پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
توتال
آیا ایران با بازار گازی عراق خداحافظی می‌کند؟
۲ روز قبل / عراق / بازار گاز
آیا ایران با بازار گازی عراق خداحافظی می‌کند؟
اقتصادنیوز :‌اخیرا خبری مبنی بر مذاکرات عراق با بی‌پی و توتال برای سرمایه‌گذاری گازی در این کشور منتشر شد.
عباس عبدی: قدر روحانی و دلار ۳۲ هزارتومانی را بدانید/ نقیب زاده: مذاکره با آمریکا، معیشت مردم را سامان می‌دهد
۲ روز قبل / اوباما / روزنامه ایران / علی لاریجانی / ماریا زاخارووا / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / سیدعباس عراقچی / دولت اصلاحات / اکبر ترکان / حسین فریدون
عباس عبدی: قدر روحانی و دلار ۳۲ هزارتومانی را بدانید/ نقیب زاده: مذاکره با آمریکا، معیشت مردم را سامان می‌دهد
بیش از ۷ سال است که روسای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و مهدی کروبی اکثریت مطلق دولت را در اختیار گرفتند. اما نتیجه عملکردشان به دلار ۳۲ هزارتومانی و پراید ۱۶۰ میلیونی و سکه ۱۶ میلیون تومانی ختم شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
الزامات حکمرانی
این روزها مسائل، گلوگاه‌ها و موانع توسعه در جامعه ایران به قدری ساده و سهل است که پژواکی به غایت پیچیده پیدا کرده‌اند. شاید برای کثیری از تحلیلگران حوزه‌های سیاسی و اجتماعی باورپذیر نباشد که سطح مطالبات عمومی در کشوری چون ایران تا این حد نازل شده و شکاف اجتماعی به اندازه‌ای عمیق شده که ساده‌ترین حقوق شهروندی به پرهزینه‌ترین مطالبه اجتماعی و عمومی تغییر بافت داده است.تامین حداقل‌هایی برای یک زندگی با پایین‌ترین استانداردهای متعارف در قرن بیست و یکم و طرح خواسته‌هایی منطبق با بدیهی‌ترین شرایط زیستی در جهان امروز، نباید و منطقا نمی‌تواند به مطالبه‌ای پرهزینه در هر جامعه‌ای تبدیل شود.به دیگر بیان، شاید برای فهم دقیق‌تر وضعیت فعلی در جامعه ایران و بازنمایی صورت‌بندی موجود در سطوح مختلف مطالبات اجتماعی …
دولت یازدهم به صنعت پالایش و پخش خیانت کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
دولت یازدهم به صنعت پالایش و پخش خیانت کرد
امروز مطالبی همچون آمار پیشرفت پتروشیمی دولت روحانی غیرواقعی است / BP و توتال در عراق جای ایران را گرفتند ! / افزایش امنیت صادرات نفت / کشور در مدار توسعه و پیشرفت قرار دارد ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
مذاکرات عراق با BP و توتال برای سرمایه گذاری گازی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / سرمایه گذاری در تولید گاز طبیعی / شرکت BP / توتال
مذاکرات عراق با BP و توتال برای سرمایه گذاری گازی
عراق در خصوص سرمایه گذاری در تولید گاز که به همراه نفت در میدان نفتی رومیله استخراج می شود با شرکت BP و در خصوص سرمایه گذاری در دو میدان گازی با شرکت توتال به مذاکره پرداخت.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
سیاست یک تفکر است
محمد زمان زمانی | تلاقی ژاک لکان و مائوتسه‌تونگ در دهه 60 و 70 میلادی در فرانسه تلاقی دو دالّ اعظم است با هم؛ لکان: دالّ اعظم روانکاوی فرویدی و مائو: دالّ اعظم سیاست انقلابی مارکسیستی. لکان محافظه‌کار و شیفته سیستم سلطنت مشروطه به سبک انگلیسی، وظیفه خود می‌دانست که انقلاب مائوئیستی را که آن را به عنوان توتالیتر تقبیح می‌کرد، در برابر «انقلاب فرویدی» قرار دهد، انقلابی که از دید او تنها انقلاب راستین بود. او همواره به ژاک آلن میلر هشدار می‌داد که میل به انقلاب صرفا می‌تواند میل به ارباب باشد. با این حال میل میلر به رفتن نزد توده‌ها سرانجام او را به مائوئیسم سوق داد. لکان در «چهار گفتار» مشهورش، سیستم شوروی را در گفتار «دانشگاهی» …
قرارگاه سازندگی خاتم در اوج تحریم رکورد توتال درصنعت نفت  را شکست
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / قرارگاه سازندگی / شرکت توتال / تولید گاز / سردار سعید محمد
قرارگاه سازندگی خاتم در اوج تحریم رکورد توتال درصنعت نفت را شکست
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: با نزدیک شدن به زمان بهره‌برداری از پروژه NGL غرب کارون، رکورد شرکت توتال در صنعت نفت کشورمان به دست متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا شکست.
فرافکنی به سبک شیخ الوزرا
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت ایران / صادرات گاز / تولید نفت / صنعت نفت / وزارت نفت / قرارداد فاز 11 پارس جنوبی / بیژن زنگنه / سلطان قابوس / ایران
فرافکنی به سبک شیخ الوزرا
عملکرد وزیر نفت نشان می‌دهد وی در مواجهه با منتقدان تلاش می‌کند تا از بار مسئولیت تصمیمات پرتناقض خود طی هفت سال گذشته شانه خالی کرده و قصور را متوجه بخش‌های مختلف کند.
شکسته شدن رکورد شرکت توتال توسط قرارگاه خاتم الانبیاء
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / قرارگاه خاتم الانبیا / وزارت نفت / توتال / سعید محمد / رهبر معظم انقلاب / صنعت نفت / شرکت توتال / پارس‌جنوبی
شکسته شدن رکورد شرکت توتال توسط قرارگاه خاتم الانبیاء
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: با نزدیک شدن به زمان بهره برداری از پروژه NGL غرب کارون، رکورد شرکت توتال در صنعت نفت کشورمان به دست متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) شکسته شد.
خبر خوب سردار محمد درباره شکسته شدن رکورد شرکت توتال/درآمدزایی ارزی بالا در راه است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء / سعید محمد / نفت
خبر خوب سردار محمد درباره شکسته شدن رکورد شرکت توتال/درآمدزایی ارزی بالا در راه است؟
فارس نوشت: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: با نزدیک شدن به زمان بهره‌برداری از پروژه NGL غرب کارون، رکورد شرکت توتال در صنعت نفت کشورمان به دست متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) شکسته شد.
خبر مهم  فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء درباه نفت/ درآمدزایی ارزی بسیار زیادی در راه است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / برق / صنعت نفت / فوت / مد / نفت
خبر مهم فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء درباه نفت/ درآمدزایی ارزی بسیار زیادی در راه است؟
اقتصاد نیوز : فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: با نزدیک شدن به زمان بهره‌برداری از پروژه NGL غرب کارون، رکورد شرکت توتال در صنعت نفت کشورمان به دست متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) شکسته شد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
نگاه تمرکزگرا در مسکن‌سازی
این مسکن‌ها کیفیت مناسبی نداشتند و حتی برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی برای ساکنان آن ایجاد کرده‌اند. مثال بارز مشکلات در شهرسازی در عریض کردن خیابان نواب و بزرگراه شدن آن است. این کار ظاهرا اقدام خوبی بود و خیابان پر رفت و آمدی، عریض شد اما به لحاظ جامعه‌شناسی چون مطالعات کافی برای تبدیل یک خیابان به بزرگراه نشده بود و دیدگاه موقتی هم به خانه‌هایی که در اطراف این خیابان وجود داشت و هم نسبت به خیابان، بر آن حاکم بود الان به یک معضل اجتماعی بدل شده و باعث شکل‌گیری محله‌هایی شده که در واقع ضدفرهنگ هستند. وقتی از ساخت مسکن حرف می‌زنیم؛ در واقع منظورمان محل زندگی یک خانواده است. یکی از ابعاد آن توجه به محتوای مسکن است. در شرایط فعلی که کرونا در ابعاد وسیعی شیوع پیدا …
پایان عصر نفت؟!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / نفت / انرژی / گاز / تولید / کاهش / جهان
پایان عصر نفت؟!
توتال و شرکای اروپایی آن در انتظار تغییر انرژی به منابع سبزتر هستند و در انرژی خورشیدی و بادی، توسعه باتری و توسعه شبکه‌های شارژ برای وسایل نقلیه الکتریکی در سرمایه گذاری خبر می‌دهند.
دلار ۳۰ هزار تومانی و تورم بالا جدیدترین دستاورد برجام
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / برجام / حسن روحانی / رئیس جمهور / تحریم های آمریکا / اعتماد به غرب / مذاکره با آمریکا / دولت دوازدهم / کاخ سفید / ویروس کرونا / بانک مرکزی
دلار ۳۰ هزار تومانی و تورم بالا جدیدترین دستاورد برجام
هزینه های ناشی از اجرای استراتژی مقاومت نکردن در دولت روحانی به مراتب بالاتر از هزینه های ناشی از اجرای استراتژی مقاومت کردن در سالهای پایانی دولت دهم بوده است.
شناسایی مغزِ پاختاکور در آستانه دیدار با پرسپولیس؛ توتال فوتبال با چاشنی بدشانسی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / باشگاه پرسپولیس / لیگ قهرمانان آسیا / تیم ملی هلند / پاختاکور / لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰
شناسایی مغزِ پاختاکور در آستانه دیدار با پرسپولیس؛ توتال فوتبال با چاشنی بدشانسی
تهران- ایرنا- پیتر هیوسترا، کمک مربی تیم پاختاکور ازبکستان نقشی فراتر از چیزی که تصورش را می‌کنید در این تیم ازبکستانی و حریف پرسپولیس در یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا ایفا می‌کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
۹۰ هزار مترمکعب پساب پالایشگاه ایلام به چرخه مصرف بازگشت
ایلام -ابتکار - رییس عملیات فرآورش محصولات جانبی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: سال گذشته نزدیک به ۹۰ هزار مترمکعب پساب توسط واحد تصفیه پالایشگاه ارسال شد که بعد از تصفیه ۴۰۰ مترمکعب لجن از آن استخراج و آب تفصیه شده با رعایت نکات بهداشتی و زیست محیطی برای آبیاری ۹۰۰ اصله درخت پایین دست مورد استفاده قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی پالایشگاه، عبدالعلی رحمی اظهار داشت: از سال ۹۸ نصب و راه اندازی زباله سوز واحد صنعتی پساب در دستور کار پالایشگاه قرار گرفته است و با نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی انتظار می رود تا انتهای سال جاری به بهره برداری کامل برسد.وی با اشاره به اینکه واحد عملیات تصفیه پساب صنعتی یکی از مهم ترین واحد های پالایشگاه در جهت حفظ و صیانت از محیط زیست محسوب می شود، افزود: پس از راه اندازی …
افتخار و انتقادهای پارس جنوبی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / پارس جنوبی / فاز 11 پارس جنوبی / توتال / پتروپارس
افتخار و انتقادهای پارس جنوبی
پارس جنوبی بی شک یکی از افتخارات تاریخ نفت ایران شناخته می شود اما مدتی است که عملکرد این میدان مشترک به ویژه در فاز ۱۱ زیر ذره بین منتقدان قرار گرفته است.
از کالبدشکافی شریان های اصلی انرژی اروپا ؛ تا افول نقش مویرگی ایران
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / اتحادیه اروپا / اروپا / اروپا و روسیه / اروپا و ترکیه / ایران و اروپا / خط لوله گاز / گاز ایران / گاز روسیه / گاز ترکیه / خط لوله ناباکو
از کالبدشکافی شریان های اصلی انرژی اروپا ؛ تا افول نقش مویرگی ایران
علی بمان اقبالی زارچ در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲ این گونه مطرح شد که ورود ایران به بازار گاز می‌تواند در سطح گسترده برای امنیت انرژی اتحادیه اروپا مثبت باشد و در دو رده ارزیابی ریسک شد. از طرفی قرار بود برای کمک به بالا بردن کیفیت گاز مایع ایران دو شرکت توتال و یک شرکت نروژی ورود کنند تا اتحادیه اروپا در کوتاه مدت ۳۰ درصد و در بلند مدت ۵۰ درصد وابستگی خود را به گاز روسیه کم کند. این اقدام امنیت انرژی اتحادیه را افزایش می‌داد. در آن زمان مشارکت در ساخت خط لوله مستقیم از ایران به اروپا ارزیابی شد، اما هرگز اجرایی نشد.
تعیین زمان تحویل کارت سوخت
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تعیین زمان تحویل کارت سوخت
امروز مطالبی همچون حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام نبود / ایران صنعت نفت ونزوئلا را نجات می دهد / افزایش راندمان ظرفیت نیروگاه‌هی کشور / تقاضای جهانی نفت بهبود می‌یابد ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
زنان رییس‌جمهور؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
زنان رییس‌جمهور؟
«خانم رییس‌جمهوری» تعبیر دور از ذهنی است، به‌خصوص اگر ساکن خاورمیانه و جهان سوم باشیم. این تعبیر در حکومت‌های دینی، قومی و قبیله‌ای یا توتالیتر آسیایی احتمالا آرمانِ کنشگران حقوق زنان و سیاست‌مداران پیشرو، اما به نظر نشدنی است. از برداشت‌های متفاوت فقهی تا فرهنگ مردسالارانه حاکم بر جوامع سنتی بعضا شرقی، همگی در دست نیافتنی شدن ریاست‌جمهوری برای زنان سهیم هستند. در ادامه فراز و نشیب تفسیر «رجل سیاسی» در گفت‌و‌گو با پروانه سلحشوری را می خوانید.
«حذف کارت سوخت» و «قرارداد با توتال» تصمیم نظام بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بیژن زنگنه / حذف کارت سوخت / شرکت نفتی توتال / قرارداد توتال با ایران / وزارت نفت
«حذف کارت سوخت» و «قرارداد با توتال» تصمیم نظام بود؟
فارس نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت دولت روحانی اخیرا در واکنش به انتقادهای نمایندگان مجلس و کارشناسان درباره عملکرد وزارت نفت درباره کارت سوخت، سهمیه بندی بنزین و قرارداد توتال اظهارات عجیبی داشت که در این گزارش به بررسی صحت و سقم این اظهارات زنگنه درباره قرارداد توتال می پردازیم:
چرا نمایندگان فقط به بدعهدی یک شرکت در فاز ۱۱ اعتراض می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / مجلس شورای اسلامی / میدان گازی پارس جنوبی / فرانسه / بیژن نامدار زنگنه / تحریم / وزارت نفت / محمد مشکین فام / مجلس یازدهم / توتال / ایالات متحده آمریکا
چرا نمایندگان فقط به بدعهدی یک شرکت در فاز ۱۱ اعتراض می‌کنند؟
تهران- ایرناپلاس- ۱۱۴ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به سران قوا استمرار حضور زنگنه در وزارت نفت را به صلاح ندانسته‌اند. نامه‌ای مشابه با آنچه پیشتر توسط ۷۲ نماینده مجلس دهم نگاشته شده بود. تقریباً با همان استدلال‌ها و مطالبه‌ای تکراری. نمایندگان مجلس یازدهم در بند نخست این نامه از واگذاری پروژه فاز یازدهم پارس جنوبی به شرکت توتال به عنوان یکی از تصمیم‌های غلط یاد کرده‌اند.
چرا زنگنه گفت قرارداد فاز ۱۱ با توتال را نظام امضا کرده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه / علی لاریجانی / ایالات متحده آمریکا / توتال / دولت / نفت / قوه قضاییه / برجام / وزارت نفت
چرا زنگنه گفت قرارداد فاز ۱۱ با توتال را نظام امضا کرده است؟
ایرنا نوشت: منتقدان همواره وزارت نفت را در موضوع امضای قرارداد با توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی محکوم می‌کنند اما شواهد و قوانین ایران نشان می‌دهد، همانگونه که وزیر نفت در مجلس تاکید کرد، ‌این قرارداد را وزارت نفت امضا نکرده بلکه امضای نظام پای آن وجود دارد.
با متخلفین قراردادهای کرسنت و توتال برخورد می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
با متخلفین قراردادهای کرسنت و توتال برخورد می‌کنیم
حسین‌زاده، رئیس کمیته نفت و فرآورده‌های نفتی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر در قرادادهای کرسنت و توتال تخلفی صورت گرفته باشد، باید با آنها برخورد شود.
طرح پرحاشیه و بی‌فایده گشایش اقتصادی/ ورود قطب سوم خودروسازی؟ / قرارداد توتال و لغو کارت سوخت دستپخت دولت بود نه نظام
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / گزیده روزنامه های اقتصادی / گشایش اقتصادی
طرح پرحاشیه و بی‌فایده گشایش اقتصادی/ ورود قطب سوم خودروسازی؟ / قرارداد توتال و لغو کارت سوخت دستپخت دولت بود نه نظام
اختلاف آماری در رشد اقتصادی، خسارت ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی حذف کارت سوخت و تضاد بخش خصوصی و دولت، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۶ شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / روزنامه های کشور / صلح / فلسطین / رژیم صهیونیستی / آمریکا / زنگنه
عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۶ شهریور
قرارداد توتال و لغو کارت سوخت دستپخت دولت بود نه نظام/ صلح با جنگ/ دولت کار باشید، نه عذر و بهانه/ تصمیم ها و تصویر های اقتصادی/ چرخش بورس بدون مداخله/ تیتر تعدادی از روزنامه های امروز است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
زنگنه: به‌جای تشویق، مدام بر سرمان نزنید
 حضور بیژن زنگنه در صحن علنی دیروز مجلس برای پاسخ به انتقادها و اتهام‌های مطرح شده از سوی برخی نمایندگان ازجمله علیرضا زاکانی، نماینده همیشه منتقد سیاست‌های وزارت نفت و رئیس فعلی مرکز پژوهش‌های مجلس نشان داد که هنوز سطح سوء‌تفاهم‌ها بالاست و شاید تشکیل کارگروهی مشترک و برگزاری جلسات فشرده حول محور 4سند پیشنهادی وزیر نفت بتواند به این وضعیت پایان دهد. به گزارش همشهری، محور اصلی انتقادهای مطرح شده از سوی زاکانی و نمایندگان همسو با او به قرارداد ناتمام به توتال فرانسه و اختلاف گازی با ترکمنستان، تحقیر …
حذف پیمانکار ایرانی از فاز 11 پارس جنوبی به خاطر توتال/توسعه نامتوازن در میادین مشترک
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / پارس جنوبی / فرانسه / انرژی / مجلس
حذف پیمانکار ایرانی از فاز 11 پارس جنوبی به خاطر توتال/توسعه نامتوازن در میادین مشترک
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در فاز ۱۱ پارس جنوبی پیمانکاران ایرانی کنار گذاشته شدند تا توتال فرانسه کار را انجام دهد اما در نهایت ۳۵ میلیارد دلار عدم‌النفع در طول ۷ سال از فاز ۱۱ داریم و در نهایت به همان تصمیم درست اولیه برگشتید.
چرا وزارت نفت تاکنون به اهداف تعیین شده در برنامه ششم دست نیافته است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
چرا وزارت نفت تاکنون به اهداف تعیین شده در برنامه ششم دست نیافته است؟
شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در انتقاد نسبت به عملکرد وزارت نفت پیرامون همکاری با توتال فرانسه و اخذ قرارداد با ترکمنستان و بهینه سازی مصرف گفت: چرا تاکنون این وزارتخانه به اهداف تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه دست نیافته است.
زنگنه با وزرای قبلی برای رفع ابهام کرسنت و توتال مذاکره کند/مدیریت خسارت بار در وزارت نفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / زنگنه / نفت / مجلس شورای اسلامی / قرارداد کرسنت
زنگنه با وزرای قبلی برای رفع ابهام کرسنت و توتال مذاکره کند/مدیریت خسارت بار در وزارت نفت
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ابهامات قراردادهای کرسنت و توتال به زنگنه وزیر نفت پیشنهاد داد که با وزرای قبلی (منتقد و همراه) وزارت نفت جهت رفع ابهامات این قراردادها جلسات مستمر برگزار کند.
ابهامات «کرسنت» و «توتال» باید رفع شود/ مدیریت وزارت نفت خسارت بار بوده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / فریدون عباسی / کمیسیون انرژی مجلس / وزارت نفت / پرونده کرسنت / صحن مجلس
ابهامات «کرسنت» و «توتال» باید رفع شود/ مدیریت وزارت نفت خسارت بار بوده است
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خطاب به وزیر نفت، گفت: ابهامات زیادی درباره برخی از قراردادهای نفتی اعم از «کرسنت» و «توتال» وجود دارد، با وزرای قبل جلساتی برگزار کنید تا این ابهامات رفع شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
فروش انواع روغن صنعتی درانواع برندهای معتبر اعم از : روغن بهران،شل ،توتال و..
فروش انواع روغن های صنعتی بهران از جمله: بهران حرارت،روغن هیدرولیک H46،روغن بهران تراش و... با ضمانت کیفیت کالا..
همکاری غول نفتی توتال و پژوسیتروئن برای تولید باتری خودرو الکتریکی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / توتال / پژوسیتروئن / باتری خودرو الکتریکی
همکاری غول نفتی توتال و پژوسیتروئن برای تولید باتری خودرو الکتریکی
اقتصادنیوز : غول انرژی فرانسه، توتال، به سرمایه‌گذاری در انرژی پاک ادامه می‌دهد. این شرکت طی شراکتی ۶ میلیارد دلاری با گروه خودروسازان پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن) برای خودروهای الکتریکی باتری تولید خواهد کرد.
تولید باتری خودرو الکتریکی توسط غول نفتی توتال و پژوسیتروئن
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / شرکت توتال / پژو سیتروئن / خودروی برقی
تولید باتری خودرو الکتریکی توسط غول نفتی توتال و پژوسیتروئن
غول انرژی فرانسه، توتال، به سرمایه‌گزاری در انرژی پاک ادامه می‌دهد. این شرکت طی شراکتی ۶ میلیارد دلاری با گروه خودروسازان پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن) برای خودروهای الکتریکی باتری تولید خواهد کرد.
مصاحبه تصویری| از مذاکرات فشرده با توتال تا ترک فاز ۱۱ / ارزش ۵ میلیون دلاری تولیدات یک روز هر فاز پارس جنوبی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / پارس جنوبی / شرکت نفت و گاز پارس
مصاحبه تصویری| از مذاکرات فشرده با توتال تا ترک فاز ۱۱ / ارزش ۵ میلیون دلاری تولیدات یک روز هر فاز پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: زمانی که ما با شرکت توتال مذاکره می کردیم به هیچ عنوان به ذهنمان خطور نمی‌کرد که شرایط برگردد. اگر ترامپ نمی‌آمد و شرایط را به هم نمی ریخت، توتال در اجرای فاز ۱۱ بسیار جدی بود.
رسوایی «کاسبان حصر» با انتشار تصویر مهمانی کروبی در خانه باغ / پروژه مظلوم‌نمایی شکست خورد +تصاویر
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / کروبی / امریکا / شورای عالی امنیت / تهران / ترکیه / کودتای مخملی / سوریه / اکبر ترکان / حسین فریدون / رژیم صهیونیستی
رسوایی «کاسبان حصر» با انتشار تصویر مهمانی کروبی در خانه باغ / پروژه مظلوم‌نمایی شکست خورد +تصاویر
طیف تندروی اصلاح طلب نه جنبه شکست در انتخابات را دارد و نه جنبه پیروزی در انتخابات، برای همین با نارنجک دودزای «مظلوم نمایی برای سران فتنه» در پی پرت کردن حواس مردم از مسئله اصلی است.
سه غول نفتی پرچمدار در حوزه تجدیدپذیرها
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها / شرکت اکوئینور / توتال / شرکت انی ایتالیا
سه غول نفتی پرچمدار در حوزه تجدیدپذیرها
غولهای نفتی اغلب به خود زحمت نداده اند در تلاشها پیرامون انرژی پاک وجهه ای کسب کنند و تاکنون تلاش چندانی نکرده اند تا اذهان عمومی را متقاعد کنند که به سوی سبزتر شدن پیش می روند.
تدوین یک هزار و 300 استاندارد جدید در سازمان فنی و حرفه‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / استانی-اجتماعی / سازمان فنی و حرفه ای
تدوین یک هزار و 300 استاندارد جدید در سازمان فنی و حرفه‌ای
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به وجود ۵ هزار و ۴۰۰ استاندارد در رشته‌های شغلی در کشور اعلام کرد که ظرف مدت ۱۱ ماه دو هزار استاندارد معرفی کردیم که یک هزار و ۳۰۰ استاندارد آن تدوین شد و حتی توانستیم با معرفی چند استاندارد جانشین شرکت توتال در عسلویه شویم.
اگر «بایدن» بیاید، اقتصاد ایران شکوفا می‌شود/ لیلاز: تثبیت قیمت خودرو نادرست است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / سند 2030 / امریکا / روزنامه ایران / تهران / ترامپ / روزنامه اعتماد / دولت اصلاحات / توتال / دولت روحانی / فلسطین
اگر «بایدن» بیاید، اقتصاد ایران شکوفا می‌شود/ لیلاز: تثبیت قیمت خودرو نادرست است
ابتکار تاکنون به دفعات از لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت دفاع کرده است. این در حالی است که به عقیده کارشناسان، این لایحه در جهت اطاعت از بند ۲ هدف ۵ سند ۲۰۳۰ تهیه شده است.
مشکل از آلودگی غربگراهاست نه نظارت دولت
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / فدراسیون / فدراسیون فوتبال / زیباکلام / روحانی / دولت روحانی / سید محمد خاتمی / استات اویل / وزارت ورزش / ویلموتس / قرارداد ویلموتس
مشکل از آلودگی غربگراهاست نه نظارت دولت
صادق زیباکلام می‌گوید قرارداد ویلموتس و نحوه مدیریت بر ورزش نشان داد دولت در ورزش هم ناکام و ناتوان است.
روزنامه مارکا| شب توتال‌فوتبال
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / روزنامه مارکا / بایرن مونیخ / پاری سن ژرمن / لیگ قهرمانان اروپا
روزنامه مارکا| شب توتال‌فوتبال
بایرن و پاریس، در شبی جذاب از فوتبال اروپا به مصاف هم خواهند رفت. دو تیمی که تماشایی بازی می‌کنند در پی کسب قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان هستند.
باید برای پس از تحریم آماده باشیم/ ایران بزرگترین صادرکننده بنزین در منطقه است
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / بیژن زنگنه / امریکا / زنگنه / ونزوئلا / روسیه / ترامپ / پارس جنوبی / بندر جاسک / توتال / مجلس یازدهم
باید برای پس از تحریم آماده باشیم/ ایران بزرگترین صادرکننده بنزین در منطقه است
وزیر نفت گفت: هم‌اکنون ایران هم بنزین و هم گازوئیل صادر می‌کند و شواهد نشان می‌دهد ایران بزرگترین صادرکننده بنزین در منطقه است.
همه برندگان مناقصه‌های توتال، شرکت‌های ایرانی بودند/ آماده پاسخگویی هستم
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / انرژی / رقابت / فناوری / مناقصه / نفت
همه برندگان مناقصه‌های توتال، شرکت‌های ایرانی بودند/ آماده پاسخگویی هستم
ایلنا: وزیر نفت با اشاره به نقش پیشرفت‌های فناورانه در جایگزینی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در دنیا، تاکید کرد: شخصا فکر می‌کنم باید همه تلاشمان را برای تولید حداکثری…
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
پاک کردن جرایم استالین "ناپذیرفتنی" است
رهبر شوروی سابق، سه دهه بعد از حکمش برای دلجویی از قربانیان رژیم استبدادی "جوزف استالین" گفت: باید با تلاش‌ها برای کم‌اهمیت جلوه دادن سرکوب‌های دوره استالین، بی‌وقفه مبارزه شود. به گزارش ایسنا به نقل از راشا تودی، دستور میخائیل گورباچف در سال‌های پایانی "پرسترویکا" به امضا رسید؛ سیاستی که تغییر سیستم توتالیتر شوروی به اقتصاد بازار آزاد- که ۱۶ ماه بعد همراه با این کشور به پایان رسید- را در نظر داشت. گورباچف ۸۹ ساله، آخرین رهبر شوروی سابق، به خبرگزاری تاس روسیه گفت که باید از دستاوردهای پرسترویکا در برابر تلاش‌های مداوم برای توجیه و پاک کردن جرایم استالینیسم و تلاش‌ها برای "به تصویر کشیدن مجرمان به عنوان مدیران نالایق"، محافظت شود. توصیف جوزف استالین به عنوان "مدیر نالایق" از اوایل دهه ۲۰۰۰ در …
نامه ۱۱۴ نفر از نمایندگان به رؤسای قوا در مورد استمرار وزارت زنگنه
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / نفت / زنگنه / ایران / مقام معظم رهبری / جبار کوچکی نژاد / ابراهیم رضایی / شورای عالی امنیت ملی / دولت یازدهم / برجام / IPC
نامه ۱۱۴ نفر از نمایندگان به رؤسای قوا در مورد استمرار وزارت زنگنه
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: تعداد ۱۱۴ از نمایندگان در نامه‌ای به قوای سه‌گانه مخالفت خود را با ادامه وزارت بیژن نامدار زنگنه در وزارت نفت اعلام کردند.
برجام زنده است /امضا: ویلموتس و شرکا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / وزارت خارجه / شورای امنیت / تهران / قرارداد کرسنت / ترکیه / استات اویل / توتال / پارس جنوبی / بحرین / فیفا
برجام زنده است /امضا: ویلموتس و شرکا
آمریکا اگر در برجام مانده بود، می‌توانست تمام تحریم‌های تجمیع‌ شده ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ را برگرداند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
فرهنگ امروز
شماره جدید «فرهنگ امروز» با پرداخت به موضوعات روز جهان و دغدغه‌های روشنفکری در ایران منتشر شد. در خبر انتشار این ماهنامه آمده است: «موضوع جلد این شماره که با تصویری از کریم مجتهدی استاد فلسفه و چهره ماندگار ایران منتشر شده است مصاحبه‌ای است با وی در خصوص مواجهه روشنفکران ایرانی با غرب. مجتهدی در این مصاحبه ضمن نقد روشنفکران، از عدم درک درست آنان از سنت و تجدد سخن گفت و با بررسی تاریخی مساله از همان ابتدای مواجهه ایران با غرب تا به امروز آنچه را که بایسته جامعه روشنفکری است، گوشزد کرده است. درگیری جهان امروز با بیماری کرونا، متفکران را با این پرسش مهم مواجه کرده که جهان پساکرونا چگونه خواهد بود؟ پاسخ به این پرسش مهم دستمایه سرویس اندیشه این شماره فرهنگ امروز قرار گرفته …
ترامپ سردار سلیمانی را شهید کرد، اما مذاکره با آمریکا مهم‌تر است! / رابطه امارات و اسرائیل تقصیر ایران است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / خاورمیانه / وزارت خارجه / سردار حاج قاسم سلیمانی / امریکا / قانون اساسی / مجلس دهم / عربستان / امارات / سپاه / ترامپ
ترامپ سردار سلیمانی را شهید کرد، اما مذاکره با آمریکا مهم‌تر است! / رابطه امارات و اسرائیل تقصیر ایران است
اصلاح طلبان بجای آغاز فعالیت های انتخاباتی برای ۱۴۰۰ باید درباره کارنامه خود در دولت، شورای شهر و شهرداری تهران و همچنین مجلس دهم به افکارعمومی پاسخگو باشند.
کرونا، عامل چرخش غول‌های نفتی به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
کرونا، عامل چرخش غول‌های نفتی به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر
تهران - ایرنا - افت شدید تقاضا و کاهش قیمت نفت در پی بحران شیوع کرونا و تحمیل خسارات سنگین به غول های نفتی جهان اگرچه موضوع تازه‌ای نیست اما این امر باعث شده تا شرکت‌های نفتی صاحب‌نام جهان از جمله توتال بیش از پیش به سمت انرژی های تجدیدپذیر تمایل پیدا کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
طرح استیضاح زنگنه با 33 امضا تقدیم هیأت رئیسه شد
علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی دیروز به فارس گفت: طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در 18 محور و با امضای 33 نفر از نمایندگان به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد. وی افزود: ما در جمع‌آوری امضاها به دنبال کمیت نبودیم بلکه امضای نمایندگانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواستیم که تا آخر پای کار بمانند. به گفته وی دادن اطلاعات فاز 11 پارس جنوبی به شرکت توتال که همزمان این شرکت در قطر پروژه‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در حال اجرا داشت و اطلاعات فاز 11 پارس جنوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار قطر گذاشت، از محورهای این استیضاح است.
ضرر ۸ میلیارد دلاری شرکت بزرگ نفتی آمریکایی به خاطر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ویروس کرونا / اقتصاد امریکا / نفت / شرکت های نفتی / توتال / شورون / بریتیش پترولیوم
ضرر ۸ میلیارد دلاری شرکت بزرگ نفتی آمریکایی به خاطر کرونا
شرکت نفتی اکسیدنتال شب گذشته اعلام کرد: در سه ماه دوم سال جاری ۸.۳۵ میلیارد دلار ضرر کرده است.
شرق: نامه ۳۷ اقتصاددان با بی‌اعتنایی دولت مواجه شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / مشکلات اقتصادی / روزنامه حامی دولت / توتال / مرکز پژوهش‌های مجلس / ریچارد نفیو / بانک مرکزی / دولت آمریکا / برجام / دولت / ترامپ
شرق: نامه ۳۷ اقتصاددان با بی‌اعتنایی دولت مواجه شد
روزنامه حامی دولت می‌گوید دولت و رئیس‌جمهور بعد از یک سال، هنوز هم به نامه ۳۷ اقتصاددان و راهکارهای پیشنهادی آن بها و ترتیب اثر نداده.
تشریح محورهای استیضاح وزیر نفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / نفت / مجلس شورای اسلامی / اقتصاد مقاومتی / استیضاح / بیژن زنگنه / توتال / مقام معظم رهبری / ابراهیم رضایی / کمیسیون امنیت ملی مجلس / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
تشریح محورهای استیضاح وزیر نفت
نماینده دشتستان در مجلس با اشاره به استیضاح بیژن زنگنه گفت: امضاهای این استیضاح در حال افزایش است و وزیر نفت باید درباره خام‌فروشی و ضعف در دیپلماسی انرژی پاسخگو باشد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / عباس آخوندی / قیمت مسکن / محمدرضا تاجیک / اصلاح طلبان / براندازی / وبلاگ مشرق / ناصر قوامی / تحریم انتخابات / تحریم خاموش انتخابات / مشرق نیوز
"عباس آخوندی" مرید علی(ع) بود یا فدایی آدم اسمیت؟!/ نمک‌نشناسی اصلاح‌طلبان در مقابل رأفت نظام
"هسته سخت اصلاحات" بعنوان قوه عاقله رفتارهای ضد مردمسالاری؛ همانند ضحّاک ماردوش در بلندای اردوگاه اصلاحات نشسته و مغز جوانان اصلاح‌طلب را یکان یکان و در جهت مطامع براندازانه خویش می‌بلعد.
«جریان تحریف» چگونه به «جریان تحریم» کمک کرد/ از تضمینِ امضای کِری تا سلفی با خانم موگرینی
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / امریکا / انگلیس / قانون اساسی / توافق سعدآباد / ترامپ / دولت اصلاحات / توتال فرانسه / سلفی / مجلس / فروپاشی تحریم
«جریان تحریف» چگونه به «جریان تحریم» کمک کرد/ از تضمینِ امضای کِری تا سلفی با خانم موگرینی
جریان تحریف و جریان تحریم همانند دو لبه یک قیچی، در دستگاه محاسباتی افکارعمومی و همچنین در دستگاه محاسباتی برخی مدیران اخلال ایجاد کرده و چرایی وضع موجود و راه برون رفت را واژگون نمایش می دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
شرایط طبقه کارگر در انگلستان (1845)
فریدریش انگلس | اگر مهم‌ترین کتاب در تاریخ شکل‌گیری اندیشه‌های کمونیستی قرن نوزدهم و ارایه نقشه راه برای تشکیل دولت‌های «کمونیستی» و در واقع «توتالیتاریستی» قرن بیستم را «مانیفست حزب کمونیست» (1848) بدانیم که کارل مارکس (1883-1818) و فریدریش انگلس (1895-1820) در بحبوحه انقلاب‌های اروپایی 1848 منتشر کردند، کتاب «شرایط طبقه کارگر در انگلستان» را باید نوشته‌ای بسیار صادقانه‌تر، کمتر سیاست‌زده و بیشتر توصیفی اما تا حدی نیز تحلیلی دانست که به قلم یک جوان 25 ‌ساله و انسان‌دوست نوشته شده بود. انگلس در سفرش به انگلستان در منچستر شرایط نابسامان زندگی و کار کارگران را از نزدیک مشاهده و به ‌شدت تحت‌تاثیر …
اکتشاف نفتی بزرگ در آبهای سورینام
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
اکتشاف نفتی بزرگ در آبهای سورینام
شرکت فرانسوی توتال و شرکت آپاچی آمریکا یک اکتشاف نفتی بزرگ در بلوک 58 در آب‌های سورینام داشته اند که سومین اکتشاف نفتی در این بلوک است.
زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / توتال / قیمت نفت / قیمت گاز / کرونا در جهان
زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز
شرکت توتال فرانسه پس از کاهش دورنمای قیمت نفت و گاز، ارزش داراییهای خود را که عمدتا پروژه های ماسه نفتی کانادا بودند، هشت میلیارد دلار کاهش داد.
کشف ذخیره جدید گازی در آب‌های مصر
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
کشف ذخیره جدید گازی در آب‌های مصر
شرکت‌های بزرگ نفتی توتال، بی‌پی و انی از کشف یک ذخیره جدید گازی در آب‌های مصر خبردادند.
راهنمای خرید روترها و سوییچ‌های پر فروش تی‌پی لینک در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / توتال شبکه / روتر تی پی لینک / نمایندگی تی پی لینک
راهنمای خرید روترها و سوییچ‌های پر فروش تی‌پی لینک در ایران
تی‌پی‌لینک از تولیدکنندگان خوش‌نام تجهیزات شبکه است که روترها و سوییچ‌های این شرکت در بسیاری از خانه‌ها و شرکت‌های ایرانی پیدا می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
پیروزی رقیب ترامپ نفعی برای ما ندارد
یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه به رابطه با شرق باید طولانی مدت نگاه شود، گفت: بادهای بی‌پایه‌ای که از غرب می‌وزد نباید به استحکام روابط استراتژیک ما با شرق لرزه بیندازد.به گزارش مهر، منصور حقیقت‌پور عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با تعاملات دولت با چین و روسیه اظهار داشت: این نظریه که برخی مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه روابط و تعاملات با شرق را باید تا زمان بهبود روابط با غرب ادامه داد، یک نظریه فرصت‌طلبانه است. غربی‌ها در رفتار خود با ما صداقت نشان ندادند که ما بخواهیم کار راهبردی خود با چین و روسیه را معطل نگه داریم تا خوشایند غربی‌ها باشد و آیا با ما کار بکنند یا نکنند.وی عنوان کرد: دنیا خیلی بزرگ است، دنیا فقط غرب نیست، اینها که غرب‌گرا هستند اشتباه می‌کنند. آینده …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ترامپ معترضان مخالف خود را تروریست نامید
نیروهای امنیتی مسلح با لباس‌های استتار به خیابان‌های پورتلند در اورگون می‌روند، معترضان ضدنژادپرستی را بازداشت می‌کنند و آنها را بدون هیچ توجیهی داخل خودروها می‌اندازند. اینها صحنه‌هایی است که انتظار دارید در کشورهای توتالیتر ببینید و نه در آمریکا. افسران و نیروهایی که از دپارتمان نیروهای امنیت سرزمینی به اینجا آمده‌اند؛ روی لباس آنها هیچ برچسبی از نام‌شان وجود ندارد. این دپارتمان بعد از حوادث یازده سپتامبر ایجاد شد تا نیروهایش با تروریسم مقابله کنند. به طور دقیق‌تر این افسران، نیروهای حفاظت مرزی هستند که باید از مرزهای آمریکا در مقابل افراد خطرناک محافظت کنند.به گزارش سی.ان.ان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بارها از معترضان ضدنژادپرستی در …
خطوط لوله مرحله دوم فاز ۱۳ پارس جنوبی آماده بهره‌برداری شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / پارس جنوبی / فاز 11 پارس جنوبی / تولید گاز / شرکت توتال
خطوط لوله مرحله دوم فاز ۱۳ پارس جنوبی آماده بهره‌برداری شد
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان عملیات پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی خطوط لوله درون میدانی سکوهای A و ‌C این فاز خبرداد.
برجام از فروپاشی ایران جلوگیری کرد/ با «رفع حصر» در امور کشور گشایش ایجاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / کروبی / امریکا / مجلس دهم / حزب اتحادملت / ترامپ / شهرداری / محسن هاشمی / دولت اصلاحات / سلفی حقارت / حسین فریدون
برجام از فروپاشی ایران جلوگیری کرد/ با «رفع حصر» در امور کشور گشایش ایجاد می‌شود
اصلاح طلبان شدیدا به رفتار قبیله ای آلوده بوده و به هیچ عنوان به شایسته سالاری اهمیت نمی دهند. «ژنرال ها» و «آقازاده های» اصلاح طلب، دو لبه قیچی هستند که مشکلات عدیده ای را برای کشور به بار آورده اند.
از تیتر «بفرمایید گلابی برجام» تا تیتر «جوانی‌مان سوخت»
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / توتال / روزنامه آفتاب یزد / فدریکا موگرینی / اروپا / آمریکا / ایران / برجام / شهرام جزایری
از تیتر «بفرمایید گلابی برجام» تا تیتر «جوانی‌مان سوخت»
روزنامه بزک‌کننده توافق با آمریکا و اروپا که برای چند سال تیترهای فریبنده وغیر واقعی می‌زد، حالا ضمن رد گم کنی تیتر می‌زند «جوانی‌مان سوخت»!
فرصت سوزی در توسعه بزرگترین میدان نفتی کشور
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / وزارت نفت / برجام / شرکت ملی نفت ایران / صنعت نفت / دولت یازدهم / توتال
فرصت سوزی در توسعه بزرگترین میدان نفتی کشور
با گذشت هفت سال از بلاتکلیفی ساخت واحد فرآورش میدان آزادگان جنوبی، قرارداد ساخت این کارخانه امروز در حالی امضا می شود که شاهد یک فرصت سوزی عظیم در بزرگترین میدان نفتی ایران بودیم.
جنگ جهانی سوم بر سر آب / ایران به زودی بر سر آب وارد جنگ می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
جنگ جهانی سوم بر سر آب / ایران به زودی بر سر آب وارد جنگ می‌شود؟
شاید مجددا مساله اروندرود حاد شود و اگر روزی مجددا یک دولت توتالیتر در عراق به قدرت برسد، کار به درگیری نظامی هم بکشد.
توتال فرانسه وارد بزرگترین قرارداد تأمین مالی در قاره آفریقا شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / توتال
توتال فرانسه وارد بزرگترین قرارداد تأمین مالی در قاره آفریقا شد
توتال اعلام کرد که به منظور تامین 14.9 میلیارد دلار از بودجه مورد نیاز برای یک پروژه گاز در شمال موزامبیک قراردادی را با این کشور امضا کرده است.
برجام سفره مردم را چگونه کوچک کرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دولت آقای روحانی / مسکن مهر / سازمان‌ملل / شورای امنیت / توافق هسته‌ای / روحانی / دلالان / شرکت توتال / وزارت نفت / دولت دهم
برجام سفره مردم را چگونه کوچک کرد؟
پنجمین سالگرد برجام فرصت مناسبی برای بررسی یک ادعاست. ادعای دولتمردانی که می‌گویند برجام به داد اقتصاد ایران رسید و اوضاع آشفته امروز نتیجه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای است. آیا به‌راستی چنین بود؟
پشت‌پرده «چین‌هراسی» روزهای اخیر
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / چین / بانک مرکزی / ایران / دولت سازندگی / امارات متحده عربی / مقام معظم رهبری / عربستان سعودی / عسگر اولادی / منطقه خاورمیانه / جهانگیری
پشت‌پرده «چین‌هراسی» روزهای اخیر
حریری می‌گوید: عربستان و امارات غربگرا شریک اول چین در منطقه‌اند و چین شریک اول تجاری ۱۳۰ کشور دنیاست، در این شرایط برای من سؤال است که چطور ایران را از یک رابطه راهبردی ۲۵ساله با چین می‌ترسانند.
رئیس‌جمهور ۱۴۰۰ تمامیت‌خواه‌تر از احمدی‌نژاد است
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
رئیس‌جمهور ۱۴۰۰ تمامیت‌خواه‌تر از احمدی‌نژاد است
ابراهیم فیاض گفت: من فکر می‌کنم این مجلس زمینه روی کار آمدن رییس‌جمهوری توتالیتر در انتخابات ۱۴۰۰ است. یعنی ما در انتخابات ۱۴۰۰ شاهد روی کار آمدن رییس‌جمهوری تمامیت‌خواه‌تر از احمدی‌نژاد خواهیم بود که البته تفکرش علمی‌تر از احمدی‌نژاد خواهد بود.
ادعاهای جنجالی ابراهیم فیاض: مردم دولتی مانند کره شمالی می‌خواهند/رئیس جمهور ۱۴۰۰ تمامیت‌خواه‌تر از احمدی‌نژاد است/هم اصولگرایی مُرد هم اصلاح‌طلبی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / ابراهیم فیاض / محمد باقر قالیباف / مجلس یازدهم / محمدجواد ظریف / انتخابات ۱۴۰۰ / محمود احمدی ‌نژاد / فرانسه / اصلاح طلبان / اصولگرایان
ادعاهای جنجالی ابراهیم فیاض: مردم دولتی مانند کره شمالی می‌خواهند/رئیس جمهور ۱۴۰۰ تمامیت‌خواه‌تر از احمدی‌نژاد است/هم اصولگرایی مُرد هم اصلاح‌طلبی
روزنامه اعتماد نوشت:  ابراهیم فیاض گفت: من فکر می‌کنم این مجلس زمینه روی کار آمدن رییس‌جمهوری توتالیتر در انتخابات ۱۴۰۰ است. یعنی ما در انتخابات ۱۴۰۰ شاهد روی کار آمدن رییس‌جمهوری تمامیت‌خواه‌تر از احمدی‌نژاد خواهیم بود که البته تفکرش علمی‌تر از احمدی‌نژاد خواهد بود.
ابراهیم فیاض: اگر دولت بعدی هم مثل مجلس باشد، فروپاشی اجتماعی رخ خواهد داد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / ابراهیم فیاض / فعال سیاسی / اصولگرایان / سیاست ایران
ابراهیم فیاض: اگر دولت بعدی هم مثل مجلس باشد، فروپاشی اجتماعی رخ خواهد داد
ابراهیم فیاض فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: دولت آینده هرگز مثل این مجلس نخواهد بود. یک دولت جدی و علمی و تکنوکرات بر سر کار خواهد آمد. اگر دولت بعدی مثل همین مجلس باشد، فروپاشی اجتماعی رخ خواهد داد. ولی دولت بعدی از جنس مجلس یازدهم نخواهد بود و در کنار دولت توتالیتر و علمی و تکنوکرات بعدی، باز هم این مجلس منفعل خواهد بود و همه کار‌ها را دولت پیش خواهد برد. در دوره بناپارت هم مجالسی به شدت منفعل در برابر قدرت مرکزی وجود داشت. کارکرد این مجلس فقط این است که نقش کاتالیزور را در روی کار آمدن چنین دولتی ایفا کند وگرنه این مجلس هویتی ندارد که بخواهد دولت بنا کند.
ابراهیم فیاض: آینده جامعه به سمت توتالیتریسم می‌رود/جبهه اصولگرا فرو می‌پاشد/مجلس یازدهم نماینده هیچ طبقه‌ای نیست/کار این مجلس شعاردرمانی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ابراهیم فیاض: آینده جامعه به سمت توتالیتریسم می‌رود/جبهه اصولگرا فرو می‌پاشد/مجلس یازدهم نماینده هیچ طبقه‌ای نیست/کار این مجلس شعاردرمانی است
این مجلس یکی از بی‌هویت‌ترین مجالس پس از انقلاب است
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
دولت آینده توتالیتر، علمی و تکنوکرات‌خواهد بود
اهورا جهانیان
کشته شدن 8 نفر از کارگران پروژه توتال فرانسه در موزامبیک
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / توتال
کشته شدن 8 نفر از کارگران پروژه توتال فرانسه در موزامبیک
افراد مسلح در موزامبیک اخیراً هشت کارگر یک پروژه 20 میلیارد دلاری گاز مایع که طرف قرارداد یک پیمانکار فرعی با شرکت توتال فرانسه بودند را به قتل رسانده اند.
ساختار روسیه پوتین
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ساختار روسیه پوتین
بهرام امیراحمدیان ‌_ ‌کارشناس اوراسیا ولادیمیر پوتین طی 2دهه گذشته، چهره بلامنازع سیاست و قدرت در روسیه بوده است. با اعمال تغییرات جدید در قانون اساسی این کشور که اکنون در چارچوب یک همه‌پرسی به تأیید مردم هم رسیده، او در 2دهه پیش رو نیز در فضای سیاسی روسیه همچنان حرف اول و آخر را خواهد زد. تجربه تاریخ حکمرانی سیاسی در روسیه نشان می‌دهد که سوی قدرت در این سرزمین پهناور همیشه به سمت خودکامگی و تمرکزگرایی تمایل داشته است. توتالیتاریسم در روسیه همیشه این امکان را به حکومت‌ها داده تا کنترل خود را …
از تیتر «هرچه تهران بگوید» تا «اروپا صداقت ندارد»
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / روزنامه آفتاب یزد / توتال / فدریکا موگرینی / تهران / روزنامه زنجیره‌ای / اتحادیه اروپا / اروپا / فرانسه / آمریکا / برجام
از تیتر «هرچه تهران بگوید» تا «اروپا صداقت ندارد»
روزنامه زنجیره‌ای که زمانی تیترهای شیدایی برای اروپا می‌زد، نوشت اروپا صداقت ندارد.
قراردادهای IPC چقدر الزام آور است؟/هزینه گزاف برای هیچ
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / زاروبژ نفت / تولید نفت / شرکت ملی نفت ایران / قیمت نفت
قراردادهای IPC چقدر الزام آور است؟/هزینه گزاف برای هیچ
شرکت روسی زاروبژنفت همانند توتال با وجود امضای قرارداد IPC با ایران، پس از خروج آمریکا از برجام ایران را ترک کرد؛ این رفتار تکراری نشان می دهد اجرای قراردادهای IPC چندان الزام آور نیست.
«تاثیر توتال» و نابودی پروژه های آمریکایی در روسیه
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / تحریم های آمریکا علیه روسیه / پروژه های گازی روسیه / گاز طبیعی مایع / حذف دلار از معاملات انرژی / همکاری اروپا و روسیه / اکسون موبیل / نوواتک / شرکت توتال فرانسه
«تاثیر توتال» و نابودی پروژه های آمریکایی در روسیه
از زمان پایان جنگ سرد، تحریم ها به ابزار اصلی در سیاست خارجی و دولت داری ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی به ویژه اتحادیه اروپا تبدیل شده اند، اما هنوز این سوال مطرح است که آیا آنها در ترغیب به تغییر رفتار کشور مقاوم در برابر نفوذ خارجی یا در نبود گزینه های سیاسی موثر «کارآمد» هستند؟ در عمده موارد ظرفیت کشورهای هدف در وفق دادن خودشان با شرایط نادیده گرفته می شود. تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران و دولت فدرالی روسیه در زمینه انرژی از این دست هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
دریغ که کوتاه زیست
نام اورول را نخست بار در سال 1354 شنیدم، زمانی که کتاب« قلعه حیوانات» (Animal Farms) یا مزرعه حیواناتش هیاهویی به پا کرده بود. با آنکه ترجمه روان و شیوایی از خانم مهشید امیرشاهی منتشر شده بود، متن انگلیسی آن را خواندم و زیباترین جمله‌ای که از آن کتاب در خاطرم مانده و بارها و بارها با سرخوشی تکرارش کردم این جمله بود:  All animals are equal, but some of the animals are more equal که ترجمه آن چنین است: همه حیوانات با هم برابرند اما برخی برابرترند.  پس از پیروزی انقلاب در سال 1363  (1984 م) کتاب 1984 اورول با چندین ترجمه ریز و درشت و سمین و لاغر منتشر شد که آن کتاب نیز تنها در سال 1984 پرآوا و سپس خاموش شد. در همان سال‌ها که نام اورول بر سر زبان‌ها بود، …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
رایزنی روسیه و ترکیه درباره تقسیم مدیریت نفت و گاز لیبی
یک دیپلمات عالی‌رتبه غربی فاش کرد که ترکیه در حال انجام توافقات گسترده‌ای با روسیه به‌عنوان طرف‌های دارای نفوذ است. از سوی دیگر آنکارا به حمایت آمریکایی‌ها در مدیریت بحران در لیبی تکیه کرده است؛ به این شکل که اهداف طرف‌های غربی و آمریکایی را محقق کرده و با حضور روسیه که در آینده تهدیدی برای جنوب اروپاست، مقابله کند. این دیپلمات غربی به العربی الجدید گفت: «توافقات ترکیه و روسیه به‌ویژه پس از شکست خلیفه حفتر، هم‌پیمان فرانسه تأثیر منفی بر این کشور خواهد گذاشت، به همین دلیل پاریس فشارهای بسیاری را در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای تضعیف فعالیت‌های ترکیه در لیبی و مانع‌تراشی در مسیر فعالیت‌های آن آغاز کرده تا راهی برای حفظ منافع …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •