شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
رونق تولید
رونق تولید، راهی آسان تر از دور زدن تحریم ها
ایرنا / ۱ ساعت قبل / اقتصادی
رونق تولید، راهی آسان تر از دور زدن تحریم ها
رشت- ایرنا- بازار تحریم های  کشور امروز  بسیار داغ است و هر روز  به بهانه ای تحریم های جدیدی اضافه می شود که در چنین شرایطی بهره گیری بهینه از ظرفیت های داخلی به ویژه توجه به رونق تولید می تواند افقی نو را برای برون رفت از این شرایط ترسیم کند.
  صنعت و معدن  گیلان  نهضت تولید ملی
این ربات‌های ایرانی اقتصاد را متحول می‌کند
فارس / ۱۰ ساعت قبل / علمی و آموزشی
این ربات‌های ایرانی اقتصاد را متحول می‌کند
نخبگان و مخترعان حوزه ربات‌های صنعتی در دومین میزگرد ارتباط انسان با ربات از اضافه کارهایی می‌گویند که در آزمایشگاه تعامل انسان و ربات انجام می شود و نتیجه‌اش رونق تولید و تحول اقتصادی است.
پیشرفت قابل تامل پروژه دهکده ساحلی خلیج‌فارس
دنیای اقتصاد / ۱۰ ساعت قبل / اقتصادی
پیشرفت قابل تامل پروژه دهکده ساحلی خلیج‌فارس
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از پروژه دهکده ساحلی گفت: پیش نیاز تکمیل 154پروژه نیمه‌تمام، حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از فعالان اقتصادی پاکدست و با نیت خوب، برای فعالیت در زمینه‌های عمرانی و رونق تولید است. غلامحسین مظفری با بیان اینکه راهبرد استراتژی سازمان منطقه آزاد کیش سه ساله و براساس مطالعه اسناد بالادستی، شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها و همچنین منشور عملیاتی تدوین شده است، گفت: استراتژی راهبردی سازمان برطرف کردن مشکلات و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام جزیره کیش است که این مهم در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.
۵۰ قطعه از محصولات ایران‌خودرو بومی‌سازی شد
رویداد 24 / ۱۵ ساعت قبل / اقتصادی
۵۰ قطعه از محصولات ایران‌خودرو بومی‌سازی شد
ایران خودرو در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکنون ۵۰ قطعه از محصولات خود را توسط ۳۱ سازنده داخلی بومی سازی کرده که براساس شمارگان یک سال تولید حدود ۴۸.۸ میلیون یورو کاهش ازربری به دنبال داشته است.
  اخبار ایران خودرو  فرشاد مقیمی
اقتصاد ایران چگونه برابر سیاست فشار حداکثری دوام آورده است؟
خبرآنلاین / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
اقتصاد ایران چگونه برابر سیاست فشار حداکثری دوام آورده است؟
تسنیم نوشت: پایگاه خبری ان پی آر آمریکا با اشاره به ناکامی آمریکا در از پای درآوردن اقتصاد ایران با سیاست فشار حداکثری نوشت: کمبود کالاهای وارداتی به رونق تولید داخلی کمک کرده و همین مسئله به ایجاد اشتغال بیشتر منجر شده است.
  تحریم اقتصادی  پساتحریم
کشاورزان خراسان جنوبی پیشگام در رونق تولید ملی
ایسنا / ۴۵ ساعت قبل / ...
کشاورزان خراسان جنوبی پیشگام در رونق تولید ملی
مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از کسب رتبه دوم پیشگامان رونق تولید کشاورزی خراسان جنوبی در سطح ملی برای سومین سال پیاپی خبر داد.
  استانی-اجتماعی  کشاورزی
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
افزایش قیمت خودروها ناشی از نوسانات بازار است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته‌اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشات گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.به گزارش ایسنا، رضا رحمانی با اشاره به حمایت از کارگاه‌های صنعتی گفت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم و مردم استقبال کردند و مشارکت‌کنندگان خوب همکاری کردند. برنامه‌ها خوب پیش رفته است و از حیث تامین نقدینگی آمار تقریباً مثل سال گذشته است اما چون نوسانات ارزی وجود داشته در عمل کمتر از سال پیش تامین صورت گرفته است. خودروسازها بحث تولید داخل را جدی گرفتند و برنامه‌های متنوعی اجرا کردند و بخشی از قطعاتی که از خارج می‌آوردند را در داخل …
وجود 154 پروژه نیمه تمام در کیش/ رونق تولید و پاکدستی لازمه توسعه است
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
وجود 154 پروژه نیمه تمام در کیش/ رونق تولید و پاکدستی لازمه توسعه است
غلامحسین مظفری؛ پیش نیاز ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام در جزیره کیش، حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از فعالان اقتصادی پاکدست و با نیت خوب، برای فعالیت در زمینه های عمرانی و رونق تولید است.
  آیین نامه  ساخت و ساز  هیئت مدیره  استاندارد سازی  فعالان اقتصادی
یک ایرانی برای اخذ همه مجوزهای کشور باید ۱۰ هزار و ۵۹۸ مدرک تهیه کند/ میانگین هفت مدرک برای هر مجوز/ موتور مقررات‌زایی قوی تر از مقررات‌زدایی/ قیمت ‌مجوز داروخانه، یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان
تابناک / ۲ روز قبل / اقتصادی
یک ایرانی برای اخذ همه مجوزهای کشور باید ۱۰ هزار و ۵۹۸ مدرک تهیه کند/ میانگین هفت مدرک برای هر مجوز/ موتور مقررات‌زایی قوی تر از مقررات‌زدایی/ قیمت ‌مجوز داروخانه، یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان
برای آنکه اقتصاد ایران رونق تولید را تجربه کند، باید فضای کسب و کار را بهبود ببخشد. فضای کسب و کاری که طبق گزارش‌های بین المللی، اصلاً در ایران مساعد نیست. آخرین گزارش بانک جهانی نشان می‌دهد، ایران در سهولت فضای کسب و کار در میان ۱۹۰ کشور دنیا در رتبه ۱۲۸ قرار دارد. یکی از راهکار‌های بهبود رتبه و فضای کسب و کار ایران، کاهش تعداد مجوز‌ها در کشور است.
رحمانی:کاهش قیمت خودرو در راه است
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
رحمانی:کاهش قیمت خودرو در راه است
تسنیم نوشت: وزیر صمت گفت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم.
  دولت دوازدهم  رضا رحمانی  وزارت صنعت،معدن و تجارت
رحمانی: در تولید ملی بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم
تسنیم / ۲ روز قبل / سیاسی
رحمانی: در تولید ملی بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم
وزیر صمت گفت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم.
یکی از اهداف مهم در رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار است
ایسنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
یکی از اهداف مهم در رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار است
معاون استاندار قم گفت: یکی از اهداف مهم در تحقق رونق تولید و رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار است.
  رونق تولید  استانی-اقتصادی  اشتغال پایدار
۷ ماموریت در حوزه رونق تولید به فرمانداران ابلاغ شد
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
۷ ماموریت در حوزه رونق تولید به فرمانداران ابلاغ شد
«ابلاغ 7ماموریت اجرایی به فرمانداران در حوزه رونق تولید»؛ این خبری است که معاون اقتصادی وزیر کشور در جریان سفر به استان گیلان ابعاد و زوایای گوناگون آن را در گفت‌وگو با خبرنگاران تشریح می‌کند.
  استان گیلان  تسهیلات بانکی  دین  معاون  وزیر کشور
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
رکورد تولید ۹ماهه کنسانتره آهن در شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در سال رونق تولید
به گزارش روابط‏‏عمومی، به نقل از وزارت صمت شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با تولید 249,141 تُن کنسانتره آهن در آذر‏ماه سال جاری، با همت مدیران و تلاش پرسنل خدوم خود توانست با رشدی 54 درصدی در مقابل سایر شرکت‌های معدنی به نسبت مشابه سال قبل رکوردی چشمگیر را به ثبت برساند. بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت صمت، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد علاوه بر رکورد تولید آذر‏ماه، توانست با تولید 9 ماهه 1,777,900 تن کنسانتره آهن با رشد 65 درصدی نسبت به مشابه سال قبل، توانست رکوردی قابل توجه و بی‌نظیر را به ثبت برساند.
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
سهم داخلی‌سازی در ایران خودرو
مدیرعامل ایران‌ خودرو گفت: این شرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکنون 50 قطعه از محصولات خود را توسط 31 سازنده داخلی بومی‌سازی کرده که براساس میزان تولید یک ساله حدود 8/ 48 میلیون یورو کاهش ارزبری دارد.فرشاد مقیمی در جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل گفت: میزان پیشرفت پروژه‌های داخلی‌سازی قطعات محصولات ایران خودرو در میزهای یک تا سوم به ترتیب 42، 41 و 12 درصد است.وی از برگزاری میز چهارم داخلی‌سازی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: قرار است در این میز 23 پروژه، 37 قطعه از محصولات ایران خودرو توسط 19 سازنده داخلی بومی‌سازی شود که با اجرای این امر حدود 33 میلیون یورو کاهش ارزبری خواهد داشت.مقیمی تاکید کرد: شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) با اجرای14 پروژه بهینه‌سازی طراحی …
افزایش بیش از ۹ درصدی تولید سیمان در ۹ ماهه امسال
رویداد 24 / ۳ روز قبل / اقتصادی
افزایش بیش از ۹ درصدی تولید سیمان در ۹ ماهه امسال
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۹ ماهه امسال بیش از ۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش تولید در سیمان داریم که این هم نشانگر رونق واحد‌ها و هم نشانگر رونق فعالیت‌های مرتبط با سیمان در کشور است.
  وزیر صمت  تولید سیمان
الف / ۳ روز قبل / اقتصادی
وزیر صنعت: توسعه صادرات سخت‌ترین تحریم‌ها را می‌شکند
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات پیشران اقتصاد کشور است و از عوامل مؤثر در رونق تولید به شمار می‌آید.
  توسعه صادرات  وزیر صنعت
تاکید معاون وزیر کشور بر ایجاد صنایع تبدیلی در بندرها
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
تاکید معاون وزیر کشور بر ایجاد صنایع تبدیلی در بندرها
آستارا - ایرنا - معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت: ایجاد صنایع تبدیلی در بندرها جهت رونق تولید ملی ضروری است و با این اقدام، بندر آستارا در همسایگی جمهوری آذربایجان، شاهد توسعه تجارت خارجی خواهد بود.
  آستارا  فرمانداری آستارا  وزارت کشور  اقتصاد  تجارت  گیلان
نزدیک به 14 هزار میلیارد تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان مرکزی پرداخت شد
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
نزدیک به 14 هزار میلیارد تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان مرکزی پرداخت شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ١٣ هزار و ٩٦٢ میلیارد ریال تسهیلات به صورت مستقیم و در قالب طرح رونق تولید توسط بانک‌های استان به واحدهای تولیدی استان مرکزی پرداخت شده است.
  استانی-اقتصادی  تسهیلات رونق تولید
پرداخت ۵۰ درصدی تسهیلات رونق تولید در کردستان
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
پرداخت ۵۰ درصدی تسهیلات رونق تولید در کردستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از پرداخت ۵۰ درصدی تسهیلات رونق تولید توسط بانک‌های ملی و صنعت و معدن در طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ خبرداد.
  استانی-اقتصادی
سرنوشت تاریک برنج
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
سرنوشت تاریک برنج " روشن " در نگاه کشاورزان مازندرانی
ساری - ایرنا - دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری امروز دوشنبه در حالی همایش رونق تولید برنج با محوریت ترویج کشت و تجاری سازی رقم جدید "طارم روشن " را برگزار کرد که با استقبال اندک کشاورزان و کارشناسان متخصص میدانی این حوزه مواجه شد.
  مازندران  سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی  مزارع برنج
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
اخبار
محمدرضا نجفی منش عضو هیات نمایندگان اتاق تهران شرط رونق تولید در صنعت خودرو راتشریح کرد.وی اظهار داشت:
  خودرو  درآمد  صنعت  مشکلات  مقام معظم رهبری
فروش ۱۰۰ هزار گوشی تاشوی هوآوی  در ماه
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اقتصادی
فروش ۱۰۰ هزار گوشی تاشوی هوآوی در ماه
هوآوی به‌تازگی اعلام کرده است که در ماه ۱۰۰هزار دستگاه گوشی هوشمند تاشو می‌فروشد. از آنجا که بازار گوشی‌های هوشمند به مرحله اشباع رسیده و شرکت‌های سازنده نیز با معرفی و افزودن قابلیت‌های جدید، دیگر نمی‌دانند باید برای جلب مشتریان بیشتر و رضایت طرفدارانشان چه کار کنند، به سمت گوشی‌های هوشمند تاشو و منعطف روی آورده‌اند تا شاید بتواند بازار راکد و بی‌تلاطم را رونق بخشند و تحولات عظیم و قابل‌توجهی را برای کاربران و شرکت‌های تولیدکننده موبایل به ارمغان بیاورد. از سال پیش تاکنون شرکت‌های متعددی به توسعه و تولید گوشی‌های هوشمند تاشو و مجهز به نمایشگر انعطاف‌پذیر اقدام کردند که سامسونگ و هوآوی جزو پیشگامان آنها بودند. هوآوی میت‌ایکس که نام گوشی تاشوی شرکت چینی هواوی است، تقریبا همزمان با گلکسی فولد …
۴۱۱ دستگاه واگن باری و مسافری در اراک تولید شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
۴۱۱ دستگاه واگن باری و مسافری در اراک تولید شد
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک از رونق تولید در این شرکت در سال جاری خبر داد و گفت: ۴۱۱ دستگاه انواع واگن باری و مسافری امسال در این واحد مادرتخصصی تولید و به ناوگان ریلی کشور پیوست.
  رونق تولید  صنعت  شرکت واگن سازی پارس
هزار توی بروکراسی در تولید
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
هزار توی بروکراسی در تولید
اقتصاد ایران در حالی سال 98 را تحویل کرد که موضوع رونق تولید و حمایت از کسب و کار داخلی همچنان یکی از مهم‌ترین ضرورت های اقتصادی و معیشتی کشور محسوب می شد؛
  ایران  تورم  حمایت از تولید  کسب و کار  مشکلات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
بازگشت به کار کارگران قطعه‌سازی
دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران از جذب مجدد ۴۰ هزار نفر نیروی کار تعدیل شده در قطعه‌سازی کشور، در کنار بازگشت به کار بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیروی تعلیق شده، با ایجاد رونق در خطوط تولید خودروسازان خبر داد.
تداوم اقدامات بانک سینا در حوزه اشتغالزایی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
تداوم اقدامات بانک سینا در حوزه اشتغالزایی
بانک سینا در راستای تحقق شعار سال و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی با هدف کمک به اشتغال و رونق تولید به ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار کشور، تاکنون اعتباری بیش از 20 هزار میلیارد ریال را به 4400 طرح اشتغالزای روستایی اختصاص داده که با بهره برداری تعداد قابل توجهی از این طرح ها، زمینه اشتغالزایی بیش از 16000 نفر از هم میهنان به ویژه جوانان فراهم شده است.
  اشتغال  اقتصاد مقاومتی  بانک سینا
کیفیت چادر مشکی وارداتی را کنترل کنید تا تولید داخلی رونق گیرد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
کیفیت چادر مشکی وارداتی را کنترل کنید تا تولید داخلی رونق گیرد
تنها تولیدکننده چادر مشکی در ایران معتقد است که راه حمایت از تولید چادر مشکی کنترل کیفیت کالای وارداتی است. به گفته وی در چنین شرایطی، صفر بودن تعرفه واردات نیز نمی‌تواند مشکلی برای تولید ایجاد کند.
رونق تولید در لرستان اسیر مجوزهای سخت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
رونق تولید در لرستان اسیر مجوزهای سخت
خرم آباد - ایرنا - باوجود اینکه رونق تولید از تاکیدات چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب بوده به گفته بسیاری از تولیدکنندگان، مراحل سخت پیش تولید برای اخذ مجوزها و دریافت تسهیلات بانکی، توان کارآفرینان را گرفته و در عمل هنگام ورود به عرصه تولید رمقی برای حل مشکلات این مرحله باقی نمی گذارد.
  رونق تولید  صدور مجوز  کارآفرینی  اصناف  کالای قاچاق  لرستان
وصول 200 میلیارد تومان از دیون معوقات کارفرمایان در تهران/ در حوزه اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران هیچ کارگاهی تعطیل نشده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
وصول 200 میلیارد تومان از دیون معوقات کارفرمایان در تهران/ در حوزه اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران هیچ کارگاهی تعطیل نشده است
گسترش گفتمان با شرکای اجتماعی و ارتقای نقش کارفرمایان رونق تولید و بهبود اقتصاد کشور را در پی دارد.
سیف:مأموریت وزارت علوم مشارکت اساتید در رفع نیازهای صنعت و جامعه است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / علمی و آموزشی
سیف:مأموریت وزارت علوم مشارکت اساتید در رفع نیازهای صنعت و جامعه است
مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری گفت: مشارکت حداکثری اعضاء هیأت علمی در رفع نیازهای صنعت و جامعه مهم ترین اولویت این وزارتخانه است تا بتوانیم درراستای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید یک انقلاب صنعتی ایجاد کنیم.
جذب ۴۰ هزار نفر در صنعت قطعه‌سازی با رونق خودروسازی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
جذب ۴۰ هزار نفر در صنعت قطعه‌سازی با رونق خودروسازی
دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران از جذب مجدد ۴۰ هزار نفر نیروی کار تعدیل شده در صنعت قطعه‌سازی کشور، در کنار بازگشت به کار بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیروی تعلیق شده با ایجاد رونق در خطوط تولید خودروسازان خبر داد.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
گام بلند دیگری از سایپا در مسیر رونق تولید
گروه سایپا رکورد تولید محصولات ایکس 100 و ایکس200 را شکست. گروه خودروسازی سایپا با تولید بیش از 285 هزار و 451 دستگاه محصولات ایکس 100، ایکس200،
  استفاده از ظرفیت  خودرو  سایپا  zwnj  تولید
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
مبارزه با آفت سن غلات در ۹۲ هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی از مبارزه با آفت سن غلات در بیش از ۹۲ هزار هکتار از مزارع استان خبر داد.جعفر وحدت بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از مزارع غلات ارومیه افزود: در سال زراعی ۹۸- ۹۷، در بیش از ۹۲ هزار هکتار از مزارع غلات استان، مبارزه شیمیایی بر علیه آفت سن انجام گرفته است.وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقلمی و کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی جاری، احتمال افزایش جمعیت آفات نسبت به سال گذشته بیشتر است و پیش بینی می‌شود در صورت تداوم شرایط اقلیمی فعلی، در بیش از ۱۵۰ هزار هکتار از مزارع گندم و جو استان مبارزه شیمیایی با افت سن غلات صورت گیرد.وحدت تصریح کرد: برنامه ریزی لازم به منظور برگزاری کلاس‌های آموزشی برای زارعین انجام شده است و در حال برگزاری است و همچنین مقرر شده ۳ کارگاه آموزشی …
نقش مهم تعاونی‌ها در توسعه و رونق تولید و اشتغال
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
نقش مهم تعاونی‌ها در توسعه و رونق تولید و اشتغال
استاندار اردبیل تاکید کرد نقش مهم تعاونی‌ها در توسعه و رونق تولید و اشتغال استاندار اردبیل گفت: تعاونی‌ها نقش مهمی در توسعه و رونق اشتغال و تولید دارند که راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد و نیمه فعال با همراهی تعاونی‌ها رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.
  استانی-اقتصادی  رونق تولید  توسعه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
نقطه مثبت در کروز ارتباط خوب بخش تحقیق و توسعه با دانشگاهیان است
سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای انقلاب فرهنگی از خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی سایت دو شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد.عاملی در حاشیه بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: آنچه اهمیت دارد اینکه بخش تحقیق و توسعه کروز در حوزه طراحی داخلی ارتباط مناسب و خوبی با بخش دانشگاهی ایجاد کرده است و این مسئله قابل تقدیر و یک نقطه مثبت برای این شرکت قطعه سازی به شمار می‌رود. بر حسب بیان مدیران کروز ۳تا ۷ درصد فروش کروز به بخش تحقیق و توسعه اختصاص پیدا کرده است.دبیر شورای انقلاب فرهنگی حضور بانوان در شرکت قطعه‌سازی کروز را از نقاط مثبت ارزیابی و اظهار کرد: این موضوع یک نقطه مثبتی است که از توانایی‌های علمی، مهارت‌های صنعتی بانوان در حوزه صنعت به درستی استفاده شده است. وی به موانع …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی در استان مرکزی
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت:مجموع تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به بخش کشاورزی در استان مرکزی بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال است.وفایی همچنین با بیان اینکه شهرستان محلات به عنوان تعاون شهر انتخاب شده گفت: موفقیت‏ها و پیشرفت‏های شرکت‏های تعاونی مخصوصا در بخش گلخانه می‏تواند الگوی مناسبی از توانمندی‏های بخش تعاون برای سایر شهرستان‏ها باشد.وی با بیان اینکه اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی مایه افتخار و برکت برای بانک توسعه تعاون است افزود: اجرای این طرح موجب توانمندی بیشتر فعالان بخش کشاورزی می‏شود و به رونق تولید در این بخش کمک می‏کند.مدیر شعب استان مرکزی در تشریح نقش بانک توسعه تعاون در حمایت از بخش کشاورزی گفت: اگر واحدهای تعاونی تولیدی کشاورزی موفق هستند و در مسیر رونق تولید حرکت می‏کنند …
برای رونق تولید 54 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده/ بیش از یک میلیارد دلار جهت تولید اشتغال اختصاص پیدا کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
برای رونق تولید 54 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده/ بیش از یک میلیارد دلار جهت تولید اشتغال اختصاص پیدا کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: حدود ۳۲۰ هزار نفر از تعداد بیکاران کشور در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته کاهش پیدا کرده که نشان می‌دهد می‌توانیم در شرایط تحریم نیز اشتغال ایجاد کنیم.
  محمد باقر نوبخت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
رکوردشکنی فولاد مبارکه در تحویل محصول به تولیدکنندگان لوله و پروفیل کشور
تحویل محصولات فولاد مبارکه به تولیدکنندگان لوله و پروفیل از سال1394 تا پایان سال 1397 با 120 درصد رشد از 776 هزار تن به یک میلیون و 709 هزار تن رسید. مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی فولاد مبارکه ضمن تایید این خبر گفت: روند روبه‌رشد تحویل محصول به تولیدکنندگان لوله و پروفیل در سال رونق تولید و با هدف حمایت حداکثری از صنایع داخلی در نه‌ماهه سال 1398 نیز با 27 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 7/1 میلیون تن افزایش یافت.محمد تاجمیر‌ریاحی با بیان این‌که حمایت از صنایع پایین‌دستی و تامین مواد اولیه صنایع فولادی کشور با هدف رونق تولید در کشور همواره از اهداف فولاد مبارکه بوده است، تصریح کرد: در همین خصوص این شرکت در سال‌های اخیر با افزایش بهره‌مندی از توان حداکثری تولید به‌خوبی توانست هدف افزایش …
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
تصویب 1000 هکتار طرح گلخانه ای با حمایت بانک کشاورزی در سال 1398
بیش از 1000 هکتار طرح گلخانه ای با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی از ابتدای سال 1398 تا کنون به مرحله تصویب و عقد قرار داد رسیده است . به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، از ابتدای سال 1398 تا ابتدای دی ماه ، بیش از 1430 فقره طرح کشت گلخانه ای جمعا به مساحت 1049 هکتار برای دریافت 25057 میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک تصویب و به مرحله عقد قرار داد رسیده است . این گزارش می افزاید: بانک کشاورزی در زمینه تصویب طر ح های گلخانه ای و جذب اعتبار تخصیصی در سال 1398 نسبت به سال گذشته ، رشدی چشمگیر و عملکردی بیش از دو برابر داشته است به طوری که در مقطع مشابه سال 1397 ، جمعا 628 فقره طرح گلخانه ای به مساحت 454 هکتار برای دریافت 5637 میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک تصویب و عقد قرار داد شد ه است. بر اساس …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
نرخ سود بازرگانی ترخیص ماشین‏آلات مورد‏نیاز صنایع داخلی برای نمایشگاه‌ها حذف شد
هیئت دولت پیشنهاد شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران مبنی بر صفر‏شدن نرخ سود بازرگانی ترخیص دائم ماشین‏آلات و تجهیزات مورد‏نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه‌های داخلی به نمایش گذاشته می‌شوند، را به تصویب رساند.به گزارش روابط‏عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از تصویب پیشنهاد این شرکت در جلسه هیئت وزیران خبر داد.حسین‌زاده اعلام کرد: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران پیشنهاد خود به هیئت دولت را به منظور تسهیل در ورود و ترخیص تجیهزات و کالاهای مورد‏نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به نمایش گذاشته می‌شوند، ارائه داد که هیئت وزیران نیز این پیشنهاد را به تصویب رساند. طبق …
امیدواریم در۲۰۲۰از رکود خارج شویم/۵۴ هزار میلیارد برای رونق تولید
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
امیدواریم در۲۰۲۰از رکود خارج شویم/۵۴ هزار میلیارد برای رونق تولید
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اختصاص 54 هزار میلیارد تومان برای رونق تولید اظهار امیدواری کرد، بر اساس پیش بینی مجامع اقتصادی، اقتصاد ایران در سال 2020 از رکود اقتصادی خارج شود.
لاریجانی در جمع خبرنگاران: مجوزهای سرمایه گذاری اعلامی و نظارت ها پسینی شود
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
لاریجانی در جمع خبرنگاران: مجوزهای سرمایه گذاری اعلامی و نظارت ها پسینی شود
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی بر پسینی شدن نظارت دستگاه ها در حوزه سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: باید از تجربیات کشورهایی که در حوزه کاهش مجوزها پیشرو بوده اند، استفاده شود. به گزارش خانه ملت، ظهر امروز (سه شنبه ۱۷ دی ماه) علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از نشست بررسی عملکرد وزارتخانه‌های مختلف برای رونق تولید […]
  تحقق شعار سال  علی لاریجانی  مجوزهای سرمایه گذاری اعلامی
الحاق ۳۰۰ دستگاه واگن و لوکوموتیو به ناوگان کشور تا پایان سال
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
الحاق ۳۰۰ دستگاه واگن و لوکوموتیو به ناوگان کشور تا پایان سال
وزیر راه و شهرسازی، گفت: با همت بخش صنعت تا پایان سال ۳۰۰ دستگاه انواع واگن و لوکوموتیو را به ناوگان کشور اضافه می شود که این یکی از نتایج تفاهم نامه رونق تولید در سال ۹۸ با سازمان برنامه و بودجه است.
رونق تولید و اقتدار ملی نیازمند مهندسی فرهنگی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / فرهنگی و هنری
رونق تولید و اقتدار ملی نیازمند مهندسی فرهنگی است
تهران- ایرنا- دبیر دپارتمان اسباب‌بازی اتحادیه صنف خرازی فروشان تهران و وابسته، گفت: رونق تولید و اقتدار ملی در زمینه تولید اسباب‌بازی با استانداردهای بین‌المللی، نیازمند توجه ویژه به بحث مهندسی فرهنگی است.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  جشنواره ملی اسباب‌بازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
شرایط برای گسترش بازار کالاهای ایرانی فراهم شده است
عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در‌صورتی که الزامات داخلی رونق تولید شکل بگیرد، واحدهای صنعتی ظرفیت قابل توجهی برای افزایش فرصت‌های شغلی دارند.به گزارش ایسنا، عباس آرگون اظهار کرد: در سال‌های گذشته به دلیل نبود توجه لازم به تولید و برخی مشکلات اقتصادی، توجه همه جانبه‌ای به تولید نداشتیم و همین موضوع باعث شد بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی کشور، عملا با تمام توان خود کار نکنند.به گفته وی، با توجه به برنامه‌ریزی‌ای که در ماه‌های گذشته در مسیر حمایت از تولید داخل شکل گرفت و پس از آن با آغاز تحریم‌ها و محدود شدن واردات کالاهای مصرفی ادامه پیدا کرد، فضایی جدید را برای گسترش بازار کالاهای ایرانی ایجاد کرد که این امر می‌تواند به افزایش اشتغال و بهبود عملکرد واحدهای تولیدی کمک کند. این فعال …
بهبود روند سه مولفه اقتصادی ایران به رغم فشار‌ حداکثری آمریکا / لزوم توجه به کار جهادی و اقتصاد مقاومتی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
بهبود روند سه مولفه اقتصادی ایران به رغم فشار‌ حداکثری آمریکا / لزوم توجه به کار جهادی و اقتصاد مقاومتی
هم اکنون نه ماه از سال رونق تولید گذشته و کمتر از سه ماه دیگر به پایان این سال باقی مانده است. حالا پرسش این است که اوضاع اقتصاد ایران و سه نرخ مهم اقتصادی در این مدت چگونه بوده است؟
قراردادهای ارتباط با صنعت و جامعه افزایش یافت
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / علمی و آموزشی
قراردادهای ارتباط با صنعت و جامعه افزایش یافت
مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مبلغ و تعداد قراردادهای ارتباط با صنعت و جامعه در 6 سال گذشته با افزایش رو به رشدی روبرو بوده است به طوری که می‌تواند رونق تولید را در راستای اقتصاد مقاومتی افزایش دهد.
وضعیت نامطلوب پرداخت تسهیلات بانکی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
وضعیت نامطلوب پرداخت تسهیلات بانکی
قزوین|معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه رونق تولید در استان قزوین نامطلوب بوده و باید تلاش کنیم
  استان قزوین  بخش کشاورزی  تسهیلات بانکی  سرمایه  معاون
ضربه مهلک سیکل‌های رونق و رکود 5 ساله‌ به بخش مسکن
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
ضربه مهلک سیکل‌های رونق و رکود 5 ساله‌ به بخش مسکن
دبیر کانون سراسری انبوه سازان معتقد است که سیکل‌های رونق و رکود پنج ساله‌ باعث می شود تا علاوه بر اینکه شاهد جهش‌های بیش از حد قیمت‌ مسکن باشیم، به یکباره تولید مسکن به شدت کاهش و عرضه از تقاضا عقب بماند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
رئیس‌جمهوری:
اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی به ارزش ۱۹ هزار میلیارد تومان در استان اردبیل آغاز شد اردبیل - رئیس‌جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به ارزش ۵۱ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی و اقتصادی در استان اردبیل افتتاح شده و همچنین عملیات اجرایی ۱۹ هزار میلیارد تومان طرح نیز آغاز شد. حجت‌الاسلام حسن روحانی در پایان سفر یک روزه هیات دولت به استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این سفر طرح‌های خوبی افتتاح شد، افتتاح ترمینال فرودگاه ، سه سد که برای آب شرب و کشاورزی مردم حائز اهمیت است و ۲ کارخانه مهم کامیون‌سازی که یکی از افتخارات کشور است،  یک مرکز بسیار مهم در استان اردبیل که قادر است یک کامیون سنگین را با برند ایرانی چاپار تولید کند، اولین کامیون امروز پرده‌برداری شد که بدست مهندسان و کارگران ایرانی …
خریداران حواله‌های خودرو زیان می‌کنند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
خریداران حواله‌های خودرو زیان می‌کنند
مشکلات تولید و عرضه و نوسان نرخ ارز موجب افزایش قیمت و رونق بازار خرید و فروش حواله‌های خودرو در فضای مجازی شده است. با سعید مؤتمنی -رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو- گفت‌وگو کرده‌ایم.
توسعه صادرات، پشتوانه محکم و مسیر مطمئن رونق تولید/باید با دقت مراقب صادرات کالا و خدمات باشیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
توسعه صادرات، پشتوانه محکم و مسیر مطمئن رونق تولید/باید با دقت مراقب صادرات کالا و خدمات باشیم
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، تشکیل کارگروه توسعه صادرات را ظرفیتی برای برداشتن سنگ‌های پیش پای صادرکنندگان کشور دانست و گفت: توسعه صادرات، پشتوانه محکم و مسیر مطمئن رونق تولید است.
  حسین مدرس خیابانی  وزارت صنعت معدن و تجارت  توسعه صادرات  کارگروه توسعه صادرات
رییس کمیسیون صنایع مجلس : البرز در سال رونق تولید خوش درخشید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
رییس کمیسیون صنایع مجلس : البرز در سال رونق تولید خوش درخشید
کرج - ایرنا - رییس کمیسیبون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های اقتصادی سال جاری استان البرز گفت : این استان در سال رونق تولید در زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی خوش درخشید.
  مجلس شورای اسلامی  دادگستری  البرز  استان البرز  عزیز اکبریان
یک سوم جمعیت البرز حاشیه‌نشین و نزدیک به بزهکاری هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
یک سوم جمعیت البرز حاشیه‌نشین و نزدیک به بزهکاری هستند
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: البرز نقش زیادی در تولید ملی، مبارزه با قاچاق و رونق اقتصادی دارد، البرز تراکم جمعیتی بالایی دارد، تقریبا سه میلیون نفر جمعیت داریم که یک سوم این جمعیت حاشیه نشین و به بزهکاری نزدیک هستند.
  استانی-سیاسی
شهرکهای کشاورزی گامی در صیانت از آب و خاک و افزایش بهره وری
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
شهرکهای کشاورزی گامی در صیانت از آب و خاک و افزایش بهره وری
قزوین- مدیر شرکت شهرک کشاورزی استان قزوین گفت: با ایجاد شهرک کشاورزی در استان گام مهمی در صیانت از منابع آب و خاک، افزایش بههر وری و رونق تولید برداشته شده است.
درآمد چینی‌ها دوبله شد !
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
درآمد چینی‌ها دوبله شد !
در آغاز سال جدید میلادی هستیم و در سال‌جاری دولت چین باید به وعده خود یعنی دو برابر کردن درآمد و تولید ناخالص داخلی این کشور در یک دهه اخیر یعنی بین سال ۲۰۱۱ تا امسال عمل کند. این یک وعده بزرگ بوده که انتظار می‌رود تحقق یابد البته با توجه به چالش‌های موجود، حفظ رونق اقتصاد چندان آسان نیست. حرکت چین به سمت رونق از اواخر دهه ۱۹۷۰ در قالب باز کردن بازارها آغاز شد. طی دهه‌های اخیر برنامه‌ریزی متمرکز، بهره‌گیری از نیروی کار ارزان، ارزش پایین پول ملی و سیستم مستحکم تولید کارخانه‌ای برای صادرات کالا به سراسر جهان ادامه پیدا کرده و سبب شده اقتصاد چین از حالت یک اقتصاد روستایی فقیر به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود و حرکت آن به سمت توسعه و رونق پایدار ادامه پیدا کند.
اعتماد به پیمانکاران داخلی با اجرای قراردادهای جدید نفتی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
اعتماد به پیمانکاران داخلی با اجرای قراردادهای جدید نفتی
مدیرعامل شرکت توسعه پترو ایران گفت: اجرای قراردادهای EPD و EPC نشان‌دهنده اعتقاد و باور عملی شرکت ملی نفت ایران به توانایی شرکت‌های داخلی در سال رونق تولید است.
ضرورت حذف رویکردهای غیرکاربردی در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
ضرورت حذف رویکردهای غیرکاربردی در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی
استاندار سمنان بر لزوم ضرورت حذف رویکردهای غیرکاربردی در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: باید منابع مالی و اقتصادی استان سمنان در طرح‌های توجیهی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید هزینه شود.
  استانی-اقتصادی  استاندار سمنان  تسهیلات بانکی  سمنان
اعزام هیات های تجاری به سایر کشورها درست یا اشتباه؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
اعزام هیات های تجاری به سایر کشورها درست یا اشتباه؟
نگاه به تولیدات صادرات محور یکی از روش های رونق تولید در کشور محسوب می شود اما برای اینکه بتوان کالاهای صادرات محور تولید کرد در وهله نخست باید بازاریابی درستی را انجام داد.
  استانی-اقتصادی  هیات تجاری  بازاریابی  صادرات
بهره‌مندی 213 واحد صنعتی و تولیدی مشکل‌دار استان سمنان از تسهیلات تبصره 18 و رونق تولید امسال
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
بهره‌مندی 213 واحد صنعتی و تولیدی مشکل‌دار استان سمنان از تسهیلات تبصره 18 و رونق تولید امسال
رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان از بهره‌مندی ۹۹ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان سمنان از تسهیلات رونق تولید خبر داد.
  استانی-اقتصادی  کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان  سمنان
اصلاندوز مغان ظرفیت‌های زیادی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
اصلاندوز مغان ظرفیت‌های زیادی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی دارد
اردبیل - ایرنا - سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: شهرستان اصلاندوز مغان ظرفیت بالایی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی دارد و باید از این قابلیت‌ها برای رونق اقتصادی منطقه کمک گرفت.
  وزارت جهاد کشاورزی  گندم  کشاورزی  رییس‌جمهور در اردبیل
موانع رونق تولید در صنعتی ۷۰ ساله
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فیلم
موانع رونق تولید در صنعتی ۷۰ ساله
به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا، میزگرد ایرنا درباره «موانع رونق تولید در صنعت لوازم خانگی ایران» با حضور سه تن از فعالان این صنعت یعنی «دکتر حبیب الله انصاری» (دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران)، «مهندس حسین اسحاقی» (قائم مقام شرکت پاکشوما) و «دکتر رضا الماسی» (قائم مقام شرکت سامیار صنعت زاگرس) برگزار شد. در بخش اول این میزگرد فعالان این صنعت به بحث درباره مشکلات رونق تولید همچون مشکلات ارزی، نوسان قیمت مواد خام، ورود کالای قاچاق به کشور پرداختند. در این بخش موضوع تسهیلات بانکی و عدم همراهی صدا و سیما با برنامه رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان در کانون بحث‌های مهمانان قرار داشت.
  رونق تولید  لوازم خانگی  صنعت  کالای قاچاق  ایران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
نقدینگی خودروسازان کرمان تامین می‌شود
معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از نقدینگی خودروسازان کرمان از محل تسهیلات تبصره ۱۸، رونق تولید و بازار سرمایه تامین می‌شود و وزارت صمت مشکلات آنان را پیگیری می‌کند.
بانک‌های خصوصی برای رونق تولید فعال‌تر شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
بانک‌های خصوصی برای رونق تولید فعال‌تر شوند
ساری - ایرنا - معاون اقتصادی وزیرکشور رونق تولید را اولویت کشور دانست و تاکید کرد : انتظار است بانک‌های خصوصی هم در زمینه اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید فعال‌تر وارد عمل شوند.
  وزارت کشور  مازندران
حمایت قوه قضائیه از رونق تولید در سایپا
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
حمایت قوه قضائیه از رونق تولید در سایپا
معاون مالی و پشتیبانی قوه قضائیه در بازدید از خطوط تولید سایپا و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو این گروه گفت: طراحی و ساخت مدل‌های جدید خودرو در سایپا با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی صورت گرفته که بیانگر تحقق شعار ما می‌توانیم در این خودروساز است.
  اخبار سایپا  خودروسازی سایپا
بچه‌های کویر در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / علمی و آموزشی
بچه‌های کویر در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند
کرمان - ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بچه های کویر و نسل جدید دانشگاهی در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند، مبارزه می کنند و سختکوش هستند که این فرصت و پتانسیل خوبی برای رونق تولید است.
  کرمان  دانشگاه  رفسنجان  کارآفرینی
ظرفیت‌های معدنی فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
ظرفیت‌های معدنی فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری
فرماندار دلگان گفت: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های معدنی در نقاط مختلف این شهرستان فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و کمک به رونق تولید و شکوفایی اقتصادی در منطقه است.
  معدن  اشتغال  سرمایه‌گذاری
کارگران هپکو دو ماه حقوق طلب دارند/ پیگیری رونق تولید در کارخانه
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
کارگران هپکو دو ماه حقوق طلب دارند/ پیگیری رونق تولید در کارخانه
معاون استاندار مرکزی با بیان اینکه با تلاش استانداری، بخشی از حقوق کارگران هپکو وصول شده، گفت: در حال حاضر فقط دو ماه حقوق طلب دارند و به جد پیگیر رونق تولید در این کارخانه هستیم.
با مدیریت جهادی در رونق تولید و اقتصاد ، تهدیدهای دشمن به فرصت پایدار تبدیل می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
با مدیریت جهادی در رونق تولید و اقتصاد ، تهدیدهای دشمن به فرصت پایدار تبدیل می‌شود
سخنگوی سپاه با تاکید بر اینکه با اراده و مدیریت جهادی در رونق تولید و اقتصاد تهدیدهای حداکثری دشمنان به فرصت پایدار تبدیل می‌شود گفت: با بیان خاطرات انقلابی 40 سال گذشته فضا را برای امیدواری جوانان ترسیم کنیم.
  سخنگوی سپاه  9 دی
واکنش وزیر راه به ساخت واحدهای مسکونی ۲۰ تا ۳۰ متری
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
واکنش وزیر راه به ساخت واحدهای مسکونی ۲۰ تا ۳۰ متری
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه سیاست تولید واحدهای مسکونی ۳۰ متری در تهران را نداریم، گفت: قیمت مسکن متاثر از سایر مؤلفه‌های کشور است و ما همواره به دنبال رونق موتور محرک بخش مسکن هستیم.
  وزیر راه و شهرسازی  قیمت مسکن  مسکن  سیاست  دولت یازدهم  محمد اسلامی
دنبال ساخت واحدهای مسکونی 20 تا 30 متری نیستیم/ صنعتی سازی موجب کاهش اتلاف انرژی در ساختمان‌ها می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
دنبال ساخت واحدهای مسکونی 20 تا 30 متری نیستیم/ صنعتی سازی موجب کاهش اتلاف انرژی در ساختمان‌ها می‌شود
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه سیاست تولید واحدهای مسکونی 30 متری در تهران را نداریم، گفت: قیمت مسکن متاثر از سایر مؤلفه‌های کشور است و ما همواره به دنبال رونق موتور محرک بخش مسکن هستیم.
نفت یا اسباب بازی؟!
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / اقتصادی
نفت یا اسباب بازی؟!
در حوزه صنعت گرفت. وقتی رونق افزایی به تولید و کارآفرینی خلاصه شد در چند کنفرانس پُر خرج و سخنرانی‌های پرآب و تاب، حاصل آن چه بخواهیم چه نه، می‌شود اینکه کشور چین با تولید تنها محصولات اسباب بازی می‌تواند درآمدی بیشتر از ما داشته باشد. چرا هنگامی‌که کارشناسان فریاد برمی‌آوردند که نفت با همه نعمتی که دارد، می‌تواند ظرف چند روز و چند ساعت به دشمن بزرگ ما تبدیل شود به خرج مسئولین نرفت؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
چگونگی جهت‌دهی منابع بانکی برای تولید
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به اهمیت تامین مالی واحدهای صنعتی کشور در شرایط فعلی گفت: امسال علاوه بر صادرات، تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز واحدها می‌تواند به رونق تولید بیش از پیش کمک کند.
تولید همچنان مطالبه‌گر از بانک‌هاست
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
تولید همچنان مطالبه‌گر از بانک‌هاست
وزیر صنعت با اشاره به اهمیت تامین مالی واحدهای صنعتی کشور در شرایط فعلی، گفت: امسال علاوه بر صادرات، تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز واحدها می‌تواند به رونق تولید کمک نماید.