یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
نارنگی
مردم نارنگی و پرتقال‌های زرد بازار را نخرند
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / قیمت میوه و تره‌بار / نارنگی / پرتقال
مردم نارنگی و پرتقال‌های زرد بازار را نخرند
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان به مردم توصیه کرد: در حال حاضر نارنگی و پرتقالی که در بازار به رنگ زرد مشاهده می شود و با دستگاه رنگ آوری، رنگ شده است، به هیچ وجه خریداری نکنند و از خرید آنها پرهیز کنند.
آفتی به نام مرکبات رنگ شده!
۳۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / نارنگی پیش رس
آفتی به نام مرکبات رنگ شده!
موضوع مهمی که این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود و نسبت به آن حرف و حدیث‌های فراوانی مطرح شده، این است که، بسیاری از کشاورزان به دلایل مختلف، نارنگی‌های خود را به بیش از آن که به مرحله تکامل و رسیدن برسد، به فروش می‌رسانند اما آنچه در برخی بازارها وجود دارد نارنگی نرسیده رنگ شده است، موضوعی که متخصصان امر معتقدند علاوه بر از دست دادن بازار و اعتماد مشتری، می‌تواند به سلامت مردم نیز آسیب بزند.
باغداران میوه های رسیده را زودتر برداشت کنند
۳۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / باغ مرکبات / آفت مگس مدیترانه‌ای / مازندران
باغداران میوه های رسیده را زودتر برداشت کنند
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای جلوگیری از خسارت مگس میوه مدیترانه ای و بالشک باغداران تمامی میوه هایی که از نظر فیزیولوژی رسیده باشند، نظیر سیب، گلابی، انجیر و نارنگی انشو پیش رس را برداشت کنند.
آغاز برداشت نارنگی پیش رس در میاندورود
۳۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / نارنگی / مازندران
آغاز برداشت نارنگی پیش رس در میاندورود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود از آغاز برداشت نارنگی پیش رس در این شهرستان خبر داد.
جهاد کشاورزی مازندران: باغداران نارنگی نارس نفروشند
۳ روز قبل / توسعه اقتصادی / مرکبات / مازندران
جهاد کشاورزی مازندران: باغداران نارنگی نارس نفروشند
ساری - ایرنا - جهاد کشاورزی مازندران نسبت به جولان دلالان در بازار مرکبات استان و تلاش برای خرید نارنگی نارس و فروش آن با رنگ‌زدایی هشدار داد و اعلام کرد : باغداران فریب دلالان را در باره وضعیت بازار نخورند و نارنگی نارس را به آنها نفروشند.
نارنگی‌های یواشکی کلاس ریاضی
۳ روز قبل
نارنگی‌های یواشکی کلاس ریاضی
چشم‌هایم را که باز کردم، با خودم گفتم: «یک صبح دیگر، یک صبح تکراری دیگر!» حالا مدتی است که روزها و شب‌ها همه شبیه به‌هم شده‌اند. با خودم گفتم: «چه تکراری از این بهتر که روزهای مدرسه رسیده باشند، اما بشود هم‌چنان در خانه ماند؟ چه چیزی از این بهتر که چندوقت دیگر مجبور نباشم صبح‌های سرد پاییز را طاقت بیاورم و میان باران و سرما و خیس‌شدن، خودم را به مدرسه برسانم؟ حالا می‌شود با خیال راحت همه‌ی باران‌های صبح‌های پاییز را از پشت پنجره تماشا کرد.» ملحفه را روی سرم کشیدم و گفتم: «اتفاقاً این خیلی بد است. …
دلالان زودتر از تنظیم بازاری‌ها به باغات رسیدند/ پرتقال با طعم نگرانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
دلالان زودتر از تنظیم بازاری‌ها به باغات رسیدند/ پرتقال با طعم نگرانی
قائمشهر- فصل مرکبات با برداشت نارنگی های نوبرانه در دل گرمای شهریورماه در حالی کلید خورد که دلالان و واسطه ها زودتر از مسئولان و تنظیم بازاری ها خود را به سرباغات برای پیش خرید دسترنج باغداران رسانده اند.
استاندار خرید تضمینی مرکبات مازندران را پیشنهاد داد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / استانداری مازندران / مرکبات / خرید تضمینی
استاندار خرید تضمینی مرکبات مازندران را پیشنهاد داد
ساری - ایرنا - مرکبات مازندران در حالی از هفته جاری با آغاز برداشت نارنگی پیش‌رس وارد بازار شده است که مجموعه اقدامات طراحی شده نشان می‌دهد بازار این میوه پاییزی در استانی که قطب تولید کشور محسوب می‌شود از رونق خاصی برخوردار خواهد شد به شرطی که تولیدکنندگان مغلوب تبلیغات دلالان نشوند.
۳۰۰ هزار تن نارنگی نوبرانه در مازندران تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
۳۰۰ هزار تن نارنگی نوبرانه در مازندران تولید می‌شود
ساری- شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش بینی تولید ۳۰۰ هزار تن نارنگی پیش‌رس در استان خبر داد.
پروانه استاندارد برای ۶ محصول ارگانیک در فارس صادر شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
پروانه استاندارد برای ۶ محصول ارگانیک در فارس صادر شد
رئیس دفتر محیط زیست و سلامت غذا در سازمان جهاد کشاورزی فارس از موافقت با صدور پروانه‌های استاندارد تشویقی ارگانیک برای محصولات پرتقال، نارنگی، زعفران ، سیب درختی، خیار و پسته تولیدی در مزارع و باغ‌های متقاضیان استان خبر داد.
نارنگی تزیینی؛ رشدسرطان را کند می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / نارنگی تزئینی / سرطان / رشد / تومور / کاهش / کومکت
نارنگی تزیینی؛ رشدسرطان را کند می‌کند
مهمترین کارکرد کومکت‌ها در کاهش سرعت رشد سرطان است. مقدار زیاد فلاونوئید موجود در این محصول باعث می‌شود بدن در برابر مواد سرطان زا که باعث افزایش تومور‌ها می‌شوند، مقاوم‌تر شود.
محصولی غیرمعمول برای مبارزه با سرطان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
محصولی غیرمعمول برای مبارزه با سرطان
مصرف نارنگی تزیینی می‌تواند منجر به کند شدن رشد تومورها در بدن انسان شود.
جهاد کشاورزی نسبت به طغیان احتمالی مگس میوه در باغ‌های نارنگی پیش‌رس مازندران هشدار داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / محمدعلی طهماسبی / مرکبات / مازندران
جهاد کشاورزی نسبت به طغیان احتمالی مگس میوه در باغ‌های نارنگی پیش‌رس مازندران هشدار داد
ساری - ایرنا - جهاد کشاورزی مازندران نسبت به طغیان احتمالی مگس میوه در باغ‌های نارنگی پیش رس استان هشدار داد و از باغداران مرکبات خواست از هم اکنون با انجام اقدامات لازم ، زمینه‌های میزبانی این آفت را از بین ببرند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
زیباشهر
در صفحه امروز «زیباشهر» با سریالی آشنا می‌شوید به نام «چگونه از مجازات قتل فرار کنیم»؛ سریالی که در آن چند دانشجوی رشته حقوق، در گیرودار حوادثی گرفتار می‌شوند که خودشان سررشته را رقم زده‌اند. این حوادث اتفاقات دیگری را به دنبال می‌آورد و ماجرا به همین شکل ادامه می‌یابد. در بخش «کتاب» به نمایشنامه‌ای با نامی عجیب از نمایشنامه‌نویسی مشهور برمی‌خورید: «اثر پرتوهای گاما بر روی گل‌‌های همیشه‌بهارِ ساکنانِ کره ماه» اثر پل زیندل؛ نمایشنامه‌ای با مایه‌های روان‌شناختی که لایه‌های عواطف انسانی را کنار می‌زند و یکی از آثار تأمل‌برانگیز این حوزه است. در بخش «فیلم»، …
قیمت انواع میوه و تره بار در دوشنبه ۲۹ اردیبهشت
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / قیمت میوه / سبک زندگی / قیمت تره بار / میادین شهرداری تهران
قیمت انواع میوه و تره بار در دوشنبه ۲۹ اردیبهشت
قیمت انواع میوه و تره بار، امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹ به شرح زیر اعلام شد.   «قیمت انواع میوه» عنوان    قیمت (ریال)  آناناس طلایی ۲۷۰,۰۰۰ پرتقال تامسون شمال ۷۵,۰۰۰ پرتقال سانگین و تو سرخ ۸۴,۰۰۰ قیمت توت فرنگی ۱۵۵,۰۰۰  خیار گلخانه ای ۳۲,۰۰۰  سیب زرد ۶۷,۰۰۰  سیب قرمز ۶۹,۰۰۰  کیوی ۹۲,۰۰۰ موز آمریکای جنوبی (کارتن بزرگ) ۱۶۵,۰۰۰ هندوانه ۱۷,۰۰۰ چغاله بادام ۱۴۰,۰۰۰ ملون انواع ۷۷,۰۰۰ نارنگی انواع ۸۹,۰۰۰ گریپ فروت ۵۲,۰۰۰ طالبی انواع ۶۵,۰۰۰ زنجبیل تازه ۱۸۰,۰۰۰ لیموترش ۱۵۵,۰۰۰     «قیمت انواع تره بار» عنوان    قیمت (ریال) سیب زمینی ۳۹,۰۰۰ بادمجان بندری ۱۹,۰۰۰ بادمجان دلمه ۱۹,۰۰۰ پیاز (زرد و سفید) ۲۳,۰۰۰ تره فرنگی ۳۴,۰۰۰ خیار سالادی ۱۱,۰۰۰ سبزی پاک کرده ۵۶,۰۰۰ فلفل …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
خداحافظی مرکبات و بالانشینی نوبرانه‌ها
پایان فصل عرضه میوه‌ها و مرکبات زمستانی و فرا نرسیدن فصل عرضه میوه‌های تابستانی موجب یکه‌تازی نرخ برخی اقلام سردرختی‌های نوبرانه در بازار خرده‌فروشی شده است.  مشاهدات میدانی خبرنگاران همشهری در میدان مرکزی میوه و تره‌بار و خرده‌فروشی‌های سطح شهر از افزایش سطح عمومی قیمت انواع میوه، سبزی، صیفی و مرکبات تولید داخل و وارداتی حکایت دارد؛ آن هم در روزهایی که بارفروشان از آن به‌عنوان «سیاه بهار» یا «گدابهار» بازارمیوه یاد می‌کنند؛ فصلی که به‌دلیل کاهش عرضه انواع سیب، نارنگی، پرتقال و کیوی قیمت‌ها سیر …
۱۵ خوراکی که سیستم ایمنی بدنتان را تضمین می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / پارسی خبر / تغذیه سالم / مرکبات / سیستم ایمنی بدن
۱۵ خوراکی که سیستم ایمنی بدنتان را تضمین می‌کند
تغذیه غذا‌های خاص ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. اگر به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از سرماخوردگی در زمستان و آنفولانزا هستید، اولین قدم باید مراجعه به فروشگاه مواد غذایی محلی باشد. وعده‌های غذایی خود را طوری برنامه ریزی کنید که شامل این ۱۵ تقویت کننده سیستم ایمنی بدن باشد.۱. مرکباتبیشتر افراد بعد از سرما خوردن به ویتامین C. متوسل می‌شوند. از این رو که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. تصور می‌شود ویتامین C. باعث افزایش تولید گلبول‌های سفید می‌شود. این‌ها برای مبارزه با عفونت‌ها مهم هستند.مرکبات محبوب:گریپ فروتپرتقال‌هانارنگیلیمولیموترشنارنگی یافا یا کلمنتیناز آنجا که بدن آن را تولید یا ذخیره نمی‌کند، به دریافت روزانه ویتامین C. نیاز دارید. تقریباً تمام مرکبات دارای ویتامین C. …
نحوه تقویت حس
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سلامت / حس بویایی / ویروس کرونا / ویروس / عفونت / دارچین / هل / سنبل / نارنگی / آنفلوانزا
نحوه تقویت حس "بویایی" بعد از بهبود عفونت‌های ویروسی
اگر همزمان یا پس از یک دوره سرماخوردگی دچار کاهش قابل توجه حس بویایی و چشایی شده‌اید، به احتمال زیاد مشکل شما به خاطر التهاب عصب بویایی به دنبال عفونت‌های ویروسی است.
آب کدام میوه دشمن چاقی است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
آب کدام میوه دشمن چاقی است؟
مطالعات اخیر محققان دانشگاه وسترن آنتاریو نشان می‌دهد آب پرتقال و نارنگی حاوی ترکیباتی است که خاصیت ضد چاقی دارند.
برای افزایش سطح ایمنی بدن چه بخوریم؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویتامین سی / پرتقال / سیب زمینی / گوجه فرنگی / ویتامین B / نارنگی / نارنج / ویتامین C / طالبی / وزارت بهداشت
برای افزایش سطح ایمنی بدن چه بخوریم؟
راهنمای خرید از میادین میوه و تره بار برای تغذیه سالم بر اساس راهنمای مدیریت تغذیه دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، با تاکید بر لزوم حفظ تعادل و تنوع در مصرف تمامی مواد غذایی و دریافت تمامی ویتامی
تغذیه مناسب برای پیشگیری از کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تغذیه مناسب برای پیشگیری از کرونا
مبود ویتامین ها و تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماری‌ها را افزایش می دهد این روزها با مصرف روزانه منابع غذایی ویتامین C مانند مصرف سبزی و سالاد همراه با غذا، میوه های حاوی ویتامین C مثل پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، کیوی و سبزی‌هایی مثل انواع کلم، گل کلم، شلغم، فلفل سبز و فلفل دلمه ای می توان مانع از ابتلا به بیماری شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ویروس کرونا در ایران
برای مقابله با کرونا چه چیزهایی بخوریم؟
دکتر مجید قمی - متخصص تغذیه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نقش تغذیه در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، گفت: اجتناب از رژیم‌های سخت، غیرعلمی و تک‌غذایی، گنجاندن میوه و سبزی در برنامه غذایی‌ روزانه به ویژه میوه و سبزی‌های حاوی ویتامین سی مانند انواع پرتقال، نارنگی، کیوی و سبزیجاتی مانند کلم، گوجه فرنگی و هویج در این زمینه کمک کننده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
نحوه کاشت مرکبات برای سبزه عید
 برای کاشت مرکبات به عنوان سبزه عید می‌توانید از روش زیر بهره بگیرید.نحوه کاشت مرکبات برای سبزه عید: کاشت سبزه عید و به خصوص گندم، ماش و عدس از مرسومات عید نوروز است، به طوریکه نمی‌توان از کاشت آن چشم پوشی کرد. در قدیم مردم ایران رسم داشتند دانه‌ها و بذر‌هایی را بکارند و سر سفره هفت سین در آغاز سال نو بگذارند و بدین ترتیب سبزینگی و زیبایی را به خانه‌های خو بیاورند. در اینجا میخواهیم به شما نحوه کاشت بذر‌های پرتقال، نارنج، نارنگی و لیمو را مرحله به مرحله آموزش دهییم تا بتوانید بعد از عید نیز درختچه‌های زیبا در خانه داشته باشید.چرا باید از مرکبات برای سبزه عید استفاده کنیم؟سبزه‌ای متفاوت و زیبا که بعد از عید هم می‌توانید از آن استفاده کنید و لذتش را ببرید. می‌دانید که سبزه عید بعد از حدود سیزده …
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / مگس مدیترانه‌ای / نارنگی کرم‌دار
کرم مرکبات آسیبی به انسان نمی‌زند
رئیس گروه برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با آفات همگانی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه مگس مدیترانه‌ای حشره‌ای با نام علمی (Ceratitis capitata) از خانواده Tephritidae است، گفت: تغییرات اقلیمی سال‌های اخیر کشور، باغ‌های خرده مالکی و مخلوط و تنوع میزبانی زیاد، شرایط را برای انتشار هرچه بیشتر آفت فراهم کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
همه چیز درباره نارنگی کرم‌دار!
عضو هیات‌مدیره اتحادیه باغداران با بیان این‌که امسال مگس مدیترانه‌ای بیشترین خسارت را به نارنگی‌ها زد، گفت: البته نارنگی‌های خسارت‌دیده در همان زمان شناسایی شد و در مناطقی که احتمال بیشترین خسارت می‌رفت نیز این محصولات وارد بازار نشدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
درگذشت زازا اوروشادزه کارگردان فیلم مطرح «نارنگی‌ها»
زازا اوروشادزه کارگردان فیلم تحسین شده «نارنگی‌ها» در ۵۳ سالگی از دنیا رفت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / استانی-علمی و آموزشی / کودکان
غذاهای حاوی ویتامین را در برنامه غذایی کودکان قرار دهید
یک کارشناس مامایی گفت: گل کلم(منبع ویتامین ب)، کدو حلوایی و پرتقال و نارنگی و کیوی(منبع ویتامین ث)، ماهی و قارچ از بهترین غذاهای مناسب کودک در فصول سرد هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / برداشت پرتقال / گلستان / تصاویر
(تصاویر) فصل برداشت پرتقال در گلستان
پرتقال میوه‌ای از خانواده مرکبات است. درخت آن همیشه سبز و پر برگ است و ارتفاع آن تا ۱۰ متر هم می‌رسد. ریشه پرتقال از جنوب شرقی آسیا (هندوچین) است و یک میوه پیوندی است که در دوران باستان احتمالاً با پیوند نارنگی و دارابی پرورش داده شده است. برداشت پرتقال در استان گلستان معمولا از نیمه دوم آذر ماه شروع می‌شود و بر اساس نوع برداشت و شرایط آب و هوا، این برداشت تا نیمه دوم دی ماه نیز ادامه خواهد داشت. پیش بینی می‌شود از ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار باغ مرکبات استان حدود ۵۴ هزار تن پرتقال، ۹ هزار تن نارنگی و نارنج برداشت و روانه بازار مصرف خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اداره کل گمرک جمهوری اسلامی ایران / مازندران / صادرات غیر نفتی
صفر، سهم گمرکات مازندران از صادرات مرکبات
ساری-ایرنا- با گذشت حدود ۲ ماه از شروع برداشت مرکبات ( پرتقال و نارنگی ) در مازندران و صادرات بیش از ۳۳ هزار تن از این محصول به خارج کشور سهم پنج گمرک این خطه شمال کشور حدود ۸ تن چیزی در حد صفر است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
خوردن چند عدد نارنگی مفید است؟
نارنگی میوه‌ای است که سطح ایمنی بدن را افزایش می دهد .
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
فواید و مضرات نارنگی
چه کسانی نباید نارنگی بخورند؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / استانی-اقتصادی / باغ‌های مرکبات / برداشت مرکبات / منطقه مازندران / توسعه صنایع تبدیلی / محصولات کشاورزی / صنعت کشاورزی / مطالبات کشاورزان
یک صنعت و صد فایده در مازندران اما هزار افسوس!
زیر درختی نشسته و سبدهای میوه را از پرتقال و نارنگی پر می‌کند. در چهره او هم نشانی از خوشحالی می‌توان یافت و هم‌نگرانی باغداری که از یک سو شادمان است که حاصل دسترنجش به ثمر نشسته و از سویی دیگر نگران فروش محصولات می‌گوید میوه، زیاد روی درخت ماندگار نیست خدا کند که خریداری مناسب از راه برسد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / استانی-اقتصادی / مرکبات
۵درصد مرکبات گیلان نارنگی است
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۹۰درصد محصول مرکبات استان شامل پرتقال رقم های محلی، خونی و تامسون، ۵ درصد نارنگی و ۵ درصد گریپ فروت، دارابی، بالنگ و نارنج است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / محمدرضا شعبانی / مازندران / اتحادیه باغداران مازندران / لیمو / استان گیلان / مرکبات / صادرات غیرنفتی / نارنگی
افزایش ۱۰ درصدی تولید مرکبات / صادرات پرتقال از ۱۵ روز آینده شروع می‌شود
رئیس اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به افزایش حدود ۱۰ درصدی تولید مرکبات در سالجاری گفت: صادرات نارنگی در حال انجام است و صادرات پرتقال نیز از حدود ۱۵ روز دیگر شروع می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اربعین / میدان میوه و تره بار / بازار میوه و تره بار / میوه / انگور
۸ محصولی که در میادین میوه و تره بار نصف قیمت عرضه می شود
میانگین قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار، ۴۶ درصد زیر قیمت‌های سطح شهر است و در این میان، تفاوت نرخ برخی محصولات همچون خربزه و نارنگی به بیش از ۵۳ درصد می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
نارنگی پیش‌رس مازندران پا به بازار گذاشت
ساری - ایرنا- نارنگی پیش‌رس مازندران از امروز دوشنبه همزمان با آغاز برداشت رسمی در ۱۰ هکتار از باغ‌های مرکبات روستای " دنگسرک " شهرستان نکاء در شرق مازندران، وارد بازار مصرف شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / مرز ریمدان
‌آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود
‌استاندار سیستان و بلوچستان بر واردات دام، برنج، نارنگی از مرز ریمدان تاکید کرد و گفت: آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در این مرز عملی شود تا مردم ثمرات آن را ببینند و هر روز گلایه و مشکلات را مطرح نکنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
طرز تهیه سالاد ساردین
ساردین به شکل کنسرو می‌تواند یک غذای سریع و آماده باشد اما برای اینکه یک شام سریع و خوشمزه داشته باشیم میتوان ساردین را به شکل مناسب با سبزیجات مناسب ترکیب کردم. در این ویدیو روش درست کردن سالاد ساردین با آب‌تره و نارنگی را بیاموزید
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
آشنایی با انواع مرکبات
میوه‌های خوشمزه‌ای مانند پرتقال و نارنگی عضو خانواده بزرگ‌تر مرکبات هستند. هرچند میوه‌های خوشمزه‌ای در این خانواده یافت می‌شود ولی کاربرد این میوه‌ها در غذاها و دسرها نیز نباید نادیده گرفته شود. شاید پر استفاده‌ترین کاربرد مرکبات در غذاهای ایرانی آبلیمو باشد اما تنوع شگفت‌آور مرکبات دنیای از طعم‌های ترش متفاوت ایجاد می‌کند که می‌تواند به بهتر شدن هر غذایی کمک کند. در این ویدیو با انواع مختلف مرکبات آشنا شوید و نکاتی که هنگام خرید و استفاده از آن‌ها باید در نظر داشته باشید را بیاموزید.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
آغاز گلدهی باغات مرکبات در هشت بندی هرمزگان
با فرا رسیدن فصل بهار گلدهی و شکوفه زدن بیش از ۳ هزار هکتار باغات مرکبات منطقه هشت بندی هرمزگان نظیر پرتقال، نارنگی، لیموترش، لیموشیرین آغاز شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
خوردن نوبرانه های بهاری قبل از ضدعفونی ممنوع
این روزها بازار فروش نوبرانه‌های بهاری داغ است؛ میوه‌های خوشمزه و وسوسه انگیزی که طرفداران بسیار دارند. گوجه سبز، چغاله بادام، توت فرنگی و شاتوت به‌عنوان میوه‌های بهاری در حالی که سرشار از ویتامین، فیبر و آنتی اکسیدان هستند می‌توانند درغیاب میوه‌هایی مانند پرتقال، لیموشیرین و نارنگی، سیستم ایمنی بدن...
۱۳۹۸/۰۱/۰۱
فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب
با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب ۸۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تومان و نارنگی بندری ۱۴ هزار تومان است با اضافه کردن نرخ منطقی ۳۵ درصدی به آن‌ها قیمت‌های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ / میوه های عیدانه / تره بار / قیمت میوه
اعلام قیمت میوه‌های عیدانه
هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال جنوب ۵ تا ۱۰ هزار تومان، خیار ۴ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زرد ۶ تا ۱۱ هزار تومان، سیب قرمز ۶ تا ۱۰ هزار تومان، لیمو شیرین ۳ تا ۵ هزار تومان، موز ۱۰ تا ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان تومان، نارنگی۳هزار پ. ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان کیوی ۵ تا ۹ هزار تومان و نارنگی تخم پاکستانی۶ تا ۱۱ هزار تومان است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
نارنگی بندری هر کیلو 16 هزار تومان
 اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: تقاضای چندانی برای خرید میوه تا 27 اسفند در بازار وجود ندارد و این امر موجب شده است تا ثبات و آرامش در بازار برقرار باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
معرفی ۵۲ محل برای توزیع گوشت گرم داخلی/ صدور مجوز واردات نارنگی از سوی دولت
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار گفت: با توجه به وضعیت فعلی توزیع گوشت، ۵۲ محل را به ستاد تنظیم بازار برای توزیع گوشت گرم داخلی معرفی کردیم.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
احتمال تمدید ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال/صدور مجوز واردات نارنگی از پاکستان
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار از تلاش برای تمدید ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال خبر داد و گفت: دولت مجوزی را برای واردات نارنگی صادر کرده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
قیمت عمده فروشی ۵۴ قلم میوه و صیفی
قیمت عمده فرشی هرکیلوگرم پرتقال تامسون شمال در تهران به ۴ تا ۶ هزار تومان و نارنگی پیچ به ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان رسید.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
نیازی به واردات نارنگی نداریم/رشد ۷ درصدی تولید کیوی
رئیس اتحادیه باغداران مازندران، با بیان اینکه فصل نارنگی در کشور تمام شده و نیازی به واردات آن نیست، گفت: مردم از میوه‌های جایگزین استفاده کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
آخرین تحولات بازار میوه و صیفی
اقتصادنیوز: کارگر گفت: طی هفته‌های اخیر قیمت پرتقال، نارنگی و برخی انواع صیفی نظیر کاهو، خیار و سبزی با نوساناتی در بازار روبروست.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
آخرین تحولات بازار میوه و صیفی / ضرورت واردات نارنگی و سیب برای تنظیم بازار شب عید
اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: طی هفته‌های اخیر قیمت پرتقال، نارنگی و برخی انواع صیفی نظیر کاهو، خیار و سبزی با نوساناتی در بازار روبروست.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
فرمول نوشیدنی برای پاکسازی کبد
ویتامین C و آنتی اکسیدان‌های موجود در میوه‌های خانواده مرکبات برای پاکسازی کبد عالی هستند. مصرف میوه‌هایی مانند لیمو، گریپ فروت، پرتقال، نارنگی و لیمو ترش سطوح بالا از این مواد مغذی را در اختیار بدن قرار می‌دهد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
افزایش صادرات؛ دلیل گرانی صیفی‌جات/تکذیب کمبود و گرانی نارنگی
رئیس اتحادیه میوه وسبزی با بیان اینکه دلالان صیفی جات را سرِ زمین از کشاورز خریداری وصادر می‌کنند وهمین دلیل گرانی این محصولات است،گفت:صادرات وقتی باعث نوسان قیمت در داخل شود،باید کنترل شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •