکایت از شغل افسرده‌کننده
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
شکایت از شغل افسرده‌کننده
پاریس: مردی در فرانسه پس از شکایت از شغل کسل‌کننده‌اش 45هزار دلار غرامت دریافت کرد. به گزارش آدیتی‌سنترال، فردریک‌دسنارد در یک شرکت تولید و فروش عطر کار می‌کرد و پس از اینکه مبتلا به افسردگی شد از این شرکت شکایت کرد. دادگاه پس از اینکه متقاعد شد شغل این مرد کسل‌کننده‌ و در ابتلایش به افسردگی نقش داشته است شرکت عطرسازی را به پرداخت غرامت محکوم کرد. جالب اینکه او 4سال هیچ کاری پشت میزش انجام نمی‌داده است.  
مجلس و مطالبه‌گران، زیر یک پرچم
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / مجلس یازدهم / محمد ایمانی / مجلس / مطالبه گری
مجلس و مطالبه‌گران، زیر یک پرچم
روانشناسان با وجود تایید کمال طلبی می گویند، باید مراقب کمال طلبی منفی بود؛ این مدل کمال طلبی با هیجان تند آغاز می شود و با افسردگی و بی انگیزگی و ضد آرمان شدن فرد پایان می پذیرد.
مهم ترین دلایل مراجعه جوانان به مراکز مشاوره
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / اعظم کریمی / وزارت ورزش و جوانان / معاونت ساماندهی امور جوانان / جوانان / مراکز مشاوره / ازدواج
مهم ترین دلایل مراجعه جوانان به مراکز مشاوره
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان مهم ترین دلایل مراجعه افراد به مراکز مشاوره را اختلافات خانوادگی، اعتیاد، افسردگی و غیره دانست.
پرخوری عصبی در زنان دو برابر مردان است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پرخوری عصبی در زنان دو برابر مردان است
پرخوری عصبی (بولیمیا) در زنان دو برابر مردان است و از مشکلات و مسائل روانی مانند اعتماد به نفس پایین، اضطراب و افسردگی نشات می گیرد.
بدبینی با آلزایمر ارتباط دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بدبینی / آلزایمر / اضطراب / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
بدبینی با آلزایمر ارتباط دارد؟
متخصصان می‌گویند بدبینی و نگاه کردن به نیمه خالی لیوان برای سلامت مغز ضرر دارد.
خوراکی‌های منبع سروتونین چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سروتونین / دستگاه گوارش / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر
خوراکی‌های منبع سروتونین چیست؟
سروتونین یا هیدروکسی‌تریپتامین نوعی انتقال‌دهنده‌های عصبی از نوع مونوآمینه اسید بیوژنیک است. به لحاظ بیوشیمی از مشتقات تریپتوفان می‌باشد. سروتونین به‌طور اهم در دستگاه گوارش، پلاکت‌ها و سیستم عصبی مرکزی حیوانات و همین‌طور انسان یافت شده‌است. این ماده نزد افکار عمومی به‌عنوان جاری‌کنندهٔ «احساس خوب» شناخته شده است. روش‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند میزان این ماده را در بدن خود افزایش بدهید. وقتی سروتونین به‌مقدار کافی در مغز ترشح بشود، شادتر خواهید بود و احساس بهتری را تجربه خواهید کرد. پس با ما همراه باشید تا از مواردی بگوییم که به ترشح بیشتر سروتونین کمک می‌کند: - حس دلواپسی - مشکلات گوارشی - حساسیت بالای عاطفی - خستگی - بالا یا پایین بودن میل جنسی - مشکل به خواب رفتن و بی خوابی - حساسیت …
گیاهی با خاصیت ضد افسردگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / طب سنتی / افسردگی / سلامت
گیاهی با خاصیت ضد افسردگی
یک متخصص طب سنتی ایرانی گفت: یکی از مهمترین و بهترین راه‌ها برای رفع غم‌و افسردگی مصرف بادرنجبویه (ملیس) است.
بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / سینمای جهان / هالیوود / بازیگران سینمای جهان
بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اضطراب و افسردگی حتی به بازیگران هالیوود هم رحم نکرده و تعدادی از آنها به بیماری‌های روانی مبتلا شده اند.
مردان آسیب‌پذیرتر از زنان در برابر کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / کرونا / ویروس کرونا / فاصله گذاری اجتماعی / افسردگی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / فاصله گذاری هوشمند / دیابت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مردان آسیب‌پذیرتر از زنان در برابر کرونا
تهران- ایرنا- رییس اداره سلامت میان‌سالان وزارت بهداشت گفت: موارد آلودگی و شدت ابتلا و مرگ و میر کرونا در مردان بیشتر از زنان است، زیرا برخی ویژگی‌های بیولوژیک مردان آنان را نسبت به ابتلا به کووید ۱۹ آسیب پذیرتر از زنان می‌کند.
گیاهی که غم و افسردگی را از بین می برد!
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استانی-اجتماعی / طب سنتی / دمنوش
گیاهی که غم و افسردگی را از بین می برد!
یک متخصص طب سنتی ایرانی یکی از مهمترین و بهترین خواص بادرنجبویه(ملیس) را در رفع غم ها و افسردگی ها دانست و خاطرنشان کرد: دمنوش ملیس وسواس های فکری را از انسان دور می کند و کمک می کند به آرامش برسیم.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
یک جایگزین خوشمزه برای داروهای ضدافسردگی
درمان افسردگی با خوردن ماست در صبحانه امکان پذیر است. محققان معتقدند: پروبیوتیک های موجود در ماست، یک جایگزین موثر برای داروهای ضدافسردگی هستند و از آلرژی های فصلی هم جلوگیری می کنند. بنابراین، برای درمان افسردگی، صبحانه، ماست بخورید.
کودکان تنهای امروز، جوانان افسرده فردا
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استانی-اجتماعی / افسردگی / جوانان
کودکان تنهای امروز، جوانان افسرده فردا
نگاهی اجمالی بر تاثیرات سلامت بهداشت روانی نشان می‌دهد، احتمال مراجعه  کودکان و نوجوانان تنهای امروز، در سال‌های آینده به مراکز سلامت و روان در مقایسه با سایرین بیشتر خواهد بود.
در مورد زیرتشکی‌ها از جنس چوب بامبو اطلاعی دارید؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا / زیرتشکی قابل تنظیم / زیر تشکی از جنس بامبو
در مورد زیرتشکی‌ها از جنس چوب بامبو اطلاعی دارید؟
خواب نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی انسان دارد. افزایش وزن، مشکلات قلبی و عروقی، افزایش اضطراب و افسردگی تنها بخشی از مشکلات ناشی از کاهش کیفیت خواب هستند.
تأثیر خواب در پیشگیری از کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
تأثیر خواب در پیشگیری از کرونا
دکتر مهسا شجاعی ـ متخصص مغز و اعصاب خواب برای حفظ سلامت جسمی و روحی و تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است. کاهش مقدار و کیفیت خواب سیستم ایمنی را تضعیف کرده و ریسک بیماری‌های فرصت‌طلب ازجمله بیماری‌های ویروسی را افزایش می‌دهد و شرایط کلینیکی بیماران مبتلا را بدتر می‌کند. حین خواب سیستم ایمنی پروتئین‌هایی به نام سایتوکاین‌ها را آزاد می‌کند که برای مبارزه با عفونت‌ها و التهاب‌ها مهم است. سایر اثرات کمبود خواب شامل کاهش یادگیری،‌ حافظه و انرژی بدن، افزایش استرس، افسردگی و تحریک‌پذیری، در طولانی‌مدت چاقی، …
ویژگی های کودکان برون گرا چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / کودکان برون گرا / تربیت فرزند / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
ویژگی های کودکان برون گرا چیست؟
برون‌گرایی و درون‌گرایی، یک صفت شخصیتی و یک بُعد اصلی (مرکزی) در نظریهٔ شخصیت انسان است. بسیاری از افراد درون‌گرایی را با سکوت و خجالت همراه می‌دانند در مقابل آن انسان‌های برونگرا افرادی هستند که اجتماعی و شاد هستند. این نظریه بر این اصل استوار است که درونگرا‌ها انرژی خود را از درون خود دریافت می‌کنند (ایده‌ها و مفاهیم را از ذهن) و برون‌گرا‌ها انرژی خود را از دنیای بیرون خود و در ارتباط با دیگران.«برون‌گرایی» رفتاری است که با دیدگاه عینی و خارجی مشخص شده و با فعالیت عملی بالاتری همراه است، افراد «برون‌گرا» از آمادگی کمتری برای تسلط بر نفس خویش برخوردارند.در اینجا ویژگی‌هایی از کودکان برون گرا آورده شده است که عبارتند از:   کودک برون گرا بسیار اجتماعی است و به ندرت فرصتی برای بودن در کنار دوستان …
این میوه ها برای لاغری معجزه می کنند!
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / لاغری / میوه / رژیم غذایی / کاهش وزن / سبک زندگی / پارسی خبر
این میوه ها برای لاغری معجزه می کنند!
برای کم کردن وزن به جای استفاده از قرص‌های شیمیایی لاغری و رژیم‌های سخت از میوه‌هایی استفاده کنید که علاوه بر داشتن خواص فراوان در کاهش وزن نیز بسیار موثر هستند. انتخاب میوه صحیح جهت کاهش وزن بسیار مهم است. باید میوه‌هایی را انتخاب کنید که علاوه بر لاغر شدن شما میزان فروکتوز بدنتان را بالا نبرند یا میوه‌هایی که جذب ویتامین‌های بدن را تحت تاثیر قرار ندهند. زغال اخته میوه زغال اخته یک آنتی اکسیدان قوی است و با خاصیت ضد التهابی که دارد برای کاهش وزن بسیار موثر واقع می‌شود. همچنین  با این میوه می‌توانید به بهبود حافظه و یادگیری خود کمک کنید. به یاد داشته باشید این میوه در کاهش وزن به شما بسیار کمک می‌کند، همچنین مبارز سرسخت افسردگی محسوب می‌شود. تمشک تمشک نیز جز دسته میوه‌های سرشار از آنتی اکسیدان …
بهارانه‌ای خوش‌طعم که بعضی‌ها نباید بخورند
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / افسردگی / زخم معده / اسهال / فشارخون بالا / سلامت / باقلا / باقالی
بهارانه‌ای خوش‌طعم که بعضی‌ها نباید بخورند
باقلا در مقایسه با سایر حبوبات بیشترین فیبر غذایی را دارد و باعث تسریع در هضم غذا می‌شود.
نور آبی در شب، منجر به افسردگی می شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
نور آبی در شب، منجر به افسردگی می شود
گروهی از محققان چینی با آزمایش روی موش‌ها دریافتند قرار گرفتن مستمر در معرض تابش نور آبی در طول شب می‌تواند منجر به بروز عوارض افسردگی شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
با ترکیب این دو ماده طبیعی از ریزش مو خلاص شوید
همه افراد به طور معمول روزانه ۲۰تا۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهند. اما ریزش مو بیش از این مقدار باعث کم مویی فرد می شود. علت ریزش مو متفاوت است از جمله نبود تعادل هورمونی، مراقبت نکردن از مو، سوءتغذیه، مصرف بعضی از داروها از جمله داروهای غنی از ویتامینA یا داروهایی که برای درمان بیماری های مختلف مانند نقرس، فشار خون، اختلال تیروئید و افسردگی تجویز می شود. اگر چه ریزش مو ناشی از موارد یاد شده را نمی توان کاملاً کنترل کرد اما با به کار بستن شیوه هایی، می توان آن را کاهش داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •