شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
باغ انگور
پروژه توسعه باغ تولید انگور به روش داربستی/ توسعه فضای سبز دانشگاه لرستان
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استانی-علمی و آموزشی / باغ انگور / دانشگاه لرستان
پروژه توسعه باغ تولید انگور به روش داربستی/ توسعه فضای سبز دانشگاه لرستان
ناظر عالی فضای سبز دانشگاه لرستان گفت: پروژه توسعه باغ تولید انگور به روش داربستی با مساحت نزدیک به یک هکتار در سایت مرکزی دانشگاه لرستان در حال اجراست.
ویدئو / برداشت انگور از تاکستان‌های کارون
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / باغ انگور / خوزستان / منطقه خوزستان
ویدئو / برداشت انگور از تاکستان‌های کارون
تا یک سال قبل، شهرستان کارون در استان خوزستان ۱۰۰ هکتار تاکستان فعال داشت؛ اما پس از وقوع سیل در فروردین ۹۸، حدود ۶۰ هکتار از این تاکستان‌ها از بین رفت و حالا تنها ۴۰ هکتار قابل برداشت است. عمده انگور برداشتی تاکستان‌های شهرستان کارون از نوع عسگری و سلطانی است. برداشت انگور از تاکستان‌های کارون از اواسط خرداد آغاز می‌شود و تا اوایل مرداد ادامه دارد. تصاویر ویدئو مربوط به تاکستان‌های روستای غزاویه بزرگ شهرستان کارون (کوت عبدالله) است.
ببینید | جریمه حبس برای دزدی برگ مو در آلمان!
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / آلمان / سرقت / مواد غذایی
ببینید | جریمه حبس برای دزدی برگ مو در آلمان!
سرقت برگ های درخت انگور برای طبخ دلمه پس از آن در برخی رسانه های آلمان داغ شد که سه زن در ایالت هسن در غرب آلمان برای طبخ غذا مقدار زیادی از برگ مو به ارزش تقریبی 1000 یورو از باغ های این ایالت چیدند.پلیس این افراد را هنگام حمل کیسه های پر از برگ مو بازداشت کرد.دزدیدن برگ های درخت انگور در آلمان 2 تا 5 سال حبس دارد.
انگور یاقوتی سیستان و بلوچستان بزودی به بازار می رسد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / جهاد کشاورزی / انگور یاقوتی / سیستان و بلوچستان / استانی-اقتصادی
انگور یاقوتی سیستان و بلوچستان بزودی به بازار می رسد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان با اشاره به افزایش ۵۰ هکتاری باغات انگور گفت: ۳۸۵۰ هکتار از باغ های سیستان و بلوچستان به کشت انگور اختصاص دارد که ۲۸۵۰ هکتار آن بارور است وپیش بینی می شود امسال بیش از ۳۵هزار تن انگور در استان تولید گردد.
باغ‌های انگور در رزن و ملایر داربستی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-شهرستانها / جهاد کشاورزی / باغ انگور / گردو
باغ‌های انگور در رزن و ملایر داربستی می‌شوند
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از اجرای طرح سرشاخه کاری درختان گردو در رزن و طرح فراز در باغ های انگور در شهرستان های ملایر و رزن خبر داد.
گزارش تصویری: باغ اسپار
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
گزارش تصویری: باغ اسپار
باغداران انگور در فصل بهار با زیر و رو کردن خاک، باعث تقویت و رشد بیشتر موها (درخت‌های انگور) می‌شوند تا سالی پر میوه داشته باشند و از ۱۳ فروردین شروع و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.
فقط نیمی از تاکستان های خراسان شمالی زیرپوشش بیمه قرار دارند
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / استانی-اقتصادی / بیمه کشاورزی / باغ انگور / خراسان شمالی
فقط نیمی از تاکستان های خراسان شمالی زیرپوشش بیمه قرار دارند
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: فقط نیمی از تاکستان های این استان زیرپوشش بیمه کشاورزی قرار دارند.
مصرف آب در باغات انگور شهرستان شیروان به شدت بالا است
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / استانی-شهرستانها / راه‌های کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی / مصرف آب / باغ انگور / شیروان
مصرف آب در باغات انگور شهرستان شیروان به شدت بالا است
فرماندار شیروان گفت: میزان مصرف آب در باغات انگور در شهرستان شیروان به شدت بالا است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
رئیس دفتر رهبری در قم: دشمنان اسلام با زن و شراب مسلمانان را منحرف کردند
دشمنان اسلام با دو عامل زن و شراب مسلمانان را منحرف کردند و حتی برخی مسیحیان باغ انگور را برای فراهم‌سازی شراب جهت در اختیار قرار دادن جوانان وقف می‌کردند تا از این طریق اسلام را از میان بردارند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
برداشت انگور و تولید شیره و کشمش در ملایر
شیره انگور ماده‌ای است شربت مانند و غلیظ (با گرانروی بالا) که از آب انگور استحصال می‌شود. با انجام عملیات تبخیر و تغلیظ بر روی آب انگور شاهد عمل آوری شیره انگور هستیم. ملایر شهری در غرب ایران و معروف به زادگاه انگور و فرآورده‌های آن یعنی «کشمش» و «شیره انگور» است. این شهرستان به‌طور ویژه با دارا بودن ۱۰ هزار و ۴۹۸ هکتار باغ انگور که بیش از ۱۰ هزار و ۱۰۰ هکتار آن بارور است از جایگاه منحصربه‌فردی در کشور برخوردار است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
ایده خلاقانه یک کارآفرین ارومیه‌ای/ باغ انگوری در پشت‌بام خانه+ ویدئو
شفقنا زندگی- باغ انگوری در پشت بام یک خانه در شهر ارومیه؛ از این پشت بام هر سال ۳ تن انگور برداشت می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
توسکانی از نمای نزدیک
«توسکانی / Tuscany» ناحیه‌ای در ایتالیا با مساحت 22990 کیلومتر و جمعیت 3.6 میلیون با مرکزیت فلورانس است. توسکانی بیشتر به عنوان ناحیه‌ای فرهنگی محسوب می‌شود و شهرهایی مانند فلورانس، سیه نا و پیزا با میراث فرهنگی غنی خود سالانه میلیون‌ها نفر را به خود جذب می‌کنند. گندم، انگور و زیتون مهم‌ترین محصولات کشاورزی آن را تشکیل می‌دهند. توسکانی را اما بهشت گمشده گردشگران نیز می‌توان خواند. توسکانی با پوشش مخملی و سرسبز خود دارای خاص ترین باغ های انگور در دنیا است، این بهشت گمشده با دره ها و تپه ها سرسبز خود در فصل زیبای بهار که پر از چمن های سبز و گل های دیدنی می شود منزلگاه عاشقان طبیعت و گردشگری بوده و در حالی که در پاییز این منطقه توریستی یه یک پالت گسترده‌ای از رنگ های پاییزی تبدیل می شود. توسکانی …
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
سرما به باغ های انگور جوین خسارت زد
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: سرمای 2 هفته گذشته 36 میلیارد ریال به باغ های انگور این شهرستان خسارت زد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
سرما تاکستان های فاروج را تکاند
بجنورد- ایرنا- سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی فاروج گفت: سرمای اواخر هفته گذشته به باغ های انگور این شهرستان 200 میلیارد ریال خسارت زد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
خسارت برف به باغ های آذربایجان غربی 90 درصد تخمین زده می شود
ارومیه - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی ها بیانگر وارد شدن خسارت 90 درصدی به باغ های میوه های هسته دار و 60 درصدی به باغ های انگور و سیب استان است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
طرح فراز در باغ های ملایر اجرا می شود
همدان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه اجرای طرح فراز یکی از اولویت های مهم در سند راهبردی توسعه شهرستان ملایر است گفت: در همین راستا طرح فراز «داربستی» در پنج هزار هکتار از باغ های انگور این شهرستان تا سال 1400 اجرا می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •