سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
تولید داخلی
جزئیات ابلاغیه مهم وزیر صمت برای تقویت داخلی سازی
۱ ساعت قبل / تولید داخلی / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
جزئیات ابلاغیه مهم وزیر صمت برای تقویت داخلی سازی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور ابلاغیه‌ای به معاونت‌ها و شرکتهای تابعه وزارت صمت، توجه ویژه به موضوع داخلی سازی را مورد تاکید قرار داد.
رفع مشکل و بازگشت به چرخه تولید در 41 واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان شرقی
۴ ساعت قبل / استانی-سیاسی / دادگستری / آذربایجان شرقی / واحد تولیدی راکد / واحد صنعتی / حمایت از تولید داخلی / سال جهش تولید
رفع مشکل و بازگشت به چرخه تولید در 41 واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان شرقی
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: با نظارت تشکیلات قضایی استان، مشکلات 24 واحد حل شده و 17 واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته است.
برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل در سال ۹۹ ابلاغ شد
۵ ساعت قبل / وزارت صنعت، معدن و تجارت / واردات کالا / رونق تولید / تولید داخلی
برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل در سال ۹۹ ابلاغ شد
برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل در سال ۱۳۹۹ با اولویت زمانبندی، راهبری، سیاستگذاری و نظارت بر اجرای برنامه ها و فعالیت معاونت ها و سازمان ها از سوی حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.
۱۳ ساعت قبل
اندوه لبنان!
لبنان را عروس خاور‌میانه نام نهاده‌اند. این عروس مدت‌های مدیدی است پیر شده است. اما ذهن استعاری انسان در پیچ و خم رویاهای از دست رفته، همچنان می‌خواهد دنیا را آن‌گونه که تصور می‌کرد به یاد آورد نه آنگونه که هست. شاید این رمز تفاوت امری بدیع است که فلاسفه از آن سخن رانده‌اند. واقعیت و حقیقت. یا شاید تصور و تصدیق! هرچه باشد تصور ما از لبنان با آنچه تصدیق می‌شود فاصله دارد. نه حمراء آن خیابان خیال‌انگیز است نه ساحل شرقی مدیترانه جای امن و امانی. نه از هزارو یکشب‌های کاخ نرون در بعلبک طربی برمی‌خیزد نه طرابلس زیبا محل آمد و شد کشتی‌ها و کروز‌های تفریحی است. بیروت به عنوان نماد این زیبایی پیر شده است. کوهستانش در دست دروزی‌هاست …
۱۵ ساعت قبل
قطار مترو در ایستگاه تولید داخلی
 پیروز حناچی: پروژه قطار متروی داخلی به ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است  محسن هاشمی: تولید قطارهای ملی مورد نیاز تهران،  ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ میلیارد تومان بودجه  لازم دارد  سورنا ستاری: حدود ۳۰شرکت دانش بنیان برای تولید قطار ملی به کار گرفته شده‌اند محمد سرابی ـ خبر‌نگار تهران 1500واگن مترو(200 رام قطار) نیاز دارد ولی تحریم‌ها مانع واردات واگن می‌شود، تولید مشترک واگن با کشور‌های دیگر هم به همین دلیل و به‌دلیل مشکلات اقتصادی ناممکن شده است. تنها راه ممکن تولید قطار در داخل کشور است و امسال همکاری …
۱۵ ساعت قبل
خیز روسیه برای کسب مقام نخست تولید طلا
پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که روسیه تا سال 2029 میلادی به بزرگ‌ترین تولیدکننده طلا تبدیل خواهد شد. موسسه «فیچ سولوشن» با انتشار گزارشی پیش‌بینی کرد،‌ افزایش تقاضای داخلی طلا در کوتاه مدت و میان مدت، سبب رشد تولید این فلز در روسیه خواهد شد. با وجود بروز اختلال‌های مربوط به کووید-19 در معادن مختلف، روسیه انتظار دارد از چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده طلا سبقت بگیرد و با رشد تولید سالانه 7/ 3 درصدی طی 10 سال آینده به بزرگ‌ترین تولیدکننده فلز زرد تا سال 2029 میلادی تبدیل شود.
۱۷ ساعت قبل
مدیر عامل ایران خودرو خبر داد:کاهش ارزبری 153 میلیون یورویی از مسیر داخلی سازی تولید تا انتهای امسال
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میزهای اول تا چهارم خودکفایی، اظهار کرد: میزهای اول تا سوم در سال گذشته و میز چهارم در سال جاری با کمک وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزار شد. در جریان برگزاری هر چهار میز تاکنون مجموع کاهش ارزبری 52 میلیون یورویی محقق شده است.
عرضه ۸۵۰ هزارتن روغن پایه در بورس منتظر دستور ستاد تنظیم بازار
۲۱ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار
عرضه ۸۵۰ هزارتن روغن پایه در بورس منتظر دستور ستاد تنظیم بازار
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تولید حدود ۸۵۰ هزار تن روغن پایه گفت: برای جلوگیری از خام‌فروشی می‌توانیم تمام این تولید را در بورس عرضه کنیم که این روند منوط به مجوز ستاد تنظیم بازار است.
برای گشایش اقتصادی باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کرد
۲۲ ساعت قبل / محمدجواد عسکری / گشایش اقتصادی / تولید داخلی
برای گشایش اقتصادی باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کرد
عسگری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در خصوص گشایش اقتصادی وعده داده شده توسط دولت گفت: اگر واقعاً اراده‌ای برای کار باشد، یقیناً نتیجه مناسب حاصل می‌شود زیرا ظرفیت‌های مختلف خوبی در حوزه‌های گوناگون از نفت تا صنعت گردشگری در کشور برای گشایش اقتصادی وجود دارد.
۷۰ درصد از تجهیزات نفتی از داخل تامین می‌شود
۲۴ ساعت قبل / وزارت نفت / بیژن زنگنه / تولید داخلی / صنعت نفت
۷۰ درصد از تجهیزات نفتی از داخل تامین می‌شود
زنگنه، وزیر نفت با اشاره به قراردادهای جدید نفتی گفت: بیش از ۷۰ درصد تجهیزات در این قراردادها, از داخل تامین می‌شود.
ایستکول پرفروش‌ترین یخچال و فریزر در دیجی‌کالا
۲۴ ساعت قبل / دیجی کالا / یخچال / تولید داخلی
ایستکول پرفروش‌ترین یخچال و فریزر در دیجی‌کالا
مهرداد محمدی مدیرعامل شرکت تکران‌مبرد (ایستکول) از کسب رتبه اول بیشترین فروش تعدادی و ریالی یخچال در وب‌سایت دیجی‌کالا خبر داد.
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
۲۴ ساعت قبل / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / ستاد تنظیم بازار / محمدرضا کلامی
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت:عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا با هدف الزام چهار شرکت تولید کننده روغن به رعایت میزان عرضه در بورس در دستور کار است.
ترسمان از تولید قطعات مترو ریخت/ مشارکت ۳۰ شرکت دانش بنیان در ساخت قطار مترو
۲۶ ساعت قبل / سورنا ستاری / متروی تهران / قطار شهری / تولید داخلی
ترسمان از تولید قطعات مترو ریخت/ مشارکت ۳۰ شرکت دانش بنیان در ساخت قطار مترو
معاون علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: از اینکه یک قطعه ایرانی بر روی واگن در حال حرکت نصب شود، می‌ترسیدیم که خوشبختانه این ترس فرو ریخت.
تفاوت ترازو صنعتی و باسکول صنعتی
۲۷ ساعت قبل / واحد صنعتی / تولید داخلی / کسب و کار
تفاوت ترازو صنعتی و باسکول صنعتی
تولیداتی که با برچسب صنعتی تولید می‌شوند، ویژگی‌هایی دارند که آنها را در قیاس با انواع دیگر متفاوت می‌کند.
اقتصاد انگلیس وارد عمیق‌ترین رکود تاریخ خود شد
۲۹ ساعت قبل
اقتصاد انگلیس وارد عمیق‌ترین رکود تاریخ خود شد
تولید ناخالص داخلی انگلیس 21 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی و 2.2 درصد در سه ماهه اول کاهش یافت. اقتصاددان ها دو فصل متوالی کاهش تولید ناخالص داخلی را نشانه رکود می دانند.
۳۸ ساعت قبل
عبور از قانون‌گریزی
بزرگ‌ترین مشکل کشور در حال حاضر قانون‌گریزی است. به‌طوری که در ذهن تمامی ما این‌گونه نقش بسته است که از مسیر معمول و رسمی هیچ کس به مطامع، مطالبات و ترجیحاتش نمی‌رسد! پس حرکت از مجاری غیررسمی و استفاده از رانت و خدمات اجتماعی غیرقانونی و دور زدن قانون به عنوان یک پیش فرض اولیه و اصلی مطرح و جزو انتخابهای جامعه در دوران انتقال به شمار می‌آید. این نحوه نگرش و سیطره بی قانونی از دلایل اصلی آنومی در هر ساختاری است. دورکیم آنومی را عدم التزام به قواعد اخلاقی میداند در این وضعیت جامعه و سازمان‌ها با رانت‌گرایی عجین شده و در نهایت با یک جامعه بی نظم روبه‌رو خواهیم بود با توجه به اینکه جامعه رانتی بی‌انضباط است در کل در چرخهای معیوب هر روز شاهد تولید …
۳۹ ساعت قبل
ورود فولاد صنعت بناب به بورس در سال جهش تولید
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: پروژه بزرگ ذوب و نورد درمجموع با ظرفیت 2 میلیون تن وهمچنین 5 کارخانه توسعه ای فروآلیاژی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد یورو با تامین از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری به اجرا درخواهد آمد.بابک علیزاد شهیر در جمع خبرنگاران گفت: در سال جهش تولید شاهد یکی از بزرگ‫ترین پروژه های در حال احداث کشور خواهیم بود که می تواند سهم بسزایی را در تولید محصولات فولاشدی و اشتغال واقتصاد منطقه داشته باشد.وی از افزایش تولید در سال جاری خبر داد و افزود: در خرداد ماه امسال توانستیم رکورد تولید در 10 سال اخیر را بهبود داده و در جهت دستیابی به تولید بالای یک میلیون تن گام برداریم که هم در ذوب و هم در نورد رکورد تولید شکسته شد که در چند سال اخیر بی سابقه بود.علیزاد شهیر ادامه …
۳۹ ساعت قبل
پنتاگون علت اصلی جابه‌جایی نیروهای آمریکایی از آلمان را لو داد
وزیر دفاع آمریکا گفت، هدف از جابه‌جایی نیروهای آمریکایی از آلمان به کشورهای شرق اروپا، مقابله با روسیه است. «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا گفت، نیروهای خارج شده از آلمان در مرزهای روسیه مستقر می‌شوند تا با تهدیدات احتمالی مسکو مقابله کنند.به گزارش فارس به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، اسپر در مصاحبه‌ای گفت: «اصل کلام این است که نیروهایمان را به سمت مناطق شرقی‌تر اروپا منتقل می‌کنیم تا به مرزهای روسیه نزدیک‌تر شده و با آن‌ها مقابله کنند».وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت، اغلب متحدان آمریکا این اقدام را حرکتی خوب توصیف کرده‌اند و این کار تمام اهدافی که در نظر گرفته شده‌اند پوشش می‌دهد. وی افزود: «ما همچنان ۲۴ هزار نیرو در آلمان داریم پس این کشور همچنان بزرگ‌ترین میزبان نیروهای ما محسوب می‌شود. اصل مطلب …
۳۹ ساعت قبل
شرکت داخلی تولید تجهیزات مترو تأسیس می‌شود
محسن هاشمی، خواستار ارائه کمک 3هزار میلیارد تومانی از بودجه ستاد ملی مقابله با کرونا به شهرداری برای جبران خسارت‌ها شد. همزمان فوریت تاسیس شرکت داخلی تولید تجهیزات مترو در شورای شهر به تصویب رسید. دیروز اعضای شورای شهر تهران پس از 2هفته تعطیلی تابستانی، جلسات علنی خود را از سر گرفتند؛ درحالی‌که بین خبرنگاران حاضر در صحن، صحبت‌های درگوشی درباره انتخابات هیأت رئیسه سال آخر کاری شورای پنجم شهر تهران شنیده می‌شد. این انتخابات برای تعیین رئیس، نایب‌رئیس، منشی‌ها و دیگر اعضای هیأت رئیسه سال چهارم، ۲۸ مرداد …
ضرورت حذف دور باطل دریافت مجوز برای صنایع
۴۵ ساعت قبل / حسین محمدصالحی دارانی / نقدینگی / رونق تولید
ضرورت حذف دور باطل دریافت مجوز برای صنایع
محمدصالحی دارانی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور خواستار حذف دور باطل دریافت مجوز برای صنایع شد تا باعث شود نقدینگی سرگردان به سمت تولید و اشتغال حرکت کند.
50 درصد داروهای وارداتی مشابه تولید داخل داشته‌اند/ ماسک با قیمت مصوب به دست مردم نمی‌رسد
۲ روز قبل / دارو / عدالت / وزارت بهداشت / سلامت
50 درصد داروهای وارداتی مشابه تولید داخل داشته‌اند/ ماسک با قیمت مصوب به دست مردم نمی‌رسد
قائم مقام دیده‌بان شفافیت و عدالت با اشاره به تخصیص 70 درصد ارز برای 5 شرکت واردکننده دارو گفت: در سال گذشته نزدیک به 50 درصد داروهای وارداتی، مشابه تولید داخلی اشته اند.
تولید ناخالص داخلی یونان 6 درصد کاهش می یابد
۲ روز قبل / صندوق بین المللی پول
تولید ناخالص داخلی یونان 6 درصد کاهش می یابد
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که یونان در سال جاری حداقل شش درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به دلیل کاهش درآمد گردشگری درپی شیوع کرونا از دست خواهد داد.
تعمیق ساخت داخل، مهمترین ماموریت وزارت صنعت در سال جاری
۲ روز قبل / سعید زرندی / تولید داخلی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / بازار سرمایه
تعمیق ساخت داخل، مهمترین ماموریت وزارت صنعت در سال جاری
زرندی، معاون طرح و برنامه گفت: تمام اهتمام وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش برای تعمیق ساخت داخل است، لذا همه سازمان ها و صندوق های تابعه باید با این ماموریت، برنامه های خود را منطبق کنند.
نقدینگی سرگردان به سمت تولید و اشتغال سوق داده شود
۲ روز قبل
نقدینگی سرگردان به سمت تولید و اشتغال سوق داده شود
ایلنا: عضو کمیسیون امور داخلی کشور خواستار حذف دور باطل دریافت مجوز برای صنایع شد تا باعث شود نقدینگی سرگردان به سمت تولید و اشتغال حرکت کند.
ذائقه ایرانی تولید کردیم/۴۰ درصد بازار نوشت‌افزار ایرانی است
۲ روز قبل / مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / همدان
ذائقه ایرانی تولید کردیم/۴۰ درصد بازار نوشت‌افزار ایرانی است
محمد یقینی، مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار گفت: نزدیک به ۴۰ درصد بازار نوشت‌افزار از محصولات داخلی تولید می‌شود و ۶۰ درصد وارداتی هستند.
5 هزار یخچال فریز ایرانی برای پرسنل صدرتامین ارسال شد
۲ روز قبل
5 هزار یخچال فریز ایرانی برای پرسنل صدرتامین ارسال شد
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از تحویل 5 هزار یخچال فریزر تولید داخلی به تعاونی‌های مصرف کارخانجات زیر مجموعه این هلدینگ خبر داد
کاهش 4.6 درصدی عرضه داخلی در کره جنوبی طی سه ماهه دوم 2020
۲ روز قبل / کره جنوبی
کاهش 4.6 درصدی عرضه داخلی در کره جنوبی طی سه ماهه دوم 2020
داده های آماری منتشر شده نشان می دهد که عرضه داخلی در بخش تولید کره جنوبی اولین کاهش خود را در چهار دوره سه ماهه اخیر به دلیل سقوط دو رقمی صادرات این کشور در سه ماهه دوم 2020 به ثبت رساند.
کمبود مواد اولیه تولید داخل، نتیجه فرایند دلالی است
۲ روز قبل / دلالان / تولید داخلی / عباس جبالبارزی / اتاق بازرگانی ایران
کمبود مواد اولیه تولید داخل، نتیجه فرایند دلالی است
جبالبارزی، عضو کمیسیون صنایع اتاق ایران می‌گوید: باید ارز مورد نیاز تولیدکننده‌ها به‌موقع تأمین شود؛ گاهی برخی از صنایع دو سه ماه برای تأمین ارز صبر می‌کنند درحالی‌که در حوزه تولید یک روز هم مهم است. درنتیجه این وضعیت بی‌ثبات اگر کالا هم در انبارها موجود باشد، فروخته نمی‌شود.
۲ روز قبل
تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری
مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی سالانه این شرکت از تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: برای ادامه این راه موفقیت‌آمیز تامین مواد اولیه، بزرگ‌ترین چالش‌ پیش روی شرکت است. به گزارش خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 مردادماه سال جاری با حضور 68.23 درصد سهامداران در محل برگزاری همایش‌های مرکز تحقیقات این شرکت در حالی برگزار شد که توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سهامداران حقیقی می‌توانستند به صورت آنلاین و با وارد کردن کد بورسی و شماره شناسنامه خود روند برگزاری مجمع را …
۲ روز قبل
بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدامات انجام شده در دو ماه گذشته بخصوص منطقی سازی قیمت کارخانه‌ای خودروها و افزایش عرضه و کنترل نرخ ارز، بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود.به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی در خصوص آشفتگی این روزهای بازار خودرو و اقدامات وزارت صنعت برای بازگشت آرامش به بازار، افزود: شرایطی که در بازار خودرو با آن مواجه‌ایم با دو ماه پیش تر متفاوت است.به گفته این مقام مسئول، دو ماه پیش شورای رقابت هنوز اسناد و مدارک دریافتی از خودروسازان را به طور کامل بررسی نکرده و در قیمت تمام شده خودروها بازنگری نکرده بود، به همین دلیل فاصله زیادی بین قیمت کارخانه ای و بازاری خودروها افتاد. به همین دلیل تقاضای غیر واقعی در بازار وجود داشت و عده‌ای از این فاصله قیمتی ایجاد شده کاسبی می‌کردند.مدرس‌خیابانی، …
۲ روز قبل
قصابانی که به خاطر کرونا کاسبی‌شان مختل شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گفت: کیفیت پوست دام‌های ما در جهان مرغوب‌تر از سایر کشور‌ها است و ترکیه و ایتالیا از مهم‌ترین کشور‌های متقاضی پوست دام‌های ما محسوب می‌شوند، اما در حال حاضر صادرات پوست برای خروج دچار مشکلات جدی است. با قیمت فعلی دلار ما باید برای فروش پوست به بازار خارجی با توجه به مشکلات صادرات، محصول‌مان را با قیمت کمتری بفروشیم.در چند سال اخیر گوشت گوسفند نیز مانند اکثر اقلام مصرفی شهروندان با افزایش بی‌رویه قیمت، جای خودش را در سفره‌های بسیاری از ایرانی‌ها خالی گذاشت. در حالی که توان خرید گوشت گوسفند داخلی برای بخش عمده دهک‌ها و اقشار کم‌درآمد جامعه کم شد، واردات گوشت منجمد با قیمت پایین‌تر از کشور‌های برزیل و استرالیا شدت گرفت.به گزارش اقتصاد۲۴، اینکه مردم به‌جای گوشت گرم …
افزایش قیمت فولاد در بازار با وجود رشد تولید
۲ روز قبل
افزایش قیمت فولاد در بازار با وجود رشد تولید
ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ آهن و فولاد در خاورمیانه و دنیاست اما این مزیت به تثبیت نرخ این محصولات در بازار داخلی کمکی نکرده است. به گزارش همشهری، تولید فولاد در کشور به گفته مسئولان و فعالان این صنعت طی امسال روند افزایشی داشته و صادرات این محصول نیز به دلایلی، از قبیل تحریم و کرونا کاهش یافته است و مجموع این عوامل این انتظار را ایجاد می‌کند که قیمت محصولات فولادی نیز کاهش یابد. اما برخلاف این انتظار منطقی، از ابتدای امسال قیمت شمش فولاد، ورق فولادی و میلگرد در بازار کشور روند افزایشی داشته …
۲ روز قبل
انتظار داریم قیمت خودرو کاهش پیدا کند
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به روند رو به رشد صنعت خودروی کشورمان، بر ضرورت توجه به خودکفایی، تحقیق و توسعه و ساخت خودروی تمام داخلی در این بخش تاکید کرد. محمود واعظی شامگاه پنج‌شنبه در حاشیه مراسم رسمی توقف ساخت و خروج پراید از خط تولید در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه صنعت خودرو در کشورمان طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته است، گفت: امروز زنجیره تولید خودرو اعم از خودروساز و قطعه‌سازان همه با هم در تلاش هستند تا خودرو را با کیفیت تحویل مردم بدهند.
علاج تحریم‌ها توجه به تولید داخلی است
۲ روز قبل / یحیی آل اسحاق / تحریم اقتصادی / تولید داخلی
علاج تحریم‌ها توجه به تولید داخلی است
آل اسحاق، وزیر اسبق بازرگانی گفت: بهترین راه این است که حداقل در زمین تحریم‌کننده بازی نکنیم چون اگر تحریم‌کننده احساس کند که در این مسیر موفق شده دوز فشار و تحریمش را بیشتر می‌کند.
نیازی به واردات نیست/ تولید ۱.۲ میلیون تن شلتوک برنج
۳ روز قبل / شالیزار / جهاد کشاورزی مازندران / عزیزاله شهیدی فر
نیازی به واردات نیست/ تولید ۱.۲ میلیون تن شلتوک برنج
ساری- شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران حداقل قیمت برنج‌های داخلی را سه دلار و شش برابر برنج‌های وارداتی و خارجی دانست و گفت: نیازی به واردات برنج نیست.
تولید سیستم‌های بیوپسی در پژوهشکده معتمد
۳ روز قبل / چهل سال با جهاد دانشگاهی / پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی
تولید سیستم‌های بیوپسی در پژوهشکده معتمد
مدیر دپارتمان فناوری‌های بین‌رشته‌ای پژوهشکده سرطان معتمد با اشاره به تولید سیستم‌های بیوپسی آسپیراسیون، جمشیدی و بافت پستان در این پژوهشکده گفت: در سال ۹۷، ۱۵ هزار کیلوگرم سیستم بیوپسی وارد کشور شده است که ارزش ریالی آن صد میلیارد ریال و ارزش دلاری آن دو میلیون و ۳۸۰ هزار دلار بوده است. در حال حاضر فقط یک شرکت داخلی سیستم بیوپسی تولید می‌کند، در حالی که نیاز کشور بسیار بیشتر از این میزان است. ما نیاز داریم حداقل ۲۰ الی ۳۰ درصد واردات فعلی را در کشور تولید کنیم.
موجودی حداقلی، کارخانه‌های فولادی را تا مرز تعطیلی می‌کشاند/ قیمت‌گذاری فروسیلیس فرمولیزه شود
۴ روز قبل
موجودی حداقلی، کارخانه‌های فولادی را تا مرز تعطیلی می‌کشاند/ قیمت‌گذاری فروسیلیس فرمولیزه شود
ایران به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان فروسیلیس در منطقه بشمار می آید و طی سال‌های گذشته نیز تولیدات قابل قبولی عرضه و به کشورهایی همچون ترکیه، هند و کشورهای اروپایی صادرات داشته اند؛ اما نکته اینجاست این ماده معدنی که در تولید و ساخت محصولات فولادی و ریخته گری از اهمیت بالایی برخوردار است؛ آیا به دست مصرف کنندگان داخلی می‌رسد و آنها مشکلی برای تامین این ماده معدنی ندارند؟
دویچه‌بانک پیش‌بینی خود را از دورنمای اقتصادی جهان بهبود بخشید
۴ روز قبل / دویچه بانک آلمان / تولید ناخالص داخلی / پیامد اقتصادی کرونا
دویچه‌بانک پیش‌بینی خود را از دورنمای اقتصادی جهان بهبود بخشید
دویچه بانک آلمان امروز (پنجشنبه) پیش‌بینی خود را از تولید ناخالص داخلی جهان در سال ۲۰۲۰ اصلاح و تاکید کرد که احیای فعالیت اقتصادی کرونازده سریع‌تر از انتظارات قبلی در حال پیشرفت است.
روحانی: اعتراف می‌کنم روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم
۵ روز قبل / حسن روحانی / پتروشیمی / خبرنگاران
روحانی: اعتراف می‌کنم روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم
رییس جمهوری گفت: اینکه می‌گوییم چگونه تامین ارز کشور را فراهم کنیم یک راهش این است که تولید داخلی را رونق دهیم تا اساسأ به خارج و قطعات خارجی نیازمند نشویم.
پیگیری مستمر روند اجرایی طرح‌های توسعه‌ای فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / سازمان صمت / وزارت صنایع و معادن / واحدهای تولیدی / صادرات / تولید داخلی / سال جهش تولید / حمایت از تولید داخلی / آذربایجان شرقی
پیگیری مستمر روند اجرایی طرح‌های توسعه‌ای فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از پیگیری مستمر روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی طرح های توسعه‌ای فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی در سال جهش تولید خبر داد.
می خواهیم از صادرات نفت خام فاصله بگیریم/ با شرایطی که بورس نشان می‌دهد اوضاع بهتر خواهد شد
۵ روز قبل / روحانی / نفت / حسن روحانی / بورس / پتروشیمی / وزارت نفت / دولت تدبیر و امید / اخبار داغ
می خواهیم از صادرات نفت خام فاصله بگیریم/ با شرایطی که بورس نشان می‌دهد اوضاع بهتر خواهد شد
رئیس جمهور با اشاره به خودکفایی کشور در بسیاری از زمینه‌ها، رونق تولید داخلی را راه چاره‌ای برای بی نیازی به تامین ارز و قطعات خارجی برشمرد و افزود: در زمینه پتروشیمی شاهد یک تحول بزرگ هستیم.
رئیس جمهور ایران: در بسیاری از زمینه‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم
۵ روز قبل
رئیس جمهور ایران: در بسیاری از زمینه‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم
رییس جمهور ایران اعلام کرد؛ اینکه می‌گوییم چگونه تامین ارز کشور را فراهم کنیم یک راهش این است که تولید داخلی را رونق دهیم تا اساسأ به خارج و قطعات خارجی نیازمند نشویم.
روحانی: جهش بزرگ پتروشیمی تا 1404/ رونق تولید داخلی راه بی نیازی از قطعات خارجی
۵ روز قبل / وزارت نفت / وزارت نفت / روحانی / بوشهر / تحریم
روحانی: جهش بزرگ پتروشیمی تا 1404/ رونق تولید داخلی راه بی نیازی از قطعات خارجی
رئیس جمهور با اشاره به خودکفایی کشور در بسیاری از زمینه‌ها، رونق تولید داخلی را راه چاره‌ای برای بی نیازی به تامین ارز و قطعات خارجی برشمرد و افزود: در زمینه پتروشیمی شاهد یک تحول بزرگ هستیم.
روحانی: در زمینه‌های بسیاری به خودکفایی رسیده‌ایم/ پتروشیمی در ۱۴۰۴ شاهد یک جهش بزرگ خواهد بود
۵ روز قبل
روحانی: در زمینه‌های بسیاری به خودکفایی رسیده‌ایم/ پتروشیمی در ۱۴۰۴ شاهد یک جهش بزرگ خواهد بود
رییس جمهوری گفت: اینکه می‌گوییم چگونه تامین ارز کشور را فراهم کنیم یک راهش این است که تولید داخلی را رونق دهیم تا اساسأ به خارج و قطعات خارجی نیازمند نشویم.
استاندار سمنان:جهاددانشگاهی یک پشتوانه عظیم علمی برای کشور است
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / استاندار سمنان / چهل سال با جهاد دانشگاهی / جهاد دانشگاهی / علیرضا آشناگر
استاندار سمنان:جهاددانشگاهی یک پشتوانه عظیم علمی برای کشور است
استاندار سمنان از جهاددانشگاهی به عنوان یک الگوی کامل در عرصه خوباوری و خود اتکایی و یک پشتوانه عظیم علمی برای کشور نام برد و گفت: اگر بخواهیم یک نمونه خوب از تکیه بر دانش و توان داخلی را مثال بزنیم آن نمونه، جهاددانشگاهی است، چرا که امروز جهاددانشگاهی حرفِ گُزین در تولید علم در کشور است.
۵ روز قبل
کتاب «شیوه نامه روزنامه‌نگاری» اثر تازه مجید رضاییان
کتاب «شیوه نامه روزنامه‌نگاری» به قلم مجید رضاییان با هدف آموزش دستورالعمل‌ها و قواعد صحیح روزنامه‌نگاری، از دوشنبه ۱۳ مرداد ماه در دسترس دانشجویان و علاقه‌مندان این رشته قرار گرفت.کتاب «شیوه نامه روزنامه‌نگاری» به عنوان منبعی جامع، قواعد کاربردی فرم‌های روزنامه‌نگاری از خبرنویسی، گزارش، مصاحبه تا تیتر و فتوژورنالیسم را با ذکر نمونه و تمرین، به گونه‌ای که برای خبرنگاران مبتدی تا حرفه‌ای قابل استفاده باشد، به گونه‌ای آموزشی، مطرح کرده است. مجید رضاییان، استاد دانشگاه و پژوهشگر ژورنالیسم درباره رویکرد و محتوای کتاب جدیدش به ایسنا چنین توضیح داد: ما به یک شیوه‌نامه جدید در روزنامه‌نگاری نیاز داشتیم. در روزنامه‌نگاری …
۵ روز قبل / اشتغال / ایران / بانک مرکزی / صنعت / کارشناسی
بانک آینده، پاسخگوی حایزین شرایط دریافت تسهیلات تبصره ١٨
بانک آینده، از ظرفیت تمامی شعب خود به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی در سال جهش تولید استفاده می‌نماید؛ این بانک،
آسیب کرونا به اقتصاد آلمان
۵ روز قبل
آسیب کرونا به اقتصاد آلمان
بر اساس تخمین‌های یک موسسه تحقیقاتی در آلمان، شهروندان این کشور صدها میلیارد دلار از درآمدشان را در نتیجه بحران کرونا از دست خواهند داد. تولید ناخالص داخلی در آلمان نیز بیش از ۶ درصد کاهش خواهد داشت.
تانگوی آرژانتین با انباشت بدهی‌ها
۵ روز قبل
تانگوی آرژانتین با انباشت بدهی‌ها
اگرچه ایجاد بدهی یکی از راه‌های تامین منابع دولت است، اما ایجاد بدهی دولت باید بر مبنای یک سازوکار مشخص باشد، یکی از کشورهایی که تجربه تلخی در ایجاد بدهی داشته و در مرز ورشکستگی قرار دارد، آرژانتین است. میزان بدهی‌های این کشور به 92 درصد تولید داخلی آن رسیده است. حال از نگاه صندوق بین‌المللی پول، آرژانتین باید بیش از نیمی از بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کند. در حال حاضر، دولت یک پیشنهاد برای مصالحه با اعتباردهندگان انجام داده است و در صورتی که این پیشنهاد مورد توافق نگیرد، دولت آرژانتین باید به فکر استقراض دوباره از صندوق باشد. رشد اقتصادی این کشور نیز در سال گذشته منفی 1/ 2 درصد از سوی صندوق بین‌المللی پول در نظر گرفته شده است.
۵ روز قبل
«فیلیموباکس» عرضه شد
فیلیمو از تولید و عرضه باکس اختصاصی خود با اسم «فیلیموباکس» خبر داد محصولی که بر بستر سیستم‌عامل اندروید برای تماشای محتوای تصویری قابلیت دارد. از ویژگی‌های «فیلیمو‌باکس» می‌توان به پخش تصاویر با کیفیت 4K و پشتیبانی از 60 فریم در ثانیه است. در طراحی آن از پردازنده‌ چهار هسته‌ای و 64 بیتی AMLogic S905X2 دو گیگاهرتزی و حافظه RAM از نوع DDR4 و 16GB حافظه داخلی EMMC برای بهره بردن از عملکردی سریع و با ثبات استفاده شده است. این باکس با وزن ۴۱۷ گرم، دو درگاه یواس‌بی، خروجی اچ‌دی‌ام‌آی، امکان اتصال به وای‌فای تا شعاع صد متر و سیستم عامل اندروید تی‌وی 1/ 8 عرضه شده است. کاربران همچنین قادر خواهند بود محتوای فیلمو را به‌صورت صوتی جست‌وجو کنند.
معاون وزیر صنعت: واردات ۲ هزار و ۶۰۰ قلم کالا به کشور ممنوع شد / در حال حاضر تنها ۵ کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود
۵ روز قبل
معاون وزیر صنعت: واردات ۲ هزار و ۶۰۰ قلم کالا به کشور ممنوع شد / در حال حاضر تنها ۵ کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که با هدف حفظ اشتغال موجود و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشور، واردات ۲ هزار و ۶۰۰ قلم کالا که از امکان تولید در داخل کشور برخوردارند، ممنوع شد. به گفته وی در حال حاضر تنها ۵ کالا شامل ذرت، کنجاله، جو ، دانه های روغنی و روغن با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود.
رونق تولید ملی ضامن تقویت پول ملی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
رونق تولید ملی ضامن تقویت پول ملی
دوام و قدرت تولید ملی باعث تقویت پول ملی می شود, ولی اکنون تولید و رشد ناخالص داخلی کشور منفی است. پرداختن به این بحث، موضوع یادداشت اختصاصی «غلامرضا مرحبا» عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای بازار است که در ادامه می خوانید.
تعرفه وارداتی ۲۵۰۰ قلم کالا ممنوع شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / واردات کالا / وزارت صمت / حسین مدرس خیابانی
تعرفه وارداتی ۲۵۰۰ قلم کالا ممنوع شده است
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت گفت:واردات حدود ۲۵۰۰ کالا که مشابه داخلی دارند را ممنوع کردیم و برنامه وسیعی برای تقویت تولید داخل داریم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کروز،تولیدکننده 85 درصد از چراغ‌های موردنیاز خودروسازان
شرکت صنایع تولیدی کروز بزرگترین و پیشرفته ترین قطعه ساز کشور در سال های اخیر کلیه چراغ های تولیدی خود را با استفاده از نوین ترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی، تولید و بومی سازی کرده است و در تامین گستره ی عظیمی از چراغ خودروهای داخلی ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و گروه بهمن نقش بسزایی دارد. کروز سالانه بیش از 3/5 میلیون چراغ برای خودروسازان و خدمات پس از فروش تولید می کند که با توجه به بومی سازی این محصول، منجر به کاهش چشم گیر خروج ارز از کشور شده است.
ثبات در بازار با ابزارهای سلبی امکان‌پذیر نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / عباس آرگون / افشین کلاهی / اتاق بازرگانی ایران / اقتصاد ایران / تولید داخلی
ثبات در بازار با ابزارهای سلبی امکان‌پذیر نیست
عباس آرگون نایب‌رئیس و افشین کلاهی عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران از مهم‌ترین ابزارهایی می‌گویند که منجر به ثبات کسب و کارها و بازار خواهد شد و تأکید دارند که اقتصاد دستوری نیست و نباید با ابزارهای محدودکننده، اقدام به ایجاد ثبات کرد.
هدفگذاری داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلاری سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / محمد مهدی هادوی / تولید داخلی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
هدفگذاری داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلاری سال ۹۹
هادوی، رئیس مرکز ساخت داخل ماشین سازی، تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برش استانی، دستگاه ها و حوزه های مختلف تولیدی و صنعتی کشور از هدفگذاری داخلی‌سازی ۳.۲ میلیارد دلاری در سال ۱۳۹۹ تعیین و به هریک از بخش ها ابلاغ شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
با تولید پایدار و صادرات محصول با کیفیت، تحریم ها را بی اثر می‌ کنیم
 تحریم ‌های ظالمانه از زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران با اعلام استقلال و حمایت از مستضعفان در برابر مستکبرانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا موضع خود را آشکار ساخت. از آن زمان تاکنون آمریکا از راه ‌های گوناگون و به بهانه ‌های مختلف سعی دارد تا به مانند قبل از انقلاب، ایران را تحت سلطه‌ی خود درآورد. به لطف و مدد الهی و تلاش و کوشش دلسوزان نظام، تحریم‌ های ظالمانه، نه تنها باعث ناکامی نشده، بلکه سبب مقاوم شدن اقتصاد شد. علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم‌خورده زخم‌ های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌ هایی که هر کدام …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
پتروشیمی شازند و مقابله با کرونا
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در نشست با اصحاب رسانه و به مناسبت روز خبرنگار گفت: پس از شیوع ویروس کرونا به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات، تعدادی از مدافعان سلامت در خط مقدم به شهادت رسیدند ولی امروز خوشحالیم که گرید سرم و سرنگ توسط این مجموعه تولید و نیاز کشور رفع می شود. وی افزود: در حال حاضر امکان صادرات این محصولات نیز وجود دارد.ولدخانی اضافه کرد: در همین راستا و براساس تصمیمات هیات مدیره مبلغ ۵ میلیارد ریال به بیمارستان آیت‌الله خوانساری کمک شد همچنین وی توزیع تعداد قابل توجهی بسته‌های معیشتی در قالب رزمایش مومنانه، حمایت از اقشار کم درآمد شهرستان شازند، توزیع ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده را از دیگر از اقدامات پتروشیمی شازند در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.ابراهیم ولدخانی افزود: سال …
چراغ قرمز بر سر راه واردات کالاهای غیرضروری
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چراغ قرمز بر سر راه واردات کالاهای غیرضروری
وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که با هدف توسعه صادرات و کنترل واردات، بر جلوگیری از ورود کالاهای دارای تولید داخل اصرار دارد. به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی، با بیان اینکه اجازه واردات کالاهای غیراساسی به کشور داده نمی‌شود، افزود: در این راستا تاکنون 2 هزار و ۵۰۰ ردیف تعرفه کالایی مربوط به اقلام غیرضروری و لوکس یا اقلامی که مشابه داخلی داشتند مسدود شده است. به گزارش همشهری، این اظهارنظر در شرایطی بیان می‌شود که براساس تازه‌ترین آمارهای رسمی بانک مرکزی ترازپرداخت‌های کشور در سال 1398با کاهش6.8میلیارد …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
عـــدد خــبــــر
90٪ استقبال از تعمیر لوازم خانگی [ایرنا] دبیر انجمن صنفی توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی تهران گفت: «رشد قیمت‌ها سبب شد تا در بازار شاهد افزایش حدود ۹۰‌درصدی مراجعات افراد برای تعمیر لوازم خانگی به جای تعویض باشیم.» اکبر پازوکی‌  توضیح داد: «افزایش قیمت لوازم‌خانگی از یک طرف و افت قدرت خرید مردم از سوی دیگر موجب شد تا رکود در بازار را شاهد باشیم.» او خاطرنشان‌کرد: «اکنون به‌ جز افرادی که برای تهیه جهیزیه نوعروسان به بازار مراجعه می‌کنند، در عمل خریداری در بازار وجود ندارد.»این مقام صنفی تاکیدکرد: «چنانچه بخواهیم به بازار، مردم و کارخانه‌ها کمک شود، باید نقدینگی مورد نیاز شرکت‌ها را در اختیارشان قرار …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کارگردان‌های کارنابلد
[نیره خادمی] از ساخت نخستین انیمیشن ایرانی که تنها 13  ثانیه بود، 63 ‌سال گذشته، اثری به نام ملانصرالدین که اسفندیار احمدیه، انیماتور و نقاش ایرانی، آن را در‌ سال 1336 ساخته بود. حالا انیمیشن‌های بلند سینمایی هم در ایران ساخته می‌شود، از 70 تا 100 دقیقه و برخی مثل آخرین داستان، شاهزاده روم، فیلشاه و تهران۱۵۰۰ اکران‌ها و موفقیت‌های محدود داخلی یا بین‌المللی به دست آورده‌اند اما هنوز به جایگاه قابل قبولی نرسیده‌اند. بهرام عظیمی، کارگردان انیمیشن، فیلمنامه‌نویسی که سال‌ها برای تلویزیون انیمیشن‌های کوتاه ساخته است هم اگر چه نگاه مثبتی به انیمیشن‌های کوتاه ایرانی دارد اما معتقد است در ساخت انیمیشن‌های بلند داستانی هنوز جای …
تکیه بر توان داخلی برای کمک به صنعت و تجارت
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مجتبی ذوالنوری / تولید داخلی / کمیسیون امنیت ملی مجلس
تکیه بر توان داخلی برای کمک به صنعت و تجارت
ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: نگاه امروز ما به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، نگاه امنیتی است، چرا که در یک جنگ نابرابر در عرصه اقتصادی با دشمنان قرار داریم.
۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / سازمان غذا و دارو / سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / نماینده مجلس شورای اسلامی / محمدرضا شانه ساز / شکل گیری مجلس یازدهم
۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در حال حاضر ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و ایران توانمندی‌ها قابل توجهی در تولید دارو، فرمولاسیون آن، دانش داروسازی و حتی تامین مواد اولیه داخلی دارد.
تاب آوری اقتصاد ایران بالاتر از دیگر کشورها بود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازار سرمایه / تولید ناخالص داخلی / حسن روحانی / رئیس جمهور / مشکلات اقتصادی
تاب آوری اقتصاد ایران بالاتر از دیگر کشورها بود
رئیس جمهور گفت: مقایسه وضعیت تولید در ایران با سقوط تولید ناخالص داخلی در دیگر کشورها که در اروپا بیش از ۱۰ درصد و در آمریکا بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته به خوبی نشان می‌دهد که در این ابتلای جهانی، اقتصاد ایران تاب آوری بالاتری را به نمایش گذاشته است. نوشته تاب آوری اقتصاد ایران بالاتر از دیگر کشورها بود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اژدهای زرد باز هم ناجی اقتصاد  دنیا می شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / اقتصاد جهانی / اقتصاد چین / پیامد اقتصادی کرونا / جنگ تجاری امریکا و چین
اژدهای زرد باز هم ناجی اقتصاد دنیا می شود
در روزهایی که هر روز آمارها از افت ارزش تولید ناخالص داخلی کشورها حکایت دارد، آمارهای کشور چین مثبت و رو به رشد است. آمارهایی که دنیا را امیدوار کرد که این بار هم چین می تواند نقش ناجی را برای اقتصاد آسیب دیده دنیا بازی کند.
تعارض منافع ناشی از تشکیل وزارت بازرگانی به تولید ضربه می‌زند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت جهاد کشاورزی / محسن زنگنه / عضو کمیسیون برنامه / بودجه و محاسبا
تعارض منافع ناشی از تشکیل وزارت بازرگانی به تولید ضربه می‌زند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به درخواست مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی گفت: وقتی وزارت بازرگانی از وزارت صمت جدا شود، تعارض منافعی به ضرر تولید داخلی رخ می‌دهد چرا که وزارت بازرگانی ذی نفع واردات است و این موضوع به تولید داخلی ضربه می‌زند.
واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، ممنوع
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / واردات کالا
واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، ممنوع
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: این وزارتخانه به‌منظور توسعه صادرات و کنترل واردات، اصرار بر جلوگیری از ورود کالاهایی دارد که مشابه تولید داخلی دارند.
کدام کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / واردات / واردات کالا
کدام کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند
به نقل از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشت: این وزارتخانه به منظور توسعه صادرات و کنترل واردات، اصرار بر جلوگیری از ورود کالاهایی دارد که مشابه تولید داخلی دارند.
سرپرست وزارت صنعت:اجازه ورود کالاهای با مشابه داخلی را نمی‌دهیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه صادرات / واردات / اتحادیه اقتصادی اورآسیا / حسین مدرس خیابانی
سرپرست وزارت صنعت:اجازه ورود کالاهای با مشابه داخلی را نمی‌دهیم
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه به منظور توسعه صادرات و کنترل واردات، اصرار بر جلوگیری از ورود کالاهایی دارد که مشابه تولید داخلی دارند.
انتظارات برای برآوردن خواسته‌های آرمانی با کمترین قیمت/طرح "سلول‌درمانی" برای مقابله با کووید۱۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / چهل سال با جهاد دانشگاهی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / سلول درمانی
انتظارات برای برآوردن خواسته‌های آرمانی با کمترین قیمت/طرح "سلول‌درمانی" برای مقابله با کووید۱۹
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با مرور کارنامه‌ جهاد دانشگاهی در چهار دهه گذشته، گفت: در شرایط فعلی و با توجه به اعمال تحریم‌ها که باعث شده به توان داخلی توجه بیشتری شود، برخی از کارفرماها تمام آرمان‌ها و آرزوهای خود را در تولید داخلی می‌بینند و انتظار دارند که خواسته‌ آن‌ها با کمترین قیمت و در کمترین زمان محقق شود، این موضوع مشکلاتی را به وجود می‌آورد. البته کارفرمایان و مدیرانی هم هستند که ریسک منطقی و معقولی از اجرای پروژه را می‌پذیرند و با ما همراه می‌شوند و شرایط دست یافتن به فناوری برای بار اول را درک می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
بازبینی در راستای پیشرفت
تدوین سند جهش تولید دانش‌بنیان از سوی فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس، اقدام مهم و شایسته‌ای در راستای حمایت از تولیدات داخلی در سال جهش تولید محسوب می‌شود. تدوین این سند در عین حال که اقدام ارزشمندی برای تقویت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور محسوب می‌شود و با وجود اینکه یک بازبینی جدی در قوانین و مقررات کشور است، اما به نظر می‌رسد در راستای تمرکز بر فرآیند تولید داخلی، نیاز به اصلاحات دیگری نیز داشته باشد.
اهمیت تولید محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اینترنتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اینترنت / تولید محتوا / اطلاعات / معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / 
اهمیت تولید محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اینترنتی
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زیرساخت داخلی برای میزبانی و عرضه محتوا در قالب شبکه ملی اطلاعات در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شد که اکنون شاهد رشد فزاینده و کم‌نظیر زیرساخت‌های ارتباطی کشورهستیم.
خرید انواع کاغذ دیواری متناسب با نوع دکوراسیون
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پوشش / رستوران ها / زیبایی / کسب و کار / مد
خرید انواع کاغذ دیواری متناسب با نوع دکوراسیون
رنگ ساختمانی و کاغذ دیواری دو پوشش محبوبی هستند که در کشور ما کاربرد زیادی در دکوراسیون داخلی پیدا کرده اند. اما در این بین کاغذ دیواری بیش از رنگ ساختمانی و هر پوشش دیگری محبوبیت پیدا کرده و میتواند جلوه ظاهری بسیار زیبایی را برای دکور ایجاد کند. کاغذ دیواری ها در رنگ و طرح های گوناگونی تولید میشوند که هر یک از این طرح و رنگ ها را باید متناسب با دکور خود انتخاب و خریداری نمایید.
حمایت وزارت صنعت از تولید تایر سنگین
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / لاستیک / نرخ ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید داخلی / جهش تولید
حمایت وزارت صنعت از تولید تایر سنگین
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تایر و لاستیک خودرو به عنوان یکی از طرح‌های پیشران همواره مورد تاکید وزارت صنعت بوده و اکنون وزارتخانه با در پیش گرفتن طرح‌های تشویقی، حمایت هر چه بیشتر از این صنعت را در دستور کار دارد.
لزوم تبدیل نفت خام و گاز به ارزش افزوده بالاتر
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سید شمس الدین حسینی / تولید داخلی / اقتصاد ایران / صادرات غیر نفتی
لزوم تبدیل نفت خام و گاز به ارزش افزوده بالاتر
حسینی، نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم لازمه حل مشکلات اقتصادی مملکت را بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند داخلی عنوان کرد.
اخترعاتی که پشت دیوار بروکراسی مانده‌اند؛ دشواری‌های تولید سد راه جوان مبتکر
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تولید بلندگو / خراسان شمالی / صندوق کارآفرینی امید / وحید فیروزه / استان خراسان شمالی / بجنورد / اختراعات جدید / حمایت از تولید داخلی
اخترعاتی که پشت دیوار بروکراسی مانده‌اند؛ دشواری‌های تولید سد راه جوان مبتکر
بجنورد- جوان اهل استان خراسانی شمالی در سال ۹۱ موفق به ساخت بلندگویی متفاوت، مبتکرانه و البته کاملاً ایرانی برای خودروها شد اما پس از گذشت هشت سال هنوز هیچ حمایتی از طرح این جوان صورت نگرفته است.
برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی دچار استیصال شده‌ایم/ نه امکان واردات داریم و نه خرید از داخل!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / سازمان تاکسیرانی / شهرداری تهران / شهر تهران
برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی دچار استیصال شده‌ایم/ نه امکان واردات داریم و نه خرید از داخل!
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه دیگر هیج راهی برای نوسازی تاکسیها باقی نمانده است، گفت: دولت با واردات تاکسی مخالفت کرده و تولیدکنندگان داخلی نیز در تولید تاکسی‌هایی که بتوانند استاندارد یورو 5 را کسب کنند، دچار مشکل جدی هستند!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
شرکت‌های صنعتی-نظامی آلمان و فرانسه به دنبال استقلال از آمریکا هستند
یک روزنامه آلمانی از ناخرسندی شرکت‌های نظامی و صنعتی آلمان و فرانسه از اتکا به فناوری‌های آمریکایی و تلاش آنها برای مستقل شدن از این فناوری‌ها خبر داد.به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «ولت ام سونتاگ» گزارش داد که شرکت‌های صنعتی-نظامی آلمان و فرانسه در نظر دارند وابستگی خودشان به فناوری‌های آمریکا در زمینه تولید تجهیزات و ادوات نظامی را کاهش دهند.به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، طبق گزارش این روزنامه آلمانی، شرکت‌های آلمانی و فرانسوی به دنبال آن هستند که راهی به منظور قطع وابستگی خودشان به فناوری‌های آمریکایی در زمینه تولید تجهیزات نظامی از قبیل فناوری حفاظت از داده‌ها پیدا کنند.ولت ام سونتاگ خبر داد، این شرکت‌ها خواهان آن هستند که در زمینه تولید چندین سامانه و سیستم تسلیحاتی شامل بالگردها، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
گسست حلقه به حلقه روابط واشنگتن با اروپا
شبکه خبری سی‫ان‫ان نوشت: ترامپ با تصمیم خود مبنی بر خروج حدود ۱۲ هزار نظامی آمریکایی از آلمان، بر گسست روابط واشنگتن با متحدانش مبادرت ورزیده است، موضوعی که نسل‌ها تلاش شده بود تا به حفظ امنیت در اروپا کمک کند.سی‌ان‌ان در تحلیل خود می‌نویسد: روابط واشنگتن با متحدانش سخت‌تر شده است بویژه آنکه اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا برگزیده شود این روابط سقوط آزاد خواهد کرد. به نوشته ایرنا، این گزارش می‌افزاید؛ ترامپ در توئیتی علیه آلمان نوشته بود: آلمان میلیاردها دلار بابت انرژی به روسیه پول پرداخت می‌کند و به نظر ما داریم از آلمانی‌ها در مقابل روس‌ها محافظت می‌کنیم، قضیه چیست؟ درهمین حال آلمان بسیار بی رغبت به افزایش و پرداخت ۲درصد از تولید ناخالص داخلی خود در بودجه ناتو است، پس ما هم …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
روابط عمومی مخابرات منطقه یزد در جایگاه نخست کشوری
بر اساس ارزیابی صورت گرفته توسط اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران بر پایه عملکرد شاخص های استراتژیک روابط عمومی‌های مناطق مخابراتی در سه ماهه نخست سال جاری، روابط عمومی مخابرات منطقه یزد رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.بر اساس این ارزیابی روابط عمومی مخابرات منطقه یزد با کسب امتیازات لازم در شاخص‌های برنامه های تولید و انتشار آثار رسانه ای، برنامه طراحی و پیاده سازی عناصر برند، برنامه شرکت در همایش ها و نمایشگاه های داخلی و خارجی، همکاری درون گروهی در ارسال اطلاعات استراتژیک و امتیاز مدیریتی براساس مشارکت در تمامی برنامه ها موفق به کسب رتبه اول کشوری در بین روابط عمومی های مناطق مخابرات ایران شد.مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در نامه‌ای ضمن اعلام …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
«رمدسیور» داخلی روی میز وزارت بهداشت
 اولین محموله تولید داخلی داروی «رمدسیور»، دارویی که از آن برای درمان کرونا در مراحل حاد بیماری استفاده می‌شود، به وزارت بهداشت تحویل داده شد. نمونه خارجی این دارو در بازار سیاه با قیمت‌های نجومی فروخته می‌شود. به‌گزارش همشهری به نقل از ایسنا، دیروز رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با حضور در دفتر وزیر بهداشت، تعدادی از اقلام و تجهیزات پزشکی تولیدی ضدکرونایی این ستاد را به وزارت بهداشت تحویل داد. محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: بیماری کرونا ضایعه بزرگی برای کشور بود که امیدواریم …
رقابت تنگاتنگ لاستیک و خودرو در گرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رقابت تنگاتنگ لاستیک و خودرو در گرانی
فرخنده رفائی_خبرنگار بازار لاستیک کشور مدت‌هاست جو آرامی ندارد  و گرانی و کمبود بر آن سایه انداخته است. تولیدکنندگان معتقدند با توجه به توان بالای تولید انواع تایر در کشور و تداوم تولید در کارخانه‌ها نباید هیچ کمبودی در بازار داخلی وجود داشته باشد اما حقیقت بازار لاستیک چیز دیگری است. افزایش قیمت انواع تایر در بازار با رشد نرخ ارز آغاز شد و با توقف تخصیص ارز به واردات از زمستان سال گذشته اوج گرفت. با شیوع کرونا و تغییر اولویت‌های وارداتی ثبت سفارش واردات تایر و مواداولیه آن متوقف شد و تولیدکنندگان، …
سهم خودروسازها در آلودگی هوای کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سهم خودروسازها در آلودگی هوای کشور
سیدمحمد فخار- خبر‌نگار نخستین گزارش آلایندگی جامع درباره خودروهای داخلی کشور از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست تدوین شد و به‌طور اختصاصی در اختیار روزنامه همشهری قرار گرفت. بر اساس این گزارش که سازمان حفاظت محیط‌زیست آن را در قالب یک کتابچه تدوین کرده است، 2شرکت ایران‌خودرو و سایپا در سال گذشته 326هزار خودرو تولید کرده‌اند که محصولاتشان عامل اصلی آلودگی هوای کشور و مصرف‌کننده اصلی سوخت بنزین در ایران است. گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست از آلایندگی جامع خودروهای داخلی کشور در 104صفحه تنظیم شده و شامل …
نخستین کراس‌اوور برقی اشکودا
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نخستین کراس‌اوور برقی اشکودا
اشکودا آماده عرضه نخستین کراس‌اوور تمام‌برقی می‌شود که قدرتمندترین مدل تولید شده از این خودروساز به حساب می‌آید. طبق اولین تیزر، انیاک‌ای وی در اول سپتامبر به‌طور کامل رونمایی می‌شود. طی چند وقت اخیر یکسری تصاویر تبلیغاتی از این خودرو منتشر شده‌ است. این خودروساز، کابین خودرو را به‌صورت مدرن طراحی کرده است. روی داشبورد، نمایشگر 13 اینچی قرار گرفته است که عملکردهای مختلف خودرو را کنترل می‌کند. یک نمایشگر هم جلوی راننده و در سمت چپ نمایشگر مرکزی تعبیه شده است. رئیس طراحی داخلی این شرکت گفت: « انیاک‌ای وی با فاصله دو محور طولانی که روی پلت‌فرم ام‌ای‌بی قرار گرفته، فضای داخلی بزرگی دارد. همچنین تونل مرکزی کف خودرو وجود ندارد که باعث بازتر‌شدن فضای داخلی می‌شود.» انیاک‌ای وی از منظر فناوری، به‌عنوان …
سندرز: نیمی از خانوارهای آمریکایی در جریان کرونا درآمد خود را از دست داده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
سندرز: نیمی از خانوارهای آمریکایی در جریان کرونا درآمد خود را از دست داده‌اند
سناتور ایالت ورمونت آمریکا روز یکشنبه در پیامی در توئیتر با اشاره به فقیرتر شدن مردم آمریکا نوشت که نیمی از خانوار‌های آمریکایی در جریان همه‌گیری کرونا درآمد خود را از دست داده‌اند. اقتصاد آمریکا در دوران شیوع کرونا با بحران شدیدی مواجه شده و طبق گفته سندرز نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه گذشته دست کم ۳۳ درصد افت داشته است.
آیا ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
آیا ایران "واکسن کرونای روسی" را می خرد؟
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان این‌‌که "در حال تلاش هستیم که داروی "اکتمرا"ی داخلی را در صورت نهایی شدن وارد بازار کنیم"؛ درباره نحوه تأیید واکسن کرونای روسی در صورتی که تولید شود، توضیحاتی ارائه کرد.
شناسایی۱۴۳ قطعه گلوگاهی برای داخلی‌سازی و قطع وابستگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حسین مدرس خیابانی / تحریم اقتصادی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تولید داخلی
شناسایی۱۴۳ قطعه گلوگاهی برای داخلی‌سازی و قطع وابستگی
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت از رشد تولید محصولات منتخب صنعتی تحت، بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها خبر داد و گفت: برای داخلی‌سازی ۳.۲ میلیارد دلار از مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز تولید که تا پیش از این وارد می‌شده، هدفگذاری صورت گرفته و ۱۴۳ قطعه گلوگاهی برای داخلی‌سازی شناسایی شده است.
رشد ۶۲ درصدی سود سهام پاکشو
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سهام / سرمایه گذاری / تولید داخلی
رشد ۶۲ درصدی سود سهام پاکشو
عملکرد مثبت گروه صنعتی پاکشو در ۳ ماه اخیر، مهر تاییدی بر دلایل صعودی بودن ارزش سهام این شرکت است و سود خالص ۳ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد رشد داشته‌است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •